12PUAN FORUM
COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: COVERMACA ALL TIMES 2016 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=25)
+---- Konu Başlığı: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=99)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Murad - 25-10-2016

(25-10-2016, Saat: 00:06)Lukas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-10-2016, Saat: 23:07)Murad Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu son yazdığınla tescillenmiş oldu varoşluğun. Sanırım Ankara' nın Çin Çin mahallesindensin sen ama olsun sen de insansın sonuçta [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Varoslukla kafayi bozan "modern yobaz" arkadaslardan galiba kendileri ama olsun boyleleri de lazim Big Grin Hazimsizlik varsa soda icmeni tavsiye ederim Smile bu seviyesizlikle o muhtesem nickimi agziniza almayin efendim Smile berbat sarkinla basarilar Big Grin

Şakayı kaka yapmanın alemi yok. Ben yaptığın yorumdan cidden keyif aldığım için senin tarzınla cevap yazdım. Ancak görüyorum ki sen aynı tarzı kaldıramıyorsun.

Yazdığın iki satır görüş ile dünyam değişmez. O yüzden kendini fazla ciddiye alıp da hadsizleşme.

Şimdi hangi çöplükten geldiysen oraya geri dönüp eşelenmeye devam et.

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Bailador - 25-10-2016

Neler oluyor arkadaşlar? Yarışma hakkında konuşalım dedik, chat sayfalarına dönmüş burası. Kimsenin kimseye bilerek laf söylediğini sanmıyorum ama üslûbumuzu da koruyalım tabi şaka yaparken.

Yarın için radyo yayını yapalım mı gibi bir şey söylemiştim ama ben bu işlerden uzaklaşalı durum biraz değişik geldi gözüme. Teknik olayları halledebilirsem yayın yapacağım. Halledemezsem klasik tarzda açıklarım sonucu forum üzerinden.

Görüşmek üzere

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 25-10-2016

Kemchukyan'i ozlediniz mi

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - cembulut - 25-10-2016

(25-10-2016, Saat: 01:19)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kemchukyan'i ozlediniz mi

EVEEEEETT [emoji7][emoji7]

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 25-10-2016

(25-10-2016, Saat: 01:41)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25-10-2016, Saat: 01:19)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kemchukyan'i ozlediniz mi

EVEEEEETT [emoji7][emoji7]

Eveeeet dedigine pisman olacaksin  ; ilk oaketin en cok gomuleni sensin ahahahah  ama en efsane de sensin ; sen ve  baylödör  cembülöt baska bir efsane de suioeir  olacak fena bi telaffuz  Big Grin

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 25-10-2016

İŞTE GERÇEK YAŞANAN ;

hysteria ve bailador bolulu hasan ustaya girer
Aşure alır çıkarlar
Hysteria evde yicem diyip paket yaptırırken bailador o an yeme kararı almıştır
2liyi gören ezik Lukas merakla yanlarına gelip ne aldınız ne aldınız der
Bailador sakin bir tavırla ; aşure yer misin ? Aa ama kaşık koymamislar başka
Der ve hysteria ile kahkaha atarak yürümeye başlarlar

Bu olaydan sonra psikolojisi bozulan podolski hasan artik bailador ve hysteria düşmanlığı yapacağına and içer...

Hatta bir rivayete göre şarkısını da önceden hissedip bu yüzden nefret temalı yapmıştır

Ama hiç bişe değişmeyip kimse de onu sallamamistir
Loserligina kaldığı yerden devam etmiştir...

(Dolunay çıktığı geceler Lukas Hasan'ın aşure aşure diye haykirdigi ve nefretimden şüphe etme sözleri ile bagirdigi bazı Ankaralilar tarafından dile getirilse de bu gizemli olay hala bir efsane olarak adlandiriliyor)

Ben de yorumlarımı yapayım o halde [emoji4] Öncelikle belirteyim ki benim için esas olan aşağıda sıralanan kriterlerdir [emoji6]

1- Hece-nota uyumu
2- Şarkının orjinaline kıyasla cover ın ulşatığı seviye
3- Sözlerin anlam bütünlüğü
4- Sözlerin bir bütün olarak kalitesi
5- Tüm bu kriterler dahilinde eşitlik sözkonusu olması halinde kişisel beğenim

1-Alperto
Hastası çok olan şarkılardan birisi olmakla birlikte benim oldum olası pek hoşlanmadığım bir şarkı. Alperto' nun en büyük handikapı sözler ve notalar arasındaki bariz uyumsuzluk. Sözler kötü mü hayır. Dinleniyor mu evet ama benim açımdan ilk kriteri karşılayamıyor maalesef. Başarılar [emoji106]

2- Aspirin
Genel olarak başarılı bulduğum şarkılardan birisi [emoji106] Gerçi bu yarışmada şarkılar genel olarak başarılı [emoji51] Benim kterlefim açısından bazı ufak aksaklıklar var ve şarkıların genel olarak iyi olduğu bir yarışmada puanlama sırasında bu noktalar etkili oluyor ister istemez. Herşeye rağmen keyifle dinledim ve dinlemekteyim [emoji106]

3-Bailador
Bu yarışmada en heyecanla beklediğim yarışmacıydı çünkü geçen yarışmada şarkısını çok beğenmiştim ve oniki puanımı ona vermiştim. Hala da kazanan şarkı olması gerektiğini düşünüyorum [emoji51] Belki de bu yarışmada Bailador' un en büyük handikapı Bailador olmaktı. Zira beklentim yüksekti. Ortaya çıkan çalışma kesinlikle kötü değil ancak ortalama üzeri şarkının çok olduğu bu yarışmada tepeye oynamak için yeterli değil maalesef. Bu arada hınzır kelimesini severim ancak şarkı sözlerinin genel havasıyla örtüşmediğini düşünüyorum [emoji106]

4-Barlas
Bana göre yarışmanın en tutarlı ve eğlenceli şarkılarından biri. Vokal kısmına değinmiyorum çünkü benim için hiç önemli değil. Genel olarak bir bütünlük içinde gidiyor ve keyif veriyor. Başarılar [emoji106]

5-CemBulut
Ağzı bozuk şarkıları çok seviyor olmakla birlikte söz-müzik uyumu anlamında ciddi sorunlar var. Genel olarak sözler vurucu ve bütünlük içerisinde ancak melodik yapıya uyumu sıkıntılı. Tekrar ediyorum şarkıya kötü dersem taş olurum [emoji16] ama iyi şarkının çok olduğu bu yarışmada ister istemez belirleyici oluyor kusurlar [emoji106]

6- Halil
Öncelikle belirteyim ki en sevdiğim coverlarından birisi oldu bu Halil' in [emoji4] Elbette katılmadığım yılları bilemiyorum. Şarkı son derece naif, duygusal ve yumuşak. Bu yapıya son derece uygun sözler yazmış Halil. Yeni birşey var mı? Hayır. Bu şarkı özelinde yeni birşeye ihtiyaç var mı? Bence hayır. Keşke söz-müzik uyumunda sıkıntılı bölümler olmasaydı. İster istemez bu naif şarkıda insanın kulağına batıyor. Başarılar Halilim [emoji106]

7- Hysteria
Bence organizatörlerin bu şarkıya onur ödülü falan vermesi gerekiyor yarışmanın tüm gerçekliğini yüzümüze vurma cesareti gösterebildiği için [emoji2][emoji106] Şarkıyı dinlemesi keyifli ancak belirttiğim kriterler açısından handikapları var. Başarılar [emoji106]

8-Kazu
Bu yarışmada oldum olası en sevdiğim seslerden birisi oldu Kazu [emoji106] Bu sefer de gayet güzel bir iş çıkartmış. Keyifle dinlediğim şarkılardan birisi. Belirttiğim kriterler üzerinden gayet başarılı bir çalışma [emoji106] Bu arada vokalde Sertaç' ın sesi çok kararında olmuş. Ne eksik ne fazla. Keşke o da olsaydı yarışmada [emoji6]

9-Legolas
Yarışmanın bir diğer naif şarkısı da bu. Bence rakibine kıyasla daha başarılı olmuş genel olarak. Kulağa takılan bazı yerler olmakla birlikte genel olarak keyifle dinlenen bir şarkı [emoji106]

11-MertDM
Bana en çok kararsızlık yaşatan şarkı bu oldu sanırım. Şarkıyı çok sevmeme rağmen puanlama aşamasında takıldığı bir iki kriter oldu. Şu kadarını söyleyebilirim ki benim için tepeye oynamasına ramak kalan bir şarkı bu. Başarılar [emoji106]

12-Murad
Bu yarışmada herşeyi son dakikada yapabildim maalesef. Şarkı seçiminden kayıta ve teslime kadar. Kayıt sırasında da hem hastaydım hem de arızalar peşimi bırakmadı. Daha iyi bir kayıtla katılmayı isterdim ama elimden gelen bu oldu maalesef. Şarkı önceden çok dinlediğim bir şarkı değildi. Üzerinde çalıştıkça sevdim ama gerçekten Türkçe söz yazması çok zor bir şarkı. Sonuç olarak daha önce de belirttiğim gibi iki üç çok iyi şarkı dışında çoğu şarkının kalitesi oldukça yakın birbirine. O yüzden her sonucu normal karşılayacağım [emoji2]

13-Ozzy
Cemal Süreyya' nın o harika şiirini böylesine güzel bir ses ve yorumla duyup heyecanlandığım, işte geliyor dediğim ancak sonrasında hüzünlere gark olduğum şarkı [emoji51] Sözlerde kafa karışıklığı mevcut. Dinlerken keyif aldım ancak Ozzy' nin daha iyisini yapabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Keşke sözleri biraz daha zorlasaydı. Başarılar [emoji106]

14-Pookito
Sürekli inleyen soliste rağmen kendimi sevmekten alıkoyamadığım şarkı [emoji16] Sözler güzel mi? Güzel. Hece uyumlarında sorun var mı? Çok az. Derece yapar mı? Bence zor. Umarım yarışmacıyı mutlu edecek bir derece alır [emoji106]

15-Surisho
Özellikle nakaratına bayıldığım ve nakarat sözlerini çok ben bulduğum bir şarkı. Dinlerken hiç yormuyor. Hece uyumlarında sıkıntı yok denecek kadar az. Keşke puanlarımı gönderme konusunda acele etmeseydim de bir iki tık daha yüksek puan verseydim. İyi derece almasını gönülden isterim [emoji106]

16-Suioeir
Yarışmanın açık ara favorisi gördüğüm, birinci olması gerektiğini düşündüğüm ve ünlü bir ses tarafından rahatlıkla albümüne konabileceğine inandığım şarkı. Olmuş mu? Ziyadesiyle olmuş. Ruhuna, sesine sağlık [emoji106]

Hasret bitiyor ;  telefonun azizligine ugradigim icin ilk 5 parca pincik oldu sonrasi daha iyi olacak daha  bomba  
 Olacak ....

Kemchukyan Yorumluyor 2 

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 25-10-2016

Alper forumda pek sevilmediğini düşünüyo. Ama iddia ediyorum, şu tiplemesi ile onu sevmeyen yok Heyo

Karnıbahara çok güldüm ahahahah

Yaa ben bu videoları neden izleyemiyorum [emoji22]

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - suioeir - 25-10-2016

(25-10-2016, Saat: 09:37)Ben Murad Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 16-Suioeir
Yarışmanın açık ara favorisi gördüğüm, birinci olması gerektiğini düşündüğüm ve ünlü bir ses tarafından rahatlıkla albümüne konabileceğine inandığım şarkı. Olmuş mu? Ziyadesiyle olmuş. Ruhuna, sesine sağlık [emoji106]

