• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

•  
    Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET

SiruSho

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 2

Ve bu yarisma da diger ciklet gibi uzatilan yarismalar kervanina uyup ayni ilgi fukaraliğina ugrar. Ilk yari finalde pespese yorumlar gelirken bu yari fi alin ilk gunu bombos gecmis

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    25-07-2018, Saat: 00:07

Yekaye

Admin Grubu

Rep Puanı: 0

2.yf Recap by Okan

https://vimeo.com/281559416

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    25-07-2018, Saat: 07:22

Yekaye

Admin Grubu

(25-07-2018, Saat: 00:07)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ve bu yarisma da diger ciklet gibi uzatilan yarismalar kervanina uyup ayni ilgi fukaraliğina ugrar. Ilk yari finalde pespese yorumlar gelirken bu yari fi alin ilk gunu bombos gecmis

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şarkılar gerçek manasıyla hafta sonu dinleniyor benim gözlemlediğim . Neden ilk yorumları senden almıyoruz

25-07-2018, Saat: 08:18

Yekaye

Admin Grubu

Cvp: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET
    1. Almanya :Yarışmanın en orijinal ve başarılı katılımlarından olmuş. Bu tarz müzik dinlemememe rağmen hem klibi hem de şarkıyı çok eğlenceli buldum.
    2. İran:Arash kalitesi tartışılmaz, şarkı güçlü ancak bu yarı finalde işi zor olabilir.
    3. Hollanda :Herhalde en sempatik ve en eğlenceli seyir. Su gibi bir şarkı sade, iddiasız ama bir o kadar da cazibeli.
    4. İsrail:Eminim hareketli şarkı sevenlerden puan yağacaktır. Benim için playlistime katacak kadar özel değil ama dinletiyor.
    5. Kenya :Birinci yarı finalin Senegal i neyse, bu yarı finalde o bayrağı bu şarkı taşıyor olmalı. Sanatsal ama temposu benim için fazla düşük.
    6. Finlandiya: Güzel şarkı ama rakipleri karşısında işi zor gibi.
    7. Küba: Duru, sade ve bir o kadar da kaliteli.
    8. Güney Afrika :Çok özel bir şarkı, dinlemekten gayet zevk alıyorum.
    9. Güney Kore: Uzak Doğudan gelen bu tarz parçalara ısınamıyırum. Finalde yarışacak Japonya nın başka bir versiyonu gibi. Şarkının gene de hakkını vereyim bu tarz sevenler için başarılı.
    10. Kazakistan: Bilezikler gibi bir şarkı beklerdim, biraz beklentimin altında kaldı.
    11. Azerbaycan : Yeryüzünde bir it varsa gelip bulup tapar meni. ahh azerbaycan her halinle çok güzelsin.
    12. Hindistan :Müthiş bir başarı.Bir film için hazırlanmış bir şarkı belki de soundtrack şarkısı bilemiyorum. Şarkıyı çok beğendiğim için imdb de bile araştıdım ve kısa zamanda izlemeyi düşünüyoruım. Bu yarı finalin en iyilerinden, hint coşkusu Smile
    13. Cezayir :Ud ve kemanla icra edilmiş bir oum tarzı beklerken bu bir şok etkisi yarattı. Rap sevenlere sormak lazım, olumsuz yorum yapmak istemem, jarnında iyidir Smile
    14. Avustralya :Avrofesto birincisi ile aynı makamda bir şarkı, başarılı, dinamik, winner olabilir mi?
    15. Birleşik Krallık : Avrofestodaki gibi özel bir katılım beklerdim, beklentimin altında kaldı ama yine de hoş bir melodi üzerine oturtulmuş, kendini dinletiyor.
    16. Meksika : Efsane.
    17. Arjantin :Bu yarışmada Güney Amerika'dan çok kazanımımız oldu, işte Arjantin'de bunlardan birisi. Klas bir şarkı.
    18. Kolombiya :Komşularına göre bir tık altta kalmış ancak klibi çok hoş.
    19. Yeni Zelanda :Bayıldım, ritmi çok iyi.
    20. İspanya :Bu yarı finalden bir başka efsane, playlistimde baş köşeye alacağım.
    (Son Düzenleme: 25-07-2018, Saat: 09:24, Düzenleyen: Yekaye.)
    25-07-2018, Saat: 08:35

