12PUAN FORUM
MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: MEMBER SONG CONTEST TÜRKÇE - 2016 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Konu Başlığı: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=95)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - halil - 09-09-2016

Histerik semt açıklamalarını üzülerek okudum! Şu msc telaşın bitsin,sonra bilahare seni sorguya çekicem! Ne yani sen bana bi şey mi ima etmek istiyorsun! Çekiç Dodgy

RE: Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Alperto - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 18:16)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Histerik semt açıklamalarını üzülerek okudum! Şu msc telaşın bitsin,sonra bilahare seni sorguya çekicem! Ne yani sen bana bi şey mi ima etmek istiyorsun! Çekiç Dodgy
Aha! "Oran" semti kendini deşifre etti.

Cvp: RE: Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 19:51)Alperto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-09-2016, Saat: 18:16)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Histerik semt açıklamalarını üzülerek okudum! Şu msc telaşın bitsin,sonra bilahare seni sorguya çekicem! Ne yani sen bana bi şey mi ima etmek istiyorsun! Çekiç Dodgy
Aha! 

Gördün mü gününü

O zaman yarışmanın official şarkısı gelsin 

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Barlo - 09-09-2016

Bence Halil, Bağlum. O kadar eski şey ancak ondan çıkar. Evliyalar falan.

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Alperto - 10-09-2016

01 - Cebeci - Oğuzhan Uğur - Di Aslında
Ses rengini, şarkı matematiğini ve aranjesini sevdim. Ancak söz-tavır ilişkisinde sıkıntı görüyorum. "Senden tiksiniyorum" bir şarkı sözünde duymak istemeyeceğimiz bir şey. Hadi diyelim duyduk sanatçı bunu söylerken çok romantik bir şekilde söylüyor ve çelişki doğuyor. Ama parça genel olarak dinlenir statüsünde. Puan konusunda ise kararsızım.

02 - Gazino - Athena - Skalonga
Athena'nın benim için yeri çok farklı. Bundan önce de bir tık amatör sayılabilecek bir albümleri daha var ama asıl çıkışları bu şarkıyla oldu. Athena arabada çalarken amerikalı arkadaşım "wauv thats ska punk" diye tepki verdi. O kadar birbirine benzer şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze sürenlere karşı bu tarzı ülkemize getirmeleri bile önemli bir emek bizim için. Bu şarkıyı yarışmaya dahil eden 90 sonrası doğumlu arkadaşımıza bundan sonraki yarışmalarda başarılar diliyorum. Ama maalesef diyorum takımım dolu. O yüzden maalesef.

03 - Cevizlidere - Hüsnü Arkan - Gönül Yarası (Cem Adrian ile)
Duvardan duvara çarpan müthiş bir katılım. Farkındamısınız bu şarkı çok özel. İzmirli Ezginin günlüğü ile Ankaralı Cem Adrian'ı bir araya getirmiş. Günümüzde ihtiyacımız olan birlik beraberlik barış bu şarkıda toplanmış. Yüksek puan vermek istiyor gönlüm, verebilir miyim bunu hep beraber göreceğiz. 

04 - Macunköy - Ahmet Enes - Cennet
Daha profesyonel bir elde bir başyapıta dönüşebilecek potansiyelde bir şarkı, ancak canlı müzik çalan bir mekan şarkısı popülerliğinde kalmış durumda. Durumu kritik. Başarılar.

05 - Karakusunlar - Son Feci Bisiklet - Pazar ve Ertesi
Güzel bir katılım. Yeni bir ses, yeni bir şarkı benim için. Avantajı duyguyu dinleyene geçirmesi. Dezavantajı ise bazı sözleri anlamak biraz çaba gerektiriyor. Puan alır ama.

06 - Çukurambar - Ramadan - Tarzına Kurban
Bazı nostaljik şarkılar günümüze kadar tüm ihtiyaşımıyla gelmeyi başarabiliyor ama bu şarkı demode kalmış Barlo. Tarzına kurban ama puan? Puan yok!

07 - Çinçin - MFÖ - Yalnızlık Ömür Boyu
Böyle bir şarkıyı keşfetmemizi sağladığın için sana sonsuz teşekkürler.

08 - Cinnah - Nilgül - Nar-ı Aşk
Ben arabesk vocal tınılarını hiç sevmiyorum. Sibel Can rock yapmış gibi olmuş. Sevemedim.

09 - Dikimevi - Ezel - Ordu'nun Dereleri
Senin için yapabileceğimiz bir şey var mı Pilimpa? Tamam Ordu da güzel, ama daha başka yerler de var ülkemizde. Unut artık o Ordu'luyu. Bitti o iş. Bu şarkın açık ara sonuncu olacak malesef.

10 - Dutluk - Akın - Alem
Ayyy ayyy yayyy, çocukluğumda radyoda kral tv de sanki başka şarkı yokmuşcasına milyonlarca kez dinlemek zorunda bırakıldığımız şarkı. Sahi Akın nerede şimdi?

