• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET

Önder

Üye Grubu

Konu Sayısı : 1

Rep Puanı: 1

RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Sirumun sarkisi basladiginda kim bu kiz yahu dedim. Suleymanmis. Eh sasirdik mi hayir.
    20-07-2017, Saat: 21:40

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Öndeeeer, hani bana. [emoji26]
    20-07-2017, Saat: 21:48

Önder

Üye Grubu

Konu Sayısı : 1

Rep Puanı: 1

Atom karincam tek kelimeyle harika olmus bayildim.
    20-07-2017, Saat: 21:50

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Cvp: RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    (20-07-2017, Saat: 21:50)Önder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Atom karincam tek kelimeyle harika olmus bayildim.

Öpücük Öpücük Öpücük Öpücük Öpücük
    20-07-2017, Saat: 22:08

suioeir

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 3

Part I

1. Hysteria - Maden
    Atarlı giderli şarkıların her zaman kredisi vardır bende. Atarlı olucam derken seviyeyi de çok kaçırmamak gerekiyor tabi. Hüseyin de bunu çok iyi dengelemiş ve ortaya güzel bir iş çıkarmış. Kelime oyunlarını sevdim.

2. Sirusho - Bir Mazoşistin İtirafları (Acıma Bana)
    Çok zor bir şarkı bu. Hem söylemesi hem de söz yazması oldukça zor. Sirusho'yu bu güzel sözleri için Süleyman'ı da yorumu için tebrik ediyorum. Siz muhteşem ikili oldunuz baya. Ben de bir ara başlamıştım söz yazmaya ama istediğim enerjiyi yakalayamadım. Kısmet Sirusho'nunmuş.

3. Legolas - Anlayamazsın
    ESC 2017'nin en sevdiğim şarkısını burada görmek ne güzel. Söz yazmayı denediğim bir diğer şarkı da buydu. Ama bu sefer daha duygusal bir tarz olsun istedim. O yüzden Yunanistan'dan vazgeçtim. Emrah sağolsun beni aratmamış şarkının hakkını vermiş [emoji846] Nakarat kısmını söylemek çok keyifliydi. Sözlere bayıldım.

4. Suioeir - Üzülmeye Değer Mi?
    [emoji7] Hakkımda hayırlısı

5. Halil - Ay Kahroldum
    Evet bir Sezen Aksu kokusu aldım. Sen bizim mahalleye geldin geleli canım, bizde ne akıl kaldı ne de fikir, bittik! Bu güzel şarkıya benzemesini ben dezavantaj olarak görmüyorum. Etkilenilecekse Sezen'den etkilenilsin benim için bir mahsuru yok. Sanatta intihal mübahtır. 
    Koşu bandındaki klibini merakla bekliyorum Smile
    (Son Düzenleme: 21-07-2017, Saat: 13:43, Düzenleyen: suioeir.)
    21-07-2017, Saat: 13:00

