• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET

SiruSho

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 2

Cvp: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Bu ne bicim yarisma ne yorum var analiz !

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    19-07-2017, Saat: 20:42

Önder

Üye Grubu

Konu Sayısı : 1

Rep Puanı: 1

RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Sarkilari dinliyorum yeeeehaaaaaaa!
    19-07-2017, Saat: 20:43

Önder

Üye Grubu

Halil, tek kelimeyle korkunc
    19-07-2017, Saat: 20:44

Önder

Üye Grubu

Volkan kuskunc. Yanimdaki kova kusmuk doldu direk sonuncu!
    19-07-2017, Saat: 20:45

Önder

Üye Grubu

Tayfun, hep ayni sozler biraz degistir artik.
    19-07-2017, Saat: 20:45

Önder

Üye Grubu

Hahahahahahaha!!! Olcay sana gelene kadar ne guzel devam ediyordum sana gelince film koptu bende abi arkasi yarin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
    19-07-2017, Saat: 20:55

berik

Üye Grubu

Rep Puanı: 0

1. Hysteria - Maden: Ayy ben birden çok şarkıya söz yazmıştım, Karadağ'da bunlardan biriydi. Benim sözlerime göre seninkiler pek bir iffetli. Big Grin Ben beğendim
    2. Sirusho - Acı Bana: Yaaa Acı Banaaa diyorsun ya ses gitmiyor hiç, ben de keşke öyle olabilseydim kayıtlarda. Big Grin
    3. Legolas - Anlayamazsın: Önceki iki şarkının arkasında kaldı bana göre, ama sözler tabi ki güzel...
    4. Suioeir - Üzülmeye Değer Mi: Önce bir şaşırdım Rusya da dahil miydi diye. Bu arada nasıl kaydediyorsunuz şunları sesler çok net, kendiminkini düşününce... Smile Şu ana kadar en iyi ses.
    5. Halil - Ay Kahroldum: Ahahaha ben her şeyi beğeniyorum, çok eğlenceli geldi bana! Big Grin
    6. ThunderBlock - Metrobüs Günlükleri: Yok yok bu en iyisi!!!!
    7. Uluhandro - Bulutlar: Sesler çok net gerçekten... Teninden geçsem... Burasını beğendim. Big Grin
    8. Alperto - Uyan: Ahh nihayet nakaratı tam anlaşılmayan bir şarkı! Tek değilim. Tongue
    9. Suleyx - Milat: Bu şarkıyı sevmiyordum ama şu an sesten dolayı acayip sevdim, ne güzel ses, ne harika ses! :O
    10. Berik - İnsan: Tam da 10 numaradayım, memleket plakası Big Grin Anlaşılmayan ses için çok üzgünüm kendim için Sad
    11. Pookito - Her Şey Bitti Mi: Nakaratı beğendim ben.
    12. Noiavagi - Hoşgeldin: Orjinali gibi dinle dinle dur.
    13. Barlo - O.M.: Orjinali gibi olmuş aslında. Yaratıcı sözler bekliyordum. Ama tabi ki iyi Smile
    14. Taifung - İsyan: Gerçekteki ses ile buradaki ses bana acayip farklı geldi. Big Grin ve yine çok net bir ses...
    15: HSN feat Mina - Saklandım Anılara: Ya ne hoş olmuuuuuuş, piyano versiyonu ile güzel harmanlanmış... İddialı!
    19-07-2017, Saat: 21:37

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Ben henüz dinleme şansı yakalayamadım ama başganı sahalarda görmek, Olcay ı bi süre sonra görmek falan çok mutlu etti beni
    Onun dışında yeni bir isim Berkay hoşgeldi aramıza Heyo
    Aklımda ise bir soru....

Kazu nerede! Qusenler nerede! Sad
    19-07-2017, Saat: 21:41

SiruSho

Üye Grubu

Kuzenleri ben yedim !

19-07-2017, Saat: 21:45

TTR

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Bütün şarkıları dinledikten sonra aklımda kalan tel şeyin ay kahroldum olması... ahahah
    20-07-2017, Saat: 00:44

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

(19-07-2017, Saat: 01:39)Oaksizi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarışmayı Sulhi'nin kazanması lazım. Bu adam bu konuda cidden çok iyi bunu kabul ediniz.

Kabul etmeyen mi var?   Rolleyes 

(Sonuncu oldu)  Smile
    (Son Düzenleme: 20-07-2017, Saat: 04:35, Düzenleyen: suioeir.)
    20-07-2017, Saat: 03:56

cembulut

Moderatör Grubu

Qusenler çok yoğun tempoda çalışıyorlar.
    20-07-2017, Saat: 09:20

HSN

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 3

Rep Puanı: 0

(19-07-2017, Saat: 21:41)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben henüz dinleme şansı yakalayamadım ama başganı sahalarda görmek, Olcay ı bi süre sonra görmek falan çok mutlu etti beni

Gençlerin önünü açtım bir süre ama arada bir selam vermek iyi olur Smile

(18-07-2017, Saat: 22:38)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Welcome back HSN [emoji8]

Hoşbulduk Sulhi. Wink

(18-07-2017, Saat: 22:37)Alperto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aaa yarışmanın sürpriz katılımı HSN oldu Smile Merakla bekliyorum.

