• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET

pookito

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 4

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET
    Arkadaşlar önceki covermaca daha bi eğlenceli geçiyordu sanki. Tüm yorumları merakla takip ediyordum. En önemlisi her şarkı için o şarkıya özel konu başlığı açılmıştı. O şarkının özel sayfası gibiydi ve şarkıya ait tüm yorumlar da derli toplu o konu başlığında sıralanıyor ve yorumlar yine devam ediyordu. Espriler, şakalaşmalar falan hem hani=) Ayrı bi keyifliydi diye düşünüyorum.
    Bir dahaki sefere yine öyle mi olsa acaba diye fikrimi paylaşmak istedim. 

Bu arada ben de aynı durumdayım. Şarkılar gerçekten çok güzel ve puanlama listesi yaparken hepsine yer kalmıyor, mecburen elemek gerekiyor. Kendimi kötü hissediyorum. Halen yollayamadım oylarımı. Her bir şarkı ayrı bir dünyayı yansıtıyor ve her biri ayrı bir emek. 12, 12, 12, 12, 12, 12, 10, 10, 10 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8, 8, 8, 8 falan diye tüm şarkılara puan verebilsek keşke  Smile Smile
    21-10-2016, Saat: 23:32

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET
    Kemchukyan'sız Covermaca buğdaysız Aşure , şehriyesiz pilav , yoğurtsuz İskender gibi değil mi ?
    21-10-2016, Saat: 23:44

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Arkadaşlar, önceki yarışma o forumun son Covermacasıydı. Ben bunu bildiğimden dolayı tüm şarkılara ayrı başlık açılması bir problem oluşturmadı.

Bu yarışmada 20+22 toplamda 42 şarkıya ayrı başlık açamazdık, en azından ben böyle düşünüyorum. O yüzden hiç girişmedim bu işe, direkt olmaz gözüyle baktım. Başlık adlarındaki düzensizliğe bile tahammül edemiyorum, o kadar başlığı görünce çıldırırdım herhalde. Big Grin Kendi açımdan söylüyorum tabi, yoksa bir karar alınsaydı paşa paşa açacaktım o başlıkları.

Başka bir Covermaca'ya kısmet diyelim.

Sevgiler,

Diktatör Barlosu
    (Son Düzenleme: 22-10-2016, Saat: 00:49, Düzenleyen: Barlo.)
    22-10-2016, Saat: 00:48

pookito

Üye Grubu

Covermaca forumda en önem verilen ve en ateşli geçen yarışma ama Barlo  Smile Mesela Ana Sayfada Covermacalar için başlık açılsa ve o başlığın içerisinde rahat rahat coşulsa  Smile Bir iki yarışma sonra da arşive atılsa nasıl olur acaba. 
    Neyse bu kadar fikir yeter pookito'dan. Korktum  Sick Smile
    22-10-2016, Saat: 10:24

Ömer

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

(22-10-2016, Saat: 10:24)pookito Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Covermaca forumda en önem verilen ve en ateşli geçen yarışma ama Barlo  Smile Mesela Ana Sayfada Covermacalar için başlık açılsa ve o başlığın içerisinde rahat rahat coşulsa  Smile Bir iki yarışma sonra da arşive atılsa nasıl olur acaba. 
    Neyse bu kadar fikir yeter pookito'dan. Korktum  Sick Smile

Ben Barlas'a söylerim o yapar Big Grin Cool
    22-10-2016, Saat: 10:32

cembulut

Moderatör Grubu

Rep Puanı: 1

bu akşam yorumlarımı yazacağım nihayet. iş yoğunluğu saçma bir şekilde arttı bu ay.

ayrıca şarkıma yorum yapan herkese çok teşekkür ederim, beğenene de beğenmeyene de.

puanlarımı da bu akşam göndereceğim inşallah.

