12PUAN FORUM
MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: MUSICAMONDO 2018 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=42)
+---- Konu Başlığı: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=238)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Ozzy - 20-07-2018

yf 1 part 2

11. Yunanistan : Yunan müziğine hastayım. Ama bu şarkıdan o beklediğim tadı alamadım bir türlü. Tuzu, biberi, baharatı bişeyi eksik gibi. Maalesef sevemedim.

12. Türkiye : #freezhel.. Son dönemin en popüler isimlerinden biri. Zerre hazzetmememe rağmen haksız yere yattığı hapis sebebiyle fan miktarını bir hayli arttırdığını düşünüyorum. Birkaç sevdiğim şarkısı da olsa da şehrimin tadı onlardan biri değil kesinlikle. Dj Artz ile yaptığı Pavyon tavsiyemdir.

13. Lübnan : Arapça’nın o müzikalitesinden yararlanılmaya çalışılmış şarkıdan ama beni çok sarmadı. Arkada piyano ve saksofon,önde oryantal bir ses tonu ile söylenen şarkı. Türü Oriental caz falan mı oluyor tam olarak bilemedim. Ama sevemedim de.

14. Danimarka : Çok klasik bir pop şarkısının ötesine geçememiş. Ci ci hi co co ho Geronimo falan. Çıktıktan bir ay sonra unutulmaya yüz tutmuş pop şarkısı adeta. Geçiniz.

15. Mısır : Mısır’ın dünya kupasına katılması şerefine çekilen Lays klibini bizimle paylaşan arkadaşa sonsuz teşekkürler. Başka sözüm yok.

16. İsveç : Bu torbadaki diğer İskandinav katılımına nazaran çok daha önde bir şarkı. Anladığım kadarıyla zamanında seste getirmiş. Ama ben duymamıştım. Güzel katılım. Tebriks.

17. Portekiz : Portekizden geçen sene gönderilen Livre haricinde seveceğim şarkı çıkmayacak sanırım. Geçtim.lol

18. Şili : Çok sempatik ve kaliteli bir şarkı. Böyle buğulu bir ses tonu falan. Peru allahın cezası ise bu allahın lütfu kesinlikle.

19. Ermenistan : O topraklardan neden ve nasıl bu kadar kötü bi şarkı gönderilebilinirin iç hesaplaşmasını yaşıyorum iki gündür. Ağlamak istiyorum.Çok kötü

20. Japonya : Paketin dişe dokunur şarkılarından. Uzak doğu kültürüne her ne kadar yabancı ve gerçekten uzak olsam da ben bu şarkıyı beğendim.

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 20-07-2018

POLONYA= Geçen yıl AVROFESTO'da benim ülkemdi Polonya.. Şarkı içindeki trafik değişimlerini sevdim ama beni aman aman içine çekmedi.. Puan gelebilir belki duruma göre belli olmaz..

ROMANYA= Şarkıdan önce kadının sesinden bahsetmem gerekirse kadının sesine bayıldım hele o gırtlağındaki nodül bağırınca belli oluyor ya muhteşem. Şarkıda hafif arabesk ögeler var ve bu durumu da sevdim. Bu şarkıya benden tek haneli bir puan çıkar..

ABD= Amerika hem avantaj hem dezavantaj.. Bilinmedik bir iş getirmek zor olmalı, büyük denizde boğulmak da var.. Muhtemelen final görür ve benden de ufak bir puan alır bu şarkı..

SENEGAL= Çok seçeneğin olmadığı Batı Afrika grubundan şarkı bulup getirmek bile meziyet bence. Ama üzgünüm.. Azap çektim dinlerken..

FRANSA= Fransa'nın avantajını değerlendirmiş ve iyi bir iş getirmişsin önümüze.. Finalde olacağı kesin şarkılardan.. Benden puan alır..

TAYLAND= Açıkçası Tayland'dan böylesi bir iş geleceğini hiç beklemezdim.. Ben gayet sevdim ve finalde olması gerekir diye düşünüyorum.. Bana 2013 Gürcistan havasını geçirdi bu şarkı.. Mutlaka puan vereceğim..

