• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA 2018 - SOHBET&MUHABBET

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

COVERMACA 2018 - SOHBET&MUHABBET
    Valla ben bu sene cover yazarken çok zorlandım, uzun süre boyunca da tek bir kelime yazamadım hatta. Sonra bir gece aklıma ne geldiyse yazdım anlam bütünlüğü aramadan. Her şeyi göremesem de patron benim, bu oyunu ben yönetiyorum ve istemeyenler yallah konulu bir şey çıktı ortaya. [emoji3]
    02-07-2018, Saat: 11:21

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

RE: COVERMACA 2018 - SOHBET&MUHABBET
    Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin piki patron Heyo
    02-07-2018, Saat: 11:24

Uluhandro

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 7

Ben de bir sefer dinledim. Herkesin emeğine sağlık güzel bir paket olmuş. Özellikle iki şarkı sivrildi bende. Daha sonra detaylı olarak yorumlarım.
    02-07-2018, Saat: 11:43

Ömer

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Cvp: COVERMACA 2018 - SOHBET&MUHABBET
    Alıntı:03. Hysteria - Buğra (Norveç)

Buğra, onun adı… Yaşı, on altı!
    Yozgat, kütüğü… Baba, tarafı!
    Küçük, okul reisi… Resmen bir adam!
    Duymuş haberi… Hemen ocaktan!

Girmiş, E-devlete… Alt-üst, soyuna!
    Acaba, atalarım… Nerden göçtüler?
    Bişkek ya da Bakü… Hangi Türk soyu?
    Kesin, emin… Soyu Kayı boyu!

Basınca, butona! Şok oldu Buğra!
    Anladı hatasını! Cizre yazınca!

Yok yok olamaz (yok yok olamaz). Kurt kürt çıkamaz (kurt kürt çıkamaz)
    Yok yok hayır (yok, yok hayır). Buğra çıldırır!
    Yok yok imkansız (yok yok imkansız). Kurttan Kürt çıkmaz (kurttan kürt çıkmaz)
    Yo yo hayır (yo, yo hayır). Buğra çıldırır!

Basınca, butona! Şok oldu Buğra!
    Bakınca, sonucuna! Şok oldu Buğra!

Şarkıları daha dinlemedim ama en çok bunu merak ediyorum  Big Grin Şarkının sözlerinin gidişatına göre Ermeni çıkacak sandım Kürt çıktı hem de Cizreli!!  Big Grin
    02-07-2018, Saat: 12:34

Hysteria

Üye Grubu

Big Grin Big Grin
    02-07-2018, Saat: 13:55

Ömer

Üye Grubu

Cvp: RE: COVERMACA 2018 - SOHBET&MUHABBET
    (02-07-2018, Saat: 13:55)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin Big Grin

Cizre'yi nasıl düşünüp denk getirdin merak ediyorum?  Smile Covermaca 'da karşıma çıkması... çok tuhaf. Seneye buradan dönmek en büyük hedefim, idealim düşün. Ay sinir oldum  Cry
    (Son Düzenleme: 02-07-2018, Saat: 15:24, Düzenleyen: Ömer.)
    02-07-2018, Saat: 15:24

Hysteria

Üye Grubu

(02-07-2018, Saat: 15:21)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Cizre'yi nasıl düşünüp denk getirdin merak ediyorum?  Smile

Bilmem en güzel o uydu nakarata Heyo
    Yoksa bildiğim, gördüğüm biyer değil  Tongue 
    Diyarbakırdan ötesine geçmek kısmet olmadı henüz Smile
    Cizreli Buğrayı beğenmenizi umuyorum ama Big Grin
    02-07-2018, Saat: 15:25

Hysteria

Üye Grubu

(02-07-2018, Saat: 15:24)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Cizre'yi nasıl düşünüp denk getirdin merak ediyorum?  Smile Covermaca 'da karşıma çıkması... çok tuhaf. Seneye buradan dönmek en büyük hedefim, idealim düşün. Ay sinir oldum  Cry

İnş istediğin olur en kısa zamanda  Heyo Heyo Heyo sıkıcı olsa gerek, tahmin edebiliyorum  Sick
    02-07-2018, Saat: 15:26

Ömer

Üye Grubu

(02-07-2018, Saat: 15:26)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (02-07-2018, Saat: 15:24)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cizre'yi nasıl düşünüp denk getirdin merak ediyorum?  Smile Covermaca 'da karşıma çıkması... çok tuhaf. Seneye buradan dönmek en büyük hedefim, idealim düşün. Ay sinir oldum  Cry

İnş istediğin olur en kısa zamanda  Heyo Heyo Heyo sıkıcı olsa gerek, tahmin edebiliyorum  Sick

Sıkıcı değil döt korkusuyla en güzel dostluklar burada kuruldu diyebilirim  Smile Farklı konular var burada söyleyemeyeceğim, onunla alakalı alan dar, açılamıyorum  Cool Allah'ın lütfu eurovisioncu denk geldi bir tane Heyo

Bu yarışmalar çok iyi geliyor. Gönülden destekliyorum. Yeni şeyler güzel oluyor, sıkıcı tekrirleri sevmiyorum  Smile
    02-07-2018, Saat: 16:10

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

İlk birkaç dinlemeden sonra aklımda kalanlar;

En ortaya karışık Barlo,
    En eğlenceli Histerik,
    En tarzını koruyan Kazu,
    En kendini geliştiren Sulhi...

Heyo Heyo Heyo
    02-07-2018, Saat: 18:00

Ömer

Üye Grubu

01. Kazu - Son Bulsun (Moldova) – Giriş şarkısı gerçekten, diğer şarkılara hazırlık ama olumlu ya da olumsuz yorum yapılacak bir şey yok. Dinlenebilir, güzel, akıcı. Bu şarkıya yorumu diğerlerini dinledikten sonra yapabildim.

02. Berkay - Bir İnsan Kaç Kere Ölebilir (Portekiz) – Eveet ikinci şarkıda söyleyebilecek bişeyler çıktı hemen. Şarkının orijinalini de pek dinlemezdim ama özür dilerim Hüseyin ve Barlas’ın şarkılarının yanında çok çıplak kalmış affet.  Öpücük

03. Hysteria - Buğra (Norveç) – Yarışmanın en renkli iki şarkısından biri ve çok hoşuma gitti. Heyo  Kütük olayında ben de bir olay yaşadım tuhaf isimler çıktı geçmişimizde. Hidencent isimli Abhaz bir ninem var, Üği diye bir dede ama benim şok oluşum 4-5 kuşak geriye gittiğimiz göçmen anneannemin aksine babaannem tarafından hiç geriye gidemeyişimiz oldu ve ebeveynlerinin isimleri mühtedi isimler Aptullah (“p” ile yazılmış) ve Döndü olarak geçmiş. Dinden dönenlere devlet tarafından bu isimler veriliyormuş… neyse kesinlikle puan çıkar!!

04. TTR - Gerçeği Gördüğün An (Belçika) – Güzel olmuş zevkle dinledim. Kayıt iyi, sözler iyi, yorumda güzel. İyi puan hak ediyor. Heyo  

05. Ozzy - Lucifer'in Masalı (Macaristan) – Senin sesin sert müziğe çok uygun ve yakışıyor da. Daha profesyonel kayıtla ve uygun sözlerle daha iyi olabilirdi. Luciferi, şeytanı, ifriti karıştırmayın lütfen şu müziğe. Tek seferde okumasaydın birde…

06. Taifung - Savaşçı (Belarus) – En son sökük dikiyordu Tayfun savaşa çıkmış hayrolsun. Smile  Tayfun azıcık kitap, şiir okusan yeteneklisin aslında ama tek düze tarzın. Kelime dağarcığını geliştirsen neler çıkar kim bilir. Dinlenebilir, güzel şarkı ve Sulhi şarkıyı baya yükseltmiş helal olsun! Kayıt güzel.

07. Barlo - Patron (İsrail) – Güzel olmuş. Dinlerken eğlendim, puan hak ediyor…

08. Uluhandro - Yanıyor (Alev Alev) (Kıbrıs) -  Sadece sözleri okuduğumda yorumda nasıl acaba diye merak ettim ve sırıtmamış o kadar. Şarkının sözleri, müziğin ruhuna kesinlikle uygun ama benim kafamda ki Uluhan’a uygun değil. Efendi, doğrucu davut Uluhan patlamaya hazır bombaymış meğer. Bu da güzellerden…  Wink

09. Halil - Çizgi Ötesi (Bulgaristan) – Şarkıyı sonradan sevmiştim. Yazılan sözleri okuyunca “acaba?” dedim ama açık söyleyeceğim o güzel sözleri şarkıya uygun sese emanet etmeliydin. (Yıllar önce evde bağıra bağıra güzel şarkı söylediğimi düşünürken annem sesimi kaydetmiş ve beni çağırıp dinletmişti. Sadece boş gözlerle bana bakıyordu. O günden sonra sarhoş olmadıkça şarkı söylemedim. Smile ) Eline sağlık…  Öpücük

10. Alperto - Senin Yokluğuna (Ukrayna) – Alper bu işi en iyi yapanlardan bence. Bu şarkı da güzel olmuş.

11. Thunderblock - Geçer (Fransa) – Şarkının sözleri güzel yine ama kayıt ve yorum kötü. Nakaratta ki o “tık tık” sesi felaket dikkat dağıtıyor.

