• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET

TTR

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 3

Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    (19-11-2017, Saat: 22:58)volcano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: - Ege esintisi havada karada finale geçer. Egeliler olarak sayımız bir hayliSmile

sus sonra adam kayırdığımızı zannedecekler Tai
    19-11-2017, Saat: 23:06

pookito

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Geç olmadan hemen şarkımızı hatırlayalım  Smile

"Şişşşt şişşşt kulak ver...
    Şişşşt şişşşt ATTENTION"

...

Yine komikliğim üzerimde. Yine kuşlar, çiçekler sarsın bizi. Sevgi, barış ve müzik birleştirsin bizleri Heart

....

"Anne, çiçeklere bak ne güzel 
    Şarkılar ne güzel 
    İnsanları seviyorum 
    Yaşamayı seviyorum, çok seviyorum."
    19-11-2017, Saat: 23:15

Legolas

Üye Grubu

İlk paketi tamamen özümsemişken alın size yorumlarım. This is Legolas calling:

01 - SVAHİLİ - Kantilena - Gahan (Malta Dili)
    Giriş güzel başladı. Vokal girince soğudum şarkıdan. Enstumental olsa daha iyi olurmuş. Kim seçmiş olabilir? Kazu yarışıyorsa o olabilir.

02 - ÇUANA - Boom Pam - Tamid Levad (İbranice)
    Güzel bir kazanım oldu benim için. Çok sevdim. Nakaratı resmen içime dokundu. Nakaratı başlayınca kalp atışlarım değişiyor resmen. Seçen arkadaşa sonsuz teşekkürler. Ömer çok övdü bu şarkıyı bana. Kesin Ömer seçmiştir.

03 - HEHE - Fairuz - Nassam Alayna (Arapça)
    "Oudak Ranan" dan sonra bu beni sarmadı. Bana hitap etmedi. Sevemedim. Başarılar. Uluhan seçmiş olabilir.

04 - ZULU - Haifa Wehbe - Wawa (Arapça)
    Fairuz'u tercih ederim. Yekaye seçmiş olabilir.

05 - GONDA - Tunzale - Sen tanımadığım doğmammısan (Azerice)
    Bu listemde sınırda. Bir ilk 10'a alıyorum. Bir çıkarıyorum. Sonu ne olacak bakalım. Başarılar. Hysteria ya da Sirusho'nun olabilir bu şarkı.

06 - CHOPİ - L'ham de Foc - El Que Vull (Katalanca)
    Seçen arkadaşı alnından öpüyorum. Sürekli bunu dinler oldum ve playlistime aldım. Umarım derece alır. Başarılar. Kimin seçtiğiyle alakalı bir fikir yürütemedim.

07 - YAO - Faun - Walpurgisnacht (Almanca)
    Nakaratı dilime dolandı. Ara ara erkek vokalin şarkıya girmesi çok güzel olmuş. Renk katmış. Puan alır benden. Hysteria'nın olabilir bu şarkı.

08 - LUGURU - Sacred Spirit - Yeha Noha (Kızılderili Dili)
    İşyerinde bunu mırıldandım, herkes bana baktı ne diyor bu Emrah diye. Big Grin Çok beğendim bu şarkıyı. Puan alır benden. Seçen arkadaşa teşekkürler. Halil olabilir.

09 - OVAMBO - Yö - Rakkaus On Lumivalkoinen (Fince)
    Titredim resmen. Birinciliğe en yakın adaylardan. Çok sevdim. Arada atılan elektrolar fevkaladenin fevkinde. Seçen arkadaşa teşekkürler. Alperto olabilir. Gerçi Alperto birinci olmasını istiyorum yazmıştı. Kendi şarkısına yazmamıştır diye düşünüyorum. Ozzy diyorum o halde.

10 - KATANGA - Orphaned Land - Norra El Norra (İbranice)
    Aradaki sert rock'lar beni rahatsız etti. Çok giremedim şarkının içine. Ama fena değil. Puan vermeye çalışacağım. Başarılar. Alperto seçmiş olabilir.

11 - BENA - Jenni Vartiainen - Missä Muruseni On (Fince)
    Çok düz sıradan geldi. Hatta baydı biraz. Puan çıkmayacak sanırım. Kimin seçtiğiyle ilgili hiç bir fikir yürütemedim.

12 - SUKUMA - Ólöf Arnalds - Ég Umvef Hjarta Mitt (İzlandaca)
    Ben bunda Jehan Barbur havası aldım ve çok sevdim. Sakin ve dingin. Çok iyi. Umarım finale çıkar. Sirusho sen misin bu yoksa?

13 - TONGA - Danni Carlos - Coisas que eu sei (Portekizce)
    Çoğu kişi sevmemiş bunu. Ama ben fena bulmadım. İzlandaca şarkının tadını vermiyor ama kötü de değil. Puan alır benden. Yekaye seçmiş olabilir.

