• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Rep Puanı: 3

Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    Açıkçası benim de ilk anda beğendiğim şarkı sayısı yüksek, Ve bu durumda şuna karar verdim ki ben İngilizce şarkılardan çok diğer dilleri seviyorum. Evet bazılarımızın gerçeği bu. Kimbilir ESC'yi de belki bu yüzden sevmişimdir.

Hiç bir diğer MSC'lerde olmayan şekilde ilk anda çok şarkı beğenmiş durumdayım. Maltaca, İbranice, Fincelerden biri, İspanyolcalardan kadının söylediği falan ilk dikkatimi çekenler oldu.
    15-11-2017, Saat: 11:25

Yekaye

Admin Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 0

Evet aynen katılıyorum. Bu format devam etmeli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    15-11-2017, Saat: 11:29

Yekaye

Admin Grubu

Bundan sonrakinde her yarışmacıya bir ülke verilmeli . Esc formatına da yaklaşmış oluruz , İngilizceyi de dışlamamış oluruz

176 ülke var internet var tezinizi hazırlayın [emoji3]

Herkes iki ülke alacak ve toplamda 40 ülke yarışacak. Hatta bunu sadece Avrupa için yapıp esc heyecanı yaşayabiliriz

(Son Düzenleme: 15-11-2017, Saat: 11:35, Düzenleyen: Yekaye.)
    15-11-2017, Saat: 11:31

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Recap halinde dinlediğimde; Ibranice Almanca ve Katalanca dilkat çekici.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    15-11-2017, Saat: 11:37

Ömer

Üye Grubu

Gelenin gidenin ardı arkası kesilmiyor. Sabah kimse gelmez rahat rahat dinlerim diyordum. Meraktan çatlayacağım Smile
    15-11-2017, Saat: 11:44

SiruSho

Üye Grubu

RE: Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    (15-11-2017, Saat: 11:06)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Julio Iglesias'la katılırken şarkının da Caruso olması... Her kimse, büyük hayal kırıklığı  Çekiç

Onun dışında hızlı bir tur dinledim ileri sara sara, çok güzel bi liste gibi gözüküyor  Öpücük [emoji813] [emoji813] [emoji813]
    .

Buika'ya ne laf etmistin ama lanet şey

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    (Son Düzenleme: 15-11-2017, Saat: 11:55, Düzenleyen: SiruSho.)
    15-11-2017, Saat: 11:55

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    buika faciasından sonra bu caruso sen değilsindir bence artık Big Grin
    15-11-2017, Saat: 11:56

pookito

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

01 - SVAHİLİ - Kantilena - Gahan (Malta Dili): Bu şarkıyı açılış için biçilmiş kaftan olarak düşündüm. O muhteşem giriş... Hatta videonun açılışı da çok hoşuma gidiyor. Enstrüman açısından zengin, müziği açısından özellikle bence çok başarılı.

02 - ÇUANA - Boom Pam - Tamid Levad (İbranice): İlk dinlediğimde aklıma kim geldi biliyor musunuz? Erkin Koray Smile
    Müziği ile kesinlikle parlıyor. Ve vokal de leziz.     

03 - HEHE - Fairuz - Nassam Alayna (Arapça): Acayip cool bir kadın bu Fairuz. Canlı canlı o enerjiyi de güzel yansıtan bir şarkı.

04 - ZULU - Haifa Wehbe - Wawa (Arapça): Nasıl işveli bir wawa'dır bu. Dudaklarını büzüştürüp wawa diyesi geliyor insanın  Smile  Eğlencelik bir katılım olduğu kesin =)

05 - GONDA - Tunzale - Sen tanımadığım doğmammısan (Azerice): Maskülen bir havası var sanki bu ablanın. Nedense bana öyle geldi. Ağır bir havası var sanki ve oturaklı bir yorum Smile 

06 - CHOPİ - L'ham de Foc - El Que Vull (Katalanca): Kendine has müziğiyle ve diliyle dinleyicide başlar başlamaz merak uyandıran bir şarkı. Katalanca... Oraya has bir müzik ve şarkı diye direkt düşündürüyor. O aromayı sağlam veriyor.