TTR

Üye Grubu

nacizane şarkılara yorumum:
    hüseyin: başta covermacanın yeni osman'ı olacak derken yeni olcay'ı olma yolunda gibi geldi bunda. nakaratı güzel yazmışsın. yine de çekiçle ay yanıyorum daha iyi.
    legolas: şarkının orijinalini dinlemeye katlanamıyorum. sözlerde çok ilgi çekici bi yer bulaamadım.
    sirusko: umarım yüzünü kara çıkarmam. Hüseyin'in dediği gibi şarkı bana uymadı. Sözlerin kurtarıyor yine de Wink
    sulhi: giriş kısımları çok güzel, tekerleme gibi gitmiş ki bu benim en önem verdiğim husustur cover konusunda. baya uğraşılmış çalışma. sponsorun kim açıkla! Big Grin birincilik adayısın
    halil: benim pakette en eğlendiiğim cover. izmirli diye kayırıyor diyeceksiniz ama cidden beğendim. Kız seni yerler tarzı sözler cukk diye oturmuş. evde kalmış kız kurularının marşı olacak ilerde!
    olcay: anlayamadım
    uluhan: işte bu! şimdiye kadarki en iyi coverın bu bence. birinci olduğun zaman neyi söyledin bilmiyorum bile ama bu şarkıyı hatırlayacağım. nakarat öncesi ikinci kısmın sözlerine daha farklı bi şeyler yazsan mükemmel olacakmış. yorumundaki sadeliği bağırmalı coverlardan daha çok beğendim.
    alperto: metal yorgunluğu mu oldu biraz sanki? tarz değişikliği öneriyorum. onun dışında eli yüzü düzgün cover
    berkay: berkay şarkını ilk dinlediğimde "herkes buna uyacakmış" kısmını koymalı bir küfür gibi anladım ve dedim ki wow küfürlü şarkı!! Sahra kısmındaki sözleri çok beğendim. tekerleme kısmını nazan öncel şarkılarına benziyor. gelecek vaadediyorsun Wink
    noivagi: ilk beğendiğim coverın. sen de zaten bahsetmişsin duygu beslediğin için çıkıyor böyle şeyler.
    barlas: tema benzerliği eleştirisi yersiz bence. başka tema olsaydı sakil olurdu.
    tayfun: şarkıyı sevmediğimden olsa gerek, ısınamadım. manasız bi şarkı. sözlerine diyecek bi şey yok.
    hasan: tayfun'un şarkısı gibi, verona'yı da hiç sevmezdim, beste beni itiyor ama buna yine biraz katlanabiliyorum. sözler gayet uyumlu. hasan ekolü sonuçta.
    21-07-2017, Saat: 16:53

gentedimare

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Ilk defa dinledim siralamam : sulhi 1. Hasan 2. Suleyman 3. Barlo 4. Sirusho 5. Pookito ve noivaginin coverlari eskilere kıyasla şaheser.

Tayfun olcay fln eski gunleri aratiolar. Zorlama cover cok. Akip giden profosyonel 2 is var sadece sulhi ve hasan. Kulaklarim bailadorun coverlarini aradi.

Herkese bol sans. Sulhi ya da hasan kazanir.
    21-07-2017, Saat: 17:55

pookito

Üye Grubu

Arkadaşlar ben yorumlarımı paylaşmak konusunda kararsızdım. Hani gücenen arkadaşım olur mu diye. Çünkü her birimiz çok emek veriyoruz [emoji85] ama tüm şarkıları tekrar dinledikten sonra paylaşmak istiyorum bu gece. Dayanamadım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    21-07-2017, Saat: 18:05

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

Rep Puanı: 8

Önceki sayfalarda görmeyenler ve beni elli yıldır dinleyen Sirusho'ya iletilmesi için yazıyorum. 1,5 aydır farenjit ve ses tellerimdeki ödem kaynaklı nedenle şarkımı bu yarışmada sevgili Pookito okudu. Ben yorumunu çok beğendim. Özellikle ilk nakarat pes, sonrakilerin tiz ve kafa sesleriyle çok başarılı bir iş çıkardı. Teşekkür ediyorum kendisine huzurlarınızda.

Bende alışılagelmiş tertemiz kayıtı sunamadım bu sefer belki ama bütünlük sağlayan ve dinlenirliği yüksek bir şarkı çıktı ortaya. Dinledikçe daha çok seveceğinizden eminim. Yeterki dinleyin. Smile

Diğer şarkıları dinlemeye devam ediyorum. Önümüzdeki günlerde hepsini yorumlayacağım. Katılan herkese başarılar. Emeklerinize sağlık.
    21-07-2017, Saat: 21:25

