• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    COVERMACA SECOND CHANCE SOHBET&MUHABBET

Legolas

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 4

Cvp: COVERMACA SECOND CHANCE SOHBET&MUHABBET
    Onu bilmiyorum da. 2010 all times'ta da ufak çaplı kavga vardı. Sinan birinci olmuştu. Nakaratin alt yapısını bağlamayla değiştirdiği için bayağı bir eleştirilmişti. Tabi ona puan verenler de bundan nasibini aldı. [FACE WITH TEARS OF JOY]
    27-10-2016, Saat: 21:36

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Ben o zamanlar ana rahmindeydim. Bence susun yaşınız çıktı meydana[emoji23]
    (Son Düzenleme: 27-10-2016, Saat: 21:41, Düzenleyen: suioeir.)
    27-10-2016, Saat: 21:40

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

RE: COVERMACA SECOND CHANCE SOHBET&MUHABBET
    Sinan yarismanin en radikal yarismaci benim.icin o sarkiyla , remix ile degil kendi kulagi ve eemgiyle dusuncesiyle bi seyler yapti .
    Hatta piyasaya sunulabulecek sarkilar arasinda 1 nunara benim icin
    27-10-2016, Saat: 21:41

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

(27-10-2016, Saat: 21:36)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onu bilmiyorum da. 2010 all times'ta da ufak çaplı kavga vardı. Sinan birinci olmuştu. Nakaratin alt yapısını bağlamayla değiştirdiği için bayağı bir eleştirilmişti. Tabi ona puan verenler de bundan nasibini aldı. [FACE WITH TEARS OF JOY]

Eh şimdikilerin yaptıkları Maybe'ye bile benzemiyor. O zamanlar çocuğa boşuna yüklenilmiş. Kaldı ki ben Sinan'ı savunan taraftaydım hatırlıyorum.
    27-10-2016, Saat: 21:42

SiruSho

Üye Grubu

Tayfun senin bi cover vardi Emreign'e soyle6mistin hangisiyri o yahu
    27-10-2016, Saat: 21:45

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

(27-10-2016, Saat: 21:42)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (27-10-2016, Saat: 21:36)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onu bilmiyorum da. 2010 all times'ta da ufak çaplı kavga vardı. Sinan birinci olmuştu. Nakaratin alt yapısını bağlamayla değiştirdiği için bayağı bir eleştirilmişti. Tabi ona puan verenler de bundan nasibini aldı. [emoji23]

Eh şimdikilerin yaptıkları Maybe'ye bile benzemiyor. O zamanlar çocuğa boşuna yüklenilmiş. Kaldı ki ben Sinan'ı savunan taraftaydım hatırlıyorum.

Kapa çeneni keltoş! Yüzde yüz Maybe idi o şarkı. Disko katilleri.
    27-10-2016, Saat: 21:45

Önder

Üye Grubu

Konu Sayısı : 1

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: COVERMACA SECOND CHANCE SOHBET&MUHABBET
    (27-10-2016, Saat: 21:45)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tayfun senin bi cover vardi Emreign'e soyle6mistin hangisiyri o yahu

Ay bi dursa surda  Big Grin 0 i bastim diye yemedigim laf kalmamisti  Big Grin Big Grin
    27-10-2016, Saat: 21:49

taifung

Üye Grubu

Bu serinin yorumlarını da yazayım artık. Ben geçen hafta yollamıştım oylarımı zaten.

01. Kazu - Be adam (İsrail 1988)

Bu Kazu'nun en sevdiğim All times şarkısı diyebilirim. Diğer bayıldığım şarkısı da İsrail 2013'tü. Kazu İsrail ESC şarkılarını alıp delip geçen şarkılar yapmakta pek mahir. Bu şarkısıyla yarıştığı sene (all times 2007) kazanamayış sebebi benim Big Grin Çünkü ben kazanmıştım. Sanırım 5 puan farkla ikinci oldu bu şarkıyla kazu. Gerçek bir second chance katılımı yani. Bu kez benim arkamda kalmayacağına eminim. Hatta kazanırsa ve Kazu'ya nihayet bir şampiyonluk getirirse de şaşırmam. 

02. TTR - Avare (Hırvatistan 2012)

TTR açıkçası neden "dargınım sana" gibi bizi duvardan duvara vuran coverıyla katılmadı anlamış değilim. İkinci bir şansı en çok hak eden şarkısı oydu bence. Bu da iyi bir şarkı olmasına rağmen hiç bir zaman benim radarımda olmadı. 

