• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    DUYMAYAN KALMASIN! AÇILDIK!

12Puan

Admin Grubu

Konu Sayısı : 84

Rep Puanı: 0

YEPYENİ BİR 12PUAN'A HOŞGELDİNİZ!

Eski üyelerimiz bu duruma alışık aslında. 12Puan olarak zaman zaman çeşitli nedenlerle yeni bir foruma geçme ihtiyacı duyduk. Bu da onlardan biri. Ve sonuncusu. En azından böyle olmasını umuyoruz.

Eski forumumuz bildiğiniz gibi ücretsiz bir server üzerinde yer alıyordu. Ve ne yazık ki bizim müdahale imkanımız oldukça kısıtlıydı. Uzun bir süre o altyapıyı kullandık ama oraya veda vakti geldi çattı. Zira o forumda daha fazla zaman geçirmek, gün geçtikçe daha fazla veri kaybetmek anlamına geliyordu. Son aylardaki teknik problemler de bir süredir düşündüğümüz yeni forum yaratma sürecini hızlandırdı. Yeni forumla birlikte haber blogunu da tekrar 12Puan bünyesi altına taşıyoruz.

Artık tamamen bizim kontrolümüzde olan bir forumla karşı karşıyasınız. Eklentiler, görseller vs. Bundan böyle hepsi bizim kontrolümüzde. Artık forumda bir problem oluştuğunda teknik destek alabileceğimiz bir platform bünyesindeyiz. En kısa tabirle, artık bu forumun sahibi bizleriz.

Yepyeni domainimiz ve yeni hostingimiz ile yeni bir 12Puan'a hoşgeldiniz. Sıfırdan başlamak hiç hoş görünmeyebilir belki ama aslında oldukça avantajlı bir durum. El birliğiyle bu forumu çok kısa bir sürede bir Eurovision ansiklopedisine çevirebiliriz. Bu ayrıca Eurovision maceranıza reset atmanız için de bir fırsat. 50ler, 60lar, 70ler, 80ler ve dahası. Keşfetmeniz ve başlıkları doldurmanız için sizleri bekliyor.

Bu süreçte bizden desteğinizi esirgemeyeceğinizi umuyoruz. 

Bu forum bizim, bu forum artık hepimizin.

Keyifli Forumlar

12Puan
    (Son Düzenleme: 16-07-2016, Saat: 20:42, Düzenleyen: 12Puan.)
    13-07-2016, Saat: 21:56

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Cvp: DUYMAYAN KALMASIN! AÇILDIK!
    TEŞEKKÜRLER…

Ortaya çıkan her yeni iş, içeriğinden bağımsız olarak yoğun bir emeğin ürünüdür. Yeni haber sitemiz ve beraberinde sıfırdan oluşturulan yeni Forum da işte böylesi bir çalışmanın sonunda çıktı ortaya. OGAE Türkiye yönetim ekibi olarak 2016’nın başından beri, bir yandan Stockholm bilet ve akreditasyonları, bir yandan yeni üyelikler, bir yandan haber ve röportajlar, bir yandan da eski ve hantal forumumuzun çökmemesi için dua etmekle meşguldük.

İşte tam da böylesi bir ortamda Sosyal Medya ve Multimedya Koordinatörümüz Barlas G, köprüden önce son çıkışta olduğumuzu hatırlattı bize. Bir karar vermeli ve artık markamızı, hakettiği profesyonel görünüme kavuşturmalıydık. Barlas, tabiri caiz ise iğneyle kuyu kazarak temadan temaya gezdi. Hem Blog hem de Forum’un yeni yüzü için gecesini gündüzüne kattı. Keşfettiği her temayı, her rengi ve tasarımı, heyecanla yönetim üyeleriyle paylaştı. Günlerce yapılan tartışmalar ve oylamalar sonucunda şu an karşınızda gördüğünüz tasarımda karar kılındı. Tüm emekleri için şükran borçluyuz.

2004 yılında yine hararetli bir OGAE Yönetim Kurulu toplantısında hayatımıza girmişti “onikipuan”. En değerli markamız oldu hep. Bu kez biraz da Uluslararası kaygılarla artık “12puan” olarak yoluna devam edecek. Ve tabi ki bunun için de kalıcı bir Logo gerekiyordu. Kulüp üyemiz olan ve analizleriyle haber sitemizden tanıdığınız Burak K, tam bu anda yetişti imdadımıza. Hem Blog hem de Forum’da kullandığımız “12 puan” Logo tasarıma ona ait. Bir kez de buradan teşekkür ediyoruz kendisine.
    E o kadar yıl oldu. Yeni bir sloganı da hak ettik değil mi? Hem çokça bizden hem global, biraz Eurovision gibi renkli, biraz cicili bicili oldu: “Turkish Eurovision Delight”. Bu sempatik slogan da yine üyemiz olan Emre Y’ye ait. Katkısı için önemli bir teşekkürü de o hak ediyor.

Ve tabi ki siz üyelerimiz ve takipçilerimiz…

Sadece okuyup takip etmeniz bir yana, bu profesyonel tasarıma geçişimizde sizlerin de maddi manevi desteği oldu. Olmaya da devam ediyor. En büyük teşekkür de sizlere.

Daha iyisi için, yeni 12 puan dünyasına hoşgeldiniz.

Tayfun O.

12puan.com Genel Yayın Yönetmeni
    10-08-2016, Saat: 19:55

Barlo

Üye Grubu

Foruma son halini bir kaç saat önce verdik. Burak yani Noiavagi ile oldukça güzel bir çalışmaya imza attık. Emeğini es geçemem, çünkü benim tasarladığım forum çok daha farklı görsellere sahipti. Muhteşem logo çalışmasından sonra forumu da logoya uygun renklere bürümek istedik ve başardık sanırım.

Yeni forum, yeni tema ilgili görüşlerinizi buradan bize iletebilirsiniz. Eksiklerimiz varsa ve düzeltme imkanımız varsa yardımcı olmaya çalışacağız.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    10-08-2016, Saat: 21:16

SiruSho

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 2

RE: DUYMAYAN KALMASIN! AÇILDIK!
    Fondaki resmin rengi çok göz yorucu sanki diskoda ışıklar altında gibi ; ben deyince tepki görür de başkasının da bana katılmasını sabırsızlıkla bekliyorum

Diğer yerlerde gözümü yoran ters düşen hiç bir yer yok ellerinize sağlık
    10-08-2016, Saat: 21:32

cembulut

Moderatör Grubu

Rep Puanı: 1

Forumun en altında da Anasayfaya gitme butonu olsun. Eskisinden alışmışım, zorlnıyorum.
    10-08-2016, Saat: 21:36

Barlo

Üye Grubu

Her dediğinizi yapacağız diye bir şey de yok tabi. Big Grin
    10-08-2016, Saat: 21:41

cembulut

Moderatör Grubu

Cvp: RE: DUYMAYAN KALMASIN! AÇILDIK!
    (10-08-2016, Saat: 21:41)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her dediğinizi yapacağız diye bir şey de yok tabi. Big Grin

Yersin işte öyle -rep'i  Dodgy Dodgy Dodgy
    10-08-2016, Saat: 21:43

Önder

Üye Grubu

Konu Sayısı : 1

Bu tapatalk bi harika dostum! Forumu cepten takip etmek resmen daha kolay. Oteki turlu uzay mekigi kullaniyor gibiydim! Yah!

10-08-2016, Saat: 22:56

krunch

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Thumbs Up  Cvp: DUYMAYAN KALMASIN! AÇILDIK!
    Resmen çağ atladık gibi olmuş. Herşey çok güzel, ellerinize sağlık Barlo! Heyo Heyo Heyo Öpücük Öpücük

Kullandıkça tabii bu forumun da düzenine alışacağız. Yıllarca phpbb forumlar kullandığımız için bu kez farklı bir formda hayatımızı sürdüreceğiz. Bu yüzden teknik birkaç merak ettiğim şey var onları sormak istiyorumSmile
    1-Mesela şu an bir cevap yazarken "Başlık Sembolü" diye birşey var, bu çok gerekli bir eklenti mi? Confused Bir sürü bayrak mayrak filan ne bileyim! Big Grin Big Grin

2-Herkesin yazdığı ve görüntülediği post edilmiş metinin solund kalan profil sembolünün (ki bu sembolü bir tık daha küçültmenin bir yolu yok sanırım?) altında bir sürü cart curt bilgi yazıyor, mesaj ise sağda sadece birkaç satırda bitiyor ama soldaki profil bölümü yüzünden bir sonraki mesaj için sayfa uzuyor. (İmzaların mesela bu yüzden olmaması çok doğru bir karar). İşte o sol tarafı minimize etmenin/sadeleştirmenin bir yolu var mıdır acep? Tongue

3-Rep puanı demek, "ne kadar çok cevap verirsen o kadar çok puan alırsın" demekse ve bunu da bilenler varsa eğer, YANDIK desenize!!!!!

Öpücük Öpücük Öpücük
    (Son Düzenleme: 10-08-2016, Saat: 23:16, Düzenleyen: krunch.)
    10-08-2016, Saat: 23:13

Barlo

Üye Grubu

(10-08-2016, Saat: 23:13)krunch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resmen çağ atladık gibi olmuş. Herşey çok güzel, ellerinize sağlık Barlo! Heyo Heyo Heyo Öpücük Öpücük    

Kullandıkça tabii bu forumun da düzenine alışacağız. Yıllarca phpbb forumlar kullandığımız için bu kez farklı bir formda hayatımızı sürdüreceğiz. Bu yüzden teknik birkaç merak ettiğim şey var onları sormak istiyorumSmile
    1-Mesela şu an bir cevap yazarken "Başlık Sembolü" diye birşey var, bu çok gerekli bir eklenti mi? Confused Bir sürü bayrak mayrak filan ne bileyim! Big Grin Big Grin  

2-Herkesin yazdığı ve görüntülediği post edilmiş metinin solund kalan profil sembolünün (ki bu sembolü bir tık daha küçültmenin bir yolu yok sanırım?) altında bir sürü cart curt bilgi yazıyor, mesaj ise sağda sadece birkaç satırda bitiyor ama soldaki profil bölümü yüzünden bir sonraki mesaj için sayfa uzuyor. (İmzaların mesela bu yüzden olmaması çok doğru bir karar). İşte o sol tarafı minimize etmenin/sadeleştirmenin bir yolu var mıdır acep? Tongue

Öpücük Öpücük Öpücük

Başlık sembollerini ülke başlıkları açtığımızda göze daha hoş gelmesi açısından ekledim. O bölüm tamamen kaldırılamıyor ama azaltılabiliyor. Eklenti değil o kısım, forumun ana parçalarından biri.

Postit ise tema ile birlikte tasarlandığından minimize etme şansımız yok. İmza kısmı ise benim hatam, kapatmayı unutmuşum. Bir iki arkadaşımız keşfetmiş imza kısmını ama o kısmı kapatacağız ayarlardan.
    10-08-2016, Saat: 23:20

Barlo

Üye Grubu

Rep kısmını ise deneme şansım olmadı. Ben teşekkür etme sistemi gibi çalışıyor sanmıştım ama sanırım bazı farklılıkları var. Ona bi tam anlamıyla bakacağım.
    (Son Düzenleme: 10-08-2016, Saat: 23:23, Düzenleyen: Barlo.)
    10-08-2016, Saat: 23:23

SiruSho

Üye Grubu

Rep puanı bildiğim kadarıyla voleybol forumunda aldığın teşekkür sayısı oranında bir puan veriyor
    10-08-2016, Saat: 23:54

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Tapatalkla ilk defa tanıştım güzel gibi. Deneme mesajı atıyorum şu an ama normal sayfada daha güzel görünüyor forum [emoji4]
    Bu arada bana şu Kayıtlı Üye yazısı fuzuli geldi biraz. Ben de buna kayıtsız kalamadım.
    (Son Düzenleme: 11-08-2016, Saat: 00:34, Düzenleyen: suioeir.)
    11-08-2016, Saat: 00:26

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

(11-08-2016, Saat: 00:26)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tapatalkla ilk defa tanıştım güzel gibi. Deneme mesajı atıyorum şu an ama normal sayfada daha güzel görünüyor forum [emoji4]
    Bu arada bana şu Kayıtlı Üye yazısı fuzuli geldi biraz. Ben de buna kayıtsız kalamadım.

Sen de sushi yazsın o zaman bundan sonra Rolleyes
    11-08-2016, Saat: 02:10

aksizi

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Hellö.
    11-08-2016, Saat: 02:25

suioeir

Üye Grubu

(11-08-2016, Saat: 02:10)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (11-08-2016, Saat: 00:26)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tapatalkla ilk defa tanıştım güzel gibi. Deneme mesajı atıyorum şu an ama normal sayfada daha güzel görünüyor forum [emoji4]

Sen de sushi yazsın o zaman bundan sonra Rolleyes

Aslında nickimi sushi yapsam mı diye düşündüm. Ama bir tek sen bana sushi diyorsun [emoji8]

11-08-2016, Saat: 02:34

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Cvp: RE: DUYMAYAN KALMASIN! AÇILDIK!
    (10-08-2016, Saat: 21:36)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumun en altında da Anasayfaya gitme butonu olsun. Eskisinden alışmışım, zorlnıyorum.

Sağ altta yer alan "hızlı menü" tam da bunu yapıyor zaten  Çekiç Tongue
    (Son Düzenleme: 11-08-2016, Saat: 10:09, Düzenleyen: Hysteria.)
    11-08-2016, Saat: 10:09

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Öhöm, anca yazabiliyorum. Bir iki ufak bir şey söylemek isterim.

Öncelikle sevdiğim iki işi aynı anda yapabilmeme izin verdiği için başta yönetim ekibine ve ardından Barlas'a çok teşekkür ederim. Şu hazırlık sürecinde her şey (en azından benim açımdan) çok keyifli geçti. Ben bir iki ufak yönlendirme yaptım belki ama Barlas'ın emeği yadırganamaz. Ben işe dahil olduğumda zaten tüm başlıklar açılmış, sitenin neredeyse tamamına yakını tamamlanmıştı. Ben bir iki ufak dokunuş yaptım o kadar. O dokunuşlarda bile tam bir tasarımcı havasıyla "bunu denesek mi? yok yok bir de şunu deneyelim? onu bir daha deneyelim mi? şöyle de yapsak mı ne dersin?" gibi bütün müdahalelerime rağmen Barlas hiç "hayır" demeden her türlü yeniliğe açık bir şekilde ilerledi. Onu bu vizyonundan ve tüm emeğinden dolayı tebrik ederim.

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Yeni yuvamız bol güzelliklerle dolsun.  Smile Heart 

Oh, içimiz açıldı yahu! Heyo
    11-08-2016, Saat: 10:25

Murad

Üye Grubu

Barlas başta olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler [emoji2][emoji106]

Hele ki cep telefonundan tapatalk vasıtasıyla erişebiliyor olmak harika [emoji120]

Teknik konulara çok hakim değilim ama yukarıda bir arkadaş anasayfaya kısayol istemiş. +1 de ben olayım [emoji16] Bilgisayar üzerinden girerken nasıl bilmiyorum ama telefondan girerken zor oluyor anasayfaya ulaşmak

11-08-2016, Saat: 14:59

SiruSho

Üye Grubu

Merhabalar ben Malum Kadin
    11-08-2016, Saat: 16:46

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.