12PUAN FORUM
COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: COVERMACA ALL TIMES 2016 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=25)
+---- Konu Başlığı: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=99)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - taifung - 23-10-2016

(23-10-2016, Saat: 20:51)Bailador Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdilik ikisi de muamma fakat muhtemelen salı günü olacak ve radyo yayını yapacağım Smile

Evet yaaa salı ideal! Son yarışmalar hep perşembeye rastlıyor ısrarla. Bodrum masalı izleyemiyorum Çekiç

(23-10-2016, Saat: 20:37)Bailador Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkesin farklı bir tutumu var elbette bu konuyla ilgili. Haklısınız, insanlar antipati toplamamak adına yorum yazmak istemiyor olabilir. Beğenmediği halde yıkama yağlama yapmaktansa daha iyi hatta bu durum. Bazen de şöyle bir durum olabilir: Mesela ben puan kaygısıyla katılmıyorum bu yarışmalara. Yorumkarken de objektif olmaya çalışıyorum. 13 kişinin coverına beğendim yazabilirim ama yalnızca 10 kişiye oy verebileceğim için 3 kişi listenin dışında kalmak durumunda oluyor. Böyle bir durumda da farklı kriterlerle tekrar değerlendirme yapılıyor illa ki... Covermaca'da durum bundan ibaret

Yine de kimse yorum yazmakla yükümlü değil elbette. Ama oyları zamanında göndermekle yükümlü! Sizi mi bekleyeceğim gece yarısına kadar bee! ? Yollasın oylarını yollamayanlar... 9 gün beklemiş herkes, son gün bir telaş! [emoji2]

Evet tüm yazdıklarıma ek olarak bu durum da var. Kesinlikle bu konuda tüm insanların dürüstlüğüne inanıyorum. Bazen cidden 15 tane şarkıyı da gayet iyi bulabiliyorsun. Ama günü geldiğinde 5 tanesini eleme zorunluluğu olabiliyor. Bazen şansa bazen kuraya kalabiliyor oylarımı verirken. 

Yani bir çok insan, yorumlarını yazarken iyi bulduğu bir şarkıya bu sebepten oy veremiyor. Benim de başıma hep gelen bir şey, eminim herkesin de başına gelmiştir.

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - suioeir - 23-10-2016

(23-10-2016, Saat: 21:00)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-10-2016, Saat: 20:51)Bailador Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdilik ikisi de muamma fakat muhtemelen salı günü olacak ve radyo yayını yapacağım Smile

Evet yaaa salı ideal! Son yarışmalar hep perşembeye rastlıyor ısrarla. Bodrum masalı izleyemiyorum Çekiç

Ben de oyumu Salı'dan yana kullanıyorum.

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 23-10-2016

Oylarım yollandı vatana millete hayırı olsun

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Barlo - 23-10-2016

Valla ben bu yarışmada iddialı değilim. O yüzden çok da ilgilenmedim All Times ile. İddialı bir şarkı yaptığımı düşünsem açıkçası o zaman yorum yapmazdım. Zira bana gelecek oyları kaybetmek istemem. Ve açık olarak da söylüyorum, eğer tepeye oynadığımı düşünürken kötü yorum alsaydım o yorumu yapan kişiye olan puanım etkilenirdi. Buna da kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok, benim oyum benim kararım. Bugüne kadar da hiç bir zaman oylarımı en sevdiğim ilk 10 şarkıya sırasıyla vermedim. Listemde 10. sıradadır ama hak ettiğini alamayacak diye düşünürüm, 1 puan vereceksem gider 6-7 puan veririm. Yapmadığım şey değil.

Şarkılar hakkında bir şeyler yazmadım çünkü vaktim olmadı. Birincilik yarışının Aspirin, Alperto, MertDM, Uluhandro ve Sulhi arasında geçmesi gerektiğini düşünüyorum.Hatta oyları etkilenmesin diye yazmadım, Uluhan "benim için" Covermaca tarihinin en iyi "projesini" ortaya koydu. Bayılıyorum şarkıya. Herhangi bir mekanda çalsa insanlar bu şarkıyı kim söylüyor diye merak eder, yüzde yüz eminim.

Alperto'nun coverında ise Pookito'nun yerinde ben olmak isterdim açıkçası, öyle güzel bir cover olmuş. Ama bu iki ismin son zamanlarda sürekli elde ettiği başarılar bu sefer onlara dezavantaj olarak geri dönecek onu da biliyorum.

Aspirin'in kayıtta yaşadığı problem ve daha yeni olması onu da zirve yarışında geri planda bırakıyor. MertDM söz konusunda tam bir usta, şarkıyı daha sert bir tonda okusa şarkı çok daha parlayacaktı kanımca.

Geriye de her şeyi tam olan Sulhi kalıyor. Şarkının bir kere orjinali iddialı, Sulhi'nin de hem yorum hem de söz açısından en iyi işi. Muhtemelen daha oylama bitmeden birinciliği garantilemiştir. Yine de tebrik etmek için final akşamını bekliyorum.

Bir de Tayfun var tabi. Onun hakkında çok bir şey söylememe gerek yok. O şarkıya yapılması gereken her şeyi yaptık bence. İyi derece alırsa oldukça sevinirim.

Ben de uzun zaman sonra ilk 10, belki de ilk 15 dışında kalacağım diye düşünüyorum. Çok da önemli değil. Ben sadece favorilerimin alacağı derecelerle ilgileniyorum, umarım hayal kırıklığına uğramam o konuda.

Herkese başarılar. En iyi olan kazansın.

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 23-10-2016

Ben de gonderdim puanlarimi. [WINKING FACE]

Bir de Eurovision'da ya da Oscar'da yaptığım gibi bir tahmin yapayım...

* Bu tahminlerim, verdiğim puanlardan bağımsız tabi.

Kazanmaya en büyük aday bence Sulhi... Mert, Kazu, Sirusho ve Alperto ilk 5 yapabilir. Bunlardan birini yerinden edip ilk 5'e Uluhan, Murad, Aspirin ya da Bailador da girebilir... 

Sonrasında muhtemelen, Legolas, Lukas kaunas vs serisi yerleşebilir Smile

15-20 arasına ise muhtemelen, taifung, hysteria, cembulut, ttr ve barlo şeklinde bir yerleşim olabilir karışık olarak...  Big Grin

Tabi bunlar salt ortaya çıkan esere göre yapılmış tahminler değil. Öyle olsaydı direkt verdiğim oyların ilk 10 yapacağını söylerdim Smile

Benim verdiğim oylarla yukarıda yaptığım tahminler arasında birbiriyle örtüşen puanlar da var, hiç örtüşmeyenler de...

Genelde verdiğim puanlar çok isabetli oldu geçen yarışmalarda... Benim 12-10 ve 8 verdiklerim genellikle ilk 3 yaptı yarışmada. Ya da benim puan vermediklerim genelde son 5 yaptı. 

Bakalım bu kez puanlarım mı birebir tutacak yoksa yukarıdaki tahminlerim mi, helecanla bekliyoruz Angel

Bir de şu tespiti yapıp çekileyim.

Oylarımı çoktan gönderdiğim için rahat konuşuyorum.

Bazı şarkılar beni daha dinler dinlemez etkiledi, bazıları da dinler dinlemez geri plana düştü.

Puanlarımı da ona göre verdim zaten.

Henüz dinleye dinleye bıktıran bir şarkı olmadı. 

Ama dinledikçe kendini sevdiren tek 1 şarkı oldu bu pakette. O da Aspirin'in şarkısı... Belirtmek istedim.

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Bailador - 23-10-2016

Aslında hep bahsettiğimiz "yorum yapma" bu şekilde olmalı zaten. Tek tek her şarkıya yorum yapmak oy kaybetme riskini doğuruyor ama böyle genel bir yorumlamada oy kazanma/kaybetme durumu söz konusu olmaz bence.

Oylamada son 1 saat zaten, sadece cembulut oylarını vermedi. Onun dışında birkaç jüri oyu daha gelebilir. Bakalım sıralamada değişiklik yaşanacak mı?

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 24-10-2016

Kaaaaaaayırmaaaaacaaaaa Big Grin

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - cembulut - 24-10-2016

44 dakika gecikmeli gonderdim oylarimi. kusura bakmayin. umarim diskalifiye olmam.

