• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET

krunch

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Konu Sayısı : 0

RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Aşkolsun arkadaşlar, benim tabii ki yapılan yorumlara saygım sonsuz, bir şarkı herkeste olumlu ya da olumsuz farklı duygular uyandırabilir elbette. Kim yazdı hatırlamıyorum ama benim komik bulduğum, "böyle duygusal bir parçaya bu sözler? Pek olmamış" türünde yapılan yorumdu. Joke Entry kavramından hiç haberi yokmuş demek ki diyerek kendisine bunun için Sütü Seven Kamyoncu'yla başlamasını diliyorumSmile
    24-07-2017, Saat: 09:22

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Ben öyle bişe yazdım ama olmaz manasında değildi olcay [emoji5] Undo dan sonra bu şarkıyı da başka cover yapılamayacak duruma getirmene laf ettim ben şaka yollu [emoji3] yoksa en güzel joke lar zaten beklenmeyen şarkılardan çıkar gayet bilirim [emoji56]
    24-07-2017, Saat: 09:37

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Cvp: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET

24-07-2017, Saat: 10:39

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

surisko koptum Smile
    24-07-2017, Saat: 10:52

pookito

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Ama teessüf ederim  Smile Smile  Tamamen yanlış anlamışsınız beni sayın Kemchukyan
    24-07-2017, Saat: 12:13

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Part II

6. Thunderblock - Metrobüs Günlükleri
    Öncelikle ahahahahah [emoji23]
    Toplu taşıma araçlarında istemeden (veya isteyerek) maruz kaldığımız bu olayı covermacada Olcay yorumuyla dinlemek beni çok güldürdü. Çayımı falan püskürttüm dinlerken.
    Olcay gerçekten çok komik bir adamsın sen.     Tayfun'un da dediği gibi bir stand up'çı var senin içinde.
    Bu cover son zamanların en hit joke coverları arasına rahatlıkla girer [emoji23]

7. Uluhandro - Bulutlar
    Bu şarkıyı Kiev'e gitmeden önce sevmezdim. Kiev'de provalarda falan canlı dinledikçe sevmeye başladım. Çok mistik bir hava yaratıyor bu şarkı. Uluhan da bu coverıyla şarkıyı daha da çok sevmemi sağladı. Gerçekten tebrikler. Çok klas bir iş olmuş bu Uluhan.

8. Alperto - Uyan
    Beni covermaca camiasının içine çeken isim Alper'dir. Bir gün organize ettiği yarışmaya davet etti ve o günden beri bu yarışmadayım. Teşekkürler Alper Smile
    Kendi kaleminde  bir şarkı seçmiş. Zaten Alper'in bu tarzda çok iyi olduğunu sözlerin şarkıya mükemmel uyumundan anlayabiliyoruz. Mert elinden gelenin en iyisini yapmış bence ama bu şarkıyı Alper'in sesinden de duymak isterim mutlaka. Çok geçmiş olsun.  Covermaca döneminde hasta olmak ne demek çok iyi bilirim Smile

9. Suleyx - Milat
    Süleyman bu yarışmada son yarışmalara göre daha iddialı gelmiş bu sefer. Bu güzel sesini böyle kaliteli coverlarda kullanınca ortaya güzel sonuçlar çıkıyor. Ben beğendim. Sözler şarkıya güzel oturmuş.

10. Berkay - İnsan
    Hoşgeldin Berkay. Sözlerin derin anlamlar taşıyor ama tek handikapın zaten senin de bahsettiğin gibi sesinin biraz geri planda kalmış olması.  Bunu bir sonraki yarışmada tamamen halledip karşımıza çok daha iyi bir kayıtla çıkacağına inanıyorum. İlk katılımda olur böyle şeyler. Mesela ben bu yarışmaya katıldığım ilk kaydımı yakmak istiyorum [emoji23]
    Yeni bir renk getirdiğin için teşekkürler. Seni tekrar görmek isterim.
    (Son Düzenleme: 24-07-2017, Saat: 20:00, Düzenleyen: suioeir.)
    24-07-2017, Saat: 18:25

SiruSho

Üye Grubu

Vaktini ayirip sarkilar hakkinda 2-3 kelime de olsa kelam etme zahmetini gosteren arkadaslara tesekkurler. Covermaca yorumlarla guzel. Hic birniz basinizi isten kaldiramayacsk kadar yogun degilsiniz birakin su snoblugu incileriniz dokulmez !

