• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET

SiruSho

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 2

Cvp: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Genel olarak ise 0 puana abone olduk zaten. Son yila goreyse ; OH MY GOD haaah haaaah :banualkanmod:

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    26-07-2017, Saat: 23:17

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Tai ye rusya demenin patenti bende, telif hakkı ödeyeceksin ulu Çekiç
    Şaka byana süleyman malta dışında başarılı eşleşmeler. Ben de en büyük başarısı 12. Olan
    Her sene patır kütür elenen, ay vil dens elooon diyen o garibim tatlış ülke olm bari napalm [emoji22][emoji22][emoji22]

Koyvermeyin oyverin dostlar [emoji23] #Maden
    27-07-2017, Saat: 08:07

SiruSho

Üye Grubu

Grinin 50Tonu'nu izleyip dudaklarini isiranlardan oy bekliyorum. Tamam belki yapacak partner bulamadiniz ama Grinin 50Tonu gibi sarkiya oy verin!

27-07-2017, Saat: 10:05

TTR

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

RE: COVERMACA 2017 - SOHBET&MUHABBET
    Şarkıma yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim.. Genel olarak beğenilmiş. Eleştiriler ise besteye ısınamadıkları için şarkıyı beğenemedikleri yönünde yoğunlaşmış. Şahsen şarkıyı çok severim, söylemesi de zor bir şarkı. Gırtlak oyunlarını seviyorum. Çocuğun cırtladığı kadar var Smile Genelde covermacada kimsenin yüzüne bakmadığı şarkıları seçtiğim doğrudur. Birinci olduğum şarkı bile kimsenin-ben dahil- dikkatini çekmemiş Estonya 2013'tü Big Grin Kimsenin yüzüne bakmadığı şarkıları alıp onlara Türkçe ile başka bir ruh katmayı daha çok seviyorum. Zaten kendileri efsane olan şarkılara cover yapmak bana kolaycılık gibi geliyor. Tabii bu benim görüşüm. Yine de all times için bu eleştiriye kulak verip sevilen bir şarkıya cover yapabilirim. Anna Vissi'nin Everything'i mesela. Big Grin

edit: Coverım bütün emanet sarılmışlara gelsin Big Grin
    (Son Düzenleme: 27-07-2017, Saat: 15:36, Düzenleyen: TTR.)
    27-07-2017, Saat: 15:33

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

01. Hysteria - Maden : 
    Tarzına uygun bir çalışma olmuş. Atarlı Giderli karşıdakinin havasını alan sözler yakışıyor gerçekten ve yorumlarda da beğenilmiş durumda zaten. Vocal'de ise önceki çalışmalara göre daha iyi geldi bana. Nağmeler belki olmasa da olurmuş.  Başarılar dilerim.

02. Sirusho - Bir Mazoşistin İtirafları (Acıma Bana) : 
    Millet öldü bitti bu çalışmaya ama ben ısınamadım. "Tuz bas yarama, yak bir mum daha, yatsıya kalma." Aslında daha bir pes sesi bu şarkıyı yakıştırsam da TTR bu basit sözleri almış, duygular katmış ve şarkıyı yukarı  taşımış. Kemçük prensesi neden bu kadar acı çekmek istiyorsun, anlat bakalım. 

03. Legolas - Anlayamazsın : 
    Gayet güzel bir çalışma olmuş, sözler ve şarkının akışı gayet iyi. Düet olması aslında gerekmiyordu bu şarkıda ama düet olması şarkının üstüne bir kıymet katmış. Verse'ler biraz daha tiz olsaydı daha iyi dururmuydu diye merak ettim sadece. Başarılar dilerim.

04. Suioeir - Üzülmeye Değer Mi : 
    Dört dörtlük ve özenilmiş bir çalışma. Söz-vocal-kayıt her şey üst düzeyde. Kazanırsa şaşırmayacağımız bir katılım. Böyle başarılı coverlar silinmiyor. O kişinin müzik arşivinde her zaman dinleyebileceği, cemaatimizden olmayan başka sade vatandaşlara da dinletebileceğimiz eserler oluyor. Hiç denettiniz mi coverlarınızı sade yurdum vatandaşlarına dinletmeyi. Başınıza neler geliyor unutmazsınız. Böyle temiz bir katılım ile en büyük kazanım da bu oluyor bu yarışmada. Parçanın yarışma gecesinde yer almaması bazı yarışmacılarda nasıl etki yapar bilemiyorum ama Sulhi için en büyük kazanım parçanın kendisi zaten.