TTR

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET
    mavi boncuğun da bu kadarı Big Grin
    25-07-2018, Saat: 09:49

Yekaye

Admin Grubu

yok ben avrofestoda da burada da çoğu şarkıyı beğeniyorum, abartı yok Smile sadece hoşlanmadığımı daha güzel bir dille ifade ediyorum .
    (Son Düzenleme: 25-07-2018, Saat: 09:57, Düzenleyen: Yekaye.)
    25-07-2018, Saat: 09:56

volcano

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Azerbaycan'ı bundan böyle tüm festolarda yarışma dışı mı bıraksak diyorum. Smile

25-07-2018, Saat: 10:07

Yekaye

Admin Grubu

yeryüzünde bir it varsa gelip bulup tapsın seni, başka diyeceğim yok Big Grin
    25-07-2018, Saat: 10:13

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

ALMANYA= Çok orijinal bir katılım olmuş. Şarkının trafiğini de melodisini de sevdim. Benden muhtemelen puan gelir.

İRAN= Muhtemelen etnik müzikten pek hoşlanmayan bir arkadaşa gelmiş İran. Potansiyeli oldukça yüksek olan İran'ın daha modern yüzünü göstermek istemiş bize. Açıkçası ancak listemde yer kalırsa puan verebileceğim bir katılım bu.

HOLLANDA= Trafiği birden hızlanan şarkıları seviyorum bu da onlardan biri.. Şarkı ilk dinleyişte içine çekti beni diğer şarkıların durumuna göre muhtemelen buna da puan verebilirim

İSRAİL= Elinde İbranice gibi bir altın varken bize neden düğün salonu şarkısı seçip yolladın?

KENYA= Gözlerimi kapatıp dinledim terapi gibi bir şey bu.. Kesinlikle güzel, Kenya gibi bir ülkeden seçilebilecek en iyi şarkıdır belki de.. Puan verir miyim bilmiyorum ama playlistime dahil edeceğim.. Tek handikapı fazla uzun olması.

FİNLANDİYA= Kuzey kokan bir şarkı bu da.. Ben seviyorum ya bu tarzı.. Şu sıcak yaz günlerinde içimi serinletti.. Puam gelmesi muhtemel

KÜBA= Nihayet budur! diyebileceğim bir şarkı geldi.. Bundan önceki altı şarkı da muallak benim için ama Küba mutlaka hatırı sayılır bir puan alacak benden.. Gönderen kişiye teşekkürler böylesine bir şarkı ile tanıştırdığı için..

GÜNEY AFRİKA= Sevmedim

GÜNEY KORE= Super Junior grubunu burada görmek ne hoş. Koreli gruplar neden böyle elli kişilik oluyor yahu? Bir ''Bonamana'' değil tabi ki ama ben bu şarkıya muhtemelen puan veririm ..

KAZAKİSTAN=Daha önce karışmış Kesh grubunun kızlarından biri sanırım bu sesi çok benziyor çünkü.. Kızın sesi çok güçlü ama şarkı için aynı şeyi söyleyemem.. Daha önce yarışan ''Rızamıyn'' şarkısı ile karşılaştırınca sönük kaldı ama geçtiğimiz on şarkı içinde yine de yeri bende yüksek..

Sonuç olarak ilk 10 şarkı içinde Küba'yı cebime koydum.. PART2 yorumlarım daha sonra..
    25-07-2018, Saat: 10:34

Ozzy

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

(25-07-2018, Saat: 10:13)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yeryüzünde bir it varsa gelip bulup tapsın seni, başka diyeceğim yok Big Grin

O şarkı efsanedir bi kere Çekiç Çekiç

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    (Son Düzenleme: 25-07-2018, Saat: 10:36, Düzenleyen: Ozzy.)
    25-07-2018, Saat: 10:34

Ömer

Üye Grubu

Cvp: RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET
    (25-07-2018, Saat: 09:56)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yok ben avrofestoda da burada da çoğu şarkıyı beğeniyorum, abartı yok Smile sadece hoşlanmadığımı daha güzel bir dille ifade ediyorum .

