12PUAN FORUM
KIEV 2017 - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: GÜNCEL (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: EUROVISION 2017 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: KIEV 2017 (/showthread.php?tid=1)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

KIEV 2017 - Sinan - 14-05-2017

12puan Portekiz
10 bulgaristan
8 belcika
7 moldova
6 italya
5 yunanistan
4 macaristan
3 norvec
2 avusturya
1 avustralya

Bizim evdeki Eurovision oylaması, fan omayanlar arkadaslarim dahil. İtalya'nın insanları etkilemediğini ve Moldova'nın çıkışını bizzat üstlerinde hissettim. Komplo teorilerine inanmıyorum.

Cvp: KIEV 2017 - gentedimare - 14-05-2017

Ukrayna felaketi. Adamın sesi duyulmadi. Arkadaki kafa çok dikkat çekti performansın önüne geçti. Kötüydü.

Avusturya ise yarifinalde çok daha iyiydi. Finalde Nathan Trentin heyecanı gözünden okunuyordu. Nefessiz kaldı ve 1 yerde ton dışına çıktı. Sesi pese kaçtı. Ama şarkı tatlıydi.

Cvp: KIEV 2017 - Legolas - 14-05-2017

(14-05-2017, Saat: 23:05)Sinan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 12puan Portekiz
10 bulgaristan
8 belcika
7 moldova
6 italya
5 yunanistan
4 macaristan
3 norvec
2 avusturya
1 avustralya

Bizim evdeki Eurovision oylaması, fan omayanlar arkadaslarim dahil. İtalya'nın insanları etkilemediğini ve Moldova'nın çıkışını bizzat üstlerinde hissettim. Komplo teorilerine inanmıyorum.

Belçika'yı beğenmelerine sevindim. Heyo Cool

Cvp: KIEV 2017 - SiruSho - 15-05-2017

Sanatci anonslari vok guzeldi sadece

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: KIEV 2017 - Uluhandro - 15-05-2017

Avustralya'nın yarı finalde televotingde çok düşük bir puan almasına rağmen jüri oylarıyla finale kalmasının manası ne peki? Gecenin en iğrenç performansıydı jüri finalinde ne kadar muhteşem söylemiş olabilir ki? Detonesi hala kulağımda.. Allahtan büyük finalde sadece 2 puan aldı.. Yoksa hak etmediği halde ilk 10'a falan girecekti..

RE: KIEV 2017 - TTR - 15-05-2017

9. oldu Avustralya. Beni en çok şaşırtan sonuç Norveç'in ilk 10'a girmesi oldu. Şarkıyı ortalama bulmuştum ve jürinin desteklemesi ilginç geldi.

RE: KIEV 2017 - Uluhandro - 15-05-2017

Hadi ya bi de ilk 10'a mı girdi? Ne kadar sevmediysem derecesine bile bakmamışım

RE: KIEV 2017 - Legolas - 15-05-2017

Ben de Avustralya ve Avusturya'nin jüriden bu kadar yüksek puan almalarına anlam veremedim. Deyim yerindeyse nerenizle dinlediniz o kadar şarkıyı diye sormadan edemiyorum. Smile

RE: KIEV 2017 - cembulut - 15-05-2017

Politik oyların televotelardan sıyrılıp yarışmaya etki ettirilmesinin en büyük sebebi bence ebu'nun oylamayı daha rahat kontrol edebilmesini sağlamak. Televotelara hiç dokunmadan tamamen jüri oylarıyla kimin ne derece alacağına rahatça karar verebiliyorlar. Avustralya'nın aldığı puanlarda bunun bariz göstergesi. Ben jüri oylarının gerçeği hiç ama hiç yansıtmadığını düşünüyorum.
Portekizin birinciliğini bile kabulleniyorum artık ama EBU'nun jüri oylarıyla istediği ülkeyi istediği sırada tutabileceğine olan inancım tam. #HERŞERPARAİÇİN

Cvp: KIEV 2017 - Ozzy - 15-05-2017

2018 lisbonda olacakmış. Hayırlı uğurlu olsn

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: KIEV 2017 - taifung - 15-05-2017

Birinci yarı finalde 6, ikincisinde 5 doğrum var ahahahahha. Annem bile daha iyi çıkarırdı.