14 - MONGO - Agnes Monica - Matahariku (Endonezce)
    İlk defa Endonezce bir şarkı dinliyorum ve başarılı buldum. Kadının sesi bayağı güçlü. Beğendim. Puan alır benden. Benim dışımda uzak doğu kim yollar acaba bilemedim.

15 - SONGECE - Mecano - Hijo de la Luna (İspanyolca)
    Çok dinledim ve tükettim. Bu yarışmada yeni kazanımlara şans veriyorum. Beğenmeme rağmen üzgünüm. İlk on dışı kaldınız. Başarılar.

16 - GOGO - Palya Bea - La Llorona (İspanyolca)
    Bir kült eser daha. Hey ben buradayım diyor resmen. Çok güzel ve dinlendirici bir havası var. Buram buram Tayfun kokuyor bu şarkı. Spanish Caravan'ı hatırlar mısın Tayfun? Ona benzettim. Başarılar.

17 - LALABİSA - Julio Iglesias - Caruso (İtalyanca)
    See comment 15. Ömer yoksa bu sen misin? Tai

18 - SHONA - Radio - Masqaraboz (Özbekçe)
    Harika. Çok güzel. Derece almasını da istiyorum yürekten. Barlas olabilir. Başarılar.

19 - PEDİ - Jayh - Mooie Dag (Felemenkçe)
    Iıııh sevemedim. Hiç bir albenisi yok. Başarılar. Kimin seçtiğiyle ilgili bir fikir yürütemedim.

20 - MAKUA - Manau - En attendant les temps (Fransızca)
    Bu pakette Fairuz ile birlikte en çok dinlediğim şarkı oldu. Hemen elemek istemedim. Şans vermek istedim ama olmadı. Olamadı. Başarılar. Kimin seçtiğiyle ilgili bir fikir yürütemedim.
    (Son Düzenleme: 20-11-2017, Saat: 00:55, Düzenleyen: Legolas. Sebep: Keyfimden )
    19-11-2017, Saat: 23:52

Ömer

Üye Grubu

(19-11-2017, Saat: 23:52)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 17 - LALABİSA - Julio Iglesias - Caruso (İtalyanca)

Tövbe de! Daha o kadar yaşlı değilim...  Çekiç

Alakasız olacak ama yıllar yıllar öncesinin (2007 olması lazım, 19 yaşındaydım) dosyalarını karıştırırken yekaye nin gençlik fotoğrafını buldum. Bu fotoğrafı neden çekmişim anlamadım... Beni elleriyle beslemişti! Yoksa?  Undecided

4GOlnQ.jpg
    20-11-2017, Saat: 00:08

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    2. YARI FİNAL 1.BÖLÜM ;
    01 - KONGO - Gaya Arzumanyan & Seno - Nakhshun Baji (Ermenice) ;Ayy bu şarkı umarım finale çıkar Kemchukyan olarak çok güzel yorumlarım olacak. Şarkı Ermeni halk müziğinin aranje edilmesiyle yapılmış sanırım. Melodi sürekli aynı tonda gitmesinin dışında kötü değil. Etnik unsurların ağırlığını hissedemiyorum.Arada sıkılmış kalmış. Nakarattaki melodi kurtarıyor. Hadi Nakshuna Bacım Sirusho bacın bekliyor seni el ele finale.

02 - HAYA - Züleyha Kakayewa - Shikga Shikga Bilezik (Türkmence) ; Hahaha. Barlas bunu bir Covermacada açılış şarkısı yapmıştı. Orda dinledim bi kez. O günden beri canım sıkılınca dinlerim onu Smile Özellikle girişi çok hoş. Bir Hulkar Abdullayeva değil ama Türki Cumhuriyetleri temsilen başarılı bir katılım bence. Benim artı listemde.

03 - KİTUBA - Altai Band - Shiree Nurr (Moğolca) ; Etnik müizği geçtim bu Halk müziği gibi bir şey. Hani bir ülkeye gittiğinizde size müzik kültürlerini anlatmak için şekilden şeklde girerler ya hah işte Moğolistan'da bunu dinletiyorlardır.
    04 - MAKONDE - Randhir ft Bathiya & Umaria - Mal Madahasa (Seylanca) ; Sri Lanka kahvesiyle iyi gidiyor namussuz Big Grin Hintçe ile uzakdoğu dillerini andırıyor (Tayvan Tayland vs.). Ama şarkı olarak bana çok yavan geldi.

05 - KONJO - Les Stentors - Vois sur ton chemin (Fransızca) ; Soldan 1. ve 3. gayet i... ah pardon şarkı tamam.. Beni tatmin etmedi. Melodi yapısı çok tekdüze,geçiniz.

