12PUAN FORUM
MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: MSC 6 - DÜNYA TURU (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Konu Başlığı: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=176)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 26-11-2017

(26-11-2017, Saat: 10:39)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim finaldeki şarkımla ilgili tek bir (1) kişi bile kötü bir şey söylemedi. Herkes beğendi sonucunu merakla bekliyor olacağım

O zaman 14. Olmaya hazırlan [emoji23]

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 26-11-2017

Fairuz kim çıkacak acaba? Tayfun ya da Yky. İki ihtimal var.

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 26-11-2017

01 - CHUWABU - Robin ft. Nelli Matula - Hula Hula (Fince) -HSN

02 - TSWANA - Helene Fischer - Atemlos durch die Nacht (Almanca)-TITAN

03 - EWONDO - Irina Rimes - Visele (Dj Dark & MD.Dj Remix) (Romence)-HSN

04 - SENA - MinaCelentano - A Un Passo Da Te (Mina & Celentano) (İtalyanca)-HALİL

05 - SHONA - Radio - Masqaraboz (Özbekçe)-HYSTERIA

06 - RİNDU - Mastiksoul ft. Mariza - Livre (Portekizce)-VOLCANO

07 - XHOSA - Pochill - Porque (İspanyolca)-HYSTERIA

08 - GOGO - Palya Bea - La Llorona (İspanyolca)-POOKITO

09 - SHANBALA - Elena Ledda - Pesa (Sardinya Dili) -ÖMER

10 - HA - Nico Fidenco - A Casa D'Irene (İtalyanca) -HALİL

11 - TSONGA - Kostas Pavlidis - To Potiri (Yunanca)-ASPIRIN

12 - MONGO - Agnes Monica - Matahariku (Endonezce)-SIRUSHO

13 - SUKUMA - Ólöf Arnalds - Ég Umvef Hjarta Mitt (İzlandaca)-NOVAIAGI

14 - CHOPİ - L'ham de Foc - El Que Vull (Katalanca)-LEGOLAS

15 - HEHE - Fairuz - Nassam Alayna (Arapça)-YKY

16 - ÇUANA - Boom Pam - Tamid Levad (İbranice)-POOKITO

17 - KATANGA - Orphaned Land - Norra El Norra (İbranice)-ÖMER

18 - OVAMBO - Yö - Rakkaus On Lumivalkoinen (Fince)-KAZU

19 - YAO - Faun - Walpurgisnacht (Almanca)-TAIFUNG

20 - HAYA - Züleyha Kakayewa - Shikga Shikga Bilezik (Türkmence) -BARLO

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 26-11-2017

(26-11-2017, Saat: 11:57)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fairuz kim çıkacak acaba? Tayfun ya da Yky. İki ihtimal var.

İyice Arap bellediniz beni .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Barlo - 26-11-2017

Hakkında haber bile yazdığım bir şarkıyla katılır mıyım bilemiyrum. Ama tabi ki yarışmanın en muhteşem şarkısı bilezik.

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - taifung - 26-11-2017

Yahu beni yanlış şarkılara yakıştırıyosunuz insanlar psikolojik olarak bilinçaltında öyle hissedecek ve oy potansiyelim harcanacak diye çekinmekteyimSad

Çenen çekile ulujandro

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 26-11-2017

Livre kadar guzel bir sarkiyi Volcano'nun secmesine imkan yok Uluhandro cok iyimsersin.

Neden ben hep Asya sarkilarina layik goruluyorum.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Ömer - 26-11-2017

(26-11-2017, Saat: 13:14)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yahu beni yanlış şarkılara yakıştırıyosunuz insanlar psikolojik olarak bilinçaltında öyle hissedecek ve oy potansiyelim harcanacak diye çekinmekteyimSad

Olup bitenlerden sonra kimse ırkçılık yapmaz sanırım. Tayfunculuk bitmeli...

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - volcano - 26-11-2017

Yüksek puan verdiğim ilk beş şarkıda içim çok rahat. Puan veremediklerim arasında da üzüldüklerim mevcut

Bu güzel final için teşekkürler [emoji4]

Sizce bir dil kabalık sıfatıyla değerlendirilebilir mi? Malta'ya yapılan yorumlar bana bunu düşündürdü. Her dilin kendi fonetiği, kendi müziği var. Kaba ne demek? Şarkıcının ya da grubun tarzı dile kabalık yüklenmesine sebep olabilir mi? Dillerin dillere üstünlüğü ya da alçaklığını savunanlar bilip bilmeden ırkçılık yapıyor olabilirler mi?

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Legolas - 26-11-2017

Bilemediniz Uluhandro. Smile

(26-11-2017, Saat: 15:49)volcano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizce bir dil kabalık sıfatıyla değerlendirilebilir mi? Malta'ya yapılan yorumlar bana bunu düşündürdü. Her dilin kendi fonetiği, kendi müziği var. Kaba ne demek? Şarkıcının ya da grubun tarzı dile kabalık yüklenmesine sebep olabilir mi? Dillerin dillere üstünlüğü ya da alçaklığını savunanlar bilip bilmeden ırkçılık yapıyor olabilirler mi?

Tersi açıdan bakarsak Portekizce, Yunanca , İbranice ne güzel dillerdir . Süryanice duymadıysanız bir dinlemenizi tavsiye ederim .

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Ömer - 26-11-2017

(26-11-2017, Saat: 15:49)volcano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizce bir dil kabalık sıfatıyla değerlendirilebilir mi? Malta'ya yapılan yorumlar bana bunu düşündürdü. Her dilin kendi fonetiği, kendi müziği var. Kaba ne demek? Şarkıcının ya da grubun tarzı dile kabalık yüklenmesine sebep olabilir mi? Dillerin dillere üstünlüğü ya da alçaklığını savunanlar bilip bilmeden ırkçılık yapıyor olabilirler mi?

Asla ırkçılık değil! Fonetik olarak Kürtçe çok kötü Farsça çok iyi ama ikiside farsi dil... Fransızca chansonlara bayılırım ama konuşma dili cinayet işleniyor duygusu yaşatıyor. Türkçe pop müziğin bir albenisi yokken Türkçe rock müzik daha seviliyor yabancılar arasında. Bu konu kendi içerisinde olasılıklara sahip Smile

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 26-11-2017

Final gecesi için Histerik bir süpriz hazırladım [emoji23] Çok güleceksiniz [emoji85]

Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 26-11-2017

Birçok kimseye göre Arapça çok kabadır lakin Arapça şarkılara ölür biterler.

Fince'ye de yıllarca kaba dendi yarışmalara 3 şarkıyla katılıyorlar Smile

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 27-11-2017

12 ve 10 puanım gerçekten çok sevdiğim 2 kişiye gitmiş, sevindim [emoji847][emoji847][emoji847][emoji847][emoji847][emoji847]

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 27-11-2017

Huseyin HSN ve Uluhandro harika sarkilar icin tesekkurler

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 27-11-2017

(27-11-2017, Saat: 07:49)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Huseyin HSN ve Uluhandro harika sarkilar icin tesekkurler

O Hüseyin ben miyim [emoji28] şarkılarıma hiç övücü yorum yapmadın yorumlarında sen ama [emoji3] açıkçası la llorona ile ilk 3 yaparım net diyordum o kadar iddialı düşünüyordum ama sulhi ve tai dışında kimseden beklediğimi alamadım yorumlarda zaten sulhi yarışmıyo bide. O yüzden beklentim yoh. Palya bea macar bir sanatçı. La lloronayı o kadar farklı okumuş ki, onu yollamazsam olmaz demiştim. Bu arada gökçenin ay çık hayatımdan şarkısı da, palya bea nın tchiki tchiki(böyle yazılıyodu sanırım[emoji23]) şarkısının coverı[emoji23]

Visele yi sevenler de, irina rimes vivons les yazıp şarkının Fransızca versiyonunu da keşfedebilir[emoji5] dil yarışmasında orjinalini yollamazsam ayıp olurdu, yoksa fransızca versiyonu daha güzel geliyor aslında kulağa [emoji3] irina rimes de çok sevdiğim bir rumen şarkıcı bi iki istisnası dışında her şarkısını zevkle dinliyorum [emoji847]

Herkese başarılar akşam finalde en az 4/5 kazanma adayı gözüküyor hak eden alsın [emoji847] dediğim gibi akşam puanlarım açıklanınca konşcam ama umarım 12 verdiğim şahıs; sen kazanırsın ben değilsem. Şarkına BAYILIYORUM