12PUAN FORUM
COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: COVERMACA ALL TIMES 2016 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=25)
+---- Konu Başlığı: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=99)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Cvp: RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - taifung - 16-10-2016

(16-10-2016, Saat: 22:16)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya  Tayfun yaaa  kalemsin sen benimmmm  muck muck kalp kalp kalp  emojileri ...

O iri cüssemin altında ne minnoş yattığını bilmiyorsun sen

Belirtmeyi unutmuşum. TTR, yorumuyla şarkının ruhunu vermiş. İnanılmaz beğendim buradaki sesini. İyi ki Didem söylememiş. TTR farkında olmadan, bugüne kadar ki en iyi yorumunu sunmuş sana Smile

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - taifung - 16-10-2016

Zaman içinde değişik ruh hallerine girmezsem, 12-10-8-7 -6- 5 ve 4 puanımın adresi belli gibi...

Kalan 3 yer için ise, 6 aday belirledim... Yani beğenmiş olmama rağmen puan veremeyeceğim şimdiden 3 şarkı var gibi... Kaldı ki dinledikçe beğeneceğim aday sayısı da artabilir. Yine birileri, beğenmişsin ama puan nerde diye soracak gibiSmile

RE: Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 16-10-2016

(16-10-2016, Saat: 22:30)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 17- taifung

Gelelim kendime. Önce bir düzeltmeyle başlayayım. Bailador ve ttr, sonunda benden farklı bir şarkı duyduklarını belirtmişler ama çok uzak değil, geçen sene bu zamanlar covermaca zero için yaptığım şarkı da bir çeşit joke'tu. Bir de aslında birine 40 kere deli dersen, sonunda o da kendini deli sanarmış derler Big Grin

Geçmişe baktım da, ben hep ballad yazan biri olmamışım ki. İlk yaptığım cover bile if i had your love yani...İkinci yaptığım da Mona mou... İkisi de tempolu şarkılar, sahnede dans koreografisiyle sunuldular Smile

Sonrasında, Hırvatistan 2007, Hollanda 2007 (Edsilla hayli hareketli bir dans koreografisi yapmıştı ama nedense bu şarkıya da ballad muamelesi yapılıyor)... Rusya 2011, İsrail 2003, Malta 2000... Böyle gidiyor... O kadar çok tempolu şarkım var ki... Joke içerikli de bununla birlikte 2 tane oldu. Yani üzerime yapışmış olan ballad yazarı tanımından kurtulabilir miyim artık Smile

...

Hooop. Hırvatistan 2007 benim coverim. Hırvatistan 98 demek istedin sanırım.[emoji4]

Cvp: RE: Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - taifung - 16-10-2016

(16-10-2016, Saat: 22:53)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16-10-2016, Saat: 22:30)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 17- taifung

Gelelim kendime. Önce bir düzeltmeyle başlayayım. Bailador ve ttr, sonunda benden farklı bir şarkı duyduklarını belirtmişler ama çok uzak değil, geçen sene bu zamanlar covermaca zero için yaptığım şarkı da bir çeşit joke'tu. Bir de aslında birine 40 kere deli dersen, sonunda o da kendini deli sanarmış derler Big Grin

Geçmişe baktım da, ben hep ballad yazan biri olmamışım ki. İlk yaptığım cover bile if i had your love yani...İkinci yaptığım da Mona mou... İkisi de tempolu şarkılar, sahnede dans koreografisiyle sunuldular Smile

Sonrasında, Hırvatistan 2007, Hollanda 2007 (Edsilla hayli hareketli bir dans koreografisi yapmıştı ama nedense bu şarkıya da ballad muamelesi yapılıyor)... Rusya 2011, İsrail 2003, Malta 2000... Böyle gidiyor... O kadar çok tempolu şarkım var ki... Joke içerikli de bununla birlikte 2 tane oldu. Yani üzerime yapışmış olan ballad yazarı tanımından kurtulabilir miyim artık Smile

...

Hooop. Hırvatistan 2007 benim coverim. Hırvatistan 98 demek istedin sanırım.[emoji4]

Ya 2008 miydi acaba? Son Dans ismi... Karıştırıyor olabilirim. 2 dedenin söylediği hareketli şarkı.

RE: Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 16-10-2016

(16-10-2016, Saat: 20:52)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 9- Legolas

Bir anda, "bir resmin kalmış bende tam ortadan yırtılmış" diye eşlik ediyordum ki şarkı başladı. Ve tuhaftır, tam da o şarkı gibi, nostaljik, duygulu, insanın içini titreten sözlerle bir hikaye başladı. Aslında Emrah'ın sesinin, kötü bir kayıt neticesinde boğuk kalmış olması öyle isabet olmuş ki. Uğraşşsa başaramazdı bu kadarını Smile Hem sözler, hem hikaye hem de ses rengi ve hatta kaydının tuhaflığıyla, insanı alıp götüren, bir çok hissi bir anda yaşatan bir proje olmuş. Ben çok sevdim. Bittikten sonra, hadi bi daha dinleyim dedirten bir kaç şarkıdan biri bu listede.
Cok tesekkur ederim Tayfun güzel yorumların için. Kayıt kotu degildi aslinda. [emoji6] Yani kulaklikla dinleyince fena değil. [emoji4]

RE: Cvp: Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 16-10-2016

(16-10-2016, Saat: 22:55)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya 2008 miydi acaba? Son Dans ismi... Karıştırıyor olabilirim. 2 dedenin söylediği hareketli şarkı.

