12PUAN FORUM
MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: YARIŞMALAR (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: YARIŞMA ARŞİVİ (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Forum: MSC 6 - DÜNYA TURU (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Konu Başlığı: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET (/showthread.php?tid=176)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

Cvp: RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Legolas - 25-11-2017

(24-11-2017, Saat: 23:50)Ömer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-11-2017, Saat: 23:42)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ay ne kadar ilginç Big Grin Ne bekliyordun o8 rezil şarkıdan Çekiç

İlk defa Emrah'a 0 verdim biliyor musun? Namusumuz temizlendi Emrah!  Heyo

Canım benim biz her zaman namusluyduk zaten. Heyo Sifir puanin icin de  Tai

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Yekaye - 25-11-2017

Yeni dosyalarla karşınızda olacağım ! ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - taifung - 25-11-2017

Sanırım tam bir elenen dostu yarışmacıyım.

Birinci yarı finalde oy verdiğim şarkılardan 4 tanesi elenmiş.
Yedek sıradaki şarkılarım bile elenmiş. Nasıl bir ters zevke sahipsek artık bu forumla..

İkinci yarı finalde oy verdiğim şarkılardan da aynı şekilde 4 tanesi elenmiş. 
Ve yine yedek sırada yer verdiğim şarkı bile elenmiş.

10 ve 8 verdiğim şarkılar falan elenmiş şaka gibi Smile

Ve bir de benim 2.yarı finaldeki Gaya Arzumanyan elenmiş. 

Benim çözemediğim şu, şıngır şıkırdak şarkılar olsun da bi oy verelim deniyor ama yorum yapan herkes bu şarkıyı çok etnik buldu. Doğaldır çünkü bir ermeni oyun havasının modernleştirilmiş pop yorumu zaten şarkı.

Ama aynı oy verenler dıngır mıngır bilezik denen şarkıyı muhtemelen fazla etnik bulmadı.

Çok açık söyleyim, benim gözümde ermenice şarkıyı çok etnik bulup oy vermeyen ama aynı şekilde türkmence şarkıya oy veren kim varsa o kişi çok açık milliyetçilik takıntısından bunu yapmıştır. Başkaca açıklama almıyorum. 

Aynı şekilde Alperto'yu da çok haklı buluyorum. Adamın elediğiniz şarkılarından birine 8 vermişim, diğerine 3 vermişim.

Ermeni şarkı neden elendi anlamadım . Gayet güzel, eğlenceli , sağlam bir besteydi . Sanırım 6-7 vermiştim .

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - taifung - 25-11-2017

Tabi tüm bunların en iyi yanı kolayca final oylaması yapmak oldu açıkçası,

Zaten oy verdiğim şarkılardan anca 12 tanesi finale çıkmış. Bunlardan yarı finallerde en az oy verdiğim 2 şarkıyı liste dışı bırakıp, kalanlara aynı yarı finalde verdiğim oyları verdim,

(25-11-2017, Saat: 10:58)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ermeni şarkı neden elendi anlamadım . Gayet güzel, eğlenceli , sağlam bir besteydi . Sanırım 6-7 vermiştim .

Bence herkes o şarkıyı Sirusho seçti sandı. Ben de bunun kurbanı oldum malesef Cry

Keşke şarkının bana ait olduğunu belli eden şeyler yapsaydım Smile

Hala kişiye oy veren var mıdır . Herkes barlasın Arap şarkısını da benim sanıp iyice dibe gömmüş olabilir [emoji3][emoji3]

Ha bir de favorilerimi açıklayayım bari.

Ben bu yarışmayı; 

MinaCelentano - A Un Passo Da Te (Mina & Celentano) (İtalyanca) ya da  Palya Bea - La Llorona (İspanyolca) şarkılarından birinin kazanmasını bekliyorum. Yani en azından beni teselli eder.

Tabi kendi şarkım da bence kazanmalıdır. Ama şu yarışmayı hiç bir zaman kazanamayacağım ben bir şekilde bunu biliyorum o yüzden üstelemiyorum. 

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 25-11-2017

Aynı durum bende de var Tai. 8 verdiklerim elenmiş hep. İlk yf de oy verdiğim 4, ikincide 5 ya da 6 oy verdiğim elendi [emoji23] demek ki büyük çoğunluktan oy alamadılar [emoji848] benden senin ermeniceye 3 gelmiş bu arada [emoji3]

(25-11-2017, Saat: 11:05)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı durum bende de var Tai. 8 verdiklerim elenmiş hep. İlk yf de oy verdiğim 4, ikincide 5 ya da 6 oy verdiğim elendi [emoji23] demek ki büyük çoğunluktan oy alamadılar [emoji848] benden senin ermeniceye 3 gelmiş bu arada [emoji3]

Irkçı olmadığına sevindim Big Grin

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Hysteria - 25-11-2017

Şıkga şıkgayı iyi bilirim o yüzden 0 vericem demiştim [emoji23] sahibi de barlo çıkacak kesin bak [emoji23] bence de senin şarkıyla çok benziyor ama orda ne dediği anlaşılıyor diye daha eğlenceli gelmiş olabilir insanlara , ırkçı bi yaklaşım olcağını sanmam ya bi iki istisna dışında [emoji85]

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Legolas - 25-11-2017

Finaldeki 14 sarkiya yf'de puan vermisim. Finalde de puanlarimi bu 14 sarki arasindan sececegim.

Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - suioeir - 25-11-2017

(25-11-2017, Saat: 11:03)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ha bir de favorilerimi açıklayayım bari.

Ben bu yarışmayı; 

MinaCelentano - A Un Passo Da Te (Mina & Celentano) (İtalyanca) ya da  Palya Bea - La Llorona (İspanyolca) şarkılarından birinin kazanmasını bekliyorum. Yani en azından beni teselli eder.

Tabi kendi şarkım da bence kazanmalıdır. Ama şu yarışmayı hiç bir zaman kazanamayacağım ben bir şekilde bunu biliyorum o yüzden üstelemiyorum. 

Palya Bea bu yarışmanın en aklı başında katılımı. Seçen kimse kesinlikle tebrik etmek gerekiyor.

Cvp: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Barlo - 25-11-2017

(25-11-2017, Saat: 11:01)Yekaye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hala kişiye oy veren var mıdır . Herkes barlasın Arap şarkısını da benim sanıp iyice dibe gömmüş olabilir [emoji3][emoji3]

O şarkıyı açıp gizli gizli göbek atmıyorlarsa ben de Barlas değilim. Gerçi Kerimcan Durmaz gereksizi diline pelesenk etmiş şarkıyı sanırım, bilsem göndermezdim.

Sanırım açıklamakta zarar yok...

Birinci Yarı finalde elenen şarkılara verdiğim oylar;

05 Puan - SVAHİLİ - Kantilena - Gahan (Malta Dili) 46 Puan Volcano
03 Puan - SONGECE - Mecano - Hijo de la Luna (İspanyolca) 43 Puan Alperto
02 Puan - MAKUA - Manau - En attendant les temps (Fransızca) 26 Puan Okan Varol
01 Puan - BENA - Jenni Vartiainen - Missä Muruseni On (Fince) 40 puan Titan

İkinci Yarı Finalde elenen şarkılara verdiğim oylar;

10 puan -  GUSİİ - Bebe - Malo (İspanyolca) 45 Puan TTR
08 Puan - KONJO - Les Stentors - Vois sur ton chemin (Fransızca) 40 Puan Alperto
06 puan - RONGA - Mau y Ricky, Karol G - Mi Mala (İspanyolca) 23 Puan Noiavagi
04 Puan - Medina - Det Smukkeste (Danca) 45 Puan Sirusho

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - halil - 25-11-2017

Tayfun oylarını da al git! Smile

Alperto nun icadı mıydı 2 yarı final . Çok kaliteli final dinlememizi sağlıyor

Aslında bu yarışmada asıl iddiam sonuncu olan roda ileydi. Fizy de ordan oraya savrulurken keşfetmiştim . Sanatçı Brezilya’nın en meşhur sanatçılarından ve ölümünden sonra dahi hala dinleniyor şarkıları . Roda ise 1966 çıkışlı bir şarkı. Ulujandro batı Afrika tıınıları var diyerek zaten klipsiz ve etkisiz YouTube soundundan hoşnut değilken bir darbe daha vurdu ve köle İsaura dizi jeneriğine benziyor diyerek en azından olgun katılımcıların algısını toparlamaya çalıştım [emoji3]
Tavsiyem şarkıyı fizy sportife ve MP3 te dinleyin plsylistinize girecektir .

Finale kalan şarkım ise iddialı olmadığım ama beğendiğim bir şarkıydı . Ortalarda ya da sonlarda yer alır ama buradaki en güzel 3 şarkıdan birisi bence ...

RE: MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - Okan Varol - 25-11-2017

Şu fotoğraf/video algısına dair rakamların söylediğine bakalım:

1. yarı finalden elenen şarkıların 7'si videolu 3'ü fotoğraflı
2. yarı finalden elenen şarkıların ise 8'i videolu 2'si fotoğraflı

Finalde yarışan şarkıların ise 11'i videolu 9'u fotoğraflı 

Toplam 40 şarkının 26'sı videolu 14'ü fotoğraflı ise
videolu şarkıların finalde temsil oranı 11/26: % 42,3
fotoğraflı şarkıların finalde temsil oranı 9/14: % 64,2

Buna göre sanki fotoğrafla temsil edilen şarkıların final şansı yüksekmiş gibi bir okuma çıkabilir ve bu okuma da yanlış olur. Zira forumda baştan beri videolu şarkıların şansının yüksek olduğuna dair kanaatin de yanlış olduğuna inanan biri olarak söylüyorum bunu.

Video/fotoğraf meselesine dair şans oranı, ancak vasat televizyon izleyicisi için geçerli olabilir. Ama burada, esc takipçilerinin, dekordan da show'dan da sahne atraksiyonlarından da genel geçer kitle kadar etkilenmediğini düşünürsek, video prodüksiyonlarından da oy verirken sanıldığı kadar etkilenmeyeceği çok açıktı.

Bana göre oylamada video/foto farkının etkisi yok denecek kadar az. Şarkı iyiyse kupkuru bir jpg bile sizin şampiyonluğunuzu engelleyemez, şarkı yeterince iyi değilse kısa film tadında çekilmiş de olsa rağbet görmeyebilir.

Finale kalan herkese başarılar...

MSC 6 - DÜNYA TURU - SOHBET&MUHABBET - SiruSho - 25-11-2017

Ne gerek var bunlara [emoji16]

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi