• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

•  
    Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET

SiruSho

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 2

RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (17-10-2017, Saat: 15:00)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: her defasında sıfırlanmıyor alper, o yarışma sıfırlandı öncekileri arşivlenmediği için, o yarışma milat saydık adını da ZERO koyduk. oooy.... her defasında sıfırlandığını nerden çıkardın ?
    kinlenmedim ayrıca niye kinlenim? ama evet, her mesajında bi eleştiri bi memnuniyetsizlik olması sinirlendiriyor bazılarını, başta ben olmak üzere.
    Onceden yarisan sarkilari soyledik 'zeroda sifirladik' diyen isi karistiran sensin Wink
    Ayrica 'umrumda degil' dedim zaten Eller Aldatir icin, isterse 10 kere yarissin daha güzeli gelmedikce her zaman yuksek puan alir.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    17-10-2017, Saat: 18:51

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Rep Puanı: 3

Cvp: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    1. YARI FİNAL ŞARKILARI

01-ZEYNEP-HADİ HADİ: Ben bu kıza oldum olası uyuzumdur, taa çıktığı yıllarda bile kezban gelirdi bana. Şarkılarından da nefret ederdim. Hatta sanırım bu şarkı nefretlik listemde en tepede bile yer alabilirSmile Seçenle ilgisi yok tabi sorrySmile

02-SİMA-HERŞEYE RAĞMEN: Tümüyle unuttuğum ama gördüğümde hemen hatırladığım bir şarkı oldu. Sanırım bu kız bu şarkı ve klipler hayatımıza girip sonra yok oldu. Tek isimli bir çok şarkıcı gibi. Şarkıyı o dönem de sevdiğimi hatırlıyorum. Şimdi de dinlemek hoşuma gitti. 

03-AYLİN LİVANELİ-HADİ GEL UZATMA: Bu kızın tek işe yarar albümü "Sevda değil".. Ve oradaki tüm şarkıları. Onun dışındaki tüm albümleri ve şarkıları çöptür benim için. Ve sahip olduklarının kıymetini bu kadar bilemeyen biri daha var mıdır şu müzik piyasasında... Bu şarkıdan ise neffret ederdim her daim.

04-SERTAB ERENER-YARA: Sertab'ın 90'lar klasiklerinden biri. Gerçi kadının tüm geçmişi klasik zaten. Handikapı şu: Sertab da tıpkı Sezen gibi, Nilüfer gibi... Hiç bir şarkısı tam olarak eskidi sayılmaz. Her daim dinleniyor. Mesela yukarıdaki Sima denen kız tümüyle çıkmış hayatımızdan. Ama ben Sertab'ı ve özellikle bu şarkıyı mütemadiyen dinliyorum. Bıkmış olabilirim emin olamadım. Ama bir başyapıttır bu şarkı o ayrı.

05-CARTEL-CARTEL: Dönemin tuhaflıklarından biriydi. Bir şarkıdan çok olay bir projeydi Cartel. Ama çok öncü ve kaliteli bir ekipti onu biliyorum. Şarkı o dönem dilimize dolanmıştı. Şimdi duymak tabi hoşuma gitti ama puan durumu ne olur bilemedim.

06-DEMET AKALIN-SEBEBİM: Bu lanet kadının 90'larda bile hayatımızda olduğu gerçeğini bir kez daha hatırladım. Tabi ki nefret ediyorum bu şarkıdan.

07-KAYAHAN-AŞK BAYRAKLARI: Bu seçim çok başarılı. Sebebi ise, zor olanı yapmış. Zira yukarıda söylediğim Sezen, Nülüfer vs grubuna Kayahan da giriyor. Adamın bilmediğimiz şarkısı azdır. Bu şarkıyı da mesela ben hatırlıyorum ama artık ne kadar geri planda kaldıysa, duyunca şaşırdım. O açıdan başarılı bir katılım. Sevdim ben hatırladığım için.

08-GÖKSEL-GÖNÜLLÜ YAZILDIM: Bu çocukla ilgili hatırladığım şey bu şarkıyla çıktığında 17 yaşında oluşu ve bunun sürekli o dönem vurgulanmasıydı. Kral tv'de vs çok dönerdi. Dudaklarının bu kadar Sezen'e benzediğini yeni farkettim. Şarkıyı o dönem ortalama bulduğumu hatırlıyorum. Zira pop patlamıştı artık ve pıtrak gibi türüyordu şarkıcılar daha seçici olmuştuk o dönemlerde. Bu Göksel, şu an hani tek şarkıyla bi girip kaybolan şarkıcılar vardır ya onlardan biriydi işte. Muhtemelen ünlü birileriyle yatıyordu falan. Neyse, sonuç olarak hatırladığıma mutlu oldum diyemem.

