• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC UNO SOHBET&MUHABBET

Uluhandro

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 7

RE: SOHBET&MUHABBET
    Muhtemelen gecenin körü Smile
    19-08-2016, Saat: 23:03

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Immm I love gecenin körü
    19-08-2016, Saat: 23:30

pilimba

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Şarkıları indirdim, ama açılmıyor. Açmak için rar programı indirdim, ama yine işe yaramadı. :/
    20-08-2016, Saat: 02:17

aksizi

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Cvp: SOHBET&MUHABBET
    Herkese merhabalar,

Yarışma için inanılmaz umutluydum. Güzel şarkılar keşfedebileceğimi düşünüyordum. Bana göre son yılların en kötü MSC'i. Ne şarkılar duymuş, keşfetmiştim ben bu yarışmadan. Hala bıkmadan usanmadan dinlediğim listelerimde olan neler var. "Automatic, Sweet Dreams my LA ex" ilk aklıma gelenler mesela. Genel olarak bana hitap etmeyen "vay be!" diyemediğim bir MSC oldu. Benim genel zevkim bayağa başka başka bir yerlerde dolayısıyla şarkım içinde sonunculuk bekliyorum. Herkese başarılar.

Yorumlarım şu şekilde;

01-SEOUL T-ara-Bo Peep Bo Peep : Pek tarzım olmayan ve dinlediğimde de beni etkilemeyen bir şarkı. Bu seferlik sanırım olmadı.

02-BRUSSELS Oscar&The Wolf- Joaquim : İlk şarkıdan sonra bir nebze kulağa hoş geliyor. Olabilir de olmayabilir de. 

03-DHAKA Shreya Ghoshal-Nanga Punga Dost : Vokalin şarkıyı söylemesi dışında gayet sevimli bir şarkı. 

04-TIRANA Argjentina Ramosaj- Si shiu : Yani bana hoş gelen bir şarkı değil ne yazık ki. Sevenlerine keyifli dinlemeler.

05-DUBLIN Anna rf-Moving On : Melodisi ve vokalin söyleyiş tarzı, tatlı.

06-TEL-AVIV Ofra Haza-Im Nın’Alu : Ofra Hazayı severim keza bu şarkısını da severim. Başarılar. 

07-MONTEVIDEO Francesco Gagnon-Querer : Benim için olmadı. 

08-WARSAW Ewa Fama-Ewakuacja : Türünün kötü örneklerinden.

09-LONDON Huntington-Secret : Sevdim tek düze ilerlese de sevdim. Oh be. 

10-PYONGYANG SystemOfADown-ChopSuey : SOAD'nın en güzellerinden. Tebrikler, başarılar. 

11-QUITO Buika-No Habra Nadie En El Mundo : Aman zaten biliyoruz diye düşünmüyorum. Güzel, başarılar.

12-TEHRAN Googoosh-Talagh : Fazla uzun tutulmuş olsa da güzel bir intro ve sonrasında yazık edilmiş bir şarkı.

13-OSLO Erlend Oye-La Prima Estate : Dinleyenine, sevenine, beğenenine keyifler. 

14-ATHENS Dimitra Galani-An : Yunan müziğini ve yunancayı severim ama bunu değil.

15-NAIROBI Daley-Look Up : Kötü değildir muhakkak ama benim için iyi de değil. 

16-HELSINKI Chisu-Sabotage : Sevemedim, dinlemem. Başarılar.

17-NEW DELHI Alka Yagnik& Babul Supriyo- Chori Chori Chupke Chupke : Bunların şarkıları hep Chori, Chupke falan o tarzın kötülerinden sanki bu da. 

18-ASTANA Kesh You- Rızamıyn : Dehşete kapıldım dersem yalan olmaz. 

19-HAVANA Patsy Cline-She’s Got You : Ya forumla müzik zevklerimin bayağa uyuşmadığını her geçen şarkıda fark ediyorum. Ne yazık ki sevmedim, sevemiyorum. Dinlemeyeceklerimden. 

