• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

•  
    Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET

Yekaye

Admin Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 0

Bu arada klipler adaleti bozuyor bence . Bunu önceki yarışmada hawa hawa da da yaşadım Zeynep’te de etkisi oldu bence . Kulaklıkla mükemmel olan şarkı klipte aptalca oluyor . Kendi şarkıma klibe bakarak puan versem sonuncu yapardım. Umarım klip olayına yasak gelir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    24-10-2017, Saat: 09:15

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Eleneceğimi biliyodum yorumlarınızdan ama son sırayı da beklemiyodum lan[emoji3] cartel in cem olduğu o kadar barizdi ki sjdjdjdjjd
    Gönüllü yazıldım bence bunu hak etmiyordu [emoji35][emoji35]

Ayrıca Sima ve Göktan kesinlikle finalde yer almalıydı kendi şarkımdan çok onlara üzüldüm açıkçası
    24-10-2017, Saat: 09:24

volcano

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

(24-10-2017, Saat: 09:15)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada klipler adaleti bozuyor bence ... Umarım klip olayına yasak gelir

Nasıl olacak o? Youtube'u mu yasaklatacaksın? Olmadık şeyler talep etmeyin bence Big Grin

24-10-2017, Saat: 09:41

Yekaye

Admin Grubu

Bu mecrada YouTube listesi paylaşılması yasaklanabilir [emoji854]

24-10-2017, Saat: 09:57

Ömer

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

(24-10-2017, Saat: 08:00)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delinin zoruna bak. Ben ne yaptim. Çekiç Ben mi eledim Candan'i? Tai

Elenenler arasında yoksun ya ona istinaden gıcık oldum sana Smile şaka tabi arkadaşım tebrikler... Sen yine de iki şarkınla ilk onda olma e mi?
    24-10-2017, Saat: 10:05

suioeir

Üye Grubu

Cvp: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (24-10-2017, Saat: 09:09)EYekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emel ,Burcu güneş çıktıysa ya oy verenler 18 yaş altı, ya uzayda yaşıyorlar ya da yarışmanın bence olması gereken Amacı olan yeni katkıları sağlamak gibi bir gayeleri Yok. Bu tablo karşısında her yarışma sonunda tekrarlayacağım klasik söz bir dahakine hadi bakalım ile yarışacağım [emoji28]bu arada hadi hadi bence bu yarı finalin en iyi şarkısıydı , yani diğer şarkıları dinleyince üstüne şarkı görmedim . Müzikteki de anladığımı düşünüyorum . Göktan çıkmayı fazla fazla hak ediyordu Ayrıca . Anlaşılamadı demek ki

Ahahaha Big Grin ne tarafa gülüyoruz?  Big Grin Big Grin Big Grin
    (Son Düzenleme: 24-10-2017, Saat: 10:11, Düzenleyen: suioeir.)
    24-10-2017, Saat: 10:10

Yekaye

Admin Grubu

Finale çıktığın saçma şarkıyı öğrendiğimizde kamerayı göstereceğim [emoji28]

24-10-2017, Saat: 10:10

Hysteria

Üye Grubu

(24-10-2017, Saat: 08:00)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada Hüseyin tutturamadım bu sefer seni. Big Grin

Ne tahmin ettin acep Big Grin
    24-10-2017, Saat: 10:15

Legolas

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

(24-10-2017, Saat: 10:15)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (24-10-2017, Saat: 08:00)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada Hüseyin tutturamadım bu sefer seni. Big Grin