şarkımı gördüğüm kadarıyla pek kimse anlamamış. hatta şarkımı yorumlayan canımıs qusenimis bile anlamadı. biraz daha dikkatli bakın derim şarkıya. neler anlatmak istediğimi göreceğinize eminim. ya da belki de hiçbir şey anlatmamışımdır. öyle aklıma gelen kelimeleri peş peşe sıralamışımdır. siz iyice bir dinleyin, bakın derim şarkıya falan. Wink
    22-10-2016, Saat: 11:22

Lukas

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Oylarimi yolladim hayirli olsuuun vatana millete Smile
    22-10-2016, Saat: 12:19

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Bu konuda Barlas'a katılıyorum. Aşırı başlık olur hem görüntü kirliliği olur hem de server kasar. Adam haklı beyler Smile
    22-10-2016, Saat: 20:43

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Yarışmacıların yarısından fazlası oy vermedi ve son 24 saat kaldı!

Sürede bir esneme yapılmayacağını bildirir teşekkür ederim Smile
    23-10-2016, Saat: 00:01

mertdm

Yasaklı Kullanıcı Grubu

En zorlandığım oylama buydu herhalde. Çok güzel şarkılar! Söz kalitesi çok yükselmiş Smile

Özellikle bayıldığım Lukas, Legolas ve Murad. Taifung, Bailador ve Sulhi de diğer beğendiklerim arasındalar. Bir de Pookito'nun sesi nakarata geçerken yeterince incelmiş, nakaratı da o tonda götürebilirmiş. Zor bir şarkı seçimi Smile
    (Son Düzenleme: 23-10-2016, Saat: 12:48, Düzenleyen: mertdm.)
    23-10-2016, Saat: 12:33

Ömer

Üye Grubu

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET
    Şarkıların güzel olduğu şu yarışmada bu sessizlik hayra alamet değil... [emoji1]
    23-10-2016, Saat: 16:41

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Gerçekten, çok uzunca zaman vermeyelim oylama için, hem heyecanı kaçmasın hem de sıkıştırılmış dönemde daha çok konuşulur sohbet edilir şarkılar hakkında dedik ama birkaç kişi yorumunu yapıp kenara çekildi, birkaç kişi ona bile tenezzül etmedi. Yazıklar olsun! Vicdanları göreyim?
    23-10-2016, Saat: 16:46

TTR

Üye Grubu

Burda yapılan yorumlar puanlara etki edebiliyor. İnsanları da anlamak lazım.
    23-10-2016, Saat: 17:04

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Cvp: RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET
    (23-10-2016, Saat: 17:04)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burda yapılan yorumlar puanlara etki edebiliyor. İnsanları da anlamak lazım.

Ben mesela Kemchukyan olmanin  ya da begenmedigime gercekten begenmedim dedim diye belki de hakettigimjn cok cok.altinda puan almis olabilirim ya da sarkim cidden begenilmemis olabilir ...

O bir kenara ama her sarkiya "  guzel , begendim , basarili , ilk10 , simdiye kadar en iyisi "  deyip  puansiz birakip demokratligin dibine vuran ikiyuzluler de o kadar cogunlukta ....

Eglence bu deyip isi kuralina gore oynayanlar da var .
    Ust siralarda yer almak icin kimseye  kotu diyeneyenler ...

Neyse puanlarim daha  fazla  kesilmesin ahahaahh Big Grin Big Grin
    23-10-2016, Saat: 18:36

TTR

Üye Grubu

Sussana haha. Sana en iyi dereceni getirmemi engelleyemeyeceksin Smile

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    23-10-2016, Saat: 18:59

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Aslında her türlü konuşmada da doğruluk payı var. Smile

Evet bazı insanlar yorumlarında, verecekleri ya da vermeyecekleri puanlara dair ipuçları bırakıyor. Bunlardan biri de benim. Ve bu da ister istemez diğer puan verecekleri etkiliyor.

@Sirusho

Dürüst ve düz olma meselesine gelirsek. Ya evet dünya çok güzel bir yer olurdu evet. Ama işte hayat öyle akmıyor. "Abi ben dümdüz adamım, iki yüzlü değilim, ne varsa söylerim, kötüyse kötü" demekle olmuyor işte. İnsani bir durum. 

