• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

•  
    Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET

cembulut

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 1

RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    İlk yf'e göre daha iyi bir paket.
    24-10-2017, Saat: 16:19

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Cvp: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    Arkadaşlar,

Yarışma organizatörünün hazırladığı indirme linkini kullanıp şarkıları bilgisayarınızdan, tabletinizden vs. dinliyorsunuz? 

Yoksa diğer arkadaşların hazırladığı youtube, spotify vs. linklerinden mi? 

İtiraf etmem gerekirse ben son birkaç yarışmadır şarkıları sadece arkadaşların hazırladığı youtube, spotify vs. gibi linklerden dinliyorum...Ki yeri gelmişken o listeleri hazırlayan arkadaşlara ve yarışma organizatörlerine bir kez daha teşekkürler...
    24-10-2017, Saat: 17:09

aksizi

Yasaklı Kullanıcı Grubu

(24-10-2017, Saat: 12:09)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada listelere bakınca gözlerim Bendeniz, Halen Malum Kadın, Hakan Peker, Yıldız Tilbe, Nilüfer Örer,YoncaLodi,
    Harun Kolçak, Leman Sam, Mustafa Sandal,Ferda Anıl Yarkın, Demet Sağıroğlu'nu aradı...

Handikapı bilindik olması demek için mi SEVGİLİ ULUCUM, sıfırsın.

90’lardan bilmediğimiz şarkılar olamaz, elveda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    24-10-2017, Saat: 19:14

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

(24-10-2017, Saat: 19:14)aksizi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (24-10-2017, Saat: 12:09)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada listelere bakınca gözlerim Bendeniz, Halen Malum Kadın, Hakan Peker, Yıldız Tilbe, Nilüfer Örer,YoncaLodi,
    Harun Kolçak, Leman Sam, Mustafa Sandal,Ferda Anıl Yarkın, Demet Sağıroğlu'nu aradı...

Handikapı bilindik olması demek için mi SEVGİLİ ULUCUM, sıfırsın.

90’lardan bilmediğimiz şarkılar olamaz, elveda.

Yukarıda ismi geçen şarkıcıların 'handikapı bilindik olması' olmayan o kadar çok şarkısı var ki Wink
    24-10-2017, Saat: 19:20

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Zehir zemberek yorum yapasım var ama çizgimi bozmayacağım. Bu yarı finali hiç sevmedim.
    (Son Düzenleme: 24-10-2017, Saat: 20:13, Düzenleyen: suioeir.)
    24-10-2017, Saat: 20:11

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

90larda bilindik olmayan şarkılar işte bu leş gibi şarkılar.
    Bana 90ları hatırlatmıyor burnumun direğini sızlatmıyorsa yemişim öyle 90lar şarkısını
    24-10-2017, Saat: 20:58

SiruSho

Üye Grubu

2. Yarı Final Yorumları 1. Bölüm;

1-DENİZ ARCAK-VURUR ; Bu hanım kızımız 2000'li yıllarda kendini tasavvufa vermişti bir ara öyle hatırlıyorum. 90larda da elle tutulur 5 şarkısı var ikisi slov onlar da burada ; Yağmurdan Kaçarken , Beyaz Vadi bir de Saçmasapan İspanyol. Eller Aldatır'dan bir tık daha tempolu bir şarkı. Şansı gene yüksek

2-SİBEL ALAŞ-ADAM ; Of of of. Bilindik olsa ne olur? Sevmeyelim de taşa mı dönelim. AYIP vallahi yarı finali geçemezse.Dönemin çok ötesinde bir şarkıdır 'Adam'. Nakarata olan kısmı daha çok beğenirim ben.

