12PUAN FORUM
MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: MEMBER SONG CONTEST TÜRKÇE - 2016 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Konu Başlığı: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=95)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - krunch - 09-09-2016

20 yılını hapishanede geçirip de cezaevinden çıktığı gün soluğu kerhanede alan suçlular gibisiniz. Radyoda Türkçe Pop çıktığında yüzünü ekşitip frekans değiştirenlerin bile soluğu bu sayfalarda almasına kaç puan, pekiyi? Yazzzıkklar olsun!

MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 01:01)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-09-2016, Saat: 00:56)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 20 - Kasalar - Bulut Duman - Aşk Harbi= Bunu anlatmazsam olmaz.. Bir gün Ankara’da Kasalar semtini arıyordum.. Kırmızı ışıkta durdum camı indirdim yandaki taksiciye ‘Koliler’e nasıl giderim?’ dedim Smile Adam ‘Kasalar olmasın o’ demişti Smile Semtin adını şaşırmışım, Allah muhafaza! 
İyi bari "Gösterelim anammm" dememişler en azından Big Grin

Adreste Kasalar-ANKARA yazıyordu.. Aklımda öyle kalmış..

Cvp: RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 01:02)krunch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 20 yılını hapishanede geçirip de cezaevinden çıktığı gün soluğu kerhanede alan suçlular gibisiniz. Radyoda Türkçe Pop çıktığında yüzünü ekşitip frekans değiştirenlerin bile soluğu bu sayfalarda almasına kaç puan, pekiyi? Yazzzıkklar olsun!

O iğrenç mıy mıy şarkılardan biri senin işte muhtemelen Jehan Barbunya

MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - volcano - 09-09-2016

Beni benden daha iyi tanıyan insanlar var bu dünyada [emoji33]

Ya da yok yok [emoji848]

Sent from my iPhone using Tapatalk

MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - suioeir - 09-09-2016

İvedik'i Macunköy'ü görünce Ankara metrosu geldi aklıma. Ah bir ömür geçirdim o metroda. Bir de Batıkent olsaydı keşke Sad

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 09-09-2016

Cigerini biliriz Volkaaaaaan

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - cembulut - 09-09-2016

27.liği garantiledim sanırım. Kutlayın beni.

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - TTR - 09-09-2016

Şimdi izmirde olduğum için zamanım pek yok.son oyları gonderme zamanı ne zaman

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 09:46)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 27.liği garantiledim sanırım. Kutlayın beni.

Ben de 29.luğu garantiledim.  Big Grin Tanrim!!! Yine mi Çekiç

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 09-09-2016

Organizatör yorumluyor :*
PS: Kimin kim olduğunu bilmek çok kötü :'(

01 - Cebeci - Oğuzhan Uğur - Di Aslında; Ben bu şarkının içerdiği o histerik ruh haline bayıldım. Sahibine de demiştim, Hysteria organizasyonunda açılış şarkısını bu histerik şarkı ile yapacam diye Big Grin Beğendim şarkıyı, ama adamın diğer şarkılarına da baktım da, çoğu leş. İyi bulmuşsun bunu...

02 - Gazino - Athena - Skalonga; bunun sahibine bişey demedim, çünkü bu kadar popüler şarkı görünce, benim msc bakış açıma uymadığını söylemek istemedim Big Grin Benden 0 puan, çok net. Ama puan vereni çok olacak iyi derece yapabilir diye düşünüyorum.

03 - Cevizlidere - Hüsnü Arkan - Gönül Yarası (Cem Adrian ile); Cem Adrian a da Hüsnü Arkan a da ölürüm. Ama işte çok bildiğim dinlediğim bişe... Popülerler arasında ise en az popüler olan aslında. Puan verilebilir benim tarafımdan :*

04 - Macunköy - Ahmet Enes – Cennet; Bu şarkıya ÖLÜRÜM. Sahibine de dedim, katılmayı düşündüğüm ilk şarkı buydu diye. Ama popüler mi olur diye korkup vazgeçtim, umarım iyi derece alırsın.

