12PUAN FORUM
AZERBAYCAN - Aisel - X My Heart - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: GÜNCEL (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: EUROVISION 2018 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Konu Başlığı: AZERBAYCAN - Aisel - X My Heart (/showthread.php?tid=179)

Sayfalar: 1 2 3 4

AZERBAYCAN - Aisel - X My Heart - Hysteria - 13-11-2017

RE: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - cembulut - 13-11-2017

Aisel'de büyük bir ses. Azerbaycan'ın şansı büyük bu sene.

AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - buraks - 26-11-2017

Geçenlerde SunStroke Project'in düzenlediği konserde Dihaj da vardı. Wiwi röportaj yapmış; Aysel ile konservatuardan arkadaş oluğunu söyledi. Başarılı buluyorum, eşsiz tarIzı var falan diyordu. Azerbaycan bu sene slow bir şarkı yollayacak muhtemelen.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - SiruSho - 29-11-2017

Bu kadar mıc mıc Eurovision sevmiyorum ben ya. Ulusal finalleri izlerim provalar yarı finaller final bitti.
Sezon içinde kim nerede konser vermiş, kim ne albüm çıkarmış öööhhh.

Cvp: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - Hysteria - 15-02-2018

Cvp: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - suioeir - 21-02-2018

Dimitris Kontopoulos ve Dream team bu sene Aisel’le çalışıyormuş ve benim yeni haberim oluyor Heyo

RE: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - TTR - 03-03-2018

şarkının adı x my heart ve bestecisi kontopoulos imiş. sözleri artık kadrolu olan sandra bjurman yazmış. işin ilginci düzenlemesini geçen sene Belçika şarkısını prodükte eden adam yapmış. Baya ortaya karışık bi şey çıkacak. Görcez bakalım yarın. tabii adı azerbaycan olduğu için ilgi çekmemesi doğal burda.

RE: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - suioeir - 04-03-2018

Şarkı bu galiba. Nakarat güzel ama bütünüyle çok sevemedim.

AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - frekans_g - 04-03-2018

Şarkı iyi hoş da Azerbaycan’ın top5 rüzgarını arkasına alabilmesi için yenilikçi birşeylerle gelmesi gerekiyor. Eminim ki sahne de gayet başarılı bir şov olacak ama puanlamaya yansıtamayacak. Farklı şeyler denesin Azerbaycan.

RE: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - suioeir - 04-03-2018

Ukrayna bile Kırım Türkçesi ile yarışmışkem bunların neden hala bir Azerice katılım yapmadıklarına anlam veremiyorum. Bu yıl tam sırasıydı aslında.

AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - frekans_g - 04-03-2018

(04-03-2018, Saat: 07:51)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ukrayna bile Kırım Türkçesi ile yarışmışkem bunların neden hala bir Azerice katılım yapmadıklarına anlam veremiyorum. Bu yıl tam sırasıydı aslında.

Abaz türkü alt dönemim Azerbaycan’da yabancı dil çok önemsenir demişti. Bir şey Azerice ise değer verilmez İngilizce vb ise bir anda çok önemli olur derdi. Herhalde bu da iç piyasaya yönelik bir hamle. Ancak farklı bir sos olması açısından ihtiyaçları var. En azında Azerice bir şarkıyı denemeliler.

AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - buraks - 04-03-2018

Şarkı güzel bence. Hatta bayağı sevimli. Ama işin içine ESC girince akmıyor, kokmuyor gibi duruyor. Sahne potansiyeli yüksek bir şarkı. Güzel bir şovla çok güzel patlayacak gibi geliyor.

İkinci bölümün nakaratında rüzgar makinelerini, arkada düşen havai fişek şelalerini falan hayal edebiliyorum. Güzel bir görüntü olacak.

Bu arada şöyle bir hisse kapıldım; şarkı netflix de bulunan romantik lgbt dizilerinden birinde, san francisco ya da california'da gün batımı manzarasında arkada çalan şarkı hissi veriyor. Bu yüzden de sevmiş olabilirm. Smile

RE: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - gentedimare - 04-03-2018

Ya monstersın olmamış hali gibi duruyor şarkı. Altyapı da vurucu öğeler eksik. Prechorus ile nakarat arasındaki geçiş çok acemice. Sanki şarkıyı bölüm bölüm yapıp birbirlerine yamamışlar gibi.

Nakarat akıcı fln ama genel olarak böyle bi sönük duruyo. Bu da aynı kıbrıs gibi yeni düzenleme istiyo. Çok şey olabilecekken hiç bişey olamaz bu haliyle.

AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - Barlo - 04-03-2018

Şarkıyı hece hece söylediği yerde kızı boğasım geldi. Ama kötü şarkı değil yine de.

RE: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - TTR - 04-03-2018

ilk dinleyişte çok beğenmemiştim ama birkaç kez beğenince güzel diyebilirim. Kontopoulos'un tahmin edilir bestesini aranjör iyi kotarmış. Sandra Bjurman da sözlerde iyi iş çıkarmış. Yine de wow dedirtmiyor ki her Azerbaycan ilk açıklandığında wow diyen biriydim.

RE: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - taifung - 04-03-2018

Bu bana düz geldi. Bir his uyandırmıyor şu haliyle henüz.

RE: AZERBAYCAN - Aisel Mammadova - Uluhandro - 04-03-2018

Azerbaycan'ın şarkıcı isimlerini değiştirme olayına gıcık oluyorum.. Aisel ne yahu? Keza Dihaj? Dilara Hajiyeva mıymış neymiş onun adı sanırım.. Ell-Niki yine aynı şekilde.. Sabina Babayeva gibi çıkın şarkınızı cayır cayır okuyun. Kimse sizin adınızı umursamıyor ki.

RE: AZERBAYCAN - Aisel - X My Heart - aksizi - 04-03-2018

Sevmedim.

RE: AZERBAYCAN - Aisel - X My Heart - Barlo - 04-03-2018

Sarki aciklanmadan once sarkida Azerice sozler var deniliyordu. Sarkidaki olmamislik hissinin nedeni son dakikada sarkida degisiklik yapilmasiymis. Sarkinin ilk hali bilingual ve etnik elementlere sahip modern bir balladmis.

RE: AZERBAYCAN - Aisel - X My Heart - gentedimare - 04-03-2018

Keşke öyle kalsaymış