• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET

SiruSho

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 2

Cvp: COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET
    (18-12-2016, Saat: 12:13)Alperto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Barlo 2. kez kupayı kaldırmaya çok yakın...

Bunu yazan tosun

Covermaca NF sarkilarina tepkim sol taraftadir ; arkamdaki de Pookito
    (Son Düzenleme: 19-12-2016, Saat: 22:23, Düzenleyen: SiruSho.)
    19-12-2016, Saat: 22:22

TTR

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

(19-12-2016, Saat: 00:28)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gün içinde dinledim hepsini. Bazı arkadaşlardan umduğumu bulamadım. Sanki daha iyi yapabilirlerdi ya da aceleye geldi bilemiyorum.
    Tayfun her zamanki söz kalitesini koruyor. Uluhandro'nun şarkısı da pakete değer katan şarkılardan olmuş.
    Herkese başarılar.

Mesela kimleri güçsüz buldun sulhicim?
    19-12-2016, Saat: 22:55

suioeir

Üye Grubu

(19-12-2016, Saat: 22:55)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (19-12-2016, Saat: 00:28)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gün içinde dinledim hepsini. Bazı arkadaşlardan umduğumu bulamadım. Sanki daha iyi yapabilirlerdi ya da aceleye geldi bilemiyorum.
    Tayfun her zamanki söz kalitesini koruyor. Uluhandro'nun şarkısı da pakete değer katan şarkılardan olmuş.
    Herkese başarılar.

Mesela kimleri güçsüz buldun sulhicim?

Antipatiklik yapıp açıkça isim vermek istemedim ama madem sordun söyleyeyim.
    En bariz olan Kazu. Kazu standardına göre bu cover biraz çıta altı olmuş.

Sonra Alperto. Her zaman zor işlerin altından rahatlıkla çıkar ama bu coverda ben şarkının orjinalindeki lezzeti alamadım. Şarkıyı biraz söndürmüş. Ama şöyle bir şey var ki ''Cool Me Down'' gerçekten de zor bir şarkı. Sözleri çok özenle seçmek gerekiyordu.

Bir sonraki isim Sertouch. Sertaç'ın eski coverlarına, yazdığı sözlere her zaman bayılmışımdır. Hatta geçenlerde onun için Covermaca'nın Yıldız Tilbe'si demiştim. Ama bu yarışmada onun da kendi standardına göre düşük bir çalışma ortaya çıkardığını düşünüyorum.

Ve Süleyman sen Smile Artık bize wooow dedirtecek bir şey ortaya koymanın vakti gelmedi mi? Sesin, kalemin her şeyin yerinde. Bunu kolaylıkla yapabileceğine inanıyorum. Ve artık seni 1. Lik tahtında görmek istiyorum.

Zorla kötü yorum yaptırttı bana [emoji83]
    (Son Düzenleme: 19-12-2016, Saat: 23:35, Düzenleyen: suioeir.)
    19-12-2016, Saat: 23:24

TTR

Üye Grubu

RE: COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET
    aa biraz ortam şenlensin. Big Grin puan kaygısıyla melul melul yorumlar yaparken hiçbirimiz gerçekleri söylemiyoruz.

kendi adıma bu şarkıda duyguya odaklandığımı söylemek istiyorum. şu anki duyguma yakın bi şarkıya söz yazmak istedim. enerjim sakin genel olarak bu aralar. o yüzden hit çıkmaz hahah. wow olacak bi şarkı yapmak istesem bu mıymıy şarkıyı seçmezdim Smile o konuda haklısın, ama benim amacım hiçbir zaman öncelikli olarak bu olmadı zaten. hit olarak geçmiş şarkılarım arasında bi avare bi de dargınım sana var.

ben de bu yarışmada alıp götüren bi şarkı bulamadım. hepimizin hevessizliği şarkılara yansımış herhalde Smile puanlamam nasıl olacak hiçbir fikrim yok.
    19-12-2016, Saat: 23:37

suioeir

Üye Grubu

Neyse ki bahsettiğim şahıslar gayet eleştiriye açık, egosu yüksek olmayan insanlar.
    19-12-2016, Saat: 23:55

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

Rep Puanı: 8

Cvp: RE: COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET
    (19-12-2016, Saat: 21:49)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla ben kendi yaptığım çalışmadan çok memnunum. Sert tınılı şarkıları coverlamayı seviyorum, Alperto'yu hem back vokal hem de death vokal olarak kullanabileceğim bir parçaydı. Tam istediğim gibi oldu. Heyo

