12PUAN FORUM
MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: MEMBER SONG CONTEST TÜRKÇE - 2016 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Konu Başlığı: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=95)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Legolas - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 00:08)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kim hangi şarkı bildiğim için kahincilik oynayamicam bu yarışma en çok bu üzüyor [CRYING FACE]

Ben seni yine buldum sanırım. Ama biraz daha emin olmam lazim. Big Grin

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Barlo - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 00:08)pilimba Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-09-2016, Saat: 00:05)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rezil ettin bütün şehri. Mersin'le Ordu'yla bozdun kafayı.  Çekiç Çekiç Çekiç

Şehrinizin kalitesini artırmaya çalışıyorum yaklaşık iki yıldır!!!  Çekiç

Belli kaliteden ne kadar anladığın.  Çekiç

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - cembulut - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 00:08)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kim hangi şarkı bildiğim için kahincilik oynayamicam bu yarışma en çok bu üzüyor [CRYING FACE]
msc uno'da tak diye beni ifşa edip bütün zevkimi kaçırmıştın. Oh olsun sana  Çekiç

RE: Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 00:09)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Ben seni yine buldum sanırım. Ama biraz daha emin olmam lazim. Big Grin
Merakla bekliyorum tahmininiBig Grin

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 09-09-2016

Bunda da ifşa edimmi cem jejxje

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 09-09-2016

Ay durun ben de Ankara İlçelerinden oluşan bir video hazırlayayım fonda da şarkılar olsun

(09-09-2016, Saat: 00:13)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunda da ifşa edimmi cem jejxje

Valla sarhoş bir anında gelip beni yine ifşa edeceğinden korkmuyor değilim açıkçası

MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - volcano - 09-09-2016

- Nostaljik şarkılar vasat kalmış. Coşkun Demir birazcık sıyrılıyor.
- Adına da derler seks sonunculuk adayı olabilir.
- Türkü düzenlemelerinden biri var ki açık ara çok iyi. Uşaklı kız Ordu'nun derelerini sollar bence.
- Jehan, Özlem bunlar hep iyi katılımlar. Hatırları sayılır.
- Di aslında keşfettiklerim içinde en parlayanlardan...
- Cennet playlistimde uzun süredir var, yarışmaya girmesi önemli. bakalım puan listeme girecek mi?

devam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

onurr - leylekler'i youtube'a yüklüyorum. %90 telif uyarısından silinecek video. Silinmezse playlist'e eklerim. buradan da haber veririm.

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - cembulut - 09-09-2016

onurr - leylekler'i youtube'a yükledim. telif hakkı uyarısı verdi ama videoyu silmedi. hak sahibi kullanılmasına izin vermiş. Listeye de ekledim. İyi dinlemeler.

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 09-09-2016

Yemin ediyorum helal sana cem Big Grin ben ugrasmadm bile jdjxje , Idımsın

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - pookito - 09-09-2016

Tüm şarkılara değil de bazı şarkılara yorum yapmak geldi içimden. Yorum yapmayıp da puan vereceğim şarkılar var tabii ki. Yanlış anlaşılma olmasın  Smile 

Gazino - Athena - Skalonga: Bıktırana kadar bu şarkının girişini telefonumda zil sesi olarak kullandım bir ara. Athena'yı severim. Gökhan zaten çok sevimli. Ve sesinde o farklı ruhunun yansımasını tüm canlılığıyla hissedebiliyorum.
TV8'de Jess ile magazin programı yapan bir teyzemiz var ya hani. Adını hatırlayamadım. Gökhan'ın sevimli oluşunu ve hissettirdiklerini tek cümleyle şöyle özetlemişti: "O Gökhan o kadar sevimli ki, onu bebek gibi sırt üstü yatağın üzerine yatırıp gıdıklaya gıdıklaya sevmek, yemek istiyorum"  Smile Smile

Karakusunlar - Son Feci Bisiklet - Pazar ve Ertesi: Bu yarışmanın bana kazandırdıklarından. Teşekkür ederim=) Çok sevdim. Melodiyle birlikte şarkı sözleri, yorum çok hoş bir ahenkle akıyor.