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Cvp: RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    (21-07-2017, Saat: 16:53)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: nacizane şarkılara yorumum:

sirusko: umarım yüzünü kara çıkarmam. Hüseyin'in dediği gibi şarkı bana uymadı. Sözlerin kurtarıyor yine de Wink

algı yapma fesh ederim sözleşmeyi mahkeme mahkeme dolaşırsın  Çekiç
    21-07-2017, Saat: 21:48

pookito

Üye Grubu

Cvp: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Aslında bu sefer yorumlarımı paylaşmasam mı diye düşünüyordum. Sonrasında içime dert oluyor diye. Çünkü her birimiz duygularımızı ve zekamızı ortaya koyuyoruz bir şekilde. Ve zamanımızı veriyoruz. Ama ben olumsuz yorumumdan dolayı pişmanlık duyacak türden bir şarkı dinlemedim. Bence güzel çalışmalar ortaya koymuşuz. =)
    Favorilerim belli oldu dinleyince. Özellikle ilk 3. ama geri kalan şarkıları nasıl puanlayacağım konusunda kararsızlık içerisindeyim. Şarkıları birkaç kez daha dinlemem, sindirmem gerekecek. 
    Hiçbir çalışmaya haksızlık etmek istemiyorum. Her biri ayrı bir emek.

Hysteria: Ne güzel giydirmişsin yaşadığın aşk acısından sonra Hysteria ve içindeki o özgüven yine ortada. 

Sirusho: Sanki Süleyman'ın o şahane yorumunu en leziz halde verecek şekilde özellikle yazıyorsun sözleri Alper. Etinden sütünden yararlanmışsın resmen ve Leziz bir çalışma çıkmış ortaya. 

Legolas: Sözler gayet uyumlu yürüyor ve acaba şarkıyı Legolas mı yoksa Barlo mu söylüyor diye kafam karışıyor. ama nakaratta Sulhi ile birlikte şarkı sanki bir başka uçuyor.

Sulhi: Çok başarılısın Sulhi ve kesinlikle favori olmayı hak eden bir çalışmayla karşı karşıyayız. Seni tebrik ediyorum. Muhteşem bir uyum var. Hem sözler, hem yorumun... Çok çok çok güzel!

Halil: Sevgili HalillSmile senin bu eğlenceli şarkını dinleyip de gülümsemeyen, neşelenmeyen bir arkadaş düşünemiyorum ben! En sempatik çalışma seninki kesinlikleSmile

Thunderblock: En enteresan ve dinleyicide en çok merak uyandıran çalışma ise sizden gelmiş ThunderBlock. Bu sözlere bu romantik şarkı pek gitmemiş sanki ve acaba daha eğlenceli bir şarkının üzerine söylenseydi daha başarılı olabilir miydi diye düşündüm ben.

Uluhandro: Cidden zor bir şarkı seçmişsin Uluhan. sözleri çok hoşuma gitti. Giriş kısımlarında bir hayli zorlandığını düşünüyorum. Ama heeer... diye başlıyorsun ya hani. çok iyi düşünmüşsün o kısmı ve nakarat gerçekten keyifli. Hayal kurmayı severim ve beni aldı sözlerin.

Alperto: Alperto, Rock tam senlik bir tarz ve kendini çok iyi ortaya koyuyorsun. Hem yazdığın sözlerle, hem yorumunla o tarza ve şarkının bestesine uygun sözleri cuk oturtuyorsun. Tiz kısımların tam bana göre olduğunu düşünsem de... Şarkının girişinde ve pes kısımlarda o coşkuyu senin daha iyi yansıtabileceğini düşündüm şarkıyı söylerken; ama sesin, rahatsızlığın sebebiyle zor çıkıyordu. Her zamanki o sound kaliten de yok Smule ile kaydettiğim için; ama elimden geleni yaptım. Başarılar dilerim Alpertocum.

Suleyx: Sözler kesinlikle zekice ve yorum tabii ki şahane. Ama Sirusho'nun şarkısındaki yorumundan aldığım lezzet bir başka oldu. Geçen yarışmada da böyle olmuştu sevgili Süleyman. Sirusho sesindeki o lezzeti çok iyi kapmış ve fena parlıyorsun.