03. SiruSho - Dua (Bosna Hersek 1993)

Bence Sirusho için de yanlış bir seçim. Kazanamadığı ve hakkı yenmiş son dönemde iyi şarkıları vardı. Onlarla gelse daha iyi olurdu. Alperto şarkıyı çok iyi söylemiş bu arada.

04. cembulut - Marslı Süleyman (Makedonya 2010)

Tek dileğim cem'in bu kez anlaşılması Big Grin Yeniden yorumu çok iyi olmuş bu arada.

05. Sertouch - Neden hep (Lüksemburg 1983)

Bu da benim kazandığım, kazu'nun ikinci olduğu yarışmadan. Sanırım dördüncü olmuştu. Sertaç'ın en iyi all times şarkısı diyebilirim. Diğer favorim de Bosna 2009 için yaptığıydı. Şahsen onunla katılsaydı bu yarışmada daha iddialı olabilirdi diye düşünüyorum.

06. Pilimba - Şipreşeyim artık (İspanya 2006)

Bu şarkının yarıştığı yıllarda ben joke eserlere mesafeliydim. Heralde o dönemlerin ilk joke eserlerinden kendisi. O dönem yüz vermemiştim, sonradan ben joke şarkıları sevdim. Ama bu listede kendine bir yer bulabilir mi bilmiyorum.

07. Murad - Zorlama (Nereden bilirsin) (Sırbistan 2007)

Murad'ın çok iyi olduğu ama kazanamadığı eseri. Benim için bu şarkının önemi, en nefret ettiğim ESC şarkılarından birini dinlenir hale getirmesiydi.

08. Taifung - Yalandan artan (Kıbrıs 1997)

Bu şarkıyla ilgili çok şey yazdım önceki sayfalarda. Belki şunu ekleyebilirim. İlk yarışma olan covermaca 2005'e, hadi bismillah diye elimizde ne varsa onlarla katılmıştık. Bu all times 2005'te yarıştı ve o bizim ikinci raunda çıkışımızdı. Herkes fazlasıyla hazırlanıyordu. Stüdyoya girilecekti ilk kez. Bu şarkıyı işe giderken, yolda arabada, üstelik kağıt kalem, yaza boza 2 ay içinde yazdığımı hatırlıyorum. Çok zorlamıştı beni. Ha bir de şu var. Barış bence o kadar iyi söyledi ki bu şarkıyı. Alıp da yeniden birine yorumlatmayı aklımdan bile geçirmedim. Bir de bu şarkının karaokesi yok. O handikapına rağmen halen en sevdiğim kendi şarkılarımdan biri. 

09. MertDM - İsterdim ki (Birleşik Krallık 2013)

Mert de son dönem efsane şarkılarla yarıştı. Onlardan biriyle gelmesini tercih ederdim. Bence yine yanlış bir katılım. Sanırım bu da yeniden kaydedilmiş.

10. Aspirin - Sus (Fransa 2016)

Yeniden yapılan kaydının level atlattığı bir gerçek. Ama sözleri nedeniyle beni hiç içine çekemeyen şarkılardan biri hala. 

11. TitaN - Hayattayım (Almanya 2012)

Yeni haliyle çok çekici olmuş bir şarkı. Çok yerinde bir second chance katılımı. Bu kez daha iyi bir derece elde edecektir eminim.

12. Bailador - Kaybettiklerine yan (Birleşik Krallık 2015)

Bailador kısa sürede 2-3 kez kazandığı için kalanlar arasından birini göndermekte zorlanmış bence Big Grin Bu şarkının yeniden kaydı çok iyi olmuş. İlk versiyonunda verilemeyen coşku bu kez verilmiş. 

13. Ozzy - Hoşgeldin sevgilim (Estonya 2015)

Bu o kadar güzel bi şarkı ki, hani ne yazsan gider şarkılardan biriydi. Ama işte içerdiği bazı itici kelimler nedeniyle insanın şarkının içine girmesini engelliyor. Yeniden kayıt sanırım bu da. Bu açıdan daha iyi olduğu bir gerçek.

14. Krunch - Issız aşk (Yunanistan 1997)

Bence Olcay'ın, kazandığı Beyaz Dantel'den bile daha güzel şarkısı. Yarıştığında kaçıncı olmuştu bilmiyorum ama bu kez hak ettiği yeri alır umarım. Olcay'ın da son yıllarda dökülen kariyerine katkı olur belki Smile

15. Halil - Sensizliğe (Almanya 2004)

Bu şarkının yarıştığı sene de söylemiştim. Halil'in hem cümlelerini hem de sesini en iyi kullandığı şarkı bu. Sanırım bu da yeni versiyon. Kesinlikle iyi olmuş. ilk 10 kesin olur ama açıkçası ilk 5'i hakettiğini düşünüyorum.

