• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 3/5 - 2 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    AŞ KENDİNİ

safakis

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: AŞ KENDİNİ
    (12-10-2016, Saat: 10:49)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Safak ne ara calisiyor cidden merak etmiyr degilim .beleb turtasi yiyecektin unutma Safak.

http://www.lisboa-live.com/lisbon/places...belem.html

Guzelmis  Tongue
    12-10-2016, Saat: 20:43

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Cvp: AŞ KENDİNİ
    Belem'deki nata o kadar güzel ki... Espressoyla süper gidiyor. Ayrıca tatlı tuzlu bir sürü bakery ürünü bulmak mevcut. Mekan da çok otantik ve güzel. Lizbon'a olan aşkımı napıcaz? <3
    12-10-2016, Saat: 22:01

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

AŞ KENDİNİ
    Son anda başka yere gitme kararı almazsam 2-3 hafta sonra benim de Lizbon-Porto planım var.
    Gidenler vardı sanırım onları okuyacağım ekstra tavsiyesi olan varsa buyursun.
    14-10-2016, Saat: 22:23

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

RE: AŞ KENDİNİ
    Ya bana Lizbon Porto demeyin lutfen ; gervekten telaffuzunda bile icim hoş oluyor.

Francesinha yiyin bari
    14-10-2016, Saat: 23:01

krunch

Yasaklı Kullanıcı Grubu

(14-10-2016, Saat: 22:23)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son anda başka yere gitme kararı almazsam 2-3 hafta sonra benim de Lizbon-Porto planım var.
    Gidenler vardı sanırım onları okuyacağım ekstra tavsiyesi olan varsa buyursun.

Sulhi ben iki şehri de tek seferde çıkarmıştım ve inanılmaz başarılı bulmuştum, hem çok güzel hem de çok eğlenceli 2 şehir. Bence senin de top10 listene çok hızlı bir giriş yapacaklardır.
    17-10-2016, Saat: 23:35

Lukas

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Ben de kasımın ilk haftası yola çıkıyorum. İki haftalikbir uzakdogu turu yapmayı planliyorum japonya, kore, çin, tayland, singapur yapicam. Sonraki iki hafta yeni zelanda, avustralya ordan da hindistandan Türkiye'ye geciyorum. Uzun bir yolculuk olucak gidenlerden tavsiyelerini bekliyorum Smile Ocak ayi icin de Avrupa turu planları var ama net değil henüz Smile
    Savaş çıkmazsa baharda da Fas, tunus, libya, misir, israil yapicam. Smile
    19-10-2016, Saat: 15:40

Önder

Üye Grubu

Konu Sayısı : 1

Rep Puanı: 1

(19-10-2016, Saat: 15:40)Lukas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de kasımın ilk haftası yola çıkıyorum. İki haftalikbir uzakdogu turu yapmayı planliyorum japonya, kore, çin, tayland, singapur yapicam. Sonraki iki hafta yeni zelanda, avustralya ordan da hindistandan Türkiye'ye geciyorum. Uzun bir yolculuk olucak gidenlerden tavsiyelerini bekliyorum Smile  Ocak ayi icin de Avrupa turu planları var ama net değil henüz Smile

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
    19-10-2016, Saat: 21:56

safakis

Üye Grubu

Rep Puanı: 0

(19-10-2016, Saat: 15:40)Lukas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de kasımın ilk haftası yola çıkıyorum. İki haftalikbir uzakdogu turu yapmayı planliyorum japonya, kore, çin, tayland, singapur yapicam. Sonraki iki hafta yeni zelanda, avustralya ordan da hindistandan Türkiye'ye geciyorum. Uzun bir yolculuk olucak gidenlerden tavsiyelerini bekliyorum Smile  Ocak ayi icin de Avrupa turu planları var ama net değil henüz Smile

Oha, beni de solladin her kimsen lol
    20-10-2016, Saat: 19:01

Lukas

Yasaklı Kullanıcı Grubu

RE: Cvp: AŞ KENDİNİ
    (20-10-2016, Saat: 19:01)safakis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Oha, beni de solladin her kimsen lol
    Yazin da 20kisilik bi arkadas grubuyla guney amerika turuna cikcaz gelirseniz bekleriz Big Grin
    20-10-2016, Saat: 19:11

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

İşim yok. Oturdum belgesel izliyorum. Beynimi yaktım. Buyrun siz de yakın.

10-11-2016, Saat: 15:12

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Perşembe akşamı "Ölmeden önce asla görmenize gerek olmayan ülkeler" serisine bir yenisini ekliyorum. Ve tabi ki yine iş gereği... 

Yeni başlayanlar için diktatörlük anlamına gelecek olan Türkmenistan... Başkent Aşkabat ve Afgan sınırındaki adı sanı bilinmez bir şehrinde toplamda 1 hafta geçireceğim. Allah bana şimdiden kolaylık versin diyor ve dönüşte izin verildiği kadarıyla gözleyebildiklerimi aktarmayı umuyorum.
    22-11-2016, Saat: 20:47

frekans_g

Üye Grubu

AŞ KENDİNİ
    Şu Avrupa'yı bir bitirebilsem Asya'ya da başlayacağım. Türkmenistan da Asya'daki tek tarafsız ülke olmasından dolayı ilgimi çekiyor. Bir de mimari yapıları çok hoşuma gidiyor.
    Ancak -yanılmıyorsam- sıcak su kaynakları meşhur olan yere gidip de Allah'ın Afgan sınırına niye gidiyorsun. Orayı pek anlayamadım [emoji3]
    22-11-2016, Saat: 21:54

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

(22-11-2016, Saat: 21:54)frekans_g Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu Avrupa'yı bir bitirebilsem Asya'ya da başlayacağım. Türkmenistan da Asya'daki tek tarafsız ülke olmasından dolayı ilgimi çekiyor. Bir de mimari yapıları çok hoşuma gidiyor.
    Ancak -yanılmıyorsam- sıcak su kaynakları meşhur olan yere gidip de Allah'ın Afgan sınırına niye gidiyorsun. Orayı pek anlayamadım [emoji3]

Afgan sınırında bir demiryolu açılışı var mecburen gidiyoruz yani Big Grin 
    Valla daha gitmeden öğrendiklerim;

Rastgele kamerayla görüntü çekmek de, fotoğraf çekmek de yasakmış.
    Sigara içmek yasakmış sokakta. Belli noktalar varmış içmek için, tutup hapse bile atıyorlarmış.

*(2013 mayıs ayında devlet başkanı bir gösteri sırasında attan düşmüş. Tabi ki o görüntü ülkede yasaklanmış ama görüntünün ülke dışına çıkarılması ihtimaline karşın, tüm havalimanlarında cep telefonu dahil kaydedici tüm cihazlar incelenmiş. Görüntüyü üstünde bulunduranlar tutuklanmış)

Gelirken 1 karton ssigara getirme çantanda dediler, bir kaç paket alıp çantana rastgele serpiştir dediler.
    Yeşil pasporta vize istemiyorlar ama vizeden beter tüm bilgilerimiz belgelerimiz önceden istendi ve gönderildi bile. Adımız havalimanında çıkmazsa ülkeye alınmıyormuşuz.
    Akşamları sokakta dolanmayın dediler.
    Ve tüm binalar, her yer uçsuz bucaksız beyazmış. İnsanın gözünü alıyormuş.
    Ve tabi ki internet, izin verdikleri ölçüde ve hızda...

Bir çeşit Kuzey Kore'ye gidiyoruz aslında. İlk kez böyle bir deneyimim olacak.

Ben Asya'da bugüne kadar, Bahreyn, Tayland, Kırgızistan, Pakistan ve asya sayılırsa Rusya'ya gittim. Sanırım şu ana kadarkilerin en enteresan olanını görücem, bakalım.
    22-11-2016, Saat: 23:56

SiruSho

Üye Grubu

Kuzey Kore'ye şahsi gidiş neredeyse imkansız diye biliyorum sadece bazı özel gruplar önceden izin alınarak gidilebiliyor onda da izin verilen yerlere gidilebiliyor . Fotoğraf özel izinle çekilebiliyor . Ama başkan posterlerini çekmek serbest Big Grin

Çok ilgimi çeken yerler buralar . Çok bilinmeyen ülkelere bayılıyorum .
    23-11-2016, Saat: 00:04

frekans_g

Üye Grubu

AŞ KENDİNİ
    (22-11-2016, Saat: 23:56)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sigara içmek yasakmış sokakta. Belli noktalar varmış içmek için, tutup hapse bile atıyorlarmış.
    Bahsettiğine göre mükemmel bir ülke. Daha ne olsun. Bayıldım. [emoji3][emoji3][emoji3]
    23-11-2016, Saat: 23:02

buraks

Moderatör Grubu

Bu ne yahu? Akşam dışarı çıkma, sigara içme, fotoğraf çekme falan. Kaçıncı yüzyıldasınız canım siz?
    Çok afedersiniz ama bi mukayyet olun dememişler  Big Grin
    24-11-2016, Saat: 10:04

buraks

Moderatör Grubu

Sulhüt, gözler seni aradı.  Big Grin

29-11-2016, Saat: 09:50

SiruSho

Üye Grubu

(24-11-2016, Saat: 10:04)noiavagi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu ne yahu? Akşam dışarı çıkma, sigara içme, fotoğraf çekme falan. Kaçıncı yüzyıldasınız canım siz?
    Çok afedersiniz ama bi mukayyet olun dememişler  Big Grin

Belki sicmak da yasaktir
    29-11-2016, Saat: 17:41

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

AŞ KENDİNİ
    Bildiğim kadarıyla Türkmenistan dünyanın en hızlı gelişen ülkesi şu an. Ülkede doğalgaz elektrik ve su bedava. Dünyaya doğalgaz ve petrol satıyor. Ve yine ülkede yabancı sivil toplum örgütlerinin faliyet yürütmesi yasak. Saphar murad türkmenbaşı'nın yazmış olduğu ruhname isimli eserin halka zorla ezberletildiği falan söyleniyor.. Bu denli hızlı gelişen bir ülkenin dünya kamuoyuna bu denli kötü yansıtılması çok normal bence. Dünyada demokrasi notu en düşük ülkeymiş hatta Türkmenistan.. Bu notu veren de ülkelere demokrasi götüren Abd Smile) halbuki demokrasi ihraç edilen bir şey değil ki...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    29-11-2016, Saat: 18:20

cembulut

Moderatör Grubu

Yakın zamanda sigarayı bırakıp karşı tarafa geçen biri olarak sigara yasağını destekliyorum Türkmenistanın. Sigara içerken insanları bu kadar rahatsız ettiğimizi bilmiyordum. İğrenç ve gereksiz bir alışkanlık. Aynı zamanda sağlığa verdiği zararı ancak bırakınca anlıyor insan.

Bu güne kadar sigara içtiğim için rahatsız ettiğim tüm insanlar adına sizlerden özür diliyorum Big Grin
    29-11-2016, Saat: 19:34

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.