Ne tahmin ettin acep Big Grin

Gökhan Kırdar  - Gece melek ve çocuklar  Huh
    24-10-2017, Saat: 10:25

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    2. YF ŞARKILARI

1-DENİZ ARCAK-VURUR

2-SİBEL ALAŞ-ADAM

3-NAZAN ÖNCEL-BİR HADİSE VAR

4-RENGİN-ALDATILDIK

5-ŞAHSENEM-GÖZYAŞLARIM ANLATIR

6-ŞEBNEM ÖZSARAN-BİRAZ SEVGİ VARDI

7-SEZEN AKSU-BEN ANNEMİ İSTERİM

8-AŞKIN NUR YENGİ-SUSMA

9-EMEL-HOŞGELDİN HÜZÜN

10-SERKAN CİVELEK-BİTMELİ YA DA BİTMELİ

11-YASAK ELMA-HAREMDE DANS

12-GÖKTAN-AH BU GÖNÜL

13-AYŞEGÜL ALDİNÇ-YAPMA NOLURSUN

14-SUAVİ KARAİBRAHİMGİL-YAĞMUR

15-ORÇUN-GECE

16-YENİ TÜRKÜ-NERELERE GİDEYİM

17-TANJU OKAN-MAVİ GÖZLER

18-DENİZ SEKİ-AHMET

19-NİLÜFER-HER SEVDA YENİ BİR VEDA

20-İZEL-YOK YERE

21-EBRU PALA-BEYAZ MENDİL

22-ATEŞ-ÇİNGENE RUHUM

23-TANER-AFFETMEDİM KENDİMİ

24-REYHAN KARACA-GÖLGE ÇİÇEĞİ

25-BARIŞ MANÇO-AYI

26-KARGO-ŞAİRİN ELİNDE
    (Son Düzenleme: 24-10-2017, Saat: 12:03, Düzenleyen: Uluhandro.)
    24-10-2017, Saat: 10:57

Uluhandro

Üye Grubu

Cvp: RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (24-10-2017, Saat: 09:12)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nickim SULEYX değil sevgili Uluhan Smile

Evet o instagramdaki adındı sanki.. o da suleyxx olması lazım.. hatlar karıştı bende :/  24 saattir uykusuzdum sonuçları açıkladığımda çünkü
    24-10-2017, Saat: 11:20

Uluhandro

Üye Grubu

Bu arada listelere bakınca gözlerim Bendeniz, Malum Kadın, Hakan Peker, Yıldız Tilbe, Nilüfer Örer,YoncaLodi,
    Harun Kolçak, Leman Sam, Mustafa Sandal,Ferda Anıl Yarkın, Demet Sağıroğlu'nu aradı...
    24-10-2017, Saat: 12:09

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Rezalet bir sonuç açıkçası!! Gülşen'den saz mı caz mı'nın finale çıkıp da Göktan'dan efsane eleniyor falan!

Rezillik.

İkinci yarı finaldeki Göktan da benim değil ayrıca, sakın acıyıp bana puan vereyim falan derken ona yüklenmeyin yanlışlıkla!!

Reziller!!
    24-10-2017, Saat: 12:23

Uluhandro

Üye Grubu

1. YF’DEN FİNALE ÇIKAN ŞARKILAR(NUMARA SIRASINA GÖRE)

SERTAB ERENER-YARA

KAYAHAN-AŞK BAYRAKLARI

NEZİH ÜNEN-ÇİNGENE YÜREĞİM

GÜLŞEN-SAZ MI CAZ MI

AYŞEGÜL ALDİNÇ-AFFETME BENİ

GÖKHAN KIRDAR-GECE MELEK VE BİZİM ÇOCUKLAR

AŞKIN NUR YENGİ-YALAN DOSTLAR

FATİH ERKOÇ-CEFALAR

DENİZ ARCAK-ELLER ALDATIR

EZGİNİN GÜNLÜĞÜ-LEYLA

BURCU GÜNEŞ-AŞK YARASI

FİKRE KIZILOK-FARKETMEDEN

EMEL-KORKUYORUM
    24-10-2017, Saat: 12:47

suioeir

Üye Grubu

Sima Sarıkaya, Göksel, Deniz Seki ve Candan Erçetin’e puan vermiştim. Onların adına çok üzgünüm.
    24-10-2017, Saat: 13:00

Hysteria

Üye Grubu

Rengin - Aldatıldık aşırı aşırı sevdiğim, bağımlılığım olan bi şarkı. Ama çok bilindik diye göndermemiştim, merak ediyorum sahibini. Yine aşkitom Göktan seçilmiş, o da çok bariz belli olurum diye elediklerimdendi, umarım yine cortlatmazsınız -_-
    Ha bir de, Şebnem Özsaran - Biraz Sevgi vardı son saniye vazgeçtiğim ve yerine göksel'i yolladığım şarkı Big Grin
    Baya pişti olcakmışım, sanırım 90lar konusunda pek iyi değilim farklı düşünememişim çoğunluktan Big Grin