05 - Karakusunlar - Son Feci Bisiklet - Pazar ve Ertesi; İsmini çok duydum, dinlemek yeni nasip oldu. Değişik bi tarz. Beğendim.

06 - Çukurambar - Ramadan - Tarzına Kurban; bu çok sevilmekle nefret edilmek arasında ince bi çizgide ... Ama bu playlistte farklılığı ile öne çıkanlardan. Sevdim sanırım ya.

07 - Çinçin - MFÖ - Yalnızlık Ömür Boyu; Sklaongaya dedim ama, come on ya. MFÖ ? Yalnızlık Ömür Boyu? Harika bi şarkı keşfettirdin bize sağol………………………..

08 - Cinnah - Nilgül - Nar-ı Aşk; Ben bu kadını ilk kez duydum, çok mu cahilim :/ Beğendim, farklı, arabeskimsi, lezzetli bir şarkı. Başarılar diliyorum.

09 - Dikimevi - Ezel - Ordu'nun Dereleri; Really ? Cidden bari duygusal modunu paylaşsaydın -_-

10 - Dutluk - Akın – Alem; 90lardan gelen şarkılar içinde en beğendiklerimden oldu. İlk defa dinledim, başarılı.

11 - Oran - Onurr – Leylekler; Üzgünüm, çok sevemedim. Zamanla dinledikçe olur mu, göreceğiz 

12 - İvedik - Vega – Bihaber; Vega çok iyi bildiğim, çok sevdiğim bi ekip. Çok severim, bu şarkıları da güzel. Başarılar.

13 - Bağlum - Neco – Nefret; Ben bunun da gülümsercesine şarkısını söyleyip nefret kusması olayına bayıldım Big Grin Bu da bir başka histerik şarkı. Umarım iyi bi derece alırsın.

14 - Dodurga - Neyse – Aydınlık; Girişteki o “haaaaaaaaaa aaaaaaaaa” nasıl güzel lan. Ama sonra şarkı etkisini biraz kaybediyor. Güzel bi katılım ama kesinlikle.

15 - İmrahor - Özlem Tekin - Beni Yakan Aşkın; Selam Özlemcim, yukarıda Athenaya yazdığım yorumu oku tatlım.

16 - Asfalt - Coşkun Demir - Kim O; Kim o kim o kim o kiiiim oooooooo. Selam Halil Big Grin 90lar içinde bir başka kaliteli katılım. İlk 10uma giremezse, kılpayı kaçıracak olanlardan gibi duruyo.

17 - Hacıkadın - Can Atilla - Cariyeler ve Geceler; Bayıldım. Ben bu adamın şarkıları enstrümantal sanıyodum . Cehaleti kes Big Grin Hatta sahibi yollayınca, enstr. Yasak dicektim ki Allahtan dinledim önce Big Grin

18 - Dikmen - Emre Aydın - Buralar Yalan; Kendisi ile tanışmışlığım vardı, yeni piyasaya çıktığı dönemler, sevimli bir adam. Boyu görünenden 10 cm daha kısa, düşünün Big Grin Şarkıyı beğendim. Sanırım yeni filan, çünkü ilk kez dinledim.

19 - Tuzluçayır - Aynur Aydın - Sakın Ha; 12 ways to la la albümünde dimi bu şarkı ? Eski yani aslında. Bildiklerimden, ama Aynur aydın ismine rağmen, çok da bilinmeyen bi şarkısı sanırım. Stratejik ve güzel bi seçim yani aslına bakarsan. 2012 sonrası Aynur Aydın Loreen in arkadaşıymış, işte loreen back vokallik yapmış haberlerinin ana şarkılarındandı Big Grin

20 - Kasalar - Bulut Duman - Aşk Harbi; Bunun disco versiyonunu dinledim önce, puan vermicektim büyük ihtimalle. Sahibi değiştirdi sonra, bu hali ise kesinlikle çok daha güzel bence, şarkının ruhuna daha uygun geliyor bana. Puan vericem sanırım, sevdim.