Yaşla dolsa da yine gözlerim
Atarım kalır icime
Bu aşk filminde son sahne
Borcun var dans et benimle

Hırvatistan 2008 evet. [emoji6]

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - taifung - 16-10-2016

(16-10-2016, Saat: 22:07)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16-10-2016, Saat: 20:41)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 6- Halil

Almanca bilmiyorum ama bu şarkının orjinal adının Türkçesi de "Birazcık sevgi" diye hatırlıyorum. Eğer öyleyse, kolay bir çıkış yolu. Şarkının orjinali pek tekdüze. Ortaokul müzik derslerinde örnek şarkı olarak seçilip çalışılacak kadar basit bir melodi. Sözler aslında bu anlamda uyumlu olmuş. Bir Türkçe cover olarak da, tıpkı esas şarkı gibi birazcık düz olmuş. Coşku, aşk, gizem ya da ihtiras gibi duygular barındıran bir eser değil. Ortalama bir derece alacağını sanıyorum.

Birader yorumunu görünce yazma ihtiyacı hissettim. Bu şarkı benim gelmiş geçmiş esc şarkıları listemde her daim 1 numaradır. Hayatımda önemli bir yere sahiptir. Ben bu şarkıya söz yazıp cover yapsam nasıl bir şey olurdu diye yola çıkıp,sözleri ve kaydı 2008 yılında 5 dakika içinde yapmıştım. Sözler üzerinde hiç oynayıp değişiklik yapmadan 2008 yılında ki o kaydı gönderdim zaten. Çok klişe olacak ama ağzımla kuş tutsam nasıl olsa yine ortalarda ve sonlarda yer alacağım için kasmadım yani. Ne demişler ne kadar ekmek o kadar köfte. Maksat bir şekilde covermacaya katılıp güzel vakit geçirmek... Heyo Heyo Heyo

Aslında sen de haklısın Halilcim. Belki de bir radikal adım gerekiyor. Spor hocası şey demişti bana. Her gün farklı bir antreman yaptırmaya çalışıyordu, vücut bile bir süre sonra tekrar eden antremanlara aynı tepkiyi vermiyormuş. İlk başta yararını gördüğün bazı hareketlere vücut alışınca, artık yararını görmüyormuşsun değiştirmen gerekiyormuş.

Covermacadaki kulaklarımız da öyle. Aslında iyi yazıyosun, düzgün yazıyosun. Ama mesela hep sen söylüyosun ve kayıt kaliten de hep aynı. Bu da şahsen bende Halil'den her defasında aynı şarkıyı dinliyormuşum izlenimi bırakıyor. Bunu, işlerin kötü anlamında söylemiyorum. Alışma meselesi. Bunun dezavantajını ben de yaşıyorum nitekim. Değme şarkılar yaptığım yarışmalarda hayalkırıklığı sonuçlar aldım. Aslında mesele biraz bu. Senin benim gibi sürekli yarışanların dezavantajı. Mesela senin bu şarkını, yarışmaya ilk kez katılan birinden duysaydık, belki de acayip ilgi çekici bulacaktık. Aynı şekilde, benim covermaca worl için yazdığım, ve bugüne kadar en çok sevdiğim sözlere sahip olan şarkıyı yeni biri yazsaydı belki birinci olacaktı. Ben son 5'e girmiştim sanırım o yarışmada. Büyük hayal kırıklığıydı.

Özetle, seni haklı buluyorum ama durum da bu.  Smile

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 16-10-2016

1. Aşk Mı Noksan ? : Alper buldu tarzını sanırım ; biraz Özlem biraz Nil karışımı bir şey . Zaten bu tarzda en başarılı isim olduğunu Racon'la elde ettiği dereceyle ispatladı ... Bu şarkı söz kabiliyetini daha da konuşturabileceği bir şarkıydı öyle de yapmış . Tek kusur sanki şarkı 2 yerden açılmış da biri biraz önden gidiyormuş gibi duyuluyor olması ... Tek noksanı bu =)

2. Son Bir Defa : Mahmood ; ilk katılımınla (öyle hatırlıyorum) joke ile nabız yoklamıştın ve çok da iyi dönüşler almıştın . Şimdi ondan sonra bu cover 2-3 gömlek sınıf atlatmış sana Covermaca'da emin ol Ama o muzip dünyanı bazı şarkıların içine serpiştir bence. Çok daha renkli olur şarkıların . Hakkını verdin şarkının iyi bir yerde olursun .

3. Hınzır : Ben bu şarkıyı duymaktan bile haz etmiyordum ne yalan söyleyeyim dinlemekte bile tereddüt ettim =) Türkçe sözler bambaşka yapmış şarkıyı . Covermaca'nın en can alıcı noktası bu ; sevmediğimiz bir şarkıyı beğeniyorsak o şarkı olmuş demektir .

4. Diktatör : Oy Ver Belarus 2 temalı gibi bi şey olmuş =) Protest şarkıların en iyisi rap ve joke ile oluyor bunu anladım . Neşeli eğlenceli sevimli gibi durup yerin dibine sokuyorsun ya bayılıyorum =)

5.Tekmil : Cembülöt de kendi tarzını belirleyen bir Covermaca ustası . bir şey anlatmaya çalışıyor ama ben anlayamıyorum . Escape daha netti bu konuda Big Grin

6. Birazcık Sevgi : Bu şarkı bnim ilk duyduğum şarkı annemin en sevdiği şarkıdır bu arada . Hep söyleydi bana bu şarkıyı . Halil'in sesini ilk kez bu şarkıyla net duydum ; gayet de güzelmiş ya da bu şarkı onun sesine en uygun şarkıymış . Nakarat biraz Türkçe çeviri tadında olmuş ama amaaan salla ; sözler bana İzmir'i anlatıyor nedense Halil ve Kazu coverlarında ... İzmir'den kimler kaldı ki tabi ki teşvik edeceğiz =)