Çukurambar - Ramadan - Tarzına Kurban: Bu şarkı gülümsetti beni ve eğlendirdi. Özellikle şu bölüme bayıldım =D "küpeler, tokalar, saçlar, başlaaarrhhh" Eğlenceli bir şarkı  Smile

Cinnah - Nilgül - Nar-ı Aşk: Nilgül'ün Balalayka filmi için söylediği, filmle aynı ismi taşıyan şarkısı beni bir dönem esir almıştı. 

Oran - Onurr - Leylekler: Zurna sesi en dayanamadığım ses. Keşke böyle bir enstrüman olmasa. Dayanılmaz hale sokuyor değdiği her şeyi benim için  Sad

İmrahor - Özlem Tekin - Beni Yakan Aşkın: Bu şarkıyı, rüyamda söylerken görmüştüm yıllar önce ve uyanır uyanmaz, kasetini walkmanime takıp o şarkıya sardıra sardıra dinlemiştim. Ve sanki acayip susamışım da kana kana su içiyormuşum gibi hissetmiştim o zamanlar=)

Hacıkadın - Can Atilla - Cariyeler ve Geceler: Aşk-ı Hürrem'i çok severim=) Cariyeler ve Geceler'i de biliyordum; fakat üzerini örtmüşüm epeydir ve bu güzelim şarkıyı saklamışım kendimden resmen. Ortaya çıkar çıkmaz aydınlattı içimi ve o kadar iyi geldi ki. Teşekkür ederim içimi aydınlattığın için o gizemli kişi=)

Bentderesi - Ayşen - Uzaktan Geldim: Benim yok oluşuna en çok üzüldüğüm isimlerden biridir Ayşen. Ve de Tuba Önal. Neden yok oldunuz aniden neden  Huh

Aşağı Eğlence - Sinem - Yağmur (Remix): Slow haline göre remix hali çok daha keyifli bu şarkının=) Sevdiğim bir şarkıydı

Balgat - Jehan Barbur - Nar Taneleri: Duru ses ve berrak yorumun karşılığı bu kadın. 

Kuşcağız - Gaye Su Akyol - Yıllar Yılan: Develerle yaşayan kadın bu. Sesi, yorumu, tarzı gerçekten iyi=)

Solfasol - Çiğdem Aslan - Uşaklı Kız: Müziği ile yorumlanışı ile çok keyifli. Gülümsetti =D Hele şarkıyı söyleyen kadın: "artık gelin oluyorsun. başı telli duvaklı kız" derken en sondaki "kız" sözcüğünü öyle içten vurguluyor ki. Bayıldımmm

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - halil - 09-09-2016

Uzun zamandır bu yarışmalarda şarkı yorumlamamıştım...Tüm şarkıları dinleyince 1-2 kelime yazmak istedim...

01 - Cebeci - Oğuzhan Uğur - Di Aslında
İlk defa duyduğum bir isim ve ilk defa dinlediğim bir şarkı. Beğendim

02 - Gazino - Athena - Skalonga
Yani ne diyebilirim! Bilindik bir şarkı!

03 - Cevizlidere - Hüsnü Arkan - Gönül Yarası (Cem Adrian ile)
Muhteşem bir şarkı ve muhteşem bir düet! Her dinleyişimde beni bir yerlerden alır bir yerlere götürür! Gözlerim dolar! Teşekkürler!

04 - Macunköy - Ahmet Enes - Cennet
Beğenerek dinlediğim şarkılardan birisidir kendileri!

05 - Karakusunlar - Son Feci Bisiklet - Pazar ve Ertesi
Yine ilk defa duyduğum bir grup ve şarkı! Güzel!

06 - Çukurambar - Ramadan - Tarzına Kurban
Her ne kadar Ramadan'ın şarkıları benim müzik zevkime pek uygun olmasa da bu şarkısını sıkılmadan sonuna kadar dinleyebildim!

07 - Çinçin - MFÖ - Yalnızlık Ömür Boyu
Şaka mı bu? Tamam güzel şarkı ama bu kadar bilindik bir şarkıyla yarışmak niye?