21 - Söğütözü - Yaşar - Beni Koyup Gitme; Bu MFÖ den de beter sanırım. Bayılırım, ama bayılırım diye mesela bende Arnavut Kaldırımı ile katılmıyorum.

22 - Bentderesi - Ayşen - Uzaktan Geldim; Nerdesin şarkısına bayılıyorum bu kadının. Bu şarkısı bi kulakta tanıdık geliyor, biyerde duydum gibi ama ilk kez dinledim adam akıllı sanırım. Buram buram kalite kokuyo.

23 - Aşağı Eğlence - Sinem - Yağmur (Remix); Niye ? Niye remix ? Cidden ya. UF! Güzel ama yeri bence msc değil.

24 - Gülveren - Sibel Egemen - O Biliyor; bunun da girişi efsane ,Beğendim. Bakalım puan gelecek mi.

25 - Balgat - Jehan Barbur - Nar Taneleri; Bildiğim bir ismin bilmediğim bir şarkısı. MSC için en sevdiğim durumlardan birisi. Şarkı akıyor. Bayıldım buna da.

26 - Saimekadın - Alpay – Yekte; Hahah . Kayseri türküsünü Alpaydan dinlemek bi garip gelse de, rockvari hali hoşuma gitti valla. 

27 - Kuşcağız - Gaye Su Akyol - Yıllar Yılan; Bu da değişik. Girişi çok iyi, şarkı içinde yer yer sıkıldım, yer yer de aaa çok iyi lan dedim. İlk kez dinledim, yollayana teşekkürler.

28 - Solfasol - Çiğdem Aslan - Uşaklı Kız; Bayıldım .. Bu da bir başka histerik şarkı bence Big Grin Aslında kapanışı bunla yapacaktım ama, alttaki manyak gelene dek ....

29 - Şose - Sevil Öztatlı - Adına da Derler Seks; Hmmmmmmmmmmmmmmm. Okkkkkkkkkkkkkkkkkkk. Ben bu şarkıyı çok severim ya ...Ama burda işi ne lan Big Grin Bu arada, önceden yarıştığını bilsem sahibine bi uyarı yapardım, kusuruma bakmasın. Ya da zaten biliyodu belki bilmiyorum.

Genel olarak ne çok iyi ne çok kötü, ortalama bi liste. Çok bilinen 6 7 şarkıyı geçiyorum, kalanları kafamda sıralamak için baya uğraştım.
Herkese başarılar canlar :*

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - cembulut - 09-09-2016

Team Hysteria'dan istifa ediyorum.

Cvp: RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 13:19)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Team Hysteria'dan istifa ediyorum.

Sen 50 puan farkla şampiyon olduğum yarışmada bana 0 verdiğinde kovduk biz seni zaten janım. Ne istifası ? Muhasebeye uğra, tazminatını al :*

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 09-09-2016

Sizin için seçtiğim semtleri sadece isimleri hoşuma gittiği için seçtim Smile  Bazılarının isimleri nereden mi geliyor merak ettim baktım . Bulabildiklerim şöyle ...

Cebeci; Osmanlı'nın yeniçeri ordusunda silah yapan ve bakımıyla görevlendirilen, savaşta silah ve cephaneyi orduya ulaştıran yaya kapıkulu ocaklarından bir sınıf askerdir. Osmanlı dönemindeki Cebeci kışlalarının bugünkü Cebeci semtinde kurulmasından dolayı bölgenin ismi de buradan geliyor.

Karakusunlar; Atatürk'ün askeriyle mola vermek için geldiği kar altındaki bölgede komutanlardan biri Paşa'ya sorar: ''Paşam, çadırları nereye kursunlar?'', Atatürk yanıtlar: ''Kara kursunlar''. Atatürk'ün yanıtı ağızdan ağza günümüze ''Karakusunlar'' olarak gelmiştir.

Çinçin; Bir çok anlamı olan kelime “serçe büyüklüğünde ve toprak renginde bir çeşit kuş'', ''tek ayak üzerinde sekilerek oynanan çocuk oyunu'', ''ağızda ezilip çocuklara yedirilen çiğnem, yutum'', ''su kuyusu'' ve ''hamam tası'' anlamlarını taşıyor.

Cinnah; Cinnah Caddesi'nin ismi, Pakistan'ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah'ın adını taşımaktadır. Cinnah Caddesi'nin 1970'li yıllardan önceki adının ''Vali Dr. Reşit Caddesi'' olduğu kitaplarda yer alıyor.

Dikimevi; Giysi ve çamaşır dikilen iş yeri, terzi bulunan bölgeye Dikimevi denilmiştir.

Oran; ismini bölgeyi yaptıran Orta Anadolu Sitesi şirketinin kısaltmasından alır.

Bağlum; Evliyalar semti olarak nitelendirilen Bağlum, 1530’da Anadolu vilayetinin Ankara kazasına bağlı bir köy olup Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünün yayınladığı 438 numaralı Muhasebe-i Vilayet-i Anadolu Defteri (937-1530) isimli eserin 354. sayfasında katip hatası olarak "Yavlum" diye kaydedilmiştir. Ancak daha sonraki yıllarda "Bavlum" olarak değiştirmiştir.

İmrahor; Padişah ahırlarının sorumlusuna emir-i ahur, mir-i ahur ya da imrahor denilirdi. Buradan yola çıkılarak İmrahor Vadisi'nde bir ahır emiri yaşadığı halk arasında söylenir.

Dikmen; Sözlüklerde koni biçimindeki tepe, dikilerek oluşturulan ağaçlık, dik arazide orman olarak belirtilir. Ankara’nın yüksek tepelerinden biri olan Dikmen’in artık koni biçimli olup olmadığı anlaşılmamaktadır ancak semtin tepe sırtlarında kara çam ormanı bulunmasından dolayı bölgeye bu isim verilmiştir.

Kasalar; Kasalar mevkisi, meyve ve sebze kasalarının geniş bir arazide depolanmasından dolayı bu adı almıştır.

Bentderesi; Ankara’nın su ihtiyacının karşılanması amacıyla Hatip Çayı üzerine bent kurulması, bu bölgenin Bentderesi olarak anılmasına neden olmuştur.

Balgat; "Kat/gat" kelimesinin öz Türkçe’de şehir anlamına geldiği ve Balgat’ın "balşehir" olduğu kaynaklarda yer alıyor.
Balgat ismiyle ilgili halk arasındaki yaygın inanış ise şöyle:

"Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu bir zamanlar şehrin dışında kalan Balgat köyüne düşer. Köyde soluklandığı evde çay içmek isteyen isteyen Atatürk’e gelen çayda şeker yoktur. Atatürk, ’Şeker yok mu?’ diye sorunca oradakiler de Ankara şivesiyle "Şeker yok amma bal var, bal gat Atam, bal gat" der. Atatürk de bunun üzerine bölgenin ismini ’Balgat’ koyar."

