• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

•  
    Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET

Yekaye

Admin Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 0

(08-11-2017, Saat: 11:06)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (08-11-2017, Saat: 11:02)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Msc de alle porte del sole nin birinciliği tescillensin lütfen [emoji1545]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Finale bile kalamadığın yarışmadan birinci ayrıldın, o kadar salladık bir de sana. [emoji23]

Teşekkürler .zaten anlam verememiştim o eskü nün bu abideyi geçmesine . [emoji28][emoji28]

08-11-2017, Saat: 11:08

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Yalan Dostlar Cefalar'dan yari finalde yuksek puan irken finalde nasil 12 sira fark yiyor?

Puanlari veren ayni kisiler degil mi yahu, [emoji23][emoji23]

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    08-11-2017, Saat: 11:20

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    2. Yarı final 2. si ve final sonuncusu olarak dengesizliğinizi kutluyorum. Covermaca’dan beter oldu buna da veda edeceğim sanırım.
    (Son Düzenleme: 08-11-2017, Saat: 11:35, Düzenleyen: suioeir.)
    08-11-2017, Saat: 11:33

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

bu konuda sonuna kadar katılıyorum size. hadi 12 ile 10 yer değişir anlarım, finale kadar daha da dinledim daha bi sevdim dersin de, yarıfinal le final oyları dengesiz olmasın ya, cidden komik... Bu konuda da içim çok rahat, en yüksek oylarım (8-10-12) değişmedi sıraları değişir en fazla, ki bu yf lerde 12 verdiğim 2 isimde elendi yf de gerçi hahah Big Grin Açıklaym madem, ilk Yf de Tai, ikincide Emraha gitmiş 12m, finale kalsa bunlaraydı yine...

YF oylarımızda açıklansın kim kime ne vermiş kimler yf de düşük verdiğine finalde basmış, ya da tam tersi...
    Ya da bu tutarsızlık olacaksa, yf falan olmasın 2 şarkı olayından vazgeçelim yine eski usule dönelim diyorum
    08-11-2017, Saat: 11:46

volcano

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Ben yarı finalde vermediklerime finalde de vermedim. Ve Puan sıralamasını da değiştirmedim. İdeali bu.

08-11-2017, Saat: 11:49

Hysteria

Üye Grubu

Cvp: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (08-11-2017, Saat: 10:47)pookito Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkçası; Covermaca'da sırf Hysteria'nın şarkısı gibi "kayırmaca" olduğu için soğudum ben de. Aslında parıl parıl parlayan şarkılar ne olursa olsun iyi derece alıyor; ama orta derecede yer alabilecek şarkılar bile sırf arkadaş sevdasına elinin tersiyle itilebiliyor. Yani kendi adıma, son Covermaca'da 0 puanlar uçuşunca ve puan tablolarına göz atınca bariz belli oluyor neler döndüğü. 

aynen öyle... hak eden yine alıyor evet, ama iğrenç kayıtlar ne dediği bile anlaşılmayan kayıtlar sırf arkadaş oyu alarak bizleri geçiyor. sırf tanıdığımı ya da akrabamı foruma almadım diye 12 puan eksik başlayabiliyorum, ya da foruma 5 yıl 10 yıl önce gelmedim diye aaa ben onu tanıyorum ya ona vereyim puanlarımı kısmından eksik kalabiliyorum, ya da atama döneminde İzmir'i yazmadım diye her yarışma 25-30 puan geride başlayabiliyorum mesela.  

Sırf bu sebepler yüzünden asla jüri oylarının bizle denk olmasını istemedim mesela covermaca tarihi boyunca ben. Çünkü adını sanını duymadığım, forumda tek yorumu olmayan adam bianda cortlayıp bana ve benim gibilere 0, arkadaşlarına 12 10 basıp bizi 2-3 sıra geriye atabiliyor

Son kez ve daha gür bir sesle, COVERMACA KAYIRMACA! der kaçarım  Big Grin Big Grin Big Grin
    08-11-2017, Saat: 11:53

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Huseyincim kaçma canım benim. Önce saçını başını yolayım sonra nereye gideceksen gidersin. Doğma büyüme İzmirliyim ama şu yarışmalarda değil birinci olmak ilk 10'a bile giremiyorum. Öptüm. Kib. Bye Smile
    08-11-2017, Saat: 11:58

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Tutarsızlıklar büyük çoğunluğun şarkıları bile dinlememesinden kaynaklanıyor bence. Zorla topladık oyları her zamanki gibi.