07 - YAO - Faun - Walpurgisnacht (Almanca): Video çok hoşuma gitti özellikle. En iyi video bence bu şarkıya ait. Şarkıların akışını düzenlerken Katalanca şarkı sonrası ve Kızılderili dilindeki şarkı öncesinde, tam ortada cuk oturdu bu şarkı diye düşündüm.

08 - LUGURU - Sacred Spirit - Yeha Noha (Kızılderili Dili): Kendi kendime beni gülümseten bir şarkı. Hani mırıldanıyor ya kendi dilinde ve o yaşanmışlıklarının yorgunluğuyla. Kıyamam diyesim geliyor. Çok şeker bu tonton kızılderili amca Smile

09 - OVAMBO - Yö - Rakkaus On Lumivalkoinen (Fince): Bazı şarkılar öyle bir başlar ki... Noluyor dersin, bi titretir. Bu şarkı da öyle başlıyor. Bi sarsıyor seni. Sonra vokal giriyor. Kütür kütür söylüyor. Başarılı. Açıkçası müzikal anlamda daha çok etkilendim. Malta dilindeki şarkı gibi.

10 - KATANGA - Orphaned Land - Norra El Norra (İbranice): O sert giriş sonrası 57. saniyedeki oryantal ezgilerde ve bayan vokali ile hissedilen o patlama öylesine sihirli bir etki yaratıyor ki...

11 - BENA - Jenni Vartiainen - Missä Muruseni On (Fince): Bir önceki şarkının finalindeki solo piyano sonrasında bu şarkı ne tatlı geliyor. Tatlı tatlı ilerliyor ve de son buluyor.

12 - SUKUMA - Ólöf Arnalds - Ég Umvef Hjarta Mitt (İzlandaca): Bu şarkı her bir hecesiyle kalbime pıt pıt pıt pıt diye vuruyor sanki. Arada okşuyor kalbimi ve ruhumu sonra yine pıt pıt pıt pıt. Ve inanılmaz bir hüzün veriyor. Bu şarkı en büyük keşfim oldu 1. yarı finalde. Hayran oldum ve diğer şarkılarını da keşfe koyuldum. Teşekkür ederim bu değerli keşif için. Çok teşekkür ederim.

13 - TONGA - Danni Carlos - Coisas que eu sei (Portekizce): Ne kadar huzur verici ve dingin, yumuşak bir şarkı. Özellikle bu tarzı benimsemiş görünüyor ve kesinlikle diline, ruhuna sinmiş diye düşünüyorum.

14 - MONGO - Agnes Monica - Matahariku (Endonezce): Bir diğer beni alıp götüren... Sıkıp sıkıp bırakan, uçuran ve sonra yine sımsıkı saran bir şarkı. Bu şarkıyı da çok sevdim!

15 - SONGECE - Mecano - Hijo de la Luna (İspanyolca): Bu şarkı beni şok etti. Hatta gönderen arkadaşa Apple Music'deki ilgili şarkının değişik versiyonlarının (Ninni versiyonu dahil) bulunduğu arşivimin ekran görüntüsünü yolladım. Kül renginde kedim vardı ve adı Luna idi. Bu şarkıdan geliyordu adı. Benim canım arkadaşım olan Luna ile eğlenceli şarkımız da Belinda Carlisle - La Luna idi. Hijo de la Luna ise ezbere bildiğim ve çok alışık olduğum, sevdiğim bir şarkı.

16 - GOGO - Palya Bea - La Llorona (İspanyolca): Frida... Chavela Vargas versiyonunu dinlemiştim. Bağrından söküp söküp savuşturduğu hisleri ve haykırışlarıyla öylesine söylüyordu ki. Çok etkilenmiştim. Ve Palya Bea versiyonu da ne kadar naif, ne kadar tatlı. Bu versiyonunu keşfettiğim için de mutlu oldum! Bilmiyordum.

17 - LALABİSA - Julio Iglesias - Caruso (İspanyolca): Julio Iglesias'ın sevilen şarkılarından biri Caruso. Peki A Veces Tu, A Veces Yo olsaydı tepkim ne olurdu diye düşünüyorum. En sevdiğim ve beni hiç sıkmayan bir şarkısıdır Julio'nun.

