• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MEMBER SONG CONTEST TRÊS - SOHBET&MUHABBET

SiruSho

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 2

Cvp: MEMBER SONG CONTEST TRÊS - SOHBET&MUHABBET
    Herkes dogal yasam.hayranidir ama.kimse inek sagmak tezek kurutmak istemez Lagalugacigimm

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    17-06-2017, Saat: 01:10

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Rep Puanı: 3

@halil

MSC'nin evet bir keşif yarışması olması gerektiğini düşündüğümden, artık böyle bir kural konması gerektiğini belirttim zaten. Yani aslında meramını en net anlatan ben oldum.

Doğrudur böyle bir kural olmadığı için herkes kendi istediğibi yollar haklısın.

Öte yandan neredeyse artık herkesin sözbirliği etmiş gibi bu konuda hemfikir olması da (ardarda yaptığın alıntılarda görüldüğü gibi) zaten MSC'nin böyle bir yarışma olmasının istendiğinin bir kanıtı adeta.
    17-06-2017, Saat: 01:11

taifung

Üye Grubu

@emrah

Evet ben şahsen yeni keşiflere ve farklı dillere meraklı bir forum üyesiyim ama Çince şarkıyı da hiç beğenmedim mesela. Yani beğeni kişiseldir, sevmezsin olur biter. Kaldı ki çok seveni de çıktı sanırım o şarkının.

Farklı dilleri sevenlerin çince şarkıya bayılması gerekmiyor bence. Bayılanı da olabilir.

Özetle aslında şarkısı sevilen ya da sevilmeyen herkesin yaptığı genellemeler bana garip geliyor.

Örnek benim ibranice şarkıyo bi sürü kişi sevmediğini belirtti, valla hiç bir his uyandırmadı bende bu yorumlar. Sevmemiş, oldu bitti bu kadar benim için[emoji28]

Bestecisi olsam üzülürdüm ama[emoji56]
    17-06-2017, Saat: 01:15

SiruSho

Üye Grubu

Ketika Cinta Birtasbih'e 10 puan vermis adam Tayfun

17-06-2017, Saat: 01:17

taifung

Üye Grubu

RE: MEMBER SONG CONTEST TRÊS - SOHBET&MUHABBET
    En beğendiğim şarkılar da alperto, bailador, pookito ve önder'in çıktı?
    17-06-2017, Saat: 01:21

Legolas

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

(17-06-2017, Saat: 01:15)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @emrah

Evet ben şahsen yeni keşiflere ve farklı dillere meraklı bir forum üyesiyim ama Çince şarkıyı da hiç beğenmedim mesela. Yani beğeni kişiseldir, sevmezsin olur biter. Kaldı ki çok seveni de çıktı sanırım o şarkının.

Farklı dilleri sevenlerin çince şarkıya bayılması gerekmiyor bence. Bayılanı da olabilir.

Özetle aslında şarkısı sevilen ya da sevilmeyen herkesin yaptığı genellemeler bana garip geliyor.

Örnek benim ibranice şarkıyo bi sürü kişi sevmediğini belirtti, valla hiç bir his uyandırmadı bende bu yorumlar. Sevmemiş, oldu bitti bu kadar benim için[emoji28]

Bestecisi olsam üzülürdüm ama[emoji56]

@tayfun

Benim için de oldu bitti zaten. Aldirmadim bile. Yarışmayla da yatıp kalkmadım Wink

Sadece genel bir yorumdu benimkisi. Haklılık payı da var ama. Tongue
    (Son Düzenleme: 17-06-2017, Saat: 01:23, Düzenleyen: Legolas.)
    17-06-2017, Saat: 01:22

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

Ben bu yarışmayı kendi adıma bir keşif yarışması olarak görüyorum, hatta bir adım daha ileri giderek kendi müzik zevkimin ürünü olan şarkılar yolluyorum asla puan kaygısı gütmüyorum ( bu söylediğim yanlış anlaşılmasın) zaten sonuçlar da hep ortada.. Ayrık otu olduğum için genelde sonlardayım Smile Ama bu 4. Yarışmam ve 4 Msc'de o kadar mükemmel şarkılar keşfettim ki.. Önemli olan da bu bence.. Pazar akşamı kimselere randevu vermeyin.. Oylama efsane olacak Smile
    17-06-2017, Saat: 03:08