3-NAZAN ÖNCEL-BİR HADİSE VAR ; Nazan Öncel'in Aşık değilim olabilirim ve aynı nakarat şarkısını biliyorum hangi albümde diye baktım bu albümmüş. Albümün adı hoşuma gitti ama şarkıyı hiç dinlememiştim.Vesaire şarkısını çok severim hangi albümde hatırlamıyorum :S

4-RENGİN-ALDATILDIK ; Aldatıldık. Klibe baksan çok laylaylom şarkı sanırsın ama sözlere bak resmen hayat dersi. Yalnız Gece diğer bilinen bir şarkısıdır ve o da ayrı bir şaheserdir.Güzel katılım tenks

5-ŞAHSENEM-GÖZYAŞLARIM ANLATIR ; O Bu Gelecek ile katılsaydın daha güzel olurdu. Bu kadının slovlarını pek beğenemiyorum ben.Ama ses tonunda buram buram 90lar var hadi yine iyisin Wink

6-ŞEBNEM ÖZSARAN-BİRAZ SEVGİ VARDI ; İlk defa dinliyorum. Bir daha da dinlemem. Keşfettik diye puan mı vericem yani. Gayet de net söylüyorum.

7-SEZEN AKSU-BEN ANNEMİ İSTERİM ; Ah Ah o Alaturka ne harika şarkıdır. Balkan ezgileri gibi girip horona bağlıyor. Keşif mi evet keşif güzel mi evet çok güzel. Buna saygı gösterilir şapka çıkarılır önünde eğilinir.

8-AŞKIN NUR YENGİ-SUSMA ; Şarkı adını okuyunca hatırlamadım ama dinleyince hatırladım. Çok hoş bir şarkı. İşte bu bir hatırlatmadır. Unuttuğum adını bilmediğim ama duyunca içimi titreten. Teşekkürler sana ey şarkının sahibi.

9-EMEL-HOŞGELDİN HÜZÜN ; Ahiiiy. Bu şarkı bana hep pazar günlerini hatırlatır ve ölümü. O yaşlı kadın babaannemi hatırlatır hep. Üsküdar'dan yanından çıkıp eve geldiğimde bu şarkıyı duyarsam ağlardım babaannemi özlediğim için. 15 sene oldu. Bi de Harun Kolçak'ın 'Haketmedim Ayrılığı' şarkısını çok severdim aynı duygularla. Alıştık ama unutmadık Sad Bu şarkının da 'Adam' dakinin tam tersine nakaratı beni uçurur.. Dayaaan kalbim dayaaan kısmı kalkış noktasıdır Smile

10-SERKAN CİVELEK-BİTMELİ YA DA BİTMELİ ; Ay bunu da ilk girişte hatırladımSmile Ama çok sevmezdim. Duyunca hatırladım oraya çok sevindim.Onun hatrına puan çıkar mı göreceğim göreceğiz Big Grin

11-YASAK ELMA-HAREMDE DANS ; Vaaayyahahahayt Smile 90ların el bilindik melodilerinden birisi çok zekice. Ama şarkı olarak vasatı aşamıyor. Kompak bir katılım değil maalesef. Müzik hatrına bir şeyler kopabilir... mi bakacağız Smile

12-GÖKTAN-AH BU GÖNÜL ; Bu çocuğun sesi popstara katılıp haliyle hareketiyle biraz Tarkan'a benzeyen sesi vasat olanlara benziyor. Çok güçlü bir sesi yokmuş. 1. yarı finaldeki şarkısı çok daha başarılı ama elenmiş Smile Bu da elenir işte fazla bi şey beklemeyin . Neden Barmen ile katılmadınız ki . 'Hey barmen bana bir bira yanımdaki zırıla bir tekila' haha

13-AYŞEGÜL ALDİNÇ-YAPMA NOLURSUN ; Melodi çok güzel şarkı tam 90lar ama ne bileyim Ayşegül'ün sesi hiç olmamış ya. Sezen olsa Aşkın olsa cuk derdim. Müzik oynak kıvrak Ayşegül sitem halinde. İsteksiz hayat kadını gibi =)

14-SUAVİ KARAİBRAHİMGİL-YAĞMUR ; 40lı yaşlarda olsam 90larda bu şarkıyı bilirdim ama bilmiyorum maalesef. 90ları anımsatmıyor bana. 80ler Türk müziğinden 90lara geçiş şarkısı gibi. Ama bir keşif midir evet. Güzel midir güzeldir Wink
    24-10-2017, Saat: 21:35

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Cvp: RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (24-10-2017, Saat: 20:58)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 90larda bilindik olmayan şarkılar işte bu leş gibi şarkılar.
    Bana 90ları hatırlatmıyor burnumun direğini sızlatmıyorsa yemişim öyle 90lar şarkısını

Senin şu bilmiş bilmiş konuşmaların da!!

