• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

• Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    OGAE Video Contest 2016

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

RE: OGAE Video Contest 2016
    Her yıl OGAE kulüpleri arasında düzenlenen OGAE Video Contest bu sene rekor katılımcı sayısına ulaştı. Tam 40 ülkenin yarıştığı yarışmada ülkemizi Mahmut Orhan & Sena Sener ikilisinin “Feel” adlı videosu temsil ediyor. Ev sabibi kulüp tarafından diğer kulüplere yapılan bilgilendirme ile OGAE Video Contest 2016’nın oylama süreci de başlamış bulunuyor.

EC Germany tarafından düzenlenen yarışmada bu sene ilk defa tüm Eurovision fanları oy kullanabilecek. Oylama iki farklı kanattan işleyecek.

OGAE Türkiye üyelerinin kullanacağı oylar kulüp bünyesinde toplanacak. OGAE Türkiye üyesi olanların oylarını 28 Ekim 2016 saat 20.00’a kadar ogaetr@gmail.com adresine göndermeleri gerekmekte. Türkiye hariç her ülkenin videosuna 1-10 arası bir puan vermeniz gerekmektedir. Buraya dikkat, sizden ilk 10’unuzu istemiyoruz, her ülkenin yarıştığı videoya 1 ile 10 arasında bir değerlendirme yapmanızı istiyoruz.

OGAE Türkiye üyesi olmayanlar direkt olarak EC Germany tarafından düzenlenen web sitesinden oylarını kullanabilirler. Bunun için http://ogaevc.ecgermany.de/startseite/voting-site/ adresine girip tüm videoları izlemeniz ve sitedeki oylama formunu kullanarak her ülkeye 1-10 arası puan vermeniz gerekmektedir. Oylarınız oylama bittikten sonra ev sahibi kulüp tarafından OGAE Türkiye’ye detaylı olarak ulaştırılacaktır.

Online oylamada sadece bir kere oy kullanabileceğinizi unutmayın. Aynı bilgisayar/IP üzerinden kullanılan oylar tespit edilebilecek ve kullanılan bütün oylar geçersiz sayılacaktır.

TÜRKİYE

START VOTING NOW
    (Son Düzenleme: 06-10-2016, Saat: 23:44, Düzenleyen: Barlo.)
    06-10-2016, Saat: 23:44

TTR

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 3

Coldplay alacak tabii ki. Ukrayna ikinci olur. Norveç ve Fransa da başarılı. Bizimki pek öne çıkmıyor ne yazık ki. Özbek Nargizin şarkısı çok iyi.
    (Son Düzenleme: 07-10-2016, Saat: 16:57, Düzenleyen: TTR.)
    07-10-2016, Saat: 16:56

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

YORUMLAR PART 2/4

#11 Ermenistan: Tamamen dağlık karabağ olayını duyurmak için seçilen bir klip, kesinlikle yarışmalık bir değeri yok bence. Alacakları dereceden çok kaç kişiye ulaştığıyla ilgileneceklerdir sanıyorum. Eurovision platformunu bu amaç için kullanmak akıllıca olabilir milyonlarca kişi tarafından izlendiği için ama böyle bir yarışma için gereksiz buldum

#12 Ukrayna: Bu klibi izleyince şunu anladım ki bizim algılarımızda renkli olan klip iyidir gibi bir şey var. Sırf bu yüzden de bangır bangır'ı yollamak istedik hatta video contest'e. Asla başarılı olamayacaktık. Bu klip de sırf bu yüzden seilmiş ve aynı şekilde başarılı olamayacak. Neredeyse hiçbir şey anlatmıyor ama çok renkli ve Frida Kahlo benzetmesi burda da var. Bangır bangırla resmen pişti olurlarmış.

#13 Rusya: Biyografiye göre bu kadın Fin asıllıymış ve folk metal gibi bir tarzları varmış. En sevmediğim tarzlardan biri. Klip çok alışılageldik bir formda değil. Pastoral bir tema işlenmiş. Ben bütüne baktığımda çok başarılı bulmadım ama özgün.