7. Covermaca ; Ay Hüseyin yaaa =) O hahayt nidası benim keşfim bir kere hiç goygoylanma . Bkz. SEKSen !
Hüseyin MSC'de 1. oldu ya Covermaca'yı gömeyim demiş =) Oh iyi yapmış valla beğendim beğendim deyip 1-2 puanı esirgeyenlere gelsin bu şarkımız =)

8.Gel De Bana Sor : Köksalım yaa ; neden haykırır gibi söylüyosun her şarkıyı Smile İnsanın dirty dancing yapası geliyor sese bak Big Grin
Auauauoooo Big Grin Ah yarr diyesim geldi ... Hay sesine kurban bee . Puan vermezsek totomuz kurusun !

9. Yalnızlar Sahili ; 70li yılların Türkçe sözlü hafif batı müizği gibi dinlendirici ve mini bir hikayesi olan şarkılar gibi tatlı ve sempatik . Dinlendirici sözleri var sıcacık ya çok sevdim !

10. Unutma : İlk giriş ilk katılım çok başarılı umarım bu katılımın kalitesinde devam edersin ...

2. bölüm yarın

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Ozzy - 16-10-2016

01. Alperto - Aşk mı noksan (Rusya 2003) : T.A.T.U'nun en sevmediğim şarkısıdır heralde bu. Ama Alperto zor şarkıları sağlam coverlamasıyla özel bi etki bırakıyor insan üzerinde. Şarkının sözleri güzel olmuş,beğenmediğim tek şey pukki'nin arkadan gelen orgazmik inlemeleri. Kendisiyle smule da epey şarkı söyledik orada böyle bir şey yoktu ama Esc şarkılarından daha bi etkileniyor anladığım kadarıyla Smile Başarılar..

02. Aspirin - Son bir defa (Belçika 1987) : Bir önceki covermacada içerdiği yüksek küfür oranı nedeniyle beğenemediğim şarkısından sonra aspirinin bu şarkısı ilaç gibi geldi. Burak'ın sesi de güzel gitmiş şarkıya. Başarılar..

03. Bailador - Hınzır (Malta 2007) : Burak sesini ne kadar beğendiğimi daha önce defaten belirttim ama ben bu şarkıyı sevemedim ne yazık ki. Hınzır kelimesi şarkının tüm büyüsünü bozmuş gibi. Girişi,nakarat son ana kadar güzel ama o hınzır söndürdü tüm enerjimi nedense. Yine de olağanüstü sesinle iyi bir derece alacağın kanaatindeyim. Başarılar..

04. Barlo - Diktatör (Finlandiya 2009) : Ben Lose Controlu çok severim Barla. Ama bu şarkı biraz zorlama olmuş gibi. Rap kısımları biraz daha pesten okusaydın daha mı iyi olurdu sanki,bilemedim. Başarılar..

05. Cembulut - Tekmil (Belarus 2012) : Öncelikle hepinizin huzurunda Cem'den özür diliyorum. Çok erkenden belirtmesine rağmen işlerin yoğunluğundan, son 2 saat içinde söyleyebildim şarkıyı. O yüzden üzerinde çok uğraşamadan neredeyse demo kaydıyla yollamak zorunda kaldık. Kusurumuz olduysa affola. Başarılar kuzen..

06. Halil - Birazcık sevgi (Almanya 1982) : 70lere gittim resmen. En iyi kaydın bu heralde abi. Ne dediğin, neyi anlatmak istediğin net geçiyor karşıdakine. Ben beğendim açıkçası. Başarılar..

07. Hysteria - Covermaca (Belçika 1980) : Hüs ve Joke. Ne zamandır ayrı kalan iki sevgilinin buluşması gibi olmuş. Şarkının orijinalini bilmiyordum. Dinleyeceğimi de sanmıyorum. Yine de yolun açık olsun dostum. Başarılar..

08. Kazu - Gel de bana sor (Sırbistan 2015) : İlk dinlememde beni en çok etkileyen şarkı bu oldu kesinlikle. Kazu'nun tarzını ciddi beğeniyorum. Bu şarkıda nefis olmuş. Ağzına sağlık. Başarılar..

09. Legolas - Yalnızlar sahili (Finlandiya 1996) : Ben bu şarkıda Mavi Işıklar tadı aldım. Sempatiklikten yıkılıyor resmen. Puan vermeyi istediğim şarkılardan biri. Başarılar..

10. Lukas - Unutma (Bulgaristan 2011) : Esc tarihinin en underrated şarkısı Na inat sanırım. Finale kalamayınca şok olmuştum. Ama coverında o tadı alamadım Lukas. Başarılar..

11. Mertdm - Çoban (Çek Cumhuriyeti 2007) : Sözleri güzel, ses güzel. Eleştirebilecek çok bir şey bulamadım. Ben sevdim şarkını mert. Başarılar..

12. Murad - Pus (Slovenya 1999) : Kayıt kötü falan değil. Şarkı buram buram Tanju Okan kokuyor. Puan vermezsem Allah hesap sorar yani o derece. En çok etkilendiğim ikinci şarkı oldu. Yürekten Başarılar..

13. Ozzy - Eksik etek (Ermenistan 2016) : Hiçbir şarkıya söz yazarken bu kadar zorlanmadım. Aşk şarkısı diye başlayıp kendimi bi anda eksik etek diye bağırırken buldum ne yalan söyleyeyim. Umarım beğenirsiniz.

