• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Rep Puanı: 3

Cvp: AVROFEST' - SOHBET&MUHABBET
    Şarkıları dinledikçe yorumlayacağım bakalım...

1- Belarus: Entersan bir şarkı bazı noktalarında bana Eurovision'un o Bulgar grubunu hatırlatıyor. (Water). Özünde yaratıcı bir şarkı. Benim hoşuma gitti bir de yarışmanın giriş şarkısı olarak güzel durmuş.
    10-12-2017, Saat: 21:23

taifung

Üye Grubu

2- İsviçre: Eli yüzü düzgün bir şarkı ama hepsi o kadar. Yani klasik Avrupa şarkısı işte. Arada farklı olan, insanı yakalayan ekstra bir öğesi yok.
    10-12-2017, Saat: 21:26

taifung

Üye Grubu

3- Letonya: Bu tarz şarkıcıları da, grupları da şarkıları da çok severim. Brainstorm'u ayrıca çok severim.
    10-12-2017, Saat: 21:30

taifung

Üye Grubu

4- Rusya: Çok sevimli ve güzel, kulağa hoş gelen bir melodi. Sevdim bunu da
    10-12-2017, Saat: 21:32

taifung

Üye Grubu

5- Türkiye: Türk popunun en karakterli gruplarından biri Vega. Kendi tarzlarından ödün vermeden hayatta kalan nadir gruplardan. Türkiye'yi temsil için bu yarışmaya gönderilmesi güzel olmuş. Ama şarkı özelinde bakarsak, Vega'nın bu şarkısı beni pek sarmadı.
    10-12-2017, Saat: 21:34

Ömer

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Umarım 2. Yarı Final şarkıları daha iyidir. MSC World 'da ki harika şarkılardan sonra sıkıcı oldu.

Belarus, Letonya, Yunanistan ve bir tarafım kafkaslara dayandığından ötürü mü bilmiyorum Gürcistan aklımda kalan şarkılar.

Arnavutluk'u gönderen arkadaş (kurada kaybedenlerden diye düşünüyorum) balkanlar zengindir daha eli yüzü düzgün bir şey yok muymuş diye düşündürdü...

Ermenistan'ın mükemmel şarkıları vardır (etnik olsun, alternatif müzik olsun) Son iki yarışmadır Ermenice'nin en itici olduğu şarkıları özenle seçip gönderiyorlar sanırım.

Belarus, Yunanistan, Gürcistan bu gruptan finale çıkmalı. Genelin övdüğü şarkıları tekrar dinleyip sindirmeye çalışıyorum ama sıkıldım ne yalan söyleyeyim.
    10-12-2017, Saat: 21:35

taifung

Üye Grubu

6- Yunanistan: Açık konuşayım önyargılı açtım. Son yarışmadaki Yunanca şarkıya da uyuz olmuştum zaten. Yunanların bu fazla bize benzeyen ağdalı fantazi taverna şarkılarına kıl oluyorum ve onlardan biri sandım. Ama şaşırtıcı. Efsane bir şey çıktı itiraf edeyim. Deldi geçti şarkı resmen. Ayrıca söyleyen adam da ne güzel, Allah sahibine bağışlasın, hem göze hem kulağa hitap eden bir katılım olmuş Smile
    10-12-2017, Saat: 21:38

taifung

Üye Grubu

7- İsveç: Bu işi kuzeyde Finlandiyalılar daha iyi yapıyor diye biliyorum. İsveç'in o basit pop şarkılarına alışmış kulağım. Bir açıdan evet yaratıcı ve şaşırtıcı bir katılım denemiş İsveç'i seçen kişi. Diğer açıdan da kendi ayağına sıkmış aslında, İsveç için böyle bir katılım altın yumurtlayan tavuğu kesmek olmuş sanki. Önemli olan katılmaktı diye düşünmüş olmalı.
    10-12-2017, Saat: 21:41

taifung

Üye Grubu

8- Arnavutluk: Şarkı bana Kore pop şarkılarını hatırlattı. Nakarat akılda kalıcı kıç sallamacı falan ama hem solist hem de şarkının geri kalanı aynı oranda itici. O yüzden kararımı tam veremedim.
    10-12-2017, Saat: 21:43

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Bu Yunanca şarkıyı baştan 3. kez dinleyeceğim herkesin boncuk bulur gibi sevdiği şarkıda ben neden bir halt göremiyorum?
    Bu şarkıyı sevenlerle olan ilişkimi gözden geçireceğim!