#14 Çekya: Şarkıyı sevdim, klibi özelliksiz buldum.

#15 Türkiye: Yapılan kültür bakanlığı tanıtımı yorumlarına katılıyorum ben de ama yine de memnunum bu katılımdan, çünkü çok etkileyici ve kaliteli.

#16 Polonya: Kadın bozkırda yürüyor tek başına bütün klip boyunca. Sanıyorum trollemek için katıldılar yarışmaya.

#17 İzlanda: Şu kadını sevmedim, sevemiyorum bir türlü. Greta! Klip sanırım volkan tüfüyle kaplı bir alanda çekilmiş. Ordan oraya savrulan ve sonrasında kendini uçurumdan atan bir kadın. Bu kadar. Bunu da beğenmedim.

#18 Makedonya: Elena Risteska! Çok beğeniyorum bu kadını.Klipte de çok güzel. Yalnız kalan bir kadın ya da gelin anlatılıyor. Üzgünüm beğenmedim.

#19 Romanya: Yine tanıdık bir isim INNA! Otantik bir ortamda çekilmiş. Bir kısmı arapçanın şarkının, ilginç. Anlatılan hikaye nedir tam olarak bilemiyorum ama danslar güzel. Belki alt sıralarda da kalsa ilk 10a girebilir bu kadar kötü klip arasında.

#20 Kıbrıs: Ivi Adamou. Tamam az biraz dans var klipye ama başka hiçbir şey yok. Bunu da eleyebiliriz.

Devamı gelecek...
    08-10-2016, Saat: 20:20

pookito

Üye Grubu

Cvp: OGAE Video Contest 2016
    İlk 3'üm şu şekilde:

1. Bulgaristan: Favorim Bulgaristan oldu. Akan gözyaşlarıyla alevlenen o ateşli yağmur damlaları. Ben çok beğendim. 

2. Yunanistan: Greek Horror Story tadında, keyifli ve de sexy  Smile Smile Beğendim

3. Belçika: Çöldeki kutup ayısının yol hikayesi. Mutlu son mu bu? dedim içimden klibin sonunda.

Bu arada bence bizim klip ilk 10'a kesin girer=)  Angel Cool
    09-10-2016, Saat: 20:13

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

YORUMLAR PART 3/4

#21 Malta: Ira Losco, tanıdık bir isim daha... Ira Losco çok güzel bir kadın, bunu bir kez daha görmek mümkün. Bu temada onlarca klip çekilmiştir herhalde tüm dünyada. Özelliksiz bulduğum için bunu da eliyorum kendi adıma.

#22 İtalya: Ah Marco'cuğum Smile Şarkı çok güzel ama klip çok sıkıcı. Gerçekten hiç video contestlik değil. İtalya'dan beklemezdim. Çok yaratıcı işler yapılıyor halbuki

#23 Arnavutluk: Son zamanlarda Arnavutluk pop şarkıları piyasayı ele geçirmeye başladı, iyi işler de var gerçekten aralarında. Acaba onlardan birini mi yolladılar dedim ama kolaya kaçmamışlar. Gerçekten çok popüler olanlar da var çünkü. Şarkı rezalet bence çünkü Arnavutça rap! Klibi de merakla izledim acaba sonunda bir şey çıkacak mı diyr ama hayır! Sıkıcı, duygusallık yine... Sınıfta kaldın ŞİKİPTAR!

#24 Moldova: Bu ülkeler bu kadar sıkıcı video klipleri yarışmacı diye yolluyorlarsa gerçekten sadece bizim ülkemizde değil çoğu ülkede piyasa leş demektir. Hatta biz yine fena değilmişiz bunu anladım. Sadece yarıştığımız "feel"e bakarak demiyorum, genel. Yarısından çoğunu beğenemedim hiç. Çok sıkıcı bir katılım daha.