14. Pookito - Ateşle aşkı durma (Romanya 2013) : Seslendirmesinin hayli zor olduğunu düşündüğüm bi şarkı. Çokta iyi kotarmışsın Pukki. Ben beğendim. Sözlerde çok başarılı. Yolun açık diye düşünüyorum. Başarılar..

15. SiruSho - Oyun (Slovenya 2015) : Zamanında solistliğini yaptığımdan,biliyorum Alperin senkron konusundaki hassasiyetini. Senkronundan falan da geçtim zaten bu şarkı herşeyiyle ilk beşi hakediyor. Nakaratta tayfunun belirttiği gibi keman sesi dendikten sonra kemanın girmesi de ayrı bi güzellik katmış. Süleyman'ın sesine zaten diyecek birşeyim yok. Çok beğendim. Başarılar..

16. Suioeir - Hediye (Yunanistan 2001) : Die for you her Esc fanının sevdiği bi şarkıdır sanırım. Sende olağanüstüsü sözler yazmışsın Sulhi. Umarım bu sefer şeytanın bacağını kırıp hakettiğin yeri alırsın. Başarılar..

17. Taifung - Pis şişko (Danimarka 1979) : Naif sözlü şarkıların usta yazarından pis şişko diye bi güfte beklemiyordum açıkçası beni şaşırttın Tai. Sen romantik prenssin yahu ne işin olur şişkoyla falan be adam. Smile Yine de nakaratını dinlerken eğlendiğimi hissettim. Başarılar..

18. TitaN - Vay be (Portekiz 2014) : Bestenin sesi çok derinlerden geliyor. Eksi olarak bahsedebileceğim tek şey bu sanırım. Geri kalanı şarkının orijinalinin ruhuna yakışır bi şarkı olmuş. Başarılar..

19. TTR - Nehr-üs sema (Danimarka 1995) : Çok iyi sesinle çok iyi sözler yazıp çok güzel işler çıkaran bi adamsın Süleyman. Ama bunu pek beğenemedim ben ne yazık ki. Şarkının kendisi çok durgunmuş zaten. Sözlerde Bülent Ortaçgil tadında olunca iyice durulmuş. Ama nehr-üs Sema gibi bir kelimeyi hazneme kattığın için çok teşekkür ederim sana. Başarılar..

20. Uluhandro - Altın madalya (Bulgaristan 2008) : 2008 de şarkılar ilk açıklandığında ciddi manada birinci olacağını düşünüyordum bu şarkının. Sonra yine hazin sonla karşılaşarak yarı finalde çakıldı. Bence zor şarkı ve altından çok iyi kalkmışsın Ulu. Beğendim ben, başarılar..

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 17-10-2016

İyi bilirsin Oğuzhan ; kayıt kalitesini sittir et senkron harika oldu içim rahat dediğimi senin yorumladığın covera ...
O cover benim Dua'dan sonra en sevdiğim coverımdır çok söz oyunu söz sanatı var ...

Ben habirfe okeye 4. arayan yarışmacı gibiyim ; kalite var sözler basit sözler iyi senkron yok senkron süper kalite yok ...
Covermaca da okey gibi aslında

1. Sözler
2. senkron
3. ses
4. kalite ... Benim sıralamam budur

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 17-10-2016

2a5irfd.jpg

Dün onu gördüm yalnızlar sahilinde
Oturmuş bankta elinde çay simitle
Konuşuyordu bir şey anlatıyordu
Martılara ve denize

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - pookito - 17-10-2016

Uyku aramda baktım da cevap veremeden edemedim. Şöyle bir şey oldu Ozzy. Covermaca için mikrofon aldım; ama beceremedim ses patladığı için ve sonrasında sesim az çıkınca ve Alperto ses seviyemi yükseltince benim inlemeler ve nefesler belirginleşti. Alpertoma kıymayın.

Benim inlemelerim meşhurdur Ozzy  Smile Hatta sırf Mutlu Son Mu Bu şarkıma gelen yorumlar sebebiyle erotik sözler yazdım yeni covermaca şarkım için ve sonunda da özellikle inledim. 

Smule dedin de aklıma ne geldi. 
İnlemeli Summertime Sadness - pookie versiyon

Bu arada şarkıları dinledim. Çok hoşuma giden şarkılar oldu Heart Ama birkaç kez daha tüm şarkıları dinleyip öyle yorumlarımı paylaşmak istiyorum =)

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - pookito - 17-10-2016

Ozzy  Smile seninle bir tane şarkı söylemişiz. O da Huysuz ve Tatlı Kadın. O şarkıda inleyecek yer bulamamışımdır ondan =D =D

Dinlemek isterseniz:
Pookie & Ozzy - Huysuz ve Tatlı Kadın

RE: Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Ozzy - 17-10-2016

(17-10-2016, Saat: 05:05)pookito Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ozzy  Smile seninle bir tane şarkı söylemişiz. O da Huysuz ve Tatlı Kadın. O şarkıda inleyecek yer bulamamışımdır ondan =D =D

Dinlemek isterseniz:
Pookie & Ozzy - Huysuz ve Tatlı Kadın
Bi tane mi soylemisiz yahu Undecided Bana daha çok söylemişiz gibi geldi nedense Smile

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Barlo - 17-10-2016

Yorumlar için teşekkürler. Ben artık cover yapmaktansa proje üretmeyi tercih ediyorum. İki yarışma birden yaptığımız için ben ikinci şansa odaklanmayı tercih ettim.

