• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    Hysteria yorumluyor;

01 - KONGO - Gaya Arzumanyan & Seno - Nakhshun Baji (Ermenice) ;
    Sözler girmeden evvle melodi bağırdı zaten "ben ermeni şarkısıyım" diye. Estetik sevdalısı çirkin ablam benim, şarkın ortalama geldi. Diğerlerinin durumuna göre puan alabilirsin sınırdan. Bakalım. Sirusho havaları esse de, çok bariz olacağından yollamamıştır o diye düşünüyorum.

02 - HAYA - Züleyha Kakayewa - Shikga Shikga Bilezik (Türkmence) ;
    Abartmıyorum, o 14bin dinlemenin 100ü benimdir Big Grin
    Çok iyi bildiğim bir şarkıdır kendileri. Zamanında 2014tü sanırım türkvizyonda yarıştığında barlo ile beraber aşık olmuştuk bu şarkıya. foruma da 1000 kere espirisini yapmışımdır yarıma gurdum duzak falan diye. Benden puan çıkmayacak, keşif değil bana. ama çok rahat finale çıkıp, orda da derece yapacak gibi kakayewam  Big Grin şıkka şıkka bilezik 10 parmakta 10 yüzük seçen kişiyi mutlu edecek belli ki. Barlas sen misin bu yoksa başkası mı merakla bekliyorum

03 - KİTUBA - Altai Band - Shiree Nurr (Moğolca) ;
    Ehhhh... ne beğendim ne de gıcık oldum. puan gelmez sanırım ya. o aradaki konuşmalar çok gereksiz değil mi...

04 - MAKONDE - Randhir ft Bathiya & Umaria - Mal Madahasa (Seylanca) ;
    beğendim ilginçtir. rahatlatıcı bir yanı var. sessiz sakin kendi halinde güzel bi şarkı. finalde güzel olur umarım kalır.

05 - KONJO - Les Stentors - Vois sur ton chemin (Fransızca) ;
    stentör abilerimiz iddialı duruyo bu yarıfinalde. rahat çıkacaklar gibi finale, ama kazanırlar mı, sanmıyorum. puan çıkar benden

06 - LUBA - Benjamin Biolay - Dans La Merco Benz (Fransızca) ;
    bu da fena değil. beğendiklerimden, puan çıkarmaya çabalıcam ve büyük ihtimalle başarıcam gibi sayın seçeni arkadaş

07 - HA - Nico Fidenco - A Casa D'Irene (İtalyanca) ;
    italyanca onlarca şarkı belirdi aklımda ama korktum bu yarışmada dil dolayısıyla çok seçen olur diye, belli ki yanılmışım sayı çok az. şarkıya ise bayıldım. bu yf de elenmesini ASLA KABUL ETMİYORUM. puanlarımla yanındayım arkadaş her kimsen. çok güzel şarkın.

08 - SHANBALA - Elena Ledda - Pesa (Sardinya Dili) ;
    bu da güzel gayet. kaliteli bi şarkı ve ses. umarım harcanmaz.

09 - TSONGA - Kostas Pavlidis - To Potiri (Yunanca);
    tipik bir yunan ezgisi... güzel mi evet... bayıldım mı hayır... başarılar.

10 - XHOSA - Pochill - Porque (İspanyolca) ;
    güzellerden biri bu da. puan vereceğimi garanti ediyorum sahibine :*
    umarım kalırsın finale...

11 - RİNDU - Mastiksoul ft. Mariza - Livre (Portekizce);
    ben buna bayıldım... portekizce şarkı beğenilmedi falan yazılıyordu sanki, bence kesinlikle kaliteli bir şarkı. yüksek puan gelecek benden

12 - GUSİİ - Bebe - Malo (İspanyolca);
    keşif değil benim adıma,zaten bayıldığım bi şarkı da değil açıkçası. seçene başarılar.

13 - NYATURU - Elis Regina - Roda (Portekizce);
    sanırım beğenilmeyen bu olsa gerek  Big Grin  gram beğenmedim ya. hitap etmedi bana sevgili seçen arkadaş. ama mutlaka birileri beğenmiştir.

14 - GWERE - Medina - Det Smukkeste (Danca);
    çok castin biiibır bu ya  Çekiç benm tarzım değil. puan yok benden

15 - SENA - MinaCelentano - A Un Passo Da Te (Mina & Celentano) (İtalyanca);
    çok bilindik geldi bu bana ya. biliyorum bu şarkıyı...üzgünüm ama bu da pek mutlu etmedi beni.

16 - CHUWABU - Robin ft. Nelli Matula - Hula Hula (Fince) ;
    tam bu forumun seveceği tip ve tarz robin Big Grin
    Yürürüm burdan demiş seçeni, mantıklı hahah ama benlik değil. 

17 - RONGA - Mau y Ricky, Karol G - Mi Mala (İspanyolca);
    yani bir daha açıp dinler miyim?
    finale kalırsa puanlama yaparken evet. yoksa cevabım hayır. sen anla sayın şarkı sahibi

18 - EWONDO - Irina Rimes - Visele (Dj Dark & MD.Dj Remix) (Romence);
    şarkının rumence olduğunu anlamazdım şahsen. sırpça gibi hissettirdi. güzel bi seçim sayın seçen arkadaş, puan veririm gibi gözüküyor.

19 - TSWANA - Helene Fischer - Atemlos durch die Nacht (Almanca);
    alman fanların yıllardır helene gitsin diye biyerlerini yırttıklarını biliyorum ve bu yüzden açıp dinlemiştim helene fischeri ama pek bana hitap etmedi ki, sonra dinlemedim düzenli. şarkı da fena değil ama aman aman almadı içine beni. ama final hakkı kesinlikle. kalmalı.

20 - YAKACA - Dschinghis Khan - Hadschi Halef (Almanca);
    Bu kadar almanca şarkı seçilmesi şaşırttı ya. en beklemediğim dildi ne yalan söyleym
    Dschinghis Khan ve tarzı hoşuma gitse de, aman aman bayılmadım. başarılar seçene

genel olarak 40 şarkıda da "khooneya ma" tarzı ilk dinleyişte aşık olacağım ve saplantılı şekilde sürekli açıp açıp dinleyeceğim şarkı yok malesef. ama genel olarak hoş şarkılar var çoğunlukla. nefret ettiğim şarkı ise nerdeyse 0 oldu. bu yönden güzel oldu. 
    oylarımı da yolluyorum az sonra pookiye. herkese başarılar
    20-11-2017, Saat: 12:25

Uluhandro

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 7

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    Şarkım hakkındaki yorumlarınızı gözyaşları içerisinde okuyorum..
    20-11-2017, Saat: 13:11

pookito

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Arkadaşlar bu arada  Smile
    Tekrar bir hatırlatma yapmak istiyorum. Türkçe ve İngilizce dışında söylemiş olduğunuz bir şarkı var ise bana yollayın lütfen. Smule kullanıyorsanız, onun linkini de verebilirsiniz. Ben mp3'e dönüştürüp Youtube'a eklerim. veya forumdan birilerine mesaj göndermek isterseniz Türkçe ve İngilizce dışında bir dilde  Smile öyle bir şey de olabilir. Sizin yaratıcılığınıza kalmış. Ya da yarışmada yarışan favori şarkınızdan bir bölüm bile olabilir. ya da mottomuza uygun bir haykırış.

ister whatsappdan ister mail adresimden gönderebilirsiniz.

Final akşamı aralarda yayınlayacağım. Eğlenceli olur diye düşündüm  Smile

Bir tane arkadaşımızdan bir sürpriz var. Tarz olarak da dil olarak da farklı bir çalışma  Heyo

Sulhi videolu şekilde oy göndermekle ilgili bir öneride bulunmuş. Esprili ve eğlenceli olabilirdi =D Ama ben Allah'ın izniyle son güne kalmadan oylarınızı bi toplasam diye ümit ettiğimden... bir de videolu herkes göndermek istemeyebilir diye düşünüyorum. Bir de 20 kişiyiz. =D 
    Bu vesile ile tekrar ricada bulunayım: 
    Her iki yarı final için oylarınızı bekliyorum arkadaşlar. Birer yedek oy ve fotoğrafınızla birlikte. Lütfen son güne bırakmayın(25 Kasım cumartesi son gün) Hem kendinizi sıkıştırmayın ve acele oy vermeyin hem de ben de sıkışmamış olurum.
    (Son Düzenleme: 20-11-2017, Saat: 13:16, Düzenleyen: pookito.)
    20-11-2017, Saat: 13:14

