• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET

suioeir

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 3

Hüseyin'den af dileyerek bu yarışmaya şahsi sebeplerden dolayı iştirak edemeyeceğimi bildiririm.
    (Son Düzenleme: 19-11-2016, Saat: 11:31, Düzenleyen: suioeir.)
    19-11-2016, Saat: 11:22

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Cvp: COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET
    3 şarkı elimde... Hepsi de çok güzeller  Heyo

Ben de parçam için sponsorumla anlaştım.

omo-matik-active-1500-ml-1000x1000.jpg
    25-11-2016, Saat: 14:00

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

RE: COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET
    Arkadaşlar artık canlanın hadi ya. Ben sınavları atlattım şimdi Covermaca zamanı. Heyo Bir sürü isim daha başvurmamış bile, acele edin yahu.
    27-11-2016, Saat: 23:58

cembulut

Moderatör Grubu

Rep Puanı: 1

Ben çekiliyorum. Jüri olacağım. hepinize sıfırı basıp sonuncu yapacağım. zuhahahahahha
    28-11-2016, Saat: 14:06

Barlo

Üye Grubu

Cvp: RE: COVERMACA NF - SON BİR ŞANS SOHBET & MUHABBET
    (28-11-2016, Saat: 14:06)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben çekiliyorum. Jüri olacağım. hepinize sıfırı basıp sonuncu yapacağım. zuhahahahahha

Yarışmadan çekilenler jüri olamaz kuralını bilmiyor musun sen zuhahahaha.
    28-11-2016, Saat: 15:07

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Son 1 hafta hatırlatayım dedim
    03-12-2016, Saat: 22:32

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Bu covermacaya katılamayacağımı üzülerek bildirmek zorundayım... Cry Dodgy
    05-12-2016, Saat: 20:59

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Bu hafta sonu kayıt yapıcaz inşallah
    05-12-2016, Saat: 22:16

SiruSho

Üye Grubu

(05-12-2016, Saat: 20:59)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu covermacaya katılamayacağımı üzülerek bildirmek zorundayım... Cry Dodgy

Yastayız
    05-12-2016, Saat: 22:40

Hysteria

Üye Grubu

Katılım resmen dipte :'(

Tai yollar, uluhan barlas alperto bailador yollayacağım dedi...

Kazu, Cem, Olcay, Ozzy, Lukas, Sirusho, Noiavagi ne moddasınız dostlar?
    06-12-2016, Saat: 11:44

cembulut

Moderatör Grubu

Ben özür dileyerek katılamıyorum canısı. Çünkü NF'ler ilgilisi olmadığım bir alan ve şarkı seçmem mümkün değil. Ama mümkünse jüri olmak istiyorum.
    07-12-2016, Saat: 18:47

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Ya sevgili arkadaşlar,

Bu kadar zamana rağmen halen daha 2-3 kişi birşeyler üretebildiyse bir sorun var demektir. 

Çok kısıtlı bir alan olması, karaoke bulma zorluğu, sonbahar ve kış soğuğunun ülkenin durumuyla birleşerek anamızı ağlatması vs gibi sebeplerden bu sorun yaşanmış olabilir.

Çözüm önerim;

Hali hazırda işini tamamlayan 3-4 kişi var sanırım. Onlar dursun elde. Zamanla diğer insanlar da tamamlasınlar. Bir gün belirli bir sayıya ulaştığında, en azından puan verilebilecek ve heyecan yaşatacak bir katılıma ulaşıldığında, bir araya sıkıştırırız finali. Nasıl olsa bu bir periyodik yarışma olmayacak. Özel ve 1 kereliğine yapıyoruz. Hakkını vermek için belirsiz bir süreye kadar finali ertelemiş olalım. Herkesin kafaca kendini hazır hissettiği bir dönemde yaparız.

Bu süreçte şarkısını teslim etmiş olanlar katılmış sayılırlar. Tabi daha zaman var ben biraz üzerinde oynayayım o zaman diyip şimdilik şarkılarını geri de çekebilirler.