Rap kısmının daha pes okunması gerektiğinin farkındayım ama ikinci şanstaki kaydım ve projem için o kadar uğraştım ki All Times coverımı ikinci kere okumadım bile. Bunun yanı sıra Tayfun'un coverı, Mahmut'un coverı ve Volkan'ın Covermaca 2005 coverının tekrar kaydı vardı elimde. Hatta bi ara Cem'in Marslısını da ben okuyacaktım. Uğraşmadım o yüzden All Times coverımla.

Bir de daha kimse bir şey yazmamış ama bu şarkım politik bir şarkı değil onu da belirteyim. Ben kendime yazdım bu şarkıyı.[emoji3]

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - buraks - 17-10-2016

Haftaya, mesaime şarkıları dinleyerek başladım. Çok heyecanlıyım. 

İçimde çıkmayı bekleyen bir Armağan Çağlayan, bir Simon Cowell, bir Gary Barlow var. Umarım iyi işler çıkarmışsınızdır. Ayağınızı denk alın!  Big Grin Big Grin Big Grin

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - buraks - 17-10-2016

Bazı şarkıların tamamını, bazı şarkıların da yarısını dinledim.

Benim için kara at Sulhi olmuş. Sesi şarkıya çok güzel gitmiş ve müzik üstünde çok güzel kaymış. Sözleri de cuk olmuş. Aşırı beğendim. Hatta en çok bunu beğendim sanırım. Nakarat kısmı temiz olsaymış (onda da çocuğun yapacak bir şeyi yok) çok net birincilik adayım derdim. Bence hala ilk üç kesin. Aferim Hostes Bey Oğlum!

Alperto, Burak, Ulu ve Süleyman da ilk aşamada çok beğendiklerim arasında. Beklediğim adamlar beklediğim gibi işler çıkarmışlar yine.

Bir iki şarkıda beklediğimi bulamadım ama olsun fena işler çıkmamış.

Herkesin emeğine, ağzına sağlık. Bol şanslar!

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Bailador - 17-10-2016

"Hınzır" kelimesine çok takıldı herkes. Aslında "kalbimi çalan hırsız" olacaktı. Hınzır, çok daha sempatik geldiği için değiştirdim. Şarkıya da ismini verdim hatta. Tabi ki takdir size ait, beğenirsiniz-beğenmezsiniz hiç problem yok Smile

Ses kaydıyla ilgili teknik sıkıntılarım oldu malesef, o yüzden alt yapı ve kendi sesimin volume'ü olması gereken gibi değil, farkındayım. Umarım puan kriterinizde çok önemli bir yere sahip değildir teknik özellikler :lol:

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 17-10-2016

Ladies and gentlemen, hysteria yorumluyor  Angel

01 Alperto; Yeni bir isimle düet fikri çok hoşuma gitti. Mert'in "oldum deli oldum manyak" kısımları çok hoşuma gidiyo. Bide nakaratttaki nefes alışverişleri farkında olmadan güzellik katmış bence. Senkron kayması demiş herkes, ben hani zaten çok anlamam bu işten bilirsiniz Big Grin
Ama beni rahatsız eden bişe yok valla o yönden. Yine benim olsan diye bağırdığı biyerde sonunda "aaaaşk"a bağlarsın diye de beklemedim değil Tongue
Başarılar Alperto...

02 Aspirin; Ben sus'u çok seviyorum  mahmut onu belirtim hahah. Ama bu bambaşka olmuş. Bayıldım. Sözlerin melodi ile uyumu harika. Bide o acıklı hikayeyi dikkatli dinleyince bambaşka yerlere çekebiliyosun, oldukça hoş. Burak yorumuyla da seviye atlatmış tabi...Beklediğimden çok daha iyi olmuş kısaca, başarılar.

03 Bailador; Bu şarkıya aşık yüzlerce fan var etrafımızda, ben de severim ama öyle aman aman bayılmam. Nasıl yıllardır seçilmemiş çok şaşırdım açıkçası. Burak'a yakışan kalitede, ama kazanma şansı olur mu bilemedim. Bide naçizane "hınzır" olayını sevmedim ben. Keşke daha başka bi kelime olsaydı o son kısımda. "Terketme, kal bende" kısmı en güzel yeri kesinlikle...Başarılar dostum :* 

04 Barlo; Barlas'ı çok severim bilir kendisi de Heyo
Bu yüzden oldukça dürüst olacam, şu ana kadarki duyduğum en beğenmediğim Barlo coverı bu olmuş. Rap sevmediğim için böyle düşünüyo da olabilirim, bence dünyanın en gereksiz şeyi çünkü rap... Başarılar Barlaaaa

05 Cembulut; Cem ile de henüz yüz yüze görüşemesem de, forumda yeri bende ayrı olanlardandır. Seviyorum seni Cem :*
Kuzeninle düet fikrine bayıldım, niye bu zamana kadar yapmadınız diye düşündürdünüz.. Cover ortalarda benim için, bayılmadım ama iyi yani.. Tek sıkıntım "peze-veeğnk" kısmı kulağımı tırmalıyo. Kayıtta hiç bi sıkıntı yok bu arada Ozzy, o yönden hiç sıkma canını bence. Cem Adrian esintileri de yakışmış 2.nakaratta Oğuz...Başarılar Cemö... 