08 - Cinnah - Nilgül - Nar-ı Aşk
Beğeneni olacaktır ama bu şarkıyı ilk çıktığı günden beri sevemedim nedense...

09 - Dikimevi - Ezel - Ordu'nun Dereleri
Ben olsam ve bu türküyle yarışmak istesem sanırım akustik ve daha duygu dolu bir versiyonla yarışırdım!

10 - Dutluk - Akın - Alem
Doksanlardan benim için sıradan bir şarkı...

11 - Oran - Onurr - Leylekler
Hopppaaaa.....Şarkıyı dinle,dans et,3 dakikalığına tüm dertlerini unut...hepsi bu

12 - İvedik - Vega - Bihaber
Bknz.MFÖ'nün şarkısına yaptığım yorum...

13 - Bağlum - Neco - Nefret
Şarkının sözleri çok anlamlı ama bu yarışmada hiç şansı yok...üzgünüm

14 - Dodurga - Neyse - Aydınlık
Rock müzik kontenjanından bir şarkı ama pek bana hitap etmiyor...üzgünüm

15 - İmrahor - Özlem Tekin - Beni Yakan Aşkın
Yani her defasında ayni şeyi yazmak istemem ama bknz. MFÖ'nün şarkısına yaptığım yorum...

16 - Asfalt - Coşkun Demir - Kim O
Coşkun Demir'in severek dinlediğim şarkılarından birisi ama forumda ki genç popuşlasyonu düşününce ne derece şansı var bilemiyorum?

17 - Hacıkadın - Can Atilla - Cariyeler ve Geceler
Güzel bir düzenleme ve güzel bir şarkı. Ailecek hayranıyız

18 - Dikmen - Emre Aydın - Buralar Yalan
Yani ne diyeyim. Klasik bir Emre Aydın şarkısı. Hepsi bu!

19 - Tuzluçayır - Aynur Aydın - Sakın Ha
Yeni nesilin bayılarak dinlediği bir şarkıcı ve şarkı. Ha seviyor muyum evet ama favori şarkılarımdan birisi mi hayır!

20 - Kasalar - Bulut Duman - Aşk Harbi
Bulut Duman hani şu bi sürü estetik yaptırıp Ricky Martin'e benzemeye çalışan eleman mı? Geçiniz...

21 - Söğütözü - Yaşar - Beni Koyup Gitme
Aaa! Stempi MSC Türk'e katılmış! Yaşar'ın ender güzel şarkılardan birisi bana göre

22 - Bentderesi - Ayşen - Uzaktan Geldim
İlk çıktığında kendisine çok umut bağladığım ama sonra nedenini anlayamadığım bir şekilde müzik piyasasında ismini pek duyamadığım bir isimdir Ayşen! Bu şarkısını da pek severim....

23 - Aşağı Eğlence - Sinem - Yağmur (Remix)
Yeni nesil sevdiğim şarkıcılardan birisi ve bu şarkısı da epey güzel...

24 - Gülveren - Sibel Egemen - O Biliyor
Bu yarışmada ki nostalji kontenjanının en favori şarkısı! Yayınlandığı tarihe göre zamanının çok ötesinde bir şarkı! Keşke modern bir düzenleme yapılsa bu şarkıya demekten alıkoyamıyor insan kendisini!...

25 - Balgat - Jehan Barbur - Nar Taneleri
Çok değişik ve bir o kadar güzel bir tarz,ses,yorum ve şarkı...

26 - Saimekadın - Alpay - Yekte
Alpay bana göre Türkiye'de ki en iyi bir kaç erkek sesinden bir tanesi. Bu şarkısını da ayrı severim ama bu yarışmaya bu şarkıyla katılır mıydım?  Bilemiyorum

27 - Kuşcağız - Gaye Su Akyol - Yıllar Yılan
Yine ilk defa duyduğum bir isim ve şarkı (yoksa türkü mü?)! Beğendim!

28 - Solfasol - Çiğdem Aslan - Uşaklı Kız
Bu şarkıyı kimin seçtiğine dair bir tahminim var! Ve büyük ihtimalle tahminim doğru çıkacak! Şarkı (türkü) seçimine gelince;değişik bir katılım olsun,ilgi çeksin diye seçilmiş bir türkü! Hepsi bu!

