12PUAN FORUM
KIEV 2017 - Baskı Önizleme

+- 12PUAN FORUM (http://forum.12puan.com)
+-- Forum: GÜNCEL (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: EUROVISION 2017 (http://forum.12puan.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: KIEV 2017 (/showthread.php?tid=1)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

Cvp: RE: KIEV 2017 - halil - 14-05-2017

(14-05-2017, Saat: 01:52)Barlo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rezalet.

Barlas ve akabinde Portekiz'den nefret eden herkese nanik yapmak istiyorummmm. Çok mutluyummmm. Barlas naberrrrr? Heyo Heyo Big Grin

Cvp: RE: KIEV 2017 - halil - 14-05-2017

(14-05-2017, Saat: 02:05)aksizi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarışma umarım Porto da olur. ^^Mutluluktan ölüyorum.

Portekiz'in neresinde olursa olsun Kiev'den daha sıcak bir iklimde olacağı kesin.... Heyo

Cvp: KIEV 2017 - halil - 14-05-2017

Yarışmanın en unutulmaz anları; Jamala şarkı söylerken sahneye çıkıp poposunu gösteren fan, İsrail'in oylarını sunan amcanın İsrail tv'sinin kapanmasıyla ilgili yaptığı duygusal konuşma, Avustralya oylarını sunan teyzenin herzaman ki doğallıydı sanırım? Smile

Cvp: KIEV 2017 - SiruSho - 14-05-2017

Yarisma umarim hayallerimin ve ruhumun sehri Portoda olur. Ilk kez Eurovision vasitasoyla gorebilirm altin vurus olur

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: KIEV 2017 - Barlo - 14-05-2017

Yarı final sonuçları:
Finlandiya jüri, Çek Cumhuriyeti ve Gürcistan televote yüzünden çıkamamış.
Malta ve Sırbistan televote, Estonya ve İsviçre jüri yüzünden çıkamamış. Estonya'yı jüriler katletmiş.
Sırbistan 3, İsviçre 4 puanla finali kaçırmış.

https://eurovision.tv/story/exclusive-results-semi-finals-2017

Cvp: KIEV 2017 - Psk - 14-05-2017

Evet Estonya... Yazık.

SM-P602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: KIEV 2017 - gentedimare - 14-05-2017

Estonyaya hiç acimiyorum izlediğim en sahte performansti. İçine etmek fiilinin canlı gosterimiydi.

Finlandiyaya yazık oldu gerçekten

Italya'nin maymunlara teslim.edilmemesi gerektigini Kemchykyan soylemisti [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Cvp: KIEV 2017 - pookito - 14-05-2017

Sunuculardan sarışın olan samimiydi de, diğerinin yüzünden eksik etmediği o yapmacık gülüşü de neydi öyle  Sick

KIEV 2017 - buraks - 14-05-2017

Dun aksama dair bana heyecan veren tek sey adamin cikip poposunu acmasiydi. Iyi ki yapmis. Bir action oldu.

Neredeyse gecen yilin aynisi, daha berbati bir opening izledik.

Sunucularin gereksiz sakalarindan gina geldi. Sarisinin cocuk tiyatrosundaymis gibi yaptiigi mimiklerden de.

Jamala'yi izlemekten asiri skildim. "Kizim yok iste, tek sarkin 1944. Onu da sacma bir versiyonla, yarismanin sacma bir yerinde harcadin" demek istedim.

Ruslana cikinca bi hadi dedim. Kadin kendi album promosunu yapti.

Verka zaten iyi ki cikti ama onu da sacma bi sekilde gecistirdiler.

Obur grup biraz iyiydi. O da fazla uzun tuttu.

Oylama sirasinda ara ara top3'ye soz vermediler, resmen hizli hizli bitsin gitsin modundaydilar.

Ve Portekiz'in zaferi.

2017 yilina ait bir yarisma izliyormusum gibi degildi. Gercekten 2005-2010 arasi bir organizasyondu benim icin. Yarisma bana bu tadi verdu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçen seneden sonra nasıl bir klasman dışı kalmadır bu seneki organizasyon? Bir Verka'yla eğlenebildik, biraz da Mans'la. Sunucular ne kadar kötüydü, hele o Timur olan yok mu! Jamala'dan iyice tiksindim sayelerinde. Çok sönüktü her bir şey. Iyyyy... Portekiz'in kazanması da tüy dikti.