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

(20-11-2017, Saat: 13:14)pookito Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu arada  Smile
    Tekrar bir hatırlatma yapmak istiyorum. Türkçe ve İngilizce dışında söylemiş olduğunuz bir şarkı var ise bana yollayın lütfen. Smule kullanıyorsanız, onun linkini de verebilirsiniz. Ben mp3'e dönüştürüp Youtube'a eklerim. veya forumdan birilerine mesaj göndermek isterseniz Türkçe ve İngilizce dışında bir dilde  Smile öyle bir şey de olabilir. Sizin yaratıcılığınıza kalmış. Ya da yarışmada yarışan favori şarkınızdan bir bölüm bile olabilir. ya da mottomuza uygun bir haykırış.

ister whatsappdan ister mail adresimden gönderebilirsiniz.

Final akşamı aralarda yayınlayacağım. Eğlenceli olur diye düşündüm  Smile

Bir tane arkadaşımızdan bir sürpriz var. Tarz olarak da dil olarak da farklı bir çalışma  Heyo

Sulhi videolu şekilde oy göndermekle ilgili bir öneride bulunmuş. Esprili ve eğlenceli olabilirdi =D Ama ben Allah'ın izniyle son güne kalmadan oylarınızı bi toplasam diye ümit ettiğimden... bir de videolu herkes göndermek istemeyebilir diye düşünüyorum. Bir de 20 kişiyiz. =D 
    Bu vesile ile tekrar ricada bulunayım: 
    Her iki yarı final için oylarınızı bekliyorum arkadaşlar. Birer yedek oy ve fotoğrafınızla birlikte. Lütfen son güne bırakmayın(25 Kasım cumartesi son gün) Hem kendinizi sıkıştırmayın ve acele oy vermeyin hem de ben de sıkışmamış olurum.

Yahu ben sadece oylarını alana kadar göbeğim çatlıyordu.. Sen bu kadar fazla şeyi alabilirsen cidden önünde saygıyla eğileceğim Mert Smile
    20-11-2017, Saat: 13:28

pookito

Üye Grubu

Uluhan Smile Şu an için en büyük dileğim tüm oyları son güne kalmadan alabilmek. Hayırlısıyla 
    Gerisine bakacağız. Ben de Allah'e emanet yürüyorum şu an =D
    20-11-2017, Saat: 13:32

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

Herkesten bir şarkı kaydı,, bir video klip bir de  dünya turu şarkılarından birine yapılmış türkçe cover rica edilsin Smile
    (Son Düzenleme: 20-11-2017, Saat: 14:37, Düzenleyen: suioeir.)
    20-11-2017, Saat: 14:37

pookito

Üye Grubu

Bir de patlamış mısır verelim sana Sulhi Smile
    20-11-2017, Saat: 14:42

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

Oldu isterseniz onunuzde egilelim bile [emoji23][emoji23]

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    20-11-2017, Saat: 14:45

volcano

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Naçizane önerim yarışmalarda oylama sürelerinin 1 ya da 2 günle sınırlandırılması... Eurovision 3 saatte dinlenip oylanıyor. Bir haftayı aşan oylamalarda millet yayıyor, bazılarını bul bulabilirsen.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    20-11-2017, Saat: 16:41

Ozzy

Üye Grubu

Zehir zemberek ikinci yarı final yorumlarımla bu gece burda olacağım lol
    20-11-2017, Saat: 17:24

pookito

Üye Grubu

Bence iyi fikir Volkan. =) 

Ben şimdi hatırlatma maili de yolladım oylarını göndermeyen arkadaşlara. Dikkate alacaklarını umut ediyorum.

Hatta bir ilki başarsak ve oyların tamamı gönderilmiş olsa ve belirtmiş olduğum tarihten önce açıklasam final şarkılarını  Smile
    20-11-2017, Saat: 17:25

Ozzy

Üye Grubu

01 - KONGO - Gaya Arzumanyan & Seno - Nakhshun Baji (Ermenice) ; Hassas olduğum dil ve kültürler sıralamasında ilk beştedir Ermeni Dili ve müziği. Lakin bu ne çeşit birşeydir ben çok anlam veremedim açıkçası. Ver zurnayı vur davula al sana etnik şarkı. Hadi be sende. Gördüğüm en vasıfsız Ermenice şarkıydı şu ana kadar ki yarışmalarda yarışan. Kib. Bye.

