• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET

Yekaye

Admin Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 0

AVROFEST' - SOHBET&MUHABBET
    (09-12-2017, Saat: 01:12)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yoruma Hazır Big Grin

1. Yarı Final Yorumları 1. Kısım ;

BELARUS - Rano Rano ; Sözlerin olduğu yerler çok iyi müzik çok donuk, biraz daha etnik unsurlarla harmanlasalardı keşke. .Finale çıkabilme ihtimali şu an için var bakalım rakipleri nasıl Smile

İSVİÇRE - Back To Where The Light Is ; Eli yüzü düzgün orta avrupa pop-rock grubunun birleşik krallıkvari şarkısı. etliye sütlüye karışmayan kendi halinde kendi yağıyla kavrulan 'bir abam var atarım nerde olsa yatarım' diyen bir şarkı. Vurmuyor ama güldürmüyor yokluğu varlığı bir ay çok karaktersiz be!

LETONYA - A DAY BEFORE TOMORROW ; Çok hoş başladı ve çok hoş devam etti. Solistin sesi 70li yılları hatırlatan bir renge sahip çok etkili oldu beğenmemde. Şarkı çok harika değil ama solist ufak dokunuşlarla sınıf atlatıyor.

RUSYA - ELLO (şarkı adı mı şarkıcı mı bilmiyorum Latin harflerle yazılı olan bir link yollayamadınız mı?) ; Rusça 'yı bu kadar düz bir şarkıda duymak hoşuma gitmedi. Mesela bir Lolita şarkısı vardı Oriyanteciya mıydı neydi tam bir Rus popu o şarkıyı dinlerken kazağımı t shirtümü sağa sola çekiştiiryorum Big Grin Bu şarkı klasik bir pop. Çok sevemedim yumruk atamadı bir yeriyle.

TÜRKİYE - ARZUHAL ; Güzel bir parça. Ama kadının sanki ağzını kapatmayı dudaklarını birleştirmeyi yasaklamışlar gibi şarkı söylemesini sevmiyorum. Nakaratta cidden vurucu etkisi var şarkının. Ama altyapısı çok sesli olmadığı için ritmi aynı tonda ilerleyip insana ilik ilik işlemiyor.

YUNANİSTAN - Thelo Na Me Nioseis ; Bu tarz şarkılardan sıkıldım cidden, cidden sıtkım sıyrıldı. Biraz etnik yollayın rock yollayın rap yollayın sürekli pop yollamak zorunda mısınız ? Ya cidden puan muan yok!!!!

İSVEÇ - MINUS CELSIUS ; Benim tercih ettiğim bir tarz değil ama nakaratı akıcı insana eşlik ettirme isteği uyandırıyor.Başarılar ;9

ARNAVUTLUK - GİLİ GİLİ ; Arnavutluk'un Serdar Ortaç ve Eylül Metin karışımı bir şeyiyle karşı karşıyayız. Nakarat ne kadar bir hoş olsa da orijinal bir durum yok. Güzel bir şarkı ama iddiası yok. Eğlencelik lay lay lomluk bir şarkı bakarsınız ilk 10da bitirir ama şu ana kadar bir kaç şarkıdan güzel

İSPANYA - ME VOY ; Çok satmış 1-2 şarkıyla hit olmuş bir albümün çöpe atılası şarkılarından Big Grin Hiç bir numarası yok. Sıradan alelade İspanyolca bir şarkı işte.

GÜRCİSTAN - TAOBA ; BA -YIL-DIM. Müziğin, enstrümanın bu kadar içiçe geçtiği bir şarkı duymadım şu ana kadar bu listede. Kesinlikle grubun favorisi ve en iyisi!

LÜKSEMBURG - MORNING SKY; Çok kafa yorucu bir şarkı. İyi ki Eurovision'da yoklar hıh!!!