TTR

Üye Grubu

cat stevens'ı volkan'ın göndermesi içimi parçaladı Big Grin

onun dışında çok fazla şaşırdığım bir isim olmadı. paketi genel olarak dinlediğimde kesinlikle kötü değil. spotify listesini de ben yapmıştım zaten, dinlerim arada.

no need to argue hakkında gelen yorumların bazılarına isimler açıklanmadan da tepki vermiştim. çok sade ve duygusunu vermekte başarılı olan bir şarkıya uyku getirdi diyen arkadaşların hissizliğine hayran olduğumu tekrar belirtmek istiyorum.
    17-06-2017, Saat: 13:04

Psk

Yasaklı Kullanıcı Grubu

https://youtu.be/hcDwmtDpnSE

Şunu izleyip de beğenmeyen olabilir mi? Nasıl bir rahatlık, nasıl bir hakimiyet... Duygu yüklü, dinleyiciyi kendine çeken muhteşem bir performans. Dinleyenlerin aktif katılımı filan efsane. Canlı versiyonu özellikle bunun için seçtim. Bence stüdyo versiyonu bu kadar etkili değil mesela. Hem bunda bir de süper gitar solosu var. Hemen Türkçe cover'ı yapılmalı bunun. Tutması kesin.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    17-06-2017, Saat: 13:07

suioeir

Üye Grubu

Canlı performans yarışması değil ki bu. Evet şarkıyı gayet iyi okuyor ağzına sağlık. Ama bu kadar. Şarkı beni etkilemedi hiç. Performanslara bakılacaksa hepimiz performans videosu gönderelim o zaman.
    (Son Düzenleme: 17-06-2017, Saat: 13:27, Düzenleyen: suioeir.)
    17-06-2017, Saat: 13:26

cembulut

Moderatör Grubu

Rep Puanı: 1

(17-06-2017, Saat: 00:17)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (17-06-2017, Saat: 00:13)pookito Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hysteria yorumunu görünce çok şaşırmıştım. Helal olsun demiştim içimden Smile

Yorumunun devamını okuyunca değil tabii =D Benim seçtiğim şarkıyı doğru tahmin ettiğin için

Bi seni tutturabilmişim zaten [emoji23] 21 uluhandır diye aşırı emindim tai çıktı
    Çince kesin cem diyodum emrah çıktı [emoji3] gerçi şarkının uzunluğundan tahmin etmiştim onu [emoji48] bunun da neden bilmiyorum tınısı büyüsü va neyse direk sen geldin aklıma [emoji56] geçen msc 12m senindi ama bu kez olacak mı bakalım [emoji33]

Çince ve ben nasıl bir mantık yürüttün merak etmiştim histerik canım. anlatır mısın?
    17-06-2017, Saat: 13:47

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

Herkese selam,

Oncelikle sarkima iyi ya da kotu yorum yapan herkese cok tesekkur ederim. Kendi cok sevdigim bir sarkiyi sizlerle paylastim, umarim sevdirebilmisimdir. Playlistinize bi sarki ekletebildiysem ne mutlu bana.

Aslinda suya sabuna dokunmadan yarismayi sonlandirmak istiyordum ama bir sey soylemeden birakmak istemedim. Puanlar aciklandiktan sonra soyleyecektim ama hasetlik olarak anlasilmasin diye simdi soylemek istedim.

Yarismaya katildigim ilk gunden beri yarismada kesif temelli ve aksini savunan iki taraf oldugunu goruyorum. Acikcasi ben de kesifciler tarafindanim. Zaten her an her yerde duydugum bir sarkinin bu tarz bir yarismada olmasini sevmiyorum. Kendimce adaletli de bulmuyorum.