05. Halil - Ay Kahroldum : Halil yine bu yarışmanın en dile dolanası şarkısını yapmayı başarmışsın. Bu da ayrı bir yetenek. Yanına 4 spor arkadaşını da alarak koşu bandındaki klibini merakla bekliyoruz. Smile

06. ThunderBlock - Metrobüs Günlükleri: İşte bu şarkılar yüzünden hazırladığımızı coverları eşe dosta akrabaya dinletemiyoruz. Big Grin Bu anlattıkların Metrobüs gibi iş gidiş çıkış saatlerinde Kabataş-Bağcılar tramvayında da geçerli. hormonlarındaki seviye değişimlerine göre akıllarımızdan geçenleri keskin dil ve sesinle güzel aktarmışsın. Klip de bekliyoruz :S Senden daha temiz kayıt bekleyenleri dinlemen dileğiyle. 

07. Uluhandro - Bulutlar : Listede abartısız en zorlu cover yapılacak şarkı. Uluhan üstesinden gelmiş. Alacağı dereceden ziyade böyle zor bir çalışmanın altından kalkması takdire şayan. Kara tavuk Joke'u  da aslında hiç de fena değildi. Her Yağmur yağdıktan sonra, her toprak kokusu dediği kısımları şarkının en sevdiğim kısımları. 

09. Suleyx - Milat : Bu yarışmanın en başarılı katılımlarından birisi gözüyle bakıyorum. Kesinlikle iyi bir dereceyi elde edecek. Sirusho'nun şarkısına Süleyman'ın sesi nasıl çok uymamış görünse de buna cuk oturmuş. Nakaratlarda ve finale doğru çok güzel uçurmuşsun şarkıyı. Eurovision'da yarışabilecek bir performans. Tebrikler.

10. Berkay - İnsan : 
    Ozzy'ye benzettim ses rengini, çok benziyor. Şarkı ise farklı ve bir psikolojik çalışma olmuş. Dinlerken farklı yerlere götürüyor. Hoşgeldin diyor ve performansının artarak önümüzdeki yarışmalarda da devam etmesini diliyorum.

11. Pookito - Her Şey Bitti Mi : 
    Favorilerden olacağına inandığım ama yorumlarda pek de öyle gözükmeyen bir katılım. Şarkı uyumu, sözler, Pookito'nun gruptaki en iyi yorumculardan biri olduğunu ne zaman göreceksiniz? Kayıt kalite piyasasının yükseliği günümüz konjüktüründe pookito'nun da bu konuda bir şeyler yapması her zaman tepeye oynamasını sağlayacaktır. 
    Uluhan da aynı smule programını kullanıyor pookito da. Aradaki fark neden kaynaklanıyor üniversitelerde doktora tezi konusu olarak tartışılmalı.

12. Noiavagi - Hoşgeldin : 
    Sevgili burak bu zamana kadar ki en iyi katılımın. Şarkını dinlerken hissettiğim şey şu: Patlamak üzere ama patlayamıyor bir türlü. Neden diye düşündüm ve sorunu buldum. Daha çok diyaframla ve yüksek volüm ile okunsa idi çok iyi bir derece alabilirmiş diye düşünüyorum. 

13. Barlo - O.M. : 
    Sözleri doldurmak zor bir şarkı. Barlo her bir heceyi layıkıyla doldurmuş ve bu şarkıdaki en büyük takdiri bu topluyor. Kayıt ve okuyuş da gayet yerinde. İyi bir derece alacağı kesin. ommmmmm

14. Taifung - İsyan : Taifung ve Ulu tehlikeli ikili. İkisi bir araya gelince ortaya iyi bir şey çıkmaması bir kere zor. Son heceler kulağa uzun geliyor ama bunu bir tarz olarak yorumluyorum. Hey Hey kısımları ulu'nun çok tatlı geliyor kulağa. Bu şarkıda bir anda batıdan doğuya kaydırıyor ekseni ama dinlemek çok keyifli. İlk 5'de kendine yer edineceğini düşünüyorum.

