12PUAN FORUM
SPOR SPOR SPOR - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: TAZE HAVA (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Forum: BU DÜNYANIN DIŞINDAN (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Konu Başlığı: SPOR SPOR SPOR (/showthread.php?tid=3)

Sayfalar: 1 2 3 4

SPOR SPOR SPOR - 12Puan - 12-07-2016

Futboldan voleybola, Şampiyonlar Ligi'nden Wimbledon'a hepsi burada...

RE: SPOR SPOR SPOR - SiruSho - 10-08-2016

Sanırım şu aralar en aktif olması gereken başlık burası zira Rio2016 tam gaz devam ediyor ..

Daniyar İsmayilov Kırgız asıllı Ttürk vatandaşımız ile ilk madalyamızı (gümüş) halterde aldık .

Güreş atletizm tekvando maçları daha başlamadı ...

Potanın Perileri ilk galibiyetini Japonya'ya karşı aldı 16 sayı farkla ...
Viktoria Zeynep Güneş 200 metre kelebekte serisinde 2. olarak yarı finale çıktı yarın sabaha karşı 5.11 ve 5.20de yarı finaller yüzülecek

Michael Phelps gene döktürüyor Bolt gene rüzgar gibi esecek Shelly-Ann Pryce saç rengi ve ojeleriyle dikkat çekecek çok helecanlı

RE: SPOR SPOR SPOR - cembulut - 10-08-2016

Bolt ne zaman 100m'yi koşuyor?

RE: SPOR SPOR SPOR - SiruSho - 10-08-2016

Atletizm yarışları Cuma günü başlıyor

Cvp: RE: SPOR SPOR SPOR - cembulut - 10-08-2016

(10-08-2016, Saat: 21:33)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Atletizm yarışları Cuma günü başlıyor

Teşekkürler bebeğim Öpücük

RE: SPOR SPOR SPOR - Hysteria - 11-08-2016

Daniyar Türkmen, kırgız asıllı değil. Zaten asıllı falan değil, bildiğin Türkmen yani Big Grin 2012'de Türkmenistan adına yarışmış hatta Londra'da. Ama sonra biz kapmışız... 2004ten sonra halter erkeklerde ilk madalyamız oldu, bu gidişle bu olimpiyatlardaki tek madalyamız olursa da şaşmam :/

RE: SPOR SPOR SPOR - buraks - 11-08-2016

Bu arada Majlinda Kelmendi'yi tebrik etmek lazım. Kosova'ya tarihinin ilk altın madalyasını getirdi.

btw şöyle bir şey var bayağı iyi olmuş. paylaşayım sizinle dedim Big Grin

https://onedio.com/haber/olimpiyat-daliscilarina-yanlislikla-sansur-yapilinca-ortaya-cikan-14-erotik-film-karesi-725201?utm_source=onediocom&utm_campaign=facebook_page&utm_medium=facebook

RE: SPOR SPOR SPOR - SiruSho - 12-08-2016

Potanin Perileri Belarus'u 74-71 yenerek veyrek finale cikmis ama.bunu 1 Alllahin kulu yazmamis ...Bunu yazmak 03.04'te bana kaldi .

Ne bicim gundem takip ediyorsunuz kuuzum

Cvp: SPOR SPOR SPOR - taifung - 12-08-2016

Bugünlerde shiftim nedeniyle bolca boş günüm ve gündüzüm var o nedenle olimpiyatlara daldım. Eskiden de anlamazdım halen de çözemediğim bir şey var.

Örneğin az önce Nadal, götünden terler akıtarak maçı kazandı ve ancak yarı finale gelebildi. Kaldı ki buraya gelene kadar da kimbilir neler geçirdi. Daha ancak 2 maç daha böyle kazanacak da ancak madalya alacak.

Aynı şey basketçi kızlar için de geçerli. Maç maç üstüne oynayacaklar da, diğer grubun bilmem kaçıncısıyla eşlecekler de, sonra olur da finale kalacaklar da, sonra da madalya alacaklar falan. Saatlerce maç!

Ama diğer yandan Judo denen saçma sapan sporu da izledim. Orada bile Fransız doğumlu Kayra diye bir kadın sporcu yarışıyor bizim adımıza. Neyse ki bir Türkle evlendiği için en azından normal yollarla vatandaş olmuş. Hadi devşirme kısmını geçiyorum. 

Genel olarak Judo'daki sistem. Bir de bu kadın 78+ klasmanında yarışıyor. Zaten bi 80-90 kilo vardı. Rakibi de aynı kilolarda bir Japon kadın. Süre toplam 4 dakika. Ve bu iki kadın böyle baya baya bildiğin kavga dövüş birbirlerine çelme takmaya çalışarak kazanmayı amaçlıyor. Fakat kilolarından ötürü o kadar tuhaf oluyor ki, asla çelme falan takamıyorlar, hamur toparlağı gibi yerlerde yuvarlanıyorlar, belleri açılıyor yağlar fırlıyor falan. Sanırsın Nezafet yengemle Nihayet halam kavgaya tutuşmuş. Ve bu 4 dakika sonunda biri bronz aldı. Bizimkisi değil tabi. 