SM-P602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KIEV 2017 - Sinan - 14-05-2017

Gecen senenin interval act'ini geçmek döt isterdi zaten anca onu gösterdiler.

KIEV 2017 - Sinan - 14-05-2017

6e655e39727f3413e5b5c528622ea63d.png

KIEV 2017 - Mr. Honky - 14-05-2017

İsrial'in de düşmüş olması ile birlikte, Rusya da dönmezse EBU bir değişikliğe gider gibi geliyor bana. Özel kanallar vs. işbirliği filan. Umarım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

KIEV 2017 - Barlo - 14-05-2017

Dün yarışma sırasında Bundle'dan böyle bir haber geldi. Tam da Ukrayna sahnedeydi o sırada. Sonra anlaşıldı, Poroşenko katılmayacakmış yarışmaya. Bizimkiler de gidip Ukrayna çekildi diye haber yapmış.

e5a23f6d6edd1f5741f70842a15257a7.jpg

RE: KIEV 2017 - dryazgan - 14-05-2017

40 yıllık eurovision fanı olarak Portekizin zaferini görmek çok heyecan verici.
Çok eskilerden katılıp bu yarışmayı kazanamayan, ilk 5'e girememiş bir ülkenin kazanmasıyla bir tarihe tanıklık ettik. Sounda Lizbon'da bir eurovision akşamı izleyebileceğiz. Bence Salvador ve Portekizin böyle duygulu bir şarkıyla kazanması müzik adına da ayrıca sevindirici.
İkinci olan Bulgaristan ve K. Kostov'da çok iyiydi. O da kazansa da haketmişti. Uzun yıllar sonra bence en hakkaniyetli sıralama oldu. Moldova ve Belçikada hakettikleri sonucu aldılar. İtalya'nın yıllarca şaheser şarkılar gönderip kazanamadıktan sonra bu goril işiyle kazanamaması da iyi oldu.
Yarışma organizasyonu ve yayın vasattı. İnterval act'ler, sunucuların saçma esprileri çok sıkıcıydı. Jamala ve Ruslana'nın gereksiz sahneleri, şarkıları gına getirdi.

Bunu gördünüz mü?

https://youtu.be/FNd3tyY7CcA

Salvador postvardlarda kutuphanede saclarini toplamidti orda cok tatliydi keske finalde de toplasaydi

Nerden başlasam nasıl anlatsam bilemiyorum

İlk seçildiği gün aşık olduğum bir şarkıyla yarıştı portekiz. Her 12de kalbim yerinden firliyor ve juri oylamasi bitince bile yok ya Bulgaristan farkı kapatır diyordum. Televotu kazanması hemde juri oyundan daha fazla oyla televotu kazanması beni inanılmaz mutlu etti. Salvadorun çekingen tatlı hali herseyi ile harikaydı.

Bulgaristan ilk üç yapacak diye sayfa da yazdığımda neredeyse herkes ne alaka bu sarki mi ilk üç fln diyordu. Sesi muhteşem performansı o sahne vs.. ile paket olarak en iyi işti kesinlikle. Başka bir yıl olsa kazanabilirdi.

Moldova çok eglenceliydi tarihlerinin en iyi sonucunu aldılar bence biraz abartı 3.luk bu şarkı için ama bukadar slow ağırlıklı bir senede özellikle izleyici için bulunmaz fırsat gibi goruldu.

Belçika yarifinalden çok çok daha iyiydi. Şarkı zaten farklılığını o kadar hissettiriyor ki başlı başına şarkıya giden oylar sayesinde geldi 4.luk. 2015ten sonra Rtbf yine 4.luk aldı. Flaman tvsini hep geride bırakıyor fransız kanalı Belçika'nın bu da ilginç bi ayrıntı.

İsveç'in hiç içimë sineye şarkısı sovu ile sahnesi ile Easy listening yapısı ile yine beşinci olmayı başardı. Bu şunu gösterdi isvec gerçekten Eurovision izleyicisinin zihninde yer eden bi ülke olmuş. Çok kötü birsey yollamadigi sürece top 10den düşecek gibi görünmüyor.

İtalya hayal kirikligiydi. Enerji baya düşüktü. Kamera acıları iyi değildi arka fon sirk gibiydi. Eğlenceli olması gereken performans soğuk duş etkisi yarattı. Ale ve namaste kısımlarında seyirciyi tam sokamadi veya o enerji ekrana yansımadı. Olmadı yani.