Her zaman diyorum bırakın yarışmacılar takvime kendisi uysun, hatırlatma yapmayın diye ama mümkün olmuyor. Yarışmacıların yarısından fazlası son gün, son saatlere kadar oy kullanmamış oluyor ve hatırlatma yapılması zorunlu hale geliyor. Öyle olunca da listeye şöyle bir göz atıp apar topar yollanıyor oylar.
    08-11-2017, Saat: 12:05

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

Yarı final oyları ile final oylaması arasındaki dengesizliği şöyle değerlendirebilirim..
    Birçoğunuz yf'de(ben dahil) strateji kasmışsınız..
    Yani zaten çıkar gözüyle bakılan şarkılara düşük verip çıkmaması muhtemel olan şarkılara gerek duygusal bakarak gerek rakip gözüyle bakarak yüksek vermişsiniz...

Birçoğunuzdan oylarınızı rica minnet alabildim.. Bu yarışmaya eğer şarkı gönderiyorsanız kuralların en önemlisi olarak oylarınızı zamanında göndermeniz gerektiğini düşünüyorum.. Bu kadarcık kaprisi de ben yapayım bari Smile

Bu konsepti düzenleme fikri çok eskiden aklımdaydı ama yönetimle paylaşmamıştım.. 90'lar hepimizin hayatında çok önemli yer işgal eden yıllardı.. Buna ortak olup 50 güzel şarkı ile o yılları hatırlatan sizlere çok teşekkür ederim..

Son olarak yf oylarınızı ancak ileri bir tarihte açıklayabilirim.
    (Son Düzenleme: 08-11-2017, Saat: 12:17, Düzenleyen: Uluhandro.)
    08-11-2017, Saat: 12:16

Uluhandro

Üye Grubu

Cvp: RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (08-11-2017, Saat: 11:33)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2. Yarı final 2. si ve final sonuncusu olarak dengesizliğinizi kutluyorum. Covermaca’dan beter oldu buna da veda edeceğim sanırım.

O dengesizlerden biri benim Sulhiciğim :Smile yf oylarımı verirken hoşgeldin hüzün finale çıkamaz diye düşünerek 12 vermiştim. Ama bana ihtiyacı yokmuş..  Finalde ise anca 2 verebildim..
    08-11-2017, Saat: 12:35

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Rep Puanı: 3

Birisi acaba "İngilizce dışındaki dillerden" şarkılar yarıştırdığımız bir yarışma yapabilir mi?
    08-11-2017, Saat: 12:38

SiruSho

Üye Grubu

Mesela ben , Barlo ile en hararetli tartis.alarda sonra bile 10 puan vermisligim vardir.
    Ayy adalette Hz.Omer gibiyim

08-11-2017, Saat: 12:41

SiruSho

Üye Grubu

(08-11-2017, Saat: 12:38)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birisi acaba "İngilizce dışındaki dillerden" şarkılar yarıştırdığımız bir yarışma yapabilir mi?
    90lari yalvar yakar 3 5 seneden sonra yaptirabildik. Buna da bi 3 5 sene beklemeyelim ve Ermeni sanatcilarinin buyuklugunu gordun herkes

08-11-2017, Saat: 12:44

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Bir kaç gün önce yeni bir arkadaşımız organizasyona talip oldu zaten. Kendisi hazırsa ve istenilirse yapılır yeni yarışma.

Yekaye

Admin Grubu

Rep Puanı: 0

Ben şarkımın YouTube unun yayınlanmasını istemiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi.youtube yayın yetkisi organizatörde olsun.
    (Son Düzenleme: 08-11-2017, Saat: 12:45, Düzenleyen: Yekaye.)