Saimekadın; Mamak’a bağlı Saimekadın Mahallesi’nin isminin 1402’de Çubuk Ovası’nda yapılan Ankara Savaşı’ndaOsmanlı ordusuna yardım eden bir kadından geldiği biliniyor. Kaynaklarda, Osmanlı askerine yardım eden Saime Kadın’ın isminin oturduğu bölgeyle anılmaya başladığı ifade ediliyor. Bir başka kaynakta ise Hacı Bayram Veli’nin soyundan gelen ve bölgede bahçeleri bulunan "Saime Hatun"un semte adını verdiği belirtiliyor.
Halk arasında anlatılan bir başka öykü ise şöyle:
"Saime kadınla alışverişte bulunan biri aldığının karşılığını getirip vermiş. Saime kadın eline tutuşturulan bir tomar parayı saymaya başlayınca parayı veren eksiksiz olarak ödemede bulunduğunu anlatmak üzere, ’sayma kadın, sayma kadın’ diye uyarmış. Böylece kadının adı ’sayma’dan türeyerek Saime olmuş ve bölgenin ismi de böyle anılmaya başlanmış."

Solfasol; Hacı Bayram Veli’nin doğup büyüdüğü yer olarak bilinen Solfasol semtinin gerçek adının zülfazıl (faziletli, erdem sahibi kişi) olduğu çeşitli kaynaklarda yer alıyor.

Şose; Fransızca kökenli bir kelime olan Şose’nin anlamı ise "taş kırıkları veya kum kullanılarak yapılan yol" demektir. Eski zamanlarda taşlı ve kıvrımlı yollarının olması nedeniyle bu ismi almıştır.

Diğerlerini bulamadım :/ Onlarla ilgili de bari kendi hikayemden yararlanım Big Grin
Evim Macunköy’de. İş yerim Söğütözü’nde. Eski evim İvedik’e çok yakındı. Cevizlidere’yi severim güzel yerdir. Gazino’nun ismi çok tatlış Big Grin Çok sevdiğim bir arkadaşım Çukurambar’da yaşıyor. Dutluk’a bi ara çok giderdim. Dodurga nerede hiçbir fikrim yok adı güzel diye aldım Big Grin Asfalt’ta meşhur kulemiz var, Ankaralılar bilir Big Grin Hacıkadın’ın adı yeter Big Grin  Tuzluçayır kendine has bir cumhuriyettir. En yakın arkadaşlarımdan birinin eşi orada 2 sene öğretmendi, küçük Rusya diyor o bölgeye Big Grin Aşağı Eğlence sevgili dostumuz Uluhandronun eski mekanı. Gülveren uzak durulması gereken bir semt, ismine aldanmayın Big Grin Zira gül dışında her şey verebilirler Big Grin Kuşcağız da iş yerinden sevdiğim bir arkadaşımın semtidir.

Vesaire vesaire vesaire! Ankara sizi selamlıyor :*

Cvp: RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - cembulut - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 13:55)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-09-2016, Saat: 13:19)cembulut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Team Hysteria'dan istifa ediyorum.

Sen 50 puan farkla şampiyon olduğum yarışmada bana 0 verdiğinde kovduk biz seni zaten janım. Ne istifası ? Muhasebeye uğra, tazminatını al :*

Siz beni kovamazsınız, ben zaten istifa etmiştim. So, in your f*****g face loser. Çekiç

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Alperto - 09-09-2016

Hüseyin'in nasıl içi gidiyor biliyor musunuz. Bu şunun şarkısı bu bunun şarkısı diyebilmek için... İşin çok zor Hüseyin...

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 09-09-2016

Alın işte bunlar da benim yorumlarım. Valla siz kaşındınız ben hiç bir şey yapmadım. Çekiç Tai

01 - Cebeci - Oğuzhan Uğur - Di Aslında
Başlangıç için iyi bir şarkı değil kesinlikle. Dinlemeye bile tahammül edemedim. Sıfır.

02 - Gazino - Athena – Skalonga

Bu yarışmada “Sezen Aksu – Küçüğüm” 80 küsür puan farkla birinci olurken o zaman neden çok bilindik bu şarkı demediniz? Çok tezatsınız. Çok bilindik diyenlere inat puan veresim var bu tarz şarkılara. Vereceğim de.

03 - Cevizlidere - Hüsnü Arkan - Gönül Yarası (Cem Adrian ile)

Çok uyuşuk. Buhrana sokuyor beni. Geç. Sıfır.