09-NEZİH ÜNEN-ÇİNGENE YÜREĞİM: Bu benim elediğim adaylardan biriydi. Bakın bu çok enteresan, bu adam asıl işi şarkıcılık olmadığı halde, Türkiye'de şarkı ve klip anlamında bir döneme damgasını vurmuş, yeterince kadri kıymeti bilinememiş, neden müzikten çekildiğini anlamadığım bir isimdir. Döneminin çok ilerisindedir. Kendisi iyi bir yönetmendir ve Anadolu Şarkıları diye bir belgesel sinema da yapmıştı yakın dönemde. Ayrıca OGAE Song Contestlerin birinde bizi temsil etmiş ve yanılmıyorsam ikinci olmuştur bu şarkıyla. Benim için hatırlamaya gerek olmayan şarkılardan biri, zira zaman zaman aklıma estikçe açar dinler ve izlerim. Bu arada Karnaval şarkısını ve tabi klibini daha yaratıcı bulur ve daha çok severim. Ama kulağa daha yakın olan şarkısı budur. Nitekim gelip geçti bu adam da ya... Bu şarkı da daha önce bir MSC'de yer almıştı hatırlıyorum ama zaten sıfırlama mevzuu olduğu için sıkıntı olmaz.  

10-GÜLŞEN-SAZ MI CAZ MI: Ben 95 ya da 96'da bir aptal peyzaj fuarına gitmişim annemle. Neden bilmiyorum orada bir de fotoğraf çekmişiz. İşte o fotoğrafım geçenlerde elime geçmişti. Yırtıp atacaktım annem zor kurtardı elimden. Görmek istemedim o ben'iSmile) Hah işte bence şu anki Gülşen bu şarkısını ve klibini gördüğünde aynı duyguları yaşamıyorsa ben de ne olayım. Ayrıca Gülşen'e bu duygularında katılıyorum. Artı 1

11-SONER ARICA-HADİ BENİ ÖLDÜR: Bu adamda bana itici gelen bişeyler vardı hep ne olduğunu bilemem. Bir de benim memleketlimdi bunlar. Neyse bunun sevdiğim bir kaç şarkısı vardı o dönem. Ama asla bu değildi. Hiç sevmedim bu şarkıyı ve galiba ilk kez duyuyorum. Şaşırtıcı ama öyle.

12-CANDAN ERÇETİN-KAYBETTİK BİZ: Bu seçim de bir başarı bence. Candan da geçmişi hitlerle dolu bir isim. Bir çok şarkısı halen bangır bangır dinlenir. Ben mesela dinlerim mütemadiyen. Ama tüm bunlar içinde, belki unutulup bir köşeye bırakılmış gibi duran ve de insanı hatırladığına sevindiren bir şarkı bu. Arka fon şarkılarından biridir benim için. Mesela hemen bir dönem ve bir anıyı canlandırdı. Tabi şarkının sözleriyle hiç alakası olmayan anılar bunlar. Sadece bu şarkının çaldığını hatırlıyorum o sıradaSmile)

13-AYŞEGÜL ALDİNÇ-AFFETME BENİ: Valla Ayşegülcümü çok severim ben ama nedense hatırlamadım bu şarkısını. Pek beğenmedim açıkçası.

14-FATİH ERDEMCİ-BEN ÖLMEDEN ÖNCE: Bu adam ve bu şarkısı bana torpilli gibi gelmeye başladı artıkSmile) Ara ara karşıma çıkıyor ama ben her defasında bu şarkıyı sevemedim sevemiyorum yani. Ama diğer şarkısını severim. Hatta onu ilk yorumlayan Hazal diye bi kız vardı. Onun versiyonunu severim. Güneş kadar sıcak yıldızlar kadar uzak...

15-GÖKHAN KIRDAR-GECE MELEK VE BİZİM ÇOCUKLAR: Bu adam bu şarkıyı ne zaman söylemiş bilemedim. Şarkıdan çok film olarak meşhurdur Gece Melek ve Bizim çocuklar. İlk söyleyen de Zuhal Olcay diye hatırlıyorum. Gökhan Kırdar heralde toplama bir albümde veya projede söylemiştir bunu. Sevmezdim bu şarkıyı zaten.