cembulut

Moderatör Grubu

Rep Puanı: 1

Hüseyincim yanımızdamıydın bilmiyorum ama bugüne kadar Oğuzhanla bir kere bile gizli kapalı puan alışverişimiz olmamıştır. Bu foruma katıldığımızdan beri ne o bana ne de ben ona şarkılar hakkında bilgi vermeyiz ve asla birbirimize 12 verelim dediğimiz olmamıştır. İki kuzen olunca direk mimlendiğimizin farkındayım ama önce iğneyi kendinize batırın. Herşeyi gören herşeyi bilen gibi tepeden tepeden yorum yapıyorsunuz ama içi tamamen boş.
    Bundan sonraki yarışmalarda hepinize bol bol birincilikler diliyorum fakat ben artık yokum. Zaten yılmıştım birileri tatmin olsun diye sevdiğim şarkıları harcamaktan bu yersiz ithamlarınızda tuzu biberi oldu.
    Bir avuç ergen gibi sidik yarışına giriyoruz sonra da biz müzik yarıştırıyoruz diye kendimizi kandırıyoruz. Kimsenin müzik falan yarıştırdığı yok.
    Diğer kısımlarda görüşmek üzere.
    08-11-2017, Saat: 12:49

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Cvp: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    Öncelikle oy veren herkese teşekkür ederim. Bu şarkıyla katılmayı düşündüğümde şarkıyı "Sertap Erener söylediği ve bir Eurovision şarkıcısının bana artı olacağını düşündüğüm için" değil, şarkının gerçekten "yara hissi yarattığını" düşündüğüm için seçmiştim. Forumda imalı bir şey görmüştüm, yeri gelmişken şuna bir netlik getireyim dedim. 

Şarkım gerçekten en beğenilen iki şarkıdan biri olduğu için mi birinci oldu yoksa stratejiler arasında arada kaynadıda mı zirveye oturdu onu bilmiyorum. Ama kendimi tam anlamıyla birinci hissetmiyorum çünkü artık forumdaki bu yarışmaların bana zevk verdiğini hissetmiyorum.

Forumdaki diğer tartışmalara girmek istemiyorum. Zaten bu tartışmalardır ki artık foruma bile girmek istemiyorum. Yarışmayı düzenleyen Ulu olmasaydı yarışmaya da katılmazdım muhtemelen. Uluhan'cım, seni de seçtiğin şarkı için ayrıyetten tebrik ederim. Her yarışmada ne kadar zevkli bi adam olduğunu ortaya koyuyorsun. 

Bazen foruma "tamam senin eşeğin daha kancık, yeter" yazmak istiyorum ama boşver diyip geçiyorum. Çok sevdiğim bir sözü söyleyip, uzamak istiyorum buradan; haksızlığa uğradığını en çok söyleyenler, haksızlığa en çok uğratanlardır demiş bir büyüğümüz. O yüzden her yarışmadan sonra öyle haksızlık, böyle haksızlık diye methiyeler düzüp günah keçisi arayacağımıza elimizi vicdanımıza koyup biz ne kadar adaletliyiz diye düşünelim.

Tüm bunları "Aa ben bıktım tartışmalardan" tribine girdiğim için yazmıyorum. Bu forumun amacının bizi bir arada tutup, güzel vakit geçirmemiz olduğunu unutmayıp egolarımızı ve savaşlarımızı bir kenara bırakalım diye yazıyorum. Gerçekten foruma girdiğimde eskisi gibi biri bir başlık altına ne yazmış, şarkıya ne yazmış, ne düşünmüş diye merak etmek istiyorum. 

Yine de herkesi seviyorum. Özellikle bir iki şarkı var ki -hala sahiplerinin kim olduğuna bakmadım- beni resmen ağlatacak konuma getirdi. Lise yıllarıma dair çok güzel şeyler hatırlattı bana. Tüm o güzel şarkıları seçenlere tebrikler demek istiyorum. Herkesin emeğine sağlık.
    08-11-2017, Saat: 12:58

Hysteria

Üye Grubu

Cvp: RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (08-11-2017, Saat: 12:49)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hüseyincim yanımızdamıydın bilmiyorum ama bugüne kadar Oğuzhanla bir kere bile gizli kapalı puan alışverişimiz olmamıştır. Bu foruma katıldığımızdan beri ne o bana ne de ben ona şarkılar hakkında bilgi vermeyiz ve asla birbirimize 12 verelim dediğimiz olmamıştır. İki kuzen olunca direk mimlendiğimizin farkındayım ama önce iğneyi kendinize batırın. Herşeyi gören herşeyi bilen gibi tepeden tepeden yorum yapıyorsunuz ama içi tamamen boş.
    Bundan sonraki yarışmalarda hepinize bol bol birincilikler diliyorum fakat ben artık yokum. Zaten yılmıştım birileri tatmin olsun diye sevdiğim şarkıları harcamaktan bu yersiz ithamlarınızda tuzu biberi oldu.
    Bir avuç ergen gibi sidik yarışına giriyoruz sonra da biz müzik yarıştırıyoruz diye kendimizi kandırıyoruz. Kimsenin müzik falan yarıştırdığı yok.
    Diğer kısımlarda görüşmek üzere.