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    25-07-2017, Saat: 09:23

Bulent Ader

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Arkadaşlar, ilgililer: şarkı göndermemiş vatandaşlar rest of the world mantığıyla oy kullanabiliyorlar değil mi? Yoksa bu kişilerin hiç oy hakkı yok mu? Var ise oylarımızı buraya açığa mı yazalım yoksa bir mail adresi var da oraya mı yollayalım? Birileri beni bu konularda aydınlatırsa sevinirimSmile
    25-07-2017, Saat: 09:32

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Cvp: RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    (25-07-2017, Saat: 09:32)Bulent Ader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, ilgililer: şarkı göndermemiş vatandaşlar rest of the world mantığıyla oy kullanabiliyorlar değil mi? Yoksa bu kişilerin hiç oy hakkı yok mu? Var ise oylarımızı buraya açığa mı yazalım yoksa bir mail adresi var da oraya mı yollayalım? Birileri beni bu konularda aydınlatırsa sevinirimSmile

Yarışmalarda jüri olunuyor Bülent. 12 senedir böyle hatta. İlgili başlıktaki açıklamaları takip etmen yeterli.
    25-07-2017, Saat: 10:08

SiruSho

Üye Grubu

(25-07-2017, Saat: 09:32)Bulent Ader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, ilgililer: şarkı göndermemiş vatandaşlar rest of the world mantığıyla oy kullanabiliyorlar değil mi? Yoksa bu kişilerin hiç oy hakkı yok mu? Var ise oylarımızı buraya açığa mı yazalım yoksa bir mail adresi var da oraya mı yollayalım? Birileri beni bu konularda aydınlatırsa sevinirimSmile
    Bana 8 10 ya da 12 vereceksen kullanabiliyorsun ama puan yoksa katilim suresi gecti bye

25-07-2017, Saat: 11:37

Bulent Ader

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Siruşcuğum, 28'ine kadar oy kullanılabildiğini biliyorum allaha şükürSmile
    25-07-2017, Saat: 14:36

Hysteria

Üye Grubu

12 puanımı çok net emin olarak yolladım.. 10 ve 8 verdiğim iki şarkıyı da çok seviyorum, ama ondan sonraki sıralamayı yapmak ve puan veremediğim şarkılarla 1-2-3 verdiklerimi ayırmakta çok zorlandım Sad
    25-07-2017, Saat: 16:30

SiruSho

Üye Grubu

Kemchukyan'ın konaklamasına emeği geçen anneannem Amine Tarhanyan'a çok teşekkür ederim.
    25-07-2017, Saat: 18:28

krunch

Yasaklı Kullanıcı Grubu

01. Hysteria - Maden : Tebessüm ettiren, eğlenceli sözlere sahip bir çalışma. Yalnız, sondaki Haydi Naş’lar sanki o kısmı yazarken “artık sonuna geldim, neyle doldurursam doldurayım da aman bir an evvel bitsin şu lanet olası cover” dediğini duyar gibiyiz dostum! Bir de yazıldığı gibi “Değilsin” değil, “diğilsin” diye okunuyor aslında! 

02. Sirusho - Bir Mazoşistin İtirafları (Acıma Bana) : Ses ne yazıktır ki pek büyük vaatlerde bulunmasa da, orijinal şarkının notalarına, iniş ve çıkışlarına doğru yerlerde bastığın için aferini hakediyorsun. Zira sözler kadar orijinal şarkının tonlarına da uymak herkes için dilerim ki önemli bir kriter olmalı. Belki kimi yerlerde çok fazla bağırmasaydın kesinlikle daha çok kişiden tebrik alabilirdin. Vokalinin, önceki çalışmalarına göre çok daha gelişmiş ve umut vaadedici olarak kulağa çarpıyor. 

03. Legolas - Anlayamazsın : Bu arkadaşı sanıyorum ilk kez duyuyoruz, zira daha evvel hatırlamıyorum. Güçlü bir sesi olmasa (ya da bu coverda fazla açığa çıkaramasa da) kulağa hoş gelen bir tınısı var, vokal yedeklemesi de hiç fena olmamış. İlginç bir şekilde yer yer Sulhi’yi duyar gibi oluyorum ama sonra hemen bu fikirden vazgeçiyorum. Sözlerin de derli toplu olduğunu düşünürsek bence en başarılı coverlardan biri bu. 

04. Suioeir - Üzülmeye Değer Mi : Profesyonel bir bakış açısı, özenli sözler ve artık alıştığımız/duyduğumuzda güvenle kulağımızı kabartabildiğimiz bir yorum. Söz/melodi/uyum ve orijinal şarkının tonlarına doğru yerlerde ve doğru zamanlama ile 12’den basan bir cover için alkışlamaktan başka ne yapılabilir? 

05. Halil - Ay Kahroldum : Bu yarışmanın ta en başından beri tarzını koruyan ve aralarda bir kez olsun bile yolundan sapmayan 2 kişi sayın deseler birinin Halil, diğerinin ise hiç tartışmasız Volcano olduğunu söyleyebilirim. Volcano bu kez aramızda değil ancak Halil’in coverını her zamanki gibi yatak odası sesiyle ve mikrofonla sevişirken duymak insanı gülümsetiyor ve sevindiriyor. +Nakaratıyla kolayca akıllarda kalan coverlardan biri olacak.

07. Uluhandro - Bulutlar : Bir Walt Disney çizgi filminden Türkçe şarkı dinliyor olabilir miyiz? Ne kadar başarılı bir yorum ve sözler. Vokalin nağmelere titrek vuruşları da gayet düzgün ve umut verici. Puanları dağıtmak hiç kolay olmayacak! 

08. Alperto - Uyan : Alperto genel olarak sert ve haşin yorum ve sözleriyle dikkat çekmeyi bu yarışmada da sürdürüyor. Bu kez vokalin başka biri olduğunu duyuyoruz zannediyorum ancak yine de tarzının korunduğu ve temsilcisinin de eski geleneği sürdürdüğü görülüyor. Başarılı sayılabilecek bir cover. 

09. Suleyx - Milat : Bir zamanlar zirvelerden inmeyen ttr, yeniden eski parlak günlerine dönebilecek mi? Neden olmasın? Belki bu sene doğru şarkıya yatırım yapmamış olması olabilir, bu yüzden bu kez olmasa da, yakın bir gelecekte onu yeniden kupayı kaldırırken görüyor olabiliriz. Cover da yorum da kendi içinde başarılı ancak orijinal şarkı herkesin gönlüne girmemiş olduğundan oylar da bu yönde bir seyir gösterecektir. 

10. Berkay - İnsan : Yeni bir kullanıcımız mı var? Uzak kalmışım gerçekten. Bence yılın en iyi yeni katılımı ödülü verilseydi  bu cover’a ve elbette sahibine gidebilirdi. Vokalin tınısı için doğru bir şarkı seçimi olmuş, beğendim.  

11. Pookito - Her Şey Bitti Mi : Stereo değil de Mono kaydedilmiş havası bu coverın başına gelen en kötü şey olmuş. Yorum derli toplu ve sözler hiç fena değil. Ancak orijinal şarkının hecelerine uymak için yapılmış olan hecelemelerin ne yazık ki bazı yerlerde kulak tırmalaması ise bir dezavantaj. Kim olduğunu bilmiyorum ama iyi şanslar Pookito! 

12. Noiavagi - Hoşgeldin : Temiz bir kayıtı ancak arka fondan duyulan baskın bir orijinal vokal zedeleyebilirdi, öyle de olmuş ne yazık ki. Kimi yerlerde doğru notalara basılamamış olsa da yorum net ve soru uyandırmıyor.  

13. Barlo - O.M. : Temiz, akılda kalıcı bir çalışma. Yalnız girişte, "dersim sosyoloji"de bir hece/söz kaybı olduğu sanılıyor ya da böyle hissettiriyor. Sanki orada bir atlama var gibi geldi bana, yanılıyor muyum? Bir kuple eksik gibi bir durum söz konusu olabilir.. Sözler başarılı, arkadaki vokal yedeği de kulağa hoş geliyor.. Bu coverın en büyük başarısı nakaratı olmuş "kurtar bizi yehova biz mahvolmuşuz valla" kısmı özellikle tebessüm ettiriyor. Diğer bazı coverlarda sıkça rastladığımız Türkçe sözlerin heceye tam oturamama sorunsalına çok şükür ki bu coverda rastlayamıyoruz..Tek suçları bir elma! 

14. Taifung - İsyan : Sanırım bir tarz değişikliğine gitme zamanı geldi de geçiyor bile Tayfun. Sözler, orijinal şarkının ruhuna sadakat duygusu, vs. herşey yine çok başarılı. Ancak birkaç bazı coverda yine düşülen aynı vokal hatası burada da karşımıza çıkıyor, herhangi bir yabancı şarkının Türkçesinde hecelere bu kadar basıldığını normalde görmeyiz ve kulağımızı tırmalamaz ancak senin coverlarında genelde bu hataya sıkça düşülüyor. Vokalin özel tercihi de elbet olabilir ve belki ilk dönemlerinde işe yaramış da olabilir ancak artık kelimelerin sonlarına yapılan vurguların gerçekten kimseye faydası olmuyor. SÖY-LE-SE-NE A-ŞIK OL-DUN-MUUUU? YA-SAK-BAH-ÇE-LE-RE-GİR-DİN-Mİİİİ. Yani bence hecelemeden okunsaymış çok daha güzel olabilirmiş, bu kadar üstüste vurguya gerçekten gerek yok. Artık yeni bir şeyler söyleme zamanı belki de.. 