Hakan erinmedim yorum skalanı çıkardım, şöyle ki:

Olumlu Yorum: 9
    Olumsuz Yorum :1
    Kıvırma bağlaçlarıyla olumlulaştırılmış giydirmeli yorum: 10

Ha bir de bütün çirkinliğinle whatsapp üzerinden nefret kustuğun benim şarkılarım var  Cool  Böyle de mahcup, iyi yüreklidir  Rolleyes
    (Son Düzenleme: 25-07-2018, Saat: 11:48, Düzenleyen: Ömer.)
    25-07-2018, Saat: 11:42

Yekaye

Admin Grubu

10 şarkıya giydirmişim işte fena mı Big Grin
    25-07-2018, Saat: 11:49

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

Rep Puanı: 8

Selam arkadaşlar, şarkılar ile ilgili düşüncelerim aşağıdaki gibidir. (*) verdiklerim finale kalacağını düşündüklerim.
    Başarılar dilerim herkese.

Almanya
    Farklı bir çalışma. Almanca Shagy gibi olmuş. Aynı ritm üzerinde gitmesi sürekli olarak bir süre sonra sıkabilir. Buna rağmen melodisi akılda kalıcı gelmedi. Yine de farklılığı ile finale kalabilecek parçalardan birisi.

İran (*)
    Arash'ı bir dünya yıldızı sayabiliriz. Daha önce dinlemediğim bir şarkısıyla çıktı karşıma. Listedeki sağlam parçalardan. Tekoon Bede bağlı olmak anlamına geliyormuş. Finale çıkar.

Hollanda
    Şarkı 1960'lardan günümüze gelmiş gibi. Nakarat ve hissettirdikleri güzel. Ses tonu gayet tatlı.

İsrail
    Seçen şüpheli: Sirusho. Ben beğenemedim. Finale kalamaz. Bir yerinde İstanbul mu diyor ne diyor bilen yazabilir mi?

Kenya
    Birisine kurada çıkmış şansız bir ülke. Napsın. Çok üstüne gitmemek lazım. Mistik bir çalışma. 5 dk boyunca hayeee aa hayee diye gidince hipnoz etkisi yapıyor. Finale kalacağını düşünmüyorum.

Finlandiya
    Müzik açısından zengin bir ülke. Bu çalışma akılda kalıcı değil.Müzik çok etkilemiyor, sözleri zaten anlamıyoruz ve bir etki bırakmıyor bu sebeple. Finale kalacağını düşünmüyorum.

Küba (*)
    Gayet beğendim. Bir ülke müziğinin kendine ait tarzının olması müthiş bir zenginlik. İyi ki Küba temsil edilmiş bu yarışmada. Bu şarkı da oldukça kaliteli bir çalışma. Dinlemek keyif verici. Finalde başarılar.

Güney Afrika
    Kura olmasının yanında aceleye gelmiş bir şarkı seçimi olduğunu düşünüyorum. Çok zengin bir arşivden bu şarkı çıkmasaydı keşke. Tekrar dinleme isteğinden uzak. Finale çıkacağını düşünmüyorum.

Güney Kore
    K-Pop ilgimi çekmiyor. Belden aşağısı asya, yukarısı ABD gibi geliyor ekrana ve oldukça yapay duruyor. Biraz sentez olsa yine bir tadı olurdu. 10-17 yaş arasına hitap eden bir çalışma olmuş bu da. Müzikalitesi de zaten yok. Duygu da yok. Finale çıkacağını düşünmüyorum.

Kazakistan (*)
    Beğendim, gümbür gümbür, tınıları da hoşuma gidiyor bu kadının. Finale kalır.

Azerbaycan (*)
    Çok tatlı bir düet olmuş. Ses tonları ve nağmeleri çok başarılı. Piyano da yakışmış. Bu yarıfinaldeki en güzel keşiflerden birisi oldu. Finale kalmazsa yazık olur.