Bence yarismaya bundan sonra popularite kurali getirilmeli. Boylelikle tum tartismalara da son verilmis olur. Bu demek degil ki populer sanatcilar ile katilim yasaklanmali. Atiyorum Rihanna'nin work ya da benzer populerlikteki bir sarkisiyla katinilamazken same old mistakes ile katilim serbest olur. Boylelike yarismanin da tadi harika olur.

Kendi adima her yarisma doneminde tum playlistlerimi acip hangi sarkiyi herkes bilmiyordur, herkes sevebilir, puan alabilirim diye dusunuyorum. Forumun buyuk bir kisminin boyle olduguna eminim.

Eger boyle bir kural getirirsek herkesin sevdigi isimlerin sevdigi sarkilari ile katilan insanlarin, ben ve benim gibi insanlarin sarkilarina yaptigi haksiz elestirilerinin de onune gecmis oluruz.

Son olarak sunun altini cizmek istiyorum; ozellikle birilerini ya da bir kac sarkiyi hedef alarak bu yorumlarda bulunmuyorum. Son bir kac yili goz onune alip bu yorumu yapiyorum. Yarismadaki tansiyonu goz onune alirsak yenilik vakti geldi diye dusunuyorum.

Hadi herkese basarilar.
    May the best song win!

Ps: Bana oy vermeyen herkes bu sicak gunlerde amele yanigi olsun ins!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    17-06-2017, Saat: 13:48

cembulut

Moderatör Grubu

(17-06-2017, Saat: 00:17)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (11-06-2017, Saat: 10:28)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 03-CAFERGOT-KATY PERRY-CHAINED TO THE RHYTHM
    Ve o kişi Katyciğim bile olsa söz konusu bu yarışma ise benim için yok değerinde oluyor. Bu yarışmada az bilinen şarkılar yarıştırıp yeni müzikler keşfetmeyeceksek MSCyi düzenlemenin de hçbir anamı yok. Her hafta power fm top 40 listesinden kendimize birer şarkı seçip onları yarıştıralım bari. Biz günlerce arşiv araştırması yapıp kendimizi yırtmak zorunda da kalmayız bu şekilde. Bence 2017’nin en iyi şarkısı olmasına rağmen puan çıkmayacak benden ne yazık ki.

Cem Bulut, MSC az bilinen şarkıları yarıştırıp yeni müzikler keşfetme yarışması mı?

Senden önceki parça olan Take me to church'e yaptığım yorumda etik demiştim. eğer bu yarışmada yeni müzikler keşfetmeyeceksek yarışmayı yapmanında hiçbir anlamı yok bence. eurovision etrafında toplanmış insanlarız. eurovisionun kendisi zaten yeni müzikler keşfetmek üzerine kurulu. covermaca yapıp kendimiz yeni şarkılar üretiyoruz. E bu forumda yapılan MSCnin de keşif üzerine kurulu olması kadar da mantıklı birşey yok. Kurallara nasıl geçirilir ne gibi kurallarla bunun önüne geçilir tartışmak lazım ama her mscde aynı yorumları yapmaktan sıkıldım ben. REFORM istiyoruz BAŞKAN.

Ha hiçbir kural değiştirilmese ve siz yine liste başı şarkılar ile katılsanız bile benim için çok önemli değil. Zaten puan vermiyorum.
    17-06-2017, Saat: 13:57

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Youtube izlenme sayısı kısıtı koyacaktık aslında, sonra vazgeçtik. Başka bir yarışmada yapabiliriz belki.
    17-06-2017, Saat: 14:26

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Bence konsepti olmayan bir yarışma için popülerite sınırlaması çok yanlış. Popüler şarkıların 5 tanesinden 2'sini bilmeyen, ilk defa duymuş ve keşfetmiş olanlar da olabilir mesela. Eğer yarışmanın keşif yarışması olmasını istiyorsanız bunu engelleyemezsiniz.