Ha bir de benden başka kimse Ermenice şarkı yollamasın rica ederim. Bu nedir ya ? 

Saro'yu keşfetmek çok mu zor?

10-12-2017, Saat: 21:47

taifung

Üye Grubu

9- İspanya: Tamam Lüksemburg'u falan almak zorunda kalan kişilere, içine düştükleri durumun acizliğine binaen belli bir sempatiyle yaklaşabiliyoruz. Ama elinde İspanya ve İspanyolca olan birinin, hakkını böyle hoyratça kullanmasına da içim razı gelmiyor sorry. Örneğin bu şarkı Luksemburg'tan gelseydi başım üstüne. İspanya'dan ı ıhhh.
    10-12-2017, Saat: 21:52

taifung

Üye Grubu

(10-12-2017, Saat: 21:47)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu Yunanca şarkıyı baştan 3. kez dinleyeceğim herkesin boncuk bulur gibi sevdiği şarkıda ben neden bir halt göremiyorum?

Ha bir de benden başka kimse Ermenice şarkı yollamasın rica ederim. Bu nedir ya ? 

Üşenmedim dinledim.... Ermenice keşif diye şu rezilliğe bayılıyorsan zaten, sen o Yunanca şarkıdan da bişey alamazsın... Ermenistan adına katılan şarkılardan da aynı şekilde haz alamazsın zaten. Bence müzik ve sen ayrı dünyaların insanısınız tatlım. Ortaya çıkan sonuç bu.
    10-12-2017, Saat: 21:55

Okan Varol

Üye Grubu

RE: AVROFEST' - SOHBET&MUHABBET
    1- BELARUS: Çok iyi bir açılış şarkısı olmuş. Alacağı dereceden bağımsız yarı-deneysel çalışmalarla yarışanlara ayrıca saygı duyuyorum. Finale kalır mı emin olamasam da seçene teşekkürler.

2- SWITZERLAND: Tertemiz bir yol şarkısı. Sıkmıyor, yormuyor, bulandırmıyor. İddiasız da olsa puan vermeye çalışacağım.

3- LATVIA: BrainStorm ıslık çalsa benden puan alır. Letonya'nın Esc sayesinde müzik piyasasına kazandırdığı bu grubun bütün şarkılarını seviyorum. Keşif fetişisti olmadığım için biliniyor olması yüksek puan vermeme engel olmayacak.

4- RUSSIA: Solistin sesi güzel de Rusça benim için ciddi bir handikap. Matematiği sağlam olsa da şarkıyı beğenemedim.

5- TURKEY: Listede yıldız gibi parlıyor. Eğer 'Delinin Yıldızı' ile gelseydi benden tam puan alırdı. Seçeni tebrik ederim.

6- GREECE: Sadece Yunan popuna düşkünlerin puan verebileceği bir şarkı. Ben o düşkünler grubunda yer
    almıyorum. Puan anlamında belki kayıtsız kalacağım ama kötüleme densizliğine düşmeyeceğim bir katılım.

7- SWEDEN: Kuzey rakısı hem nostaljik rüzgarlar estirir hem de demodeliğin riskini taşıyarak zamana meydan da okur. O yüzden de değerlidir. Sadece ben rakı dönemimde değilim. Başarılar...

8- ALBANIA: Benim kroluk eşiğim İsrail'in şopar gruplarından öteye geçemiyor. Sanki bu şarkıyı seçen de biraz bu rüküşlükle eğlenmek istemiş ve listeye renk katmayı tercih etmiş belli ki... Bakalım finale kalacak mı?