29 - Şose - Sevil Öztatlı - Adına da Derler Seks
Tam bu şarkı yıllar önce ki MSC'lerin birinde yarışmıştı hatta mk seçmişti bu şarkıyı diye yazıyordum ki Tayfun benden önce yazmış zaten! Bilemiyorum belki daha önce yarıştığı için mi ne pek benim ilgimi çekmedi...

Uzun lafın kısası;genele bakarsak güzel şarkı seçimleri olduğunu görüyorum. En azından puan verirken zorlanacağım kendi adıma konuşmam gerekirse. İsmini ilk defa duyduğum şarkı ve şarkıcıları seçen arkadaşlara da teşekkür etmek istiyorum. Son olarak; iyi olan kazansın! Heyo Heyo Heyo

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 09-09-2016

Halil yaşlanmış

Cvp: RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - halil - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 00:36)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Halil yaşlanmış

Senin saçını başını yolarım! Tai Dodgy

Cvp: RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 00:38)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-09-2016, Saat: 00:36)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Halil yaşlanmış

Yolunacak saçlarım var  ben sana ne yapayım  Smile

Şu listede bir Mine Koşan bir Levent Yüksel bir YonciWik görmek isterdim

Cvp: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - taifung - 09-09-2016

01 - Cebeci - Oğuzhan Uğur - Di Aslında: Sözleri berbat olan ama kendisi güzel bir şarkı. İlk kez duydum kendilerini.

03 - Cevizlidere - Hüsnü Arkan - Gönül Yarası (Cem Adrian ile): Bunu da ilk kez duydum ama sıkılıyorum böyle şarkılardan. Aşık olduğum bir döneme denk gelse olurdu belki.

04 - Macunköy - Ahmet Enes - Cennet: Bunu da ilk kez duydum. Nerde yetişiyor bu insanlar hiç haberim olmuyo la! İlk dinlememde vasat geldi sonra bakarım.

05 - Karakusunlar - Son Feci Bisiklet - Pazar ve Ertesi: Burada şarkının adı ne? Bisiklet mi Pazar ve ertesi mi? Pardon çalıyor şimdi. Pazar ve ertesi şarkının adı anladım Wink  Güzelmiş bu aslında. Ot içmiş gibi şarkı söyleyen yeni biri daha. 

06 - Çukurambar - Ramadan - Tarzına Kurban: Bu da bizim Amerikalı Big Grin  Torpil geçmemiz gerekecek mi? 

08 - Cinnah - Nilgül - Nar-ı Aşk: Mesela bu kadını hatırlıyorum eskilerden. Ama şarkıyı çıkaramadım. Pek de tarzım değil. 

10 - Dutluk - Akın - Alem: Bu 90'ların en sevdiğim şarkılarından biriydi. Uzun zaman sonra hatırladım. Seçene bravo yeminle.

11 - Oran - Onurr - Leylekler: Bu da yeni keşif oldu bana. Kimdir nedir bilmem. Şarkı da güzel. Şu ana kadarkiler için de en dikkat çekeni oldu diyelim.  

12 - İvedik - Vega - Bihaber: Vega'nın hiç duymadığım bir şarkısı. Böyle gelin bizlere işte yaaa. Yarışma bi işe yarasın.

13 - Bağlum - Neco - Nefret: İlk kez duydum valla bu şarkıyı da. Fena değil. Bakalım neler olacak?

14 - Dodurga - Neyse - Aydınlık: İlk kez duydum bi daha da duymam. 

15 - İmrahor - Özlem Tekin - Beni Yakan Aşkın: Severim bu kızı. Tanıdık şarkılar içinde beni en mutlu edeni bu olduSmile

16 - Asfalt - Coşkun Demir - Kim O: Bir sürü tuhaf şarkıcı ve grup ismi gördükten sonra eniştemin nüfus cüzdanına bakıyor gibi oldum. Coşkun Demir... Bu adamın aslında çok güzel şarkıları var. Daha önce bir yarışmaya bundan bi şarkıyla katılmıştım sanırım emin değilm. Bunu ilk kez duydum ve fena değilmiş.