Ağzına sağlık Tosun. Heyo

Rica ederim, proje güzeldi bir kere, her hecesine kadar ne olacağını planlamışsın, iş çok kolaylaştı ve sonuç da güzel oldu bence, severek dinlenir bir parça oldu kesinlike. Barlo'nun diğer şarkılarındaki gibi "dile dolanır" uyarısı olmalı.  Cool
    20-12-2016, Saat: 09:36

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

Rep Puanı: 8

Ben bu yarışmada kimseyi olumsuz değerlendirmek istemiyorum. Ulusal finaller herkesin yakından takip ettiği bir alan değil, öyle olsa altyapı yok, altyapı olsa gündemimiz iç karartıcı, o kararmayı dehlesek 2016 da biraz enerjimiz azaldı vs vs derken katılan herkese 12 puan veriyorum...
    20-12-2016, Saat: 09:42

buraks

Moderatör Grubu

Konu Sayısı : 28

Rep Puanı: 6

(19-12-2016, Saat: 14:24)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cezan, bundan sonraki 56 yarışmaya eksiksiz katılman  Çekiç Heyo

Mahçubum ki.. Cry Undecided

-*-
    Bu arada şarkıların hepsini dinledim. Genel olarak covermaca ortalamasının altı buldum. Bir iki tanesini de bayağı iyi buldum. Herkesin emeğine sağlık, bol şanslar.
    20-12-2016, Saat: 10:27

SiruSho

Üye Grubu

Sex Sinir Tanimaz ; Ao ao ao Alperto'nun en vasat bile diyemeyecegim coveri . Sozler ne kadar iyiyse butun hayal gucunu kullanmis twerk filan . Forumda twerk tutkunlari varmis onu ogrendik . Nakaratin cok zayif orijialinde de cok begenmezdim nakarati.

2 . Alayi Fasafiso ; Pookito senin bu inleyerek sarki soylemeni napicaz ? Bulutlarin uzerindeyken ayni anda nasil yagmurlar altindasin acaba . A bi de gunesin icinden geciyor nasil bir gunse hem yagmur hem de gunes yaz yagmuru galiba .

3. Halen ;O yarali kedileri insan alip veterinere goturur adam Hollanda'dasin bi de ya bi de onlari hatirlayinca tebessum ediyormus tam.psikopat . Ay psikolojime tecavuz edildi su an . Hala tebessum.ediyor musun acaba bilemiyorum . Izmir de ne ara kar yagmis acaba ?

4. Kivirrrr ; Ah benim.Sertac Krillova'm . Ne de guzel sallamis gidene ? Nakarati ve sozcukleri o kadar iyi yedirmis ki 2 dakika boyunca Oyna.oyna demesi bile sempatik geliyor .

5. Hangimiz Sevmedik? ; Sen de sevdin de biz pek duyamadik Koksalcigim . Onceki coverlarda daha ozenli secerdin sozcukleri . Nakarattan duydugum.kadariyla ortalama bir cover olmus ama alani genis iyi seyler cikacak bir sarkiymis .

6. Cenabetsin Sen ; Kargoculover Hysteria kendine gonderilen urunlerin son sefer baska bir kargo sirketi tarafindan gonderilmesine o kadar .icerlemis ki eski kargo sirketine cover yapmis . Eski sirkete 'kirlendin sen ' diyerek bir yabanciya kargocu yollamasina kirlendin sen diyerek intizar etmekte . "Gidiyor gonlumun efendisi " adli sarki Hysteria 'nin en cok dinledigi sarkiymis o gunden sonra

7. Lilacı Hale'nin Tığ Oyasi ; Uluhandro bu sefer Şenkal Tuhafiye sponsorluguyla daha guclu . " sokul yanima , bedenini yasla , atesimle kavrul " derken 49.0 yeni sezon urunu olan princ orguyle orulen kazaklar geliyor ekrana . Mr. KANEVİĆE unvani kazanan Uluhandro askina karsilik bulamayinca Derya Baykal misali kendini iģme oyasina Zeki Muren kirpigine Harosoya vermiş . Kendisine Allahtan acil sifalar diliyoruz .

8. Kuşluk Vakti Son Söz : Genelde Cembulut ve Ozzy coveri gibi ortada bi sey var ama hikayenin ipuclari eksik havada sallanan bi sey . Sarkida gectigi gibi " soyle nedenini" o zaman o hirrlamalar daha anlam kazanirdi efekt olmaktan cikip ya da herkes kendisiyle yuzlesip korkulariyla yuzyuze gelinmesi mesaji mi verilmis anlamadim

9. Hah İste O Yaz ; Ay sen adini bilmedigin adama neden elletiyosun kendini bu nasil hafiflik kuzum ? Ne munasebet icki bile ikram edemez bana kimse. Ay yoksa soka girip adini mi sormadin ; Adini Sen Koy tarzi bi sey mi oldu ? ??
    Bak bak hem Kahraman Savasci ama adi yok ay ne tuhaf sifatlar .
    Ustelik masum ve kirilgan . Ondan savasciyi birak manav bile olmaz . Kirilgan ya kimse muz almadi diye oturur butun muzu kendi yer kabiz olur sonra .iyilessin.diye incir yer . Ay parasiz.kalirsiniz bosver sen onu ison var gucun bar bul bi bankaci bankaci parasiz kalmaz .

