12PUAN FORUM
COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: COVERMACA ALL TIMES 2016 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=25)
+---- Konu Başlığı: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=99)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 & SECOND CHANCE SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 15-10-2016

Merakla bekliyorum 😈

Cvp: RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 & SECOND CHANCE SOHBET&MUHABBET - mertdm - 15-10-2016

(15-10-2016, Saat: 00:39)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MertDM Lukas Pookito ve Murad  ; bayıldım !!!
Beğenmediğim yok jokelar bile çok daha profesyonel önceki covermacalardaki jokelardan ...

Şarkıları sindirince yorumlayacağım , şimdilik iyi geceler

İlk defa sana bir şarkımı beğendirdim o zaman Big Grin

Cvp: RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 & SECOND CHANCE SOHBET&MUHABBET - taifung - 15-10-2016

(15-10-2016, Saat: 00:30)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tayfun'un Kıbrıs 97 coverındaki ses kendisine mi ait?

Ah efsane 2005 yılına dönelim o zaman... Smile

Covermaca başlayalı daha bir kaç ay olmuştu. İlk yarışmada kaydı olan tek şarkı Beyaz Dantel birinci olunca, all times 2005 için herkes kayıt yapmak istemiştik ve Taksim'de studyo tutmuştuk. Efsane kadro Big Grin Herkes birisine şarkısını söyletiyor kalanlar da vokal yapıyordu. Studyo sahibi mal gibi bizi izlemişti o gün.

Benim şarkıyı Barış söylüyor (covermaca 2014'te benim Avusturya coverını söyleyen). Arkada ise, ben, Tolga, Seda, Derya ve daha bi çok insan vokal yapıyor. Yanlışlıkla erkenden yaptığımız için bin kere fazladan söylediğimiz dabadabadabalar falan aklıma geldi şimdiSmile). Diğer şarkılarda da benzer bi durum vardı Big Grin

O dönem uzun uzun uğraşarak yazdığım sözlerdi. Bir de yaşanmışlık vardı tabi içinde o sözlerinSmile

Yeri gelmişken sözleri de paylaşayım. 

YALANDAN ARTAN

Bir düşünce yakar mı yakar içimi...
Ne varlığın ne de yokluğun, çaresi...
Aşk sonrası, bir sızı konar omzuna
Sessiz bir an, çeker beni ortasına...

Bana mı soruyorsun bu zor kararı?
Affettiğin en son hatamı, gelip yüzüme vurma!
Bitti mi? 
Çektiğin son nefeste beni, yalanına ortak ettin mi?
Gitmene değdi mi?

Gülümseyen anıların son dansında
Yalandan artan gerçeklerin tortusunda
Bir son bakış, yarışır akan zamanla...
Unutulan, yetinir arta kalanla...

Bana mı soruyorsun bu zor kararı?
Affettiğin en son hatamı, gelip yüzüme vurma!
Bitti mi? 
Çektiğin son nefeste beni, yalanına ortak ettin mi?
Gitmene değdi mi?

Cvp: RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 & SECOND CHANCE SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 15-10-2016

(15-10-2016, Saat: 10:15)mertdm Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-10-2016, Saat: 00:39)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MertDM Lukas Pookito ve Murad  ; bayıldım !!!
Beğenmediğim yok jokelar bile çok daha profesyonel önceki covermacalardaki jokelardan ...

Şarkıları sindirince yorumlayacağım , şimdilik iyi geceler

İlk defa sana bir şarkımı beğendirdim o zaman Big Grin
Estagfirullah  Smile  Begendirmek degil de hitap etmek  diyelim ...