(pek iyi olmadığım ilk yf sonuncusu olmamdan da belli gerçi djskgsdf) umarım burda da sonuncu yapmazsınız :'( Big Grin
    24-10-2017, Saat: 14:09

Uluhandro

Üye Grubu

2. yf part1

01-DENİZ ARCAK-VURUR
    Deniz Arcak’ın efsane şarkılarındandır..Klibini de ayrıca çok severim. Bu yarışmada Deniz Arcak’ın hatırlanması ve iki defa seçilmesi ne denli büyük bir isim olduğunun da göstergesi…

02-SİBEL ALAŞ-ADAM
    90’lar denince ilk akla gelen 3-5 şarkıdan biri bu. Evet fazlasıyla iyi ama böyle bir yarışmaya gönderilmeli mi? İşte bunu hep beraber göreceğiz sonuçlarda..

03-NAZAN ÖNCEL-BİR HADİSE VAR
    Nazan Öncel efsanesi bu şarkı. Mabel Matiz’de çok başarılı yorumladı bence.. Bunun da handikapı çok bilinir olması. Bakıp göreceğiz iş yapar mı?

04-RENGİN-ALDATILDIK
    Bu da 90’lar denince ilk akla gelenlerden.. Klibi de çok eğlenceliydi.. Rengin’in Yalnız Gece şarkısını da çok severim.. Klibinde Nasuh Mahruki mi oynamıştı sanki?

05-ŞAHSENEM-GÖZYAŞLARIM ANLATIR
    Şahsenem’in hak ettiği yere bu ülkede gelemediğini düşünürüm hep.. Bu şarkı bir efsanedir bence.. ‘’Yüreği meskendir aşka’’ ve ‘’Seyyah’’ isimli iki efsaneye daha sahiptir hatta.. Aksanlı Türkçesi ve müthiş güzelliğiyle özledim bu kadını.. 90’larda piyasaya çıkmış kadınlar içinde en güzelidir bence.. Allah özenmiş yaratmış….

06-ŞEBNEM ÖZSARAN-BİRAZ SEVGİ VARDI
    Bunu da dinleyince hatırladım.. Ne kadar uzun zaman olmuş dinlemeyeli.. Çocukluğuma döndüm bir anda.. Backvokaller falan çok tatlı.. Final şansı ne olur bilemem. Kadının ses rengi Akrep Nalan’a benziyor..

07-SEZEN AKSU-BEN ANNEMİ İSTERİM
    Sezen Aksu’nun Işık Doğudan Yükselir albümünde pek fazla kimsenin bilmediği bir şarkıdır bu.. Sözler de çok derin anlamlar taşır.. ‘’Bir bezden bebem vardı,bohçamda hayallerim,kızlığım yarım kaldı,ben annemi isterim’’ derken yürek sızlatır.. Sibel Tüzün ve Sertab Erener’le beraber söylemişti bu şarkısını..

08-AŞKIN NUR YENGİ-SUSMA
    90’ların en bilinenlerinden bu da.. Handikapı çok fazla bilinmesi.. Sonuç ne olur bilinmez..

09-EMEL-HOŞGELDİN HÜZÜN
    Kırmızı elbiseli kadın… Bu şarkının klibi 90’lı yıllarda çekilmiş en güzel kliplerdendir..
    Sezen Aksu yine konuşturmuş kalemini bu şarkıda.. Bu albümde Hovarda’da vardı.. Emel’in en başarılı olduğu zamanlar…

10-SERKAN CİVELEK-BİTMELİ YA DA BİTMELİ
    İlk kez dinlediğim bir şarkı bu.. 90’lı yıllarda şansını denemiş bir rocker sanırım bu abi.. Çok başarılı olamamış ki günümüze kadar gelememiş.. Geldiyse de ben tanımıyorum .. Başarılar..

11-YASAK ELMA-HAREMDE DANS
    Super fm.. Ne manyak işler yapılmış 90’larda ya.. Yani sözler falan şimdi olsa herhalde taşlarlar.. Gerçi zamanında da yasaklanmıştı sanki bu klip diye hatırlıyorum..