Onu bunu geçtim de, Makedonya'nın yarı final derecesi ne öyle ya!! Abi birileri kafayı yemiş olmalı cidden.

Bu arada tabi biz bar ortamında izlemiştik yarışmaları, o kakafonide bazı şeyleri anlamak imkansızdı. Dün geldikten sonra finali, bugün de her 2 yarı finali kulaklık takarak izledim. Bazı performanslar cidden şaşırtıcı derecede iyiydi.

Benim hep burun kıvırdığım ve zarflardan çıktığında sinir olduğum, Hollanda, Romanya, Moldova, Belarus, Avusturya, Danimarka falan super performanslar segilemişler bence.

Bunun dışında Tabi ki Portekiz'e sevindim, bir yanım İtalya'dan emindi ama o şarkı çıktığı ilk günden beri ben imkansız bile görsem Portekiz'in kazanmasını çok istemiştim.

Finale kalamadığı için çok üzüldüğüm ve açıkçası performansları da iyi olduğu halde neden böyle olduğunu anlamadıklarım ise, Makedonya, Estonya, İrlanda, Letonya ve Gürcistan'a pek üzüldüm.

Finale bence kalmayı haketmeyen ülkeler ise, Avustralya, Hırvatistan, Yunanistan, Kıbrıs ve İsrail'di. 

Ben İspanya'yı gayet iyi bulan tek kişiyim sanırım bu hayatta. Hiç haketmedi bence sonunculuğu. Ne kadar olumsuz enerji varsa adama yüklendi bu süreçte. Hatta finali Barcelona'da yüzlerce İspanyol'la izledim, sonuncu olmalarını resmen kutladılar diyebilirim. Nedir bu nefret anlamadım yani. 

Belçika'yı zar zor finale çıktı sanıyordum ama gayet iyi bi yerden çıkmış. Ve bence çok da iyi bir derece aldı.

Bulgaristan'ı iki kez üst üste dinlediğimi sanmıyorum ama gerçekten çok iyi şarkı ve performansmış, hakkını teslim edeyim.

Benim hoşuma gitti ama en şaşırdığım sonuçlardan biri Moldova'ydı. Bunların daha önce katıldıkları şarkı çok daha iyiydi ve finale bile kalamadı diye hatırlıyorum. Ama ambians çok iyiydi oradan götürdüler heralde.

Fransa'ya üzüldüm daha iyisini hakediyordu. Aynı şekilde UK için de sevindim. Sonuncu falan yaparlar sanıyordum gayet iyi puan topladı. 

İsveç her zamanki gibi asla ilk 5'ten dışarda kalmıyor. 

İtalya ise hadi kazanamadı ama neden 6.oldu anlayamadım. 

Ermenistan'ın bugüne kadarki en güzel şarkılarından biriyle en kötü derecesini alması da enteresandı. 

Ben izlediğim kadarıyla organizasyonu beğendim, sunucuları da. Şarkıları ve sahneyi de. Her şey gayet yerindeydi. Skandal bile oldu daha nolsunSmile)

Ukrayna daha düne kadar yarışmayı yapıp yapamayacağı konuşulan ve savaştaki bir ülke. Bence taktiri hakediyorlar.

Biz bu sene Kiev'e gitmeyip farklı bir rota yaptık. Sevgili Önderimizin muhteşem ev sahipliğinde hem güney Fransa'yı keşfettik hem de birinci yarı finali Monpellier'de izledik.

Sonrasında bence, bugüne kadar gördüğüm yerler arasında en güzel şehir olan Barcelona'ya gittik, ikinci yarı finali ve finali orada Katalanlara ve dünyanın her yerinden gelen fanlarla izledik. Farklı ve çok güzel bir Eurovision deneyimi oldu bizim için.

Eh inşallah seneye de Lizbon'un tadını çıkarırız. 

Cycras Öpücük

Cvp: KIEV 2017 - Nima - 15-05-2017

(15-05-2017, Saat: 19:03)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim hoşuma gitti ama en şaşırdığım sonuçlardan biri Moldova'ydı. Bunların daha önce katıldıkları şarkı çok daha iyiydi ve finale bile kalamadı diye hatırlıyorum. Ama ambians çok iyiydi oradan götürdüler heralde.

2010'da finale cikip orda 22. oldular.