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - TTR - 15-10-2016

nöbet çıkışı uyku tutmadı. bari yorum yazayım

uluhandro: karaokesinin remix olması güzel olmuş. uluhan ilk defa hızlı şarkı yapıyor, bunu altından da kalkmış. ilk dinlemede iyi diyebilirim, bakalım dile dolanacak mı?

ttr: bu şarkıya söz yazarken ilk aklıma gelen kelime nehr-üs sema oldu. gerisini de uzay terimleriyle doldurdum. söylerken de eğlendim inşallah siz de eğlenmişsinizdir

titan: şarkı zaten 2014 favorilerimden Smile sözler de çok samimi olmuş. burak da güzelce seslendirmiş. olumsuz bi şey bulamadım süper bence Smile

tayfun: dünya gözüyle bir joke da gördük tayfun senden. artık ömrün boyunca ballad coverlayabilirsin, en azından ben tek bi kelime etmeyeceğim.keyifli olmuş sözler. uzmanlık alanın olmayan yerde iyi iş çıkmış.

sulhi: die for you, bandido. sulhi hitlerden gidiyor. bu tip şarkılar kolay gelir buna kötü söz yazılmaz zaten müzik alıp götürüyor diye. ama tam tersi bir durum söz konusu. her söze dikkat kesiliyorsun beklenti yüksek çünkü. sulhi'nin sözlerine gelirsek, nakarat öncesi kısımları çok beğendim. nakaratı yani asıl patlaması gereken yeri diğer kısımlardan daha az beğendim. dile dolanması daha zorlaşmış. yorum içinse sulhi'nin çıtasını yükselttiği bi çalışma olmuş. popçulara taş çıkarır Smile yolu açık olsun.

sirusho: yıllar önce bi söz verip bunu böyle okuyacaksın diye karıştığı için okumamıştım bi şarkısını sirusho'nun. ama bu sefer şarkıyı çok sevdiğim için ve yardıma ihtiyacı olduğu için ben teklif ettim. söz açısından bol ve tekerleme gibi gitmesi gereken bir şarkı. bu açıdan sözleri başarılı buldum. yolu açık olsun.

pookito: beni eskilere görtürdü bu cover. 2006'da romanya'nın şarkısı tornero'ya inanma korkma diye bir cover yapmıştım. o havayı ve tutkuyu aldım Smile şarkını orijinalini sevmem. sözler de bi önceki mutlu son coverından bi tık aşağıda olmuş bence. söylerken orgazm olmuşsun yine Smile

ozzy: çiçeği burnunda cerrahımız beynimizi açmayı amaçlamış. sözler güzel ve bütün olarak bir konu anlatıyor, ama müzikle pek bi alakasını kuramadım. hece oturması ve yorumun da başarılı. son zamanlarda alternatif tarzda şarkılar seçiyorsun. belki ortaköy'de kumpir şarkısı gibi sakin tanju okan tarzına geri dönme vaktidir.

murad: şarkı 90'lardan, sözler 90'lardan, kayıt da 90'lardan. her şeyiyle 90'lara götüren bir cover olmuş. yolu açık olsun

mertdm: afilli kelimeler, edebi sözcüklerle bezeli bir cover. en azından sakin ve yormuyor. şarkının orijinalini de severdim bu hali de güzel olmuş.

lukas: ilk defa katılan bir arkadaş sanırım. güzel kelimeler seçilmiş ve melodiye beceriyle oturtulmuş. intikamım kısmını özellikle beğendim Big Grin süper bir seçim. genel olarak gelecek vaadediyor Smile covermaca'ya hoşgeldin.

legolas: başlangıç kısmındaki melodide sanki jolene başlayacak gibi. ama devam ederken ezginin günlüğü şarkısına dönüştü. bu tip şeylerin alıcısı olur buralarda. yolu açık olsun.

kazu: dinler dinlemez dedim bu ne şizofrenik sözler. gel de bana sor daha sırp finalinde şarkı seçilmeden ortaya çıkmış bi söz. gerisi de hem isteyen hem istemeyen tam bi kafa karışıklığı içinde birini anlatıyor sanırım. ama zaten favori kısmım şarkının çıldırdığı zamandan sonraki kısmı. Big Grin aklıma viyana'da arenadaki bütün trenlerin aynı anda kudurduğu zamanlar geldi.

hysteria: hüseyin'i eskilerden bi cover ile görmek güzel. bizi bize anlatmışsın dediğin gibi. ne hoş olmuş beğendim ben.

