• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 3/5 - 2 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    AŞ KENDİNİ

Uluhandro

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 7

RE: AŞ KENDİNİ
    Merhabalar;
    Geçtiğimiz hafta Ukrayna'ya gitme şansım oldu eurovisiona da gitmek isterdim ama sanırım bu sene de tv başında olacağım.. Mutlaka görenler vardır ama ben kendi gözlemlerimi gidenlerle paylaşmak istiyorum..
    1-) Kimlikle falan girmedim ve sanırım zaten o düzenlemeye henüz geçilmedi.. Gayet pasaportla giriş yaptım..
    2-)Hayatımda hiç bir ülkeye bu kadar zor giriş yapmadım.. Öncelikle sizi pasaport kuyruğuna sokuyorlar.. Pasaportunuzun sayfalarına üstünkörü bakıp sizi direk yan tarafta içeride 2 adet memur olan bir odanınn önündeki sıraya gönderiyorlar ve bu durum hemen hemen her Türk erkeği için aynı.. Hatta bazı kızlar da sıradaydı..
    3-)İçerde ingilizce bilmeyen 2 memur dönüş biletini ve otel rezervasyonunu soruyor.. Gösterdim daha sonra beni oturtup profilden ve cepheden fotoğraflarımı çektiler.. Tüm parmak izlerimi sırayla aldılar.. Neden yaptıklarını sordum bir de azar yedim.. Kaç param olduğunu sordular falan...
    4-)Neyse bir şekilde ülkeye girdim.. Paraları bizim ülkeye göre çok değersiz.. yaklaşık 7'de 1 i diyebilirim..
    5-) Yeme içme ve eğlence aşırı ucuz.. Ama giyim-kuşam ve kıyafet olayı aşırı pahalı.. Türkiye'de 450 liraya alabileceğim airmax orda 600-650 lira
    6-)Borş çorbası mutlaka için.. Ukrayna mutfağı bunun haricinde asla bana hitap etmedi..
    7-)Soğuk olduğunu-olacağını söylememe gerek yok sanırım
    8-)Savaş olayı doğuda Donetsk tarafında.. Batıda bir olay yok gayet güvenli...
    9-)Son olarak tek tük rusça bilseniz dahi asla kullanmayın.. Ben kullandım dayak yiyordum Smile

Herkese iyi eğlenceler şimdiden..
    27-03-2017, Saat: 11:46

Bulent Ader

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Sağol uluhan izlenimler için, azıcık kiev'e gitsem mi 1,5 ay kadar sonra düşüncem vardı o da yazını okuduğum an itibarıyla kaybolduSmile
    28-03-2017, Saat: 00:01

frekans_g

Üye Grubu

AŞ KENDİNİ
    Uluhandro dateline=' Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3-)İçerde ingilizce bilmeyen 2 memur dönüş biletini ve otel rezervasyonunu soruyor.. Gösterdim daha sonra beni oturtup profilden ve cepheden fotoğraflarımı çektiler.. Tüm parmak izlerimi sırayla aldılar.. Neden yaptıklarını sordum bir de azar yedim.. Kaç param olduğunu sordular falan...
    O ne ya ülkeye mi giriyoruz hapishaneye mi? [emoji15]Parmak izi hadi neyse alıştık da fotoğraf da neyin nesi? Eurovision zamanı yoğunluktan kuralları gevşek tutacaklarını düşünmek istiyorum.
    28-03-2017, Saat: 00:23

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Bakalım Mayıs'ta biz nelerle karşılaşacağız vallahi sırf eurovision için gidiyorum şu ülkeye . 7 günümü esc uğruna Kiev'e feda ediyorum.
    28-03-2017, Saat: 00:33

frekans_g

Üye Grubu

AŞ KENDİNİ
    (28-03-2017, Saat: 00:33)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakalım Mayıs'ta biz nelerle karşılaşacağız vallahi sırf eurovision için gidiyorum şu ülkeye . 7 günümü esc uğruna Kiev'e feda ediyorum.

Aslında o kadar kötü düşünme. Tamam 7 gün bir şehir için fazla ama eurovision soslu olur güzel olur.
    Herhalde pegasusun kampanyasından olacak bir çok blogger Ukrayna'dan foto paylaşıyor. Hele bir tanesi Atatürk matruşkası paylaşmış. Şimdiden diyeyim gören olursa beni bilgilendirirse sevinirim. Alıp iş yerine koyacağım. O yüzden fellik fellik matruşka arayan birini görürseniz o benimdir, korkmayın [emoji12].
    Ekonomik anlamda çok rahat edeceğimiz bir yer 1 euro=4 lira olan şu günlerde değerini bilmek lazım.
    Eurovision için 4 ayrı alan kurulacakmış. Eh daha ne olsun.
    Tek kötü yanı Odessa ya da Lviv yapasım vardı. Odessa imkansız da Lviv için de trenle 6 saatmiş. Günü birlik biraz zor gibi. Ama lviv de bir kahve de aklımın bir köşesinde.
    28-03-2017, Saat: 00:54

Uluhandro

Üye Grubu

Cvp: RE: AŞ KENDİNİ
    (28-03-2017, Saat: 00:33)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakalım Mayıs'ta biz nelerle karşılaşacağız vallahi sırf eurovision için gidiyorum şu ülkeye . 7 günümü esc uğruna Kiev'e feda ediyorum.