Hmm iyi fikir. Ziynet Sali'ye satabilirsem köşeyi dönerim [emoji857]

17-Taifung
Dinlersem gülsem mi hüzünlensem mi bilemediğim, beni manik depresif ruh hallerine sokan şarkı. Yarışmanın en eğlenceli ve kararında joke şarkısı bu bence. Hoş joke demek ne derece doğru onu da bilemiyorum [emoji51] Sözler çok Tayfun. Başarılar bro [emoji106]

18-TitaN
Yarışmanın oldukça kalabalık orta direk sınıfının bir üyesi daha. Dinlerken keyif aldığım doğrudur. Ancak daha üst sıralarda yeralabilmesi için gerekli vuruculuğa sahip değil maalesef. Başarılar [emoji106]

19-TTR
Titan için yazdıklarımı birebir TTR için de yazabilirim. Aslında şöyle daha iyi açıklayabilirim sanırım; her seferinde "dur yaa hangisiydi TTR' nin şarkısı" diye düşünüyorsam birşeyler eksik kalmış demektir. Dinlerken rahatsız oluyor muyum? Asla. Alıp götürüyor mu? Hayır. Başarılar [emoji106] Bu arada emin ol kendi şarkım için de benzer şeyleri yazabilirim [emoji51]

20-Uluhandro
Sesi ve yorumu beğenmekle birlikte sözleri vasati bulduğum şarkı. Benzer durum bu şarkı için de geçerli. Asla kötü diyemem. Bilakis gayet iyi ama hep diyorum ya iyi şarkı çok bu sefer. O yüzden tüm kalbimle başarılar [emoji106]

Benim yorumlarım kabaca böyle arkadaşlar [emoji6] Şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki son 5-6 puanımın yerini rahatlıkla başka şarkılar da alabilir şu an yeni bir oylama yapsam. Çünkü birbirine yakın kalitede çok şarkı var.

Ben kendi adıma çok mutlu oldum yarışmanın geldiği seviyeden. Hepiniz emek vermişsiniz ve güzel çalışmalar çıkartmışsınız ortaya. Tekrar ve tekrar başarılar diliyorum herkese [emoji106][emoji106][emoji6]

(25-10-2016, Saat: 09:58)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25-10-2016, Saat: 09:37)Ben Murad Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 16-Suioeir

Hmm iyi fikir. Ziynet Sali'ye satabilirsem köşeyi dönerim [emoji857]

Benim de aklıma ilk gelen Bengü olmuştu [emoji16]

RE: Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Lukas - 25-10-2016

(25-10-2016, Saat: 07:37)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İŞTE GERÇEK YAŞANAN ;

hysteria ve bailador bolulu hasan ustaya girer
Aşure alır çıkarlar
Hysteria evde yicem diyip paket yaptırırken bailador o an yeme kararı almıştır
2liyi gören ezik Lukas merakla yanlarına gelip ne aldınız ne aldınız der
Bailador sakin bir tavırla ; aşure yer misin ? Aa ama kaşık koymamislar başka
Der ve hysteria ile kahkaha atarak yürümeye başlarlar

Bu olaydan sonra psikolojisi bozulan podolski hasan artik bailador ve hysteria düşmanlığı yapacağına and içer...

Hatta bir rivayete göre şarkısını da önceden hissedip bu yüzden nefret temalı yapmıştır

Ama hiç bişe değişmeyip kimse de onu sallamamistir
Loserligina kaldığı yerden devam etmiştir...

(Dolunay çıktığı geceler Lukas Hasan'ın aşure aşure diye haykirdigi ve nefretimden şüphe etme sözleri ile bagirdigi bazı Ankaralilar tarafından dile getirilse de bu gizemli olay hala bir efsane olarak adlandiriliyor)
Hala aşure yiyemedim o günden beri canım istiyor. Bi kazan asure yapta bizim gibi fağkirlere hayir yap