Berkay: Şarkının ritmine güzel uymuş sözler ve vermek istediği duyguyu çok güzel veriyor bence. Sonlara doğru peş peşe söylenen sözlerin bazılarını duymakta ve anlamakta zorluk çektim dinlerken sadece.

Noiavagi: Futbolla ilgili esprili, komik bir şarkın vardı ya hani Noiavagi. O zaman Covermaca'ya ilk kez katılmıştım ben ve joke dediğiniz o tarz ile tanışmış olmuştum Covermaca'da. İnan bana bu şarkın o şarkından sonra çok iyi geldiSmileSmile Bu şarkı zaten pozitif bir şarkı ve kalbindeki o kelebekler çıkmakla iyi etmiş bence.

Barlo: Organizatör Bay Barlo kendisine yakışan bir çalışmayla karşımızda. "Sosyoloji" den, "tek suçları bir elma" ya kadar zekice düşünülmüş sözler. Coşku var. Ve sondaki o OM'da çok iyi düşünülmüş ve katkılarla farklı bir anlam kazandırmış şarkıya. 

Taifung: Şarkı sözlerinde vermek istediğin o duygun benim dünyama uymuş biliyor musun Taifung. Ama aklıma o eski şaheserlerin gelince de bi kaldım ben. O "İki Yol" da neymiş öyle diye inan istemsiz olarak aklıma geldi.

HSN: Kayıt kalitesi muazzam olmuş. Bir diğer favori olmayı sonuna kadar hak eden tertemiz bir çalışma. Sözler de yorumlar da şahane. Tebrik etmekten başka ne yapabiliriz ki =)
    21-07-2017, Saat: 21:57

SiruSho

Üye Grubu

(21-07-2017, Saat: 13:00)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Part I
    2. Sirusho - Bir Mazoşistin İtirafları (Acıma Bana)
    Çok zor bir şarkı bu. Hem söylemesi hem de söz yazması oldukça zor. Sirusho'yu bu güzel sözleri için Süleyman'ı da yorumu için tebrik ediyorum. Siz muhteşem ikili oldunuz baya. Ben de bir ara başlamıştım söz yazmaya ama istediğim enerjiyi yakalayamadım. Kısmet Sirusho'nunmuş.
    Teşekkür ederim.
    21-07-2017, Saat: 22:07

Alperto

Admin Grubu

Sirusho yasaklı profil avatarı koymuş. Moderatörler nerede? Hemen müdahale edilmeli.
    21-07-2017, Saat: 23:00

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

1-Hysteria-Karadağ
    Histeri iyi yazıyor bu şarkıları. Önceki bir çok işine göre bir tık daha üstte olduğu kesin. Ama cidden bir başkası söylesin Hüs Çekiç

2-Sirusho-Azerbaycan
    Hem yapılması çok zor bir cover hem de yazılması en zevkli şarkı türlerinden biri. İnsana geniş geniş bir sürü şey yazma fırsatı veren bir melodisi ve temposu var. Ama bence Sülo'nun o yanık sesi bu şarkıya pek gitmemiş. En azından nakaratına. Daha donuk bir vokal gerekiyordu sanki. Neyse o kısmı makyaj geçelim. Sözler iyi ve düzenli ama bu tempoya çok uygun değil gibi. 

3-Legolas-Yunanistan
    Emrah, tüm iyi söz yazma, iyi söyleme yeteneğini keşke bu aptal şarkıya harcamasaymış. Şarkı bana o kadar basit ve kötü geliyor ki, Emrah bu coverıyla en azından dinlenir yeni bir şarkıya dönüştürmüş.