06 - LUBA - Benjamin Biolay - Dans La Merco Benz (Fransızca) ; İnsanı gıcık eden bir ritmi var ama ben sevdim ya. Konuşur gibi söylemesi, nakaratta kıçını yırtmaması çok güzel. Klas bir katılım tebrikler Wink

07 - HA - Nico Fidenco - A Casa D'Irene (İtalyanca) ; Hemen benzer ritm ve tarzda iki şarkının artarda gelmesi İtalyanca'ya daha yaramış sanırım. Ama ikisi arasında puanlama olarak zor karar vericem sanırım Smile

08 - SHANBALA - Elena Ledda - Pesa (Sardinya Dili) ; İlk kez duyduğum bir dil kulağıma çok hoş geldi. Bu şarkıda da çok güzel bir akıcılıkta gidiyor. Bana biraz protest havası var gibi şarkı. Yorumcunun tok sesi şarkıyı 1-2 basamak yukarı taşımış. Şarap içmelik şarkı bu ya:; puan verirken zorlanmam da derecesi kaç olur bilemem Big Grin

09 - TSONGA - Kostas Pavlidis - To Potiri (Yunanca) ; Sıradan bir Rum şarkısı işte.Çok albenisi olmayan 'vaay' dedirtmeyen. Nötr bir şarkı. Pardon ama çok iddiasız bir şey yaa.

10 - XHOSA - Pochill - Porque (İspanyolca) ; Romantik bir akşam yemeği öncesinde 'sirummm' diyene bifteğimi pişirmişim brüksel lahanamı haşlamışım tabağa garnitürlerimi ilave ediyorum mumları hazır ediyorum ve beklemeye başlıyorum.ve fonda bu şarkı çalıyor. İnsanı aşka vuslata hazırlayan romantizm vurgunu yapmaya tetikleyen bir şarkı. ''Yurtta seviş dünyada seviş bütün kainatta seviş'.. Yürü beee ;9 İnsanı sıkmayan ve yormayan bir şarkı su gibi gidiyor vallahi.
    11 - RİNDU - Mastiksoul ft. Mariza - Livre (Portekizce) ; Bu bölümü 10da bitirecektim ama bu şarkıyı bu akşam yorumlamak istiyorum anında. Bu şarkıyı bana hediye eden arkadaşa ( muhtemelen bana uyuz olan arkadaşlardan biridir muhtemelen %80) çok teşekkür ediyorum kalpten. Portekizce'nin halk müziğindeki kullanılışı çok daha güzel geliyor kulağıma. Arkadaki o nağmeler, o isyan ederkenki yükseliş. Portekiz gitarının sesi ne güzel duyuluyor. Peki bu halk müziğinin evrensel müzikle harmanlanışındaki profesyonelliğe ne demeli? Cidden ilk dinlediğimde mahfetti şarkı beni. Bu yarı finalin değil finalin 1.si olmalı bence.

Görüşürüz baaaay !
    20-11-2017, Saat: 00:12

pookito

Üye Grubu

(20-11-2017, Saat: 00:08)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (19-11-2017, Saat: 23:52)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 17 - LALABİSA - Julio Iglesias - Caruso (İtalyanca)

Alakasız olacak ama yıllar yıllar öncesinin (2007 olması lazım, 19 yaşındaydım) dosyalarını karıştırırken yekaye nin gençlik fotoğrafını buldum. Bu fotoğrafı neden çekmişim anlamadım... Beni elleriyle beslemişti! Yoksa?  Undecided

4GOlnQ.jpg

Aaa bir de ben elinde tırpanla falan hayal etmiştim Yekaye'yi. Halbuki elleriyle bisküviler hazırlamış arkadaşına. Hatta beslemiş bile. Ne kadar güzel ve sevgi dolu bir kare Ömer. Yüreğinize sağlık  Smile
    20-11-2017, Saat: 01:22

Yekaye

Admin Grubu

Rep Puanı: 0

(20-11-2017, Saat: 00:08)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

4GOlnQ.jpg

Bu yarışmanın en büyük kazanımı bu resim oldu benim için . Yalnız ben çubuk kraker hayatta Almam , muhtemelen ürün yerleştirme var [emoji3]bu arada sen bizim ömermişsin yeni öğrendim. Feride misali anadoluda[emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    20-11-2017, Saat: 06:33

suioeir

Üye Grubu

Ömercim seni bisküvi ile geçiştirmiş kusura bakma. Bir görsen şimdi neler neler yapıyor Smile
    20-11-2017, Saat: 08:10

Ömer

Üye Grubu

(20-11-2017, Saat: 06:33)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu yarışmanın en büyük kazanımı bu resim oldu benim için . Yalnız ben çubuk kraker hayatta Almam , muhtemelen ürün yerleştirme var [emoji3]bu arada sen bizim ömermişsin yeni öğrendim. Feride misali anadoluda[emoji106]