11 - Oran - Onurr - Leylekler
Listede öne çıkan şarkılardan. Üst sıralarda bitirir tahminimce.

12 - İvedik - Vega - Bihaber
Vega'nın Tamam Tamam Sustum şarkısı benim best oflarımdadır. Bilmeyenler için söyleyeyim Toyo-toyota jingle'ını da Vega seslendiriyor. Sesini de çok çok seviyorum. Ama iş albümünü dinlemeye geldiğimde iş vasat kalıyor. Potansiyelinin %10u ile yapıyorlar albümlerini. Bu şarkı da ortalamalarının üzerinde güzel bir şarkısı. Puan çıkar benden.

13 - Bağlum - Neco - Nefret
Ben sevdim bu şarkıyı ve katılımı beğendim. İyi bir puan verebilirim. Sözleri Olcay seçimi kokarken tarzı itibariyle Volkan'ın negatif bir anına gelip yaptığı bir seçim de olabilir. Şarkı gerçekten kusursuz.

14 - Dodurga - Neyse - Aydınlık
Keşif anlamında güzel bir katılım çünkü daha önce duymamıştım Neyse'yi. Söz ve vocal konusunda başarılı. Şarkının gösterdiği etki ise sınırlı. Bakalım nasıl bir derece elde edecek.

15 - İmrahor - Özlem Tekin - Beni Yakan Aşkın
Özlem Tekin'i çok severim. Neden kalitesiz bir mp3 versiyonunu gönderdin?

16 - Asfalt - Coşkun Demir - Kim O
Kimo Kimo Kimo diyince Halil'in coveri geliyor aklıma. Daha etkisinden çıkamadık. Bu şarkı da bu listedeki en başarılı katılımlardan. Vurucu sözler ve harika bir vocal performansı. İyi bir puan gelecek. Tebrikler...

17 - Hacıkadın - Can Atilla - Cariyeler ve Geceler
Yarışmanın en akılda kalıcı katılımlarından birisi. Oldukça eğlenceli. Üst sıralara yakın bir yerde bitirebilir. Düğünlerde o sıkıcı şarkıların yerine böyle şeyler çalsa da herkes mutlu mutlu kurtlarını dökse keşke.

18 - Dikmen - Emre Aydın - Buralar Yalan
Emre Aydın çok hızlı bir giriş yapıp düşüşe giren bir sanatçı. Bu şarkı da ortalama bir şarkısı. Bana bir şey hitap etmedi.

19 - Tuzluçayır - Aynur Aydın - Sakın Ha
Aha işte bir 90'lı daha yakaladım. Aynur Aydın başarılı bir vocal, altyapıları da iyi sayılır. Ama hiç bir şarkı lokomotif olup patlama yapamıyor. Tüm şarkıları %55-%65 arasında sıralanıyor albümünde. Artık yap şu patlamayı Aynur yapacaksan.
-Peki Alperto puan verecek misin? -Bakarız.

20 - Kasalar - Bulut Duman - Aşk Harbi
Vasat bir pop şarkısı. Bu kadar. Zaten 20.sırada yarışıyor. Yarışı da 20. bitirir.

21 - Söğütözü - Yaşar - Beni Koyup Gitme
Yaşarın daha az bilinen, etkili bir parçası. Bu kadar özel keşfin bulunduğu bir listede kendine bir yer bulur mu? göreceğiz.

22 - Bentderesi - Ayşen - Uzaktan Geldim
Bir zamanların klasiklerinden. Çıktığı zamanın ilerisinde ve kusursuz bir çalışma. Yeterince dinlediğimiz için zamanında keşif anlamında ise biraz zayıf kalıyor.

23 - Aşağı Eğlence - Sinem - Yağmur (Remix)
Her yerde duyup duyup ama kimin söylediğini bilmediğim şarkılardan birisi bu. Arkadaki dımtıs olayı artık yurt dışında farklı bir boyut kazanmışken Türkiye'de hala sıradan ve benzer drum kitler kullanılıyor. Bu bıkkınlık yarattı. O kısmı farklı olsaydı zaten bugün darbeyi, fettullahı, 3.köprüyü değil bu şarkıyı konuşuyor olurduk. 

24 - Gülveren - Sibel Egemen - O Biliyor
İçimi en gıcık gıcık eden şarkı bu. İntrosu çalar çalmaz kendimi bir eşeğin üstüne binmiş dağ taş koştuğumuzu hissediyorum. Ama yeni bir aranje ile enfes bir şarkı potansiyeli var.

25 - Balgat - Jehan Barbur - Nar Taneleri
Hadi Halil turnayı gözünden vurmuşsun, bize dinlenebilir bir şarkı sunduğu için sonsuz teşekkürler.  Jehan'ın sesini konuşmaya gerek yok zaten ve hiç dinlemediğim bir şarkısı. Tahminen benim abide şarkımın ardında seninki 40-50 puan geride ikinci sırada yer alır.

