• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

•  
    Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET

Ömer

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 3

(25-10-2017, Saat: 12:57)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstümü başımı yırtıp parçalayasım var. Kimse ne istediğini bilmiyor. NE İSTİYONUUĞĞZ? NE BEKLİYONUUĞĞZ

Çocuğu çıldırttınız be! Çok da şeetme kardeş bunlar Candan Erçetin, Patrica Kaas elemiş adamlar bak ben şeyediyor muyum?

Yazıklar olsun Smile
    25-10-2017, Saat: 13:03

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

Cvp: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (25-10-2017, Saat: 13:03)Lantis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (25-10-2017, Saat: 12:57)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstümü başımı yırtıp parçalayasım var. Kimse ne istediğini bilmiyor. NE İSTİYONUUĞĞZ? NE BEKLİYONUUĞĞZ

Çocuğu çıldırttınız be! Çok da şeetme kardeş bunlar Candan Erçetin, Patrica Kaas elemiş adamlar bak ben şeyediyor muyum?

Yazıklar olsun Smile

Candan'dan Daha'yı yollasaydın finaldeydin..
    25-10-2017, Saat: 13:15

Legolas

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

(25-10-2017, Saat: 13:03)Lantis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Yazıklar olsun Smile

Tabi canım hic şeyetmiyorsun. Tai
    25-10-2017, Saat: 14:11

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Bir yorumda da çelişkinin tillahıni yasamayın yahu.

'Iııhh çok bilindik puan yohh"

" bu da cok bilindik ama cok seviyorrooom"

Ya seversiniz ya sevmezsiniz bilinirligi ne diye karistiriyosunuz? Bilirkişi kesildi herkes [emoji23]

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    25-10-2017, Saat: 16:00

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    Ben şahsen her msc'de herkesçe iyi bilinen şarkılara 0 politikası uyguluyorum.
    Kimse de karışamaz oyuma, tıpkı benim kimseye karışamayacağım gibi... Saygı duyup geçerim
    ama 90lar kategorisi olunca, bu kriterimi %95 oranında es geçmiş durumdayım. Sadece aşırı aşırı bilindik bi klişe 90lar şarkısı ise, içimden gelmeyebilir. Onun dışında nerdeyse şarkıların hemen hepsini bi yerde duymuşuzdur zaten diye düşünüyorum kaç sene öncenin şarkıları sonuçta Tongue
    Ha bide mscde derece alsak ne almasak ne, yeni şarkı keşfi gözüyle baktığım için bana güzel keşifler yaşatan isimlere bende karşılığını puan olarak vermeye çalışıyorum sadece, sizlere de naçizane tavsiyem, eğlenmeye bakın, ilk yf sonuncusu, bu yf de de %90 elenecek biri olarak söylüyorum bunu Big Grin Big Grin
    25-10-2017, Saat: 16:15

Ömer

Üye Grubu

(25-10-2017, Saat: 13:15)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Candan'dan Daha'yı yollasaydın finaldeydin..

Sanmıyorum vibrato çoktu o şarkıda. Eurovision'da sonuncu olunca İngiltere'ye kaçıp bir süre ortada görünmeyen Ajda Pekkan misali forum yarışmalarına Candan Erçetin'i dahil etmemeye karar verdim. Yarışmacıların daha adil puanlamalar yaptıkları zaman tabi ki değerlendirmek isterim tekrar. Ama şu haliyle member song contest Candan Erçetin'in harcanacağı bir organizasyon olduğunu kanıtlamıştır. Member Song Contest Remix yapılırsa eğer Nezih Ünen - Çingene Yüreğim (Rumuz Andante mix) versiyonunu süreceğim öne... Evet söyleyeceklerim bu kadar.  Heyo
    25-10-2017, Saat: 16:43

SiruSho

Üye Grubu

Cvp: RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (25-10-2017, Saat: 16:15)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  herkesçe iyi bilinen şarkılara 0 politikası uyguluyorum.

Politikanı yesinler senin Çekiç
    25-10-2017, Saat: 17:48

Hysteria

Üye Grubu

(25-10-2017, Saat: 17:48)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (25-10-2017, Saat: 16:15)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  herkesçe iyi bilinen şarkılara 0 politikası uyguluyorum.