#25 İsrail: Şarkıya bayıldım. Klip ise baştan sona kadar bir terasta kız ve oğlanın yavaş çekimde sevişmesiyle geçiyor. Kızın her yeri, oğlanın poposu falan... Her şey meydanda. "Seks satar" anlayışıyla yollanmış olsa gerek. Ben beğenmedim

#26 Norveç: Popüler bir şarkı. Bunu gerçekten beğeniyorum. Klibe de şarkıya da bayıldım.

#27 Macaristan: Şarkıyı sevdim yine. Bu adamı beğeniyorum zaten, runnin' de süper bir şarkıydı. Klip de eğlenceli. Süper ötesi değil ama izletiyor kendini. Mickey kalp!

#28 Lüksemburg: Bu da kötü değil. Şarkı süper yine Smile Song contest'te bu kadar şarkı beğenmemiştim galiba. Eğlenceli bir klip çok hareketli olmasa da.

#29 Birleşik Krallık: Herkesin bildiği bir grup, şarkı ve klip olsa gerek. Bilmiyorum kazanır mı yarışmayı ama hak etmiyor diyemeyiz sanırım.

#30 İspanya: Çok popüler iki adamın düeti. Şarkı da klip de güzel. Beğendim bunu da.

Devamı gelecek...
    10-10-2016, Saat: 14:57

Bailador

Yasaklı Kullanıcı Grubu

YORUMLAR PART 4/4

#31 Slovakya: Eurovision'dan tanıdığımız bir isim daha Horehronie Kristina. İnek bir kızın okulun popüler çocuğundan hoşlanması ve partiye bakımlı bir şekilde gidince çocuğun dikkatini çekmesi gibi ucuz bir hikaye anlatılmış. Klip renkli ve kendini ilettiriyor ama fikir çalıntı olduğu için benim liteme giremeyecek.

#32 Hırvatistan: Retro havası verilmeye çalışılmış çekim ve kostümlerle ama çok sıkıcı ve basit. Şarkı da öyle... Bye.

#33 Bulgaristan: Desi Slava. Bilindik bir isim daha. Bulgar klipleri genelde güzel oluyor o abartılı erotizm, abartılı makyaja rağmen... Bu da fena değil ama çok süper de değil yani. Ateş ve suyun karşılaşması ile aşkı tasvir etmişler...

#34 ROW (Özbekistan): Çok güzel bir şarkı, çok güzel bir ses, çok güzel bir kadın, çok güzel bir videoklip...

#35 Portekiz: Bunu beğendim. Çok orijinal olmasa da kadının da klibin de bir asaleti var. Hoşuma gitti. Listeme girebilir.

#36 Sırbistan: Nuna nej Jelena Tomasevic, bu hatunu da yakınen tanıyoruz. Bunu da beğendim. Hikayesi ilgi çekici bir klip, enerjinin şarkının yarısından sonra artması izlettiriyor kendini. 

#37 Fransa: Fransa Sasha'yı göndermiş. Bu da orta halli... Orijinal değil. Kavga edip, eşyaları fırlatıp, ağlayıp sonunda öpüşen sevişen bir çift...

#38 Belçika: Bu güzel aslında ama temelde Coldplay'İn Paradise klibinin şekil değiştirmiş hali. Burda fil yerine ayı var. 

#39 Andorra: Animasyon! Hmmm... Bunun hikayesini de çizimleri de çok beğendim. En yüksek puanım Andorra olacak galiba

#40 Letonya: Çok sıradan... Hiç ilgi çekici değil. Dans sahneleri artsa daha güzel olurmuş.

Unutmuştum bu yarışmayı covermaca telaşında. Tüm klipleri izleyip yorumladım. Şimdi bir de recap'i izleyip hatırlayayım hepsini, oylarımı vereceğim.  Heyo
    23-10-2016, Saat: 17:51

Barlo

Üye Grubu

OGAE Video Contest oylamasına katılmanız için son şans!