20-CAPE TOWN Leon- Tired Of Talking : Yani en azından dinleniyor. Kulaklarımı havaya diktim bi. Başarılar.

21-BUENOS AIRES Pimpinela-Olvidame y Pega La Vuelta : GÜLE GÜLE PIMPINELA.

22-PARIS Cindy Danie- Toi Qui Mangue A Ma Vie : Kalemim değil, sevemedim. Başarılar. 

23-YEREVAN Lilu-Yet Ari : Etnik seven eurovision fanlerindenim. Ulusal finaldeyken de çok seviyordum. Hala da çok severim. Başarılar. 

24-MADRID Eliyahu Sills & Qadim Near East- Durme Durme : Net sevmedim.

25-THIMPHU Skyrim-Dragonborn : Aramızda gamerlar var sanırım, efsane oyun müziklerinden ama msc konsepti mesela oyun müziklerinden olsa çok yakışırdı. Dolayısıyla cıks benim için. 

26-OTTAWA Puirty Ring-Begin Again : Güzel şarkı her ne kadar shazamlamazdım duysam ama bu şarkıların içinde gerçekten parlıyor. Başarılar.

27-TALLINN Jenni Vartiainen- Junat Ja Naiset : Normalde pek sevebileceğim değil gibi ama yarışma içinde beğendim.

28-ANKARA Christina Peri-Tragedy : Olmamış, doymamış. Öfkem hiç durulmamış.

29-TOKYO Kendji Girac-Cool : Kötü şarkı değil ama Ariana Grande ile olan şarkısı varken neden bu? One Last Time düetleriyle katılsan bayağa güzel olurdu sanki? Başarılar.
    20-08-2016, Saat: 04:22

Ömer

Üye Grubu

06-TEL-AVIV               Ofra Haza-Im Nın’Alu

24-MADRID                 Eliyahu Sills & Qadim Near East- Durme Durme

"Eliyahu - Im nin alu" yarışmaya göndermek istediğim şarkılardan biriydi. Bir arkadaşımız şarkıyla diğeri grupla dahil olmuş. Smile Hem grup hem şarkı güzel seçim. Başarılar...

20-08-2016, Saat: 11:17

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Aksizi şarkılar açıklanır açıklanmaz indirip,hepsini dinleyip ve üşenmeyip hepsine yorum yazma konusunda yeni rekorun sahibi oldun. Tebrikler! 😀
    20-08-2016, Saat: 11:20

cembulut

Moderatör Grubu

Rep Puanı: 1

"Acaba kendi şarkısına ne yorum yapmış?" sorusu bu yarışmada benim için en heyecan verici olaylardan biri. Big Grin Big Grin Big Grin
    20-08-2016, Saat: 11:33

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

SOHBET&MUHABBET
    Evet kim kendi şarkısına ne yorum yapacak merak ediyorum. İlkini zevkle okudum [emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk
    20-08-2016, Saat: 12:18

SiruSho

Üye Grubu

Tarik sarki begenmemeye gelmiş
    20-08-2016, Saat: 12:26

Ozzy

Üye Grubu

Ayh şu chop suey'i kim yolladı allah aşkınıza. Pacalarindan Popülarite akan bu kıymetli arkadaşımızı yarışma sonrası hususi tebrik etmek niyetindeyim :/