9- SPAIN: Pakette daha iyi şarkılar var. Ama yine de kendinden beklenmeyecek bir çıkış yapabilir gibi. Naifliğini sıradan bulmadım.

10- GEORGIA: Ne kadar junior bir o kadar damar bir katılım. Kim bulduysa tebrikler. Bu şarkıdan etkilenmemek, beğenmemek kalpsizlik olur. Kaldı ki Kafkas ezgilerine tahammül edemediğimi de ekleyeyim.

11- LUXEMBOURG: Fazla template bir çalışma. Profesyonelliğine bir itirazım yok. Paketin bu türden formel çıkıntılara
    da elbette ihtiyacı var. Kanaatim o ki finali göremeyecek.

12- BULGARIA: Bütün MSC'lerde Bayrampaşa düğün salonu temsillerinin yer alması gerekiyor mu, gerekiyor. Teodora,
    Sinan kardeşi ile birlikte paketin banliyö kontenjanını doldurmuş oluyor. Umarım daha fazlası gelmez. Başarılar...

13- BELGIUM: Solisti Game of Thrones'taki Lekesizler'in lideri Grey Worm'a benzettim. Militer ritimleri sevmemin de etkisiyle yüksek puan vermek istediğim 3-4 katılımdan biri.

14- ANDORRA: Where is Andorra flamasını hatırlamayanınız yoktur. Sanjosex de sakince 'buradayım' diyor bu şarkıyla.
    Keyifle dinledim ve dinleyeceğim. Tebrikler..

15- CZECH REPUBLIC: Solist model, şarkı fransızca, müzik orient, temsil ettiği ülke Çekya... Girişi Petr'oil'i hatırlatıyor bu arada. Sanmıyorum finali göreceğini, seçen de renk olsun şevk olsun diye göndermiş.

16- THE NETHERLANDS: Kadri kıymeti bilinecek şarkılardan biri. Zirveye oynadığını hak ederek sesini duyuruyor. Güçlü ve kendinden emin yorumuyla rahatlıkla finale kalacaktır. Bravo..

17- UNITED KINGDOM: İzzet Öz'ün en sevdiği kadın solistlerden biridir Kate Bush. Bu hayati bilgiyi paylaşmamı
    bir çoğunuz küçümseyebilir, olsun... Bence Kate Bush kategori dışı yarışması gereken bir isim. O derece abide o derece kıymetli... Alacağı derece ne olursa olsun, tüm zamanların en iyi seslerinden ve en iyi şarkıları hayatımıza
    kazandıran isimlerden biri olmaya devam edecek, inancındayım.

18- HUNGARY: İskandinav sounduyla Macar diyarından sempatik bir şarkı. Puan veremeyeceğime üzüleceğim güzelliklerden. Bol şans...

19- LITHUANIA: Her pakette ferahfeza sesler/ferahfeza melodiler/ferahfeza sözler, dinleme serüvenimize eşlik ediyor.
    Teşekkürler seçip de gönderene...

20- ICELAND: Bu şarkıyı da Luxembourg gibi aşırı şablon buldum. Kötü mü? Asla... Ben Brit-soundun kliklerinden
    kopan, soğuk tekno ruhundan çekinmeyen parçaları daha fazla önemsiyorum. Başarılar...

21- FINLAND: Beğenmemek için hiç bir sebebim yok bu şarkıyı. Erken final yaparak seyircisini üzmüş bir dizinin
    müziği gibi... Dilerim iyi derece alır.

22- ARMENIA: Hem eurovisionda hem de buradaki seçkilerde Ermenistan'dan hep etnik soslu ağlak/agresif şarkılarla
    karşılaşıyorum. Bazen bu soslar deri monta tutturulmuş kilim desenli yamalar kadar eklektik durabiliyor. Kafkas
    etniğine şahsen tahammül edemeyişimin de etkisi olabilir. Bu çiftlik evi ağıtını da sevemedim. Başarılar...

23- MOLDOVA: Zayıf bir düet. Başladığı gibi bitiyor. Moldova gibi şakşukacı bir beldeden gelen zayıf 'bromance' ruhu dikkat çekmiyor!