Hindistan
    Film müziği gibi duruyor. Çok tarzım değil ama modun iyi neşeli olduğunda dinlenir bir şarkı. Farklılığı ile finale kalabilir diye tahmin ediyorum. Ben haz etmedim ama.

Cezayir
    Özalı zehirlediniz, Ezhel'i gömdünüz, Lotfi'yi yedirmeyiz. Kaliteli bir rap. Başarılar.

Avustralya (*)
    Bu yarıfinalin en öne çıkan parçalarından biri olduğunu düşünüyorum. Çoğunluğumuzun müzik keyfimize hitap edecek bir nokta atışı. Tam bir finalist ve şampiyonluk adayı.

Birleşik Krallık
    Bu yarı finalin vasat parçalarından. Bu kadar büyük bir ülkeden daha etkili bir şarkı seçimi yapılabilirdi. Ses etkili değil, müzik sıradan. Klip biraz farklı ama bu değerlendirme unsuru olmayacak benim için. Finale kalacağını düşünmüyorum.

Meksika (*)
    Başarılı bir katılım olmuş. Ruha iyi gelen, dinlemenin keyif olduğu bir müzik. İnsanın dans edesi geliyor. Başarılar.

Arjantin
    Kaliteli bir şarkı ama beni çok etkilemedi.

Kolombiya (*)
    Çok tatlı bir çalışma olmuş. Ne güzel bir ses tonu, piyano tınılarıyla vocalin sesi dans ediyor. Finale kalır.

Yeni Zelanda
    Listede beğendiğim çalışmalardan oldu. Şarkının kendisine ait muzip bir şirinliği var. Şarkı akıyor. Ben beğendim ama genele hitap etmeyebilir. Finale kalma ihtimalini kritik düzeyde görüyorum.

İspanya (*)
    Listedeki en kaliteli katılımlardan birisi, parça akıyor ve nakaratı yıkıyor ortalığı. Kusursuz. Finalde başarılar.
    25-07-2018, Saat: 12:03

Yekaye

Admin Grubu

Kenya şarkısına hipnoz yoluyla 12 puan veren katılımcı müşahade altına alındı . Şarkının diskalifiye edilmesi gündemde .

Yeyake Haber Ajansı

25-07-2018, Saat: 12:55

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

RE: Cvp: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET
    (25-07-2018, Saat: 11:42)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ha bir de bütün çirkinliğinle whatsapp üzerinden nefret kustuğun benim şarkılarım var  Cool  Böyle de mahcup, iyi yüreklidir  Rolleyes
    Benim de şarkımı whatsapp'ta beğenmemişti. Yalnız değilmişim demek ki.. Smile
    25-07-2018, Saat: 13:09

Ömer

Üye Grubu

Cvp: RE: Cvp: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET
    (25-07-2018, Saat: 13:09)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (25-07-2018, Saat: 11:42)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ha bir de bütün çirkinliğinle whatsapp üzerinden nefret kustuğun benim şarkılarım var  Cool  Böyle de mahcup, iyi yüreklidir  Rolleyes
    Benim de şarkımı whatsapp'ta beğenmemişti. Yalnız değilmişim demek ki.. Smile

Şarkıları iyi olanlara yaptığını düşünüyorum, içten pazarlıklı evet...  Smile 

Ayrıca zevkler tartışılmaz Kenya'ya ben yüksek vereceğim. Hindistan'ın şarkısını dinlerken kapımı kilitleyip klipteki hareketlerin hepsini yapıyorum nerdeyse. Almanya'nın şarkısı asıl beni hipnotize eden sevdim mi sevmedim mi anlamadım ayırt edemiyorum. Recap videosunda İngilizce sözleri olan kısım kullanılmış bu arada, şarkının tamamı Almanca olsa daha iyi olurdu. Arash ve cd imzalatan çocuk, Brillant ve kıromsu adam ile romantik lüks araba karşılaşması(Ebru Gündeş'ten görmediyse iki gözüm önüme aksın! Big Grin ), felaket zenginlik içinde yol kenarında "büzüşüp tirtireyenler" ayhh  Sick … Sen yemediğim dolmam mısan? daha iyiydi. İsrail adına yapılan seçim için ağlıyorum  Confused
    (Son Düzenleme: 25-07-2018, Saat: 14:36, Düzenleyen: Ömer.)
    25-07-2018, Saat: 14:27