İSVİÇRE= Ben bunu da beğendim. İlk 10'umda yer alacağı muhtemel şarkılardan biri.. Oğuz'a katılıyorum çok Eurovision kokuyor bu şarkı ya..

PERU= Sevmedim, Senegal'i tercih ederim buna..

TUNUS= Öncelikle oynak bir Arapça şarkı yollamadığın için sağ ol.. Şarkının altyapısını çok beğendim, kadının sesi gerçekten çok iyi.. Tunus'ta böyle şarkılar yapılıyor muymuş diye düşündüm hatta.. Mutlaka finalde olması gereken bir şarkı diye düşündürdü beni Şili'den sonra paketin en iyisi..

SIRBİSTAN= Bu da sezonluk bir yaz şarkısı havasında.. Kullan at o yaz meşhur olur öteki sene unutulur.. Hande Yener tabiriyle bakkal şarkısı, sevdim ama puan veririm muhtemelen..

PART 2 YORUMLARIM DAHA SONRA OLACAK

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Ozzy - 20-07-2018

Oylarımı da yolladım mutluyum Heyo

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 20-07-2018

KAMUOYUNA DUYURULUR

3 yarı final sonrasında hiçbir şarkısı finale kalamayan kişi sayısı 6 ve daha fazla olur ise aralarında son şans yarı finali gerçekleştirilecektir. Bu yarı finalde kendilerine evvelce atanmamış ülkeler atanarak 24 saat içerisinde şarkı bildirme hakkı tanınacaktır .

6 ve üzeri kaç yarışmacı olursa olsun finale sadece 2 ülke alınacaktır .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Ömer - 20-07-2018

Yarışmayı evirdin çevirdin bacağından tutup ağzından çıkardın! Hayırlısıyla bitirseydik Smile

Cvp: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 21-07-2018

(20-07-2018, Saat: 22:03)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: KAMUOYUNA DUYURULUR

3 yarı final sonrasında hiçbir şarkısı finale kalamayan kişi sayısı 6 ve daha fazla olur ise aralarında son şans yarı finali gerçekleştirilecektir. Bu yarı finalde kendilerine evvelce atanmamış ülkeler atanarak 24 saat içerisinde şarkı bildirme hakkı tanınacaktır .

6 ve üzeri kaç yarışmacı olursa olsun finale sadece 2 ülke alınacaktır .

Sevmedim bu kurali

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 21-07-2018

O zaman sadece 5 kişi saf dışı kalmasını umalım Smile

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 21-07-2018

Ne diyor bu ayol

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaldırdım bu son kuralı

8x 3=24 ülkeli final şeklinde devam . Umarım finale herkes en az 1 şarkı yollar.

Cvp: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - taifung - 21-07-2018

1. Polonya 

Çok iyi bir açılış, ben sevdim. Kulak dostu bir şarkı, iyi bir seçim.

2. Romanya 

Bence Romanya gibi Eurovision'da ve elemelerinde gördüğümüz onlarca iddialı şarkıya sahip bir ülke için vasat bir şarkı. 

3. ABD 

Artık Madonna ve ayarındaki bir kaç isim dışında ABD müzik piyasasına tümüyle uzak olduğum için hiç bir yeni şarkıyı da şarkıcıyı da bilmiyorum. Ama bu şarkı harikaymış, ben çok sevdim. Keşke hep böyle şarkılardan oluşsa amerikan piyasası. 

4. Senegal 

İçim baydı bu. 

5. Fransa 

Şarkı değil de çocuk çok güzelmişWink Şarkı da fena değil aslında. Ben rahat dinleyebiliyorum. 

6. Tayland 

8.15 vapuru hariç şarkı üretimi olup olmadığını bilmediğim bir ülke için oldukça başarılı bir katılımSmile

7. İsviçre 

Aslında şarkı gayet güzel. Sıkıntısı, İsviçre'nin Eurovision'daki sıkıntısına benzer bir şey. Düz olması. Bir şeytan tüyü yok. Dinle geç yani bir his uyandırmıyor.

8. Peru 

Güzel, ilgi çekici, sempatik.

9. Tunus 

Listenin en bayıldığım şarkılarından biri oldu. Bu Tunus'tan hep efsane şeyler çıkıyor. 

10. Sırbistan 

Ümit verici başlayıp da sonradan bayıyor biraz. Çocuk güzel ama. 

11. Yunanistan 

Temiz bir kaydının olmayışı kötü olmuş. Buna rağmen sonun kadar ilgiyle dinledim ve çok beğendim.

12. Türkiye 

Şu yarışmalarda Türk şarkılarını otomatikman geçerim. İlk kez bu kuralı bozdumSmile Çok enteresan bir iş ve bu çok konuşulan adamı bu sayede keşfetmiş oldum. Gayet güzel şarkı yapmış.  

13. Lübnan 

Lübnan denince parlayan gözlerim, şarkı girince söndü. 

14. Danimarka 

Ben bunu orada burada duydum sanıyorum, ünlü bir şarkı mıydı bu? Klasik bir günümüz şarkısı işte. 

15. Mısır 

Ben bayıldım çok güzel.

16. İsveç

Bu da çok tanıdık. İsveç şarkısı olduğunu bilmiyormuşum demek ki. 

17. Portekiz 

Beğenirim sandım uğraştım zorladım olmadı. 

18. Şili 

Olumlu manada ters köşeye yatırdı, sevdim. Bu yarışmada sürekli bu Peru ile ikisini karıştırıyorum. Bunlar neden aynı grupta. 

19. Ermenistan 

Adı Balkan, tarzı Hindistan. Gel gör ki Ermenistan. Cidden hani bu enteresan müzikleri olan ülkeden gelebilecek en basit şarkı heralde. 

20. Japonya 

Daha önce hiç Japon şarkısı dinledim mi acaba? Bilmiyorum ama bu depresif görünümlü şarkı hoşuma gitti. Tipleri görmesem hiç de Japon şarkısı demem ha.

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - taifung - 21-07-2018

Ben oylarımı vermiştim zaten. Bu yorumları sonradan yazdım. Yani kimler oy aldığını yukarıdan tahmin edebilir o zaman.
Vay efendim sen şöyle böyle yazmıştın da gittin sıfır verdin diyemez kimseSmile

Ezhel in şarkı sözleri,mekan,tipler , Ankara gecekonduları , egzoz esrar kömür plastik , 66 nasıl uyum içinde ... dinledikçe sevmeye başladım .

Cvp: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - suioeir - 21-07-2018

01 Polonya
Polonya’nın çok meşhur şarkılarından biri bu. Sahibi nerdeyse hiç araştırma yapmamış direkt karşısına ilk çıkan şarkıyı seçip yollamış sanırım. Şarkı kendi başına güzel ama bu kadar kolaya kaçıldığı için puan düşürmek zorundayım. Kusura bakmasın sahibi kimse Smile

02 Romanya
Romanya’nın müzik piyasası bildiğim kadarıyla gayet iyi. Hiç beklenmeyecek kadar iyi işler çıkabiliyor bu ülkeden. Ama niyeyse eurovisiona hiç özenmezler bunlar. Bu şarkı da çok genele hitap edebilecek bir şarkı değil. Seveni mutlaka çıkar ama bana hitap etmediğini üzülerek söylemek zorundayım. 

03 ABD
Daha önce hiç duymadığım bir şarkı. İlk dinlemelerimde gayet beğendim. Paketin parlayan şarkılarından biri. Finali göreceği kesin. Güzel bir seçim olmuş. 