Ayrıca yıllardır dönen bir tartışma bu, sadece bu yarışma başlamadı ki... Bunun kararını yarışmacı kendi versin. Bu eleştirel okların hedefi olmaktan korkmuyorsa buyursun katılsın en hit parçalarla. Burda kimsenin popüler şarkıyla katılana kızmaya hakkı yok. Adaletsizlik, kolaya kaçma, sıkıcı vb. olduğunu düşünen puan vermez. Oldu bitti.
    (Son Düzenleme: 17-06-2017, Saat: 14:55, Düzenleyen: Bailador.)
    17-06-2017, Saat: 14:54

Legolas

Üye Grubu

(17-06-2017, Saat: 00:17)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bi seni tutturabilmişim zaten [emoji23] 21 uluhandır diye aşırı emindim tai çıktı. Çince kesin cem diyodum emrah çıktı [emoji3] gerçi şarkının uzunluğundan tahmin etmiştim onu [emoji48] ...]

12yi bu sefer bana verdin. Heyo 4.35 lik sarkinin nesi uzun?
    (Son Düzenleme: 17-06-2017, Saat: 15:18, Düzenleyen: Legolas.)
    17-06-2017, Saat: 15:17

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

(17-06-2017, Saat: 15:17)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (17-06-2017, Saat: 00:17)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bi seni tutturabilmişim zaten [emoji23] 21 uluhandır diye aşırı emindim tai çıktı. Çince kesin cem diyodum emrah çıktı [emoji3] gerçi şarkının uzunluğundan tahmin etmiştim onu [emoji48] ...]

12yi bu sefer bana verdin. Heyo 4.35 lik sarkinin nesi uzun?

Youtube da mı nerdeydi biyerde 6.33 falandı ondan demiştim [emoji51][emoji3]
    Cem; genelde listedeki en aykırı en değişik şarkı sen olurdun o yüzden ama yanıldım [emoji22]
    Ayrıca evet bence de iki Burak da iyi demişler.
    Kesin kural koyulmaz belki ama madem 250milyonluk şarkı yolluyosn puan gelmemesine laf etmemek lazım bence. Bi sonraki MSC de temalı yaparız, sorun kalmaz belki de Wink
    17-06-2017, Saat: 16:34

TTR

Üye Grubu

Bu arada Katy Perry'nin Bon Appetit şarkısını yollasaydın keşke Halil, yazın şarkısı resmen.
    17-06-2017, Saat: 16:43

Bulent Ader

Üye Grubu

Benim fikrim, izlenme/tıklanma barajı falan konulmamalı. Ben bu yarışmaya hiç katılmadım, popüler şarkıların geçmiş performanslarını da pek bilmiyorum ama şahsi fikrim, popülermiş değilmiş tartışması bana saçma geliyor. Dünya çalkalanmıştır ama belki ben duymamış olabilirim, ya da diyelim ki 1 milyon tıklanma barajı kondu, kime ve neye göre, insanlar diyebilir ki bu sefer, niye 500 bin değil, ya da niye 2 milyon değil. Şarkı beğeniliyorsa iş yapsın, bu niye bazılarını rahatsız etsin ki? Zaten genel eğilim, popülerler katılmasın yönündeyse, 2-3 yarışma arka arkaya puan alamaz bunlar, sonraki yarışmalarda da haliyle insanlar böyle şarkılar göndermez- ki anladığım kadarıyla gidişat bu yönde.
    17-06-2017, Saat: 17:40

SiruSho

Üye Grubu

Benim.sarkim Brezilya da 21 milyon izlenmisse populer mi olmus oluyor ? Izlenme sayilari ulke nufusuyla dogru orantili olabilir mi ?

Gecen seneki Buika benim icin kesifti mesela bu kisisel kesif olayini nasil ayarlayacaksiniz ?

(Son Düzenleme: 17-06-2017, Saat: 18:26, Düzenleyen: SiruSho.)
    17-06-2017, Saat: 18:24

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MEMBER SONG CONTEST TRÊS - FİNAL Barlo 46 19,948 19-06-2017, Saat: 17:38
    Son Yorum: Lukas
      MEMBER SONG CONTEST TRÊS Barlo 10 5,151 16-06-2017, Saat: 21:55
    Son Yorum: Uluhandro

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.