Ben mesela bir şarkıyı sevmesem bile, emeğine saygıdan ya da sahibini sevdiğimden dolayı, mümkün olduğunca nezaketle, coverın başarılı kısımlarını da överek yorum yazıyorum. Bu insani bir şey. Direkt olarak "Valla bu bok gibi olmuş, dürüstçe söyleyim" diye yazarsam, sen ne düşünürsen düşün karşında o yazıyı okuyan kişi içinden kinlenir. Bu basit bir yarışa olsa da öyledir malesef. Ya en basiti kendinden düşün. Sen kendin bayılmış olabilirsin daha önceki yarıştığın şarkılardan birine mesela. Biz ona açıktan bok atsak sen ne düşünücen? 

O yüzden ben, kötü yazılan yorumlara kırıldıkları için bazı insanların, o yorumları yazan kişilerin puanlarını kırabildiklerini tahmin ediyorum. Açık söyleyim, biri benim şarkımı yerden yere vursa, ben eğer puanlarını daha göndermediysem, o kişiye de puan verdiysem, ya o puanı düşürürüm ya da tamamen silerim. Bence asıl dürüstlük şu an bunu itiraf etmem Big Grin Ve kim ne derse desin, içinden bi yerlerden aynen de benim gibi düşünüyor. İnkara lüzum yok.

Ama diğer yandan;

Peki durum bu diye hiç kimse yorumlarını yazmasın mı? Bence bir yolunu bulup yazsın yani. Al işte ben yazdım. Zira benim artık sempati puanlarına ihtiyacım yok. Senelerdir katılıyorum, 3 kere kazandım. Defalarca ilk 3 ve ilk 5 yaptım. Eh bir İsveç, İrlanda falan gibi oldum Wink

BU saatten sonra, yazdığım yorumlarda strateji güderek sempati puanı toplamayı düşünmüyorum. Şarkımı seven oy verecektir zaten. Oy vermiyorsa ya sevmemiştir ya da yazdığım yorumlara kıl olmuş olabilir Smile Ama yukarıda yazdığım gibi, yazdığım yorumlara kıl olma hakkı vardır herkesin. Ben de bana kıl yorumlar yazılsa kıl olurdum. 

Sözün özü, hayırlısı olsun Big Grin
    23-10-2016, Saat: 20:16

Lukas

Yasaklı Kullanıcı Grubu

RE: Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET
    (23-10-2016, Saat: 20:16)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında her türlü konuşmada da doğruluk payı var. Smile

Evet bazı insanlar yorumlarında, verecekleri ya da vermeyecekleri puanlara dair ipuçları bırakıyor. Bunlardan biri de benim. Ve bu da ister istemez diğer puan verecekleri etkiliyor.

@Sirusho

Dürüst ve düz olma meselesine gelirsek. Ya evet dünya çok güzel bir yer olurdu evet. Ama işte hayat öyle akmıyor. "Abi ben dümdüz adamım, iki yüzlü değilim, ne varsa söylerim, kötüyse kötü" demekle olmuyor işte. İnsani bir durum. 

Ben mesela bir şarkıyı sevmesem bile, emeğine saygıdan ya da sahibini sevdiğimden dolayı, mümkün olduğunca nezaketle, coverın başarılı kısımlarını da överek yorum yazıyorum. Bu insani bir şey. Direkt olarak "Valla bu bok gibi olmuş, dürüstçe söyleyim" diye yazarsam, sen ne düşünürsen düşün karşında o yazıyı okuyan kişi içinden kinlenir. Bu basit bir yarışa olsa da öyledir malesef. Ya en basiti kendinden düşün. Sen kendin bayılmış olabilirsin daha önceki yarıştığın şarkılardan birine mesela. Biz ona açıktan bok atsak sen ne düşünücen? 

O yüzden ben, kötü yazılan yorumlara kırıldıkları için bazı insanların, o yorumları yazan kişilerin puanlarını kırabildiklerini tahmin ediyorum. Açık söyleyim, biri benim şarkımı yerden yere vursa, ben eğer puanlarını daha göndermediysem, o kişiye de puan verdiysem, ya o puanı düşürürüm ya da tamamen silerim. Bence asıl dürüstlük şu an bunu itiraf etmem Big Grin Ve kim ne derse desin, içinden bi yerlerden aynen de benim gibi düşünüyor. İnkara lüzum yok.