halil: bu da gayrıresmi olarak senelerdir olduğu söylenen ama kaydı ortaya çıkmayan bir coverdı. sözler tam geçmişi yad eden halil tarzı. bütünlüğe ulaşmaya ramak kalmadan kalmış. sonuç bölümü olmayan bir kompozisyon gibi. . yorumunda halil'in iliklerine kadar hissetiğini anlıyoruz. sesine sağlık arkadaşım

cembulut: genel olarak ilk dinlemede anlayamadığım bi şarkı oldu. sevmedim diyemem ama sevdim de diyemem. diyebileceğim tek şey ozzy'nin sesi daha çok gitmiş şarkıya.

barlo: sözüyle yorumuyla barlas'ın klasikleşmiş tarzını bu coverda da uygulamış. rap kısmı yenilik olmuş sadece. sonucunu da hep beraber göreceğiz. yolu açık olsun.

bailador: burak'ın müzikal tarzını sözlerine de yansıttığı bir cover olmuş. bi hikayeyi anlatıyor ve hayal edebiliyorum anlattığı şeyi. hınzır kelimezi genele pek uymamış. yolun açık olsun Smile

aspirin: sıs coverından sonra ciddi bir geçiş olmuş. bir gelişmeyi görebiliyoruz bunda. burak'ın yorumu level atlatmış bunu da belirtmem gerekiyor.

ve alperto: hiç objektif olamayacağım çünkü bu şarkının ve tatu'nun benim için yerini beni az çok tanıyan herkes bilir. o yüzden beklentim çok yüksek. olumlu kısmından gireyim, karaoke seçimi çok iyi, eurovision'da kullanılan halini bulmuşsunuz bunu sevdim. bu şarkı protest ruhlu bir şarkı, aşka isyan etmişsiniz sözlerde ama ben bunu ruhuna çok bağdaştıramadım. bi hışımla ben de söz yazdım bu şarkıya ve rusça halinden biraz çeviri gibi oldu. mükemmel olmadığı için çekildim bu şarkıya kendim ihanet edemezdim. yine de ilerleyen zamanlarda beğenmek için elimden geleni yapacağım. ilk dinlemede anlamamışımdır belki Big Grin

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 15-10-2016

Sozunun eri adam gibi adam o bir efsane , tesekkurler TeTeRe ; opucuk gulucuk yanaklarini sikan smiley

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 15-10-2016

Maşallah herkes dokturmus yine. Çok başarılı işler çıkmış. Bayağı bir çekişmeli geçecek yarisma öyle görünüyor. 2 cover beni feci etkiledi. Sanırım 12 ve 10 puanlarimin sahipleri belli oldu. Smile Yine de erken karar vermemek gerekir. Sarkilari ozumsemeye devam. Smile

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 15-10-2016

Emrah sarkim hakkinda en cok senin yorumunu merak ediyorum ; vazgectigine degmis mi ?

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 15-10-2016

(15-10-2016, Saat: 19:41)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emrah sarkim hakkinda en cok senin yorumunu merak ediyorum ; vazgectigine degmis mi ?
Alper vazgecmeseymisim bayağı bir çekişmeli düello olurmuş.? Ikimiz tam zit sözler yazmisiz. Karar vermek zor.

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 16-10-2016

Dikilemedin karsima kapi gibi hemen kactin ama ama benana benim.cover cok yaxhi olmus benca

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Bailador - 16-10-2016

Şarkıları açıklayın, forum canlansın, merak ediyoruz, süreç çok uzadı falan dediniz.
Dünden bu yana 3-5 mesaj ancak gelmiş... Cumartesi günü herkesin planı vardı herhalde. Doğaldır. Hafta içinde birbirinizi yemenizi istiyorum. Hadi koçlarım saldırııııın !! Big Grin

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Bailador - 16-10-2016

#01 Alperto: Kendi tarzında güzel bir şarkı coverlamışsın Alper. Mert'le düet yapman da gayet güzel olmuş. Senkronun milisaniyelerle kayması dinlerken beni biraz rahatsız ediyor,sanırım iki farklı ses olarak söylemenizden kaynaklandı bu durum. Sözler akılda kalıcı, özellikle nakarat kısmı. Bu şarkıdan çok da iyi işlerin oldu ama bunu da beğendim ben. Yolun açık olsun =)