16. Uluhandro - Romantik sahne (Arnavutluk 2011)

Uluhan'ın romantik tarzının dışında yaptığı en iyi şarkısı. Olabilecek en iyi second chance katılımı onun için. Sanırım bu da yeni versiyon. Ama açıkçası önceki gayet iyiydi. Yeni versiyon gerektirmeyen tek katılım buydu belki de. 

17. Alperto - Karşı kıyıda (İrlanda 2012)

Yarıştığı zaman da beğenmemiştim bunu. Ama Alperto o kadar çok kazandı ki Smile En sevdiğim şarkıları da zaten kazanan şarkıları oldu. O nedenle hangisiyle katılsa daha iyi olurdu bilemedim.

18. Volcano - Kurukemçiklere haydi (Finlandiya 2010)

Bir Covermaca efsanesi Smile Ben deli kız ya da masallar'ı da tercih ederdim gerçi. Ama bu kadar kült bir eser ki... Yarıştığında da üçüncü olmuştu sanırım. Benim için bu listenin en büyük favorilerinden. Kazu'yla birlikte. Umarım yaşam boyu onur ödülü gibi bir şampiyonluk gelir ikinizden birine Big Grin

19. Pookito - Mutlu son mu bu? (Arnavutluk 2016)

Uluhan' söylediğimi sana da söylüyorum. Kesinlikle birinci versiyonun, hatası sevabıyla zaten etkili ve hoştu. Keşke direkt onunla gelseydin. O şarkın yarı final kurbanı olmuştu. Bakalım şimdi ne olacak.

20. HSN - Lale devri (Sırbistan Karadağ 2004)

Başkanın ilk ve tek coverı Big Grin O dönem o kadar iyi şarkılar vardı ki, bu bile kazanamadı işte. Bu yarışmada net olarak ilk 5'te olacağına eminim. Ama eskilerin best of'larıyla geldiği bu listede kazanma şansı bulabilir mi? Olur mu olur...

21. Hysteria - Şeytan (İsrail 2014)

O kadar çok seçme şansın vardı ki. Tamam yeni hali daha iyi olmuş ama o "yangın var" şarkısının tam da yeri değil miydi bu yarışma? Bence o şarkıyla bu listede iyi bir yer kapardın. Ama bununla sanmıyorum.

22. Barlo - Salla (Ukrayna 2008)

Yarıştığı senenin olay şarkısı... imiş... Ben bile unutmuşum da bugün hatırlattılar Big Grin Açıkçası girişteki o tuhaflıklar nedir anlamadım diktatör! Bu bir esc şarkıları coverlama yarışması. Uzun uzun jeneriğe ne gerek. Ayrı bir beste yarışmasında soksaydın o kısmı. Ben made in china'yı bin kere tercih ederdim. Ama madem bununla katıldın, keşke hiç ellemeden eskisini koysaydın.
    27-10-2016, Saat: 22:13

taifung

Üye Grubu

Cvp: RE: COVERMACA SECOND CHANCE SOHBET&MUHABBET
    (27-10-2016, Saat: 21:45)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tayfun senin bi cover vardi Emreign'e soyle6mistin hangisiyri o yahu

Evet "ay bir dursa şurda" Fransa 96 sanırım.
    27-10-2016, Saat: 22:14

pilimba

Üye Grubu

2006 all times'tan sonra bir daha katılmamıştım yarışmaya, hatta hiçbir covermaca şarkısını bile dinlememiştim o zamandan beri. 2008 yazında çıkan kavgayı da bir türlü anlamlandıramamıştım. Zaten o yıllar Pilimba tekamülünü tamamlamakla meşguldü. 

Ancak kısa bir özet geçersek, bütün yollar Ordu'ya çıkıyor!  Çekiç
    27-10-2016, Saat: 22:16

Barlo

Üye Grubu

Tayfun zevksiz olduğun kadar sağırsın da. Sanırım yeni versiyonu dediğin şarkıların neredeyse hepsi eski kayıt. [emoji3] Üstelik pakette yeni versiyon olanları 2016 diye belirtmeme rağmen ayırt edemiyorsun.[emoji23]

Kıskanç herif, farklılıklarıma tahammül edemiyorsun ayrıca. [emoji35] Intro yaptım şarkıma, o korkunç versiyonla mı yarışsaydım.
    (Son Düzenleme: 27-10-2016, Saat: 22:23, Düzenleyen: Barlo.)
    27-10-2016, Saat: 22:20

Önder

Üye Grubu

Barlas'in en aklimda kalan coveri azerbaycan 2009 olmus nedense. O geldi aklima simdi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    (Son Düzenleme: 27-10-2016, Saat: 22:27, Düzenleyen: Önder.)
    27-10-2016, Saat: 22:26

taifung

Üye Grubu

Şarkıları dinleyerek yazdığım için, dosyada belirtilen 2016 yazılarını göremedim diktatör. O zaman media playera yüklendiğinde bu bilgilerin çıkmasını sağlasaydın uyuz!!