Şimdi vicdan ve adalet bunun neresinde? Nadal'ın oyuyla bu Judocunun ki bir mi?

RE: SPOR SPOR SPOR - SiruSho - 12-08-2016

Olimpiyatlarda her bransin dunya ve avrupa organizasyon kurallari uygulaniyor .
Mesela voleybol ve basketbolda 6sar takimli 3 gruptan ilk 4 cikanlar capraz esleserek yari finale gidecekler.
Birebir temas olan sporlarda ayni siklette musabakalar oluyor boks gures judo tekvando gibi
Halterde gene siklet farklari var herkes kendi sikletinde kendi kaldirdigi agirlikla derece aliyor

Cvp: RE: SPOR SPOR SPOR - taifung - 12-08-2016

(12-08-2016, Saat: 23:27)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olimpiyatlarda her bransin dunya ve avrupa organizasyon kurallari uygulaniyor .
Mesela voleybol ve basketbolda 6sar takimli 3 gruptan ilk 4 cikanlar capraz esleserek yari finale gidecekler.
Birebir temas olan sporlarda ayni siklette musabakalar oluyor boks gures judo tekvando gibi
Halterde gene siklet farklari var herkes kendi sikletinde kendi kaldirdigi agirlikla derece aliyor

Yahu bunları biliyorum zaten. Bazı sporlar için (örnek judo), madalya elde etmek parmak şaklatmak kadar basit. Bazılarında ise madalya almak için canını teslim ediyosun nerdeyse. Ben bunu tuhaf buluyorum. Çözüm?

Mesela Basketbolda altın madalya kazanan takım için, sahadaki oyuncu sayısı kadar altın verilmeli. 5 madalya yani. Teniste de 2 olabilir. Kastettiğim bu.

RE: SPOR SPOR SPOR - SiruSho - 13-08-2016

Senin bahsettigin  yapilan sporun  zorlugu  ile ardindan gelen madalya ile orantisi ..

Judoda 5 dakika saril hurele gurele tepis hop madalya ...
Ama basketbolda turlar gec 40 dakika oyna finale gel onu da kazan anca bi madalya .

Bu da yapilan sporun cilvesi yapacak bi sey yok

Cvp: SPOR SPOR SPOR - TTR - 13-08-2016

Judo kesinlikle görüldüğü kadar basit bi spor değil. Bana baya da zor geldi izlerken. Adamlar kural dahilinde birbirlerinin pestilini çıkarıyor. Basitlik olarak tabancayla atış bana daha kolay geliyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: SPOR SPOR SPOR - SiruSho - 13-08-2016

O tabanca ates edilince kokunu zapt etmek ne kadar guc biliyo musun nisan al kolunu kirma sabit tut 12yi hedefle . Kolay spor yok kardesim . Varsa o da habire kas yapan kas yigini mallar

Cvp: SPOR SPOR SPOR - cembulut - 15-08-2016

Usain Bold yine aldı altın madalyayı. Ama sanki yavaşlamış gibi geldi bana biraz. Ya da rakipleri hızlanmış.

Cvp: SPOR SPOR SPOR - SiruSho - 18-08-2016

Sırbistan - Amerika Kadın Voleybol Yarı Final Maçı 

https://www.youtube.com/watch?v=a0I2ea8w39Y

Yasmani Copello  400m engellide bronz madalya kazandı

RE: SPOR SPOR SPOR - Hysteria - 19-08-2016

Resmen altınsız döncez Rio'dan, 2012ye kötü diyoduk, 2016 daha büyük hayal kırıklığı resmen Big Grin 4 madalyadan 2si devşirmelerden bide üstelik Big Grin

RE: SPOR SPOR SPOR - utarit01 - 19-08-2016

2012 de altin almis taekwandocu Servet dun resmen dokuldu. Bugun Nur Tatar cikacak bakalim.

Serbest gurescilerden de altin gelmezse 1984 Los Angeles olimpiyatlarindan beri ilk kez altinsiz bir olimpiyat olacak. Yazik..

RE: SPOR SPOR SPOR - Barlo - 21-08-2016

Ve nihayet ilk altın serbest güreşten geldi. Tebrikler Taha Akgül. Heyo

RE: SPOR SPOR SPOR - kadro203 - 24-08-2016

Azerbaycan, olimpiyatlardan 18 madalya ile dönerken Türkiye'nin sadece 8 madalya ile dönme gerçeği...