26 - Saimekadın - Alpay - Yekte
Alpay özel ve emektar bir ses, seçen arkadaş bir türkü ile değil de gerçek bir alpay şarkısı ile katılsaydı puan verebilirdim ama buna pek oy vereceğimi sanmıyorum.

27 - Kuşcağız - Gaye Su Akyol - Yıllar Yılan
Depresif ve kötü hissettiren bir hali var şarkının. Sevemedim.

28 - Solfasol - Çiğdem Aslan - Uşaklı Kız
Ben düğünlerde, kına gecelerinde işkencedeymiş gibi hisseden birisiyim. Güzel bir etnik düzenleme olmuş ama ben şahsen bu tarz şarkıları dinlemiyorum. Puan verecek şarkı bulamazsam belki sonlarda yer verebilirim, o kadar.

29 - Şose - Sevil Öztatlı - Adına da Derler Seks
Adına da derler sek algılamıştım. Seks öyle mi denir. SEKSSSS diye okunur, seksi bir tavırla okunur. Bu şarkıda malum kadının aşk şarkılarını okuduğu tınıda okumuş.  Şarkı çok tek düze gidiyor, verse-nakarat sürekli tekrarlanıyor ve bitiyor. Biraz daha aksiyon arıyor artık şarkılarda gözlerimiz.

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 10-09-2016

Cariyeler ve Cevriyeler'i Koksal gondermemis miydi daha once yaa ?
Ay valla kurallarin irzi mirzi.kalmadi

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Bailador - 10-09-2016

Msc geçmişi sıfırlandı dediler ya

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 10-09-2016

En onemli kural bu bunu neden onemle belirtmiyorlar

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 11-09-2016

Ya valla hayretle takip ediyorum sizi biri geliyo kurallar mi sifirlandi niye haber vermiosnz diyo biri geliyo oylama son tarihi ne zaman diyo. Abi duyuru bölümünü okumak bu kadar mı zor lan ?

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 11-09-2016

Sifirlandigi yazmuyor arkadaim

Cvp: RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Barlo - 11-09-2016

(11-09-2016, Saat: 17:43)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sifirlandigi yazmuyor arkadaim

Şaka mı yapıyorsunuz ya. Uluhan MSC'yi başlatmadan hemen önce duyurduk sıfırlandığını. Sabır sınıyorsunuz resmen.

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Önder - 11-09-2016

Dikim evi ve ordu'nun dereleri. Hmmmmm

Cvp: RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 12-09-2016

(11-09-2016, Saat: 18:47)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-09-2016, Saat: 17:43)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sifirlandigi yazmuyor arkadaim

Şaka mı yapıyorsunuz ya. Uluhan MSC'yi başlatmadan hemen önce duyurduk sıfırlandığını. Sabır sınıyorsunuz resmen.

Ay bu sinirlenince  bi degisik oluyor ...

Dikimevi diye semt olur eyvallah peki  Oral  diye erkek adi mi olur yaa

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 14-09-2016

Ardahan'ın Yolları
Sivas'ın Dağları
Gesi'nin Bağları

Ne çok memeleket şovenizmi yapılıyor

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Alperto - 15-09-2016

Ne kadar heyecanlı geçiyor yarışma. Herkes son tatil günlerinin tek bir dakikasını bile boşa harcamak istemiyor. Smile

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 15-09-2016

(15-09-2016, Saat: 08:35)Alperto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne kadar heyecanlı geçiyor yarışma. Herkes son tatil günlerinin tek bir dakikasını bile boşa harcamak istemiyor. Smile

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Memleketimde doya doya gezmek varken yarisma neyime.  Big Grin

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Kadebostany - 15-09-2016

Şarkıları dinledim, oylarımı teslim ettim. Bu sırada ruhumu da teslim ettim, emeği geçen herkese teşekkürler...

MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - taifung - 16-09-2016

valla 12 yıldır bu forumda yarışma yapılıyor, hepsine de katıldım. böyle bişey görmedim[emoji3] 12 puanım dahil hiç bir şarkıyı beğenmedim sayılır. milimlik farklarla sıraladım işte.

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 16-09-2016

Aayy gözümmm

MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - suioeir - 16-09-2016

(16-09-2016, Saat: 01:10)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: valla 12 yıldır bu forumda yarışma yapılıyor, hepsine de katıldım. böyle bişey görmedim[emoji3] 12 puanım dahil hiç bir şarkıyı beğenmedim sayılır. milimlik farklarla sıraladım işte.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bugün hepsini baştan aşağı dinledim puan verecek şarkı bulamadım. Şimdi ikinci defa dinliyorum aradan ayıklamak için. Forumca zevksiziz bunu kabul edelim.