• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 3.67/5 - 3 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    LİZBON 2018

Bulent Ader

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 1

RE: LİZBON 2018
    Olay hala benim tahmin ettiğim gibi gelişiyor.
    Eğer gerçekten 'şu an için öyle birşey yok' ise ateş olmayan yerden duman çıkmaz, bunca konuşma niye gerçekleşti???
    Demek ki bişeyler var.
    Bu durumda neden insanlar APTAL yerine konulmaya çalışılıyor?
    Sanatçı şekillenmeden sızmasın mantığı devam ediyor ve sızmış olmasına sinirlenildi, hiçbir çaba yokmuş gibi davranılmaya çalışılıyor. Demek ki kimseyle net bişey yakalanmazsa hiç katılınmaması düşünülüyor çünkü aksi halde şu ana kadar trt'den en azından 'katılmaya karar verdik' açıklaması gelirdi.
    07-08-2017, Saat: 19:49

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Ben artık şöyle düşünmeye başladım TRT'de birileri katılmaya meyilli ve bunun için bazı girişimlerde bulunuyorlar ama birileri de (Bekir Bozdağ gibi) dönmeye razı değil. Masaya yatırıldığında bir uyuşmazlık çıkıyor ve sonuç olarak bahaneler öne sürülerek katılmayalım kararı çıkıyor. Bu kadar gündeme düşmese de geçmiş yıllarda da benzer olaylar yaşanmıştı.
    07-08-2017, Saat: 20:08

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Cvp: LİZBON 2018
    ESCToday haberinde şöyle bir tweetin ekran görüntüsü var. Ancak TRT Haber'in Twitter sayfasına girdiğimde bulamıyorum ben bu tweeti.

wsi-imageoptim-trt-haber-tweet.jpg
    07-08-2017, Saat: 20:31

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Cvp: RE: LİZBON 2018
    (07-08-2017, Saat: 20:08)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben artık şöyle düşünmeye başladım TRT'de birileri katılmaya meyilli ve bunun için bazı girişimlerde bulunuyorlar ama birileri de (Bekir Bozdağ gibi) dönmeye razı değil. Masaya yatırıldığında bir uyuşmazlık çıkıyor ve sonuç olarak bahaneler öne sürülerek katılmayalım kararı çıkıyor. Bu kadar gündeme düşmese de geçmiş yıllarda da benzer olaylar yaşanmıştı.

Eğer cidden böyle ikili bir anlaşmazlık var sonunda 'katılmayalım'  kararı baskın çıkıyorsa o zaman sittin sene katılamayız. 

Çok üzgünüm.
    07-08-2017, Saat: 20:37

Bulent Ader

Üye Grubu

Çok acele etmeyin arkadaşlar, kesin birşey yok henüz. Adamcağızın yaptığı açıklama 'şu anda öyle birşey yok', yani henüz katılıyoruz kararı yok şeklinde. Bu esc 2018'de yokuz anlamı çıkarılacak bişey değil. Henüz çok erken, bir kaç aya kadar köprünün altından çok sular akar daha.
    Tek umudum, geçen haftaki çalkantılar: bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış misali olmasın.
    Konumuzda sevgili delimiz sertab oluyor, dikkatinizi çekerimSmile
    07-08-2017, Saat: 20:43

SiruSho

Üye Grubu

(07-08-2017, Saat: 20:43)Bulent Ader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok acele etmeyin arkadaşlar, kesin birşey yok henüz. Adamcağızın yaptığı açıklama 'şu anda öyle birşey yok', yani henüz katılıyoruz kararı yok şeklinde. Bu esc 2018'de yokuz anlamı çıkarılacak bişey değil. Henüz çok erken, bir kaç aya kadar köprünün altından çok sular akar daha.
    Tek umudum, geçen haftaki çalkantılar: bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış misali olmasın.
    Konumuzda sevgili delimiz sertab oluyor, dikkatinizi çekerimSmile
    Kemçükyanla tanışır o zaman kendisi   Çekiç Çekiç Çekiç Big Grin
    07-08-2017, Saat: 20:51

frekans_g

Üye Grubu

LİZBON 2018
    Şayet katılıp katılmama kararı birkaç aya yayılırsa alelade bir katılım olacaktır. Böyle durumda hiç katılmayalım daha iyi. Ama karar bu ay verilir gizliden çalışmalara başlanırsa tamam. Yabancıların kimisi Bayram edecekler katılmıyoruz diye. Herhangi bir katılım onların işine gelecektir. Ama iddialı bir katılım sus payı verdirtir. Umarım karar olumlu yönden verilmiş çalışmalar başlanmış, bizim gördüğümüz ise sadece gündem yaratmaya ilişkindir. Anlaşılan bu konuyu uzattıkça uzatacaklar. Ekim kasım gibi anca bildirilir karar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    07-08-2017, Saat: 22:21

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Hükümet sözcüsünün böyle bir soruya cevap vermesi bile korkunç. Bu kadar mı politik yani katılım kararı? Bu kadar mı gözler önünde yapılıyor?

Öte yandan Sertab ve maNga gibi isimler de magazin haberiymişçesine asılsız haber yayarlar mıydı eğer gerçek olmasaydı diyorum. Hani herhangi bir haber sitesinin "Türkiye Eurovision'a dönüyor" haberi olsaydı inanmazdık ama...

Ayrıca Türkiye'den üzücü haber geldi diye haber yapmış bazı fan siteleri ve altındaki yorumların %90'ı Türkiye aleyhinde yorumlar. Düşmanımız çok Big Grin
    (Son Düzenleme: 07-08-2017, Saat: 22:31, Düzenleyen: Bailador.)
    07-08-2017, Saat: 22:29

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Cvp: LİZBON 2018
    Can sıkıntısından ufak bir araştırma yaptım. Smile

Bekir Bozdağ'ın açıklamaları hem TRT Haber web sitesinde haber olarak yayınlanıp güncelleniyor, hem de TRT Haber'in Twitter sayfasından anında güncelleme yapılarak tweet atılıyor. 

Haber şu: http://www.trthaber.com/haber/gundem/boz...27960.html

Twitter adresi şu: https://twitter.com/trthaber

Haber metni içerisinde hala şöyle bir kısım var Eurovision'la ilgili.

"Eurovizyon Şarkı Yarışması'nda yokuz"

"Eurovision Şarkı Yarışması'na yeniden Türkiye'nin katılacağı ve TRT'nin bu konuda birtakım hazırlık yaptığına dair" haberlerin doğru olup olmadığı sorusunu Bozdağ, "Doğru değil." diye yanıtladı.

Twitter sayfasından da önce aynı bu başlıkla tweet atılıyor. Daha sonra bu tweet nedense siliniyor. Tweetin ekran görüntüsü yukardaki mesajda var zaten, görebilirsiniz.

Benim kanaatimce katılım konusunda resmi bir açıklama yapmaya daha hazır değiller. Katılırız ya da katılmayız o ayrı konu ama yapılan açıklamada halen net bir şey göremiyorum ben.
    07-08-2017, Saat: 23:51

Ömer

Üye Grubu

LİZBON 2018
    Tuhaf olan eski adalet bakanı, yeni danışman kişisine bu sorunun sorulması daha tuhafı her bir şeyden haberi olmak zorundalığı varmış gibi kişinin soruya olumsuz cevap vermesi! Onca hengamede bırak bu konudan haberin olmayıversin, bilmiyorum de bişey de ama nihai kararı verme! Sinirlerim gerildi...
    08-08-2017, Saat: 00:12

Sinan

Üye Grubu

Rep Puanı: 0

LİZBON 2018
    Fatma Turgut, Sertab, maNga şizofreni başlangıcı belirtilerini aynı anda gösteremeyeceğine göre, TRT'nin Eurovision hareketliliği başlattığı kesin. TRT Eurovision'a katılmak istemese bu harekete geçmeyeceğine göre katılmak istiyor. Bu çalışmalardan sonuç elde edip Lisbon 2018 kararı alacaksa, bu karar alınmadan erken gelen soruların hepsinin cevabı malesef "Hayır"dır. Çünkü kendileri daha kesin katılıyoruz diyecek kudreti bulamamışlar.

Yani süreç olağan işliyor, bu tanık olduklarımız bize sadece merak ettiğimiz sürecin daha hangi aşamada olduğunu göstermiş oldu.
    08-08-2017, Saat: 08:09

Sinan

Üye Grubu

LİZBON 2018
    Ha, bu arada bu fikir sorulan içi geçmişlerin "en iyi prodüksiyon Aleyna Tilki'nin ekibinden gelir" diyemeyecekleri için TRT eldeki malzemelerle gereken heyecanı duyamayıp elbette katılmama kararı alabilir.
    08-08-2017, Saat: 08:40

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Esctoday'in haberinin altındaki yorumları okuyorum, o kadar nefret dolu ki görmeniz lazım. Sırf şu nefrete son vermek için bile yarışmaya katılmamız lazım.

Ne olursa olsun bu yarışma bizim modern yüzümüzü gösteriyordu. Bir şekilde Slovenya, Ermenistan ya da Belarus gibi ülkeler ne kadar Avrupalı ve çağdaş sayılıyorsa bizi de o kategoride gösteriyordu. Şimdi iyice kategori dışı kaldık. Zaten son zamanlardaki siyasi duruşumuz da belli.

Rusya'nın da siyasi duruşu belli ama fanların Rusya'ya yaklaşımı nasıl? Her ne olursa olsun -en basit örnek bu sene-Rusya'yı savunan ne kadar insan gördük. Bir şekilde bu yarışma sayesinde bazı insanların sempatisini kazanıyorduk ve o sempatiye ihtiyacımız var.

Hoş katılsak bile ayak uydurabilir miyiz diye düşünüyorum. Son bir kaç yıl içinde yarışma çok değişti. Eski dinamikler artık orta derece bir başarı getiriyor ama olsun. Ülke olarak hala içimizdeki modern ve çağdaşlığı gösterebileceğimiz platformlara ihtiyacımız var. Sokaklarda sarıkla, çarşaflarla dolaşan insanlar olmadığımızı (en azından şimdilik) göstermeyece ihtiyacımız var. Bu platform da bunun için biçilmiş bir kaftan..
    08-08-2017, Saat: 10:02

TTR

Üye Grubu

Bozdağ TRT'den sorumlu başbakan yardımcısıymış, o yüzden ona sorulması normal. TRT kendi içinde araştırma yapmış ama sonuç almaya daha zaman var gibi görünüyor. Son karar verildikten sonra açıklanır, yılbaşına kadar zaman var.
    08-08-2017, Saat: 10:05

Okan Varol

Üye Grubu

Reis'ten icazet almamışlardır. O yüzden bu belirsizlik. Buna benzer bir yığın örnek var siyasi demeç verirken yaşadıkları tökezlemelerle ilgili. Benim umudum yok.
    08-08-2017, Saat: 10:44

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

İçinizde gidebileceğimize dair umut taşıyan var mıydı cidden? Bence artık unutun, biz bu yarışmada artık hiçbir zaman olmayacağız...
    08-08-2017, Saat: 16:19

SiruSho

Üye Grubu

(08-08-2017, Saat: 16:19)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İçinizde gidebileceğimize dair umut taşıyan var mıydı cidden? Bence artık unutun, biz bu yarışmada artık hiçbir zaman olmayacağız...

Inside-out'taki  'üzüntü'   duygusu  gibisin.
    09-08-2017, Saat: 00:32

Bulent Ader

Üye Grubu

Bugün mesai çıkışı çalışma arkadaşlarımdan bir tanesinin konuyu 'bülent bey, duyduğum kadarıyla siz esc ile ilgileniyormuşsunuz, yarışmayı izlemeye, yapıldığı yere falan gidiyormuşsunuz, doğru mu?' şeklinde başlayan bir muhabbet yaşadım. Kişi, yarışmaya geri dönüyormuşuz söylentileri dolaşıyor bu sene sanırım diyince ben bekir bozdağ'ın yaptığı, şu an için öyle bişey yok açıklamasını söyledim. Konuyla yakından ilgili olmayan ama türkiye gerçeklerini bilen şahıs şöyle bir yorumla son noktayı koydu: onun kendi fikri bişey ifade etmez, o daha reisine danışma fırsatı bulamamıştır, onu bekliyordur, yukarıdan icazet gelince olay netleşirSmile
    Olay sanırım bu kadar basit!
    09-08-2017, Saat: 16:29

Nima

Üye Grubu

Eurovision resmi youtube kanalinin son videosunun konusu Eurovision'da Caz esintisi tasiyan sarkilari. 1992'de de Turkiye'nin sarkisi Caz türünden degildi ama ismi "Caz bitti"ydi diyor (dakika 3:25)! Yaz'i nasil caz gibi okudularsa artik: 

(Son Düzenleme: 12-08-2017, Saat: 09:41, Düzenleyen: Nima.)
    11-08-2017, Saat: 22:08

frekans_g

Üye Grubu

LİZBON 2018
    Stolk'a da Eurovision konu olmuş. 1:57 den itibaren izleyebilirsiniz. Bu arada bir çok ülke katılımları açıklamaya başladı. Bizimkiler de kararı açıklasa da yaz yaz depresyonu rahat atlatsak. Kışın çekilmiyor. https://www.facebook.com/supertolkstolk/...637876240/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    (Son Düzenleme: 12-08-2017, Saat: 19:47, Düzenleyen: frekans_g.)
    12-08-2017, Saat: 19:45

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      EN ZAYIF HALKA 2018 Barlo 732 254,943 29-04-2018, Saat: 23:54
    Son Yorum: Barlo
      BAKIŞ AÇISI 2018 Hysteria 2 1,298 27-03-2018, Saat: 11:28
    Son Yorum: utarit01

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.