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    20-08-2016, Saat: 12:46

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Ben buika yollayani merak ediyorum. Allah aşkına yapmayın abi şaka mi bu -_-
    20-08-2016, Saat: 14:20

cembulut

Moderatör Grubu

01-SEOUL T-ara-Bo Peep Bo Peep
    Aramızda K-POP dinleyicilerinin olduğunu görmek şaşırtıcı. Benim pek sevdiğim bir tarz değil ama şarkı güzel gibi Big Grin
    02-BRUSSELS Oscar&The Wolf- Joaquim
    Biraz düz giden bir şarkı. İnişi çıkışı yok. İkinci kez dinleme isteği doğurmadı.
    03-DHAKA Shreya Ghoshal-Nanga Punga Dost
    Etnik olunca bende direk +1 alıyor şarkılar. Bu da onlardan biri. Öğrendiğim için mutluyum bu şarkıyı.
    04-TIRANA Argjentina Ramosaj- Si shiu
    İlerledikçe kendine çeken bir şarkı. Beğendim.
    05-DUBLIN Anna rf-Moving On 
    Oohh ohhh. Kulaklar bayram etti valla. 
    06-TEL-AVIV Ofra Haza-Im Nın’Alu
    Bunu pek hissedemedim valla. 
    07-MONTEVIDEO Francesco Gagnon-Querer
    Güzel şarkıymış bu. Tam filmlerde kullanmalık.
    08-WARSAW Ewa Fama-Ewakuacja
    Rock'n Roll baby  
    09-LONDON Huntington-Secret
    Biraz heyecan, lütfen.  Çekiç
    10-PYONGYANG SystemOfADown-ChopSuey
    SOAD yani. Popülerliğin üst kadrosu. 
    11-QUITO Buika-No Habra Nadie En El Mundo
    Tatlı bir şarkı. Yüzümde bir gülümseme ile dinledim.
    12-TEHRAN Googoosh-Talagh
    Ee bildiğin 80'ler türkçe pop bu. :Big Grin güzel şarkı ama sevdim.
    13-OSLO Erlend Oye-La Prima Estate
    Güzel şarkı şimdi hakkını verelim ama öyle ben buradayım demiyor pek.
    14-ATHENS Dimitra Galani-An
    Tam covermaca şarkısı. Bu şarkıyı gönderen bir denesene cover yapmayı.
    15-NAIROBI Daley-Look Up
    Muhabbet ederken arkadan çalmalık şarkı. böyle hayran hayran oturup dinlemelik değil.
    16-HELSINKI Chisu-Sabotage
    başı güzel, sonu güzel ama ortada sıkıntı var biraz. 
    17-NEW DELHI Alka Yagnik& Babul Supriyo- Chori Chori Chupke Chupke
    Hint müziği, canım, ciğerim. Çok severek dinlediğim bir türdür. Ama 7buçuk dakika çori çori çupke biraz yoruyor kafayı ya. Yinede puan vermelik
    18-ASTANA Kesh You- Rızamıyn
    Orta asyalı toplumlar beceremiyor bu müzik türü birleştirme olayını. Sonuçta bütün şarkılar aynı geliyor bana. Var bir sorun.
    19-HAVANA Patsy Cline-She’s Got You
    Milletçe alkışlıyoruz. Bravo.  Öpücük Teşekkür ederim bu şarkı için.
    20-CAPE TOWN Leon- Tired Of Talking
    E bu da çok güzelmiş. Dinlerim ben bunu. Heyo
    21-BUENOS AIRES Pimpinela-Olvidame y Pega La Vuelta
    İyi iyi güzelmiş. Benim tarzım değil ama.
    22-PARIS Cindy Danie- Toi Qui Mangue A Ma Vie
    Sardı beni bu şarkı. Ablanın sesi güzelmiş.
    23-YEREVAN Lilu-Yet Ari
    Bir Demet Akalın, bir Hande Yener, bir de Lilu artık benim için. Üçü birleşip grup yapsınlar  Wink Wink (töbe töbe sapık mıyım lan ben)
    24-MADRID Eliyahu Sills & Qadim Near East- Durme Durme
    Ağlatır bunlar ya. Süper
    25-THIMPHU Skyrim-Dragonborn
    Değil tüylerim damarlarım bile diken diken oldu. Süper şarkı.
    26-OTTAWA Puirty Ring-Begin Again
    Yani dinlerim ama o kadar wow bir şarkı değil.
    27-TALLINN Jenni Vartiainen- Junat Ja Naiset
    Tam Eurovision şarkısı. Dinlerken gözümde sahne şovu falan canlandı. O derece ESC bir şarkı.
    28-ANKARA Christina Peri-Tragedy
    Christina Perri benim için Jar of Hearts'dır. Bu da fena değil.
    29-TOKYO Kendji Girac-Cool
    Biraz kopmalık. O da ucundan yani. Ğul Ğul Ğul derken soğuttu beni.