Örneğin buika Çekiç
    25-10-2017, Saat: 17:52

SiruSho

Üye Grubu

(25-10-2017, Saat: 17:52)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (25-10-2017, Saat: 17:48)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Politikanı yesinler senin Çekiç

Örneğin buika Çekiç

Birincilik sayın kadar konuş  Çekiç
    25-10-2017, Saat: 17:53

Ömer

Üye Grubu

(25-10-2017, Saat: 17:48)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Politika deyince, ben nasıl düşünemedim Nazan Öncel - Sokarım Politikana çok iyi bir seçim olurdu Smile
    25-10-2017, Saat: 17:53

Hysteria

Üye Grubu

Totonuzla mı okudunuz? Diğer msc lerde dedim....
    25-10-2017, Saat: 17:54

SiruSho

Üye Grubu

(25-10-2017, Saat: 17:53)Lantis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (25-10-2017, Saat: 17:48)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Politikanı yesinler senin Çekiç

Politika deyince, ben nasıl düşünemedim Nazan Öncel - Sokarım Politikana çok iyi bir seçim olurdu Smile

Big Grin  Şu anki politikaya cuk oturdu  bence
    25-10-2017, Saat: 17:55

Uluhandro

Üye Grubu

PART 2

14-SUAVİ KARAİBRAHİMGİL=YAĞMUR
    Kesinlikle güzel bir şarkı ama ben 90’lar kokusunu bu şarkıda alamadım.. Yani 90’lar denince benim aklıma böyle bir şarkı gelmezdi.. Ama şarkı süper.. Adamın sesi yumuşacık..

15-ORÇUN=GECE
    Bunu da unutmuşum dinleyince aklıma geldi.. Backvokal yapan kadının sesi çok etkileyici..

16-YENİ TÜRKÜ=NERELERE GİDEYİM
    Derya Köroğlu’nun sesini çok severim. Bu şarkısı da beni 90’lara götürdü.. Yeni Türkü benim için 90’ların ta kendisidir.. Ferhunde Hanımlar ve Süper Baba dizi müziklerini hatırlatır bana.. Keza bu gruba ait zaten.. Mamak Türküsü de en sevdiğim eserleridir..

17-TANJU OKAN=MAVİ GÖZLER
    Tanju Okan sevilmez mi hiç.. Açıkçası şarkı elime ulaştığında ölüm yılına baktım çünkü ben 80’lerde kaybettiğimizi düşünmüştüm.. Başarılı bir katılım ama Suavi Karaibrahimgil ile aynı düşüncedeyim bu şarkı için de..

18-DENİZ SEKİ=AHMET
    Deniz Seki’nin çıkış şarkısı.. Ticari amaç güdülerek yapıldığı çok belli.. Sezen Aksu’da bazen böyle ‘’ucuz’’ şarkılar yazabiliyormuş o yıllarda.. Güzel işte 90’lar kokuyor buram buram..

19-NİLÜFER=HER SEVDA YENİ BİR VEDA
    Sözler Aysel Gürel Müzik Onno Tunç ve Vokalde Nilüfer….
    ‘’O son bakıştaki dumanlı gözler,mahkum olan o son birkaç damla.. Hesap sorar sana…’’ Aysel Gürel iyi ki yaşamış bu toprakalrda… Fazla bir şey söylemeye gerek yok..

20-İZEL=YOK YERE
    İzel’i çok severim.. Kıyamadım en sevdiğim şarkısıdır.. Bu da 90’ların sonunda çıkmış başarılı bir İzel şarkısı.. Finali hak ediyor..

21-EBRU PALA=BEYAZ MENDİL
    Ben bunu ilk İbrahim Tatlıses söyledi sanıyordum böyle 90’larda çıktığından habersizdim açıkçası.. Yani pek sevemedim açıkçası..

22-ATEŞ=ÇİNGENE RUHUM
    Ben bunu da ilk kez dinledim.. Adamın sesini Zafer Peker’e benzettim ve şarkıyı da pek sevemedim..

23-TANER-AFFETMEDİM KENDİMİ
    Sözler Zeynep Talu Müzik Garo Mafyan.. Çok severim bu şarkıyı.. Taner bence çok daha iyisini hak ediyordu.. Sesindeki buğuyu da çok severim.. Aynı Perde isimli şarkısı daha güzeldir benim için.. Ama bu şarkıda ‘’Her gece seni unutmak için sevişsem de, sen başkaydın sevgilim’’ cümlesini çok pişkin bulurum.. Hem af diliyorsun be adam ne gerek var yediğin haltları karıştırıyorsun daha…

24-REYHAN KARACA=GÖLGE ÇİÇEĞİ
    Aynı isimli dizinin müziğidir.. Reyhan Karaca’da çok underrated bir isim bence.. Sesindeki buğuyu çok severim.. Aysel Gürel’in ‘’kızım’’ diyerek sevdiği bir isimmiş Reyhan Karaca… Bu şarkıyı da çok severim ben…

25-BARIŞ MANÇO=AYI
    Barış Manço’nun ismini tartışacak değilim.. Ama …… Puan zor çıkar benden

26-KARGO=ŞAİRİN ELİNDE
    Beni tanıyanlar Kargo’yu çok sevdiğimi bilirler.. Koray Candemir’i çok başarılı bulurum..Bu şarkı da grubun en iyi işlerinden.. ‘Arabic Fahişe’ yi göndermeyi düşünüp vazgeçmiştim…
    25-10-2017, Saat: 20:13

SiruSho

Üye Grubu

(25-10-2017, Saat: 20:13)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PART 2

23-TANER-AFFETMEDİM KENDİMİ
    S. Ama bu şarkıda ‘’Her gece seni unutmak için sevişsem de, sen başkaydın sevgilim’’ cümlesini çok pişkin bulurum.. Hem af diliyorsun be adam ne gerek var yediğin haltları karıştırıyorsun daha…

Tam Kemchukyanlık bir şarkı aslında
    25-10-2017, Saat: 21:02

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Bence herkesin 90'ları kendine...

Bir daha da bu bahsin açılmaması gerektiğini düşünmekteyim. Herkes o kadar farklı 90'lar yaşamış ki! Sonuçta o dönem hayatımıza giren tüm şarkılar kaliteli birer eser değildi. İlerde bugünlerden bahsettiğimizde de aynı şeyleri düşüneceğiz muhtemelen.

Hepsi o dönem tüketilen pop şarkılarıydı. Bizler için onları özel kılan, hayatımızdaki en büyük değişimleri yaşadığımız dönemlere (çoğu kişi için ergenlik, kimileri için ergenliğe giriş dönemi ya da bazıları için geç ergenlik dönemi) denk gelmiş olmaları.

Bugün kimisi için çok aptalca gelen o şarkıların bazıları, burada birilerinin kalp kırıklıklarına arka fon olmuştur muhtemelen. O şarkı sadece o dönemi hatırlattığı için burnunun direklerini sızlatır. Sadece o kişinin muhtemelen...

Pek tabiki dillere marş olmuş ortak sevilen şarkılar da vardır ama sonuçta aramızdan bazıları için onlar çoktan çöpü boylamıştır. Ama kimilerinin her gün çaldığı listelerde vardır zaten o şarkılar.

Dolayısıyla hiç bir zaman ortası bulunamayacak. Herkesin farklı bir doksanlar listesi çıkacaktır.

Ben şahsen her iki grupta da oylama yaparken ayıla bayıla dağıtmadım oylarımı. Hani her iki yarı finalde de 10 ve 12 verdiğim şarkılara bir tek içime sindiğinden puan vermişimdir.

Kalanını vasat beğenilerim üzerinden sıraladım gibi. Benim kendi yaptığım evdeki 90'lar listemde bırakın 12 puanı, 24 ve 48 puan vereceğim şarkılarım var. Onlara rastlamadım bu yarışmada. Bir önemi de yok zaten.

Sonuç olarak hayırlı uğurlu olsun.

