12PUAN FORUM
MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: MSC 6 - DÜNYA TURU (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Konu Başlığı: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=176)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

Cvp: RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - halil - 25-11-2017

(25-11-2017, Saat: 17:42)Okan Varol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana göre oylamada video/foto farkının etkisi yok denecek kadar az. Şarkı iyiyse kupkuru bir jpg bile sizin şampiyonluğunuzu engelleyemez, şarkı yeterince iyi değilse kısa film tadında çekilmiş de olsa rağbet görmeyebilir.

Finale kalan herkese başarılar...

İşte bu!  Heart

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 25-11-2017

Ben de klip olsun resim olsun farkedeceğini hiç düşünmüyorum . Ancak görüntülü izlerken şarkının duyulması gereken enstrümanlarının yarı yarıya kaybolduğuna inanıyorum. Mesela roda da bu fark oldukça bariz .kaliteli bir kulaklıkla MP3 olarak dinlenmeli.youtube dan da dinlenebilir ama iyi bir kulaklık şart

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Okan Varol - 25-11-2017

(25-11-2017, Saat: 18:16)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaliteli bir kulaklıkla MP3 olarak dinlenmeli.youtube dan da dinlenebilir ama iyi bir kulaklık şart

Çok haklısın.  Ancak forumdaki üyeleri ses kalitesizliği bile yönlendiremiyor. Bazen hepimiz bu gerçeği ıskalıyoruz.

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - suioeir - 25-11-2017

Zeynep - Hadi Hadi şarkısında bile enstrümanlar duyulmuyor dedin ya Hakan senin söylediğin hiçbir sözün hükmü yok artık. O şarkıda enstrüman duyulsa ne olur duyulmasa ne olur.

Evet dedim ama bu tüm şarkılar için genel görüşüm , senin zavallı şarkıların da buna dahil [emoji3]

Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - suioeir - 25-11-2017

(25-11-2017, Saat: 19:04)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet dedim ama bu tüm şarkılar için genel görüşüm , senin zavallı şarkıların da buna dahil [emoji3]

Emel Müftüoğlu - Hoşgeldin Hüzün ve Hadi Hadi kıyaslanamaz bile. 

Ayrıca benim şarkının videodaki ses kalitesi de yerlerdeydi ama ben hiç sesimi çıkarmadım.

Bay süveyö. Üzgünüm ama şuan dünya turundayız ve yarışmada değilsiniz . What is hüzün [emoji3]

Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - suioeir - 25-11-2017

(25-11-2017, Saat: 19:28)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bay süveyö. Üzgünüm ama şuan dünya turundayız ve yarışmada değilsiniz . What is hüzün [emoji3]

Zaten böyle bir dünya turunda olmamakla ne kadar iyi etmişim. Gerçi katılsaydım biraz müzik çemberiniz genişlerdi belki. Şıkka şıkkanın 2. Kez (tesadüfi veya değil)  bu yarışmaya gönderilmesinin hiçbir mantıklı açıklaması yok.

Ben çok kaliteli bir final olduğunu düşünüyorum , öyle ki sonlarda bile yer alsam şaşırmam [VICTORY HAND]️

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 25-11-2017

Sardi ya dilindeki Pesa ya da Pietekizce Livre 1. Olmazsa soyunurum fotolarimi da buraya atarim siz bilirisniz secim sizin..

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 25-11-2017

1. Olabilir dediğim şarkı yok cidden. Her şarkının %5 şansı var gibi..

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Legolas - 25-11-2017

Birinci benmisim. Teşekkürler simdiden herkese.

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Uluhandro - 25-11-2017

Ama benim bu yarışmadaki birincim A Casa D'lrene..
Tabi kendi şarkılarımdan sonra Smile

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Ömer - 25-11-2017

Boom pam birinci bence!

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 25-11-2017

Şıkır şıkıe bilezik ile Tamid Levad'ın şansları aynı mı yani ?