Sen bilmiyosan senin bilgisizliğindir. Burada 20-50 arası yaşlatda insanlar var ve herkes 90'larda farklı yaşlardaydı doğa olarak. Ama tüm şarkılar 90'lardan geliyor bu listede. 1990'da hayatımıza giren gonca yevcimik için ölüp biten sen, kendi çapında döneminde çok bilinmiş sevilmiş şarkılarımızı ne cürretle bilmezsin ki? Buna tıpta goncimik körlüğü deniyor.
    24-10-2017, Saat: 21:58

SiruSho

Üye Grubu

(24-10-2017, Saat: 21:58)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (24-10-2017, Saat: 20:58)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 90larda bilindik olmayan şarkılar işte bu leş gibi şarkılar.

Senin şu bilmiş bilmiş konuşmaların da!!

Sen bilmiyosan senin bilgisizliğindir. Burada 20-50 arası yaşlatda insanlar var ve herkes 90'larda farklı yaşlardaydı doğa olarak. Ama tüm şarkılar 90'lardan geliyor bu listede. 1990'da hayatımıza giren gonca yevcimik için ölüp biten sen, kendi çapında döneminde çok bilinmiş sevilmiş şarkılarımızı ne cürretle bilmezsin ki? Buna tıpta goncimik körlüğü deniyor.

'Goncimik'  haha  güzel taktik  Heyo
    Dediğin gibi herkes kendi yaş grubunu bilir genel olarak. AMA yaş grubunun bunda bir etken olduğunu sanmıyorum. Sonuç olarak 1990 ve 1999 arasını konuşuyoruz. Hakan Peker'in hiç bilmediğim bir şarkısı da olabilir. Bu şarkı güzel de olabilir ama listede bilmediğim şarkılar genelde 'çöp'  tabir edilebilecek nitelikte BENİM İÇİN.
    24-10-2017, Saat: 22:04

Ömer

Üye Grubu

Kavga etmeyin ayıptır...
    24-10-2017, Saat: 22:36

SiruSho

Üye Grubu

2. Yarı Final Yorumları 2. Bölüm

15-ORÇUN-GECE ; Bu şarkıyı da radyolardan hatırlıyorum. Klibinin neden dönmediğini izleyince anladım. Teşekkürler KralTv Smile Hatırlayınca hoşuma giden bir katılım olmuş tişikkirlir katılımcı arkadaşa

16-YENİ TÜRKÜ-NERELERE GİDEYİM ; Cıks sevemedim. Bu adamın Kur'an okur gibi nağme yapmasına uyuz oluyorum.

17-TANJU OKAN-MAVİ GÖZLER ; Neden ? Tanju Okan'ın zaten 2-3 şarkısı var elle tutulur yaşına höörmeten usta diyoruz da o kadar değil yani. Üstadı ilerleyen şarkılarda göreceğiz.

18-DENİZ SEKİ-AHMET ; Bu şarkıyla ortaokul yıllarıma gidip geldim.O zamanlar yer edinebilmek zordu. Ama böyle slogan bir şarkıyla çıkış yapmak çok da akıllıcaydı.Zaten devamında da sesiyle kuvvetlendirdi yerini. Zekice planlanmıştı her şey DeniSeki için . Kop Gel Günahlarından ise sağlamlaştı yeri. Yeter ki Sev çıkamadıysa bu çıkabilir mi bilmiyorum :S Benim için güzel katılım tabi ki.

19-NİLÜFER-HER SEVDA YENİ BİR VEDA ; Nilüfer'in buğulu sesin içindeki o hüzün o acı beni acayip içine çekiyor. Karanlık odamda yatağımda peşpeşe 5-6 şarkısını dinlerim. Aysel Gürel ve Onno Tun. bir rahmeti hakediyor gani gani. Nilüfer ve 90lar deyince benim aklıma ilk gelen Son Perde ve Ne Masal Ne Rüya . Harika katılım için teşekkürler. Şarkıyı biliyordum ama çok içli dışlı değildim.

20-İZEL-YOK YERE ; Klibi izleyince Arnavutluk 2009 geldi aklıma . İzel'in çıkamadığı zirveden inişini hazırlayan yıllar. Ayrıcaaa klipteki o dazlak dansçı Gonca Yevcimik'in 2000 yılındaki Sexy klibindeki dansçıdır Smile İki klip arasındaki farka dikkat etmenizi rica ediciğim Smile Şarkı güzeldir iyidir. Ama İzel'in sesini ve yorumunu gösteren bir şarkı değil benim için. Sanırım 99 olması gerekiyor. 2000'de de ilk disko deneyimimde çok dans etmiştik bu şarkıda. Avşa Tanz Disko'ya selamlar.

21-EBRU PALA-BEYAZ MENDİL ; Ay ben bu şarkıyı uzun bir süre aradım da bulamadım ya len Smile Hatta bir ara İbo da söylemişti. Kulak aşina dile dolanıyor ama şarkıyı bulamıyorsun işte. Çok da abide değil yalnız :Smile Değerlendirmeye alınmıştır efendim .

22-ATEŞ-ÇİNGENE RUHUM ; Ya napıyorsunuz siz ya Smile O kırmızı gömleği aldırmak için neler çektim neler yaşadım ben . Hay siz çok yaşayın e mi :p Kotların üstüne az mı giydim o kırmızı gömleği Smile ooff çok güzel oldu bu Smile Nakaratı çok iyi hatırladım.

23-TANER-AFFETMEDİM KENDİMİ ; Şarkı çıktığı yılda nasıl popüler olmuştu. Ortaokulda kızlar biraraya gelir bu şarkıyı söylerdi mal mal ne zevk alıyorlarsa Smile Posterleri filan verilirdi tavşan dişlinin.Her şey solistte bitiyor işte. Böyle sönük ve vizyonsuz olur seni desteklemeyenlerle çalışırsan elenir gidersin.Şarkıdan çok klip mahveder beni. Mazoşist duygular şaha kalktı bende, puan kesin gibi.

24-REYHAN KARACA-GÖLGE ÇİÇEĞİ ; Aydan Şener'in bir dizisinde jenerik müziğiydi bu ordan hatırlıyorum.Çok çok enfes bir şarkıdır. Bazıları çok iyi bilir bazıları hiç bilmez. O yüzden ortada bir şarkı. Pas vermeden geçersem taş olurum.

25-BARIŞ MANÇO-AYI ; Büyük usta diyorum. Şarkı sözü bir hayvandan çok çok öt şeyleri anlatan bir şarkı. Barış Manço gelmiş geçmiş en büyük ozandır benim gözümde. Aşk'ı da anlatır dünyayı da hayatı da anlatır tasavvufu da, aileyi de anlatır .. Barış Abi 1 numaradır her yerde.

26-KARGO-ŞAİRİN ELİNDE ; Kargo kıymeti bilinmeyen bir grup Koray Candemir de kıymeti bilinmeyen bir solisttir. Öykü Serter biraz kıymet verip geri çekilmiştir. Gereken değeri vereceğiz efendim Smile

Gözlerim bir ; Gözümün Bebeği
    Elden Yar Olmaz
    Uçuk Kaçık
    Öpsene Beni
    Vallahi Billahi
    Zor Dostum
    Aşkımız Olay Olacak
    Ben Böyle Sevdim aradı ama bulamadı :S
    (Son Düzenleme: 24-10-2017, Saat: 22:46, Düzenleyen: SiruSho.)
    24-10-2017, Saat: 22:44

volcano

Üye Grubu

İlk yorumlarım:

- Serkan Civelek ve Ateş bu paketin sürprizleri oldu. "Vay be, siz de vardınız yahu, hakikaten" Smile

- Gölge Çiçeği ise kendisiyle birlikte doksanların diğer dizilerini hatırlattı: Kara Melek, Böyle mi Olacaktı, Mahallenin Muhtarları, Şehnaz Tango, Melrose Place, Evimiz Hollywood'da ve Days of our lives Smile

- "Işık Doğudan Yükselir" abartmıyorum Cumhuriyet tarihinin en iyi albümü olabilir. Nasıl da tüyler diken...