12-GÖKTAN-AH BU GÖNÜL
    Göktan’ı çok severim.. 99 yılında çıkardığı ‘Efsane’ albümünün 13 numaralı son şarkısı bu.. Pek kimse bilmez.. Umarım da final görür.. Başarılar..

13-AYŞEGÜL ALDİNÇ-SORMA
    Bakalım bu şarkısı da final görecek mi Ayşegül Aldinç’in.. 90’ların en başlarından hareketli güzel bir şarkı..
    24-10-2017, Saat: 14:10

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

2. Listeye şoyle bir bakinca ; Aysegul Aldinç , AskinNur Yengi , Emel... Baska isim mi bulamadiniz. Bazilari da sirf bilindik olmasin diye gene küf kokulu arsivlere girmiş.
    Bendeniz
    Çelik
    Demet
    Pinar Aylin
    Kenan Dogul
    Mustafa Sandal
    Jale ; 90lara damga vurmus ya da mutlaka 90lar denince herkesin hatirladigi isimlerdir. Ama gel gor ki ortada Sebnem Ozsaran'lar dolasiyor. Seni tanimiyorum yavrum ben. 90lari hatirlatmiyorsun ki bana ? Neden zorladiniz bu kadar neden kastınız?

Halen Olaganustu Kadin'i tabi ki yollamak isterdim. Ama ortada kabak gibi belli olmak istemedim. Belli ki siz de ben sanilmamak icin tercih etmemissiniz.

Y.o.n.c.a E.v.c.i.m.i.k _ Haberin Olsun ile katilmak isterdim bu listedeki sarkilarin hepsini de 10a katlardi muzikalite olarak ama her sey 'muzik' degil tabi ki kistaslar farkli [emoji6]

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    24-10-2017, Saat: 14:45

Hysteria

Üye Grubu

1-DENİZ ARCAK-VURUR;
    Eyvallahla beraber en bilinen şarkısı sanırım. Gerçekten çok başarılı bi hatun bu. Bakalım sonu ne olur 

2-SİBEL ALAŞ-ADAM;
    Bu çok bilindik olmamış be gönderen arkadaş :/ Gerçi 90lar konseptinde bende şaşırdım ne göndersem napsam diye. Elense yf de çok üzülmem sanırım açıkçası.

3-NAZAN ÖNCEL-BİR HADİSE VAR;
    Bir de Murat Boz Tongue
    Şeytan diyoooor ki... Sibel Alaş'a söylediklerimden ötürü özür dilyore, daha bilindiği geldi Big Grin

4-RENGİN-ALDATILDIK; Buna yorum yapmayacağım. 12 basmakla 0 basmak arası beni sınırda gezdiren şahsı merak ediyorum yalnızca , finale kalsın isterim her şekilde ama. Çok özel bi parçadır benm için

5-ŞAHSENEM-GÖZYAŞLARIM ANLATIR; Hoş bir slow, tipik bir 90lar, çok iyi bilmediğim bir şarkı açıkçası, ama nakarat tanıdık bi orayı hatırladım

6-ŞEBNEM ÖZSARAN-BİRAZ SEVGİ VARDI; Mega megaloman hatun , çok severim cidden. Bu şarkıyı da bu yarışma için düşünüp vazgeçmiştim. Bakalım sonu ne olacak merakla bekliyorum

7-SEZEN AKSU-BEN ANNEMİ İSTERİM; Girişi bian ederleziye bağlayacak sandım. Balkan bi şarkının coverı falan mıdır acep derken sonra karadeniz havasına bağlar oldu falan, ben ilk kez dinliyorum ya, kendimden utanmadım desem yalan olur. Güzel bi katılım.

8-AŞKIN NUR YENGİ-SUSMA; Bkz yorum 2

9-EMEL-HOŞGELDİN HÜZÜN; 90larda o kadar seçenek varken, isimler açısından baya pişti olmuşsunuz/olmuşuz be dostlar (pişti olup olmadığımdan tahmin edilemeym diye ikili yazm dedm haha)
    Emel'in yeri final. Ama korkuyorumla çıktı, bunla elenebilir diyomuşum Big Grin

10-SERKAN CİVELEK-BİTMELİ YA DA BİTMELİ; Sevemedim.