Tüm bu önerilerimi tartışmaya açıyorum. Katılanlar çoğunlukta olursa organizatör ona göre bir yol çizebilir.

Ama bana katılmıyorsanız artık güç bela da olsa şarkımı tamamlayıp gönderirirm.

Tabi böylesi özel bir konsept için 5 kişi kendi aramızda çalıp oynadığımız bir sönük covermaca finaliyle sezonu kapatmış oluruz, onu da belirteyim.
    07-12-2016, Saat: 21:53

SiruSho

Üye Grubu

(07-12-2016, Saat: 21:53)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya sevgili arkadaşlar,

Tabi böylesi özel bir konsept için 5 kişi kendi aramızda çalıp oynadığımız bir sönük covermaca finaliyle sezonu kapatmış oluruz, onu da belirteyim.

Ya sevgili  arkadaş !
    1.5 aydır çalıp söylemeniz için yeterli zaman vardı .
    Paçaları sıvayıp Ordu'nun derelerine gireceğinize , sağda solda onla bunla görüştüğünüz saatin 5te 1ini  ayırsaydınız şu an hazırdı şarkılar ...

Kimin ne yaptığı umrumda değil kimsenin yaptığına karışmak da haddim değil ama takvimin sarkmasını sevmiyorum.
    07-12-2016, Saat: 22:55

Barlo

Üye Grubu

Şu dakikadan itibaren onca işimin arasında herkese şarkı bulma görevini üstleniyorum o halde. Bu konsept benim fikrimdi, öyle ya da böyle bu yarışma da yapılacak. Söyleyin nasıl bir tarz istediğinizi, bulalım bir şeyler. Ona göre de takvimi düzenleriz gerekirse.
    07-12-2016, Saat: 23:21

Hysteria

Üye Grubu

Organizatör olmak istemiyorum artık bu yarışmada da herhangi bir covermacada da msc'de de...

Niye takvimi erteledin diyeni ayrı, niye ertelenmiyo diyeni ayrı...

Şu ana kadar elimdeki şarkı sayısı 1 elin parmağını bile geçmiyo...

Bazı arkadaşlar, şarkım hazır diyo, ama yollamıyo...

Anlayamıyorum? Bana mı gareziniz...

Bazıları, oha şahane dedi yarışma konseptine, şarkı bile ayırmadı...

Bazılarından, hiç haber bile alamıyorum, şarkı ayırdıktan sonra...

Herkes "çok meşgulüm" havası estirirken, tek tek peşinizden koşamam üzgünüm... Benim de bir işim, sosyal hayatım, var...

Sanırım son yıllarda organizatörün yarışmacıların peşinden koşmasına, sürekli arayıp sormasına alışılmış...

Bu kez ben o yolu seçmeyince mi sayı böyle kaldı bilemiyorum...

Ama diliyorsanız iptal olsun yarışma...

Tayfun ve Barlas yarışmalar ile ilgilenen 2 arkadaş yönetimde, ne karar alırlarsa, uygundur bana...

Benim şarkım hazır, bu yarışma iptal olursa da, bana bi coverım kalmış olur, önemi yok...
    08-12-2016, Saat: 14:00

Barlo

Üye Grubu

Emeklerin ziyan olması hiç hoşlanmadığım bir şey şahsen. Hüseyin iki aydır her ne olursa olsun emek veriyor bu yarışmaya sonuçta. Ben her ne olursa olsun yapılsın isterim ama kararı ona bırakıyorum. Ha tabi o şarkısını yollamayanlar arasında ben de varım. Şarkımın backvokal kaydı hazır değil ama gerekirse de demo halini yollarım sorun değil benim için.

Benim asıl şaşırdığım şey şarkı bulamadık demeniz. Tonlarca şarkı var resmen, karaokesi tertemiz olan. Melodifestivalen'de zaten dolu dolu şarkı var. Danimarka'da albüm olarak yayınlıyorlar enstrümentalleri. Onun dışında da hayran olduğunuz bir dolu şarkının karaokesi var.