15. HSN feat. Mina - Saklandım Anılara : Sürpriz katılım, muhteşem bir düetle çıktı HSN karşımıza. Piano versiyon da çok tatlı olmuş. Seslere, sözlere duyguya daha çok odaklanıyoruz ve bu da bizi bizden alıyor. Zirvenin en büyük adaylarından birisi. Madem böyle başarılı katılınabiliyordu, her zaman bekleriz efendim. Smile
    28-07-2017, Saat: 12:10

SiruSho

Üye Grubu

Oylama pazar aksami saat 23.59'a kadar uzatilacak gibi bir his var icimde

28-07-2017, Saat: 13:18

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

Oylama uzamayacak. 23.59a kadar gönderebilirsiniz oylarınızı.
    28-07-2017, Saat: 13:22

suioeir

Üye Grubu

Yorumun için teşekkür ederim Alper. Cover yaptığım şarkının eurovisionda yarışmaması, bazı arkadaşlarımızın oylarını etkileyebileceğinden bahsetmişsin ama böyle bir puan vermeme gerekçesi  sunacak olan varsa açıkça söyleyeyim çok saçma bir bahane. Sonuç olarak benim coverım bu yarışmada yarışıyor, herkes gibi ben de  bir emek verdim ve tabii ki emeğimin karşılığını görmek istiyorum. Bu şekilde düşünüp oy vermemek veya puan düşürmek art niyetli davranmaktan başka bir şey olamaz.
    (Son Düzenleme: 28-07-2017, Saat: 15:37, Düzenleyen: suioeir.)
    28-07-2017, Saat: 14:44

SiruSho

Üye Grubu

"Yarismada yer almadi' diye bahane bulup puan kesmeyi düşünmek bile gülünç [emoji23]

Finali haftaya cuma yapalim mubarek gun [emoji106]

28-07-2017, Saat: 15:22

Hysteria

Üye Grubu

yok be saçmalamayın Big Grin
    öyle bi puan kırma olayını sanmam ben kimsenin yapacağını.
    28-07-2017, Saat: 15:58

suioeir

Üye Grubu

Part III

11. Pookito - Her Şey Bitti Mi?
    Mert en sonunda orgazmik yorumundan uzaklaşmış ve eski coverlarına nazaran daha normal bir yorumla karşımıza çıkmış. Bence daha iyi olmuş. Sözler akılda kalıcı, yorum güzel. Yarışmaya verdiğin emeği ve değeri çok net görüyorum Pookito.

12. Noiavagi - Hoşgeldin
    Bir önceki coverına göre çok çok daha iyi, özenle yazılmış sözler var bu coverda Burak. Sen de her yarışmada kendini ilerleten yarışmacılardansın. İyi gidiyorsun, ara verme bence hiç.

13. Barlo - O.M.
    Sözlerin orijinal sözlere benzer olarak seçilmesi dezavantaj gibi görünse de bence kulağa hoş geliyor. Tipik bir Barlo katılımı olmuş.

14. Taifung - İsyan
    Tayfun'a her yorum yaptığımda ne kadar güzel sözler yazdığından bahsediyorum. Yine belli bir çıtanın üstünde hazırlanmış bir cover olmuş. Tayfun'un oturmuş bir tarzı var artık hepimiz kabul ediyoruz bu tarzda iyi olduğunu. Çok daha değişik tarzları da denemesini öneriyorum kendisine. Rock olabilir veya ucuz bir pop.

15. HSN feat. Mina - Saklandım Anılara
    Hasan'ın uzun bir aradan sonra tekrar yarışmaya dönmesi çok güzel bir sürpriz oldu. Çok çok özenli yazılmış sözlerle ben daha ölmedim diyor adeta Smile Mina'nın sesi gerçekten harika bir ses ben bayıldım. Bu güzel sözlere kusursuz bir makyaj olmuş onun sesi. Hasan'ın bölümleri de gayet iyi yorumlanmış. Güçler birleştirilmiş ve ortaya kaliteli bir iş çıkmış, tebrikler...