- Şunun şurasında çok değil 1995'te, yanıbaşımızda, Urla'da hala şarkı söyleyen bir Tanju Okan'ımız vardı. Hala yaşasa ve bir Pazar sabahı Urla İskele'de selamlaşsak ne güzel olurdu.

- Tıpkı ilk yarı finaldeki gibi burada da üstatlar var: Suavi ve Yeni Türkü güçlüler...

- "Her Sevda bir veda". Evimdeki tek Nilüfer kasetinin teypte defalarca dönen parçası... En az onun kadar dönen bir diğer parça ise kuşkusuz "Bir Hadise Var (Mühürledim Seni Kalbime)... İşte bunlardır doksanlar...

24-10-2017, Saat: 23:49

Ozzy

Üye Grubu

youtube şeysi

https://www.youtube.com/playlist?list=PL...F56PdvNyZp
    24-10-2017, Saat: 23:58

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

(24-10-2017, Saat: 23:58)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: youtube şeysi

Heart Heart Heart
    25-10-2017, Saat: 00:40

Ozzy

Üye Grubu

RE: Cvp: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (25-10-2017, Saat: 00:40)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (24-10-2017, Saat: 23:58)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: youtube şeysi

[emoji813] [emoji813] [emoji813]
    lol

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    25-10-2017, Saat: 00:59

suioeir

Üye Grubu

Part 1

1. Deniz Arcak - Vurur
    Neden yok olup gittiğine bir türlü anlam veremediğim sanatçılardandır kendisi. Şu an şarkılarını duyamasak da Deniz Arcak’ın İz Bırakanlar listesine adını yazdırmış bir isim olduğunu düşünüyorum. Şarkı seçimini de beğendim. Gayet aklı başında bir katılım olmuş.

2. Sibel Alaş - Adam
    Msc’nin olmazsa olmazı klişe kategorisinden bir katılım. Her yarışmada bizi böyle trolleyen arkadaşlar çıkar mutlaka. Çok tatlısınız.

3. Nazan Öncel - Bir Hadise Var
    Nazan Öncel’in bu yarışmada olmamasından korkuyordum. Neyse ki o da boy gösterdi bu yarı finalde. Ama tabii ki bu şarkısıyla değil de ‘’Nazan Öncel’in böyle şarkısı mı varmış?’’ diyebileceğim bir seçim beklerdim ben. Devleri seçiyorsanız şarkının dev olmamasına özen göstermek gerekir bence. Yine de teşekkür ederiz. Dinlemekten keyif aldığım bir şarkıdır.

4. Rengin - Aldatıldık
    Klibini çok net hatırladığım bir şarkı bu. Bir de Sibel Alaş’ın klibini çok iyi hatırlıyorum. Tabii ki aralarında çok büyük kalite farkı var ama iki klip de ilgimi çekmişti zamanında. Gözü yükseklerde olmayan bir katılım. Renkli klibi gibi yarışmaya renk katmış.

5. Şahsenem - Gözyaşlarım Anlatır
    Bu da güzel bir hatırlatma olmuş. Özbek kökenli olup Türkiye’de bir dönem şöhrete kavuşmuş bir sanatçıdır. Tebrik etmek gerekir. Keşke devam edebilseydi kariyerine.

6. Şebnem Özsaran - Biraz Sevgi Vardı
    Vallahi ne kadını tanıyorum ne de şarkıyı biliyorum. Cahilliğime verin. Gerçi birkaç şarkısına baktım da çok bir şey kaybetmemişim sanırım.