4-Suioeir-Rusya
    Sulhi bu şarkıyı benim yazmamı çok istemişti. Benim çok iyi yazabileceğimi düşünüyordu. Hatta ben de tamam dedim kafamda fikirler uçuşuyordu. Ama işte iyi ki yapamamışımSmile Adam yapmış. Ben burada kaydın stüdyoda yapılmasına ya da Sulhi'nin yorumunun iyiliğine değil de sözlerin uyumuna dikkat ettim. Hani bu şarkıya tam da böyle sözler yazılmalıymış gibi bir his veriyor insana. Açıkçası herkes gibi ben de tartışmasız favori olduğunu düşünüyorum. Evet bence de Hasan zorlar ama gene de sanki ama bu şarkı winner sanki. Öyle diyor dinlerken. 

5-Halil-İsveç
    Başarılı bir çalışma. Bir gün Halil şarkısını başkasına söyletirse tadını daha iyi alabileceğim bence. Şahsen yani Big Grin (yine kızacak bana kesin)

6-ThunderBlock-Bulgaristan
    Şu şarkıya bu sözler yazılınca insanın aklına Escape ve Satelitte geliyor Big GrinPek iddialı sözlere sahip, kayıt kötü ve malesef yorum iyi değil. Şarkıyı başkası söylemeliydi sevgili Thunder Big Grin

7-Uluhandro-Finlandiya 
    Bu şarkıyı pek sevmezdim ben. Zor bir seçim Uluhan için ama adamın her şeyi denemeye çalışması taktire şayan. Sesi en güzel insan bence şu forumdaki. Bu şarkıyı çok iyi söylemiş. Bence sözler de gayet başarılı. Nedense Fikret Kızılok falan dinliyormuşum gibi geldi. 

8-Alperto-Ukrayna 
    Sevgili Pookito her nekadar elinden geleni yapmış olsa da, bir Alperto yorumu değil sonuçta. Şarkının sözlerini dinlerken bazı noktalarda anlamakta zorlandım texte bakma ihtiyacı hissettiriyor. Bu da bir handikap. Bu şarkının orjinaline bayılıyordum ben, o yüzden daha da beni içine çekecek bir şeyler bekliyorum hala. Dinlemeye devam. 

9-Suleyx-Avustralya 
    Süleyman'ın ses rengi de çok güzel bence. Neden kendisiyle hiç çalışmamışım dedirtti bana, Çok da iyi yazıyor. Ama galiba neden bu listede benden 12 alamıyor'un cevabını buldum. "Ansızın bir anda hayatıma girdin" coverı var ya. Bence hep onu hatırladığım için. Ne şarkıydı amk. Bak gene aklıma geldi dinliycem şimdi. Bence itiraf edelim kendimize. Yarışma sırasında bizi asla içine çekemeyen bir şarkının coverı, efsane farklı bir şeye dönüşmediği sürece covermaca'da da aynı şekilde algılarımızın dışında kalıyor. 

10-Berkay-Ermenistan
    Benim bu şarkıyı şu an tesadüfen ilk kez dinlemem nedir peki? Big Grin Lanet olası şarkı listemde yok böyle sırayla yorumlarken farkettim ki başka bir formattaymış. Mediaplayer'da yokmuş. Şimdi kendi programıyla açtım ve ilk kez dinliyorum. Öncelikle hoşgeldin diyelim Berkay'a. Bir çok ilk katılım gibi o da geleceğe dair umut veriyor. Valla baya baya yarışmaya daha önce de katılıyormuş gibi olayı çözerek yapmış coverı. 

11-Pookito-Kıbrıs

Sözler uyumlu ve şarkı da iyi söylenmiş ancak bu şarkının sorunu, herhangi bir şiirselliğinin olmaması sanırım. Yani, sevmek, uğruna ölmek gibi düz şarkı sözlerinden oluşuyor çoğunlukla. Rakipleri arasında çok iddialı sözler var çünkü. 

12-Noiavagi-Avusturya 
    İtiraf ediyorum Burak'ın kulaklarım kanamadan baştan sona rahatça dinleyebildiğim ilk şarkısı bu galiba Smile Bu kez hem iyi yazmış hem de temiz söylemiş. Ama sonuçta rakiplerini altedecek gücü olup olmadığını puanlarımızı verirken göreceğiz. 