15. HSN feat. Mina - Saklandım Anılara : Hasan’ı yeniden bu yarışmada görmek sevindirici. Özenli sözler ve başarılı bir düet çalışması. Ancak yine aynı hataya denk düşüyoruz. GİBBBİİİİİ……SO-NU-NA-KA-DAR-ZOR-LA-MA-OL-MAZ….TUT-MA-DIN-E-LİM-DEN-Dİ-YE-MAH-VOL-DUM….Yani bu kadar güzel sözler ve bu kadar başarılı bir düet, bu sözleri notalara yine uyarak hecelemeden de pekala söyleyebilirdi. Kadın vokali sanıyorum ilk kez dinlemiyoruz bu yarışmada zira Covermaca için oldukça tanıdık bir vokal, kimdir bu yarışmaya düşüveren günahsız kızcağımız?
    (Son Düzenleme: 26-07-2017, Saat: 01:04, Düzenleyen: krunch.)
    26-07-2017, Saat: 00:49

Hysteria

Üye Grubu

Savunma olarak düşünme Olcay, ama ben diğilsin şeklinde değil, değilsin şeklinde hatta direk okunuşuyla 'deyilsin' şeklinde söylüyorum günlük hayatımda da [emoji848] acaba normal değil miyim diye irdeliyorum şuan kendimi [emoji29] Adana şivemden olabilir [emoji23]
    26-07-2017, Saat: 08:54

krunch

Yasaklı Kullanıcı Grubu

(26-07-2017, Saat: 08:54)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Savunma olarak düşünme Olcay, ama ben diğilsin şeklinde değil, değilsin şeklinde hatta direk okunuşuyla 'deyilsin' şeklinde söylüyorum günlük hayatımda da [emoji848] acaba normal değil miyim diye irdeliyorum şuan kendimi [emoji29] Adana şivemden olabilir [emoji23]

Doğru Türkçesi elbette değilsin diye yazılıp diğilsin diye okunmasıSmile Ve en sık karşılaşılan hatalardan biri; ancak bunu doğru söylemek herkesin tercihine kalmış tabii ki. Bir de bu sözcük o kategoriye giriyor mu bilmiyorum ama konuşma diliyle şarkı dili arasında da zaman zaman istisnalar olabiliyor. Örneğin -ecek -acak eklerinde. Örnek vermek gerekirse Nilüferin Göreceksin Kendini şarkısında Nilüfer bunu Görüceksin diye pkumuyor çünkü öyle okursa prozodiye uymaz. Bu nedenle bu hata şarkılarda istisna kabul edilebiliyor. Esasında senin sözcüğüne benzer bir sözcük (yanda belki direkt o sözcük) kullanılmış bir şarkı bulmak lazım, acaba nasıl okunmuş diye. Yanlış anlama elbette, bilgi paylaşımı yapıyorum yoksa bu bir darağacı değil(diğil!)Smile)))))))))))
    26-07-2017, Saat: 12:17

Hysteria

Üye Grubu

Deyil şeklinde kullanıyorum ben konuşurken ve şuan yazılışını bian görünce kendimi sincan apaçisi gibi hissettim [emoji847][emoji23] Anladım dediğini ben [emoji5]
    26-07-2017, Saat: 12:19

suioeir

Üye Grubu

Alem biliyor adam değilsin böyle geldin öyle gidersin şarkısı geldi aklıma. Asıl apaçi benim şu an Smile
    26-07-2017, Saat: 12:25

SiruSho

Üye Grubu

Ayh Olcay. Sarkilari mi yorumladin madde madde ses bilgisi ve prozodi dersi mi verdin anlamadim

26-07-2017, Saat: 14:11

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

Yarışmaya katılan isimler birer ülke olsaydı kim hangi ülke olurdu diye düşündüm Smile

HYSTERIA-MAKEDONYA

SIRUSHO-PORTEKİZ

LEGOLAS-POLONYA

SUIOEIR-UKRAYNA

HALİL-İSPANYA

KRUNCH-BİRLEŞİK KRALLIK

ULUHANDRO-SIRBİSTAN

ALPERTO-FİNLANDİYA

SULEYX-MALTA

BERKAY-ÇEKYA

POOKITO-ESTONYA

NOAIAVAGI-BELARUS

BARLO-YUNANİSTAN

TAIFUNG-RUSYA

HSN-SLOVAKYA
    (Son Düzenleme: 26-07-2017, Saat: 23:10, Düzenleyen: Uluhandro.)
    26-07-2017, Saat: 22:57

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA 2017 - BÜYÜK FİNAL Barlo 57 22,002 01-08-2017, Saat: 14:13
    Son Yorum: Barlo
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SEÇİMİ Barlo 33 14,184 30-07-2017, Saat: 10:20
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SÖZLERİ Barlo 14 5,885 19-07-2017, Saat: 15:44

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.