• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 3/5 - 2 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    KİTAP KURDU

Yekaye

Admin Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 0

KİTAP KURDU
    Murathan Mungan yüksek topuklar tavsiye ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    20-12-2017, Saat: 22:59

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Cvp: KİTAP KURDU
    (20-12-2017, Saat: 22:59)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murathan Mungan yüksek topuklar tavsiye ederim

Bin yıl önce okuduk Çekiç
    20-12-2017, Saat: 23:15

Ömer

Üye Grubu

O kadar okurum Murathan Mungan'dan sadece Kadından Kentleri okudum. Kitap çok iyiydi ve diğer kitaplarını da okumak istemiştim ama öncelilkli ilgi alanlarımdan onlara fırsat gelmedi daha...

Bu arada bulunduğum yerde Mungan soy isimli çok iş adamı var ve bir gün en kodamanlarından birine sormuştum neyiniz oluyor diye amcasının oğlu çıkmıştı. Eşcinselliğinden ötürü rahatsız olur mu acaba diye gözlemledim ama adam aksine hakkında olumlu şeylerden bahsetti helal olsun...  Smile
    (Son Düzenleme: 21-12-2017, Saat: 00:09, Düzenleyen: Ömer.)
    21-12-2017, Saat: 00:09

Yekaye

Admin Grubu

KİTAP KURDU
    Üç Ayaklı kırk oda kitabını da okumuştum o da çok güzeldi . Tarzını seviyorum hem eğleniyorum hem öğreniyorum [emoji4]

21-12-2017, Saat: 12:00

Ömer

Üye Grubu

0000000643428-1.jpg

Yahudi Hazar Türklerini duymayanınız vardır belki Smile

Var olduğu dönemde ağırlıklı olarak Yahudilik, İslam, Hristiyanlık ve çeşit çeşit dinleri kabul etmiş insanların gül gibi  beraberce yaşayabildiği Hazar İmparatorluğunu ve Hazarların neden Yahudiliği seçmiş olabileceğini tarihi belgelerle anlatmış yazar. Sıkıcı tarih kitaplarından asla değil! Hatta bir bölümü o kadar dikkatimi çekti ki yazmadan edemeyeceğim...

Olayı anlatan: İbn Fadlan

İbn Fadlan: İslam bilgini, gezgin, misyoner

Konu: İslamdan önce Türklerde demokrasi

Volga Bulgar kralı halkını İslam'a geçirmek için halifeden yardım istiyor, halifede İbn Fadlan 'ın içinde bulunduğu grubu Oğuz Türklerinin yaşadığı topraklar üzerinden Volga Bulgarlarına ulaşması için görevlendiriyor...

Alıntı:....

Oğuzların bir karar alırken uyguladıkları demokratik yöntemler ise otoriter bir teokrasinin temsilcisine daha da şaşırtıcı gelmektedir:

Bunlar deri çadırlarda oturan göçebe insanlar. Bir süre bir yerde kalıp, sonra başka yere gidiyorlar. Yol üstünde bunlara ait çadırların her yanda kurulu olduğunu görüyoruz. Yaşayışları güç, ama kendileri de yollarını yitirmiş eşekler gibi davranıyorlar. Onları tanrıya bağlayan bir dinleri yok. Mantıklarını da kullanmıyorlar. Hiçbir şeye tapmıyorlar. Başlarındakilere "Bey" diyorlar, içlerinden biri beye danışmak istediği zaman ona gidip, "Bey, falanca işte ne yapayım?" diye soruyor. Ne yapacağına, aralarında yaptıkları toplantıda hep birlikte karar veriyorlar.Ama kararı verip uygulamaya geçecekleri zaman, içlerinden en basit, en aşağılık olanları bile ortaya çıkıp, karara karşı gelebiliyor.

Oğuzların ve öteki kabilelerin cinsel tutumları, bu gözlemciye göre bir serbestlik ve vahşilik karışımıdır:

Kadınları, ne kendi erkeklerinin ne de yabancıların yanında peçe kullanıyor; vücutlarını da örtmüyorlar. Bir gün bir Oğuz'un evinde oturuyorduk. Karısı da yanımızdaydı. Biz konuşurken kadın bir ara vücudunun görünmemesi gereken bir tarafını açıp kaşıdı... Hepimiz gördük. hemen ellerimizle gözlerimizi kapatıp, "Allahım, sen bize günah yazma" diyerek yakardık. Kocası güldü, çevirmenimize şunları söyledi: "Sizin önünüzde açılmamızın nedeni gördüğünüz halde kendinizi tutmayı öğrenesiniz diyedir. Çünkü ulaşamazsınız. Böyle olması, gizli olup da elde edilebilir olmasından daha iyidir"

.....

Allah bilir o kadının açtığı yerde bacak ya da koldur! Erinmedim yazdım bir sohbette kullanırsınız belki.

İbn fadlan denen yaratığa göre biz Türkler o zaman çok basit insanlarız! Çıldıracağım yemin ederim! Nerden bulaştık ki bunlara!   Angry
    (Son Düzenleme: 24-12-2017, Saat: 23:01, Düzenleyen: Ömer.)
    24-12-2017, Saat: 22:58

frekans_g

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

KİTAP KURDU
    Duyduk duyduk o Türkleri hatta Litvanya’ya kadar gidiyorlar. Bu yaz onları takip edeceğim. Kitap için teşekkürler incelemek gerek

28-12-2017, Saat: 00:48

TTR

Üye Grubu

(24-12-2017, Saat: 22:58)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    Alıntı: Çünkü ulaşamazsınız. Böyle olması, gizli olup da elde edilebilir olmasından daha iyidir"

.....

hahahah süper cümle Big Grin
    28-12-2017, Saat: 09:29

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

RE: KİTAP KURDU
    Jose Saramago/Körlük
    Uzun zamandır bir kitaptan bu kadar etkilendiğimi hatırlamıyorum, tek handikapı yazarın paragraf başı yapmaması. Bu da yazarın önemli bir özelliği zaten. Tavsiye ederim..
    07-01-2018, Saat: 20:16

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Selam millet,

Size bir şey danışmak istiyorum. Son zamanlarda adını çok duyduğum ama hiçbir kitabını okumadığım bir yazar var. Haruki Murakami. 

Bu yazarın kitaplarına başlamak istiyorum. İlk bu kitaptan başla diyen ya da herhangi bir bilgi vermek isteyen beni yeşillendirebilir mi?

Tenkyu  Öpücük
    26-02-2018, Saat: 13:32

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

(26-02-2018, Saat: 13:32)buraks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam millet,

Size bir şey danışmak istiyorum. Son zamanlarda adını çok duyduğum ama hiçbir kitabını okumadığım bir yazar var. Haruki Murakami. 

Bu yazarın kitaplarına başlamak istiyorum. İlk bu kitaptan başla diyen ya da herhangi bir bilgi vermek isteyen beni yeşillendirebilir mi?

Tenkyu  Öpücük

Ben 1Q84 isimli bin sayfalık kitabından başlamıştım. Cidden sürükleyiciydi. Hiç unutmam, gezi parkı olaylarıyla aynı dönemde okuyordum. Bir yandan olayları takip edip bir yandan da bu kitabı bitirebilmiştim. Ki bu bile sürükleyiciliği konusunda fikir veriyordurSmile

Sonra bir sürü kitabını aldım fuardan. Ama bir okuma önceliği veremedim daha hiç birine. Ki en övülen kitaplarından bir diğerinin de "İmkansızın Şarkısı" olduğunu biliyorum. Uygun bir vakitte ona başlamayı planlıyorum.
    26-02-2018, Saat: 14:15

buraks

Moderatör Grubu

(26-02-2018, Saat: 14:15)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben 1Q84 isimli bin sayfalık kitabından başlamıştım. Cidden sürükleyiciydi. Hiç unutmam, gezi parkı olaylarıyla aynı dönemde okuyordum. Bir yandan olayları takip edip bir yandan da bu kitabı bitirebilmiştim. Ki bu bile sürükleyiciliği konusunda fikir veriyordurSmile

Sonra bir sürü kitabını aldım fuardan. Ama bir okuma önceliği veremedim daha hiç birine. Ki en övülen kitaplarından bir diğerinin de "İmkansızın Şarkısı" olduğunu biliyorum. Uygun bir vakitte ona başlamayı planlıyorum.

Teşekkür ettim. İkisine de bakıyorum.  Öpücük
    27-02-2018, Saat: 08:59

Yekaye

Admin Grubu

KİTAP KURDU
    1q84 ı hiç beğenmedim . Kafka adlı bir romanı vardı en iyisi o

27-02-2018, Saat: 10:27

buraks

Moderatör Grubu

Heart  Cvp: KİTAP KURDU
    Benim böyle araştırmalara girdiğimi gören bir arkadaşım bana "Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu"nu almış. Ona başlayacağım şimdi. Sonra da dediğiniz iki kitaba başlarım.

Teşekkürler Yekaye ve Tai.  Öpücük
    (Son Düzenleme: 28-02-2018, Saat: 09:19, Düzenleyen: buraks.)
    28-02-2018, Saat: 09:18

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

RE: KİTAP KURDU
    Ahmet Ümit'in kitaplarini genelde severek okurum. Elveda Guzel Vatanim isimli eserini yeni okuma firsatim oldu.. Diger eserlerinden farkli olarak bu kez bariz bir katil aranmiyor.. Mesrutiyet donemi, ittihat ve terakki yillarini okumayi sevenlere siddetle oneririm..
    (Son Düzenleme: 27-05-2018, Saat: 00:34, Düzenleyen: Uluhandro.)
    27-05-2018, Saat: 00:33

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.