Sirusho, Cem, Pilimba, Mertdm, Titan, Bailador ve Halil'in eski kayıtlarıymış şimdi farkettim.

Ama özellikle Pilimba ve Bailador'un kayıtlarına şaşırdım. Zira eski hallerinden farklı buldum. Hele de Bailador'un şarkısı. Enteresan cidden. Eski halleri yanlış kalmış aklımda heralde.
    27-10-2016, Saat: 22:28

Barlo

Üye Grubu

(27-10-2016, Saat: 22:26)Önder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Barlas'in en aklimda kalan coveri azerbaycan 2009 olmus nedense. O geldi aklima simdi

İtiraf etmek gerekirse Barlas'ın coverı çok doğru bir tanım olmayabilir o şarkı için. [emoji23][emoji23][emoji23]
    27-10-2016, Saat: 22:32

Önder

Üye Grubu

(27-10-2016, Saat: 22:32)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (27-10-2016, Saat: 22:26)Önder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Barlas'in en aklimda kalan coveri azerbaycan 2009 olmus nedense. O geldi aklima simdi

İtiraf etmek gerekirse Barlas'ın coverı çok doğru bir tanım olmayabilir o şarkı için. [emoji23][emoji23][emoji23]

Ohooooo onlara gelirsek. Taifung kac kere benim sozlerimle yaristi kazandi hatta.. Hic aciklanmadi bunlar. Ah ah.

27-10-2016, Saat: 22:34

Legolas

Üye Grubu

(27-10-2016, Saat: 19:43)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben kurmuştum o forumu[emoji3] adını unuttum şimdi. erken dönem infe'si olarak bakılabilir[emoji16]
    Melodyportal. 😇
    27-10-2016, Saat: 22:35

taifung

Üye Grubu

(27-10-2016, Saat: 22:34)Önder Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (27-10-2016, Saat: 22:32)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İtiraf etmek gerekirse Barlas'ın coverı çok doğru bir tanım olmayabilir o şarkı için. [emoji23][emoji23][emoji23]

Ohooooo onlara gelirsek. Taifung kac kere benim sozlerimle yaristi kazandi hatta.. Hic aciklanmadi bunlar. Ah ah.

yuhhh amk!! zorla sesini katarak ilk kez 9.olmamı sağladığın 2007 hollanda mı? baştan sona bana ait onun dizeleri tatlım
    27-10-2016, Saat: 22:38

Barlo

Üye Grubu

(27-10-2016, Saat: 22:34)Önder Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (27-10-2016, Saat: 22:32)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İtiraf etmek gerekirse Barlas'ın coverı çok doğru bir tanım olmayabilir o şarkı için. [emoji23][emoji23][emoji23]

Oooo Tayfun istifa. [emoji33] Ben sadece bir kere Sertaç'ın sözleriyle yarıştım sözlerle çok az oynayarak. Azerbaycan 2009du işte. Dance with me'ye bir türlü söz yazamamıştım. Bunu da hep itiraf etmek istemiştim bak, hatta bana kendi sözlerinle yarış diye sıfırı basmıştı Volkan. [emoji23] Haberi vardı şarkının benim olmadığından. [emoji23]
    27-10-2016, Saat: 22:39

Önder

Üye Grubu

Tayfun'un mucizesinin sozleri bana aittir arkadaslar.

27-10-2016, Saat: 22:41

SiruSho

Üye Grubu

(27-10-2016, Saat: 22:41)Önder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tayfun'un mucizesinin sozleri bana aittir arkadaslar.

Bana da ait olan sözler var ; ama edebimizden susuyoruz ...

Bana ait olsaydı 5. 6. filan olurdum Big Grin
    27-10-2016, Saat: 22:54

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      COVERMACA SECOND CHANCE - BÜYÜK FİNAL Barlo 32 13,015 31-10-2016, Saat: 23:00
    Son Yorum: Barlo
      COVERMACA SECOND CHANCE Barlo 20 9,137 30-10-2016, Saat: 19:18
    Son Yorum: Barlo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.