#02 Aspirin: Mahmut all times'a yakışacak şekilde çok eski ve güzel-ritmik bir şarkı seçmiş. Sözler konusunda ilk deneyimine göre çağ atladığı yadsınamaz bir gerçek. Şarkının alt yapısına da son derece uyduğunu söyleyebilirim. Ben de elimden geldiğince enerjisini vererek okumaya çalıştım. Benim yaptığım kayıtlarla ilgili "ses kısık" diye geri bildirimler aldım. Kendi bilgisayarımdan dinlerken bir sıkıntı yaşamıyorum ben ama umarım sizler için de duyulmayacak kadar büyük değildir problem =)

#03 Bailador: Açıkçası uzun zamandır aklımda "Glorious"ı coverlamak vardı ama sözlerini yazdıktan sonra çok içime sinmedi sonuç. Ben de "Vertigo"ya söz yazdım çok kısa bir sürede ve bu katılımı daha uygun buldum. Glorious üstünde çalışmaya devam edeceğim. Belki seneye onunla katılırım. Vertigo'yla "winner" bir şarkı yarattığımı düşünmüyorum ama farklı tarzlarda bir şeyler yapmak adına güzel bir deneyim olduğunu ve içime sinerek katıldığımı söyleyebilirim. Sizler de beğenirseniz ne âlâ...

#04 Barlo: Barlas da sürekli farklı tarzda şarkılar coverlayan bir isim. Sözleri kendi tarzında, bütünlük içinde yazmış. Rap diyebileceğimiz kısmı kendisine pek yakıştıramadağımı söylemem gerek ama yapılmayanı yapmak konusunda usta olduğu da bir gerçek. Cesaretinden ötürü kutlarım. Bazı kelimeler tekrara girmiş sanki, o biraz kulağıma batıyor dinlerken ama şarkının uzun bir iskeleti var oturtulması gereken sözlere bakıldığında. Başarılar =)

#05 Cembulut: Cem şarkı kaydını biraz aceleye getirdi. Son yarım saat kalmıştı artık kayıt benim elime geçtiğinde. Aceleyle kaydı yetiştirmeye çalışırken bazı hataları görmezden gelmek durumunda kalmış sanıyorum. Ozzy ile düet kesinlikle güzel fikir, zira şarkının tarzı Ozzy'nin tok sesine çok iyi gitmiş. Sözler de Cembulut tarzında, marjinal biraz. Ama tek seferde ne anlattığını duymak ve anlamak çok zor oluyor açıkçası. Herkese hitap etmeyen bir tarz olduğunu düşünüyorum. Farklılıkları severiz, farklılıklar güzeldir. Yolun açık olsun =)

#06 Halil: Kesinlikle çok güzel bir şarkı seçimi olmuş. Sözlerin naifliği ve sadeliği şarkıya iyi gitmiş fakat hece uyumuyla ilgili sıkıntıların olduğu aşikâr. Farklı bir yorumlama denebilir ama dinlerken beni biraz rahatsız ediyor açıkçası. Nakaratın çok tekrara girmesi de şarkının orijinalinden kaynaklı bir sorun. Başarılar =)

#07 Hysteria: Joke denilince akla gelen ilk isim tabi ki Hüseyin. Bu şarkıya bu temada bir şarkı yazacağını söylediğinde ben hiç şans vermemiştim ama dinleyince beğendim. Şarkı, mesaj verirken eğlendiriyor da... Dinlerken Hüseyin'in cebinden alıp konfeti ata ata bunu söylediğini hayal ediyorum. Dile dolanması da cabası. Kayırmayın arkadaşlar. Adil olun =)

#08 Kazu: Enerjisi çok yüksek bir şarkı, sözler de enerjiyi koruyor. Kazu'yu bu tarzda çok fazla dinlemedik sanırım ama ben çok yakıştırdım temayı da sesini de bu şarkıya. Dile dolanan coverlardan biri de bu benim için, özellikle son çeyrekte şarkı kopup giderken seçilen sözler çok başarılı. Yolu açık olsun =)

#09 Legolas: Şarkının anlattığı hikaye melodiyle çok güzel örtüşüyor. Sözlerin temasını ve okunuş tarzını birlikte değerlendirdiğimde sanki Yeni Türkü şarkısıymış gibi geliyor bana. Çok içten ve samimi buldum ben bu coverı Emrah. Şarkının orijinali de çok yumuşak zaten, ne yazsan gidermiş gibi geliyor. Çift sesler de zenginlik katmış. Başarılar =)

#10 Lukas: Hasan'ın ilk covermaca deneyimi. İlk katılım için kalbur üstü bir katılım olduğunu söylemek lazım. Şarkının da söz yazmak için çok kolay olmadığı kanısındayım. Üstünden iyi gelinmiş. Sözlerde bütünlük sağlanmış ve iyi okunmuş. Ben iyi bir derece alacağına inanıyorum. Yolun açık olsun =)

#11 Mertdm: Orijinalinden nefret ettiğim şarkıların covermacada bambaşka bir hâl alması beni ok sevindiriyor açıkçası. Sanki eseri kötü yoldan kurtarmış gibi bir his. Bu cover da kesinlikle öyle. Mert'in kendine has söz yazma tarzını açıkça görebiliyoruz. Tema da yine orijinal. Ses kısmında da asla sıkıntı yok. Ben sadece son kısımda nakaratlar arasında birbiri üzerine binen kısmı yakıştıramadım, orası rahatsız etti beni. Onun dışında genelleyecek olursam ilk dinleyişte farkını gösteren bir katılım. Başarılar =)

#12 Murad: Şarkının kendisi çok güzel. Sözler de gayet güzel yazılmış. Ses kaydı alt yapının hacmi altında ezildiği için anlamakta biraz zorluk çekiyorum ben. Umarım puanlama kısmında handikap olmaz bu Murad için. "Söyle bugün ölüm mü var?" cümlesi bu paketteki en sanat kokan şarkı sözü sanırım. Gerçekten bayıldım. Sözlerde 90lar pop kalitesi var. Yorumda eleştirilecek hiçbir şey yok bence. Başarılar =)

#13 Ozzy: Coverlamak için çok zor bir şarkı seçti bence Oğuzhan. Ama altından iyi kalkmış. Yorum çok yakışmış, bambaşka bir şarkı olmuş. Konuşma kısmında sesin net değil de alttan bir fonmuş gibi gelmesini çok sevdim. Sözler klasikten uzak ama bazı yerler biraz eğreti durmuş gibi geldi bana. Genel olarak gayet güzel bir katılım olduğunu söylemek mümkün. Yolun açık olsun =)

#14 Pookito: Efektler bu sefer yerinde kullanılmış, en başta bunu söylemem lazım. Orijinali kontr tenor olarak okunmuş bir şarkıyı nasıl yorumlayacağını çok merak ediyordum açıkçası. Ben yorumu çok beğendim, duygunun geçmesi ve biraz erotik bir tonda okunması çok hoş. Sadece sözlerde aşk, ateş, kor, tutku gibi bazı kelimeler tekrar ediliyor. Yani aynı anlamı verecek başka kelimeler seçilerek bu tekrardan kaçınılsaydı daha başarılı bir cover olurdu diye düşünüyorum. Bu konuda bir önceki cover kusursuzdu mesela. Ama beğendim ben. Enerjisi yüksek ve akılda kalıcı. Başarılar sevgili Mert =)

#15 SiruSho: Söz yazması çok kolay olmayan bir şarkı. Covermaca 2015 için üstünde çalıştığım bir şarkıydı ama ben yapamadım, kısmeti Alper'deymiş. Sözleri beğendim, şarkının ruhuna uygun bir şekilde okunmuş. Süleyman kendine has yorumuyla hayat vermiş. Şarkının ikinci kısmı ilk kısma göre biraz daha pürüzsüz olmuş orijinale uyumla alakalı olarak. Yolun açık olsun =)

