• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET

Ömer

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 3

Güzel yarışmaydı teşekkürler. Gereksiz bir gerginlikle başladı ama bahse konu şarkı aldı başını 2. oldu. Tebrikler Sulhi! Sözler güzel, yorum güzel, kayıt güzel. Emrah çok daha üst sıraları hak ediyordu. Puanlamada ya çok yüksek almış ya 0! Kişisel kırgınlıkların sonucu olduğunu düşündürüyor bu durum umarım değildir çünkü bir emek var hakkının verilmesi lazım. Alperto... şarkına bayıldım, yorumda çok iyiydi. Gün içerisinde nakarat dilime dolandı durdu teşekkürler sanada... ve tai! Benim favorilerimden değildi ama boş kaset çıkarsa satar misali Tarkanıydı bu yarışmanın sonucuna üzüldüm daha üstlerde olmalıydı. Elinize sağlık eğlence oldu bana Smile
    01-08-2017, Saat: 00:30

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Tebrikler Hasan, cidden çok içten çok sevindim kazanmana. Berkaycım aramıza hoşgeldin tekrar [emoji317] Sulhi ve Süleyman a da ayrı tebrikler [emoji1365]
    Her zamanki gibi profesyonel bi iş çıkaran Barloyu zaten unutmak ne mümkün [emoji471]
    Barlas a 9. Olcam demiştim, hahah tutturmuşum [emoji23] yüksek puanından ötürü Sirushoya ise apayrı teşekkür ediyorum şahsen [emoji8]
    01-08-2017, Saat: 01:07

aksizi

Yasaklı Kullanıcı Grubu

RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Hasan benim de favorimdi. Zaten bi Sulhi bi Hasan.

Ama

Bu yarışmada hala insanları gözlerinin içine soka soka salak yerine koymaya utanmıyor musunuz? Arkadaşlar salın biraz, salın ya.
    (Son Düzenleme: 01-08-2017, Saat: 02:58, Düzenleyen: aksizi.)
    01-08-2017, Saat: 02:56

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

(01-08-2017, Saat: 02:56)aksizi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar salın biraz, salın ya.
    Saldim

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    01-08-2017, Saat: 09:33

suioeir

Üye Grubu

Selamlar size küçük bir mesajım var.
    Bundan sonra yalnızca jüri oyları geçerli olmadıkça bu yarışmaya katılmama kararı aldım ve bu konuda oldukça netim. Ne zaman %100 jüri sistemi uygulamaya konulursa ve ben de katılmayı uygun görürsem o zaman şansımı denerim. Belki 10 sene sonra belki de hiç bilemiyorum. Son 3 senedir bu yarışmaya katılıyorum ve bu süre içerisinde 2 adet gümüş, 1 adet altın madalya alarak yarışmada güzel bir iz bıraktığımı düşünüyorum. Son iki yarışmada üst üste çok iyi dereceler aldım ve artık ulaşabileceğim daha top bir nokta yok Smile Bir yerde bırakmak gerektiğini düşünüyorum. Bu yarışmayı artık bir fan olarak takip edeceğim ve umarım yarışma hakkında yanlış gittiğini düşündüğüm bir takım şeylerin zamanla düzeldiğine de şahit olurum. Herkese bundan sonra yapacakları coverlarında başarılar diliyorum [emoji6]

Bu arada sonucumu beğenmediğim için böyle bir karar aldığım düşünülmesin. Yaptığınız yorumlar sayesinde zaten kazanmış kadar oldum. Sadece bir 1. çıkacaktı o da Hasan oldu. Çok da sevindim onun adına. Ben birinci olsam bile bu kararı almayı düşünüyordum zaten.
    Uzaklaşmak istememin sebepleri çok daha genel. Artık işin boyutu hak yemekten çok antipatikleşmeye vardı.
    (Son Düzenleme: 01-08-2017, Saat: 11:54, Düzenleyen: suioeir.)
    01-08-2017, Saat: 09:37

HSN

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 3

Rep Puanı: 0

Covermaca'ya ilk kez 2005 yılındaki "All Times" ayağında katılmıştım. Kiev'deki Eurovision'un hemen arkasından düzenlenmişti yarışma. Çok eğlenmiştik. Safakis'le girdiğim amansız zirve yarışını ikincilikle tamamlamıştım. Safakis'in eşsiz cover'ı "Geçip Gider Zaman" hala arada mırıldandığım bir şarkı.