28 Ekim saat 20.00'ye kadar oy kullanabilirsiniz.
    27-10-2016, Saat: 23:27

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Ulan ben tüm klipleri izlemiştim, keşke oyları not etseymişim!!! Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    27-10-2016, Saat: 23:29

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

İçim dışım klip oldu ama oylarımı gönderdim. Bir süre klip izlemek istemiyorum! Big Grin Dodgy
    28-10-2016, Saat: 17:27

taifung

Üye Grubu

Şu yarışma için çok az oy kullanılmış durumda.

Önümüzdeki 1 saat içinde acilen oylarınızı gönderir misiniz? Kulüp rezil olmak üzere tüm Avrupa'ya!!Müzakerelerin dondurulmasını istemiyorsunuz umarım!! Tai Tai

http://ogaevc.ecgermany.de/startseite/voting-site/

Bu linke tıklayın.

RECAP videosu var. Toplam 10 dakikanızı alır. 40 şarkı hızlı bir şekilde önünüzden geçiyor. Sıralama yapmayacaksınız.

40 şarkıya da 1-10 arası puan verecesiniz. Bebek işi zaten. Her şarkının 5 saniyesi zaten nasıl bir klip olduğuna dair fikir veriyor.

Hadi pamuk eller cebe, şu kulüp için ayda yılda bir bişey yapıverin Çekiç Çekiç

OYLAR 1 SAAT İÇİNDE ŞU ADRESE:

ogaetr@gmail.com
    08-11-2016, Saat: 21:20

SiruSho

Üye Grubu

Rep Puanı: 2

United Kingdom
    Uzbekistan
    Ukrayna
    Portekiz bunlardan biri kazansın
    08-11-2016, Saat: 23:15

Barlo

Üye Grubu

OGAE Video Contest 2016 sonuçları açıklandı. İlgili habere forumun sağ panelinden ulaşabilirsiniz.
    15-12-2016, Saat: 14:23

halil

Üye Grubu

Rep Puanı: 5

Karşımda Barlas var benim! Çok ciddiyim! Smile)
    15-12-2016, Saat: 14:43

SiruSho

Üye Grubu

Halen Olağanüstü Kaıdn'ın Burası İstanbul klibini yollasaydınız 11. likten altlarda mı yer alırdı .
    Vizyonsuzsunuz bu kadar basit . Bundan sonra da ilk 10da olsanız en fazla 6. olursunuz oh olsun size
    15-12-2016, Saat: 18:16

taifung

Üye Grubu

Valla 40 ülke arasında 11.olmak büyük başarı açıkçası. İzledim oylamayı. Makedonya, Hırvatistan, Ukrayna, Bulgaristan falan 12 vermiş bize. İngiltere de yüksek vermiş baya. Kazanması beklenen klip de kazanmış. 

Benim favorim olanların çoğu ilk 10'da. Sadece İtalya'yı sıradan bulmuştum ama bunu her zaman söylerim. OGAE camiasının gizemi çözülemez bir İtalyan aşıklığı mevcut. Adamlar ne gönderse ayılıp bayılıyor herkes. O bakımdan şaşırmadım desem de yeridir. 

Bu yarışma sayesinde Özbekistan denen tuhaf ülke adına yarışan o hoş şarkıyı keşfetmiş oldum. Ona yaradı. Gayet iyi bir şarkı.
    15-12-2016, Saat: 20:01

SiruSho

Üye Grubu

Özbekistan2ın nesi tuhaf kendi yağıyla kavrulan ülke Allah ALlah
    15-12-2016, Saat: 23:27

Alperto

Admin Grubu

Konu Sayısı : 123

Rep Puanı: 8

Alabileceğimiz en iyi dereceydi bu seneki eserlerimiz arasından. O kadar yaratıcılıktan ve zekadan ve emek harcamadan uzak ki Türk müzik piyasasındaki çalışmalar böyle bir derece alabiliyor olmak bence de başarı.
    17-12-2016, Saat: 10:11

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      OGAE SONG CONTEST 2016 - GRAND FINAL HSN 44 18,238 17-03-2017, Saat: 18:18
    Son Yorum: suioeir

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.