16-AŞKIN NUR YENGİ-YALAN DOSTLAR: Kim demişti yukarıda Aşkın'ın en iyi albümü bu Haberci albümüdür diye? Yani şimdi bu şarkıyı bir kenara bırakıyorum ama bence Aşkın için o albüm, 80'lerde parasızlıktan sex filminde oynayan ünlü dram oyuncularının düştüğü durumla aynıydı. Resmen çok iyi bir popçu olan Aşkın Nur, manasızca taverna gibi albüm yapmıştı. Ondan sonra soğumuştum kadından. Ha ama bu şarkı fena değil o ayrı. 

17-FATİH ERKOÇ-CEFALAR: Bu adam aslında fena olmayan şarkı ve albümler kattı hayatımıza. Ama sebepsiz kıl olduğum tiplerden biriydi kendisi. Bazı şarkılarını severdim. Sigaramın yarısını ben içtim yarısını rüzgar... mesela. Bu Cefalar şarkısını da dinleyince hatırladım ve hoşuma gitti. 

18-MANSUR ARK-MAALESEF: Bu da çok yaratıcı bir arkadaştı, şarkıları ve tarzıyla. Bir dönem çok duyulan şarkılardan biriydi. Bu arada sesi ne kadar da bizim Safakis'e benziyormuş şu an farkettim. Tabi benim için ortalama şarkılardandı yani o dönemde de pek peşinde koştuğum şarkılardan değildiSmile)

19-DENİZ ARCAK-ELLER ALDATIR: Malesef Deniz Arcak'ı severim ama bu şarkısını sonuna kadar dinleyemiyorum sıkıyor beni her defasında. 

20-SONAT BAĞCAN-NEREYE GİDİYORSUN: Ve benim elediğim şarkılardan biri daha çıktı karşımaSmile) Çok iyi bir keşif. Bağcan ailesi aslında aile boyu iyi müzisyenler üretmesine rağmen Selda dışındakiler popüler olamadı. Bu Sonat vs diğer aile üyeleriyle çok ESC elemesine katıldı biliyorum, çok iyi şarkıları da oldu. Bu, kadının sanırım ilk ve tek solo albümüydü. Dönemin ucuz şarkı piyasasına kaliteli kaçmıştı bu şarkı. Ben çok severim. Yorumlayışını da ayrıca.

21-EZGİNİN GÜNLÜĞÜ-LEYLA: Hiç duymadığım bir Ezginin Günlüğü şarkısı. Zaten bunların 2-3 şarkısı var bayılırım. Kalanlarını ise dinleyemiyorum bile sorry.

22-GÖKTAN-EFSANE: Bu da o dönemin en sevdiğim şarkılarından biri. "Sen" diye efsane bi şarkısı daha vardı keşke onla katılsaydı diyecektim ama galiba o 90'lar değildi. 

23-BURCU GÜNEŞ-AŞK YARASI: Kadının 90'lardan en iyi 2-3 şarkısı var zaten. Hepsi de yarışmalarımıza konuk oldu. Ben severim Burcu'nun bu şarkısını. Ve finale kalacağına da eminim açıkçası. 

24-FİKRET KIZILOK-FARKETMEDEN: Ben Fikret Kızılok'un 90'larda üretim yaptığını bile hatırlamıyorum açıkçası. Tüm şarkıları çok eskilerden diye kalmış aklımda. Tabi ki kendisi efsane biri isimdi. Ama bu şarkısını sanırım pek hatırlamıyorum. Dinledikçe güzel geliyor bakalım.

25-DENİZ SEKİ-YETER Kİ SEV: Valla tümüyle aklımdan çıkmış bir şarkı daha. Duyunca hatırladım tabi. Deniz'in sanırım en ucuz şarkılarından biri ama severdim öyle hatırlıyorum.

26-EMEL MÜFTÜOĞLU-KORKUYORUM: Emel'in en olaylı şarkılarından biri. Benim çok tükettiğim şarkılardan biri ama bir 90'lar seçkisi Emel'siz olmadı o kesin.