Bundan 12 yıl sonra, yine Kiev'de düzenlenen yarışmanın ardından "hadi bir kez daha katılayım" dedim. Ama işlerim o kadar yoğundu ki, hiç hazırlık yapamadım son güne kadar. 1 saat içinde yazılan sözler, smule uygulaması ile yapılan amatör kayıt vs derken birden yarışmanın içinde buldum kendimi. Estonya'nın şarkısı bu yıl en sevdiğim şarkı değildi ama finalde yer alması gereken iyi bir şarkıydı. Türkçe'ye uygun olduğunu ve güzel bir düet ile keyifli bir cover olacağını düşündüm. Amatör ama sevimli bir şey çıkmıştı sonuçta.

Diğer şarkıları dinlediğimde, çok iddialı ve iyi hazırlanmış işler olduğunu gördüm. Süleyman'ın güzel sesi, Apler'in ve Barlas'ın güzel yazılmış sözleri ve Sulhi'nin hem söz hem de kayıt açısından iddialı katılımı dikkatimi çekmişti en başından. Nitekim en yüksek puanlarımı da bu şarkılar aldı. Alperto ve Uluhan'ın dikkatle hazırlanmış işleri, Halil'in ve Hüseyin'in eğlenceli katılımları, Burak'ın naif sözleri ve Berkay'ın güzel "merhabası" da renk kattılar yarışmaya.

Saklandım Anılara'yı beğenen ve puan veren herkese teşekkür ederim. İlginçtir, puanlamanın son ayağında Harbiye Açık Hava'da Sertab Erener konserindeydim. Birinciliğim Sertab gibi son ülkenin oyuyla ilan edildi. O sırada Sertab da sahnede Riga'daki kiyafetiyle ve aynı koreografi ile Everyway That I Can'i seslendiriyordu. Ayarlasam olmaz tarzı bir ortamda telefondan takip ederek öğrendim birinci olduğumu.

Tüm katılımcılara ve organizatör Barlas'a emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Tebrik mesajları için de ayrıca sağolun. Umarım herkes çok eğlenmiştir. Unutmayalım bu yarışma eğlenmek için yapılıyor ve öyle de kalsın lütfen.

Son bir not; anılara saklanmayın, geçmişteki güzel günlerin hayaline takılıp kalmayın. Daha güzelini, daha özelini inşaa edin, öyle bir gelecek düşleyin. Çünkü gerçek aşklar sonsuza kadar sürer.

Sevgiler,
    01-08-2017, Saat: 11:24

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Şahsen üzdü kararın beni Sulhi. Sevdiğim bi rengisin covermacanın. Kazandın da işte, daha ne. Sadece kazanmak olmamalı amaç bence, uluhan süleyman tai alperto barlo vs bisürü rengi de kazandı ama hala bizleler Heyo
    En basit örneği, kazunun yokluğunu hissettim ben bu yarışma. Volkan keza. Dönmesini çok isterim.
    Kuzenlerin 12leşmesini özledim ben bu yarışma mesela :'( Big Grin
    Şaka biyana, kazanmak amaç elbette ama bisürü rengi var bu yarışmanın. Kazanamasam da mesela ben bi rengim bence. Sirusho, koytaş, pookito,olcay vs vs vs...
    Dilerim kararından dönersin Heyo

Trt ye laf ediyoruz katılmak önemli olan diye, siz de bu moda girmeyin a dostlar Tai
    (Son Düzenleme: 01-08-2017, Saat: 11:29, Düzenleyen: Hysteria.)
    01-08-2017, Saat: 11:25

suioeir

Üye Grubu

Açıklamama son bir düzeltme yaptım Hüseyin. Orası senin mesajını cevaplıyor.
    01-08-2017, Saat: 11:33

Bulent Ader

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Sevgili arkadaşlarım, hepinizin ellerine sağlık öncelikle.
    Hiç katılmadığım ve de bu senekinde ilk defa şarkılarını dinlediğim covermaca yarışmasında çok eğlendim. Sonuçlar da mutlu etti beni, en yüksek 3 oyu verdiğim şarkılardan ikisi ilk iki sırayı aldı.
    Kazanan şarkıya, başkanımıza ve sesiyle katkıda bulunan mina'ya da özel bir tebrik ve teşekkürler tabii.
    Başta barlas olmak üzere yapım ve yayında emeği geçen arkadaşlarımıza da kocaman bir teşekkürSmile
    01-08-2017, Saat: 11:58

krunch

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Cvp: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Organizasyon için Barlas'a ve şarkılarıyla yarışmaya renk katan herkese teşekkürler.
    Ben her şarkıyla ilgili yorumumu daha evvel yazmıştım, benim için bir coverın başarısı kayıt kalitesi ya da vokal başarısından önce Türkçeye uyarlanması ve kulağa sanki ilk kez Türkçe yazılmış hissi verip vermediğiyle ilgilidir. Bunu başarmış olan şarkılar olduğu gibi ne kadar kaliteli kayıtlar da olsa kulak tırmalayan hecelemeler ve Türkçe dilinin melodisine uymayarak hala yabancı kalmakta ısrar eden  coverlar vardı. Puanlamam da buna göre gelişti. Ancak yine ve yeniden oylamada ne yazık ki ısrarla objektif olunamayarak puan veriliyor olması üzücü. Bu yüzden Sulhi'nin profesyonel jüri oylaması fikrini sonuna kadar destekliyorum. Yarışmacılar oy kullanırken asla objektif olamıyor ve ortaya çıkan tablo da kimseyi mutlu etmiyor. Üst sıralarda yine aynı isimlerin başarısını görsek de, diğerlerinin de hakettikleri yerleri alması sanıyorum daha çok kişiyi mutlu edecektir. Yeni Covermacalarda bu eleştirilerin de hesaba katılmasını diliyorum. 

Kendi coverıma gelince; bir joke entry ne demek, demek ki herkes anlamıyormuş, bunu anladım. Bu cesarete değer verip oy verenlere ise teşekkürlerSmile
    01-08-2017, Saat: 13:05

Önder

Üye Grubu

Konu Sayısı : 1

Su yarisma sonrasi balkon konusmalariniz da yok mu beni benden aliyo ha [emoji2][emoji2]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    01-08-2017, Saat: 13:57

SiruSho

Üye Grubu

Bunu sen mi diyosun [emoji23]

01-08-2017, Saat: 14:34

gentedimare

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Cvp: RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    (21-07-2017, Saat: 17:55)gentedimare Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ilk defa dinledim siralamam : sulhi 1. Hasan 2. Suleyman 3. Barlo 4. Sirusho 5.  Pookito ve noivaginin coverlari eskilere kıyasla şaheser.

Herkese bol sans. Sulhi ya da hasan kazanir.

Sulhi
    Hasan
    Suleyman
    Barlas
    Sirusho demistim ilk 5 gasan ve sulhinin yeri degiserek sanirim ayni di mi vay be  Heyo
    01-08-2017, Saat: 21:43

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

(01-08-2017, Saat: 21:43)gentedimare Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (21-07-2017, Saat: 17:55)gentedimare Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ilk defa dinledim siralamam : sulhi 1. Hasan 2. Suleyman 3. Barlo 4. Sirusho 5.  Pookito ve noivaginin coverlari eskilere kıyasla şaheser.

Herkese bol sans. Sulhi ya da hasan kazanir.

Sulhi
    Hasan
    Suleyman
    Barlas
    Sirusho demistim ilk 5 gasan ve sulhinin yeri degiserek sanirim ayni di mi vay be  Heyo

Uluhan dördüncü oldu, ben beşinci oldum, Sirusho altıncı. Tutturamadın ilk beşi.  Big Grin
    01-08-2017, Saat: 22:03

gentedimare

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Evet Sad( uluhanin coverda iyiydi ama sirushonun en iyi coveriydi bu yaa.
    01-08-2017, Saat: 23:12

Önder

Üye Grubu

Konu Sayısı : 1

Sirunun en iyi coveri bosna 93 bence.

01-08-2017, Saat: 23:17

gentedimare

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Ozledim falan dedim sen de yedin bay bay canim bay bay fln vardi ne guzel coverlar varmis ya gecmiste. Lan bu yarisma yapılali 13 yil olmus kendimi acaip yasli hissediyorum Sad
    01-08-2017, Saat: 23:27

Legolas

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Yoğunluğumdan ancak yazabilme fırsatı bulabildim.

Tebrik ederim Hasan ve tebrik ederim Sulhi.  Wink

Sanirim ilk defa birinci olan bir covera puan vermedim. (All times 2015'de de birinci olan covera puan vermemiştim ama juriydim onda, o sayılmaz  Big Grin ). Bu sene Belçika'dan sonra en çok sevdiğim şarkıydı Estonya. Müziğidir beni benden alan. Akustik versiyonu ile katılım çok cezbetmedi beni açıkçası. Ama arkadaşlar beğenmiş ki birincilikle taçlandırdı. Bu durumda bana saygıyla önünde eğilmek düşer. Wink

Kendi coverima gelirsem 8. olmayı beklemiyordum açıkçası. Daha sonlarda bitiririm diye düşünüyordum yapılan yorumları görünce. Şaşırttınız beni. Aldığım puanlarda da ciddi uçurumların olduğunu fark ettim. Ya yüksek puan almışım, ya da hic puan almamışım. 7 kişiden sifir alıp (ki bunların bir kaçı kafadan gelir bana her yarışmada  Big Grin ) 8. bitirmeyi üstün başarıdan sayarım ben vallahi. Cool

Coverima 12 puanı layık gören Sirusho'ya ve 10 puanı layık gören Noiavagi ve Olcay'a ayrı ayri teşekkür ederim. Anlayamazsin'i anlayan muhteşem insanlar. Cool

Tayfun'un derecesini beğenmedim ben sadece. Daha üst sıralarda bitirebilirdi.

Son olarak da bu yarışmada bana coverimda sesiyle eşlik ederek güzelleştiren Sulhi'ye ayrı teşekkür ederim. Kayıt esnasında ben çok eğlendim. Seninle çalışmak harikaydı güzel insan. Wink

Bu arada bu yarışmadaki 11. coverimla yarışmışım. Nice 11 coverlara diyelim hep birlikte. Wink

01. Covermaca All Times 2006 - Sen Sen (Belçika 1981) - 13/20
    02. Covermaca 2007 - Aşkın Adı  (Hirvatistan) - 06/22
    03. Covermaca 2008 - Icimdeki Aşk  (Sirbistan) - 05/20
    04. Covermaca 2009 - Yorulur (Izlanda) - 03/18
    05. Covermaca All Times 2009 - Oysa... (Letonya 2005) - 09/19
    06. Covermaca 2010 - Ayna (Hirvatistan) - 05/18
    07. Covermaca 2011 - Çöl Fırtınası (Ukrayna) - 05/18
    08. Covermaca 2012 - Senin Modan Geçti (Yunanistan) - 05/18
    09. Covermaca 2016 - Hadi Ordan (Dememi mi Bekliyordun?) (Bulgaristan) - 404 NOT FOUND tarih sizi asla affetmeyecek. Tai
    10. Covermaca All Times 2016 - Yalnızlar Sahili (Finlandiya 1996) - 04/20
    11. Covermaca 2017 - Anlayamazsın (Yunanistan) - 08/15

All times da görüşürüz o halde. Kalın sağlıcakla.  Wink
    (Son Düzenleme: 03-08-2017, Saat: 00:07, Düzenleyen: Legolas.)
    03-08-2017, Saat: 00:01

SiruSho

Üye Grubu

(01-08-2017, Saat: 23:17)Önder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sirunun en iyi coveri bosna 93 bence.

Sirush bir markadir her coveri ayri bir hikayedir

03-08-2017, Saat: 11:09

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

(03-08-2017, Saat: 11:09)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (01-08-2017, Saat: 23:17)Önder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sirunun en iyi coveri bosna 93 bence.

Sirush  bir  markadir her coveri  ayri bir hikayedir

2014-Polonya coverının hikayesinden bahsetmek ister misin bizlere?
    03-08-2017, Saat: 14:23

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA 2017 - BÜYÜK FİNAL Barlo 57 22,043 01-08-2017, Saat: 14:13
    Son Yorum: Barlo
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SEÇİMİ Barlo 33 14,191 30-07-2017, Saat: 10:20
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SÖZLERİ Barlo 14 5,892 19-07-2017, Saat: 15:44

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.