17 - Hacıkadın - Can Atilla - Cariyeler ve Geceler: Anam hatırladım ben bunu. Ne güzel şarkıydı. 

18 - Dikmen - Emre Aydın - Buralar Yalan: Bu yeni şarkısı mı yoksa eskilerden mi? İlk kez dinliyorum. Taptığım 2-3 şarkısı var bu adamın. Kendisine kıl oluyorum son dönemde o ayrı. Ama bu şarkı ilk dinlemede sarmadı, bakalım nolcak.

19 - Tuzluçayır - Aynur Aydın - Sakın Ha: Sanırım şu dakkaya dinlediğim ve ilk kez duyduğum en pop şarkı bu. Nötrüm şu an.

20 - Kasalar - Bulut Duman - Aşk Harbi: İntrosundan nefret ettim. Tam kapatacaktım ama şarkı girince biraz daha toparladı. Bakalım neler olacak?

23 - Aşağı Eğlence - Sinem - Yağmur (Remix): Hatırladım bu şarkıyı. Ama sevmiyorum. 

24 - Gülveren - Sibel Egemen - O Biliyor: Eski cızırtılı bir kayıt duyunca kayıtsız kalamıyorum. İlk kez dinledim. Fena değil gibi duruyor bakalım dinledikçe neler olacak?

25 - Balgat - Jehan Barbur - Nar Taneleri: Hiç doğru düzgün dinlemediğim halde böyle neredeyse Madonna kadar tanıdığım biri daha var mı acaba? Var pardon Birsen Tezer... Çevremde herkes bunları dinliyor ama ben daha giremedim içlerine. Şarkı fena değil gibi.

26 - Saimekadın - Alpay - Yekte: Hatırladım. Oyun havası bu yaaa. Alpay ne ara söylemiş. Sevmedim.

27 - Kuşcağız - Gaye Su Akyol - Yıllar Yılan: Güzelmiş bu. İlk kez dinliyorum.

28 - Solfasol - Çiğdem Aslan - Uşaklı Kız: Çok Volcano kokan bir seçim. Orjinal duruyor, bir o kadar da tanıdık. Türküler içinde şu ana kadar en katlanılabilir olanı bu.

Sonuç: Yeni ve ilk duyduklarıma gidecek gibi puanlar. Ama beni yaran, duvardan duvara vuran bir şarkı ilk dinlemelerimde çıkmadı en azından. Her yarışmada mutlaka 1 adet olurdu. 

Cvp: RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - halil - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 00:45)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: halil

Yolunacak saçlarım var  ben sana ne yapayım  Smile

Sen bana bi şey yapamayacaksın zaten saçım olmadığı için! Ben sana yapıcam! Allah bilir hangi dandirik şarkıyı seçtin onun için böyle saldırıyorsun yorum yapanlara! Tai Dodgy

RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 09-09-2016

Şarkıların yüzde 80’ini çok iyi bildiğimi söyleyebilirim. O yüzden erken yorumlamamda bir sakınca yok sanki..

01 - Cebeci - Oğuzhan Uğur - Di Aslında=İlk kez dinledim. Oğuzhan Uğur ismini de ilk kez duydum. Şarkı çok güzel başladı lakin sözleri biraz basit buldum.. Besteyi sevdim. Şarkıyı da genel olarak sevdiğimi söyleyebilirim. Başarılı bir katılım.

02 - Gazino - Athena – Skalonga= Athena dendiği zaman akla ilk gelen şarkı.. Bravo!

03 -Cevizlidere - Hüsnü Arkan - Gönül Yarası (Cem Adrian ile)= Değil Cem Adrian( Ki hiç sevmem) Ümmügülsüm’le düet yapsa sevmiyorum Hüsnü Arkan’ın tarzını. Dinleyene,sevene saygım sonsuz ama benim uzak olduğum bir tarz .. Puan çıkmaz..