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 24-10-2016

Oylama bittiğine göre ben de beğendiğim coverları yazayım.. Sulhi başta olmak üzere Alperto-Bailador-Ttr ve Mert'in coverları çok iyiydi bence.. Murad K. Yorumunu ilk kez dinledim çok başarılıydı.. Emrah'ın şarkısı çok naifti.. Hasan'ın 'nefretimden şüphe etme' çıkışları çok iyiydi.. Sirusho da gayet başarılıydı.. Hüseyinin projesi çok özgündü.. İlk 5 tahminim ise sırasız şu şekilde ( sulhi- bailador- taifung- muradk- mert dm) 6-10
Arası ( legolas- alperto- pookito- kazu-ttr) 11-15 ( titan-aspirin-uluhandro-sirusho-barlo) 16-20 ( ozzy- cembulut-lukas-halil-hysteria) sıralamam kendi beğenim doğrultusunda değil sadece tahmin. Yanlış anlaşılmasın Wink

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 24-10-2016

Tabiki hepiniz bana 0lari yagdirdiniz. Sonunculuk bekliyorum

Bir gün şarkimi anlayacak ve bana verdiginiz sifir puanlar icin kendinize lanet edeceksiniz.
[emoji38][emoji38]

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 24-10-2016

(24-10-2016, Saat: 07:33)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir gün şarkimi anlayacak ve bana verdiginiz sifir puanlar icin kendinize lanet edeceksiniz.
[emoji38][emoji38]
Ben anladim senin sarkini. [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

(24-10-2016, Saat: 07:55)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-10-2016, Saat: 07:33)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir gün şarkimi anlayacak ve bana verdiginiz sifir puanlar icin kendinize lanet edeceksiniz.
[emoji38][emoji38]
Ben anladim senin sarkini. [emoji4]

7d0a17e5833b4e76a4dac5b48bea242d.jpg

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - pookito - 24-10-2016

Salı akşamı saat kaçta başlıyor peki final? Ben yetişemeyeceğim muhtemelen =( 22.30 gibi evde olabilirim ancak. Geç çıkıcam işten o gün.

Bu arada kim bilir herkesin birbirinin şarkıları hakkında ne fikirleri var. Ama bilemiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun herkesin puanları

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 24-10-2016

Ben izleyemeyeceğim yarın malesef finali. Eminim Burak harika bi iş çıkaracak Heyo

Şahsi favorilerim; MertDm Aspirin ve Sulhi. Umarım bu 3ünden birisi kazanır! Ama içime doğan Sulhi valla. Umarım da kazanır :*

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 24-10-2016

(24-10-2016, Saat: 10:40)pookito Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada kim bilir herkesin birbirinin şarkıları hakkında ne fikirleri var. Ama bilemiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun herkesin puanları

Bence herkes Burhan gibi yorum yapmalıydı. Smile Big Grin

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - suioeir - 24-10-2016

Öncelikle yarışma sürecinde şarkıma ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum. Birçok arkadaştan olumlu görüşler aldım. Sizlerden gelen yorumları okumak benim için çok keyifliydi.
Diğer yarışmacılar arasında en çok beğendiğim işler sırasız olarak Taifung, Emrah ve Murad oldu. Aslında Tayfun'un şarkısında dramatik bir hikaye anlatılsa da dinlemesi bence çok eğlenceliydi. Barlas dokunuşuyla da güzel bir sonuç çıkmış ortaya.
Emrah'ın şarkısı resmen alıp götürüyor insanı bir yerlere. Dinlerken hayal ettiğim şarkılar arasında yer aldı. Çok dokunaklı.
Murad ise efsane sözler ve yorumuyla farkını ortaya koymuş. Solistliği tartışılmaz bir gerçek ve bu şarkıyı çok hasta halde söylediğini biliyorum. Her şeye rağmen sonuç mükemmel.
Alperto her zaman zor işlerin altına elini gözü kapalı atıyor ve bu yarışmada da yine cesaretini ortaya koymuş. Beğendiğim işlerden bir tanesi oldu.
Ozzy girişteki Cemal Süreya şiiriyle zaten noktayı koymuş. Nasıl güzel seslendirmiş. İlk girişten itibaren vuruldum.
Halil'in bu şarkıda sesini kullanma şeklini çok beğendim. Bu tarz bir şarkıya yazılabilecek her şeyi yazmış diye düşünüyorum. Başka bir konsept, ters köşe sözler hoş olmazdı zaten.
Bailador 'Hınzır' kelimesi yüzünden epey eleştiri aldı ama benim kulağıma hiç batmadı. Ben şarkıda severim böyle küçük hınzırlıkları Smile
MertDm de gözden kaçmayacak bir şarkıya imza atmış. Sözler çok olgun bir kalpten çıkmış. Çok güzel mesajlar veriyor.

Buraya yazamadığım ama beğendiğim başka şarkılar da var. Beğenip puan veremediklerim de oldu ne yazık ki. O arkadaşlardan şimdiden özür diliyorum. Çok zorlu bir yarıştı bence.
İyi olan kazansın.