12. Savash - Dön Artık (Avustralya) – Şarkının sözleri genel olarak oturmuş ama uyum sağlayamayan yerler  (Mutluluğa yürü benimle umutla - Al yanına beni sensiz bırakma) var bence. Genel olarak iyi. Uluhan biraz rahat okusaydı keşke.

13. Pookito - Bu Da Mı Rüya (Estonya) – Aman! Ponçik Mert! Smile  Sana da kötü bir şey denmez ki şimdi. Ama hayatın acı gerçekleriyle yüzleşmen lazım. Şarkının sözleri birçoğumuza hitap ediyor bence dönem dönem yaşamışızdır o duyguları ama Halil’e yaptığım yorumun aynısı senin içinde geçerli. Şarkıyı çok sevdiğini biliyorum ve iyi ki yapmışsın diyorum o ayrı. Öpücük 

Az çok favorilerim çıktı ortaya, değişirde... Başarılar hepinize  Öpücük
    (Son Düzenleme: 02-07-2018, Saat: 20:07, Düzenleyen: Ömer.)
    02-07-2018, Saat: 20:00

TTR

Üye Grubu

KAZU - klasikleşmiş bir tarz. hareketli yavaş faarketmiyor. nakaratı özellikle ağzıma sakız oldu.
    02-07-2018, Saat: 20:57

TTR

Üye Grubu

BERKAY - sorduğun soru şarkıya uymuş aslında. nakarat dışında daha güçlü bir hikaye olabilirdi... bi önceki covera göre gelişme var Wink bu şarkı dido şarkılarını hatırlattığı için cover adaylarımdandı.
    02-07-2018, Saat: 21:02

TTR

Üye Grubu

HYSTERIA - Hikayesi ilginç, kafiye yeteneği hazır yerli yerinde ama ben çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. eli yüzü düzgün. bir çekiç ve ay yanıyorum değil Smile
    02-07-2018, Saat: 21:04

TTR

Üye Grubu

OZZY - Tövbe tanrıma Lucifer deniyor, günah yazma Smile Asistanlık dönemi içinde biriken öfkeni kusuyorsun büyük ihtimalle Big Grin Artık covermaca şeman oturmuş, sadece bu fikir beni çekmedi aşk çiçek böcek varken Big Grin Başa keşke eski coverını koymasaymışsın, o cover da güzeldi dedim bunu dinlerken Smile
    02-07-2018, Saat: 21:07

TTR

Üye Grubu

TAIFUNG - Bildiğin Tayfun sözleri, bir kilometre öteden anlaşılıyor. Bu da kendi çapında başarı. Sulhi hakkını vermiş, prodüksiyon üst seviye Wink orijiinalini hatırlatmıyor olması başka bir artı.
    02-07-2018, Saat: 21:10

TTR

Üye Grubu

BARLO - Barlas standartlarına göre düşük olmuş. Aceleye gelmiş gibi duruyor ki barlas kendisi de yazmış. Şarkının orijinalini de sevmezdim zaten Smile
    02-07-2018, Saat: 21:12

TTR

Üye Grubu

ULUHAN - Şimdi Fuego gibi bombastik bir hite yazmak zor çünkü üstüne çıkmak zor. Uluhan'ın handikapı ordan başlamış, Sözlerin kendi içinde uyum içeriyor ama beklediğim patlamayı yaratmıyor. bu ne havalar vay vay kısmını şarkının başındaki kısmında kullansan daha iyi olabilirmiş. Her şeye rağmen paketin iyilerinden.
    02-07-2018, Saat: 21:16

TTR

Üye Grubu

HALİL - Sözlerin bir iki tuhaflık dışında gayet güzel olmuş valla. Sonuçta Sezen Aksu değiliz. Yırtıcı vokal gerektiren bir şarkıya İlhan İrem vokali olunca tezat olmuş biraz :p
    02-07-2018, Saat: 21:20

TTR

Üye Grubu

ALPERTO - Sözler bütünlük ve uyum açısından güzel. Nakaratın uyumu ekstradan iyi olmuş. Şarkının yokluk değil de Tayfun'un savaşçı teması gibi güçlü bi temayı daha iyi kaldıracağını düşündüm. Ama bu da olmuş mu olmuş. Seçmeyi düşündüğüm şarkılardan biriydi.
    02-07-2018, Saat: 21:25

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA 2018 - FİNAL Barlo 19 7,563 08-07-2018, Saat: 23:48
    Son Yorum: Barlo
      COVERMACA 2018 Barlo 23 9,511 08-07-2018, Saat: 17:56
    Son Yorum: Barlo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.