Smile  O kadar da kötü değil ama.. Hele Lviv çok tatlı..
    28-03-2017, Saat: 13:28

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Cvp: AŞ KENDİNİ
    Lviv için "doğu avrupa'nın paris'i" diyorlar. Hem ucuzluğu, hem yakınlığı hem de vizesizliği sağolsun gitmeyen blogger vatandaşımız kalmadı. 

Ama gördüğün muamele çok saçmaymış. İlk defa da duydum açıkcası. Şöyle bir nedeni olabilir; pasaportunda hiç giriş çıkış yoksa, gittiğin ilk ülke orasıysa ondan ekstra zorlaştırmış olabilirler. Bu fotoğraf olayı başıma gelmedi ama benim de başıma benzer olaylar Belgrad'a gittiğimde olmuştu. Sıfır pasaport olduğu için bir ton uyuzluk çıkarmışlardı.

Ağustos sonunda gidiyorum ben de Lviv'e. Lviv için tüm yorumları Ulu'dan özelden alacağım. Kiev'e trenle geçiş varmış. Oraya da gideriz diyoruz. Sulhi ve diğer giden arkadaşlarımdan da Kiev tavsiyesi alırım.

Haa son bir dip not; bir blogger arkadaşım var. Yeni kimlikle geçiş olayının haziran başında geçeceğini söyledi. Zaten yeni kimliğin gelme süresi de ortalama 45 gün dedi. Her şey eksiksiz giderden haziran başından itibaren kimliksiz gidilecek Ukrayna'ya.
    28-03-2017, Saat: 13:44

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

(27-03-2017, Saat: 11:46)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 9-)Son olarak tek tük rusça bilseniz dahi asla kullanmayın.. Ben kullandım dayak yiyordum Smile

Merhaba, para ile kendinizi dövdürdüğünüzü duydum, bahseder misiniz?
    28-03-2017, Saat: 14:38

Uluhandro

Üye Grubu

(28-03-2017, Saat: 14:38)ĞHysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (27-03-2017, Saat: 11:46)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 9-)Son olarak tek tük rusça bilseniz dahi asla kullanmayın.. Ben kullandım dayak yiyordum Smile

Merhaba, para ile kendinizi dövdürdüğünüzü duydum, bahseder misiniz?

İnstagramda gördü herkes kaarşim raadol sen ..
    28-03-2017, Saat: 20:11

Bulent Ader

Üye Grubu

Eurovision haftası ile ilgili planlarınız ne ve yarışmayı hangi şehirde izleyeceksiniz?
    Ben hala hiçbir plan yapmadım ve kararsızım. Bu yıl kiev'de olacağımı sanmıyorum, gidersem de cuma gidip pazar dönecek şekilde olabilir. Şirketten iznim salı sabahından pazar akşamına kadar. Süresi 13 mayıs günü dolan schengen vizem var, o yüzden salıdan cuma veya cumartesiye kadar bir schengen ülkesinde olup cumartesi istanbul'a dönmeyi düşünüyorum.
    29-03-2017, Saat: 11:34

frekans_g

Üye Grubu

AŞ KENDİNİ
    (29-03-2017, Saat: 11:34)Bulent Ader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eurovision haftası ile ilgili planlarınız ne ve yarışmayı hangi şehirde izleyeceksiniz?
    Ben hala hiçbir plan yapmadım ve kararsızım. Bu yıl kiev'de olacağımı sanmıyorum, gidersem de cuma gidip pazar dönecek şekilde olabilir. Şirketten iznim salı sabahından pazar akşamına kadar. Süresi 13 mayıs günü dolan schengen vizem var, o yüzden salıdan cuma veya cumartesiye kadar bir schengen ülkesinde olup cumartesi istanbul'a dönmeyi düşünüyorum.

Ben Kievde olacağım. Kimisinde arenada kimisinde bulabildiğim herhangi bir yerde izleyeceğim.(herhalde koca şehirde izlenecek sıcak bir yer bulunur) Schengen varsa Barcelona ya da Amsterdam'da izleyebilirsin. Ben Barcelonayı tercih ederim açıkçası. Hava ısınmış olur ya barcelonata da ya da 40 dakika uzaklıktaki Sitges'te denize girersin.