--Başarılar herkese, benim için bu yarışmanın güzel tarafı bu listeyi yarıştırmaktan daha çok; hangi şarkıyla katılsam diye geçmişe döndüğüm o gece, yüzlerce şarkı dinleyip tekrar anılarımın canlanması oldu. Ara ara insanın kendine gelmesi için bu konsepti yapmak lazım belki de. 
    17-10-2017, Saat: 21:13

SiruSho

Üye Grubu

Mansur Ark ile 2004 Polonya Blue Cafe'nin solisti Tatiana 'nin seslerini benzetenler? Lutfen su listeye ;
    Bendeniz
    Hulya Avsar
    Benimki
    Seda Sayan
    Sibel Alas'tan bi seyler gelsin

(Son Düzenleme: 17-10-2017, Saat: 21:39, Düzenleyen: SiruSho.)
    17-10-2017, Saat: 21:37

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

Yapma Tayfun.. Tamam Aşkın Nur Yengi'nin ilk albümü bir efsanedir ama Haberci albümü de belirttiğin gibi kötü bir iş değil Smile Yorumumda bahsettiğim muhteşem eserler var o albümde. Taverna işi diyebileceğimiz tek şarkı Kanım Akmaz.. O da Fantaros'un coverı zaten
    17-10-2017, Saat: 21:44

taifung

Üye Grubu

Konu Sayısı : 4

Cvp: RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (17-10-2017, Saat: 21:44)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yapma Tayfun.. Tamam Aşkın Nur Yengi'nin ilk albümü bir efsanedir ama Haberci albümü de belirttiğin gibi kötü bir iş değil Smile Yorumumda bahsettiğim muhteşem eserler var o albümde. Taverna işi diyebileceğimiz tek şarkı Kanım Akmaz.. O da Fantaros'un coverı zaten

Valla ben o albümden sonra kadından soğudum yaaa. Sadece ilk albümü değil, Aşkın'nın ilk albümleri genel olarak belli bir çıtanın üstüydü bana göre. Bu albümde Selami Şahin'den falan da bişeyler okumuştu sanırım. Bi de o gel yabaniiii gör halimiii diye bir olay vardı ki, çıktığında kapatırdım falan. 

Bilmem işte bendeki etkisi oyduSmile İlmek ilmek örülen bir kariyerin yıkılışı. Mesela Gülşen de bunun tam tersidir. Boktan bir başlangıcın ardından yükselen kalite..
    17-10-2017, Saat: 21:50

suioeir

Üye Grubu

Gülşen'i duyunca yine geldim Smile 2004 yılında çıkardığı 'Of Of' şarkısı ve aynı adlı albümü Gülşen'in miladıdır. Sonrasında gelen Yurtta Aşk Cihanda Aşk albümüyle pop müzikte iddialı olduğunu kanıtlamaya başladı. Bu hızlı yükselişin ardından biraz duruldu ama sonra 'Önsöz' albümünü çıkardı . Bu albüm, sonrasında gelecek muhteşem 2 albümün bir önsözü gibiydi. 2013'de Beni Durdursan Mı? dedi ve gerçekten Gülşen artık durdurulamayacak kadar hızlı koşuyordu. Ve Bangır Bangır! Şarkı atlamadan dinlediğim nadir albümlerdendir. Seviyorum ve çok daha iyi yerlerde görmek istiyorum onu. Kalemi güçlü olan muvaffak oluyor işte.
    17-10-2017, Saat: 22:40

aksizi

Yasaklı Kullanıcı Grubu

Sanırsın Madonnadan bahsediyor sadece Gülsen...........

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    17-10-2017, Saat: 22:42

suioeir

Üye Grubu

(17-10-2017, Saat: 22:42)aksizi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırsın Madonnadan bahsediyor sadece Gülsen...........

Kes sesini Çekiç
    17-10-2017, Saat: 22:51

Barlo

Üye Grubu

Konu Sayısı : 105

Rep Puanı: 4

(17-10-2017, Saat: 21:37)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Lutfen   su listeye ;

Seda Sayan
    gelsin

Organzatör engeline takıldı, yazıklar olsun.  Çekiç
    17-10-2017, Saat: 23:00

aksizi

Yasaklı Kullanıcı Grubu

(17-10-2017, Saat: 22:51)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (17-10-2017, Saat: 22:42)aksizi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırsın Madonnadan bahsediyor sadece Gülsen...........

Kes sesini Çekiç

Konum atıyorum gel, kes hihihi

Legolas

Üye Grubu

O değil de Gülşen de Ordulu. Üstelik aynı koydeniz. Köylüm olur kendisi.