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 25-11-2017

1-2-3 puanlık şarkıları sıralamak zorladı.. zaten 12-10-8-7-6 puanlarım yf de en yükseklerimi alanlara gitti aynı şekilde [emoji847] yf oylarımla oldukça tutarlı final oylarımı değerli organizatörümüze göndermiş bulunuyorum. Açık açık şunu destekliyorum demiyeceğim 12m belli olmasın ama 12 puanımı alan şarkı kazansın isterim şahsen ben kazanamıyorsam. Bakalım kimin çıkıcak [emoji14]

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 25-11-2017

Şarkıları bu gece baştan sona dinleyip bu gece oylarımı gönderiyorum. Müzik zevkim değişmez ama ruh halime göre 4 şarkı arasından 12 puan alan 8 de alabilir 6 alan 10 da alabilir.
Hiç dikkatimi çekmeyen şarkı ruh halime göre 5 puanla listeye girebilir.

Ay çok heyecanlıyım

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 26-11-2017

01 - CHUWABU - Robin ft. Nelli Matula - Hula Hula (Fince) ; Benim sevdiğim tarzda hareketli bir şarkı değil. İnsanı bir tema ile yakalamalı. Malesef çok kötü bir şarkı. Finale çıkması anlayamadım. Det Smukkeste'ye yazık olmuş valla.

02 - TSWANA - Helene Fischer - Atemlos durch die Nacht (Almanca) ; Bu şarkı güzel arkadaş.'A tem los' derken zaten bir havaya giriyosun sonrasında ooh gelsin gerdanlar gitsin kalça figürleri.Çok güzel bir disko şarkısı.Aşığınım Helene.

03 - EWONDO - Irina Rimes - Visele (Dj Dark & MD.Dj Remix) (Romence) ; Romence olmasının dışında hiç bir özelliği yok viseleleleeleele. Gereksizler kontenjanından katılmış.

04 - SENA - MinaCelentano - A Un Passo Da Te (Mina & Celentano) (İtalyanca) ; Güzel şarkı.Sağa sola etliye sütlüye karışmayan kendi halinde. Kadroya alalım.

05 - SHONA - Radio - Masqaraboz (Özbekçe) ; Şeker şarkı. Kesin bir şeyler anlatıyor bu şarkı keşke anlayabilsek. Kadroya alalım.

06 - RİNDU - Mastiksoul ft. Mariza - Livre (Portekizce) ; Ahhaha finalin kalitesini kuvvetlendiren 5 şarkıdan biri kesinlikle. Portekizce etnik öğeler ve harika harmanlanan evrensel soundda bir ritm. Kesinlikle alkışı hakediyor. İlk 6 Smile

07 - XHOSA - Pochill - Porque (İspanyolca) ; Kesinlikle iyi bir şarkı. İnsana kendini dinleten düşündüren bir şarkı. Şaraba yakışıyor Smile Kadroya alalım Smile

08 - GOGO - Palya Bea - La Llorona (İspanyolca) ; Hımm. Yorumcunun sesi çok acıklı ama melodi o kadar güçlü mü bilemedim.Ama etkileyici bir akışı var. Kadroya alalım.

09 - SHANBALA - Elena Ledda - Pesa (Sardinya Dili) ; Bu şarkı hayatımın şarkısı olabilir. İçimdeki can sıkışıklığını, içimde sıkışıp gözlerimden akamayan yaşların temsilcisi. Şarkı nakaratı ritmli ama içinde hüzün var. Gülerken sakladığımız acılarımız ya da unutmak isteyip halının altına süpürdüğümüz acı hatıralar gibi. Bu şarkıya oy verin lannn Smile

10 - HA - Nico Fidenco - A Casa D'Irene (İtalyanca) ; Bu şarkıda beni içine çeken de sinemasal bir tadı olması. Güzel bir İtalyan filminin en güzel sahnesini izler gibiyim. Ve o filmin en çok akılda kalan efsane olan sahnesi gibi.İlk6ya çok yakın kesinlikle kadroda Smile