Pekiiii forumun Kiev görmüş üyeleri. Bize biraz Kiev'i anlatsanıza. Ne yenir ne içilir? Tavukları güzel oluyormuş içine tereyağı filan sarılıyormuş ya da su müzesi minyatür müzesi gibi yerler varmış. Var mı oraya gittiğimizde yapmadan dönmemiz gereken bir şey?
    01-04-2017, Saat: 12:51

suioeir

Üye Grubu

AŞ KENDİNİ
    (01-04-2017, Saat: 12:51)frekans_g Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (29-03-2017, Saat: 11:34)Bulent Ader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eurovision haftası ile ilgili planlarınız ne ve yarışmayı hangi şehirde izleyeceksiniz?

Ben Kievde olacağım. Kimisinde arenada kimisinde bulabildiğim herhangi bir yerde izleyeceğim.(herhalde koca şehirde izlenecek sıcak bir yer bulunur)
    Euroclub'da Stockholm'deki gibi dev ekran olacak bildiğim kadarıyla.
    01-04-2017, Saat: 13:39

frekans_g

Üye Grubu

AŞ KENDİNİ
    (01-04-2017, Saat: 13:39)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Euroclub'da Stockholm'deki gibi dev ekran olacak bildiğim kadarıyla.
    Akreditasyondan pek haberim yok açıkçası. O yüzden euroclub'a girebileceğimi pek düşünmüyorum Sulhi. Aklımda euro villiage var. Bakalım ne olur.
    01-04-2017, Saat: 13:43

suioeir

Üye Grubu

AŞ KENDİNİ
    (01-04-2017, Saat: 13:43)frekans_g Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (01-04-2017, Saat: 13:39)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Euroclub'da Stockholm'deki gibi dev ekran olacak bildiğim kadarıyla.
    Akreditasyondan pek haberim yok açıkçası. O yüzden euroclub'a girebileceğimi pek düşünmüyorum Sulhi. Aklımda euro villiage var. Bakalım ne olur.

Evet bu sene her şey muallak biz başvurduk bekliyoruz. Myeurovision.tv'den başvuruluyor.
    01-04-2017, Saat: 13:46

frekans_g

Üye Grubu

AŞ KENDİNİ
    [emoji106] teşekkürler bilgilendirmen için. Bir inceleyeyim [emoji6]
    01-04-2017, Saat: 13:48

cembulut

Moderatör Grubu

YASAKLAR BİİİZİİİİ YILDIRAAAAMAAAAAAAZ
    01-04-2017, Saat: 14:30

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

AŞ KENDİNİ
    (01-04-2017, Saat: 14:30)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: YASAKLAR BİİİZİİİİ YILDIRAAAAMAAAAAAAZ

Bu gece operasyonu başlatıyoruz. Vedalara hazırlıklı olun.
    01-04-2017, Saat: 21:58

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Selam Millet,

Çok alakasız belki ama size ufak bir bilgi vermek istedim. Hazır Eurovision'u da Portekiz'e taşımışken, büyük ihtimalle ev sahibi olamayacak olsa da Portekiz'in en büyük ikinci şehri Porto hakkında bilgi vereceğim. 

Bir kaç yıl önce Porto ismini markalaştırmak isteyen Belediye, bir tasarım stüdyosu ile anlaşarak harika bir işe imza attı. Şehrin dokusunu tamamıyla taşıyan ve her yaştan insanla iletişime kurubilecek bir logo tasarlandı. Ayrıca bu logo tasarımının sürecinde bir paket olarak hazırlanan Porto simgeleri şehrin bir çok yerine yerleştirilip; bu yeni tasarımı halkın iyice benimsemesi ve şehirle tam anlamıyla bütünleşmesi sağladı.

Tüm bu sürecin sonucunda Porto tüm tasarım camiasından tam not alan bir işe imza atmış oldu. Aynı zamanda dünya genelinde kendini bu kadar markalaştıran, bu şekilde dokuya sahip olan bir iki şehirden biri olmuş oldu. Tabii ki bu harika iş bir çok ödülle taçlandı. Bunun videosu vardı, bulamadım. O yüzden bir kaç fotoğrafı ekleyeceğim.

Yapan ekibin sayfasını da paylaşıyorum, girip incelemenizi tavsiye ederim. 
    Daha fazla simge, anlamları ve süreç kendi portfolyolarında var.
    https://www.behance.net/gallery/33338423/Porto

j8EA9L.png
    vb0yO4.png
    vb0yOA.png
    DPLGz3.png
    30-05-2017, Saat: 12:08

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Portoooo [SMILING FACE WITH HEART-SHAPED EYES]

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    30-05-2017, Saat: 16:35

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

O merdivenin altında fotoğrafım var. Yeni eklenmişti "Porto" yazılı mozaik, hey gidi
    PORTO yaaa, hayatımın geri kalanını geçirmek istediğim şehir <3

Paris'e Amsterdam'a falan gitmeyin, bir halt yok. Gerçek hazine bu saklı kentlerde gizli
    30-05-2017, Saat: 22:28

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.