Ama diğer yandan;

Peki durum bu diye hiç kimse yorumlarını yazmasın mı? Bence bir yolunu bulup yazsın yani. Al işte ben yazdım. Zira benim artık sempati puanlarına ihtiyacım yok. Senelerdir katılıyorum, 3 kere kazandım. Defalarca ilk 3 ve ilk 5 yaptım. Eh bir İsveç, İrlanda falan gibi oldum Wink

BU saatten sonra, yazdığım yorumlarda strateji güderek sempati puanı toplamayı düşünmüyorum. Şarkımı seven oy verecektir zaten. Oy vermiyorsa ya sevmemiştir ya da yazdığım yorumlara kıl olmuş olabilir Smile Ama yukarıda yazdığım gibi, yazdığım yorumlara kıl olma hakkı vardır herkesin. Ben de bana kıl yorumlar yazılsa kıl olurdum. 

Sözün özü, hayırlısı olsun Big Grin
    +1346283764 rep diyorum ve katılıyorum Big Grin
    23-10-2016, Saat: 20:31

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Herkesin farklı bir tutumu var elbette bu konuyla ilgili. Haklısınız, insanlar antipati toplamamak adına yorum yazmak istemiyor olabilir. Beğenmediği halde yıkama yağlama yapmaktansa daha iyi hatta bu durum. Bazen de şöyle bir durum olabilir: Mesela ben puan kaygısıyla katılmıyorum bu yarışmalara. Yorumkarken de objektif olmaya çalışıyorum. 13 kişinin coverına beğendim yazabilirim ama yalnızca 10 kişiye oy verebileceğim için 3 kişi listenin dışında kalmak durumunda oluyor. Böyle bir durumda da farklı kriterlerle tekrar değerlendirme yapılıyor illa ki... Covermaca'da durum bundan ibaret

Yine de kimse yorum yazmakla yükümlü değil elbette. Ama oyları zamanında göndermekle yükümlü! Sizi mi bekleyeceğim gece yarısına kadar bee! 😈 Yollasın oylarını yollamayanlar... 9 gün beklemiş herkes, son gün bir telaş! [emoji2]
    (Son Düzenleme: 23-10-2016, Saat: 20:37, Düzenleyen: Bailador.)
    23-10-2016, Saat: 20:37

Lukas

Yasaklı Kullanıcı Grubu

RE: Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET
    (23-10-2016, Saat: 20:37)Bailador Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkesin farklı bir tutumu var elbette bu konuyla ilgili. Haklısınız, insanlar antipati toplamamak adına yorum yazmak istemiyor olabilir. Beğenmediği halde yıkama yağlama yapmaktansa daha iyi hatta bu durum. Bazen de şöyle bir durum olabilir: Mesela ben puan kaygısıyla katılmıyorum bu yarışmalara. Yorumkarken de objektif olmaya çalışıyorum. 13 kişinin coverına beğendim yazabilirim ama yalnızca 10 kişiye oy verebileceğim için 3 kişi listenin dışında kalmak durumunda oluyor. Böyle bir durumda da farklı kriterlerle tekrar değerlendirme yapılıyor illa ki... Covermaca'da durum bundan ibaret

Yine de kimse yorum yazmakla yükümlü değil elbette. Ama oyları zamanında göndermekle yükümlü! Sizi mi bekleyeceğim gece yarısına kadar bee! 😈 Yollasın oylarını yollamayanlar... 9 gün beklemiş herkes, son gün bir telaş! [emoji2]
    Sonuclar ne zaman ve nasil aciklanacak hocammmm
    23-10-2016, Saat: 20:45

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Şimdilik ikisi de muamma fakat muhtemelen salı günü olacak ve radyo yayını yapacağım Smile
    23-10-2016, Saat: 20:51

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA ALL TIMES 2016 - BÜYÜK FİNAL Barlo 25 11,112 25-10-2016, Saat: 22:32
    Son Yorum: Bailador
      COVERMACA ALL TIMES 2016 - DOUBLE TROUBLE Barlo 14 6,936 25-10-2016, Saat: 18:06
    Son Yorum: Bailador

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.