12PUAN FORUM
AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: AVROFESTO' 2017 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=37)
+---- Konu Başlığı: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=183)

AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 01:16)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-12-2017, Saat: 01:14)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarışmanın adını AVROFESTA olarak değiştirdim Smile
Avrofesto gibi kıro isimli bir yarışmada Dili diliyi finale çıkarmadın.

Arnavutluk a 10 verdim ben [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Barlo - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 01:17)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-12-2017, Saat: 01:16)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Avrofesto gibi kıro isimli bir yarışmada Dili diliyi finale çıkarmadın.

Arnavutluk a 10 verdim ben [emoji3]

Organizatörsün sen, kıçından kural uydursana be adam. Çekiç

Şu tabelaları değiştirir misin [emoji3]

AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Barlo - 13-12-2017

Hayır, yatıp zıbaracağım. Çekiç

Cvp: RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - taifung - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 01:16)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allahım!! Nasıl bir iyilik yapmış olabilirim acaba? Tayfun ömrü hayatımda ilk kez olumlu bir şeyler demiş şarkıma....

Parantez içindekilerden misin Big Grin

Cvp: RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 01:24)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-12-2017, Saat: 01:16)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allahım!! Nasıl bir iyilik yapmış olabilirim acaba? Tayfun ömrü hayatımda ilk kez olumlu bir şeyler demiş şarkıma....

Parantez içindekilerden misin Big Grin

Parantez içine sığacak adam mıyım ben?  Cool
Şu yarı finalden çıkma şansımız yok kabul et. İsveç ve Ermenistan'la çıkamadıktan sonra Tacikistan ve Sudan'la final görecek değiliz..

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 13-12-2017

Forumun Ermenice nickli Halen Malum Kadın Mevcimik hayranı koca götlü ve tipsizi ; Kemchukyan artarda 4 kişiden 'yorum yap' mesajı alınca ve bir tanesi ''uyumucam yorum yapacaksan' olunca yüzündeki maskeyle takar kulaklığı geçer pc başına ve dinler anacığım.

2. Yarı Final Tüm Yorumlar ;

Almanya ; Bu şarkının melodisi çok iyi ama altyapısı zayıf sanırım. Yorumcu da parlatamamış olabilir. Ben sönük buldum. Şarkının enerjisi yüksek müzikal ve yorum olarak çok geride kalmış.

Avusturya ; Almanca'nın kulağa en hoş geldiği tarz bu sanırım. Orta tempo slovlarda Almanca çok hoş geliyor bana özellikle kadın vokallerde daha kibar geliyor. Şarkıya gelelim; bunaltmadan sıkmadan inceden inceden dinlettiriyor kendini. Arkadaki bazı tınılar güzellik katıyor. Ama çok iddialı gürül gürül gelmiyor. Ortayı biraz aşmış güzel bir katılım. Seçene tebrikler Wink

Slovakya ; Kadınn sesi Avril'i hatırlattı o tarzda gidecek sandım değişik bir şey oldu.Şarkıda güzel yerler var hatta o kısımlar şarkının ana ritmi olsun istiyorsunuz ama nakarat bambaşka. Icebreaker gibi tıpkı. Bu çıkar finale benim de yedek listemde bakalım zorlayacak mı ilk 10u.

Fas ; Çok güzel tınılarla başlıyor da Japon işkencesi gibi neden aynı tonda ilerliyor. Ortadoğu müzik alanında o kadar çok enstrümana sahipken neden tekdüze bir ritmde rutin bir şekilde ilerliyor? Ne işi var ne çıkışı. Nötr tek kelimeyle nötr. Kısacası karaktersiz bir şarkı. Fonda bir enstrümanı kullanıp solo yapıp güzel bir sese yorumlatmak o şarkıyı güzel yapmıyor. Nakaratı neresi anlayamıyosun. O kadar düz ki her yeri nakarat gibi. Cup! Foşşfşfşff (sifonsesi)

Romanya ; Dilin hiç önemi yok aslında ama müzik ve ritm çok abuk olunca bazı diller hiç çekilmez hala geliyor şarkıyı daha da çamura batırıyor. Üzgünüm bebeğim.

Sırbistan ; Balkan dillerini çok severim. Şarkıdaki hafif rap ritmi de sardı . Kulağı tırmalamayan bir ritmde akıcı bir şekilde gidiyor ama ne bileyim bi şey eksik sanki. Hah buldum 2. nakarattan sonra çok uzatmışlar gereksiz yani. Oracıkta kesip bitirseler. Nakaratı uzatmak için ne gerek var? Bunun dışında her şey çok iyi. Şu an için ilk10da ; seçene başarılar.

Kıbrıs ; Önce Rumcayı sıradışı bir tarzda bize dinlettiği için yürekten candan teşekkür ediyorum.Herkes gibi kolaycılık yapı ucuz bir slov bulup herkesi sıradan geçirip etkileyebilirdi Bunun için torpil yapacağım. Bi Allahın kulu da puan kriterime karışamaz! Şarkı melodi olarak nakaratta çok iyi gidiyor aslında. AMA sound çok basit tek eksisi bu. Güçlü bir enstrümantal altyapısı yok. Umarım ilk 10umda kalmayı başarır şu an sıkıntı yok. tebrikler teşekkürler.

İtalya ; Teaser'da liselik gözüküp aslı müzelik lan bir şarkı çıkmadı. Hatta Avrupa dillerinin rap gibi peşpeşe söylenen sözlerinin itici geldiği yerde çok hoş durmuş başları. Müzik, ses,yorum ve akıcılık etkileme akılda kalıcılığı ile çok güzel bi iş. Direkt ilk10 öptüm seni Wink

Makedonya ; e bu gayet iyi başlayıp nakaratın ardından gelen müzikle yerlere düştü be anam. Güzel bir etnevrensel bir pop olacakken basitleşmiş demeyeyim de o 'güzel' dediğimiz kategoriye girememiş. Bilindik sınıfında ilerliyor ama nakarattan sonra vurucu yer daha güçlü olması gereken yeri saymazsak 1. yarı finalden çıkan çoğu şarkıyı nakavt eder.

İrlanda ; Tarzı ve melodiyi sevdim ama çok çeşitlilik ve karmaşa içinde kaybolan giden bir beraberlik. yum sağlanamıyor. Bi yerden tempo bi yerden savsaklayan notalar. Sürekli tekrarlanan aynı şeyler. Listedışı!

Slovenya ; Bu küçük ama yüreği büyük ülkenin müziğinin de büyük olduğunu öğrendik. Nakarata kadar sıkmayan melodi akıp giden sözlerle ilerleyince nakaratta da yapılan cilayla güzel parlıyor efendim. Sıradışı bir rock. Esc sahnesinde de az rastlanır ve çok ince bir seçim. Seçene bravo!

Ukrayna ;Adamın sesi zaten başlı başına harika, can okuyan bir rengi var. Müzikte rahatsız etmeden akıyor kulaklara. Çok yazıp kalabalıklaştırmak istemiyorum . Cidden dinlerken başka bir şeyle meşgul olmayın. Şarkıya odaklanın.

Estonya ; Eston dilinin çok masalsı bir dil olduğunun 4 dakikalık bir ispatı. Masal dünyasındaki kahramanların konuştuğu dil gibi. Ama gein görün şarkı da masal gibi uyum uyum uyutuyor hele ''havasimmat' diye nakarata giriyor ki bir esniyorum ağzım bi açılıyor aboooo =)))) Geçiniz.

Avustralya ; Çok güçlü bir ses ve yapım. Hiç yabancılaşmadığım , zorlanmadığım bir şarkı. Ama çok karışık ve sıradan bir universal pop. ingiltere USA Kuzey ülkeleri bu şarkıların cenneti. Yoklukta iyi gider lazım olur saklayalım Smile

Hırvatistan ; Aman aman kötü ya da iyi diyemeyeceğim bir şarkı. Baştan sona her şey kurallara uygun ama melodi çok zayıf. Akılda kalan bir ritmi melodisi sesi bir kısmı dahi yok. Karaktersiz diyorum ya öyle bir şarkı Smile

Danimarka ; Biraz zayıf ve tuhaf başlıyor aslında insanı soğutuyor kendinden ama sonra sözlerin fonetiği müzikle o kadar senkronize gidiyor ki dinlerken bir tebessüm oluyor yüzünüzde. Gizemli ve büyülü bir iş çıkarmışlar. Seçip bulan arkadaşa da teşekkür ederim cidden tam benim tarzım bir şarkı. Harika, yüksek sesle daha da harika! Yürü git bu şarkıyla oyların son anına kadar !

Polonya ; Demir perde ülkelerinin dilinin fonetiğini en sevdiğim ülke Polonya. Belki de PlusLiga voleybol maçlarını sıklıkla izleidğimden alışmış olabilirim. Ne kadar düz gitse de nakaratta yakalıyorlar insanı. İlginçtir nakaratında aptalımsı bir eşlikle jestlerle eşlik ediyorum Smile Ortalarda geziyor ama iyiye yakın bir ritimdebenim için ibre onu gösteriyor. Biraz beklesin alırız bi şey çıkmazsa listeye Wink

İsrail ; Bu da İranda gibi başladı. Ama enstrümantal ve vokal altyapısı daha düz ve sakin bunda. İnsanı bir kakafoninin içinde boğmuyor. Evet evet baya iyi bu şarkı. Kar veya yağmur yağarken dışarıyı izlerken sahlep içilir bu şarkıda. İstanbul'da yağan kar da izlemeye ne değer ya ! Şarkının atmosferini anladınız siz o an işte

Portekiz ; Sessiz sakin giderken neden bu kadar serzenişe geçti bu delikanlı. Üstelik nakaratın diğer bölümle hiç alakası olmayan bir şarkı. Bu şarkılar benim için yok hükmünde. Nakaratın bu kadar klasik olan şarkılardan nefret etme noktasındayım. Hiç bir albenisi yok. Elini taşın altına koymayan bir şarkı.
Şöyle anlatalım Filenin Sultanları Lüksemburg ile oynuyor ama kadromuz Eda Kübra Naz Gözde Meliha Libero Merve çapraz Neslihan o derece. Zaten yeneceğin belli garanti kadro ile çıkıyorsun bi şıklık bir risk alıp yedekleri gençleri sokmuyorsun oyuna. Korkak dövüşülmüş bir şarkı garanticilik. Bye bye !

Karadağ ; Eurovision'daki kaderinin nedenini anlamış bulunuyoruz sanıyorum. Uyum denen şeyden, şarkıda bütünlükten bihaberler. Ah canlarım bunlar bunlara maruz bırakılıyor sonra da final yüzü görmek istiyorlar.

Bosna Hersek ; Atari sesini kısar mı... Hee şarkıymış. Balkan dilleri güzeldir müzikle alakasız olmayınca her tonda dinlenebilir. Seviyorum Ovo Je Balkan bu bee. Bravo seçen arkadaşa. Gene herksin İngilizceye büründüğü yarışmada anadilde şarkı seçenlerin tatlılığı ya. Kesinlikle ilk10da!

Azerbaycan ; Ciyak ciyak bir pop olmadığı için avantajı var , nakaratının herkesin aklında kalacağını zannediyorum. Güzel şarkılarda olan şey budur zaten. Yorum zaten çok başarılı bütünleşince ortaya tadından yenmeyen bir iş çıkıyor. Tebrikler ve teşekkürler.

Fransa ; Ben Fransızca rap seviyorum bana güzel saatleri hatırlatıyor Smile Sonrasında da giren nakaratın nazaran slov olması şarkının anatomisini baştan başa değiştiriyor. Etkileyici ve güzel bir çalışma seçen arkadaş popülistlik yapıp başka bir şey yollamamış tebrikler teşekkürler Smile Üstelik hiç boş yeri ve bu yüzden de sıkıcı bir yeri yok. Bi solukta dinledim valla

Malta ; Zaten bi Chiara bi Ira ; müzik piyasası bu 2 isimle coşuyor. Bu kadının 2016daki şarkısını da sevmiştim bunu da sevdim. Sanırım kadının tarzını seviyorum. Böyle bağıra bağıra ama tırmalamadan. Valla güzel kapattık listeyi hadi bakalım herkese hepimize bol şans Smile

Maske derime geçti valla :S

Avusturya 3.4
Kibris 3.4
Slovenya 3.9
Ukrayna 3.7
Makedonya 3.6
Danimarka 4.2
Israil 3.8
Bosna Hersek 3.8
Fransa 4
Malta 3.7
Italya 4.2
Avustralya 3.8
Polonya 3.4
Azerbaycan 3.9

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - halil - 13-12-2017

Aynen! Tayfun'dan böyle övgü dolu sözler duymakta varmış! Tayfun ben kalp seni.. Smile

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - halil - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 01:17)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arnavutluk a 10 verdim ben [emoji3]

Eh zaten toplam 16 puan almışım! Birisi de yanlışlıkla 6 puan vermiştir Allah bilir! [emoji14]

Cvp: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Legolas - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 01:07)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1- Almanya:
Ünlüler mi bilmiyorum ben ilk kez dinledim. 90'ların şarkılarına benziyor ama değil sanırım. Belki de öyledir. Bana bir çok kişiyi ve bir çok şarkıyı hatırlattı. İlk dinleyişim şu an ve henüz ne düşündüğüm konusunda emin değilim.

Bu şarkı hakkinda iki çift lafim var. Smile

Eskiler bilir forumda Miraç (Alcadras) arkadaş vardi. Gerci Osman onu Serdal diye cagirirdi. Big Grin MSC'lerde gercekten sira dışı sarkilar secerdi ve bir cogunun yillarca playlistinde kalirdi o şarkılar.

2006 yilinda Yö ile Miraç tanıştırmıştı bizi. Pettavalla Jaalla sarkisi ile yarışmıştı. O gunden beri Yö dinlerim. Son yarismadaki Rakkaus on Lumivalkoinen de sevdigim bir sarkiydi. Degeri anlaşılmadı gerci.  Big Grin

Camouflage ile de Miraç sayesinde tanismistim. 2008 yilindaki MSC'lerin birinde  The Great Commantment ile yarismisti. O gunden beridir Camouflage dinler oldum.

Mirac'in öncü oldugu sarkilari cok basariliydi gercekten.

Işte  o buram buram Nuri Alco kokan sarkilari.

Flora teyzeeeee [emoji8]

AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 13-12-2017

İlk yf de sevdiğim bir şarkıydı şarkım. Ama öyle aman aman bir beklentim yoktu, elenirim yf de diyordum şaşırdım çıkmama.
Bu yfde ise elenmek asla beklemediğim bir sonuç şarkım kesinlikle final hak ediyor bana göre, bu yüzden eleneceğime eminim artık [emoji55][emoji23][emoji23]

Cvp: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Alperto - 13-12-2017

(12-12-2017, Saat: 23:26)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Moldovadan gelebilecek en iyi şarkıyı yolladim zalımlar. Insafiniz dağlar ardında kalmış. Elitistligi  müzik zevki belleyip kendi içinizde kaybolmuşsunuz!!!

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben çok beğenmiştim ruh ikizim, Hüseyin benim seçtiğimi bile düşündü. Elendiğine göre açıklayabilirim 12im bu şarkıya gitmişti.

AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Önder - 13-12-2017

Yalniz yky’nin su organizasyonu yapmasi pakistan’in karaci’de yaz olimpiyatlari yapmasi kadar sasirtici. Herifin arkasinda kim var cozemedim

AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 08:49)Alperto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-12-2017, Saat: 23:26)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Moldovadan gelebilecek en iyi şarkıyı yolladim zalımlar. Insafiniz dağlar ardında kalmış. Elitistligi  müzik zevki belleyip kendi içinizde kaybolmuşsunuz!!!

Ben çok beğenmiştim ruh ikizim, Hüseyin benim seçtiğimi bile düşündü. Elendiğine göre açıklayabilirim 12im bu şarkıya gitmişti.

Tam senin sevdiğin tarz şarkı iyi bilmişim bari onu Alperto[emoji23] ben de beğenmiştim şaşırdım elenmesine
Andorra ve Moldova benden puan alıp elenen iki şarkı olmuş sanırım geri kalanların hepsi yf i geçen şarkılara vermişim puanlarımı ben[emoji48][emoji41]

Cvp: RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Alperto - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 06:11)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Aynen! Tayfun'dan böyle övgü dolu sözler duymakta varmış! Tayfun ben kalp seni.. Smile

Tayfun övdüyse hepiniz eleneceksiniz.  Big Grin

RE: Cvp: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - halil - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 09:04)Alperto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tayfun övdüyse hepiniz eleneceksiniz.  Big Grin
Övse de övmese de her türlü eleniyoruz... Smile

(13-12-2017, Saat: 08:58)Önder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yalniz yky’nin su organizasyonu yapmasi pakistan’in karaci’de yaz olimpiyatlari yapmasi kadar sasirtici. Herifin arkasinda kim var cozemedim

Haha

RE: Cvp: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Ozzy - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 08:49)Alperto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Adam!!

Cvp: RE: Cvp: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 10:05)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-12-2017, Saat: 09:04)Alperto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tayfun övdüyse hepiniz eleneceksiniz.  Big Grin
Övse de övmese de her türlü eleniyoruz... Smile

Halil şarkına yaptığım yorumdan sonra ne düşündün?  Angel