Ya dikerim parmagi da .izi de bankaciyi da sarkiyi dinleyince canim ask cekti var mi soyle 3 5 kilo ?

10. Pabucumun Zirvesi ; Terlet yatagimi mi ? Ben basak burcuyum o carsaf az islandiysa hemen kalkar degistiririm ben . Ne anin tadina bakmasi herkes zevk sigarasi yakar ben seksten sonra zevk temizligi yaparim .
    Herkesteki atesten bizde de var evet .
    Forum olarak tutusuyoruz bunu anladim ...
    (Son Düzenleme: 21-12-2016, Saat: 00:55, Düzenleyen: SiruSho.)
    20-12-2016, Saat: 23:50

pookito

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Hoşuna gittiği için sevindim Taifung =) 

Sirusho her zamanki gibi yine gıcık ettin =D Şöyle açıklamaya çalışayım ne demek istediğimi: Hani bulutların üzerinden itiveriyor ya beni. Ben de bulutların üzerinden düşüyorum. Ondan sonra yaşadıklarım ve hayallerimle vuku buluyor sözcükler. Ama zaten hayal ediyorum. Çok da mantık aramamak yerinde olur.
    İnleyen nağmeler ruhumu sarıyor ve ağzımdan her bir yerimden dökülüveriyor. Durduramıyorum efendim  Smile 

......

Açıkçası tüm covermacalarda tek tek yorum yaptım. Ama içim elvermiyor yorum yapmaya şu an. Geçen covermacada o kadar iddialı bulmamıştım Uluhandro'yu mesela. Söyledim açıkça. Ve Uluhandro Smule'da şarkılarıma bile katılmıyor artık =( Belki de bana bozulmuştur

Cidden kendimi kötü hissediyorum.

Ama ne yazık ki puanlama yapmak zorundayız.

Böyle içim sıkışacak ve kendimi kötü hissedeceksem... Covermacalar bittikten sonra bile.
    En iyisi katılmamak. MSC tarzı yarışmalara katılırım. Çünkü orda kimse bilmiyor birbirini.

Düşüncelerimi paylaşmak istedim.

O sebeple sadece favorimi söylemek istiyorum. Barlo oldu favorim.
    (Son Düzenleme: 21-12-2016, Saat: 14:55, Düzenleyen: pookito.)
    21-12-2016, Saat: 11:58

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

Mert bu sıralar şarkı söylemeye pek fırsatım olmadı o yüzden eşlik edemedim sana.. Olumlu olumsuz tüm yorumların değerli benim için bozulmam olumsuz yorum yaptığın için :-) eğlenceden 1 adım öte değil bu covermaca.. 2 adet 1. Liğim var 15. Liğim de var :-) hepsi de değerli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    21-12-2016, Saat: 13:35

pookito

Üye Grubu

Uluhan  Öpücük Sevindim buna! =)
    21-12-2016, Saat: 14:25

SiruSho

Üye Grubu

Saibeli 1.liklerin adami Uluhandro ahahah
    21-12-2016, Saat: 16:23

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

(21-12-2016, Saat: 11:58)pookito Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O sebeple sadece favorimi söylemek istiyorum. Barlo oldu favorim.

Heyo Heyo Heyo Heyo Heyo Heyo Heyo

Benim de iki favorimden biri senin şarkın, hangisi daha iyi dahaca karar verebilmiş değilim.  Heyo
    21-12-2016, Saat: 20:14

pookito

Üye Grubu

Ah!  =) Heart
    21-12-2016, Saat: 20:36

SiruSho

Üye Grubu

2 favori oldu su an Sertac ve Tayfun ...
    21-12-2016, Saat: 22:29

Murad

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Herkese selam

Şarkıların tamamını henüz dinleyebildim. O da birer kere. Gerçi önceki yorumlarda da değinilmiş ama ben de belirtmeden geçemeyeceğim [emoji51] Gerçekten covermaca ortalamalarının altında olmuş bu yarışma. Mutlaka herkesin bir gerekçesi vardır çünkü katılımcıların neredeyse tamamının önceki işlerinin kalitesi belli [emoji6]

Tayfun, Uluhandro ve Barlas' ın şarkıları dikkatimi çekti. Özellikle Barlas' ın şarkısında Alperto' nun back vokali çok hoşuma gitti [emoji1360]Detaylı yorumları birer kez daha dinleyip öyle yapmaya çalışacağım. Hepinizin sesine, emeğine sağlık [emoji1376][emoji1376][emoji1376]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    22-12-2016, Saat: 14:52

SiruSho

Üye Grubu

Ya birak Muradim yaaaa , kimlrrin oyununa geldin ne vaadettiler sana ?
    Cok yanlis tanimisim.seni ben de yapardim nakaratta hirrrr dedirtirdim birne ustelik Sulo dah makamli hirrr lar ...

