• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA ALL TIMES 2017 & RIVAL'S CHOICE - SOHBET & MUHABBET

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2017 & RIVAL'S CHOICE - SOHBET & MUHABBET
    (04-01-2018, Saat: 13:23)pookito Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar pookito olarak duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum sizinle.

Covermaca çok keyifli bir yarışma. Ben heyecanlanıyorum, eğleniyorum şarkı sözlerini yazarken ve şarkımı söylerken. Acaba ne düşünecekler diye meraklanmak bile ayrı bir keyif. Ve kimlerden nasıl şarkılar gelmiş diye heyecanlanıp, her bir şarkıyı merakla dinlemek... Ama ben kendi kendimi huzursuz ediyorum. Ve bununla başa çıkamıyorum.
    Her bir şarkı; ayrı ayrı dünyalardan, o özel hislerle ve yorumlarla ortaya çıkıyor. Hislerimizi ortaya koyuyoruz. Her biri bu yüzden özel. Ve puan verecek olmak beni huzursuz ediyor. En azından şu an yorum yapmayarak kendimi rahat hissediyorum. Ama mecburen puan vermek zorundayım.

Her covermacada huzursuz oluyorum. Ve diyorum ki katılmayayım en iyisi. MSC lerde eğlenebiliyorum. Sadece beğenilerimizi yarıştırıyoruz ve kimse kimseyi bilmiyor. Rahat rahat yorumlarımızı yapıp, puanlarımızı verebiliyoruz. Ama Covermaca çok başka. Hislerin sözlerle dile getirilişi ve o sözleri kendi sesimizle yorumlamak, covermacaya çok farklı bir özellik katıyor.

Puanlamalar konusundaki bazı alavere dalavereler katılmamak için bahanem olmuştu. Ama bu içsel huzursuzluğumun üstesinden gelememek beni zorluyor.
    Bir de hani şarkılar ayrı ayrı dünyalardan ve her biri kendisine göre özel ya. Ayrımcılık yapılıp haksız puanlamaların olması ihtimali beni sinirlendiriyor. Acımasızlık olarak görüyorum bunu. Bu güzel yarışmanın pis tarafı olarak görüyorum.

İyisiyle, kötüsüyle içinde bulunmaktan heyecan ve keyif duyduğum özel bir yarışma Covermaca. Ama bir yandan da beni huzursuz ediyor.

hugs from pookito...

kazanana para ödülü olmadığı gibi, sonuncu olanı da şutlamıyoruz forumdan. Zira öyle olsa en basidi ben çoktan nanaştım  Big Grin
    Rahat ol, sadece egosal bi keyif oluşturur puan durumu bikaç saat sürecek en fazla...

Covermacanın en güzel kısmı da şarkılar zaten her daim, puanlama ve final gecesi kendimizden geçebiliyoruz o ayrı ama, seneler geçtikçe açıp sonuçları değil şarkıları dinliyorsak, yeterlidir bence bu  Öpücük
    04-01-2018, Saat: 17:03

SiruSho

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 2

RE: COVERMACA ALL TIMES 2017 & RIVAL'S CHOICE - SOHBET & MUHABBET
    Ben iddialı olanlara düşük puan veriyorum.

Gayet ince düşünüyorum yani Big GrinBig Grin:
    04-01-2018, Saat: 23:53

SiruSho

Üye Grubu

Ya bu Occidantali's Karma'yı coverlayan biri vardı onu göremiyoruz covermacada ?

Tanıyan bilen varsa söylesin haber etsin biz yiğitleri ermeydanında ağırlıyoruz ; yağlaya yağlaya Big Grin
    04-01-2018, Saat: 23:54

volcano

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Oylarımı gönderdim. Herkese başarılar

Tüm bu covermacalarda en yaratıcı sözleri Barlas'ın yazdığını düşünüyorum. Ve her yarışmada potansiyelini artırıyor. Sadece söz yazmakla kalmıyor, kendi yorumunu ustalıkla yediriyor, farklı nüanslar dinletiyor bizlere. Hayata dair çok şey ediniyorum ben dinlerken.

Çin malından buralara kolay gelinmedi. Tebrikler Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    05-01-2018, Saat: 17:23

pookito

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Arkadaşlar yorumlarınızı merakla okudum. Teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için.
    Puanlama kısmı cidden sıkıntılı bir süreç. Tamamen etkilenme durumuma göre sıraladım. Bakalım şaheserlerimiz kaç puan toplayacak Smile

05-01-2018, Saat: 22:52

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

(05-01-2018, Saat: 17:23)volcano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oylarımı gönderdim. Herkese başarılar

Tüm bu covermacalarda en yaratıcı sözleri Barlas'ın yazdığını düşünüyorum. Ve her yarışmada potansiyelini artırıyor. Sadece söz yazmakla kalmıyor, kendi yorumunu ustalıkla yediriyor, farklı nüanslar dinletiyor bizlere. Hayata dair çok şey ediniyorum ben dinlerken.

Çin malından buralara kolay gelinmedi. Tebrikler Smile

Volcano butona bastı, Barlo adım adım zirveye yürüyor.  Heyo
    05-01-2018, Saat: 23:07

Hysteria

Üye Grubu

Ben de tamamen vicdanıma uyarak verdim oylarımı [emoji41] gayet memnunum sıralamamdan bakalım neler olacak (bu arada finalde büyük farkla sonunculuk bekliyorum kskdkdkkd)
    05-01-2018, Saat: 23:28

Hysteria

Üye Grubu

Tayfun bu şarkıyı kime yazdı acil açıklamalı [emoji14]
    06-01-2018, Saat: 10:34

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Rep Puanı: 3

(06-01-2018, Saat: 10:34)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tayfun bu şarkıyı kime yazdı acil açıklamalı [emoji14]

Hepinize armağan edeyim dedim, herkesin yırtığı var söküğü var malum Rolleyes
    06-01-2018, Saat: 13:28

SiruSho

Üye Grubu

1. O Sevmiyor ; Köksal'ın sesi benim için Covermaca folklorudur. 90ların Yonja'sı gibisin. Şimdi covera gelelim. Şarkının müziğini çok severim ; Köksal da gene her zamanki gibi güzelce döşemiş Smile
    Gümbir gümbür bir iş değil ama açılış olarak güzel bir başlangıç.

2. Kuzeyli Terzi ; Ahhh! Ahmet Bey'in cekedi geldi aklıma rahmetli Barış Abi'nin. Tayfun'un twitine bandım coverı olmuş bu Smile Şaka yapmış tiye almış.

4. Histeri ; Nakaratı çok zayıf olan şarkıların iddiası olmuyor genelde. Hüseyin patlama yapacağın o şarkıyı heyecanla bekliyorum.

5.Aşk ve Gurur ; Sözler daha neşeli olsaydı müziğin armonisine daha uygun düşerdi. Senkron sorunları evet var ama bütünlüğü bozmuyor. Arada kısa sözleri olan yerlerde genelde tekrarlanan sözlerin söylenmesini daha akıcı geldiğini düşünüyorum. Nakaratın 345 kez tekrarlandığı için sözlerin akılda kalıcılığı açısından öne çıkabilir cover.

6. Aklımda ; Süleyman'ı 1970'lere yollayın takım elbise ve papyonla sadece omzundan yukarısının görünerek şarkı söylediği videoları olur.45lik plakları olur. 2000li yıllarda çekilen dönem dizilerinde çalan şarkılarıyla meşhur olur Smile
    Almış yürümüş tutana aşk olsun !

7. Puşta Bakın Smile Bu yarışmada gülümseyip eğleniyorsak 1. sebebi Barlo 2. sebebi aldığınız güzel sonuçlar ve birilerinden sürpriz olarak gelen yüksek puanlardır. Şu peşpeşe söylenen sözlere kim bu kadar tekerleme nitelikli sözleri yazabilir ben ve barlastan başka Smile Smile Smile

8. Bunu Unutma ; biraz iç kıyıcı sanki. sesine mi uymamış ay bi şey var bi şey eksik. İsyan edilmesi gereken şarkıda ajitasyon yapılmış hunharca :S

9.Nakarata geçiş vurgusunu hissedemedim canım? Banyo yaparken mi söyledin Mert ?
    Kayboldum aşkındaağaaahaaaa . Smile Nakaratı çok beğendim ama

10. Masal Anlatıcı ; develer tellal iken pireler berber iken ben annemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken.. Nil Karaibrahimgil şarkılarına benzemiş. Sözlerdeki absürtlük inanılmaz bir uyum kazanıp kulağa hoş gelmeye başlıyor bir noktadan sonra

Ve 3numara benim şarkım ; Onlar nasıl sözler ne çekici kafiyeler. Nakarattaki o vuruculuk. Şahane bir iş çıkmış ortaya .

Kendimi 12. ilan ediyorum Smile
    07-01-2018, Saat: 00:29

pookito

Üye Grubu

Ah Alper! Valla gayet içlenerek haykırdım. Duygulanıyorum söylerken. Barlo da önceki şarkılarımdan biri için küvetten mi söylüyorsun mert demişti hiç unutmam Smile
    Önder arkadaşımız da =D acıklı debut çalışmam Mutlu Son Mu Bu'yu dinlerken orgazmik tatlar aldığını söylemişti.

Sırf bu yüzden Ateşle Aşkı Durma şarkımı şehvetle yazıp kendi kendime zevk alırcasına söylemiştim. Sizler tatmin olun diye. Ama yine olmadınız. Yine olmadınız =D "Ateşle Aşkı Durma" dışındaki tüm şarkılarımdaki o derinlik, söylerken duygulandığım için. Aklınıza başka şeyler gelmesin sizi yaramazlar!

Ben de oylarımı dün sabah yolladım Barlo'ya. Hayırlı uğurlu olsun diyorum Smile
    07-01-2018, Saat: 14:22

Barlo

Üye Grubu

Oylar tamamlanmak üzere, son iki oy kaldı. Süleyman’a haber verdim o gönderecek ancak Kazu’ya ulaşamadım. O da gönderdiği takdirde bu gece 23.00 gibi açıklayabilirim hatta sonuçları bir problem çıkmazsa. Telefonla ulaşma imkanı olan varsa ve haber verirse sevinirim.
    07-01-2018, Saat: 17:45

Barlo

Üye Grubu

Oylama sona erdi. Jüri yeterli sayıya (2) ulaşmadığı için sadece yarışmacı oyları geçerli olacak. Saat 23.00da son sıradan başlayarak sonuçları açıkyacağım eğer istiyorsanız.
    07-01-2018, Saat: 20:40

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

(07-01-2018, Saat: 20:40)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jüri yeterli sayıya (2) ulaşmadığı için sadece yarışmacı oyları geçerli olacak. 

Ne demek yeterli sayıya ulaşmadığı için!!!!  Çekiç
    07-01-2018, Saat: 21:38

Hysteria

Üye Grubu

(07-01-2018, Saat: 20:40)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oylama sona erdi. Jüri yeterli sayıya (2) ulaşmadığı için sadece yarışmacı oyları geçerli olacak. Saat 23.00da son sıradan başlayarak sonuçları açıkyacağım eğer istiyorsanız.

10. Hysteria
    9. Sirusho
    8. Pookito

7den başla canısı [emoji23]
    07-01-2018, Saat: 21:41

Barlo

Üye Grubu

Puanları şimdi topladım. Saat 23.00da Covermaca şampiyonlarını hep beraber öğrenelim diyorsanız burada olun.
    07-01-2018, Saat: 21:44

Barlo

Üye Grubu

(07-01-2018, Saat: 21:38)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (07-01-2018, Saat: 20:40)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jüri yeterli sayıya (2) ulaşmadığı için sadece yarışmacı oyları geçerli olacak. 

Ne demek yeterli sayıya ulaşmadığı için!!!!  Çekiç

Jüri oylarının ortalaması alındığı için jüri sayısı en az 2, en fazla ise yarışmacı sayısı kadar olabilir kurallara göre. Sadece sen oy kullandığın için haliyle geçerli olmadı oyların.  Big Grin
    07-01-2018, Saat: 21:46

Barlo

Üye Grubu

(07-01-2018, Saat: 21:41)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (07-01-2018, Saat: 20:40)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oylama sona erdi. Jüri yeterli sayıya (2) ulaşmadığı için sadece yarışmacı oyları geçerli olacak. Saat 23.00da son sıradan başlayarak sonuçları açıkyacağım eğer istiyorsanız.

10. Hysteria
    9. Sirusho
    8. Pookito

7den başla canısı [emoji23]

İki yarışma var.  Big Grin
    07-01-2018, Saat: 21:50

pookito

Üye Grubu

İlk şarkım, değerli debut çalışmam Mutlu Son Mu Bu'nun Covermaca dünyasında 3. kez mutlu sona ulaşamama macerasını izlemek için sabırsızlanıyorum Cry
    07-01-2018, Saat: 22:18

volcano

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

"Covermaca'ya bomba gibi döndü"

- [yine sonuncu]

Smile))

07-01-2018, Saat: 22:46

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA ALL TIMES 2017 & RIVAL'S CHOICE - FİNAL Barlo 17 6,699 08-01-2018, Saat: 00:24
    Son Yorum: Barlo
      COVERMACA ALL TIMES 2017 & RIVAL'S CHOICE Hysteria 12 5,418 06-01-2018, Saat: 20:10
    Son Yorum: Barlo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.