Merakına değmiştir umarım, Alper. Cool
    20-07-2017, Saat: 11:38

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

!!! Hysteria Yorumluyor !!!

02 Sirusho - Acıma Bana ; Süleyman'ın ses tonunu bu şarkıya pek yakıştıramadım ben açıkçası. Ama pırıl pırıl okumuş yine maşallah.
    2. nakarat öncesi sözleri extra beğendim. Genel olarak ise zaten başarılı sözler, beğendim ben.

03 Legolas - Anlayamazsın ; Emrah düet yaptığın kişi Sulhi değil mi ? Sulhi'nin kayıtları genelde hep iyi olur, ama burda bi net değil, değişik bi eko gibi bişey var ama anlamadım. Ses uyumunuz güzel olmuş, ileride de dinlemek güzel olabilir sizi beraber.
    Köpüklü çocuk geldi aklıma, anlayamazsınız...
    Ortalamanın üzerinde bi cover, ama aman aman da almadı beni. 

04 Suioeir - Üzülmeye Değer mi ; eeee burda pırıl pırıl kayıt var Sulhi Tongue
    Yanık bi sesle okumuşsun gibi bi etki var, orjinalinde naif bi şarkı bu, burda ise biraz arabesk tadı aldım. Sakın ha sen hayata küsme kısmına bayıldığımı belirtmek istiyorum. Sözler ise her zamanki Sulhi kalitesinde :*

05 Halil - Ay Kahroldum ; Özür dilerim Halil, ama cidden beğenmedim ben. Sıfır puan alacam bu sözümden sonra büyük ihtimal belli bi kesimden, ama dinlediğim en kötü Halil coverı olmuş bu bence.

06 ThunderBlock - Metrobüs Günlükleri ; Şarkı ismine bakınca Volkan geri döndü sanmıştım sevinmiştim oysa ki.. 
    Ama olcay çıkınca mutlu oldum.
    Karaokesinde problem mi var bunun yoksa karaokeye değil orjinal parçanın üzerinde mi kayıt aldın anlamadım. Sözleri okuyunca çok gülmüştüm beklentim yüksekti ama yalan söyleyemeyeceğim, dinleyince beklentimi karşılayamadı. Bide joke yapa yapa bu şarkıyı mı seçtin, 2.Undo vakasını yaşattın bana. Avcılar-Söğütlüçeşmeden sonrası çok iyi hahaha

07 Uluhandro - Bulutlar ; Bunu şiir olarak okuyunca çok çok başarılı bulmuştum. Ama şarkıya türkçe sözler çok uymamış gibi, bi tık bi eksiklik hissediyorum Ulucum. Süleyman gibi burda da kusursuz bi okuyuş var, ama Finlandiya gerçekten zordu cover konusunda, o zorluğu hissettiriyo cover da işte.

08 Alperto - Uyan ; İlk kez bi Alperto coverını başkasından dinliyoruz :O Pookito dimi bu?
    Öncelikle geçmiş olsun Alper, tam bi Mor ve ötesi şarkısı olmuş ama beni aman aman almadı bu da valla. 

09 Suleyx - Milat ; O sıkı sarmaları emanetmiş kısmı gerçekten paketin en güzel sözü.
    İşte bu, direk uyuyor sesine, çok çok doğru seçim ve oldukça başarılı valla. Derecesi garanti diyorum çok beğendim Süleyman

10 Berkay - İnsan ; Letonya'yı değiştirmesem cover olarak ismi "İnsan"dı coverımın. Pişti oluyomuşuz ha.
    Zor bi seçim bence Berkay bu şarkı...
    Seni burda görmek mutlu etti ama valla, ilk coverın için ise gayet başarılı bence. Başarılar, sonuç nolursa olsun devam etmeni isterim hep  Heyo

11 Pookito - Her Şey Bitti Mi ; Bitti Pooki Sad
    Tam senlik bi cover olmuş bu. Sözler kayıt vs, bi önceki coverın kadar etkilemese de, beğendiğimi belirteyim

12 Noiavagi - Hoşgeldin ; Hoşbuldum Burakcım Big Grin
    Bülent Ortaçgilvari bi çalışma olmuş. Sözler hoş, kayıt biraz daha iyi olsa güzel olurdu ama sözleri vs dinleyince şarkı konusunda çok doğru bi seçim bence. Başarılar kardiş :*

13 Barlo - O.M. ; Kimdi biri yazmış ya, şarkının orjinal teması gibi olmuş. Katılıyorum bu eleştiriye açıkçası.
    Her zamanki Barlo kalitesinde.. Nirvana olmuş Mevlana, Törkiş Occidentali's Karma gibi Big Grin
    Güzel sonuç alır bence, hak ediyor da :*