BULGARİSTAN - KLYUKATA POZNATA ; Hobaa işte beklediğim Balkan ezgileri. Helal be! Bir Sofi deil ama bu kadını da sevdim. Şarkıyı söylerken aria söylemiyor ne bu ciddiyet kadındaki? Gürcistan'dan sonraki 2. favorim şimdilik. Nakaratında ne kıvırılır hah

BELÇİKA - TA FETE ; Hımm deneysel bir çalışma. Müzik etkileyici ama güfte tamamen rastgele Allahım uzak tutsun böyle kulak tırmalayan şarkılardan Allahım affetsin 3 dakikam boşa gitti

2. yarıda yarın görüşelim beyler Smile

Muayyen günlerin ne zaman geçecek . [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    09-12-2017, Saat: 12:41

Legolas

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Cvp: AVROFEST' - SOHBET&MUHABBET
    (09-12-2017, Saat: 12:26)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rusya ve Yunanistan gayet iyi bence ya. Bu şarkılar net favorim benim, yorumların ağır olmuş . Özellikle Yunanistan da bunu aşan tonla şarkıyı ben bugüne kadar duymadım o kadar Yunan radyosu dinlerim [emoji4]

Zevksiz!!! Çekiç
    09-12-2017, Saat: 12:53

Yekaye

Admin Grubu

İspanyol şarkıcı Meksikalı olduğu anlaşılarak diskalifiye olmuştur . İspanya ya derhal yeni şarkı için nota verilmiştir

09-12-2017, Saat: 12:54

Legolas

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

RE: AVROFEST' - SOHBET&MUHABBET
    Liste yayımlanıyor 10 dakika sonra yorumlar geliyor. Ne içiyorsanız bana da verin hemen ozumseyeyim sarkilari.
    (Son Düzenleme: 09-12-2017, Saat: 12:55, Düzenleyen: Legolas.)
    09-12-2017, Saat: 12:55

Yekaye

Admin Grubu

Kamuoyuna duyurulur
    Şarkıların Spotify ve fizy gibi harici platformlarda listelenmesi yasaktır

09-12-2017, Saat: 13:05

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Youtube sayfasinda sarkilari dinlerken bir yandan da yorumlarimi yaziyorum 12 sarki bitince yorumu gönderiyorum. 12x4 = 48 dk. E hepsini de sonuna kadsr dinlemiyorum "balik bastan kokar" ilk 1 dakikada sevmedigim.sarkiyi napayim zorla mi dinleyeyim ? Vega'yi Belarus'u Gurcistan'i Bulgaristan'i 'i 2 sefer filan dinledim hatta tam emin olup ayrim yapmak icin. Saga sola laf yetistirmiyorum, dinlerken yorumlarimi yaziyorum . Bi sey icmiyorum zekami kullaniyorum ondan gonderebilirim [emoji6][emoji6][emoji6]
    Sarkilarin hepsini dinledikten sonra "ay bu hangi sarkiydi" deyip yorum yapmak icin tekrar açip bakayim demiyorum hepsi taze hepsi aninda imalattan halka satiş

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    (Son Düzenleme: 09-12-2017, Saat: 13:19, Düzenleyen: SiruSho.)
    09-12-2017, Saat: 13:12

SiruSho

Üye Grubu

(09-12-2017, Saat: 09:42)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 52d97ee60c867eb9f2bd3e55af858151.jpg
    Hüseyinnnnnn ????

09-12-2017, Saat: 13:19

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Sanırım bu defa gerçekten aldım! Smile
    09-12-2017, Saat: 13:38

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

24 jüri derken? Yky işkillendim..... bu işte bi iş var, jüri girince hemen torpil, adam kayırma kokuları geliyor burnuma. Avrofestten de soğudum sanırım [emoji55]
    09-12-2017, Saat: 14:08

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Bence jüri oylaması bizim oylamamızdan daha adaletli olur. Güzel karar.
    09-12-2017, Saat: 14:13

Ömer

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Cvp: AVROFEST' - SOHBET&MUHABBET
    (09-12-2017, Saat: 13:05)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kamuoyuna duyurulur
    Şarkıların Spotify ve fizy gibi harici platformlarda listelenmesi yasaktır

Noluyo looo  Big Grin  Şoförü aklını kaçırmış, 200 km hızla uçuruma doğru giden ve kapıları kilitli arabada hissediyorum kendimi  Heyo
    09-12-2017, Saat: 14:24

Yekaye

Admin Grubu

78573b6b43626184cc077ab1fe505e88.jpg

Disqualified from Mexico

09-12-2017, Saat: 14:35

Yekaye

Admin Grubu

(09-12-2017, Saat: 14:08)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 24 jüri derken? Yky işkillendim..... bu işte bi iş var, jüri girince hemen torpil, adam kayırma kokuları geliyor burnuma. Avrofestten de soğudum sanırım [emoji55]

Yurtdışından hepsi ... fan olmayan kişiler ve müzisyenler.