18 - SHONA - Radio - Masqaraboz (Özbekçe): Videosu ile de dikkat çeken bir şarkı. En çok da pozitif enerjisiyle dikkat çekiyor. Tekrar tekar dinleme isteği uyandırır mı bende bilemiyorum; ama pozitif enerjisiyle varlığından kesinlikle mutlu olduğum bir şarkı oldu.

19 - PEDİ - Jayh - Mooie Dag (Felemenkçe): Bu da bir diğer pozitif enerji veren bir şarkı oldu benim için. Bir önceki şarkı kadar olmasa da. Farklı farklı dillerden şarkılar dinlemek gerçekten keyifli oldu diye düşündürttü. 

20 - MAKUA - Manau - En attendant les temps (Fransızca): İyi bir kapanış şarkısı oldu diye düşünüyorum. Tarzı ve havasıyla kaliteli bir şarkı.
    (Son Düzenleme: 15-11-2017, Saat: 14:53, Düzenleyen: pookito.)
    15-11-2017, Saat: 13:23

Ömer

Üye Grubu

İlk 10 'u dinledim bayıldım! Şarkılar çok güzel. Mert bu kesinlikle senin yarışmaya yansıttığın enerjin olmalı Smile Şöyle seve, isteye puan verebileceğim nihayet Smile
    (Son Düzenleme: 15-11-2017, Saat: 14:47, Düzenleyen: Ömer.)
    15-11-2017, Saat: 14:46

pookito

Üye Grubu

Teşekkürler Ömer  Smile Bence başarılı seçimler yapmışız. Gerçekten güzel şarkılar var ve puan vermekte zorlanacağımız kesin
    15-11-2017, Saat: 14:49

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

1.yf part 1

01 - SVAHİLİ - Kantilena - Gahan (Malta Dili):
    Malta’lılar İtalyanca ve Arapça karışımı bir dil konuşuyorlar diye biliyorum. Şarkıda da hissediliyor. Şarkının gizemli havasını çok sevdim açıkçası.. Enstrümanlar yaylılar ve üflemeliler olarak çok başarılı.. Vals ritminde çalınmış.. Vokalin sesi de başarılı.. Finalde yer alabileceğini düşünüyorum.

02 - ÇUANA - Boom Pam - Tamid Levad (İbranice):
    Boom Pam grubunu biliyorum Selda Bağcan’la beraber de konserler verdiler bunlar.. Şarkının başı Barış Manço ya da Erkin Koray şarkısı havası veriyor. Ortadoğu müziğini çok severim. İbranice müziğin en yakıştığı dil olabilir mi? Vokal de çok başarılı.. Final şansı yüksek..

03 - HEHE - Fairuz - Nassam Alayna (Arapça):
    Fairuz’a aşk derecesinde bağlıyım.. Fairuz ya da Ümmügülsüm dinlemeden günüm geçmez diyebilirim. Ama işte her şarkısını öylesine sindirmişim ki içimde.. böyle bir yarışmada bir keşif arıyorken umduğunu bulamamak oluyor bu.. Ama Fairuz’a sıfır verir miyim? Ellerim kırılsa yine kıyamam  Assalah Nasri ya da Asmahan göndermeyi düşünmüştüm ben de, sonra
    vazgeçtim..

04 - ZULU - Haifa Wehbe - Wawa (Arapça);
    Ben Arapça bir şarkı yollasam ne yollayacağımı üst yorumda belirttim. Benden puan gelmez.

05 - GONDA - Tunzale - Sen tanımadığım doğmammısan (Azerice):
    Açıkçası Azerbaycan Türkçesi’ni gördüğüm zaman heyecanlanmıştım ama bu heyecanım kısa sürdü.. Şöyle bir ‘’Mugam’’ gönderseydin mesela.. Vokalin sesi çok parlak ama şarkı çok sıradan geldi bana..

06 - CHOPİ - L'ham de Foc - Canco de Dona i Home (Katalanca):
    Şarkının esrarengizliğini sevdim. Üflemeli enstrüman falan şarkıya çok yakışmış.. Finale çıkması muhtemel bir katılım.