13-Barlo-İtalya 
    Barlo'nun diğer joke cover yapanlardan en büyük farkını bir örnekle açılayayım. Barlo Cem Yılmaz, diğer denemeler de Recep İvedik gibi. Tam olarak bu hissi yaşıyorum. Ustalıklı söz yazıyor, teması hep orjinal oluyor, bir de üstüne sesi de şarkısına hep iyi gidiyor. Bir de valla bu amatör kayıt, youtube'da binlerce kez izlenen Fatih'in kaydından daha iyi bence Big Grin

14-Taifung-Polonya
    Benim en büyük sorunum bence her yarışmaya katılıyor olmak, obsesifliğimin bir sonucu malesef. Şöyle bir kaç yarışma ara versem sonra gelsem, eminim ki yazdığım ilk şarkı herkes tarafından beğenilecektir.  Ama Uluhan süper söyledi ya, bayıldım ben kendi şarkıma Rolleyes

15-HSN-Estonya
    İşte bu duruma bir örnek. Yarışmaya son katıldığında doğan çocuklar Ortaokula başlamışken sevgili başganımız yeni bir eserle çıkageldi. Ustaca bir çalışma. Karaoke'deki fazla seslerden, canlı çalındığını düşündüğüm piyanoyla kurtulmuş öncelikle. Covermaca için çok zor olan şeylerden bir diğerini yapıp kadın sesi bulmuş. Normalde bana çok ciyak ciyak bir ses gibi geldi ama bir kadın erkek düetini kurtardığı da kesin. Ama sözler, orjinal şarkıdaki o tempolu hüznü çok iyi vermiş. Alıp götürüyor. Ben de Sulhi ile kapışacağını düşünüyorum. Birinciyi kimin oyları belirler bilemem Big Grin
    21-07-2017, Saat: 23:02

TTR

Üye Grubu

Pookito unutmuşum yazmayı şarkının nakaratını beğendim Smile doksanların tadı var. Diğer kısımları şarkıdan dolayı farklı olmuş TEMA'ya ayrı düşmüş..Nakaratta uymuş ama. Budur Wink
    21-07-2017, Saat: 23:05

suioeir

Üye Grubu

Allah'ım deja vu yaşıyorum şu an. Beni birinciliğe aday gösteren arkadaşlara çok teşekkür ederim. Daha çok yeni çiçeği burnunda bir birinci olduğum için puanlarım kırılabilir diye düşünerek kendime çok şans vermiyorum aslında bu yarışmada ama yine de lütfen siz puanlarınızı eksik etmeyin. Söz veriyorum bir daha bu kadar iddialı olmayacağım  Smile
    21-07-2017, Saat: 23:22

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

En azından slavkodan iyi okudum bence tai Çekiç
    22-07-2017, Saat: 11:13

Alperto

Admin Grubu

(22-07-2017, Saat: 11:13)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En azından slavkodan iyi okudum bence tai Çekiç

Kesinlikle.
    22-07-2017, Saat: 11:26

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

(22-07-2017, Saat: 11:13)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En azından slavkodan iyi okudum bence tai Çekiç

Bak bunda haklı olabilirsin Big Grin
    22-07-2017, Saat: 15:37

SiruSho

Üye Grubu

Kemchukyan'a olağanüstü malzeme verdikleri için Hüsteria,suioeir,halıl,Olcay,Alparto ve pookito'ya teşekkürler.
    22-07-2017, Saat: 17:31

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA 2017 - BÜYÜK FİNAL Barlo 57 22,069 01-08-2017, Saat: 14:13
    Son Yorum: Barlo
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SEÇİMİ Barlo 33 14,214 30-07-2017, Saat: 10:20
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SÖZLERİ Barlo 14 5,900 19-07-2017, Saat: 15:44

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.