06 Halil; Bu şarkıya ölürüm. Nasıl yapılmamış cidden şoktayım. Halil'in sesi bu kadar ince değildi diyodum ki 8 sene öncenin ses kaydı yazdığını gördüm, bi nebze anlam kazandı. Ben çoğunluğun tersine, şuanki ses tonunu daha beğeniyorum sanırım. Cover'a gelirsem, dürüst olcam, beklentim çok yüksekti, bulamadım malesef. Ama "birazcık sevgi birazcık umut birazcık özlem birazcık hasret" dile dolanmayı çok güzel başarıyo valla. Başarılar Halil

07 Hysteria; Çok özledim inanın joke'u... Bu şarkı 1 yıldır aklımdaydı, 1 yıldır kaaavırmaca kaaayırmacağğ diye geziyodum zaten Big Grin
Hiç bir iddiam olmadan geliverdim bu pakete, kayıt, ses, söz vs her açıdan oldukça memnunum coverımdan. 0 vermişsiniz 12 vermişsiniz önemsemiyecem kesinlikle, ama rica ediyorum sözlerime kulak kesilin. Ve kimsenin hakkını yemeyin be dostlar... 
(Hepsi şakaydı canlarım, 12lerinizi bekliyorum)

08 Kazu; Kazunun zenci gırtlağı da varmış. Sözler bütün olarak çok mantıklı gelmese de, özellikle 2nci kısımdan sonra efsane kopuyo. Zevkle dinledim üstad. Başarılar diliyorum içten...

09 Legolas; Emrah bu cover resmen arkadaşım eşek tadında olmuş. Melodi nası benziyo hahah. Beğendim, hatta itiraf edim ilk dinlediğimde beğenmedim puan çıkmaz dedim sonra da emrah bu kez kesin patlayacak bana diye düşündüm. Dinledikçe beğenir oldum, dürüstçe söylüyorum bak, beğendim Big Grin
Başarılar hintli bey..

10 Lukas; Bu zevksizin bu şarkıyı katletmesini bekliyodum. Şükür olmamış öyle bişey. Çok değişik bir şive ile okuyuş tarzı olmuş. Rock'a çok uymuş. Sözler oldukça basit, yormuyo, akıyo. Beğendim bunu da valla. Yeee yeee yeeee kısmı hoşuma gitti, bide siyah karlar güzel olmuş orda. Başarılar intikamcı bey

11 MertDm; Dinler dinlemez de yazdım Mert'e, tam bir mor ve ötesi cover'ı olmuş bu. Bayıldım. Artık MertDm'nin kazanma vakti gelmedi mi? Bence geldi. Tek kulağımı tırmayalan yeri "sanarsın" kelimesi. Başarılar dostum

12 Murad; Eskilerden bi sesin geri dönmüş olması çok hoşuma gitti. Ama kayıtta sesinin alttan geliyo olması bana nostaljik falan değil, can sıkıcı geldi. Anlamak için extra çaba sarf ettim. Sesinize bayıldım bu arada. Derece yapması muhtemel. Ama benim ilk sıralarımda olamadı üzgünüm. Umarım artık tüm covermacalarda görürüz sizi Heyo

13 Ozzy; Beklentim çok yüksekti. Şu yönden bende sınıfta kaldın Ozzy, tema açısından. Bu şarkıya çok absürd bişey beklerken, aşk şarkısı duyunca bi üzüldüm valla. Nakarata girmeden önce alttan sesinin gelmesi oldukça hoşuma gitti, durup durup dinliyorum ne diyo diye filan dedim dün burak'a. Sözlere baksana diyip morarttı saolsun asdfghjkl 
Sesin çok güzel gitmiş, ama dediğim gibi beklediğimi bulamadım Oğuz. Başarılar

14 Pookito; Mert bu coverı ile derece alabilir. Böyle de iddialı konuşuyorum. Herkesin ilk 10una girecek türde olmuş. Beğendim valla. +18 olmuş azıcık evet, ama azıcık. Sıkıntı yok kesinlikle. Tutkuylaaaaağğğ başarılar eko bey

15 Sirusho; Beğenmekle beğenmemek arasında kalmış durumdayım. Hatta bunu yazdığım için alper'den direk 0 alıyorum şu an. Ama sözler herkesin aksine bana çok yapay geldi be. Süleyman'ın solist olması ise 3 değil 5 seviye atlatmış resmen. Bu şarkıya o kadar uymuş ki sesi. Ağzına sağlık Sülo, cuk oturmuş. Başarılar Alpercim

16 Suioeir; Sulhi MSC'de bana "1.liğin ananın ak sütü gibi helal sana" demişti.  Şimdi aynısını ben ona diyorum. BA-YIL-DIM... Ne yalan söyleyim hiç beklemiyodum bu kadarını. Sözler melodiye, birbirlerine, sesşne o kadar uymuş ki, sırıtan tek yer bile yokTek olumsuz düşüncem, keşke sesin bir tık üst seviyeye çıkarsaydın. Melodi bir tık fazla duyuluyo. Çok içten yazıyorum, umarım kazanırsın.

17 Taifung; Tai'ye hep ballad yapıyo deniyo, bence cidden öyle değil. Tai aynı temada yazıyo genelde diye böyle bi algı oluştu sadece. O da bunu kırmak için önce biraz atarlı bi cover yaptı "yok başka yol" ile şimdi de joke'a gelmiş. Hoşgelmiş. Sevdim valla. Kendimi buldum sözlerde hahah. Tek sıkıntım yakışıklı gömlek nedir, var mı böyle bi tabir, varmış sanırım ama ben ilk kez duyuyorum. başarılar taiiiii

18 Titan; Ömerin coverlarına genelde bayılırım. Bunu ise çok sevemedim ya, hakkaten çok ucuz bi pop şarkısı olmuş. Burak yerine mesela ben okusam, 0 puanla sonuncuydu. 