#16 Suioeir: Sulhi kaydın demo versiyonunu bana atmıştı şarkıyı ilk seçtiği haftada. Yorum konusunda feedback olarak verdiğim her şeyi düzeltmiş ve sonuç mükemmel olmuş bence. Şarkının orijinalinin zaten kendisinden gelen bir albenisi var ama sözlerin çok yerinde, sade ve oturmuş bir vaziyette okunması bu avantajı iki katına çıkarmış. Bir önceki düello coverında oturmayan çok şey vardı mesela sözler kendi içinde derli yoplu olsa da... Yorum anlamında Sulhi'nin bu zamana kadarki en iyi işi bence. Çok beğendim. Başarılar =)

#17 Taifung: Benim hatırladığım kadarıyla Tayfun'un bu tarzdaki ilk katılımı. Gelen yoğun istekler doğrultusunda pes ederek ballad coverlamaya ara verdi sanırım. Çok da iyi yapmış. Çok tatlı bir şarkı seçmiş, sözleri bilinen tarzına göre çok daha sade yazmış ve Barlas da çok güzel okumuş. Yolun açık olsun Tayfun =)

#18 TitaN: Ömer'i resmen her gün dürterek zorla söz yazdırdım. "Sen yaz ben okurum" diye diye ikna ettim ve sonunda sözler eliem geçti. Bu şarkının da kendisinde var olan bir enerji bir albeni var bence. Sözler de buna uyum sağlayan gündelik sözler olmuş. Ben de bu enerjiyi yansıtabildiğimi düşünerek okudum şarkıyı, çok da eğlendim. Kayıttan kayıtlı ses hacmi yüzünden enerjisi düşmemiştir umarım. Yoksa çok üzüleceğim. Başarılar Ömer =)

#19 TTR: Süleyman da kendi tarzından çok uzaklaşmasa da farklı bir şarkı coverlamış bu sefer. Alt yapısı rutin giden ama samimiyeti olan bir şarkı bence. Sözler bu naifliğe göre ironik biraz ama çok batmıyor kulağa dinlerken. Nakarattaki son kelimeleri Kazu da okumuş sanırım. Keşke biraz daha yumuşak bir düet olsaymış ama renk katmış kesinlikle. Tek düze olmasındansa bu hali daha iyi. Başarılar =)

#20 Uluhandro: Uluhan da kendi tarzı dışına çıkmış bu yarışmada. Daha önce aynı şekilde "romantik sahne" için aynı şey demiştim. O da şu an second chance'de yarışıyor. Sesi ve tarzı yakışmış kesinlikle. Orijinal karaoke albümündeki bu versiyonu ben çok sevemiyorum açıkçası. Yarışma versiyonunu tercih ederdim ama yok zaten hiçbir yerde. Sadece 2 dörtlüğü olan şarkıya 7 dörtlük yazmanın handikap olduğunu düşünüyorum. Temayı ve sözleri takip etmek zor oluyor dinlerken. Sözlerin akılda kalıcılığı da azalıyor. Başarılar =)

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Murad - 16-10-2016

Arkadaşlar an itibariyle her iki yarışmanın da şarkılarını ikişer defa dinlemiş durumdayım.

Herkesin sesine ve emeğine sağlık [emoji1360] gerçekten çok sıkı şarkılar var. İlk üç puanımı sıralarken gerçekten çok zorlanacağım.

Yapılan yorumları dikkatle okudum. Çoğuna da katılıyorum. Maalesef yaşadığım bazı teknik sıkıntılar sebebiyle 8 sene öncesinden bile daha iptidai kolullarda ve alelacele kayıt yapmak zorunda kaldım. Niyetim çok daha iyi bir kayıtla karşınıza çıkmaktı ama olamadı maalesef.