04 -Macunköy - Ahmet Enes – Cennet= Selim Gülgören miydi o sarışın çocuğun adı? Ondan dinlemiştim bu şarkıyı sanırım ve ondan daha güzel gelmişti sanki. Yani ikisini kıyasladığımda o daha iyiydi. Genel manada ise kötüden bir adım ilerde değil.

05 - Karakusunlar - Son Feci Bisiklet - Pazar ve Ertesi= Son Feci Bisiklet’i seviyorum. Bu şarkıyı da seviyorum.. Burada görmek güzeldi ..

06 - Çukurambar - Ramadan - Tarzına Kurban= İlk kez dinledim. Ramadan’ı da ilk kez duydum. Çok büyük bir kayıp değilmiş.. Net sevmedim.

07 - Çinçin - MFÖ - Yalnızlık Ömür Boyu= MFÖ sevmem ve dinlemem. Hani MFÖ dinlemesem bile bu şarkılarını baştan sona söyleyebilirim ama.. Çok depresif buluyorum bu adamları. Çocukluğum geliyor aklıma. Pazar gecesi evde ütü buharı altında bizimkiler dizisini izlediğim günler. Ertesi gün okul var matematik yazılısı var ve ben çalışmamışım falan.. MFÖ’nün daha az bilinen bir şarkısını yollasaydın bari.. puan çıkmaz.. (Ayrıca Ankaramızın en güzide semtini verdiği için organizatöre özelden bir tebrik borçlusun)

08 - Cinnah - Nilgül - Nar-ı Aşk= Nilgül’ü çok severim.. Nar-ı Aşk’ı daha evvel dinlememiştim ama çok başarılı buldum. Bu kadının şelale gibi bir sesi var ve maalesef hak ettiği değeri göremedi Türkiye müzik piyasasında..

09 - Dikimevi - Ezel - Ordu'nun Dereleri= Pilimba?

10 - Dutluk - Akın – Alem= 80’lerde doğmuş 90’ları yaşamış şanslı nesilden biri olarak bu şarkıyı burada görmek güzel. Akın’ı Rebeka ile tanımıştık. Bu da aynı albümden sanırım.. Şarkının sözlerini de unutmamışım ilginç…

11 - Oran - Onurr – Leylekler= Bu çocuğun ‘Artistim benim’ şarkısı bir ara dilime dolanmıştı özel bir sebepten ötürü Smile Bu şarkısı da çok eğlenceliymiş..

12 - İvedik - Vega – Bihaber= Vega’yı çok severim. Canlı dinleme fırsatım da olmuştu. Bu şarkılarını da çok severim. Göndereni tebrik ediyorum..

13 - Bağlum - Neco – Nefret= Net nefret ettim bu şarkıdan.. Neco’yu severim ama..

14 - Dodurga - Neyse – Aydınlık= Bunu da ilk kez dinledim. Sınırda olur muhtemelen.. Puan gelebilir belki..

15 - İmrahor - Özlem Tekin - Beni Yakan Aşkın= 90’lara aşığım evet. Bu şarkıyı da çok severim Özlem Tekin’i de çok severim. Muhtemelen gönderen kişiyi de seviyorumdur.. Ya da sevmiyorsam da bundan sonra severim Smile

16 - Asfalt - Coşkun Demir - Kim O= Halil’in ‘Kim O?’ coverı geldi aklıma ilk görünce.. Smile Bu şarkıyı da severim ben. 90’lı yılların başı kokuyor kayıtta.. Kurşun kalemle başa sardığımız 90’lık kasetleri düşündüm bir an.. Başarılı bir katılım.. Puan çıkar muhtemelen..

17 - Hacıkadın - Can Atilla - Cariyeler ve Geceler= Yani nasıl tarzım değil anlatamam. Anlatacak kelime bile bulamam hatta..

18 - Dikmen - Emre Aydın - Buralar Yalan= Bu adamı ‘Afilli yalnızlık’ ile ilk dinlediğimde o kadar çok sevmiştim ki. Daha sonraki tüm şarkıları kendisini terk eden sevgilisine yazıldığı için ya da ben öyle hissettiğim için sıkmaya başladı.. Ama bu şarkısını seviyorum..

19 - Tuzluçayır - Aynur Aydın - Sakın Ha= Aynur Aydın’ı çok severim ama bu şarkısını değil..

20 - Kasalar - Bulut Duman - Aşk Harbi= Bunu anlatmazsam olmaz.. Bir gün Ankara’da Kasalar semtini arıyordum.. Kırmızı ışıkta durdum camı indirdim yandaki taksiciye ‘Koliler’e nasıl giderim?’ dedim Smile Adam ‘Kasalar olmasın o’ demişti Smile Semtin adını şaşırmışım, Allah muhafaza! Herneyse Bu da ilk kez duyduğum bir isim ve şarksı oldu.. Seviyorum valla böyle bakkal şarkılarını.. Ucuz, sözleri leş ama güzel.. Puan gelir muhtemelen..

21 - Söğütözü - Yaşar - Beni Koyup Gitme= Türk pop müzik tarihinin en sevmediğim şarkılarından biri olabilir.. Yaşar’ı da hiç sevmem ayrıca.. Bir de çok bilindik değil mi bu?

22 - Bentderesi - Ayşen - Uzaktan Geldim= Bir 90’lar daha.. Gönderen arkadaş 90’ları yaşamış olmalı diye düşünüyorum çünkü Ayşen 90’lar efsanesidir.. 90’lardan sonra da kendisini gören duyan olmadı.. Nerede? Ne yapar acaba? Başarılı seçim.. Bravo!

23 - Aşağı Eğlence - Sinem - Yağmur (Remix)= Aşağı Eğlence benim semtim Smile 2 sene oturdum.. Nezih semttir.. Bu şarkının orijinal halini daha çok seviyorum keşke onunla katılsaydın. Ne kadar duru bir ses…

24 - Gülveren - Sibel Egemen - O Biliyor= Uyuşurucu ticareti ile meşhur olan nezih semtimiz Gülveren Smile Naftalin kokan bir katılım olmuş.. Naftalin kokusunu severim ama bunu sevmedim üzgünüm..

25 - Balgat - Jehan Barbur - Nar Taneleri= Ben yarım saat uyuycam bitince uyandırırsınız..

26 - Saimekadın - Alpay – Yekte= Yani Saimekadın bacı.. Alpay’ın çok güzel şarkıları vardı.. Eylülde gel var mesela.. Gerçi en bilindik şarkısı ama yine de giderdi mevsime uyardı Smile Yine de güzel bu güzel Kayseri türküsünü burada dinlemek.. Başarılar..

27 - Kuşcağız - Gaye Su Akyol - Yıllar Yılan= Seviyorum bu kadını, bu şarkısını da seviyorum. Orijinal bir katılım olmuş. Başarılar..

28 - Solfasol - Çiğdem Aslan - Uşaklı Kız= Solfasol ne güzel uymuş bu şarkıya.. Uşak’lı kız dediğine bakmayın aslında İzmir türküsüdür.. Ben Volkan diyorum Smile Yesari Asım Arsoy’un türkü formundaki bu bestesini kim gönderdiyse (Ki bence Volkan) büyük cesaret. Oy kaygısı olmayabilir ama benden oy çıkar.. Başarılar..

29 - Şose - Sevil Öztatlı - Adına da Derler Seks= Pardönomua?

Genel olarak sevmedim şarkıları.. Puan verecek 10 şarkı bulmakta zorlanabilirim diye düşünüyorum.. Herkese başarılar..

Cvp: RE: MSC TÜRKÇE 2016 SOHBET&MUHABBET - taifung - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 00:56)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 20 - Kasalar - Bulut Duman - Aşk Harbi= Bunu anlatmazsam olmaz.. Bir gün Ankara’da Kasalar semtini arıyordum.. Kırmızı ışıkta durdum camı indirdim yandaki taksiciye ‘Koliler’e nasıl giderim?’ dedim Smile Adam ‘Kasalar olmasın o’ demişti Smile Semtin adını şaşırmışım, Allah muhafaza! 
İyi bari "Gösterelim anammm" dememişler en azından Big Grin