Romanya tam tahmin ettiğim gibi juri de rezalet televote sa ise mükemmel sonuç aldı. Hiç bir zaman bu katılımı şarkı kategorisinde degerlendirmiyicem. Değil çünkü yodeleiihh ile rap karışımı tamamen sahne sovlarinin çerez işlerinden. Çok esclik bir izle geç olayıydi.

Macaristan 26 sarkılık yarışmanın tek gerçek etnik katılımıydi. Farklılık her zaman kendini belli eder televotu çok iyi olup jüriden oy almakta zorlandı. Benim şahsen sevmediğim zorlama buldugum şarkı yüreklere işlemiş ki oldukça yüksek bir televote olarak 8. Oldu.

Avustralya sadece 2 puan aldığı televote oyuna rağmen juri de uçarak 9. Oldu. Gerçekten anlam veremediğim sonuçlardan biri bu. Jüri eğer ses ve tekniğe bakıyorsa bu çocuğun ilk 15te olmaması gerekirdi. Şarkı güzel ondan verdiler heralde ama Avustralya sempatisi juri de mevcut bunu bir daha gördük.

Norveç beni şaşırtan bir 10.luk aldı. Ekranda çok iyi duruyordu. Efektler , performans vs... İlginç bir katılımdi.

Ermenistan tahmininden düşük derece aldı ama ortada deneysel bişeyler var şarkı yoktu. O yüzden üzülmedim sonucuna.

Azerbaycan da DihaJin sesi performansı iyiydi sahneyi çok amatör buldum. Şarkı ile butunlestiremedim. Yoksa ilk on olmaması için hiç bi sebep yoktu.

Belarus eglenceliydi ama o kadar. Enerjisi o basit şarkı için ancak bu kadarına yetti.

Hırvatistan konusunda tarafsız yorum yapamiicam. Akıl sır erdiremiyorum televote puanına. Finalde olmasi bile anlayamadıgim birsey.

Kıbrıs çok kötüydü hem ses hem performans hem de sahne olarak. Bu çıkıp Finlandiya çıkamadı ya yuh diorum.

Danimarka sesi ile ezdi geçti ama şarkı demode , binlerce kez duyulan tipte. Zaten italya ve Portekiz'in arasında tost oldu resmen.

Fransa gayet güzel bi derece aldı ben bunu bile beklemiyordum. Sahne de kayboldu çünkü ama sesi performansi köyü değildi kız silikti.

Almanya korkunç ötesiydi tüm performans boyunca detone oldu.

Yunanistan finalde Çok kötüydü. Kameraya demynin bakışları ben nerdeyim der gibiydi. Heyecanı vs... çok belliydi. Baştan sona diken üstünde bir performansti şarkı da zayıftı zaten. İyi oldu.

İsrail ilk sırada çıkmanın azizligine uğradı. Yarı finalden köyüydü 2 yerde detone oldu. Basit bi pop şarkısını susleyemedi. Sesi yetmedi.

Hollanda müthiş bir harmony uyum vardı kızların arasında. Şarkı ise beni hiç etkilemiyor. Ama fazlasıyla juri ye hitap eden bir katılımdi ve es gecmediler. Çok iyi sonuç hollanda için.

Polonya gecenin en büyük hayal kirikligiydi. Benim kişisel ilk 5imde olan şarkıyı söylemedi bi kere. Şarkıyı değiştirip sesine göre bir düzenleme getirmiş bu flashlight benim beğendiğim şarkı değildi. Dik girdi şarkıya ve bi türlü tonu tutturamadi. Rahatsız ediciydi.

İspanya gecenin almanya ile beraber en kotusuydu.

B.Krallık müthişti. Sesi performansı kusursuzdu. Şov belki bi parça zorlamaydi ama kesinlikle ilk 10 da olunacak bir işti. Yazık oldu.

Sunucuların ucu de birbirinden sahte samimiyetsiz gıcıkti. İnterval actlerde sıradan ve donuktu. Ara kısımları seyirciyle ve verka ile doldurmaya çalışmak en kotusuydu.

Green room görüntüleri ve röportajlar faciaydi
İngilizceleri tüm sunucuların kötüydü hele o Timur mu ne onun pirformins dedikçe yüzüne tokati yapıştırasim geldi.