Bana elleyen olmadi ben direkt ellettim duygusal yogunlugum olmadi .
    22-12-2016, Saat: 19:24

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

OYNA=Sözler gayet başarılı ama kayıt daha iyi olsa sözleri daha iyi anlayabilirdim kendi adıma.. Şarkıyı bir Türkçe şarkıya çok benzettim ama çıkaramadım.. Özellikle 'Oyna oynayabildiğin kadar' kısmı şarkının vurucu kısmı olmuş.. Ben sevdim şansı açık olsun..

HALA=Sözlerin yine orjinal.. Bir şarkın diğerine benzemiyor ve bu özgünlüğünü seviyorum.. Sesine söyleyecek sözüm yok.. Yaşanmışlığı olan sözler olduğunu düşünüyorum.. Sadece 'Bu sene İzmir'de kar yok' sözüne takıldım.. İzmir'e kar yağıyor mu ki Smile Başarılar...

BEN DE SEVDİM=Sözleri hiç anlayamadım keşke kaydın daha sağlıklı olabilseymiş.. Bilindik kalite kokan kazu coverlarının bir adım gerisinde kalmışsın bu defa.. Genelde 8-10-12 vermeye alışkın olduğum için bu sefer üzüldüm senin adına.. Başarılar...

KİRLENDİN SEN=Başından sonuna hikayesine tanık olduğum sözler... Kendi sesinden okuman (ki zaten başkasına okutmuyorsun) bu sefer avantajın olmuş. Çünkü bu sözleri senden daha iyi hisseden kimse olmayacaktı.. Sondaki şiir kısmın bu şarkının vurucu kısmı... Başarılar..

AŞK ENGEL TANIMAZ= Bu da klasik bir Alperto coverı.. Her zamanki gibi belirli bir kalitenin üzerinde.. Bu şarkı da senin için biçilmiş kaftan ama.. ''Alper abi şarkı söylemeyi seviyor sanırım'' Smile Başarılar...

GECENİN SON NEFESİNDE=Çelik'in 90'lı yıllardaki ''Bu şehirde'' şarkısı gibi başladı şarkı Smile Şarkı sesine biraz pes ama bence iyi kotarmışsın Barlocum.. Alper'in back vokalleri de gayet başarılı.. Alper'in solo söylediği kısmı da gayet başarılı buldum.. Düet bölümleriniz de kulağımı tırmalamadı hiç.. Şansın bol olsun..

O YAZ= Sanırım bu Tayfun için okuduğum 3. şarkı oldu.. En büyük keyfi de bu şarkıda aldım.. Sözleri çok naif... Yaşanmışlığı olduğu hissini veriyor.. Ayrıca hepimizin içinde orjinal hecelere en uygun söz yazan kişinin de sen olduğunu düşünüyorum.. Bu bütün covermacalar için geçerli..Başarılar..

ZİRVE=Süleyman'ın ses rengi güzel gitmiş.. Sözlerini beğendim.. Şarkının karaokesi daha kaliteli olabilseymiş keşke.. Duştan duşa sokmak nedir bi' açıklasan? Ayrıca Alperto mu duydum?

HER ŞEY YALAN= Kafa sesine çıktığın yerler efsane.. Sözlerin çok güzel.. ''Oldun mu ah mutlu oldun mu'' kısımlarına bayıldım.. Şarkının sonu yine klasik orgazmik pookito coverı gibi bitmiş.. Başarılar...
    22-12-2016, Saat: 23:14

SiruSho

Üye Grubu

Dustan dusa sokmak ; sabahlarin olmadigi uzayam cumartesi gecesi atesinde terleyen bedeni temizlemek icin duşa girmenin surekli tekrarlandigi bir fiil

Bu gece dustan dusa sokacak ; sabaha kadar coook terleyecegiz manasinda . Siz bunu yasamadiysaniz ya da siza yasatilmadiysa anlayamazsiniz . Siz en iyi ela rengide oyalara devam edin
    23-12-2016, Saat: 00:01

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA NF - SON BİR ŞANS Hysteria 8 4,306 28-12-2016, Saat: 11:49
    Son Yorum: Hysteria

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.