kuzenim bu forumda olsa, ve ben isimlerin gizli olduğu bir yarışmada kuzenime 12 puanı versem, kusura bakma da demediğini bırakmazdın bence sen de. bu yazdıklarına o yüzden biraz gülümsüyorum Cem'cim. Ki seni oldukça severim, ama örnek vermek gerektiğinde forumda en yakınım olanları dahi örnek verirken, mscde 12leşen kuzenleri es geçemezdim üzgünüm. İğneyi kendine batır mevzunda da gayet açığım her örneğinize :* Uluhan, Alperto, Barlas, SEN, Ozzy, Kazu, Volcano, Sulhi, Bailador, TTR, Halil, HSN, Pookito, Olcay, Sirusho, Fatih, Kadir, Lantis, Emrah, Tai... düşünüyorum ve aklıma gelenler şuan bunlar son yarışmalarda 12-10-8 verdiğim isimler...  Gayet rahat şahsen vicdanım benim. 
    Senin de rahatsa ve gerçekten 12m tesadüftü diyorsan, kocaman bir özür de dilerim senden herkesin önünde içten bir dille, gerçekten sorun yok. 
    O kadar ismi yazma sebebim gayet net, herkes yapıyo, yapmayalım bundan sonra, dikkat edelim çabam  Çekiç Heyo Öpücük Hala ve hala forumda gerçekten sevdiğim isimlerde başlardasın  onu da bil kızma çok  Big Grin
    (Son Düzenleme: 08-11-2017, Saat: 13:19, Düzenleyen: Hysteria.)
    08-11-2017, Saat: 13:18

Hysteria

Üye Grubu

Lantis'i tanımıyorum
    Emrah'ı da geçen seneki partide toplasan yarım saatlik sohbetimizden tanıyorum

Diskalifiye olmaları, 7 oydur 12leşmeleri sebebi ile dikalifiye edilmeleri özellikle, oldukça mutlu etti beni.
    Ama; sadece bu 2li yapıyor gibi algı olursa ve millet bu 2liye sadece puan iş birliği yapıyor gözüyle bakarsa kısmı beni rahatsız etti valla, bende eski organizasyonlarımdan ve diğer yarışmalarda da oylama kısmında gözlemlerimden dikkat ettiğim isimleri naçizane paylaştım, doğru yanlış yaptığım nedir bilemem ama dikkatimi çekenler bunlar oldu ve cidden rahatsızım... o yüzden direk isim verdim belki gerçekten yanlıştı bilemicem, ama benm gözüme LÖNK diye batan isimlerdi. Bunu bi dile getireyim. Sadece emrahla lantis yapmış durumu oluşmasını istemedim yani...

bunları bırakalım burda, ya bida yarışmayalım hiç millet küsüyoor haklı olarak hakkı yenince, ya da dikkat edelim kendimize... Demek istediğim bu.
    08-11-2017, Saat: 13:28

Uluhandro

Üye Grubu

Yalnız benim adım orada niye geçmiş ben onu anlayamadım Smile

Karşı tarafı bilmem ama ben adımın yanındaki insana o kadar çok sıfır bastım ki msc'lerde..

Ama covermacayı ayrı bir yere koyarım.. Barlo bu zamana kadar genellikle çok kaliteli coverlarla katıldı ve her zaman hakkını verdim veririm de.. Seni de en az barlo kadar severim ama sana da pek cömert değilim sonuçta Hüseyin biliyorsun Smile Bu şekilde isim vermek bence doğru değil.. Art niyet gütmediğini biliyorum ama doğru değil..
    08-11-2017, Saat: 13:43

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - FİNAL Barlo 43 17,713 08-11-2017, Saat: 22:16
    Son Yorum: Ozzy
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE Barlo 21 9,799 05-11-2017, Saat: 21:16
    Son Yorum: Barlo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.