Sen bilmiyorsun Feride'nin başına neler geldi! Feride'nin namusunu kirlettiler  Big Grin o da intikamını aldı  Cool sonra kâh Erzurum dağlarında, kâh İstanbul sokaklarında daldan dala uçtu  Big Grin    Öpücük
    20-11-2017, Saat: 08:23

Yekaye

Admin Grubu

Desene Türk filmine döndü hayatın [emoji4]

20-11-2017, Saat: 08:27

Ömer

Üye Grubu

Cvp: RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    (20-11-2017, Saat: 08:10)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ömercim seni bisküvi ile geçiştirmiş kusura bakma. Bir görsen şimdi neler neler yapıyor Smile

Yok ya ondan değil vakitleri yoktu... Yine alakasız olacak bi anımı anlatayım, ilk tacizi İstanbul'da onlarda misafir olduğum zaman yaşamıştım. Gayet iyi görümlü adamın biri dışarda ağzım açık feride feride dolaşırken sigara istedi benden. Bende tabi dedim, verdim. Adam elimi tuttup gözlerime ısrarlı bir şekilde bakınca istediği şeyin sadece sigara olmadığını farkettim.  Big Grin  Koşar adımlarla uzaklaştım olay mahallinden. Akşam bet beniz atmış Hakan'la, Volkan'a anlatmıştım...
    20-11-2017, Saat: 08:44

suioeir

Üye Grubu

(20-11-2017, Saat: 08:44)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (20-11-2017, Saat: 08:10)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ömercim seni bisküvi ile geçiştirmiş kusura bakma. Bir görsen şimdi neler neler yapıyor Smile

Yok ya ondan değil vakitleri yoktu... Yine alakasız olacak bi anımı anlatayım, ilk tacizi İstanbul'da onlarda misafir olduğum zaman yaşamıştım. Gayet iyi görümlü adamın biri dışarda ağzım açık feride feride dolaşırken sigara istedi benden. Bende tabi dedim, verdim. Adam elimi tuttup gözlerime ısrarlı bir şekilde bakınca istediği şeyin sadece sigara olmadığını farkettim.  Big Grin  Koşar adımlarla uzaklaştım olay mahallinden. Akşam bet beniz atmış Hakan'la, Volkan'a anlatmıştım...

Ahahaha  Big Grin Bu olay tam Olcay’lıkmış. Olcay koşş!
    (Son Düzenleme: 20-11-2017, Saat: 08:48, Düzenleyen: suioeir.)
    20-11-2017, Saat: 08:47

volcano

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Çubuk krakeri ben almışımdır

20-11-2017, Saat: 09:07

Legolas

Üye Grubu

(20-11-2017, Saat: 08:44)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Sen yazınca hatırladım bu olayi. Big Grin
    20-11-2017, Saat: 09:28

Yekaye

Admin Grubu

(20-11-2017, Saat: 09:07)volcano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çubuk krakeri ben almışımdır

Zavallı [emoji3]

20-11-2017, Saat: 10:15

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Kazanamayacağımı biliyorum, ama iki şarkımda net bi şekilde finalde olmayı hak ediyor açıkçası Heyo
    20-11-2017, Saat: 11:29

Yekaye

Admin Grubu

Bu yarı finaldeki şarkım tüm şarkılar içinde en iyisi ancak kimse MP3 dinlemediği için silik geliyor kulağa . Elendiğinde bazı isimlerin suratına tokat gibi inecek sözlerim ...

20-11-2017, Saat: 11:31

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

İkinci yf şarkıma çok güveniyordum ama yorumlara bakılırsa tam tersi olacak
    20-11-2017, Saat: 11:43

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Sirusho Kemchukyan cubuk kraker ve yiyecek final yorumlarinda. Reklam icin majezik ve apranax icecek [emoji23][emoji23]

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    20-11-2017, Saat: 11:52

Legolas

Üye Grubu

(19-11-2017, Saat: 10:24)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ikinci yari finali cok vasat buldum. Benim sarkim da dahil hepsi elensin.

Sozumu geri aliyorum. Youtube listten dinlemistim ikinci YFyi. Mp3'ten dinlemeye basladim dunden beri ve acayip keyif almaya basladim. Mp3 ile youtube list arasinda ciddi ses kalitesi farkliliklari var.

Ana yine de birinci YF daha iyi bence. Cool
    20-11-2017, Saat: 11:55

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MSC 6 - DÜNYA TURU - FİNAL Barlo 31 13,691 27-11-2017, Saat: 22:54
    Son Yorum: pookito
      MSC 6 - DÜNYA TURU Barlo 27 12,866 27-11-2017, Saat: 02:36
    Son Yorum: pookito

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 14 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.