02 - HAYA - Züleyha Kakayewa - Shikga Shikga Bilezik (Türkmence) ; Ablanın sempatikliği dışında hiçbir albenisi yok bence. Barlo ve Hysteria’dan da bildiğimiz bu esere puanım 0.

03 - KİTUBA - Altai Band - Shiree Nurr (Moğolca) ; İlk yarı finaldeki kızılderilice olan şarkının bir benzeri bence. Ona yaptığım yorumun aynısını buna da yapıyorum. Bi kere dinledim. Finale çıksa dahi bi daha dinlemem. Net..

04 - MAKONDE - Randhir ft Bathiya & Umaria - Mal Madahasa (Seylanca) ; İlk üç faciadan sonra yüzümü güldüren bi katılım geldi nihayet. Böyle Aamir Khan filmlerinin şarkılarına benzeyen,gözlerimi kapatınca Sri Lanka ormanlarında çayımı yudumluyorum hissi uyandıran bu şarkıya tabii ki güzel bir puan vereceğim..

05 - KONJO - Les Stentors - Vois sur ton chemin (Fransızca) ; Bilindik bir şarkıymış lakin ben bilmiyordum. E haliyle bilmediğim için de benim için fena bi kazanım sayılmaz kendileri. Puan vereceğim..

06 - LUBA - Benjamin Biolay - Dans La Merco Benz (Fransızca) ; Dümdüz tekdüze söylenmiş,hani sanarsın dayıyı zoraki mikrofonun başına geçirmişçesine bi eser. Nope ben almayayım..

07 - HA - Nico Fidenco - A Casa D'Irene (İtalyanca) ; Liste içerisinde beğenme eşiğine yaklaştığım şarkılardan. Ancak puan eşiğine ulaşır mı işte orası tam bir muamma...

08 - SHANBALA - Elena Ledda - Pesa (Sardinya Dili) ; listenin sevdiğim üç şarkısından ikincisi. Kim yolladıysa allah razı olsun. Kulakları dert görmesin. Yüksek eşikten puanlarım yağacaktır.

09 - TSONGA - Kostas Pavlidis - To Potiri (Yunanca) ; Bu tarz Rumca şarkıları zaten sever ve playlistimde yer veririm. Hele izmire geldikten sonra nedendir bilinmez daha da arttı bu sevgim. Havasından suyundan sanırım. Puan vereceğim pedimu..

10 - XHOSA - Pochill - Porque (İspanyolca) ; Bir kez dinleyip geçtiğim şarkılardan kendisi. Parmaklarımı da çok fazla yormaya niyetim yok bu şarkı için.

11 - RİNDU - Mastiksoul ft. Mariza - Livre (Portekizce) ; Şu şarkıyı yazanından,söyleyeninden,derleyeninden,piyasaya süreninden,dinleyeninden ve bu yarışmaya göndereninden özür diliyorum. Daha geçen yf için yaptığım yorumlarda Portekizce sevmiyorum dedim. Dediğime diyeceğime pişman ettiniz. Ne özel,ne güzel bir şarkıdır bu.

12 - GUSİİ - Bebe - Malo (İspanyolca) ; Beğeneni olacağını sanmıyorum. Yolu açık olmasın..

13 - NYATURU - Elis Regina - Roda (Portekizce) ; Bkz. Yorum 12.

14 - GWERE - Medina - Det Smukkeste (Danca) ; Bu yf de bence 3 tane buz gibi ESC şarkısı var. Ki bunlardan ilki bu. Sıkıcı olmayan bir ritm,tek düze bir okuma hali,tam bir Baltık ve Orta sıra İskandinav şarkısı. Puan vermek istiyorum.

15 - SENA - MinaCelentano - A Un Passo Da Te (Mina & Celentano) (İtalyanca) ; Beni dinlerken mutlu eden katılımlardan biri oldu. Sesler çok baba bir kere. Yabana atılamayacak kadar iyi yorumlamışlar şarkıyı. Puan vereceğim.

16 - CHUWABU - Robin ft. Nelli Matula - Hula Hula (Fince) ; ESC vol.2 Genç fin kardeşimize hayatında başarılar diliyor ve şarkısının beni bir nebze de olsa mutlu ettiğini söylemek istiyorum. Ama senden çok var be gulüm..