19 TTR; Süleyman ile yüz yüze tanışmak geçen aylarda nasip oldu, tanıdığım en güler yüzlü insan bile olabilir. O kadar samimi ve içten birisi ki. Gerçekten çok sevdim onu, barlas gibi ona da dürüst olacam... Bunu da pek beğenemedim ya. Sözler şarkı vs zorlama geldi bana. Sesine uygun hareketli şarkılar seçtiğin zaman bayılıyorum ben. Başarılar dohtur bey Heyo

20 Uluhandro; Ve kapanışa geldik. En yakın arkadaşlarımdan birisi Uluhan. BAYILDIM demek isterdim ama demiyorum hahah. Kesinlikle kaliteli ve iyi, ama çok çok beğendin mi dersen cevabım hayır. Keşke 7 kıtanın 3ü aynı olsa, ve dilimize dolansaydı. sürekli farklı sözler duymaktan, noluyoruz oldum, şarkı bitince aklımda kalıcı bi nakarat olmadı, bu bi handikap bence. Ses ve yorum yine şahane. Başarılar kankicim

Herkese sevgiler saygılar, herkesin emeğine sağlık. Ciddi söylüyorum tek kötü şarkı yok, 20si de oldukça iyi bence. Kazananı şimdiden tebrik ediyorum Öpücük

RE: Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Lukas - 17-10-2016

(17-10-2016, Saat: 11:33)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ladies and gentlemen, hysteria yorumluyor  Angel

01 Alperto; Yeni bir isimle düet fikri çok hoşuma gitti. Mert'in "oldum deli oldum manyak" kısımları çok hoşuma gidiyo. Bide nakaratttaki nefes alışverişleri farkında olmadan güzellik katmış bence. Senkron kayması demiş herkes, ben hani zaten çok anlamam bu işten bilirsiniz Big Grin
Ama beni rahatsız eden bişe yok valla o yönden. Yine benim olsan diye bağırdığı biyerde sonunda "aaaaşk"a bağlarsın diye de beklemedim değil [emoji14]
Başarılar Alperto...

02 Aspirin; Ben sus'u çok seviyorum  mahmut onu belirtim hahah. Ama bu bambaşka olmuş. Bayıldım. Sözlerin melodi ile uyumu harika. Bide o acıklı hikayeyi dikkatli dinleyince bambaşka yerlere çekebiliyosun, oldukça hoş. Burak yorumuyla da seviye atlatmış tabi...Beklediğimden çok daha iyi olmuş kısaca, başarılar.

03 Bailador; Bu şarkıya aşık yüzlerce fan var etrafımızda, ben de severim ama öyle aman aman bayılmam. Nasıl yıllardır seçilmemiş çok şaşırdım açıkçası. Burak'a yakışan kalitede, ama kazanma şansı olur mu bilemedim. Bide naçizane "hınzır" olayını sevmedim ben. Keşke daha başka bi kelime olsaydı o son kısımda. "Terketme, kal bende" kısmı en güzel yeri kesinlikle...Başarılar dostum :* 

04 Barlo; Barlas'ı çok severim bilir kendisi de Heyo
Bu yüzden oldukça dürüst olacam, şu ana kadarki duyduğum en beğenmediğim Barlo coverı bu olmuş. Rap sevmediğim için böyle düşünüyo da olabilirim, bence dünyanın en gereksiz şeyi çünkü rap... Başarılar Barlaaaa

05 Cembulut; Cem ile de henüz yüz yüze görüşemesem de, forumda yeri bende ayrı olanlardandır. Seviyorum seni Cem :*
Kuzeninle düet fikrine bayıldım, niye bu zamana kadar yapmadınız diye düşündürdünüz.. Cover ortalarda benim için, bayılmadım ama iyi yani.. Tek sıkıntım "peze-veeğnk" kısmı kulağımı tırmalıyo. Kayıtta hiç bi sıkıntı yok bu arada Ozzy, o yönden hiç sıkma canını bence. Cem Adrian esintileri de yakışmış 2.nakaratta Oğuz...Başarılar Cemö... 

06 Halil; Bu şarkıya ölürüm. Nasıl yapılmamış cidden şoktayım. Halil'in sesi bu kadar ince değildi diyodum ki 8 sene öncenin ses kaydı yazdığını gördüm, bi nebze anlam kazandı. Ben çoğunluğun tersine, şuanki ses tonunu daha beğeniyorum sanırım. Cover'a gelirsem, dürüst olcam, beklentim çok yüksekti, bulamadım malesef. Ama "birazcık sevgi birazcık umut birazcık özlem birazcık hasret" dile dolanmayı çok güzel başarıyo valla. Başarılar Halil

07 Hysteria; Çok özledim inanın joke'u... Bu şarkı 1 yıldır aklımdaydı, 1 yıldır kaaavırmaca kaaayırmacağğ diye geziyodum zaten Big Grin
Hiç bir iddiam olmadan geliverdim bu pakete, kayıt, ses, söz vs her açıdan oldukça memnunum coverımdan. 0 vermişsiniz 12 vermişsiniz önemsemiyecem kesinlikle, ama rica ediyorum sözlerime kulak kesilin. Ve kimsenin hakkını yemeyin be dostlar... 
(Hepsi şakaydı canlarım, 12lerinizi bekliyorum)

08 Kazu; Kazunun zenci gırtlağı da varmış. Sözler bütün olarak çok mantıklı gelmese de, özellikle 2nci kısımdan sonra efsane kopuyo. Zevkle dinledim üstad. Başarılar diliyorum içten...

09 Legolas; Emrah bu cover resmen arkadaşım eşek tadında olmuş. Melodi nası benziyo hahah. Beğendim, hatta itiraf edim ilk dinlediğimde beğenmedim puan çıkmaz dedim sonra da emrah bu kez kesin patlayacak bana diye düşündüm. Dinledikçe beğenir oldum, dürüstçe söylüyorum bak, beğendim Big Grin
Başarılar hintli bey..