07 - YAO - Faun - Walpurgisnacht (Almanca):
    Almanca bir çok insana göre fonetik olarak şarkılarda itici gelir lakin ben böyle düşünmüyorum. Kendimi İsviçre çayırlarında koştururken hissettim mesela bu şarkıda.. Finale kalır muhtemelen.. Sondaki enstrümental kısım biraz uzun ama yakışmış.. Kelt kokusu var..

08 - LUGURU - Sacred Spirit - Yeha Noha (Kızılderili Dili):
    Kesinlikle çok farklı ve cesur bir katılım ama bana hitap etmedi.. Puan gelmez..

09 - OVAMBO - Yö - Rakkaus On Lumivalkoinen (Fince):
    Bu Finlandıyalılar’ın rock müzik bağlılıkları ne olacak peki? Başlangıcı falan yıkılıyor şarkının.. Solisti bilmiyorum ve hiç görmedim ama 2007’de İzlanda’yı temsil eden şarkıyı söyleyen amca tarzındadır diye düşünüyorum.. Final şansı yüksek..

10 - KATANGA - Orphaned Land - Norra El Norra (İbranice):
    İki numaralı şarkıda İbranice’yi çok sevdiğimi belirtmiştim.. Şarkı gayet etnik başlayıp bir anda metale dönüştü. Bu tarz zıtlıkları şarkılarda çok severim. Bunun da final şansı yüksek..

8 şarkıyı sevdim 2 şarkı beni içine çekmedi..
    15-11-2017, Saat: 15:21

Yekaye

Admin Grubu

Yani kötü şarkı Yok ve bu beğeni yorumları abartı değil . Belki bu sefer orijinal şarkı yollamak için çaba sarfedilmiş

15-11-2017, Saat: 15:21

Ozzy

Üye Grubu

https://open.spotify.com/track/1XNI1U7oz...yd05eZpqWg

Boom pam'ın şarkısının türkçe versiyonunu buldum gençler..

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    15-11-2017, Saat: 15:40

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

(15-11-2017, Saat: 15:40)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://open.spotify.com/track/1XNI1U7oz...yd05eZpqWg

Her kimse diskalifiye olmalı  Heyo Şansımız artsın azıcık... Çekiç
    15-11-2017, Saat: 15:47

Ozzy

Üye Grubu

RE: Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    (15-11-2017, Saat: 15:47)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (15-11-2017, Saat: 15:40)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://open.spotify.com/track/1XNI1U7oz...yd05eZpqWg

Her kimse diskalifiye olmalı  Heyo Şansımız artsın azıcık... Çekiç
    Haha bence de Heyo Heyo

15-11-2017, Saat: 16:00

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Hijo de la Luna'yı iyi ki Eurovision'a göndermemiş İspanya televizyonu, yoksa yarışmayacaktı MSC'lerde.
    15-11-2017, Saat: 16:05

pookito

Üye Grubu

Cvp: RE: Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    (15-11-2017, Saat: 16:00)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (15-11-2017, Saat: 15:47)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her kimse diskalifiye olmalı  Heyo Şansımız artsın azıcık... Çekiç
    Haha bence de Heyo Heyo

Sizi gidi sevimli yaramazlar  Smile Smile
    15-11-2017, Saat: 16:15

SiruSho

Üye Grubu

01 - SVAHİLİ - Kantilena - Gahan ; Başından beri Akdeniz esintilerinin hissedildiği bir şarkı. Müzik ile şarkıyı söyleyenler aynı duygulara sahip değiller sanırım :Smile Bana çok hitap ettiğini söyleyemeyeceğim.

02 - ÇUANA - Boom Pam - Tamid Levad ; Şarkının girişi o kadar sıcak ve güzel ki devamını dinlemek için sabırsızlandırıyor. Biraz arabesk, biraz retro havası var. Özellikle müziği başlı başına çok iyi.Beste ile de bunu pekiştirebilselerdi tadından yenmez bir şarkı olurdu.