Puanlaması zor olacak bir liste. Bir sürü güzel şarkı keşfettim sayenizde. Hepinize teşekkürler. 
    (Son Düzenleme: 20-08-2016, Saat: 14:51, Düzenleyen: cembulut.)
    20-08-2016, Saat: 14:50

Ozzy

Üye Grubu

Birazdan yorumlarımla bende burada olacağım lol Smile
    20-08-2016, Saat: 15:02

TTR

Üye Grubu

Biri spotify listesi yapsa ya bütün sarkilardan. Çok makbule geçerSmile

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    20-08-2016, Saat: 15:20

cembulut

Moderatör Grubu

(20-08-2016, Saat: 15:20)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biri spotify listesi yapsa ya bütün sarkilardan. Çok makbule geçerSmile

Spotify kullanmıyorum ama YouTube listesi yaptım. İyi Dinlemeler.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL...HPnzokhpJX
    20-08-2016, Saat: 15:34

Ozzy

Üye Grubu

01-SEOUL T-ara-Bo Peep Bo Peep : Benim sevmediğim bi tarz açıkçası. Ne Kore'ye ne müziğine hiçbir şekilde aşinalığım yok. Uzakdoğu bana tamamen duygusuz,teknolojik bir kara parçasıymış gibi geliyor. Müziğiyle vs. O yüzden puan verebilir miyim bilmiyorum açıkçası...

02-BRUSSELS Oscar&The Wolf- Joaquim : M83 diye Fransız Bi müzik grubu var. Bana onu anımsattı. M83'ü de severim hani. Puan çıkacak sanırım benden...

03-DHAKA Shreya Ghoshal-Nanga Punga Dost : Nanga pungasına kadar sever gibi olmuştum. Hatta şarkının başında kendimi kaliteli bi country şarkının ortasında bulacağımı düşünmüştüm. Bu açıdan kısmi bi hayal kırıklığı yaratmadı dersem yalan olur. Fakat Hintçe,Bollywood vs. sevmememe rağmen puan verilebilitesi olan Bi şarkı. Eğlenceli en azından... Smile

04-TIRANA Argjentina Ramosaj- Si shiu : Arnavutça son zamanlarda ısınmaya başladığım dillerden. Şarkının da hoş Bi tarafı var. Vokalistin sesi de kaliteli olduğundan beğendiğim Bi katılım oldu si shiu,ha yarışma sonrası dinler miyim? Orası muamma...

05-DUBLIN Anna rf-Moving On : Santur mu o <3 Hatta sonrasında gayda falan da gelmiş. O la la. Komplike Bi şarkı. Ama tatlı,dinlenebilir. Beğendim bunu da...

06-TEL-AVIV Ofra Haza-Im Nın’Alu : Ofra Haza'yı biliriz,severiz. Ama bu şarkısını dinlememiştim. Hafif bollywood vari Bi eser olsa da benden oy çıkar...

07-MONTEVIDEO Francesco Gagnon-Querer : Tangolara gel. Kulaklarımdan aktı gitti adeta şarkı. Bu tarza çok yakın olmamakla beraber beni etkiledi kesinlikle. Ha bu arada ablanın sesi kesinlikle Yasmin Levy'i andırıyor...

08-WARSAW Ewa Fama-Ewakuacja : Kötü Bi rock şarkısı değil kesinlikle. Ama ruhum mu yaşlandı nedir,artık eskisi kadar rock sevemiyorum. Hakkının verilmesi gerektiğini umduğum Bi katılım...

09-LONDON Huntington-Secret : Dinlerken o kadar sıkıldım ki. O kadar yani. Yorum yapmayacağım.

10-PYONGYANG SystemOfADown-ChopSuey : SOAD efsanedir. Efsane yani. En meşhur şarkıları da bu! Chop Suey! Müziğe meraklı olupta Chop Suey'i bilmeyen var mıdır bilmiyorum. Yarışmaya neden gönderildiğine dair hiçbir fikrimin olmadığı Bi eser. Geçen yıl ki Sia-Chandelier gibi. Popülariteye verilecek oyum yok. Sorry...

11-QUITO Buika-No Habra Nadie En El Mundo : Bu da Buika yani. Belirttiğim sebepler. Geçiyorum o yüzden. Ha şarkı güzel tabii ki o ayrı.

12-TEHRAN Googoosh-Talagh : Şarkı Bi başladı. Birazdan Barış Manço şarkıya girecek diye düşündüm vallahi. Bu kadar olur. Farsça'ya zaafım mı var nedir? Beğendim kesinlikle.

13-OSLO Erlend Oye-La Prima Estate : Güzel şarkı ama parlayamıyor Bi türlü. Bizim 80ler pop şarkıları gibi biraz. Sevmedim dersem yalan olur...

14-ATHENS Dimitra Galani-An : Ben Yunan müziğine hastayım. Bunu da sevdim. O klasik hareketli dım tıs şarkılardan değil. Bu katılımı gördüğüme sevindim...

15-NAIROBI Daley-Look Up : Durağan Bi şarkı. Sonlarda solist ton değişmese uyurdum. Ben bu pop-caz olayını sevmiyorum ya...

16-HELSINKI Chisu-Sabotage : O ne güzel bi başlangıçtır öyle. Sevdim ben bunu.

17-NEW DELHI Alka Yagnik& Babul Supriyo- Chori Chori Chupke Chupke : Not my cup of tea...

18-ASTANA Kesh You- Rızamıyn : Şu ana kadar ki yorumların aksine sevdim ben bu şarkıyı. Inga&Anush'un buna benzer Bi şarkıları olduğunu hatırlıyorum. Kazaklar umarım daha da geliştirir müziklerini...

19-HAVANA Patsy Cline-She’s Got You : Gözlerim Frank Sinatra'yı falan aradı. No! Thx...

20-CAPE TOWN Leon- Tired Of Talking : Oh be dedirten şarkılardan. Sevdim. Gönderen arkadaşa teşekkürler...

21-BUENOS AIRES Pimpinela-Olvidame y Pega La Vuelta : Bu yarışmadaki bu ispanyolca aşkını da anlayabilmiş değilim. Yani olmasa da olurmuş...

22-PARIS Cindy Danie- Toi Qui Mangue A Ma Vie : Ay bu çok güzel be. Sesindeki o puslu hava beni aldı götürdü. Çok sevdim...

23-YEREVAN Lilu-Yet Ari : O kadar kaliteli Ermenice şarkı varken neden bu? Demet Akalın Erivan şubesine etnik ögelerinden dolayı puan verebilirim Bi ihtimal...

24-MADRID Eliyahu Sills & Qadim Near East- Durme Durme : Açık ve net sevmedim. Hatta sıkıldım...

25-THIMPHU Skyrim-Dragonborn : Çok tipik. Böyle binlerce şarkı var. Oy veremem sanıyorum...

26-OTTAWA Puirty Ring-Begin Again : Güzel ama özelliksiz Bi şarkı...

27-TALLINN Jenni Vartiainen- Junat Ja Naiset : Ozzy liked it. 

28-ANKARA Christina Peri-Tragedy : Bu da popüler kültür. Reddediyorum..

29-TOKYO Kendji Girac-Cool : Her yarışmada bir Kendji Girac. Fransa şu herifi ESC'ye yollasa da Bi kurtulsak artık yahu...
    20-08-2016, Saat: 16:02

mertdm

Yasaklı Kullanıcı Grubu

1- Seul: Altyapısını beğendim, fena değil Smile
    2- Brüksel: Üzgünüm, sevemedim.
    3- Dakka: Ezgisi fena değil ama sıkıcı, maalesef.
    4- Tiran: Sakin güzel bir tını, ama fazla sakin bana göre.
    5- Dublin: Sıkıldım, üzgünüm.
    6- Tel Aviv: Eh, fena değil.
    7- Montevideo: Diğer bayık şarkılar içinde dinleniliyor.
    8- Varşova: Sakin şarkı çok olduğu için dikkatimi çekti valla, kararımı sonra vereceğim.
    9- Londra: Güzel girdi ama beni alamadı.
    10- Pyongyang: Hayır.
    11- Quito: Hayır.
    12- Tahran: Hep aynı notalarda dönüyor ama hoşuma gitmeye başladı.
    13- Oslo: Bunu beğendim, hatta çok beğendim.
    14- Atina: İlk başta sıkıldım ama sonra aldı beni, güzel.
    15- Nairobi: Sakin tempolar içindeki en güzel şarkılardan biri ki zaten 2-3 tane var.
    16- Helsinki: Klişe bir altyapı ama çok beğendim.
    17- Yeni Delhi: İlginç bir şarkı, dikkatimi çekti. Olumlu duygular besliyorum Smile
    18- Astana: Yerel dilde bir şarkının böyle altyapıya sahip olmasını sevemiyorum.
    19- Havana: Şu ana kadar işte bu dediğim ilk şarkı.
    20- Cape Town: Bu şarkı da fena değil, öne çıkıyor.
    21- Buenos Aries: Çok güzel bir şarkı, eskilere götürüyor.
    22- Paris: Bu şarkıyı da çok beğendim. Sonunda sonlara doğru güzel şarkılar dinleyebiliyoruz.
    23- Yerevan: Etnik altyapı, yerel dil. Beğendim bunu da.
    24- Madrid: Birkaç dinlemeye bu şarkı da alır beni.
    25- Timpu: Hayır.
    26- Ottawa: Tam tarzım, dinlerim bunu ben.
    27- Talin: İşte bu dediğim bir diğer şarkı.
    28- Ankara: Popülermiş bilmiyordum ama beğendim.
    29- Tokyo: Ucuz bir şarkı, sevemedim.

Kusura bakmayın kısa kısa yazdım ama şarkıların çoğu çöp. Herkese başarılar!
    20-08-2016, Saat: 16:51

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Yazılan yorumlardan anladığım kadarıyla yine kimsenin zevkine hitap edemeyip sonlarda yer alacağım! Heyo 
    Uluhan bana vermiş olduğun şehiri çok severim ayrıca! Big Grin Dodgy

(20-08-2016, Saat: 15:34)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Spotify kullanmıyorum ama YouTube listesi yaptım. İyi Dinlemeler.

Eline sağlık! Heyo Öpücük
    (Son Düzenleme: 20-08-2016, Saat: 18:18, Düzenleyen: halil.)
    20-08-2016, Saat: 18:17

TitaN

Admin Grubu

Konu Sayısı : 5

(20-08-2016, Saat: 15:34)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (20-08-2016, Saat: 15:20)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biri spotify listesi yapsa ya bütün sarkilardan. Çok makbule geçerSmile

Spotify kullanmıyorum ama YouTube listesi yaptım. İyi Dinlemeler.

Süpersin  Heyo
    20-08-2016, Saat: 18:31

Legolas

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Yorumlara bakılırsa ortalarda bir yerde bitireceğim sanırım. Beğenen de var beğenmeyen de var. Haa beğenip de puan vermeyenleri de işin içine katarsak halim içler acisi. Sad Smile
    20-08-2016, Saat: 18:40

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.