11-YASAK ELMA-HAREMDE DANS; SÜPEEEER FM!
    Bundan daha bilindik bi melodi seçilemezdi heralde.
    Sözler ile, orjinalliği ise listede pırıl pırıl parlıyor. Nolursa olsun finalde görmek isterim bunu

12-GÖKTAN-AH BU GÖNÜL; Göktanım burda da geldi önüme, 2 yfde de seçilmesi ayrı mutlu etti. Ama efsane çıkamadı bu çıkar mı soru işaretindeyim, göreceğiz. Umarım hakkın yenmez dostum  Öpücük

13-AYŞEGÜL ALDİNÇ-YAPMA NOLURSUN; Güzel şarkı. Sanırım ilk kez dinliyorum, ya da çok az dinlemişim ve pek kalmamış zihnimde. Hoş oldu keşfetmek

14-SUAVİ KARAİBRAHİMGİL-YAĞMUR; Winner alert! Bayıldım. Alırsa hiç şaşırmam, umarım yfde elenmek gibi saçma bi kaderi yaşamaz Big Grin

15-ORÇUN-GECE; Bu adam "İncir"in bestecisiymiş. Kaliteli bi adam belli. Bu şarkı da oldukça hoşuma gitti

16-YENİ TÜRKÜ-NERELERE GİDEYİM; Oyyyyy.. Arka arkaya inciler... Şahane

17-TANJU OKAN-MAVİ GÖZLER; bu pek bana hitap etmedi açıkçası

18-DENİZ SEKİ-AHMET; hatırlamaz olaydım. çocukluğuma dair, nefretlik şarkılarımdandır bu. yıllar sonra adam akıllı dinledim, neden nefret etmişim acaba dedim sebep bulamadım, ama gerçekten ne yaparsam yapayım sevemeyeceğim şarkılardan. o ahmeeet diyişi, sözlerin saçmalığı falan. umarım elenirsin canıms Big Grin

19-NİLÜFER-HER SEVDA YENİ BİR VEDA;
    Söz : Aysel Gürel
    Müzik : Onno Tunç

ve Nilüfer.... Çok bilinmeyen, ama buram buram kalite kokan bi şarkı, oldukça mantıklı seçim valla.

20-İZEL-YOK YERE;
    bunu da hatırladım duyunca nakaratı, bu da çok sevmediğim şarkılardan, bilmiyorum neden ama pek benlik değil.

21-EBRU PALA-BEYAZ MENDİL; bu da benim ilk yfde cortlayan göksel gibi. şarkıyı herkesin bildiği, adını sanını pek hatırlayamadığımız kategorisinde bence. bakalım bol şans sonu nolcak

22-ATEŞ-ÇİNGENE RUHUM;
    tam bir çakma michael jackson değil mi Big Grin
    Fena değil, puan alabilir de sınırdan kaçırabilir de. Hıyırlısı Tongue

23-TANER-AFFETMEDİM KENDİMİ; bu da manasız sözleri ile öne çıkmakta haha
    hem aldattım pişmanım diyo hem de her gece seni unutmak için seviştim falan :p

24-REYHAN KARACA-GÖLGE ÇİÇEĞİ; güzel şarkı. ilk kez dinliyorum. bi dizinin de jeneriğiymiş. çok sevdim ben bunu

25-BARIŞ MANÇO-AYI; Really? Cem 2.şarkında bu dmi Big Grin 

26-KARGO-ŞAİRİN ELİNDE; güzel bir kapanış seçimi olmuş bu. Kaliteli bir son :*

Herkese başarılar, güzel bir konsept oldu valla, 3-5 şarkı keşfettim ben baya sevdiğim. bakalım kim alacak  Heyo
    24-10-2017, Saat: 16:12

Hysteria

Üye Grubu

(24-10-2017, Saat: 10:25)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (24-10-2017, Saat: 10:15)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne tahmin ettin acep Big Grin

Gökhan Kırdar  - Gece melek ve çocuklar  Huh

ben değildim ama her kimse benden aldığı puana mutlu olacak onu biliyorum Big Grin
    24-10-2017, Saat: 16:18

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - FİNAL Barlo 43 17,989 08-11-2017, Saat: 22:16
    Son Yorum: Ozzy
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE Barlo 21 9,932 05-11-2017, Saat: 21:16
    Son Yorum: Barlo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.