14 - Taifung - İsyan ; Şarkı başlamadan önce;
    Terkedilme/terketme, isyan, acı, aşk teması + Uluhandro ya da Bailador vokali + bir miktar Taifung yaşanmışlığı bekledim...
    Hepsini buldum Big Grin
    Tai de kafamı kıracak ama artık eskiden olduğu kadar etkilemiyo beni senin coverlar, sana bi değişiklik şart bence.
    Haa dersen ki, sanane ulan ben böyle iyiyim, saygıyla haklısın derim Big Grin

15 - HSN feat Mina - Saklandım Anılara ; Hem biyolojik woman düeti, hem de piyano tercihi. Hem de uzun yıllar sonra geri dönüş. Tüm kartlarını bi seferde oynamış başgan. Koparmaya geldim diyor adeta  Cool  Bakalım koparabilecek mi hahah

Güzel bi paket olmuşuz, beğendim valla.

Kendi şarkımda, sözlerimi oldukça düşünerek yazdım bu kez, 1 saat değil bildiğin günlerce süren bi yazma süreci oldu ilk kez Big Grin

Herkese başarılar dostlar. ama Kazu, Volkan ve kuzenlerin eksikliği hissediliyor gerçekten Sad
    (Son Düzenleme: 20-07-2017, Saat: 12:34, Düzenleyen: Hysteria.)
    20-07-2017, Saat: 12:31

SiruSho

Üye Grubu

Her yarismada iddiali ilan suioeir mi uzun aradan sonra buyuk sukse yapan HSN mi ?

20-07-2017, Saat: 12:43

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Yorumlarınız için teşekkürler. Bir kısmının orijinali gibi olduğunu kabul ediyorum. Hatta nakaratın girişi de bir süre boyunca Mevlana değil, Nirvana idi. Sonradan şarkıdaki İslam etkisini artırmak için Mevlana olarak değişti. Big Grin

Yeri gelmişken benimle birlikte OM diyen Hysteria, Uluhandro, Alperto, Gökchento ve Alperto'nun tatlı mı tatlı oğlu Mehmet Alp'e şükranlarımı sunuyorum.

Hasan'ın bu muhteşem comebacki nedeniyle de önünde saygıyla eğiliyorum.
    20-07-2017, Saat: 13:25

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

Şarkıları henüz bir kere dinledim yorumlamaya henüz haiz değilim yani.. O yüzden kendi şarkımı yorumlayayım Smile Bu zamana kadar her covermacada farklı bir tarz denedim.. Power ballad,Techno music, Arabesk, Pop, Hareketli-Slow her tarza bulaştım ama itiraf etmem gerekirse Finlandiya'da duvara tosladım.. Sadece belli belirsiz bir piyanonun gölgesinde her türlü detoneye karşı savunmasız şarkı söylemek, artı o muhteşem şarkının duygusunu verebilecek Türkçe sözleri seçmek çok zordu.. Altından kalkabildim mi bilmiyorum ama farklı tarzlar denemeye devam edip ilk fırsatta da denemediğim rock tarzını denemek istiyorum Smile herkese bol şans...
    20-07-2017, Saat: 15:39

Bulent Ader

Üye Grubu

Arkadaşlar şarkıların bi 9-10 tanesini dinledim, katılan herkesin emeğine sağlık. Metrobüsün güftesi aşırı biplik olmuş yalnız, çok eğlendim dinlerken.
    20-07-2017, Saat: 15:44

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Cvp: RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    (20-07-2017, Saat: 00:44)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bütün şarkıları dinledikten sonra aklımda kalan tel şeyin ay kahroldum olması... ahahah

Bu yazdığını olumlu bir eleştiri olarak kabul ediyorum Süleyman!  Çekiç Tongue 

İtiraf etmem gerekirse şarkının sözlerini yazarken Sezen Aksu'nun "seni yerler, seni ham yapar bu zilliler" şarkısından esinlendim. Uzun zamandır şarkıyı kayıt aşamasında, şarkıyı söylerken bu kadar eğlenmemiştim. Zaten dinlediğinizde bunu sesimden anlayabilirsiniz. Hele sonlara doğru iyice coşmuşum....Ha bu arada Robin Bengtsson'un esc sahnesinde yaptığı gibi ben de spor salonunda yürüme bandında şarkımı söylerken video klip çekmek istiyorum. Umarım yaparım... Big Grin Heyo
    (Son Düzenleme: 20-07-2017, Saat: 17:51, Düzenleyen: halil.)
    20-07-2017, Saat: 17:48

Önder

Üye Grubu

Halil bu sarkiyi cami acip bagirarak soylesene.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    20-07-2017, Saat: 20:38

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA 2017 - BÜYÜK FİNAL Barlo 57 22,007 01-08-2017, Saat: 14:13
    Son Yorum: Barlo
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SEÇİMİ Barlo 33 14,190 30-07-2017, Saat: 10:20
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SÖZLERİ Barlo 14 5,891 19-07-2017, Saat: 15:44

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.