10 Lukas; Bu zevksizin bu şarkıyı katletmesini bekliyodum. Şükür olmamış öyle bişey. Çok değişik bir şive ile okuyuş tarzı olmuş. Rock'a çok uymuş. Sözler oldukça basit, yormuyo, akıyo. Beğendim bunu da valla. Yeee yeee yeeee kısmı hoşuma gitti, bide siyah karlar güzel olmuş orda. Başarılar intikamcı bey

11 MertDm; Dinler dinlemez de yazdım Mert'e, tam bir mor ve ötesi cover'ı olmuş bu. Bayıldım. Artık MertDm'nin kazanma vakti gelmedi mi? Bence geldi. Tek kulağımı tırmayalan yeri "sanarsın" kelimesi. Başarılar dostum

12 Murad; Eskilerden bi sesin geri dönmüş olması çok hoşuma gitti. Ama kayıtta sesinin alttan geliyo olması bana nostaljik falan değil, can sıkıcı geldi. Anlamak için extra çaba sarf ettim. Sesinize bayıldım bu arada. Derece yapması muhtemel. Ama benim ilk sıralarımda olamadı üzgünüm. Umarım artık tüm covermacalarda görürüz sizi Heyo

13 Ozzy; Beklentim çok yüksekti. Şu yönden bende sınıfta kaldın Ozzy, tema açısından. Bu şarkıya çok absürd bişey beklerken, aşk şarkısı duyunca bi üzüldüm valla. Nakarata girmeden önce alttan sesinin gelmesi oldukça hoşuma gitti, durup durup dinliyorum ne diyo diye filan dedim dün burak'a. Sözlere baksana diyip morarttı saolsun asdfghjkl 
Sesin çok güzel gitmiş, ama dediğim gibi beklediğimi bulamadım Oğuz. Başarılar

14 Pookito; Mert bu coverı ile derece alabilir. Böyle de iddialı konuşuyorum. Herkesin ilk 10una girecek türde olmuş. Beğendim valla. +18 olmuş azıcık evet, ama azıcık. Sıkıntı yok kesinlikle. Tutkuylaaaaağğğ başarılar eko bey

15 Sirusho; Beğenmekle beğenmemek arasında kalmış durumdayım. Hatta bunu yazdığım için alper'den direk 0 alıyorum şu an. Ama sözler herkesin aksine bana çok yapay geldi be. Süleyman'ın solist olması ise 3 değil 5 seviye atlatmış resmen. Bu şarkıya o kadar uymuş ki sesi. Ağzına sağlık Sülo, cuk oturmuş. Başarılar Alpercim

16 Suioeir; Sulhi MSC'de bana "1.liğin ananın ak sütü gibi helal sana" demişti.  Şimdi aynısını ben ona diyorum. BA-YIL-DIM... Ne yalan söyleyim hiç beklemiyodum bu kadarını. Sözler melodiye, birbirlerine, sesşne o kadar uymuş ki, sırıtan tek yer bile yokTek olumsuz düşüncem, keşke sesin bir tık üst seviyeye çıkarsaydın. Melodi bir tık fazla duyuluyo. Çok içten yazıyorum, umarım kazanırsın.

17 Taifung; Tai'ye hep ballad yapıyo deniyo, bence cidden öyle değil. Tai aynı temada yazıyo genelde diye böyle bi algı oluştu sadece. O da bunu kırmak için önce biraz atarlı bi cover yaptı "yok başka yol" ile şimdi de joke'a gelmiş. Hoşgelmiş. Sevdim valla. Kendimi buldum sözlerde hahah. Tek sıkıntım yakışıklı gömlek nedir, var mı böyle bi tabir, varmış sanırım ama ben ilk kez duyuyorum. başarılar taiiiii

18 Titan; Ömerin coverlarına genelde bayılırım. Bunu ise çok sevemedim ya, hakkaten çok ucuz bi pop şarkısı olmuş. Burak yerine mesela ben okusam, 0 puanla sonuncuydu. 

19 TTR; Süleyman ile yüz yüze tanışmak geçen aylarda nasip oldu, tanıdığım en güler yüzlü insan bile olabilir. O kadar samimi ve içten birisi ki. Gerçekten çok sevdim onu, barlas gibi ona da dürüst olacam... Bunu da pek beğenemedim ya. Sözler şarkı vs zorlama geldi bana. Sesine uygun hareketli şarkılar seçtiğin zaman bayılıyorum ben. Başarılar dohtur bey Heyo

20 Uluhandro; Ve kapanışa geldik. En yakın arkadaşlarımdan birisi Uluhan. BAYILDIM demek isterdim ama demiyorum hahah. Kesinlikle kaliteli ve iyi, ama çok çok beğendin mi dersen cevabım hayır. Keşke 7 kıtanın 3ü aynı olsa, ve dilimize dolansaydı. sürekli farklı sözler duymaktan, noluyoruz oldum, şarkı bitince aklımda kalıcı bi nakarat olmadı, bu bi handikap bence. Ses ve yorum yine şahane. Başarılar kankicim

Herkese sevgiler saygılar, herkesin emeğine sağlık. Ciddi söylüyorum tek kötü şarkı yok, 20si de oldukça iyi bence. Kazananı şimdiden tebrik ediyorum Öpücük
0 vermişsiniz 12vermissiniz onemsemicem diyip gecen gun herkesi tehdit ediyodun 12verin diye simdi burda ayak yapma gardasssss Big Grin