7. Sezen Aksu - Ben Annemi İsterim
    Kan çektiği için doğal olarak bir sempatim var bu şarkıya. Ama 90’lar konseptine yakışan bir seçim mi diye düşünüyorum ister istemez. Msc Yöresel şarkılar konseptinde yarışsaydı bu şarkı beni daha çok memnun ederdi.

8. Aşkın Nur Yengi - Susma
    Şarkı kalitesine diyecek sözüm yok ama Nazan Öncel’e yaptığım yorumun aynısını yapmak zorundayım özür dilerim.

9. Emel Müftüoğlu - Hoşgeldin Hüzün
    Bu şarkı çok ilginç bir şarkıdır. Ballad olarak başlar nakaratında hareketlenir ama duygu ve kalitesinden ödün vermez. Güzel bir seçim olmuş. Popüler bir şarkı olmaması da Aşkın Nur Yengi ve Nazan Öncel’in şarkılarına göre Emel’e basamak atlatıyor benim gözümde.
    (Son Düzenleme: 25-10-2017, Saat: 02:13, Düzenleyen: suioeir.)
    25-10-2017, Saat: 01:42

Legolas

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Uluhan yarı finalleri öyle bir ayırmışsın ki ikinci yarı final çok güçlü gercekten ve puan vermekte ciddi zorlanacağım.

Sezen Aksu - Ben Annemi Isterim'i seçen arkadaşa ayrıca tesekkur ederim. Bu şarkıyla yıl sonu etkinliğinde gösterimim olmuştu ilkokulda. O günlere götürdü beni.
    25-10-2017, Saat: 08:11

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

(25-10-2017, Saat: 08:11)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uluhan yarı finalleri öyle bir ayırmışsın ki ikinci yarı final çok güçlü gercekten ve puan vermekte ciddi zorlanacağım.

Açıkçası ikinci yarı finalin daha kolay bir paket olduğunu düşünüyorum...
    25-10-2017, Saat: 10:49

Ozzy

Üye Grubu

1-DENİZ ARCAK-VURUR: Yine ve yeniden Deniz Arcak. Büyük ses,büyük sanatçı. Artık olmadığına üzüldüğüm isimlerden.Şarkı güzel. Puan vermeye çalışacağım..

2-SİBEL ALAŞ-ADAM: Efil efil,buram buram 90lar. Ama arkadaşlarında dediği gibi çok ama çok bilindik. Bu bir dezavantaj olabilir. Yine de final görmesini istediğim eserlerden.

3-NAZAN ÖNCEL-BİR HADİSE VAR:Beni yerin dibine sokabilirsiniz ama Mabel Matiz bu şarkıyı çok başka bir yere getirdi kesinlikle. Ustalara saygı kuşağından yoluna devam eder mi bilmem. Ben puan vereceğimi sanmıyorum.

4-RENGİN-ALDATILDIK : Bu kızçe de 90larda aldatıldıkla parlayıp yok olanlardan. Sezen Aksu imzası sözlerden belli zaten. Rutinde de dinlediğim şarkılardan. Puan vermeye çalışacağım.

5-ŞAHSENEM-GÖZYAŞLARIM ANLATIR: Şahsenem sesi ve güzelliğiyle o yıllarda hayal meyal hatırladığım öne çıkan isimlerdendi. Şimdilerde olmaması üzücü. Gözyaşlarım Anlatırı çok severim. Hatırlatan arkadaşa teşekkürler.

6-ŞEBNEM ÖZSARAN-BİRAZ SEVGİ VARDI: Arkada MFÖ vokal yapıyor yanlış duymadıysam. İddialı bir katılım olabilir ama beni sarmadı. Bilemedim

7-SEZEN AKSU-BEN ANNEMİ İSTERİM: Volkan'ın da dediği gib Işık Doğudan Yükselir çok efsane bir albümdür. Bu şarkıda kesinlikle özel bir eser. Puan vermeyi çok isterim

8-AŞKIN NUR YENGİ-SUSMA: Çok bilindik ama bir o kadar da güzel bi şarkı. Aşkın'ın sesi ne de güzel ama...