04 Senegal
Yani ülke Senegal olunca zaten beklentiyi yüksek tutmak saçma olur. Sahibi kimse eminim şarkı ararken kulakları tecavüze uğramıştır. O yüzden fazla eleştirmek istemiyorum. Kendisini şanssızlığıyla baş başa bırakıyorum Smile

05 Fransa
Bu seçimi de çok beğendim. Finali garantileyen şarkılardan biri. Hatta tebrik edeyim şimdiden.

06 Tayland
Herkes Tayland gibi bir ülkeden bu şarkı çıktığı için olumlu yorum yapmış ama ben şarkıda bir şey bulamadım.

07 İsviçre
Hiç dinlemediğim bir müzik tarzı ama sevdim. Kendimi eurovision arenasında hissettim dinlerken. Eurovisiona da çok gönderirler böyle şeyler.

08 Peru
Yorum yapmasam daha iyi olur Smile Bu tuhaf seçim için teşekkür edip geçeyim en iyisi ben.

09 Tunus
90’ların Türk şarkılarına benziyor biraz. Çok beğendiğimi söyleyemem ama Tunus’tan çıkabilecek iyi şarkılardan biri sanırım. 

10 Sırbistan
Klasik balkan etnik pop’u. Ama beğeniyorum bu tarzı. Keşke eurovision’a da daha sık gönderseler böyle şarkılar.

11 Yunanistan
İyi hoş ama bir ‘’Thelo na me nioseis’’ değil üzgünüm. Yani o şarkıya vermediğiniz puanları bu şarkıya verirseniz çok alınırım, çok bozulurum Smile Ciğerleri yakan bir şarkı göndermiştim ben. Bu o kadar etkilemedi. 

12 Türkiye
Bu adamı çok beğeniyolar dinliyolar ama ben hiç açıp dinlemedim ordan burdan duyduğum kadarıyla biliyorum. Bana çok hitap eden bir tarz değil. Türkiye ile yarışmak zaten büyük risk. Umarım başarılı olur ama geleceğini pek parlak görmüyorum.

13 Lübnan
Lübnan’dan daha iyi bir şey seçilebilirdi. Hiç ama hiç etkilemedi beni. Sonunu getiremiyorum bile şarkının. 

14 Danimarka
Polonya’nın sahibine kızdım kolaya kaçmış diye ama bu seçim çok daha sert bir eleştiriyi hak ediyor yani Smile Neyse yine de kimsenin zevkine, keyfine karışmak istemem. Fikrimi puanlarımla belirteceğim Smile

15 Mısır
Çok eğlenceli, bildiğin Arap yalellisi. Sahibi kimse aman farklı bir şey bulayım aman orijinal olsun diye uğraşmamış direkt vermiş coşkuyu. Çok da iyi yapmış bence. İtiraf edeyim ben oynuyorum bu şarkıyı dinlerken Smile

16 İsveç
Polonya ve Danimarka yorumlarıma bakınız. 

17 Portekiz
Ana Moura Portekiz’in çok ünlü isimlerinden biri. Eurovision açılışını da bu kadına yaptırdılar zaten. Şarkılarını pek sevdiğimi söyleyemeceğim ama bu şarkısı diğer şarkılarına göre daha iyi hatta en iyisi bile olabilir.

18 Şili
Evet çok naif çok temiz duygularla yazılmış söylenmiş bir şarkı ama beni çok baydı. Yarışma şarkısı değil bana göre.

19 Ermenistan
Sen Ermenistan’sın Sırbistan olmaya çalışmak neden? Ama olamamışsın yine bir doğululuk var işin içinde Smile Paketin çorbası bu şarkı olmuş. 

20 Japonya
Kendi çapında güzel ama iddiasız, sakin ve mütevazi  bir şarkı. Yarı finale takılabilir de, çıkabilir de ama başarılı bir derece alacağını sanmıyorum.

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 22-07-2018

https://wetransfer.com/downloads/7cf25ad923589e84455ff0df1b69749b20180722000520/881350

Okan bizler için Recap videosu hazırlamış .

https://vimeo.com/281121568

İzle

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 22-07-2018

Bu çeyrek final çok ters bi haftama geldi, 2 kere dinledim dinleyemedim. Oylarımı verdim 1 şarkıyı çok beğendim aldı 12 mi.. kalanlar (kendi efsanevi şarkım dışındaHeyo ) pek ilgimi çekemedi.. elenmem kesin bu yf de ama açıklanınca size anlatcam hikayesini şarkımın[emoji41]

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 23-07-2018

PART 2

YUNANİSTAN= Şarkıyı ilk kez dinledim, ve dinlerken 'Yeter be abla ciğerimizi deştin'' dedim... Nasıl bir yorum? Muhteşem bir yorum ve hepimizin aşina olduğu ege nağmeleri.. Puan gelir tabi ki..

TÜRKİYE= Dinleyene sonsuz saygım var ama rap müzik (tabi bu rap ise) bana göre değil..

LÜBNAN= Lübnan adını duyunca heyecanlandım çünkü orada muhteşem eserler üreten isimler var.. Şarkı kesinlikle kötü değil ama daha iyisi seçilemez miydi ya sanki?

DANİMARKA= Beni çok içine çektiğini söyleyemeyeceğim, tarz olarak biraz uzağımda kaldı.

MISIR=Tamamen bizden nağmelerle başladı ve öyle devam etti.. Çok sevdim diyemem ama ilk 10'uma girebilir bu listede.. Şarkının reklam müziği olmasıyla falan ilgilenmedim açıkçası, ama Mısır gibi bir ülkeden daha iyisi çıkardı sanki..

İSVEÇ= AVROFESTO'da İsveç gibi bir ülkeyi finale taşıyamamıştım ben Smile umarım benim akıbetime uğramazsın , ayrıca gayet beğendim şarkıyı muhtemelen puan gelir..

PORTEKİZ=Fado müziğini her zaman sevmişimdir.. Bu fadocu ablayı da yarışmadan hatırlıyoruz.. Nasıl tatlı nasıl şeker bir şarkı Smile Finalde olmasını isterim ve puanımı da ona göre vereceğim tabi ki..

ŞİLİ= Bir yerden tanıdık bu şarkı ama hala bulamadım.. Ajda Pekkan ya da Sezen Aksu havası veriyor sanki 70'lerden kalma gibi.. Sandıktan çıkan şarkıları ya da o hissi verenleri hep sevmişimdir.. Pookito muhtemelen sana ait bu şarkı Smile
Paketin en iyisi ve benim 12 puanım kesinlikle Şili'nin..

ERMENİSTAN= Azis şarkıları gibi başladı adından da belli zaten bir balkan durumu var şarkıda.. Benim anlamadığım bu Ermenistan'dan etnik ezgiler dışında bir şey çıkmaz mı acaba Smile Şarkıya kesinlikle puan vereceğim orası ayrı tabi...

JAPONYA= Yine tarz olarak uzak olduğum bir katılım ama garip bir biçimde ben sevdim bu şarkıyı ve puan verebilirim diye düşünüyorum..

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 23-07-2018

Oy kullanmayan son 5 kişi de oylarını kullanırsa bu akşam 1. Yf gecesi olacak . Takipte kalın

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Ozzy - 23-07-2018

(23-07-2018, Saat: 09:21)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ERMENİSTAN= Şarkıya kesinlikle puan vereceğim orası ayrı tabi...

Hayal kırıklığının başkentisin Big Grin

Cvp: RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 23-07-2018

(23-07-2018, Saat: 13:22)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-07-2018, Saat: 09:21)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ERMENİSTAN=  Şarkıya kesinlikle puan vereceğim orası ayrı tabi...

Hayal kırıklığının başkentisin Big Grin

Belki de benimdir Hayastan Smile

RE: Cvp: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Ozzy - 23-07-2018

(23-07-2018, Saat: 13:47)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-07-2018, Saat: 13:22)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayal kırıklığının başkentisin Big Grin

Belki de benimdir Hayastan Smile
Yok. Bence senegal ya da taylandsin sen Smile