Cvp: KIEV 2017 - taifung - 15-05-2017

Eh şu ahir ömrümüzde Portekiz de bu yarışmayı 50 yıl sonra kazandı ya gam yemem artık Heyo

Bu durumda Eurovision'a katılan ülkeler arasında henüz hiç kazanamayan ülkeler şunlar kaldı:

1. Grup (Çok zaman geçti artık almaları gerekiyor)

1- Malta (46 yılı geride bıraktı)
2- Kıbrıs (36 yılı geride bıraktı)
3- İzlanda (30 yılı geride bıraktı)

2.Grup (90'lı yıllarda birlikte hayatımıza girip henüz kazanamayanlar)

4- Bosna-Hersek
5- Slovenya
6- Hırvatistan (Özel bir durumu var yalnız, Yugoslavya kazandığında Zagreb ev sahipliği yaptı)
7- Macaristan
8- Litvanya
9- Polonya
10- Romanya
11- Slovakya (Özel bir durumu var, canları istedikleri zaman katılıyorlar)
12- Makedonya

3.Grup (2000'li yıllarda katılmaya başlayanlar)

13- Bulgaristan
14- Arnavutluk
15- Moldova
16- Belarus
17- Ermenistan
18- Gürcistan
19- Çek Cumhuriyeti
20- Karadağ
21- San Marino
22- Avustralya

*Bir de katılan, kazanamayan ancak artık katılmayan Fas ve Andorra var tabi. 

Bakalım seneye kim kazanma hasretini giderecek?

KIEV 2017 - suioeir - 15-05-2017

Polonya ve Çek Cumhuriyeti almalı artık. Prag'da eurovision efsane olur.

Cvp: KIEV 2017 - SiruSho - 15-05-2017

Çekler finale cikamiyolar ki Wink))))

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: KIEV 2017 - halil - 15-05-2017

(15-05-2017, Saat: 21:36)taifung Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakalım seneye kim kazanma hasretini giderecek?

Tabii ki Macaristan! Heyo Heyo Big Grin

Cvp: KIEV 2017 - halil - 15-05-2017

Az önce youtube'da yarışma sonrası yapılan winner basın toplantısını izledim. Latif Can (ismini yanlış hatırlamıyorsam?) isminde bir Türk fan Salvador'a "bugün sizin astroloji falınızda sizin için iyi bir gün olacağı yazıyordu" gibisinden bir şey söyleyip bu konu hakkında ne düşündüğünü sordu. Geçen yıl Jamala'ya da ayni soruyu sormuş yarışması sonrası yapılan basın toplantısında. Salvador'un yüz ifadesi görülmeye değerdi! Ne gereksiz bir soru gibilerinden.... Big Grin Heyo

KIEV 2017 - Sinan - 15-05-2017

(15-05-2017, Saat: 23:26)halil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce youtube'da yarışma sonrası yapılan winner basın toplantısını izledim. Latif Can (ismini yanlış hatırlamıyorsam?) isminde bir Türk fan Salvador'a "bugün sizin astroloji falınızda sizin için iyi bir gün olacağı yazıyordu" gibisinden bir şey söyleyip bu konu hakkında ne düşündüğünü sordu. Geçen yıl Jamala'ya da ayni soruyu sormuş yarışması sonrası yapılan basın toplantısında. Salvador'un yüz ifadesi görülmeye değerdi! Ne gereksiz bir soru gibilerinden.... Big Grin Heyo

Sorun şu ki astrolojinin müptelası olup hem de sorgulma gafletine düşmek. Seneye de astroloji sizin kazanayacağınızı söylüyordu diye sorar. Sanırım bir astrologun reklamını yapıyor isim vererek. Astrolog da fansa...

KIEV 2017 - Sinan - 16-05-2017

İsrail yok artık yerine Lübnan katılmaz mı?

KIEV 2017 - Okan Varol - 16-05-2017

(16-05-2017, Saat: 00:16)Sinan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İsrail yok artık yerine Lübnan katılmaz mı?

Katılsa keşke. Ama ben Ebu üyesi bütün kuzey Afrika ülkelerinden yobaz ya da seküler katılımcıların da ilerleyen yıllarda iştiraklerini bekliyorum. Belli mi olur? Rachid Taha'lar, Faudel'lar peydah olur. Trt de gaza gelip araya kaynayıverir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi