12PUAN FORUM
MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: MUSICAMONDO 2018 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=42)
+---- Konu Başlığı: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=238)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - TTR - 19-07-2018

part 1

Polonya: eh fena değil, yky bayılmış ama ben pek bayılmadım. Mesela Eurovision şarkıları bundan daha güzel Big Grin

Romanya: Daha önceden dinlediğimi hatırlıyorum. Romanya deyince dans şarkıları gelir aklıma. Prodüksiyon güzel, puan çıkar. Playlistime almam ama

ABD: Amerika gibi bi ummandan böyle mütevazı bir seçim, aslında ters köşe olmuş. Dinlemesi hoş. Yarışma sonrası dinlemem gerçi.

Senegal: Ülkeyi düşününce fena değil aslında. zorla bulunulmuş bir şarkı olduğu belli.

Tayland: Tahammül sınırlarımın dışında

İsviçre: Bu ülkenin de o kadar gelişmiş olmasına rağmen kendi müzik sektörü yok. Çaresiz bir deneme

Peru: O sesleri çıkaran teyze nereye varmak istemektedir? Allah aşkına nerden buluyorsunuz bu şarkıları bi düzgün şarkı gelmeyecek mi ya

Tunus: Teyze bi şeylere giydiriyor ama neye giydiriyor acaba? Altyapıyı sevdim aslında.

Sırbistan: Kovacevic'in yıllar önce üstü cıbıl resimlerini buraya koymuşmluğum vardır. Ortalama buldum ama paket böyle kabus giderse puan çıkabilir.

Yunanistan: Yine kendi ülkesinde ortalama sayılacak bir şarkı. Damar dozu biraz fazla kaçmış gibi. Balkan playlistimde çok daha iyileriyle devam edeceğim.

Türkiye: Tahammül sınırım el vermedi bitirmeye. Kötü rap yapmaktan tez içeri atılsın.

Lübnan : Bence 12puan itiraf sayfası açılıp dertlerini kusacaklarını birer birer kusup rahatlamalı herkes. Şimdi ben bunu dinlemek için ne suç işledim?

Danimarka: DMGP'ye girse 9. olacak bir şarkı. Daha da bi diyeceğim yok.

Mısır: Cips reklamını yolladığın için teşekkür forum adına. Suçumuz neee?

İsveç: Bu da bilindik bi şeyle gelmiş. En azından kulaklarım biraz kendine geldi.

Portekiz: Bu abla finalde açılışta fado söyleyen kadın. Neşeli bi şey söylemiş, o da yakışmış.

Şili : eh işte dediğim bi şarkı. ama oynak bi latin havası olsa iyi olur.

Ermenistan: Allah dualarımı duydu ve kıç sallatan şarkı geldi sonunda!

Japonya: paketin en iyisi sona saklanmış. çok iyi bir indie örneği. anında playlistime aldım. tebriks kim gönderdiyse.

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - volcano - 19-07-2018

Hakan ellerine sağlık, iyi bir paket bence. Kendi şarkımı çok şanslı görüyordum ama paketle birlikte dinleyince vasat bile buldum denebilir Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Murad - 19-07-2018

Şarkıların hepsini dinledim ama hepsi için yorum yapamayacağım ?

Öncelikle bu grupta beğendiğim ortalama üzeri şarkıları belirteyim; Polonya, Sırbistan, Türkiye, Yunanistan, Mısır, Şili, Romanya hoşuma giden şarkılar.

Bunların arasında Polonya, Türkiye, Yunanistan ve Şili öne çıkıyor.

Türkiye’ nin rap olduğunu farkedince büyük hayal kırıklığı yaşadım çünkü rap sevmem ama bu şarkıyı gerçekten beğendim. Kuru gürültü değil.

Yunanistan’ ı gerçekten çok beğendim. Gerçekten duyguyu aktarıyor ve kadının sesi çok güzel.

Şili, güzel şarkı ve ileri seviyede antipatik bir şarkıcı olarak özetlenebilir.

Bu arada İsveç, geçmişte listelerde üst sıralara çıkmış bir şarkıydı değil mi? [emoji848]

Bu arada şarkıyı beğenmesem de Senegal’ in sözleri çok güzel.

Bu grubun en YKY şarkıları ise Peru, Tayland, Lübnan ve Portekiz [emoji16]

Herkese başarılar [emoji1360]

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 19-07-2018

Yorumlar Gelsin;

Polonya nin neden Eurovisionda hatri sayilir bir derecesi olmadigini gosteren nadide bir ornek. Bu sarki 'iyi ve güzel " bulunup gonderildiyse Polonya Katy ve Gaga duetiyle belki iş yapabilir bir durumda bu kalutedeki muzik piyasasiyla..

Romanya nin sizim sizim Turkiye ye sizan bir muzik havasi var. Romanyada populer sarkilari cok sık duyuyoruz. Bu sarkida da Rumence .nin kulagi yoran fonetigi olsa da nakarattaki akiciligi 'dinle beni' diyor kendini sevdiriyor, guzel seçim!!!

ABD sarkisinin surekli 'şıp şıp şıp' damlayan muslugun bir insani delirttigi gibi bir insanı delirtme ihtimali var. Baba bu bize bir komple babaaa

Senegal i haritada sorsan gosteremez iken bir sarkiyi bulmak bile alkislanir. Bulmak kolay da dinlenir mi onu bilmiyorum. Gitar sesinden ve sesi bugulu yorumlardan gına geldi yaff.

Fransa adina yarisan cocuga puan verebilirsek iddiali olur bu yarismaci. Ama ssrkiya puan ver.. ah pardon yanliş yazdim

Tayland i bile bu yarismada gormek cok guzel. Ben degisik bir dilde sarki duyabilmeyi cok seviyorum. Su melodi Yunanca Ibranice Fransizca olsa delirirsiniz. Kusura bakmayin da onyargilari kirsak mi artik. Ben sevdim!!!

Isvicre nin bu ortalama muzik duzeyiyle birakin aradan siyrilmasini ortads kaybolmamasi mucize. Alelade bir pop iste.

Peru şarkısı Jerry nin tatile gittiginde Tom un onu yakalamaya calisma cabasinin beyhude cikmasindan sonra beline cicek takio dans ettigi ssrki degil mi? O ise Aman ne muhtesem sarki! O degilse aman ne harika sarki! Bende yarattigi etki bu reklam cingili gibi! Gec gec

Tunus mu ? Yapmayin etmeyin yahu. Muzik demek ahenk ve uyum demektir. Altyapida muzik cosuyor kadin uzun havada kendi havasinda. Uyum un F'si yok! Forumdaki su 'Arapca sarki güzeldir ' algisinin temeline dinamit koymak istiyorum

Sirbistan bizim icin muzik madeni resmen. Benim icin Trep trep trep trep trep trepni trepni trepni hala muazzam.bi sarkiyken bu sarkiyi da hemen listeme aldim.

Yunan sarki cidden guzel ama cok bagiris cagiris icinde. Derdini dokecek biri varsa ilgilensin. Benim.kafami sisirmesin puan vercez tamam!

Turkiye bu sarkilarla temsil edilecekse huc bir arenada temsilini istemiyorum!!!

Lubnan in bir ara ilahiyle yaristigini zannettim, degilmis. Bir an sarkinin guzel oldugunu sandim degilmis.

Danimarkali bu kiz biraz pohpohlansa iyi isler yapar ama bu sarkiyla burada anca tozlari alir. Ahahaha saka mi bu ya Wink)) Sarki cok ritmik ben begendim ama hep ayni ritim sikiyor bi saatten sonra

Misir i ı ıh hic begenmedim cok vitdirivizdik!

Isvec in MFlerinin bu kadar harika olmasinin nedeni olagan donemdeki igrenc sarkilarin sayisini belki azaltmak ve bir nebze olsun kulaktaki paslari silmekmis meger anlamis olduk

Sarkilari yorumlamaya devam edrcegim ama geceye acilde devam edecegim sarkilar bagarsaklarimi bozdu

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Okan Varol - 20-07-2018

Geleneksel "Onikipuan Hiçbir Şarkıyı Beğenmeme Yarışması"na hoşgeldik.

Bence bu yarışmanın adı "Beğenen ne olsun?" gibisinden soru cümlesine tekabül etmeli.

Ya da "Beğenmek mi? O da nesi?"

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 20-07-2018

Ben Peru yu çok eğlenceli buldum, sanatçının sesi de müthiş ve yarışmanın en sıradışı şarkısı bizler için...

Fransa nın birincilik ışığı taşıdığı ise aşikar , ilk 5 te yer alacağını düşünüyorum.

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 20-07-2018

ABDdeki çocuk türk mü, anlamadım ben [emoji1]

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - TTR - 20-07-2018

cizre çıkmış.

Cvp: RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 20-07-2018

(20-07-2018, Saat: 09:31)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cizre çıkmış.

Big Grin

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 20-07-2018

Yf1 den elendiğim belli olmuş simdiden Smile

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - halil - 20-07-2018

(20-07-2018, Saat: 09:50)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yf1 den elendiğim belli olmuş simdiden Smile
Yalnız değilsin! Smile

Finale 8 şarkı çıkacak, kaliteli bir final olacak .

Tahminleri alalım

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 20-07-2018

bende %98 çıkamıcam yorumlardan gözüken

Umarım finalde 14-15 kişi olur

Cvp: RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 20-07-2018

(20-07-2018, Saat: 09:59)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-07-2018, Saat: 09:50)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yf1 den elendiğim belli olmuş simdiden Smile
Yalnız değilsin! Smile

İcimden bir ses Senegal sensin diyor Smile

Afrika bombasını üçüncü yarı finalde patlatacak

Apple Music ( Yunanistan başka sanatçı versiyon )

https://itunes.apple.com/tr/playlist/musicamondo-2018-1-yar%C4%B1-final/pl.u-pMylgamsGVpbB6?l=tr

MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - pookito - 20-07-2018

Peru’yu sevdim ben valla[emoji7] hatta kadının bir diğer şarkısını keşfettim “gopher” gayet renkli ve keyifliSmile çığlıkları severim bilirsiniz [emoji28]

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 20-07-2018

Şili şarkısı muhtemelen aranjman olan bir Ajda şarkısı ile çok benzerlik gösteriyor özellikle baş kısmı, ama şarkıyı bulamıyorum kafayı yemek üzereyim yardım edin nolur Smile
Ayrıca paketin en iyisi bence Şili.. (Tabi 5 puanla eleyeceğiniz kendi şarkımdan sonra ) Gönderen kişiye sevgiler, ben Pookito'dan şüpheleniyorum.. Böyle iç acıtan latin şarkılarını o bulur Smile

RE: MUSICAMONDO 2018 - SOHBET&MUHABBET - Ozzy - 20-07-2018

yf 1 part 1

1. Polonya : Polonya bazlı düşününce aslında bu denli sıcak bir açılış beklemiyordum. Esc’den de bilindiği üzere Lehler genellikle soğuk ve sıkıcı şarkılarıyla şenlendirmeye çalışıyorlar ortalığı. Sylwia’dan da aynı performansı bekliyordum ki gayet hoşuma giden bir şarkı çıktı karşıma. Paketi genel itibariyle düşününce de kesinlikle görmezden gelinemeyecek bir şarkı.

2. Romanya : Açıkçası Romanya’yı görünce beklentim INNA veya muadillerinden çıkan disco pop şarkılarından biriyle karşılaşacağımdı. Beni hem ablanın ses kalitesi hem de şarkının nakaratı bir hayli şaşırttı. Beğendiğim bir katılım olduğunu belirtmeliyim.

3. ABD : Yani koca Birleşik Devletlerden gele gele son zamanlarda hat safhada olan bir Charlie Puthgillerden çakması gelmesi beni üzdü açıkçası. Hoş bu derya denizde eleme yapmakta hayli güç olsa gerek. Şarkı tarz olarak çokta sevdiğim bir tarz değil ne yazık ki o yüzden beni içine almadı. Sorry.

4. Senegal : Huhuhuhuvvv. Senegal’den bir Banjo falan gelecek sandım o girişle.Orta-Batı Afrika’nın müziği beni hep etkilemiştir. Bu haliyle biraz tekdüze kalmış bir şarkı olsa da listede görmek mutlu etti beni.

5. Fransa : İlk yarı finalin açık ara en iyilerinden. Fransızca-Almanca karışımı hoş bi tat bırakmış ortada. Müzik bana biraz Kendji Girac-Stromae karışımı gibi gelse de sanırım bundan sonra dinleyeceğim şarkılardan olacak kendisi.

6. Tayland :Minnoş Tai halkına saygım sonsuz ama bu ülkenin kültürü hiçbir açıdan bana ilgi çekici gelmiyor. Ne müzik ne dil. O yüzden saygısızlık olmasın diye bir kere dinlemeye zoraki katlanmış bulunmaktayım. Gönderen arkadaşın emeğine sağlık yine de..

7. İsviçre : Valla ne yalan söyleyeyim çok Eurovisionvari bir şarkı bu. Yollansa iş bile yapabilir belki. Müziği vs kaliteli. Beğendim.

8. Peru : Peru’dan beklentim çok başka yöndeydi. Tam ters köşeye yattım. Sevemedim ne yalan söyleyeyim.

9. Tunus : Şarkı, ses, geçirdiği his. Bence 10 numara. Paketten Sırbistan ile birlikte en çok beğendiğim şarkı oldu.

10. Sırbistan : Buram buram balkanlar kokan son derece eğlenceli bir şarkı. Ben beğendim epeyce. Sasa’nın sesi de kaliteli. Gönderene teşekkürler.