12PUAN FORUM
AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: AVROFESTO' 2017 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=37)
+---- Konu Başlığı: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=183)

AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 13-12-2017

Fas ve Azerbaycan efsane [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Murad - 13-12-2017

Ayy götüm [emoji16]

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - taifung - 13-12-2017

Yorumlarım yazmakla meşgulüm, geliyor az sonra!!!

Olcayyyy!!!!!

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Barlo - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 00:54)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fas ve Azerbaycan efsane [emoji4]

Fas'ı seçen arkadaşa sesleniyorum. Bu şahıs Fas'ı yarışmaya almamak için elinden geleni yaptı. Fas diye üç gün başımın etini yedi. Fas aşağı Fas yukarı. Ülkeden soğudum valla.

Fas olması çok güzel bir renk oldu [emoji3]

Olcay evi mi yıktı acaba [emoji3]

(13-12-2017, Saat: 00:54)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fas ve Azerbaycan efsane [emoji4]

Bu ikisini ben de çok beğendim. Ancak şu anda seninle aynı şarkıları beğenmiş olmam beni kendimden soğutmadı değil hani ?

12. İle aynı puanı aldığını söyledikten sonra balkondan atladı herhalde [emoji3]

(13-12-2017, Saat: 01:00)Murad Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Bu ikisini ben de çok beğendim. Ancak şu anda seninle aynı şarkıları beğenmiş olmam beni kendimden soğutmadı değil hani ?

MP3 indirdik mi

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - TTR - 13-12-2017

azerbaycan fas'tan daha güzel. kadın tam bir diva Big Grin

Flora [emoji3]

(13-12-2017, Saat: 01:04)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: azerbaycan fas'tan daha güzel. kadın tam bir diva Big Grin

Sen sus uyuzzzz [emoji16]

(13-12-2017, Saat: 01:01)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-12-2017, Saat: 01:00)Murad Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu ikisini ben de çok beğendim. Ancak şu anda seninle aynı şarkıları beğenmiş olmam beni kendimden soğutmadı değil hani ?

MP3 indirdik mi

Cık... Recap i dinledim

Cvp: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - taifung - 13-12-2017

1- Almanya:
Ünlüler mi bilmiyorum ben ilk kez dinledim. 90'ların şarkılarına benziyor ama değil sanırım. Belki de öyledir. Bana bir çok kişiyi ve bir çok şarkıyı hatırlattı. İlk dinleyişim şu an ve henüz ne düşündüğüm konusunda emin değilim.

2- Avusturya:
Dünyanın en çirkin dillerinden birinde şarkı üretmek pek tabi ki zor. Geçen MSC'de en iyi örneğini Kazu'nun şarkısıyla görmüştük Almanca'nın. Bu şarkı çokça Eurovision şarkılarına benziyor. Nötrüm buna karşı da henüz bir şey uyandırmadı.

3- Slovakya:
Sahibinin, bu ülkeye mecbur bırakıldığını ve hayli uğraştığını tahmin ediyorum. Buna rağmen fena olmayan bir iş çıkarmış. Kız muhtemelen Bratislava'da falan doğup sonra bir daha memlekete gitmeyen Sivaslılar gibi biri. Şarkının da kızın da oralarla alakası yok gibi duruyor. Vasat bir katılım olarak duruyor şu an önümde.

4- Fas:
Pek tabi ki Arapça'nın o büyülü havası bizi ister istemez kendine çekiyor ve hep olduğu gibi bende 1-0 önde başlıyor. Ama sıradan bir Arapça şarkı değil bence. Uğraşılmış ve seçilmiş gibi duruyor. Kolaya kaçmamış bence. Şarkıyı sevdim.

5- Romanya:
Şaşırtıcı bir şarkı. Tam benim tarzım, basit ve duygusal. Tek sorunu, kısacık olması ve bu sürede tek düze gitmesi, tek bir melodi yakalanmış ve aynısı gidiyor. Sanırım bir dizi jeneriği falan bu.

6- Sırbistan:
Valla sahibi tarafından büyük bir iştahla seçilmiş bir ülke muhtemelen Sırbistan. O yüzden yorumlarımda acımasız olma hakkına sahibim açıkçası. Ama umut verici başladığını söyleyeyim. Nakarata girdiğinde sıradanlaşıyor. Kaderi, daha çok sevdiğim 12 şarkının çıkıp çıkmamasına bağlı olanlardan.

7- Kıbrıs:
Pek tabi ki tüm Yunanca şarkılar gibi bu da bizde ekstra bir krediyle başlıyor ama bunu başarıyla değerlendiriyor mu emin olamadım. Kolaycı bir seçim gibi duruyor. Ama şarkı yakalıyor açıkçası. Puan çıkabilir de çıkmayabilir de sınırında şu an.

8- İtalya:
Valla bence İngiltere'yi ayırırsak Avrupa'nın en müzik ülkesi yani İtalya. Beklentim hep büyük oluyor. ESC'de olduğu gibi. Bu modern şarkı bana henüz istediğimi vermiş değil. Bakıcaz durumuna ilerde.

9- Makedonya:
Bu klasik demirperde ülkesi şarkısı işte. Bunların sonradan görme bu klipleri falan. Aşırı lüks arabalar vs. Ukrayna, Rusya, Balkanlar falan hep böyle. Ülkelerinin gerçeklerinden kopuk hayatlar. Tıpkı bizim gibiler. Şarkıya gelirsek... Tüm bu saydıklarımın bestelenmiş hali gibi.

10- İrlanda:
İngilizcenin ana dil olması avantajını kullanıyor tabi. Ama yine de modern şarkılar falan olacaksa takliti yerine bu asılları daha dinlenir oluyor. Benim için düz, sıradan şarkılardan biri. Ama bu alanda birileri 12'lik kontenjanıma girecekse onlardan biri olabilir.

11- Slovenya:
Yine muhtemelen mecbur kalınan ülkelerden biri. Sözlerden bir bok anlamadığımız diğer tüm şarkılarda olduğu gibi bunda da müziğe, ezgiye ve yoruma bakıyoruz kuşkusuz. Özellikle nakarata geldiğinde kendini dinletebilen bir şarkı.

12- Ukrayna:
Ben aslında Makedonya benzeri bir şarkıyı Ukrayna'dan gelir sanıyordum sürpriz oldu bu katılım. Açıkçası etkili, güçlü ve yaratıcı göründü gözüme.

13- Estonya:
Seçildi mi atandı mı bilmiyorum ama Estonya, 1 buçuk milyonluk nüfusuna oranla, Avrupa'nın en geniş şarkı ve şarkıcı arşivine sahipmiş. Müzik için yaratılmışlar. Bi belgeselde söylenmişti. Yani bir şeyler bulup çıkarmanın zor olmayacağı bir ülkedir eminim. Bu şarkı ise yine benim için düz, pek bir duygu uyandırmayan şarkı klasmanında. Diğer yarı finaldeki Litvanya'ya benziyor. Ben oy verir miyim bilmem ama sahibi sevinsin şimdiden. Çıkar finale muhtemelen.

14- Avustralya:
İnsanlık için büyük ama Avustralya için küçük bir adım bence. Yine de temposuyla benzer şarkıların önünde yer alıyor. Muhtemelen ben ne verirsem vereyim finale çıkacak bir şarkı gibi duruyor.

15- Hırvatistan:
Hakkında pek bir şey yazamıycam malesef. En zayıf halka gibi duruyor (umarım Uluhan değilsindir)

16- Danimarka:
İnsanın Estonya'dan ordan burdan bekleyeceği şarkı Danimarka'dan geliyor amk. Enteresan! Rastladığım en yaratıcı şarkılardan biri olabilir. Deneysel bir çalışma gibi durup da insanı bu kadar kolay yakalaması da enteresan. Bir Ofra Haza havası da sezmedim değil. Başarılııııı (Umarım Uluhan'sındır)

17- Polonya:
Aynı durum burda da var. İnsanın Balkanlar'dan beklediği şarkı Polonya'dan çıkıyor falan. Hem de adı da Balkan. Umarım puanlarımı verirken bunu Hırvatistan falan sanıp da yanlışlıkla puanı Hırvatlara vermemSmile

18- İsrail:
Eh taktir ediyorum tabi Amerikalı gibi şarkı yapmış. Tabi insan tıpkı Arapça gibi şarkılara çok yakışan İbraniceyi bekliyor ama bu şarkı da tabi yabana atılacak gibi değil.

19- Portekiz:
Bir hayli başarılı. Kesin boktan bir şey gelir diyordum Portekiz'den. Şaşırttı beni. (Uluhan plss)

20- Karadağ:
Ovvvv!! Alkışşş! Bence o Yugoslavya vs çevresinden şu ana kadar gelen en iyi şarkı bu. Kesin atanmış bir ülkedir bu da. Ama valla bravo sahibine. Uğraşıp didinmiş bu dandik ülkeden böyle bir şarkıyı bulup çıkarmış. Kesin finale kalır eğer kulaklar sağır değilse!!

21- Bosna-Hersek:
Bilgisayar oyunu gibi başlamasa daha tatlı olurdu. Dikkate değer bir çalışma gibi duruyor. Her şey bundan daha çok sevdiğim 10 şarkı çıkacak mı çıkmayacak mı bilmiyorum.

22- Azerbaycan:
Ovvvvv! Kafamdaki tüm Azerbaycan algısını yıktı! Bir alkış da bunaaa!! Ne İsveçlilerin yazdığı İngilizce bir şarkı, ne Murat Boz bozması bir yakışıklı Azerinin söylediği hoplak bir demet akalın şarkısı, ne de yüzyıllardır ezberlediğimiz "sana selam getirmişem" tarzı bir türkü!! Hiç biri değil. Gayet ilgi çekici bir duygusal pop çalışması. Hatta caz nerdeyse. Makbule teyze tipli Flora'ya da bayıldım ayrıca.

23- Fransa:
Bu ülkedeki tüm futbolcular olduğu gibi tüm şarkıcıların da zenci olduğu gerçeğine artık şaşırmamamızı gösteren bir çalışma daha. Nakaratıyla bir hayli şaşırttı ve level atlattı şarkıya. Bu da favorilerim arasında girdi.

24- Malta:
Muhtemelen sana kurada çıktı dimi ya!! Napcan ki senin de suçun değil. Ama bu kadın!! Yok dayanamıyorum artık. Tamam eli yüzü düzgün şarkı da. Pfff yani.

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - TTR - 13-12-2017

tayfun yorumlarını al da git Big Grin

https://www.youtube.com/playlist?list=PLA7t9TFueNaHraFDemd5o74Qs4Jt_MqXt

Oynatma listesi

Cvp: RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - taifung - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 01:11)TTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tayfun yorumlarını al da git Big Grin

Kesin fyrom Smile

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 13-12-2017

Yarışmanın adını AVROFESTA olarak değiştirdim Smile

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Barlo - 13-12-2017

(13-12-2017, Saat: 01:14)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarışmanın adını AVROFESTA olarak değiştirdim Smile
Avrofesto gibi kıro isimli bir yarışmada Dili diliyi finale çıkarmadın.

RE: AVROFESTO' - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 13-12-2017

Allahım!! Nasıl bir iyilik yapmış olabilirim acaba? Tayfun ömrü hayatımda ilk kez olumlu bir şeyler demiş şarkıma....