Yüklenen linkten kendi şarkımı dinlerken ben de şaşırdım açıkcası. Çünkü bendeki kayda göre ses kalitesi daha düşük. Aşağıdaki linkten kulaklık ile dinlerseniz aradaki farkı siz de göreceksiniz diye düşünüyorum [emoji4]

http://www.smule.com/p/88347813_701149584

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 16-10-2016

Yemisim kaydi ; ben sozlere ve uyuma bakarim ; kayit kalitesine bakanlar puan vermeyislerine bahane uretenlerdir . Senin coverin cok iyi ...

COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - Murad - 16-10-2016

(16-10-2016, Saat: 10:13)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yemisim kaydi ; ben sozlere ve uyuma bakarim ; kayit kalitesine bakanlar puan vermeyislerine bahane uretenlerdir . Senin coverin cok iyi ...

Günün motive eden mesajı [emoji2] Eyvallah [emoji1360]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - pookito - 16-10-2016

Arkadaşlar bende de iş değişikliği durumları söz konusu. Şarkıları birkaç kez dinlemem gerek. Ancak öyle sağlıklı yorumda bulunabilirim diye şu an için kalkışmıyorum =) bu arada her şarkı için ayrı başlık açılıyordu ve şarkı sözleri paylaşılıyordu. Hani şarkıya ait tüm yorumları görebiliyorduk. Bu sefer öyle olmayacak mı?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - aksizi - 16-10-2016

VAH NİYE HABER VERMİYORSUNUZ!? BENDEN ÖNCE YORUM YAPILMIŞ. YAZIKLAR OLSUN.

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - taifung - 16-10-2016

Yorumlarımı dinledikçe yazayım... Topluca 20 şarkıyı aynı anda yazmak zor...

1- Alperto:

Evet yapması zor bir şarkı. Uğraşılmış olduğu belli. Öncelikle ilk bölümlerde, farkedilir düzeyde senkronizasyon sorunu var. Bu da dinlerken zorluyor. Bir de sözler, müzikten bağımsız bir şiir gibi okunduğunda gayet derli toplu güzel duruyor ama mesela nakarat, böyle bir şarkının nakaratını karşılamıyor. Daha keskin ve fazla sayıda kelime istiyor sanki o bölüm. Örneğin, "Ne ver', ne bojsya, ne prosi" daha fazla heceden oluşuyor... "Durma yükselt sesini" ise az kalıyor."Hiç durma yükselt sesini" demiş olsaydı daha kulağa yatkın olabilirdi. Bu da nakarat olduğundan sürekli karşımıza çıkan bir cümle. Yani özetle bu coverın bence handikapı, şarkı-söz eşleşmesindeki sıkıntı.

Olumlu yönlerine gelirsek... Alperto usta işi bir kayıt yapmış ve sesini kullanış tarzı çok iyi. 2 sesi de çok iyi yapmış bence. Alkışı hakediyor. Yarışmayı tam orta sırada ya da biraz üstte bitirecek gibi görünüyor. Tabi tüm bunlar benim fikrim Smile

Cvp: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - taifung - 16-10-2016

2- Aspirin

Ben bu şarkıyı bilmiyorum açıkçası. Sırf karşılaştırma yapmak için orjinalini dinlemeye de üşendim şimdi Smile

Alperto'ya yazdığımın tam tersi, bu sözler de bu melodiye cuk oturmuş. Tatlı bir melodi, dozunda romantik sözler. Basit kelimeler. Ama şarkının basit melodisiyle uyum içinde olduğundan sırıtmıyor. Eski bir şarkının seçilmesi zaten olumlu bir puan. Bir önceki işine göre, aspirinin bu yaptığı cover zaten çağ atlamış durumda. Bailador da iyi okumuş. Başarılı olabilir bir eser kanımca... Kişisel listeme girip giremeyeceği zaman içinde belli olur, dinledikçe...

Cvp: RE: COVERMACA ALL TIMES 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 16-10-2016

(16-10-2016, Saat: 16:30)aksizi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: VAH NİYE HABER VERMİYORSUNUZ!? BENDEN ÖNCE YjORUM YAPILMIŞ. YAZIKLAR OLSUN.

Senin yorumunun ustune yorum yapmasinlar ağam.boşveeer