Uluhandro

Üye Grubu

(17-10-2017, Saat: 23:00)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O değil de Gülşen de Ordulu. Üstelik aynı koydeniz. Köylüm olur kendisi.

Soner Arıca da Fatsa'lı Smile
    17-10-2017, Saat: 23:03

suioeir

Üye Grubu

Benim annem de Ünye'li Smile
    17-10-2017, Saat: 23:05

Legolas

Üye Grubu

(17-10-2017, Saat: 23:03)Uluhandro Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (17-10-2017, Saat: 23:00)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O değil de Gülşen de Ordulu. Üstelik aynı koydeniz. Köylüm olur kendisi.

Soner Arıca da Fatsa'lı Smile

Evet Kadir Inanir'in yeğeni.

Gulsen gercekten koylum ciddiyim!
    17-10-2017, Saat: 23:07

Uluhandro

Üye Grubu

Benim annem de Malatya'lı nolmuş yani Smile
    17-10-2017, Saat: 23:08

Legolas

Üye Grubu

(17-10-2017, Saat: 23:05)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim annem de Ünye'li Smile

Ayh! Yorum yapsana sen! Çekiç
    17-10-2017, Saat: 23:08

SiruSho

Üye Grubu

Fonda Hekimoğlu türküsü duyar gibiyim ;p

17-10-2017, Saat: 23:46

suioeir

Üye Grubu

(17-10-2017, Saat: 23:08)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (17-10-2017, Saat: 23:05)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim annem de Ünye'li Smile

Ayh! Yorum yapsana sen! Çekiç

90'larda ben çocuktum. Siz daha iyi bilirsiniz. Sen önden buyur.
    17-10-2017, Saat: 23:53

Legolas

Üye Grubu

(17-10-2017, Saat: 23:53)suioeir Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (17-10-2017, Saat: 23:08)Legolas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayh! Yorum yapsana sen! Çekiç

90'larda ben çocuktum. Siz daha iyi bilirsiniz. Sen önden buyur.

Biz de amca, dayı değildik sonuçta. Küçül de cebime gir. Tai
    17-10-2017, Saat: 23:58

pookito

Üye Grubu

01-ZEYNEP-HADİ HADİ: Tabii Zeynep de olmalı 90lı yıllar şarkılarının arasında. Yani teşekkür ederiz çılgın ve neşeli bir açılış için. Ama ben sıradaki şarkıları daha çok merak ettim =D=D Yaşasın kötülük

02-SİMA-HERŞEYE RAĞMEN: O yıllarda klibiyle beni çok etkilerdi. Hayran olurdum. Hani turuncu ceketi var ya. Onu da çok beğenirdimSmile Çok yakıştırırdım. Kesinlikle 90ların güzel şarkılarından =)

03-AYLİN LİVANELİ-HADİ GEL UZATMA: Enteresan bir havası vardı Aylin Livaneli'nin. Gizemli ve biraz deli bir hava. Hep öyle hissettim. Sanki bu şarkısının klibinde Zuhal Olcay'ın küçük kız kardeşi gibi. 

04-SERTAB ERENER-YARA: "Sertab Gibi" En özel albümlerinden biri Sertab Erener'in. Albümün kapağından şarkılarının samimiyetine kadar tamamen Sertab'ı yansıtan özel bir albüm. Bu şarkı da güzel şarkılarından.

05-CARTEL-CARTEL: Daha kült bir şarkı olamaz sanırım 90lardan. Akıllıca bir seçim =D Kutlarım

06-DEMET AKALIN-SEBEBİM: Şimdiki şarkılarından çok daha güzel ve duygu yüklü bir şarkı bu. İyi ki çıkmış bu şarkı kendisinden o zamanlar. Ağzını dikiş makinesiyle dikmeli ama. Yine de söylemeden geçemeyeceğim. Birbirinden alakasız kıyafetler yerine de üzerine düzgün bir şeyler dikmeli artık. Artık yeter Demet =D

07-KAYAHAN-AŞK BAYRAKLARI: Kayahan ustamız kendine has sözleriyle ve müziğiyle coştururken... =)

08-GÖKSEL-GÖNÜLLÜ YAZILDIM: Böyle bir masumiyet olabilir mi? 90lı yılların en masum, en naif şarkılarından 1. si.

