• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET

pookito

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 4

Eyvah eyvah [emoji3][emoji85]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    22-07-2017, Saat: 17:32

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Ne kemçükler var, sana mı kaldık?
    22-07-2017, Saat: 17:35

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Kendini kemçük madeni mi sandın?
    22-07-2017, Saat: 17:40

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Oh oh acımıcam
    22-07-2017, Saat: 18:20

krunch

Yasaklı Kullanıcı Grubu

"Metrobüs Günlükleri"ni sade ve sadece sizlere eğlenceli bir cover sunmak için hazırladığımdan, açıkçası en iyi yorum ya da tertemiz kusursuz bir prodüksiyon olması için özel bir çaba harcadığımı söyleyemeyeceğim. Eğlenceli bir şarkıya yazılmadı çünkü bu, işin absürdlüğüne gölge düşürecekti ve bu cover için anlamsız olurdu çünkü olay zaten duygusal bir şarkıya yazılmış olması. Ama tabii körlük parayla olmayıncaSmile)) Benim için önemli olan Covermaca ruhuna ortak olmak ve devamlılık sağlamaktı. Bunu farkeden ve bu gözle dinleyip eğlenen arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Bu yarışmayı çok ciddiye alıp yamulanları gördük ve görmeye devam da edeceğiz. Yoruma dikkat ederseniz biraz da onlara gönderme de mevcuttur. İyi eğlenceler!Smile
    (Son Düzenleme: 22-07-2017, Saat: 18:45, Düzenleyen: krunch.)
    22-07-2017, Saat: 18:38

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

(22-07-2017, Saat: 18:38)Okrunch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Metrobüs Günlükleri"ni sade ve sadece sizlere eğlenceli bir cover sunmak için hazırladığımdan, açıkçası en iyi yorum ya da tertemiz kusursuz bir prodüksiyon olması için özel bir çaba harcadığımı söyleyemeyeceğim. Eğlenceli bir şarkıya yazılmadı çünkü bu, işin absürdlüğüne gölge düşürecekti ve bu cover için anlamsız olurdu çünkü olay zaten duygusal bir şarkıya yazılmış olması. Ama tabii körlük parayla olmayıncaSmile)) Benim için önemli olan Covermaca ruhuna ortak olmak ve devamlılık sağlamaktı. Bunu farkeden ve bu gözle dinleyip eğlenen arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Bu yarışmayı çok ciddiye alıp yamulanları gördük ve görmeye devam da edeceğiz. Yoruma dikkat ederseniz biraz da onlara gönderme de mevcuttur. İyi eğlenceler!Smile

Esc 2017 şarkılarını izlediğimiz gün bir şarkıda bilgisayar takılmıştı o şarkıyı geçmek istemiştik ama  bir türlü durduramamıştık ve Olcay'ın anında şarkıya '' beni geçemeyeceksiniiiiiiz, işte yine karşınızdayııım, geçemediniz diii miii'' diye cover yapmasına güldüğüm kadar bu coverına da çok güldüm [emoji23]Sen hep ol bu yarışmada [emoji2]
    (Son Düzenleme: 22-07-2017, Saat: 19:33, Düzenleyen: suioeir.)
    22-07-2017, Saat: 18:52

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

İstek şeysi: Kemçük metrobüste şarkıları yorumlasın. Ay kahroldum û da mırıldansın istiyoruz.
    22-07-2017, Saat: 20:49

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Cvp: RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    (22-07-2017, Saat: 18:38)krunch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Metrobüs Günlükleri"ni sade ve sadece sizlere eğlenceli bir cover sunmak için hazırladığımdan, açıkçası en iyi yorum ya da tertemiz kusursuz bir prodüksiyon olması için özel bir çaba harcadığımı söyleyemeyeceğim. Eğlenceli bir şarkıya yazılmadı çünkü bu, işin absürdlüğüne gölge düşürecekti ve bu cover için anlamsız olurdu çünkü olay zaten duygusal bir şarkıya yazılmış olması. Ama tabii körlük parayla olmayıncaSmile)) Benim için önemli olan Covermaca ruhuna ortak olmak ve devamlılık sağlamaktı. Bunu farkeden ve bu gözle dinleyip eğlenen arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Bu yarışmayı çok ciddiye alıp yamulanları gördük ve görmeye devam da edeceğiz. Yoruma dikkat ederseniz biraz da onlara gönderme de mevcuttur. İyi eğlenceler!Smile

Bu eleştiriyi yapanlardan biri olarak benim altını kalın çizmem gereken bir nokta var.

Olcaycım lanet olası nüktedanlığın o kadar üst düzeyde ki, adeta bir gizli stand up'çısın sen. Bu coverlar da bunun bir göstergesi. (Sırf vatsaptaki gruba yazdıklarını derlesek ayrı bir gösteri olur zatenSmile)) Ancak 12 yıl geride kaldı covermacada. Çoğu zaman bazı kısımlarda ne dendiği vs anlaşılamadığı için, özenle yerleştirilmiş cümlelerin, üst düzey cinsel esprilerin vs kayboluyor. (geçmişte de böyle çok şarkın güme gitti)

Mesela sana bundan sonraki en basit çözüm yolunu gösteriyorum.

Benzer bir şarkıyı, yaz ve sadece Barlo'ya teslim et. Sana süper bir yorum ve kayıt çıkarsın. 
    O şarkı listelerden inerse ben de neyim.
    Aynı tavsiyem Histeri için de geçerli. 

Sorun sizin sesinizi beğenip beğenmeme meselesi değil. (Zaten Olcay sen sahnelere bile çıkacak eğitimi aldın Smile)

Sorun, şahane sözleriniz ve hikayeleriniz bir paket olarak olarak iyi sunulamadığı için bize (en azından bir türlü bana) yazıldığı gibi geçemiyor. 

Bunu yine bir örnekle açıklayım. Maymunlar Cehennemi filmini heyecanla bekleyenler arasındayız diyelim. Kanyon cinemaximum'da izleyen biriyle, Beyoğlu Pera'da izleyen biri, kesinlikle aynı filmi izlemiş olmuyor benceSmile 

Ha, covermaca ruhu ve eğlenmek. Ona ok tabi ki, lafımız olur mu ona allaşkına.

Tabi düşündüm de bu hissi yaşayan tek kişi de olabilirim belki. 
    Sanki herkes benle aynı histeymiş gibi yazdım ama Big Grin

Eğer sırf bensem benim için o kadar kasmaya da gerek yok gerçi hahaha.
    22-07-2017, Saat: 23:19

Hysteria

Üye Grubu

Ses tellerim kadar başına taş düşe tai Çekiç

Kayıtlarımda şahsen hiç bi zaman bi anlaşılmamazlık yok bende. Sesimi beğenmiyosn sadece, ama ben başkasına okutacağıma katılmam daha iyi, bu tavrım yıllardır değişmedi, değişmeyecek de. Es geç beni rica ediyorum sıra gelince
    22-07-2017, Saat: 23:35

suioeir

Üye Grubu

Ben bu şarkıyı Olcay'ın sesinden başkasına yakıştıramazdım. Olcay'ın sesi olduğu için komik geliyor bana zaten Smile
    Bence çok karakteristik bir sesi var.
    (Son Düzenleme: 23-07-2017, Saat: 00:31, Düzenleyen: suioeir.)
    22-07-2017, Saat: 23:42

TTR

Üye Grubu

bu başlıktaki pozitifliğe hayatımda ihtiyacım var
    23-07-2017, Saat: 06:00

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Music  Cvp: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Öncelikle herkese selamlar! Birkaç kez dinledim bütün paketi. Genelde iyi işler çıkarmışsınız, ellerinize, sesinize, emeklerinize, yüreklerinize sağlık...

Ben 2017 senesinin şarkılarına bir türlü alışamadığım için şarkı seçemedim kendime. Denemek istediğim birkaç şarkının da ya alt yapılarını beğenemedim ya da yazdıklarımı içime sindiremedim, o yüzden katılmadım yarışmaya. İnşallah All Times'a bir şeyler yapabilirim. Kuzenler ve Kazu'nun eksikliği de belli oluyor yarışmada. 
    Ben naçizane yorumladım kendimce eserlerinizi. Herkese başarılar diliyorum, hak eden kazansın.  Heyo

01. Hysteria - Maden : Yorumlayanların sesini duymadan şarkıların hepsini google translate'e okutsak bu şarkı Hüseyin'e ait derdim. Bazı kişilerin kendi tarzı oluştu, birer marka oldular yıllar içinde bu yarışmada. Ben sevdim bu coverı. Hüs hitlerinden biri olacak birinci olamasa bile.

02. Sirusho - Bir Mazoşistin İtirafları (Acıma Bana) : Alper'in de son zamanlardaki en iyi coverlarından biri bu. Şarkıyı daha tok sesli biri okumalıydı bence, çıkışlarda patlatmak adına. Dihaj'ın ses tonu çok yakışıyordu bu şarkıya. Herkese uyan bir şarkı değil malesef. Sözler basit ama uyumlu yazılmış. Başarılar.

03. Legolas - Anlayamazsın : Bu şarkıyı kim okudu? Barlas mı? Güzel bir pop cover olmuş. Covermaca diyince böyle şeyler geliyor benim aklıma. Ama son zamanlarda işler kızışmaya başladı tabi eskiye nazaran. Düetler, çift sesler, stüdyo efektleri falan... Sözleri uyumlu olmuş. Okuyan da güzel olmuş. Çok iddialı bir katılım değil ama renkli.

04. Suioeir - Üzülmeye Değer Mi : Sulhi sen bu işi kaptın. Yaptığın her cover hit oluyor son zamanlarda. Bu yarışmayı da alman için hiçbir engel yok. Uzunca bir şeyler yazmaya gerek yok. Şarkı seçimi, söz, yorum, kayıt kusursuz. Helal olsun.

05. Halil - Ay Kahroldum : Buram buram Halil kalemi kokan bir cover. Şarkıya da yarım vuruşlarda girilmiş. Bu seneye dair bildiğim 3-5 şarkıdan birisi bu da. MF'den beri favorimdi, çok seviyorum. Üstüne söz yazmak zor olmuş olsa gerek. Çok beğendim de diyemem, beğenmedim de diyemem. 

06. ThunderBlock - Metrobüs Günlükleri : Asla böyle bir şey beklemiyordum "play" tuşuna basmadan önce. Kahkahalarla dinledim. Eğlenceli bir o kadar da müstehcen bir cover olmuş. Eskaypler gidince, Hüseyin de joke'ları bırakınca meydan boş kalmıştı, ne iyi ettin Big Grin

07. Uluhandro - Bulutlar : Şiir olarak kusursuz yazılmış. İlk dinlediğimde şarkıya eğreti durmuş dedim ama dinledikçe alıştım. Bestenin kendisi çok basit ama tuhaf bir matematiğe sahip. O yüzden aldatıcı oluyor sanırım. Birden fazla dinlenirse herkesin beğenisini toplayacağını düşünüyorum. Ben beğendim.

08. Alperto - Uyan : Alper'in yorumu gibi ama onun sesi değil. Mert mi okumuş galiba. Bu tarz da yakışmış sesine kesinlikle ama kayıt yaparken alt yapıyı biraz kısıp vokali arttırmak lazımmış diyr düşünüyorum. Sözleri anlamak çok zor oldu. Diğer şarkılardan ayrı bir yerde ama tarzı nedeniyle. Sözler de şarkıya uyumlu. Başarılar.

09. Suleyx - Milat : Ah benim billur seslim! Yine buruk yüreklerin sesi olup dudakları kanatmışsın. İnişler ve çıkışları çok net verdiğin için duygu çok iyi geçiyor dinleyene. Tayfun'un savunduğu "coverın bir paket olarak yarışması" konusuna kesinlikle hak veriyorum. Süleyman da bunu her zaman yapabilen birisi. Olayın sadece ses güzelliğiyle alakası yok. Sözler şarkıya uyumlu olduktan sonra dikkat edilmesi gereken şey, vurguların nerelerde yapılmasına karar vermekte. Bu şarkının hangi ülkeye ait olduğunu bile hatırlamıyorum ama çok beğendim.

10. Berkay - İnsan : Öncelikle hoşgeldin Berkay. İlk deneyim için oldukça zor bir şarkı seçmişsin. Bunun handikapı açıkça belli oluyor. Zaman geçtikçe çok daha iyi işler çıkaracağını düşünüyorum. Kaydın son kısımları hiç duyulmamış malesef. Şarkının yükseldiği kısım olduğu için bastırmış senin tonunu. Sözlerin kendi içindeki uyumu çok güzel, bir aşk şarkısı olarak yazılmaması hoşuma gitti. Başarılar.

11. Pookito - Her Şey Bitti Mi : Mert başarı grafiğin her yarışmada biraz daha yükseliyor. Çok yakında "iş bitirici" coverın gelecek, inanıyorum. Bu da gayet iddialı bir katılım gerçi gerek sözleri gerek yorumuyla. Gerçek bir tenor sesin var ve bazı şarkılara gerçekten çok yakışıyor sesin. Bu şarkı da doğru seçim bence.

12. Noiavagi - Hoşgeldin : Bu şarkının kendisini çok seviyorum, çok naif yazılmış ve okunmuş bir şarkıydı. Burak da aynı şekilde yazmış sözlerini. Bazı yerlerde cümleler taşmış olsa da gerçekten çok beğendim, "bana güz olmaz asla" diye takıldı ağzıma. Başarılar adaş.

13. Barlo - O.M. : Zekice ve iğneli yazılmış Barlas coverı. Adeta bu konuda bir markasın artık sen. Son 5-6 coverın içindeki en sevdiğim bu oldu. Çok eğlendim dinlerken ama hem orijinal geri vokallerin sesi hem de alt oktav ve üst oktavı birlikte okuman nedeniyle nakarat çok karışmış birbirine kayıtta, dediklerini asla anlamadım ve sözleri açıp baktım. 

14. Taifung - İsyan : Klasik Tayfun tarzı olmamış bu sefer sözler bence. Genelde bu şekilde yorumlanmış ama... Ağdalı sözlerden uzak, gayet gündelik konuşma ağzıyla yazılmış ve şarkının alt yapısına uymuş bir cover olmuş. Uluhan da gayet iyi okumuş. Kulağıma batan tek şey "istemieyöoğr" şeklinde duyuluyor olması. Bilmiyorum belki de bile bile yapmışsınızdır. İyi bir iş birliği, başarılar.

15. HSN feat. Mina - Saklandım Anılara : Çok uzun bir aradan sonra küllerinden doğmuşsun Hasan. Şarkı cover değilmiş de bu sözlerin üstüne bestelenmiş gibi mükemmel bir uyum var. Kadın vokalle ses uyumu da çok güzel, artık her kimse çok yumuşak bir sesi varmış. Sadece şarkının başlangıç kısmında alt yapının sesi çok yüksek olduğu için vokal sesini bastırmış biraz. Ama bu kadar minik detaylar zaten değerlendirmeye alınmaz bile. Ağzınıza sağlık. 
    23-07-2017, Saat: 12:02

SiruSho

Üye Grubu

Cvp: RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET

23-07-2017, Saat: 15:26

suioeir

Üye Grubu

Benim gül gibi şarkımı ver kaç, vur kaç şarkısı yaptın ya ayakta alkışlıyorum seni Sirusho [emoji23]
    (Son Düzenleme: 23-07-2017, Saat: 15:45, Düzenleyen: suioeir.)
    23-07-2017, Saat: 15:45

Hysteria

Üye Grubu

Benimki de survivor Adem e yazıldı sanılcak adem kim aq Çekiç
    Şaka byana çok güldüm halil ve olcaya dediklerine. Şükrettim beni hafif geçmiş[emoji3]
    23-07-2017, Saat: 15:46

SiruSho

Üye Grubu

Cvp: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Ilk kez yorumladim senin bir sarkini Huseyin ilk seferden o kadar yuklenmek istemedim [emoji6]

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    23-07-2017, Saat: 16:17

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

(22-07-2017, Saat: 23:35)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ses tellerim kadar başına taş düşe tai Çekiç

Kayıtlarımda şahsen hiç bi zaman bi anlaşılmamazlık yok bende. Sesimi beğenmiyosn sadece, ama ben başkasına okutacağıma katılmam daha iyi, bu tavrım yıllardır değişmedi, değişmeyecek de. Es geç beni rica ediyorum sıra gelince

Ya offf yeminle bi daha görüş falan yazmıycam ya direk puan yolllayıp kapatıcam.

ısrarla sorun sesiniz, ses renginiz, ses tonunuz değil diyorum. Örnek de verdim, Olcay oyunculuk eğitimi aldı sesini de gayet iyi kullanıyor rol keserken, kendine özgü bir rengi var. Ha keza sen de ne güzel konuşuyorsun sevgili hüs, sohbet falan ettik o kadar. Aynı şekilde ben de bir nevi ses tonum ve vurgularımla para kazanıyorum.

AMa birer amatör şarkıcı olarak kabul edelim ki iyi değilizSmile)

Zira şarkı söyleme yeteneği doğuştan ya da eğitimle kazanılabiliyor bence.

Ama hem sen hem olcay çok güzel şeyler yazıyorsunuz ve tahminim hakettiği gibi söylenemedği için hakettiği dereceleri alamıyor diyorum ben de.

Yani haksızlığa uğruyorsunuz bence ve bunun sebebi bu konudaki ısrarınız.

Böylr iyiyim ben diyorsanız tabi ki saygı duyar otururum ne diyimSmile)

Yani bugüne kadar söylediklerimde sesinize bir hakaret etme isteğim yoktu gençler.

Çabanızın karşılık bulması içindi herşey
    23-07-2017, Saat: 16:54

pookito

Üye Grubu

(23-07-2017, Saat: 15:26)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Kemçükyanna hanımefendi tam sıra bana geldiğinde yayınınız kesilmiş ??‍♂️her ne kadar biraz korksam da merak etmiştim[emoji3][emoji85]

23-07-2017, Saat: 18:15

SiruSho

Üye Grubu

Üzüpmeyiniz pookito beycigim dosyaniz elimde akşam.alirsiniz havadisleri

23-07-2017, Saat: 19:18

pookito

Üye Grubu

(23-07-2017, Saat: 19:18)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üzüpmeyiniz pookito beycigim dosyaniz elimde akşam.alirsiniz havadisleri

Tamam[emoji3][emoji1303]

23-07-2017, Saat: 19:33

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA 2017 - BÜYÜK FİNAL Barlo 57 21,629 01-08-2017, Saat: 14:13
    Son Yorum: Barlo
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SEÇİMİ Barlo 33 13,903 30-07-2017, Saat: 10:20
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SÖZLERİ Barlo 14 5,737 19-07-2017, Saat: 15:44

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.