Bu arada istediğim sayıya ulaşamazsam iptal edebilirim sen erken soğudun [emoji3]

09-12-2017, Saat: 14:49

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Hahahah [emoji23] Gerçi sulhi haklı, tanınmayan kişilerse belki de adalete kavuşuruz daha iyi olur [emoji1303][emoji1308]
    Peki bi soru sayın organizatör, oyları vermemiz bitince mi ikinci yf açıklanacak?

Yorumlarım da pzt sizlerle eyyyy forum ahalisi[emoji23]
    09-12-2017, Saat: 14:53

Yekaye

Admin Grubu

Adaletimden şüpheniz olmasın . Jüriler bazı Avrupalı fanlar, sanatçılar olacak ve farklı ülkelerden seçilecektir . Ancak şarkıları yeterince dinleyemeyeceği tereddütünde olursam bu uygulamaya geçmeyebilirim .

(Son Düzenleme: 09-12-2017, Saat: 14:56, Düzenleyen: Yekaye.)
    09-12-2017, Saat: 14:56

Yekaye

Admin Grubu

(09-12-2017, Saat: 14:35)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 78573b6b43626184cc077ab1fe505e88.jpg

Disqualified from Mexico

Bu karının çıplak fotoları çıkmasın birde [emoji3]

(Son Düzenleme: 09-12-2017, Saat: 15:03, Düzenleyen: Yekaye.)
    09-12-2017, Saat: 15:01

Yekaye

Admin Grubu

(09-12-2017, Saat: 14:53)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hahahah [emoji23] Gerçi sulhi haklı, tanınmayan kişilerse belki de adalete kavuşuruz daha iyi olur [emoji1303][emoji1308]
    Peki bi soru sayın organizatör, oyları vermemiz bitince mi ikinci yf açıklanacak?

Yorumlarım da pzt sizlerle eyyyy forum ahalisi[emoji23]

Tarihler tamamen spontane ve gidişata bağlı olacak . Birinci yf tamamen bitecek sonra ikinci yf olacak . Çarşamba gibi geçebiliriz ikinciye

09-12-2017, Saat: 15:05

SiruSho

Üye Grubu

Ispanyol ve orta avrupadan puan bekliyorum

09-12-2017, Saat: 16:01

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

*BELARUS= Gereğinden uzun bir intro ve sonrasında gelen anlamsız melodi.. Üzgünüm ama hiç sevmedim.

****İSVİÇRE=Uzun yol şarkısı tam.. Sevdim ve de puan vereceğim.. Şarkı da ülke gibi kalite kokuyor..

***LETONYA=Kura şanssızlığını şansa çevirmiş bir katılım. Eli yüzü düzgün, sevimli bir şarkı. Avantajını kullanamayan şarkının birinin yerine final görebilir..

***RUSYA=Solistin sesini Fatma Turgut’a benzettim.. Gayet güzel bir melodi ve güzel bir dil.. Ben sevdim.. Final görecektir..

***TÜRKİYE= Türkiye seçmek büyük risk. Öncelikle tebrik ederim her kafadan bir ses çıkacaktır. Vega çok başarılı bir seçim öncelikle.. Bu şarkılarını duymamıştım. Bayıldığımı söyleyemem ama kaliteli.. Final görecektir..

***YUNANİSTAN= Yunanistan’a ve Yunancaya Türkiye’den her zaman ekmek çıkar.. Şarkının final görememesi gibi bir ihtimal yok o yüzden.. Biraz arabesk tınılar barındıran bu şarkıyı başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Canlı performans görüntüleri kullanılmış ama sanırım bant kaydı canlı performans görüntüsüne eklenmiş.. Eğer canlı performansı buysa ayakta alkışlıyorum.. Bayıldığımı söyleyemem ama puan çıkar benden..