03 - HEHE - Fairuz - Nassam Alayna ; Fairuz'u geçen hafta Özlem Uluğaşkun'un Gırgıriye'de seslendiridği 'Yersen' adlı şarkının orijinalini söylediğini öğrenince tanıdım. Arapça ya ciğerini sökmeli ya da kaldırıp kurtlarını döktürmeli. Bu şiarkı ortalarda gezinen ortalama bir şarkı benim için.

04 - ZULU - Haifa Wehbe - Wawa ; İlk defa duyan varsa 'Abone' diye bir şarkı var Türk popunun miladı diyorlar onu tavsiye ediyorum :Smile Boom Pam hariç diğerlerinden iyi şarkı benim için.

05 - GONDA - Tunzale - Sen Tanımadığım Doğmammısan ; Türkiye Türkçesi ile söylenirse çok güzel olabilecek bir şarkı. Azerbaycan Türkçesi benim kulağımı tırmalıyor ve yoruyor. Azerbaycan Türkçesi halk müziğinde katlanılabilir dir şey :Smile Melodisi ve ritmiyle 'oha' dedirtmiyor.

06 - CHOPİ - L'ham de Foc - El Que Vull ; Mendili eline mendili verdim geline ile başlamıyor mu müzik? Enstrümanların bu kadar ağırlıklı olduğu şarkıya kayıtsız kalmamam lazım, gereği yapılacak.

07 - YAO - Faun - Walpurgisnacht ; Almanca'nın en kibar kullanıldığı şarkılardan sanırım. Şu şarkıyı koy bir tarihi filme en iyi film müizği ödülü almazsa... Melodi olarak insanı sıkmayan gerim gerim germeyen bir akışkanlığı var. Puansız kalmamalı yarı finalde çaıkılmamalı

08 - LUGURU - Sacred Spirit - Yeha Noha ; Bu da reklam filmlerinde belgesellerde özellikle ülke gezen programcıların çok sık kullandığı bir şarkı. Benim unuttuğum ve çok sevindiğim bir şarkı. Adını filan bilmiyordum bu benim için kazanımdır, teşekkürler corç.

09 - OVAMBO - Yö - Rakkaus On Lumivalkoinen ; Fin sanatçılar 45 yaşından sonra bu işi icra etmeyi bırakmalılar kesinlikle. Şu şarkıyı 30 yaşında bir solist söylese tadından yenmez ama bu sesle insan o duyguyu alamıyor ki. Ben size Seninle Bir Dakika'yı söylersem alacağınız hazla duyguyla aynı bir şey. Melodi hatırına sınıfı geçenler sınıfına koyuyorum.

10 - KATANGA - Orphaned Land - Norra El Norra ; Sıradışı bir şarkı. Bu özelliğini de saçmalamayarak kazanıyor. Etnik öğeler ile metali aynı potada buluşturup iki öğeyi birbirine destek verir güzelleştirir hale getirmiş. Şu ana kadar en iyi şarkı.

11 - BENA - Jenni Vartiainen - Missä Muruseni On ; Fince denince aklıma zaten soğukluk bunalım intihar filan geliyor.Bu şarkıda da o aklıma gelenler karşıma çıkıyor. Biraz buhran biraz yalnızlık. Ben çok sevdiğim şarkıyı Fince kulağa çok su gibi gelen bir değilse de bana sempatik geliyor ve slov şarkılarda daha da güzel duyuluyor.

12 - SUKUMA - Ólöf Arnalds - Ég Umvef Hjarta Mitt ; Kuzey dillerinin ortak özelliği sakin ve yavaş konuşulunca kulağa hoş gelmesi sanırım :Smile Cidden işi gücü bırakıp şu dilde söylenen şarkılarda ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Ne söylendiğini anlamayın o yüzden istediğiniz yere gidip istediğiniz istediğiniz hayalleri kurup istediğiniz kişilerle olabilirsiniz. İçime dokundun İzlandik kız Smile

13 - TONGA - Danni Carlos - Coisas que eu sei ; Fado tarzında bir şarkı ile 1.liğin en büyük adayı olabilirdin arkadaşım. Yıllardır Portekizce ile sonunculuğun en büyük adayı olan dilden bahsediyoruz. Çok donuk bir şarkı, küresel müzikle ve Portekizce ile sıradan bir şarkı olmuş.