09-NEZİH ÜNEN-ÇİNGENE YÜREĞİM: Nezih Ünen bence bir cevherdi. Kalite şarkılar, klipler ve hatta enigmatik ritmlerle Yeşim Vatan'ın şuh sesiyle bir "Yasak Elma" projesi. Kesinlikle çok daha fazla güzellikler, "özel"likler katmalıydı. Çok isterdim.

10-GÜLŞEN-SAZ MI CAZ MI: Bence güzel bir seçim Gülşen'den. O zamanlar da ilgimi çekerdi sesi ve şarkılarıyla. Halen de merakla takip ediyorum nasıl güzel işler çıkacak diye. Hadise'ye "Superman" gibi bir şarkı yapsa keşke de Hadise bir kendine gelse ve hatta tekrar kendini bulsa diyorum

11-SONER ARICA-HADİ BENİ ÖLDÜR: Soner Arıca'nın bildiğim bir şarkısı vardı ve nedense hep öyle gitti. o da "Deniz Gözlüm" idi. Az ve öz olarak nedense içimi acıtan şarkılardan biridir "Deniz Gözlüm"... Bu şarkısını da ilk kez dinledim.

12-CANDAN ERÇETİN-KAYBETTİK BİZ: Bu şarkıyı seçen arkadaş çok gıcık olacak bana ama neden bu şarkısı dedim kendi kendime. Cool Candan'ımızın o kadar güzel şarkıları var ki aslında seçim yapmak da zor. Çok doğal ve esprili bir çocukla tanışmıştım Lüleburgaz'da kısa bir süre yaşadığım dönemde. Candan Erçetin'in bir evi varmış onların orda. Çocukluğundan beri tanırmış onu; ama Candan'ın yanına yaklaşılmazmış ve kimseye yüz vermezmiş. "Bizim orda kimse sevmez onu. Suratsız kadın" falan demişti. Ama nasıl komik anlatıyor ve benim gözümden bildiğiniz yaşlar fışkırmıştı =D 

13-AYŞEGÜL ALDİNÇ-AFFETME BENİ: Ayşegül Aldinç sevdiğim kadınlardan. Kendine has bir kişilik ve sesi, yorumu da bir o kadar kendine has. O albümden "Anladım Ben Seni" en sevdiğim şarkısı. Hatta acaba onunla mı katılsam diye aklımdan da geçmişti. 

14-FATİH ERDEMCİ-BEN ÖLMEDEN ÖNCE: Kasetini almıştım o zamanlar. Bu şarkısı fena patlamıştı. Ama bu şarkı zaten melankoliye eğilimli olan beni mutsuz etmeye başlamıştı ve kısa bir süre sonra o kaseti teype takasım gelmemeye başlamıştı.

15-GÖKHAN KIRDAR-GECE MELEK VE BİZİM ÇOCUKLAR: Ne naif adam Gökhan Kırdar değil mi. Sözleri ve müziğiyle hissettiriyor bunu.

16-AŞKIN NUR YENGİ-YALAN DOSTLAR: Aşkın Nur Yengi de 90ların en özel aromalarından bence. Ama istemsiz olarak keşke şu şarkısı olsaymış diyorum kendi kendime. "Sevgiliye" albümü benim için bir efsane...

17-FATİH ERKOÇ-CEFALAR: Bu adamın yüzüne bakınca ve sesini duyunca iyi bir ruhu olduğunu hissetmişimdir hep. 1999 yılında çıkarmış olduğu albümde kasetinin kapağında duygu ve düşüncelerine yer vermişti. Öyle içten gelerek ve güzel duygularla ifade etmiş ki düşüncelerini o albümüyle ilgili. Çok etkilenmiştim. Nasıl düzgü bir adam, bir insan demiştim. O duyguyu veriyor insana. Sound olarak da çok başarılı bulurum o albümünü. Bu arada kasetlerin kapaklarına ayrı bir özen gösterirdim. Adımı mutlaka yazardım ve aldığım tarihi. Sonra kısa kısa notlar yazardım. Albüm içerisinde en sevdiğim şarkıların olduğu yerlere de bir şeyler karalardım. Bu arada kaseti aldığımda kapağında şarkı sözleri yazmıyorsa üzülürdüm. Hatta kaset alırken kenarlarından bakardım kasetin kapağındaki sayfalar nasıl az mı çok mu diye. Heyecanlanırdım kaset alınca. Nedense kaset demek mutlu etti beni birden buraya yazınca. Kaset kaset kaset kaset ... 