TTR

Üye Grubu

12 puan bi shiti beğenmeme timi geldi. Sizleri tekrar sinir etmeye çalıştım yorumlarımla Big Grin

Almanya: Dans edilebilir ama bayıldım diyemem. Klibi başarılı ama
    İran: Arash artık trash işler yapıyor, Eurovision sonrası sönenlerden. Bunu da pas geçiyoruz.
    Hollanda: Şarkı Hollanda'da yaşarken geleneksel, korkunç karnaval müziklerinden hallice. Ama klibi çok güzel, onun hatrına puan verebilirim Smile
    İsrail: Düğün şarkısı tanımlarına katılıyorum. Beğenecek bir ton şarkı bulabilirdim İsrail'den.
    Kenya: Dinlendirici bir müzik olmasına rağmen sonunu getiremedim. Alıcısı çok olur.
    Finlandiya: Bunlar da bunalım takılıyor, daha çnceki msc şarkısı da bunalımdı. Ona göre daha çok beğendim.
    Küba: Süper seçim olmuş. Şarkının kendisi de şarkıcılar da on numara. PAketteki favorim şimdilik bu oldu.
    Güney Afrika: Hele hele. O kadar kötü bulmadım. Cool bi havası var teyzenin.
    Kore: Asyalı fantazim vardır bilen bilir Smile Gruptakilerin bazıları gerçekten çekici haha. şarkı ortalama klibi çok profesyonel..
    Kazakistan: Bu şarkı tanıdık diyordum türkvizyon şarkısı çıkmış. Bende bi duygu uyandırmadı
    Azerbaycan: Yeryüzündeki itler güzeldi ama bu olmamış. Brilliant'ın bazı şarkılarını bilirim baya ünlü bi kadın Azerbaycan'da
    Hindistan: Klasik Bollywood şarkısı ve klibi. Neşelendirdi bu listede.
    Cezayir: Arapça rap dinlemek için ne günah işledik??
    Avustralya: Tam tren şarkısı. sevdim Big Grin
    UK: Bu çocuğu ve hiçbir şarkısını sevmiyorum.
    Meksika: MSC ilk 5 şarkısıyım diye 100 km öteden bağırıyor. Çok bayılanı olur burada ama ben almayayım.
    Arjantin: Bayıldım. Arjantin rock sahnesinden çok güzel bir softrock örneği. listeme alıcam
    Kolombiya: ŞArkının ritminde tanımlayamadığım bi durum var. Orijinal olarak ballad olmamalıymış. Tam kıç sallandırıcı latin altyapısı olmalı diye düşünüyorum. Yine de fena değil, beğendim
    Yeni Zelanda: Beğenmedim. Zorlama bi çalışma.
    İspanya: Kadının sesi güzel. Beste ortalama bir şarkıcı için iyi ama kadın besteden çok daha iyi. Bu açıdan bi uyumsuzluk var. İlk dinlemede etkiliyor ama sonra etkisini yavaş yavaş yitiriyor.
    25-07-2018, Saat: 14:45

pookito

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Cidden bazı yorumlarınız gıcık ediyor insanı ya[emoji13] Özellikle yapıyorsunuz biliyorum ama[emoji3] hele lantis Ömer’i bir kaşık suda boğasım var [emoji317]
    25-07-2018, Saat: 17:13

suioeir

Üye Grubu

Bu paketi hiç sevmedim o yüzden nerdeyse hepsine kötü yorum yapmamak için bu kez susmayı tercih ediyorum. Parlayan sadece bir şarkı var. O da şimdilik bana kalsın.
    25-07-2018, Saat: 17:49

pookito

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

İngiltere'yi temsil eden çocuk bizim Edis'in sarışın hali gibi sanki Smile tatlı çocuk
    25-07-2018, Saat: 18:48

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MUSICAMONDO 2018 Barlo 9 6,448 14-08-2018, Saat: 09:06
    Son Yorum: Yekaye

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.