24- NORWAY: Güzel bir kapanış şarkısı olmuş. Fazla teenage bulanlar olabilir, ben temposunu da melodisini de yorumu da başarılı buldum. Kulak tırmalamayan altyapısıyla dozajında, bildik müzikal küstahlıklara başvurmadan akıp gidiyor. Tebrikler...

İlk yarıfinali gayet kalburüstü buldum. Herkesin zevkine hitap edecek çeşitlilikte renkli bir seçki olmuş. Atanmış ülkelere de özenildiği hissediliyor ki bu da formatın kabul görüp ciddiye alındığını gösteriyor.

Herkese iyi eğlenceler...

taifung

Üye Grubu

10- Gürcistan: Çok güzel özgün bir şarkı. Çocukların söylüyor olması da güzellik katmış bence.

Yekaye

Admin Grubu

Rep Puanı: 0

AVROFEST' - SOHBET&MUHABBET
    Ermenistan bu yarı finalin en iyi 5-6 şarkısından biri . Genel olarak şarkılar beğenilmiyor sanki de ben Mars’tan mı geldim . Bugüne kadarki en kaliteli liste bu !

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    10-12-2017, Saat: 21:57

taifung

Üye Grubu

11- Luksemburg: 'tur saygımız vardır diye müsaadenizi isteyeyim. Eh arkadaşın işi zordu o naapsın yani. Smile
    10-12-2017, Saat: 21:57

taifung

Üye Grubu

12- Bulgaristan: İşte yukarıda yazmıştım ya sevmediğim model Yunan şarkıları diye. Bu da onun Bulgar versiyonu. Türkiye'de Ebru Yaşar Ziyent Sali bilmem ne gibilerin söylediği ve benim asla sevmediğim o şarkıları, sırf Bulgarlar söylüyor diye sevecek değilim tabi. Sorry.
    10-12-2017, Saat: 21:59

Yekaye

Admin Grubu

Rep Puanı: 0

AVROFEST' - SOHBET&MUHABBET
    Açıkçası benim sonunu getirmekte zorlandığım iki şarkı var Türkiye ve Lüksemburg . Gerisi gayet te dinletiyor. Çoğu orta karar denilebilir ama 5-6 şarkı çok iyi . 10 ülkeye puan verirken sevdiğim 5 ülkeyi dışarda bırakmak zorunda kaldım .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    10-12-2017, Saat: 21:59

SiruSho

Üye Grubu

(10-12-2017, Saat: 21:55)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (10-12-2017, Saat: 21:47)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu Yunanca şarkıyı baştan 3. kez dinleyeceğim herkesin boncuk bulur gibi sevdiği şarkıda ben neden bir halt göremiyorum?

Üşenmedim dinledim.... Ermenice keşif diye şu rezilliğe bayılıyorsan zaten, sen o Yunanca şarkıdan da bişey alamazsın... Ermenistan adına katılan şarkılardan da aynı şekilde haz alamazsın zaten. Bence müzik ve sen ayrı dünyaların insanısınız tatlım. Ortaya çıkan sonuç bu.

Gönderilen Ermeni şarkıyı 2ye katlar. Ermeni popu bu zaten diğerleri evrensel müzik altyapısına girer. Ben bu tarzı seviyorum; Bulgar Yunan Makedon popu ritmik olunca bayılıyorum.
    10-12-2017, Saat: 22:00

taifung

Üye Grubu

13- Belçika: Bence bunları o meşhur eden şarkıları dışındaki işleri hiç bir zaman tutmadı. Bu da onlardan gibi. Sevdiğim şarkı sayısı 10'dan az kalırsa puan alabilir bir ihtimal.
    10-12-2017, Saat: 22:01

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      AVROFESTO' 2017 - FİNAL Barlo 8 3,976 20-12-2017, Saat: 08:08
    Son Yorum: Yekaye
      AVROFESTO' Barlo 16 8,087 19-12-2017, Saat: 00:02
    Son Yorum: Yekaye

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.