Herkesin yüreğine, emeğine sağlık..
    (Son Düzenleme: 28-07-2017, Saat: 20:53, Düzenleyen: suioeir.)
    28-07-2017, Saat: 19:14

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

(26-07-2017, Saat: 22:57)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarışmaya katılan isimler birer ülke olsaydı kim hangi ülke olurdu diye düşündüm Smile

NOAIAVAGI-BELARUS

Benim canim arkadasim. Cok kibarsin. Ben olsam hep iyi sarki yolladim sanip, her yil totalde uc kisinin sarkisini sevdigi Isvicre derdim. [emoji23][emoji23][emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    29-07-2017, Saat: 01:06

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

(29-07-2017, Saat: 01:06)noiavagi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öpücük
    (26-07-2017, Saat: 22:57)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarışmaya katılan isimler birer ülke olsaydı kim hangi ülke olurdu diye düşündüm Smile

NOAIAVAGI-BELARUS

Benim canim arkadasim. Cok kibarsin. Ben olsam hep iyi sarki yolladim sanip, her yil totalde uc kisinin sarkisini sevdigi Isvicre derdim. [emoji23][emoji23][emoji23]

Benim minik Minsk kelebeğim Öpücük
    29-07-2017, Saat: 13:22

SiruSho

Üye Grubu

Tahminlerim
    1.Hsn
    2. Suioeir
    3.Suleyx
    4.pookito
    5.Barlo
    6.Uluhandro
    7.taifung
    8.hysteria
    9.Alperto
    10. Halil
    11. Ben
    12. Thnderblock
    13.Legolas
    14.noiavagi
    15. Berik

29-07-2017, Saat: 19:09

Hysteria

Üye Grubu

Hasan Süleyman ya da Sulhi alacak gibi gözüküyor hakkaten. Gönlümden geçeni söylemeym ama 12 verdiğim şarkı gerçekten kazansın istiyorum umarım hakkını alır. Baya beğenerek dinliyorum
    29-07-2017, Saat: 19:16

suioeir

Üye Grubu

Kim hak ediyorsa o kazansın. Ben elimden geldiğince en iyi şekilde karşınıza çıkmaya çalıştım. Burada gördüğüm destek için de herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum tekrardan. Yarışmayı kazanamasam bile yorumlarınız beni fazlasıyla mutlu etti. 1, 2 veya 3 rakamların bir önemi yok ben beklediğim tepkiyi gördüm ve bu konuda yanılmadım.
    Yarın akşam uçuş sebebiyle aranızda olamayacağım. Herkese iyi eğlenceler.
    (Son Düzenleme: 29-07-2017, Saat: 20:09, Düzenleyen: suioeir.)
    29-07-2017, Saat: 20:00

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

Benim tahminim
    1-sulhi
    2-hasan
    3-barlas
    4-süleyman
    5-alper ö.
    29-07-2017, Saat: 20:23

Önder

Üye Grubu

Konu Sayısı : 1

Rep Puanı: 1

Goruyorum ki baskanimiz da katilmis yarismaya. Yasina basina bakmadan utanmadan arlanmadan. Bu kelli felli adamlari sokmayin artik su yarismaya[emoji38]

(Son Düzenleme: 29-07-2017, Saat: 23:08, Düzenleyen: Önder.)
    29-07-2017, Saat: 23:08

Önder

Üye Grubu

Konu Sayısı : 1

Rep Puanı: 1

Neyse sakalar bir yana, adanmis bi covermaca fani olarak bu sefer oy vermekte cok zorlandim. Cok guzel isler cikmis. Kisisel favorilerim karisik sekilde Hasan, Sulhi, Barlas, Suleyx ve Siru. Bunlardan biri almali yoksa olay cikaririm soyliyim! [emoji48]

29-07-2017, Saat: 23:17

SiruSho

Üye Grubu

Gecen ay Eurovision'da son 5.yilin.ilk 10unu cikarmistim. Covermaca'da yapsam.ilk 3 Sulhi Uluhandro ve Taifung olur sanirim.

Her sene belli bir citada ve seviyede sozler cikarip kulagimiza hitap eden bu 3 ismin ilk.kez iddiali olan sarkilara nazaran daha fazla kredisi var benim neznimde. Bu da benim kistasim. Gitgide tecrubelenen arkadaslardan bahsetmiyorum

29-07-2017, Saat: 23:26

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA 2017 - BÜYÜK FİNAL Barlo 57 21,948 01-08-2017, Saat: 14:13
    Son Yorum: Barlo
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SEÇİMİ Barlo 33 14,157 30-07-2017, Saat: 10:20
      COVERMACA 2017 - ŞARKI SÖZLERİ Barlo 14 5,860 19-07-2017, Saat: 15:44

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.