9-EMEL-HOŞGELDİN HÜZÜN: Emelin bir şarksıı çıktı finale bence bunun kalmasına gerek yok.  Big Grin

10-SERKAN CİVELEK-BİTMELİ YA DA BİTMELİ: Sevmedim. Net.

11-YASAK ELMA-HAREMDE DANS: 90ların en erotikli şarkısı.Aynı zamanda  Süper FM'in jingle'ı. Sözleri sevemedim. Puan vermeyeceğim.

12-GÖKTAN-AH BU GÖNÜL: Göktan çok güzel bir ses. İlk yf'deki şarkısına üzüldüm çıkamayınca. Bunun çıkmasını istrerim.

13-AYŞEGÜL ALDİNÇ-YAPMA NOLURSUN: Bir önceki yarı finalde ki şarkı çok çok daha iyiydi sanki. Ne bileyim. Puan çıkmaz sanırım.

14-SUAVİ KARAİBRAHİMGİL-YAĞMUR:Özgür Kız Nil'in babacığı. Şarkı güzel. Umarım başarılı olur.

15-ORÇUN-GECE: Orçun Karamuk İncir'in bestecisi. Ne de naif ve güzel bir şarkı yapmış zamanında. Gönderen arkadaşa teşekkürler.

16-YENİ TÜRKÜ-NERELERE GİDEYİM: Sadece 90ların değil tüm zamanların gruplarından bence yeni türkü. Bu şarkı da çok çok iyi. Seviliyorsunuz. Heyo Heyo

17-TANJU OKAN-MAVİ GÖZLER: Tanju Okan bir efsane tartışmasız ama ben sevmedim bu şarkısını ne yazık ki.

18-DENİZ SEKİ-AHMET: Puan vermeyeceğim şarkıların ilk sırasında Ahmet. Ne uyuz olurdum çocukken de. Eskilere götürdü beni.

19-NİLÜFER-HER SEVDA YENİ BİR VEDA: Bilinirliği görece bir şarkı sanırım. Nilüferin efsanelerindendir halbuki. Çok severim. İyi ki gönderdiniz. 

20-İZEL-YOK YERE: İzel de yok olmaya yüz tuttu. Dayanamadı piyasaya. Bu şarksıını sevmiyorum ama. Birileri de Kızımız Olacaktı'yı falan yollayaydı yahu.

21-EBRU PALA-BEYAZ MENDİL:İbo'nun katlettiklerindendir nazarımda. Aslı da olmasa olurmuş hani.

22-ATEŞ-ÇİNGENE RUHUM: Geçtim.

23-TANER-AFFETMEDİM KENDİMİ: Çok severim bu şarkıyı. Puan vereceğim

24-REYHAN KARACA-GÖLGE ÇİÇEĞİ: Reyhan Karacanın sevdik sevdalandık dışında sevdiğim bir şarkısı yok sanırım.

25-BARIŞ MANÇO-AYI: 20. yüzyılın halk ozanıdır Barış Abi. Her şarkısı üzerine kitap yazılır. O derece.

26-KARGO-ŞAİRİN ELİNDE: Kargo hakikaten hakettiği değeri göremedi bir türlü. Bu şarkısı da ortalama bir şarkı. Final görmesini isterim..

Bence ilk yarı final bu yarı finale göre daha iyiydi. Hakedenlerin kazandığı bir sonuç çıkar umarım. Herkese başarılar.. 
    (Son Düzenleme: 25-10-2017, Saat: 11:45, Düzenleyen: Ozzy.)
    25-10-2017, Saat: 11:37

cembulut

Moderatör Grubu

Üstümü başımı yırtıp parçalayasım var. Kimse ne istediğini bilmiyor. NE İSTİYONUUĞĞZ? NE BEKLİYONUUĞĞZ
    25-10-2017, Saat: 12:57

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - FİNAL Barlo 43 18,278 08-11-2017, Saat: 22:16
    Son Yorum: Ozzy
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE Barlo 21 10,055 05-11-2017, Saat: 21:16
    Son Yorum: Barlo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.