11 - TSONGA - Kostas Pavlidis - (Yunanca) ; Bu şarkı elini sallasan ellisi saçını sallasan buzukilisi amaaan 1000 tane bulurum size böyle şarkı

12 - MONGO - Agnes Monica - Matahariku (Endonezce) ; Kızın sesi çok iyi. Şarkıda da tanıdık melodiler var gibi geliyor bana. Matahari adı mı tanıdık geldi ilk kısmı mı bilemiyorum ama en güzel yerleri de orası zaten sonrası biraz saçmalıyoır. Ama kesinlikle kadroda.

13 - SUKUMA - Ólöf Arnalds - (İzlandaca) ; Dinlediğim şarkılara oranla biraz zayıf geldi bana melodisi. Bakalım hayırlısı.

14 - CHOPİ - L'ham de Foc - El Que Vull (Katalanca) ; Müzik kesinlikle çok iyi. Ama vurucu bir nakaratı olmaması düşündürdü beni hep. Yarı finalde çok iyi durduğu için finale çıkanlardan. Bu finalde müzikle iş yapabilir. Kadroya yakın Smile

15 - HEHE - Fairuz - Nassam Alayna (Arapça) ; Arapça şarkıların alayı güzel ben hepsini seviyorum. Kimisi dokunuyor kimisi oynatıyor. Bu şarkı bana dokunmadı çok fazla ama bakalım kadroya kimleri sokabileceğiz Smile

16 - ÇUANA - Boom Pam - Tamid Levad (İbranice) ; Kesinlikle çok iyi bir katılım. Besteyi,müziği,armoniyi,insana verdiği enerjiyi es geçemeyiz. Hakkını vereceğiz! Finalde olmaması mucize ve salaklık olurdu. İlk 5te olmaması da forum zevksizliğinin tescili olur. Buram buram Erkin Koray & Müslüm Gürses arası bir şey kokuyor. Nakarat vuruculukta biraz zayıf kalsa da müzik ve ses gözardı ettirebiliyor.

17 - KATANGA - Orphaned Land - Norra El Norra (İbranice) ; Aynı melodide aynı ritimde uzayıp gitse de nora el nora arkadaş Smile Metal ile oryantal ezgiler ne güzel sentezlenmiş. Ben en çok 1.55ten 2.02ye olan kısmı seviyorum.

18 - OVAMBO - Yö - Rakkaus On Lumivalkoinen (Fince) ; Sanırım kuzeyi finalde bu finalde çok zor rakipler bekliyor. Melodisi çok zayıf. Rakipleri çok güçlü. Kadro şansı yok gibi.

19 - YAO - Faun - Walpurgisnacht (Almanca); Güftesi çok güzel olan şarkılar iş yapıyor sadece müizkle olmuyor bu iş. Sözler de müziği desteklemeli. Özellikle nakarat şarkının en çok akılda kalan yeriyse orası daha akıcı olmalı. Ama bu şarkı nakaratta daha zayıflıyor. Diğer yerler daha tatlı daha akılda kalıcı. Ama çok güzel ve minnoş bir şarkı kesinlikle kadroda Smile

20 - HAYA - Züleyha Kakayewa - Shikga Shikga Bilezik (Türkmence) ; Bu ritmle finalde tek şarkı. Diğerlerinden farklı olması finale taşıdı bu farkı finalde de şans getirecek mi bakalım.

BOL ŞANS FORUM Wink

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 26-11-2017

Sanıyorum İzlanda şarkısı hak ettiği ilgiyi göremiyor . Muhteşem bir şarkı esasen ...

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - taifung - 26-11-2017

Benim finaldeki şarkımla ilgili tek bir (1) kişi bile kötü bir şey söylemedi. Herkes beğendi sonucunu merakla bekliyor olacağım