14 - MONGO - Agnes Monica - Matahariku ; Ilık ılık insanı içine çeken bir ses. Melodisi de güzel, suya sabuna dokunmayan bir şarkı. Sonlarındaki o sesleri çıkarmasa idi keşke.

15 - SONGECE - Mecano - Hijo de la Luna ; İspanyolca şarkılarda özellikle yavaş tempolu şarkılarda çok tizlere çıkıp söylenen yerlerde kapatıp gidesim gidiyor. Hareketli şarkılarda bu kulak tırmalama olayı olmuyor ritm onu yakalıyor çünkü. Çok sevemedim şarkı sürekli aynı dörtlük içinde gidip geliyormuş gibi.

16 - GOGO - Palya Bea - La Llorona ; Ah işte Portekizce şu şarkıda olaydı. Ah ah! Bunu metrobüste dinlemeyin 'aaayh' diye bağırırsınız taciz ettiler sanırlar Smile

17 - LALABİSA - Julio Iglesias - Caruso ; Çok güzel yüreğe dokunan müzik ve melodi. İlk defa dinliyorum diye taşlanmak istemiyorum ama. Ben de sonradan bir İspanyolca şarkı göndermekten vazgeçmiştim. Şu şarkının kalitesine yaklaşılır mı bilemicem. Yaklaşan olursa çok şanslı. E adam Julio Iglesias ise normal.

18 - SHONA - Radio - Masqaraboz ; Şarkı ilk 25-30 saniyede yakalar insanı. Bu şarkıyı 30 saniyeden sonra dinlemeye karar verdim ve beni şaşırtmadı. Sıkılmadan dinledim arka fonda çalarken ben internetteki diğer işlerimi hallettim :Smileman aman harika bir şarkı olmasa da elle tutulur ve dişe dokunur bir ritmde ilerliyor. Umarım finale çıkar.

19 - PEDİ - Jayh - Mooie Dag ; Olmasan da olurduk gibi bir sloganla bu şarkı geçiştirilebilir. Çok sıradan ve çok bilindik bir şey bu ya. Bilindik derken her ülkede böyle şarkılar var özelliği ayrıcalığı yok.Yarı final 19.suna merhaba deyin

20 - MAKUA - Manau - En Attendant Les Temps ; Rap olmadan olmazdı tabi hem de Fransızca. Madem rap tarzında bir şarkı yollayacaktın Almanca seçseydin de iyice dayak yeseydik burada. Son 2 şarkı ile pakete çok iyi bir şekilde veda edemiyorum.

Bol şans
    15-11-2017, Saat: 17:42

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Arkadaşlar oylarımızı önce Hüseyin'e gönderiyoruz, kendisi onaylarsa sonra Mert'e gönderiyoruz ok?  Big Grin

İnsanın adı çıkacağına canı çıksın Hüseyin, düştün dilime bir kere!  Big Grin Heyo
    15-11-2017, Saat: 18:08

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

(15-11-2017, Saat: 18:08)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar oylarımızı önce Hüseyin'e gönderiyoruz, kendisi onaylarsa sonra Mert'e gönderiyoruz ok?  Big Grin

İnsanın adı çıkacağına canı çıksın Hüseyin, düştün dilime bir kere!  Big Grin Heyo

O kadar mimlendiniz artık yapmazsınız heralde Halilcim bikaç yarışma diye düşünüyorum en azından hahah [emoji8][emoji8][emoji8] konuyu açarsan cevap vermeye devam edeceğim şahsen, ben artık kapansın moduna geçtim Pookitonun güzel hatrı için ama, adım geçerse cevaplarım şahsen [emoji847]
    15-11-2017, Saat: 18:28

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MSC 6 - DÜNYA TURU - FİNAL Barlo 31 13,718 27-11-2017, Saat: 22:54
    Son Yorum: pookito
      MSC 6 - DÜNYA TURU Barlo 27 12,881 27-11-2017, Saat: 02:36
    Son Yorum: pookito

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.