17 - RONGA - Mau y Ricky, Karol G - Mi Mala (İspanyolca) ; Neden bilmiyorum dünden beri bunu dinliyorum. Güzel mi değil aslında herhalde. Ama dinlettiriyor kendini. Ama şu konuda haklı bir isyanda bulunmak istiyorum. Neden bu kadar çok İspanyolca şarkı var arkadaşlar başka dil mi yoktu dünyada. Sad

18 - EWONDO - Irina Rimes - Visele (Dj Dark & MD.Dj Remix) (Romence) ; Romenleri ve dünyaya yerleştirmeye çalıştıkları Inna kültürünü ısrarla reddetmeye devam edeceğim. Puan vermiyorum!!

19 - TSWANA - Helene Fischer - Atemlos durch die Nacht (Almanca) ;ESC vol.3 Helene Fischer da katılsa artık Eurovision’a Cermenler rahatlasa,bi gazları alınsa her sene her sene. Şarkı dinlenebilir düzeyde.

20 - YAKACA - Dschinghis Khan - Hadschi Halef (Almanca) ; Net söylüyorum. Sevmedim. Kötü.
    20-11-2017, Saat: 22:29

SiruSho

Üye Grubu

Oguzhan Portekizce halk muzigi ezgileriyle cok guzel oluyor Yola Dinis'in Outra Vez primavera sarkisini dinle nolur

20-11-2017, Saat: 23:02

suioeir

Üye Grubu

Bütün şarkıları daha yeni dinleyebildim. Kusura bakmayın ama bu yarışmanın konsepti Kezbanlar Yarışıyor olsaymış şarkılara daha çok uyum sağlarmış. Zira dünya turu ile uzaktan yakından ilgisi yok bu saçmalıkların. Açın Radyo Voyage falan dinleyin dünya turu yapmak istiyorsanız.

Palya Bea - La LLorona kazanmazsa MSC ile tüm ilişiğimi keserim.
    (Son Düzenleme: 20-11-2017, Saat: 23:06, Düzenleyen: suioeir.)
    20-11-2017, Saat: 23:06

Legolas

Üye Grubu

Ozzy yorumlarıyla tam ters kose yapti valla. Smile
    20-11-2017, Saat: 23:17

suioeir

Üye Grubu

Bu arada Sri Lanka’da birçok kez bulundum hiç böyle bir şarkı duymadım. Orada genelde hint şarkıları çalınır dinlenir
    20-11-2017, Saat: 23:25

SiruSho

Üye Grubu

Cvp: RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET
    (20-11-2017, Saat: 23:06)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Palya Bea - La LLorona kazanmazsa MSC ile tüm ilişiğimi keserim.

Kötü oldu bu  Heyo
    21-11-2017, Saat: 00:09

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

(20-11-2017, Saat: 17:24)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zehir zemberek ikinci yarı final yorumlarımla bu gece burda olacağım lol
    Dövseydin daha iyiydi Oğuzhan! Yorum değil ültimatom mübarek! [emoji48]
    21-11-2017, Saat: 00:50

Ozzy

Üye Grubu

(20-11-2017, Saat: 23:02)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oguzhan Portekizce halk muzigi ezgileriyle cok guzel oluyor Yola Dinis'in Outra Vez primavera sarkisini dinle nolur

Teyzenin sesi çok iyi ama şarkıyı o kadar sevemedim be alper..

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    21-11-2017, Saat: 01:00

Ozzy

Üye Grubu

(21-11-2017, Saat: 00:50)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (20-11-2017, Saat: 17:24)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zehir zemberek ikinci yarı final yorumlarımla bu gece burda olacağım lol
    Dövseydin daha iyiydi Oğuzhan! Yorum değil ültimatom mübarek! [emoji48]
    Öpüyorum seni. lol Big Grin

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    21-11-2017, Saat: 01:01

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MSC 6 - DÜNYA TURU - FİNAL Barlo 31 13,414 27-11-2017, Saat: 22:54
    Son Yorum: pookito
      MSC 6 - DÜNYA TURU Barlo 27 12,460 27-11-2017, Saat: 02:36
    Son Yorum: pookito

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 18 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.