04 - Macunköy - Ahmet Enes – Cennet

Eh işte. Güzel şarkı, düz, sade, suya sabuna dokunmayan bir şey, ama buna da puan veresim yok. Belki verebilirim. Sürpriz olsun. Ya da olmasın. Geç sıfır.

05 - Karakusunlar - Son Feci Bisiklet - Pazar ve Ertesi
Cem Karacavari okuması hoşuma gitmedi. Daha temiz ses tonuyla daha iyi gidermiş bu şarkı. Bu şekliyle beni kendinden soğuttu. Geç. Sıfır.

06 - Çukurambar - Ramadan - Tarzına Kurban
Ramadan’ın 7/24 şarkısı yarışmıştı bir yarışmamızda. O zaman bayağı bir yüksek puan verdiğimi hatırlıyorum. Bunu sevemedim. Geç. Sıfır.

07 - Çinçin - MFÖ - Yalnızlık Ömür Boyu

Çok bilindik ve sıradan. Dememi mi bekliyordunuz? Valla bu sefer bilindik diyip bir kenara atmayacağım. Çünkü bilinmeyenler daha fena. Sözleri alıp götürüyor elbette. Hüseyin sen misin bu? Sana ikinci bir yüksek puan vermeyi kaldıramam artık. Big Grin

08 - Cinnah - Nilgül - Nar-ı Aşk

Nilgül’ü oldum olası sevmişimdir. Çok güzel. Başarılı. Tebrikler.  

09 - Dikimevi - Ezel - Ordu'nun Dereleri

Offf burnumda tütüyor zaten memleket. Pilimba Allah cezanı versin!!!!!!. Gitmiş bir de remix’i ile katılmış. Çarşambayı Sel Aldı ile yarışsaydın bari. Memleketin sonuçta orası. :doubleçekiç: Çekiç Çekiç

10 - Dutluk - Akın – Alem

Çok sıradan. Geç. Sıfır.

11 - Oran - Onurr – Leylekler

Şaka mı? Kameralar nerede? Nereye el sallayacağım? Geç. Sıfır.

12 - İvedik - Vega – Bihaber

Vega’nın adı yeter. Go go go. Tebrikler.

13 - Bağlum - Neco – Nefret

Ne varsa eskilerde var. Sevdim bunu da.

14 - Dodurga - Neyse – Aydınlık

Eh işte. Dinlettiriyor kendisini. Listemde yer kalırsa puan alır benden.

15 - İmrahor - Özlem Tekin - Beni Yakan Aşkın

Çok bilindik beeee. O yüzden puan vereceğim.  Tebrikler. Çok güzel.

16 - Asfalt - Coşkun Demir - Kim O

Halil’in Kim O’su daha iyi bence. Cool  Ama bu da fena değil. En azından diğerlerine göre daha anlamlı sözleri var. Beğendim.

17 - Hacıkadın - Can Atilla - Cariyeler ve Geceler

Çok bilindik ama bu da yaaa. Ve ben bunu çok dinledim zamanında. Burada da hakkını vereceğim. Yalnız, seçen arkadaş “Rumeli Hisarı’nın Yapılışı” ile katılsaydı 12 puanımı gözüm kapalı verirdim. https://www.youtube.com/watch?v=Nc7MAlceYtY Başarılar.

18 - Dikmen - Emre Aydın - Buralar Yalan

Anlamlı sözler. Kendisini dinlettiriyor. Güzel. Başarılar. 

19 - Tuzluçayır - Aynur Aydın - Sakın Ha

Aynur Aydın’ı severim ve dinlerim. Bu şarkı için bilemedim. Puan veresim yok sanki. Üzgünüm.

20 - Kasalar - Bulut Duman - Aşk Harbi

İlk defa dinledim bunu. Beğendim. Acaba içinde ud olduğu için mi? Tebrikler. Başarılar.