18-MANSUR ARK-MAALESEF: Bir şey desem ayıp olur mu bilmiyorum ama. Mansur Ark bana komik gelirdi hep ve ses rengi de öyle. Bi komik, şaşkın geliyor bu adam bana.

19-DENİZ ARCAK-ELLER ALDATIR: Ne şen şakrak ne doğal, şeker bi kadındır Deniz Arcak. En sevdiğim kadınlardan biri. Ama bu şarkısı; daha girişiyle canımı acıtır ve nakaratıyla fırlatır atar beni bir yerlere. Bir de "Vurur" şarkısı fena vurur beni. Bir de "Şam Şeytanı" var. O ise beni kendi kendime güldürür. Deniz Arcak'la delirmecelerSmileSmile

20-SONAT BAĞCAN-NEREYE GİDİYORSUN: Ben ilk kez dinledim galiba bu şarkıyı. Kendi kendimi rezil mi ediyorum acaba. Ama gerçekleri söylemek istedim.

21-EZGİNİN GÜNLÜĞÜ-LEYLA: Burnumun direği, gözlerim, kalbim... Birbirine sokuyor hepsini Ezginin Günlüğü. Bunu en iyi başaranlardan. O kadar çok şarkısı var ki dinleyip dinleyip ağladığım. Kendi kendime. Her zamanki gibi =) Kendi kendime...
    Ve bu şarkısını çok ama çok severim. Smule'da da söylemiştim =) En son teyzemle gitmiştik konserine ve bu şarkısını yeni vokalistleriyle söylemişlerdi ve seyircilerin de eşlik etmesini rica etmişlerdi. O zaman da hafif utanarak ve bir yandan o anların tadını çıkarmaya çalışarak eşlik etmiştim.

22-GÖKTAN-EFSANE: Seçen arkadaşım bana kızacak belki ama "Mevsimler" olsaydı keşke dedim içimden... Göktan'ın temsili o şarkıdır bende. Çok severim

23-BURCU GÜNEŞ-AŞK YARASI: Kasetini alıp çevire çevire dinlemiştim o zamanlar. Ve bu şarkısı da çok güzeldi. Kırmızı mini elbisesiyle konuk şarkıcı olarak televizyonda bir yarışma programına katılmıştı o zamanlar. "Seç Bakalım" mıydı acaba. "Alimallah" şarkısıyla parıl parıl parlamıştı. O zaman tanımıştım onu ve ne kadar güçlü bir ses ve ne kadar iddialı giyinmiş diye düşünmüştüm. Çok etkilenmiştim ve tabii koşarak kasetini aldım muhtemelen.

24-FİKRET KIZILOK-FARKETMEDEN: O zamanlar hiç dinlemediğim isimlerden. Halbu ki değerli bir isim. Sonradan anladım. "Güneşin Aynasında" mesela. Her defasında hayran olduğum bir şarkıdır. 

25-DENİZ SEKİ-YETER Kİ SEV: Günah keçisi Denizciğim. Mektup bile yazdım hapisteyken. Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne yolladım. Hatta "bir de cevap geliyormuş Deniz Seki'den" diye hayal etmiştim. "Mertciğim teşekkür ederim güzel düşüncelerin için. Sizlerle daha güçleniyorum." falan diye yazdığını=D Özellikle "Anlattım" albümünden bahsetmiştim mektubumda. O yıllarda walkmaniyle bir bütün olarak yaşayan bir ergen olarak o albümünü baştan sona ezberlemiştim. "Yeter Ki Sev" ise ilk albümünden amacına ulaşan ve Deniz Seki'yi parlatan şarkılarından biriydi.

26-EMEL MÜFTÜOĞLU-KORKUYORUM: Afacan Emel Müftüoğlu'nun en özel ve güzel şarkılarından biri. Deniz Seki'den sonra Emel Müftüoğlu'nun gelmesi de güzel olmuş. İki kadim dost art arda =)
    (Son Düzenleme: 18-10-2017, Saat: 00:07, Düzenleyen: pookito. Sebep: "engimatik"=D )
    18-10-2017, Saat: 00:00

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - FİNAL Barlo 43 18,135 08-11-2017, Saat: 22:16
    Son Yorum: Ozzy
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE Barlo 21 10,011 05-11-2017, Saat: 21:16
    Son Yorum: Barlo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.