Sanırım yarışma forumun da durağan olduğu bir döneme denk geldi, o nedenle bir ilgisizlik var. Ama en azından şarkı ayırttırıyorsanız gereğini yapın yani. Bu yarışma 14 kişiyle çok rahat yapılırdı.
    08-12-2016, Saat: 14:59

cembulut

Moderatör Grubu

Bu yarışmanın iptal edilmesini istemem sonuçta az da olsa birkaç kişi emek verip coverlarını yollamışlar. Ama bundan sonra Covermaca 2017'e kadar yeni bir yarışma yapılmamasını öneriyorum.

Emek verilip kimsenin mikine sallamadığı şarkılar ve herkesin "beybisi" olan birkaç kişinin puanları toplayıp birinci olduğu şarkılardan oluşan yarışmalara katılmaktan ruhum, ciğerim soldu.

Bu yarışmadan çekilmemin sebebi bu değil ama. Eğer bildiğim bir alan olsaydı emin olun bir şarkı bulup cover yapar ve yine sonuncu olmayı kabullenirdim ama hayatımda hiç bir ulusal finali izlemedim. Ve Barlo üzgünüm ama senin seçimlerine güvensemde başkasının seçtiği şarkıya cover yapamam, içimden gelmez.

Tayfun'un önerisi her ne kadar makul gözükse de şimdi finali yapılmazsa mevcut şarkıların unutulup gideceğini düşünüyorum. Hatta coverlayanlara da saygısızlık olacağını hissediyorum.

Benim tavsiyem 5 şarkıyı 10'a tamamlayıp yarışmayı nihai nahiyesine ulaştırmak olacaktır. Böylece hem hiç kimse sıfır puanla bitirmemiş olur yarışmayı hem de hepimizin psikolojisinde bırakacağı "yarım bırakılmış kitap" sendromunu yaşamadan bu yarışmayı da tamamlamış oluruz. 14 kişi şarkı seçimi yaptıysa ekstra verilecek bir 15 günde eminim ki 5 kişi daha coverını kaydedip yollar. Biraz zorlama yapılır artık son kez.

Covermaca'17 ile özlediğimiz o covermaca ruhunu ve heyecanını tekrar kazanmış olarak yarışma mevsimine başlarız.

Hüseyincim I LUV U
    08-12-2016, Saat: 17:38

suioeir

Üye Grubu

Tayfun'un önerisi mantıklı aslında makul sayıya ulaşıldığı zaman yarışma başlatılabilir. Ben de bu fikirdeyim.
    Covermaca 2017'ye daha çok var zaten.
    Amaç ortamı canlı tutmaksa msc tarzı yarışmalar düşünülebilir bu süreç içerisinde.
    08-12-2016, Saat: 20:01

TTR

Üye Grubu

Bu dönemler forumun en boş dönemleri malesef. Değil yazmak, kimse foruma girmiyor. Bir iki yıl önce Aralık sonu all times düzenlemiştim, onda bile 12 kişi katıldı. Kısıtlı yarışmacı ve ilgi ile yarışmadan alınacak keyif azalacak. O yüzden bu konsept başka zaman tekrar düzenlenmek üzere rafa kalksa daha iyi olacak. Hüseyin kişisel alma lütfen. Ki bunu sana şarkısını göndermiş biri olarak söylüyorum.
    08-12-2016, Saat: 20:36

Hysteria

Üye Grubu

17sine kadar bekliyorum ben şarkılarınızı...

Kararı o gün barlas ve tayfunla vereceğiz, lütfen hazırlayabiliyorsanız yollayın. Zira şubat sonrası cov'17ye kadar covermaca değil, eurovision konuşulmalı bence. O yüzden erteleme fikrine pek sıcak değilim ben açıkçası bi yandan
    09-12-2016, Saat: 09:57

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA NF - SON BİR ŞANS Hysteria 8 4,344 28-12-2016, Saat: 11:49
    Son Yorum: Hysteria

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.