21 - Söğütözü - Yaşar - Beni Koyup Gitme

Daha önce de bahsetmiştim, “Acıtmıyor Sevdan”ı seçecektim. Vazgeçtim. J Kesinlikle çok ama çok iyi bir seçim. Bu şarkıya hiçbir yerde ve hiçbir şekilde kayıtsız kalamam. Seçen arkadaşa çok teşekkür ederim. Umarım iyi bir derece alır. Başarılar. Heyo Heyo Heyo

22 - Bentderesi - Ayşen - Uzaktan Geldim

İyi gibi. Bunu da ilk defa dinledim. Listemde yer kalırsa puan verebilirim. Başarılar.

23 - Aşağı Eğlence - Sinem - Yağmur (Remix)

Ayşen – Uzaktan Geldim daha başarılı. Listemde bu şarkıya yer olmaz gibi geliyor. Geç Sıfır.

24 - Gülveren - Sibel Egemen - O Biliyor

Bunu da sevmedim. Geç Sıfır.

25 - Balgat - Jehan Barbur - Nar Taneleri

Bu kadının ses tonu çok hoşuma gidiyor. Daha önceki yarışmalarda “Dinlen bir nefes al” şarkısı ile yarışan olmuştu. Bu şarkı biraz daha sönük ama kadının sesine kayıtsız kalamıyorum. Puan verebilirim sanırım.

26 - Saimekadın - Alpay – Yekte

“Ben ölsem de gönlüm sendedir güzel” aslında o kadar anlamlı ve güzel bir söz ki. Slow bir şarkıda okunsa bu sözler herkes aşık olur. Bu şarkıda gösteremedi kendisini ne yazık ki. Sözün hatrına BELKİ puan verebilirim.

27 - Kuşcağız - Gaye Su Akyol - Yıllar Yılan

Ben sevemedim bu şarkıyı. Bana hitap etmedim. Buhrana soktu bni. Geç Sıfır.

28 - Solfasol - Çiğdem Aslan - Uşaklı Kız

Ben bu türküyü ilk defa dinledim. Gayet güzel. Ama türkülere puan vermek istemiyorum.

29 - Şose - Sevil Öztatlı - Adına da Derler Seks

Bu şarkı yine bir yarışmamızda yarışmıştı. Çok da kkötü bir derece almıştı. J Puan vermiş miydim? Hayır. Yine verir miyim? Hayır.  

MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - volcano - 09-09-2016

Hüseyin teşekkürler bu güzide kentimiz hakkında yaptığın bilgilendirmeler için Smile Asfalt ve hacıkadın favorim oldu nedense Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - buraks - 09-09-2016

Öncelikle herkese başarılar, zevklerinize sağlık.

Hüsnü Arıkan & Cem Adrian, Son Feci Bisiklet, Ramadan, Can Atilla, Jehan Barbur ve Gaye Su Akyol benim için diğerlerinden bir tik önde oldular. Şu kadroya gözler Birsen Tezer ve Ceylan Ertem'i aramadı değil.

Sinem'i dinleyince bir şaşırdım, lise yıllarına döndüm. Yaşlandım yahu.

Akın'ı dinlerken bir an Sulhi cover yapmış sandım. Sesini çok benzettim.  Big Grin

Yaşar kiminse ayrı bir teşekkür. GSA ile ikisini art arda dinleyip duruyorum. Dert sahibi oldum sayenizde  Angel

MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Barlo - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 14:34)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dikimevi; Giysi ve çamaşır dikilen iş yeri, terzi bulunan bölgeye Dikimevi denilmiştir.

Tam da Pilimbalık bir semtmiş, Ordu'nun derelerini de dikip attı en sonunda. Bir yapmadığı o kalmıştı.

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 09-09-2016

Her yarisma yapildi EPS yapulmadi .
E. Preselection Song Contest istiyoruz arkadaş ....