Benim organizasyon yapan ya da bunu yapmayı seven arkadaşlardan bir ricam var sadece.

Bu yarışma bittikten sonra, İngilizce dışındaki dünya şarkılarından keşif ağırlıklı bir MSC yapsak?
    25-10-2017, Saat: 22:47

suioeir

Üye Grubu

Benim için 90’lar hep o en çok bilinen dillerimize pelesenk olmuş şarkılardır. 90’lar konsepti her yerde  bu şarkılardan oluşur zaten. Ama iş Msc’ye  gelince durum değişti tabii ki. Şarkıları garipsememiz  bu yüzden. Aslında keşke herkes 90’ların en kült şarkılarını gönderseydi de biz de hiç popüler olup olmamasına bakmadan salt şarkı kalitesine göre oy verseydik bu konseptte. Eminim daha çok keyif alırdık.Mesela ben bu yarışmada Bendeniz - Ya Sen Ya Hiç’le veya bir Sezen Aksu - Vazgeçtim’le yarışmayı çok isterdim.
    (Son Düzenleme: 25-10-2017, Saat: 23:54, Düzenleyen: suioeir.)
    25-10-2017, Saat: 23:34

Uluhandro

Üye Grubu

Ben de bu konuda Tayfun gibi düşünüyorum. 90 larda hepimiz farklı yaşlardaydık. Kimimiz çocuk hatta kimimiz bebekti. Kimimiz ilk kalp acısını yaşamıştı belki.. Dolayısıyla 'Ayı' ile 'Vurur' 'Yasak elma' ile 'Her sevda yeni bir veda' aynı listede yarışıyor. Ama bu bir yarışma ve herkesin de oylama kriterleri var. Ben şahsen duyduğumda unutmuş olduğumu hissedip burnumun direğini sızlatan şarkılara puan veriyorum..
    25-10-2017, Saat: 23:45

SiruSho

Üye Grubu

(25-10-2017, Saat: 23:34)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim için 90’lar hep o en çok bilinen dillerimize pelesenk olmuş şarkılardır. 90’lar konsepti her yerde  bu şarkılardan oluşur zaten. Ama iş Msc’ye  gelince durum değişti tabii ki. Şarkıları garipsememiz  bu yüzden. Aslında keşke herkes 90’ların en kült şarkılarını gönderseydi de biz de hiç popüler olup olmamasına bakmadan salt şarkı kalitesine göre oy verseydik bu konseptte. Eminim daha çok keyif alırdık.Mesela ben bu yarışmada Bendeniz - Ya Sen Ya Hiç’le veya bir Sezen Aksu - Vazgeçtim’le yarışmayı çok isterdim.
    Hay yaşa  Heyo
    Her cümlesine imzamı atarım.
    Bir 'konsept' varsa ortada o konsepte uyan en hit unsurlar ortada olur. Mesela 'Yok Böyle Dans'  vardı Eurovision konseptinde ; For Real, Düm Tek Tek,My Number One gibi şarkılarla dans ettiler.  Kimsenin aklına 'Let Me Cry' gelmedi  Big Grin
    26-10-2017, Saat: 00:08

Ömer

Üye Grubu

20-CARTEL-CARTEL=CEMBULUT-40P

Kardeeş kusura bakma kalbin kırılmasın ama senin şarkı buymuş... Ne yaşadın, ne hissettin de 90 'lardan aklında bu kaldı?   Big Grin
    26-10-2017, Saat: 00:10

SiruSho

Üye Grubu

(26-10-2017, Saat: 00:10)Lantis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

20-CARTEL-CARTEL=CEMBULUT-40P

Kardeeş kusura bakma kalbin kırılmasın ama senin şarkı buymuş... Ne yaşadın, ne hissettin de 90 'lardan aklında bu kaldı?   Big Grin

Cartel Türkiye'de Rap'in babasıdır atasıdır laf yok  Çekiç
    26-10-2017, Saat: 00:50

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - FİNAL Barlo 43 18,278 08-11-2017, Saat: 22:16
    Son Yorum: Ozzy
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE Barlo 21 10,050 05-11-2017, Saat: 21:16
    Son Yorum: Barlo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.