****İSVEÇ= Rock müziği İskandinavlar yapsın diğerleri bu işe hiç bulaşmasın bence.. İsveç riskli bir seçim olmuş ama İsveç’in en iyi rock gruplarından birini göndererek işi kotarmış bu arkadaş.. Final görür..

*ARNAVUTLUK= Adamın kıroluğunun Davut Güloğluluğu…Hiç sevmedim ,mümkünse diskalifiye edilsin bu katılım.. Sorry ama cidden Arnavutluk bu mudur? 50 milyon kişi izlemiş bir de.. Hayatımda gittiğim en berbat ülke derdim hep.. Şu şarkıya bakınca yanılmamışım Smile

****GÜRCİSTAN= Bu iki arkadaşı öncelikle tebrik ediyorum.. Bu şarkıyı kim yolladıysa öncelikle cesaretinden öpüyorum.. Böylesi bir şarkı çok riskli. Ya 12-10-8 alır ya 0 genelde böyle şarkılar.. Buram buram Kafkasya kokan akıllı bir katılım olmuş.. Ben sevdim mutlaka puan vereceğim.. Gürcü pop müziğiyle katılacağıma ben de folk music yollardım..

*LÜKSEMBURG= Zaten kura vurmuş bir de ben vurmayım.. Kısa ve öz sevmedim..

**BULGARİSTAN=Aynen Yunan şarkıları gibi Bulgarlara da Türkiye’den ekmek çıkar.. Bu şarkı da mutlaka final görecektir.. Acaba ‘’kısmet’’ iki dilde de aynı anlama mı geliyor? Sevmedim ama puan gelebilir belki.. Bulgaristan adına yarışsam Galena ya da Fiki yollardım..

***BELÇİKA= Bayılmadım, klibi çok güzel.. Finalde yer alır ama.. Bu forumda alıcısı çok çıkar..

*ANDORA=Bkz.. Lüksemburg için yaptığım yorum…

**ÇEKYA=Kurayı avantaja dönüştürenlerden olmuş bu da.. Avantajını kullanamayan şarkıların yerine final görebilir belki..

****HOLLANDA= Bu arkadaşı direk finale yazabiliriz..Baştan sona kaliteli bir katılım olmuş..Puan veririm mutlaka..

**BİRLEŞİK KRALLIK= Sanırım listedeki şarkılar arasındaki en eskisi.. Sevdiğimi söyleyemem ama forumda seveni çok olur ve final görür…

**MACARİSTAN=Bayılmadım ama sevmedim de diyemem.. Ortalarda dolanıyor, yer kalırsa puan alır belki..

**LİTVANYA= Hani Litvanya adına yollanacak en iyi şarkı gibi.. Ama yine de yeterli olmamış.. Yer kalırsa puan verileceklerden..

***İZLANDA= İzlandaca çok güzel bir dil değil mi ya? Bu yarışmada olmalıydı bence.. Şarkıyı sevdim ve puan da veririm orası ayrı…

****FİNLANDİYA=İskandinavlar biliyor bu işi cidden.. Kalite kokuyor.. Çok beğendim gönderene teşekkürler..

***ERMENİSTAN=Efsane başladı, sonradan karmakarışık bir şey oldu.. Yani sevmedim diyemem ama Puan da alabilir mi? Bilemedim..

**MOLDOVA=Dinlerken sıkıldım.. Solistlerin uyumu çok iyi ama..

****NORVEÇ=Liste güzel bitti.. Biliyorum bu şarkıyı ve seviyorum.. Puan vereceğim…

İSVİÇRE-İSVEÇ-GÜRCİSTAN-HOLLANDA-FİNLANDİYA VE NORVEÇ FAVORİLERİM..
    (Son Düzenleme: 09-12-2017, Saat: 16:21, Düzenleyen: Uluhandro.)
    09-12-2017, Saat: 16:16

Yekaye

Admin Grubu

Çekya nın kurada çıktığını nerden çıkardınız bay ulu

09-12-2017, Saat: 16:20

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      AVROFESTO' 2017 - FİNAL Barlo 8 3,976 20-12-2017, Saat: 08:08
    Son Yorum: Yekaye
      AVROFESTO' Barlo 16 8,088 19-12-2017, Saat: 00:02
    Son Yorum: Yekaye

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.