• Ana Sayfa
  • Portal
  • Üye Listesi
  • Yönetim Kadrosu
  • Forum İstatistikleri

•  
    Konuyu Oyla:
    • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET

SiruSho

Üye Grubu

Konu Sayısı : 0

Rep Puanı: 2

Cvp: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    Bitti mi,bitmedi. Ikinci semi finalde gorusmek üzere. Cidden 2. Semi final vardı ne oldu o [emoji23]

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    (Son Düzenleme: 16-10-2017, Saat: 15:49, Düzenleyen: SiruSho.)
    16-10-2017, Saat: 15:48

Uluhandro

Üye Grubu

Rep Puanı: 7

(16-10-2017, Saat: 15:48)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bitti mi,bitmedi.  Ikinci semi finalde gorusmek üzere. Cidden 2. Semi final vardı  ne oldu o [emoji23]

Öncelikle ilk yarı finali oylayıp bitirelim daha sonra da ikinci yarı final paketini açıklayacağım..
    16-10-2017, Saat: 16:11

Uluhandro

Üye Grubu

RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    1994

1 Ocak 1994NAFTA (Kuzey Amerika Ülkeleri Serbest Ticaret Anlaşması) yürürlüğe girdi.
    3 Ocak 1994Tupolev TU-154 tipi bir Rus yolcu uçağı kalkışından hemen sonra Irkhutsk'da (Rusya) düştü: 125 kişi öldü.
    5 Ocak 1994Doç.Dr. Fikret Başkaya, Paradigmanın İflası adlı kitabından dolayı 20 ay hapis cezasına çarptırıldı.
    14 Ocak 1994Bill Clinton ile Boris Yeltsin, füzelerin herhangi bir ülkeye hedeflenmesine son verilmesi ve Ukrayna'nın nükleer silah stoğunun yok edilmesi üzerinde anlaştılar.
    14 Ocak 1994Dört şehirlerarası yolcu otobüsüne yerleştirilen bombaların patlaması sonucu 3 kişi öldü, 17 kişi yaralandı. Eylemleri PKK'nın (Kürdistan İşçi Partisi) askeri kanadı ARGK (Kürdistan Halk Kurtuluş Ordusu) üstlendi.
    17 Ocak 1994Güney Kaliforniya'da 6,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi: 61 kişi öldü, 20 milyar dolar hasar olduğu tahmin ediliyordu.
    17 Ocak 199421 Ocak'ta fırlatılması planlanan ilk Türk uydusu Türksat 1A'yı taşıyacak Arien füzesi arızalandı. Fırlatma işlemi 10 gün ertelendi.
    23 Ocak 1994Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel "Kürt Devleti olgusuna hazırlıklı olmalıyız" dedi.
    24 Ocak 1994Türkiye'nin ilk haberleşme uydusu TÜRKSAT-1, fırlatıldıktan 12 dakika 12 saniye sonra okyanusa düştü.
    23 Şubat 1994Cep telefonu şebekeleri hizmete açıldı.
    4 Mart 1994Gazeteci Hıncal Uluç, İstanbul Levent'teki bir benzincide uğradığı silahlı saldırıda bacağından yaralandı. Saldırganların kaçtığı otomobilin yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Alaattin Çakıcı'nın eşi Uğur Çakıcı'ya ait olduğu belirlendi.
    16 Mart 1994TBMM tarafından dokunulmazlıkları kaldırıldıktan sonra gözaltına alınan 5'i DEP'li 6 milletvekili, TCK'nın 125. maddesine muhalefet ettikleri gerekçesiyle DGM'ye sevk edildi. Vatana ihanetle suçlanan milletvekilleri, 17 Mart'ta tutuklanarak cezaevine konuldu.
    17 Mart 1994Demokrasi Partisi, DEP milletvekilleri Hatip Dicle, Leyla Zana, Orhan Doğan, Ahmet Türk ve Sırrı Sakık ile bağımsız milletvekili Mahmut Alınak, Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından tutuklandı.
    23 Mart 1994Meksika başkan adayı Luis Donaldo Colosio, seçim hazırlıkları sırasında düzenlenen bir suikast sonucu öldürüldü.
    23 Mart 1994Aeroflot tipi bir yolcu uçağı Sibirya'da düştü: 75 kişi öldü.
    27 Mart 1994Eurofighter Typhoon ilk test uçuşunu yaptı.
    5 Nisan 19945 Nisan Ekonomik Önlemler Paketi uygulamaya konuldu.
    6 Nisan 1994Ruanda Devlet Başkanı Juvenal Habyarimana ve Burundi Devlet Başkanı Cyprien Ntaryamira'nın bindikleri uçak, bir roket saldırısı sonucu düştü. Suikastın ardından Hutu ve Tutsi kabileleri arasında çıkan çatışmalar, yaklaşık 1 milyon kişinin katledilmesiyle sonuçlandı.
    13 Nisan 1994Radyo-Televizyon Üst Kurulu kuruldu.
    13 Nisan 1994Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın partisinin grup toplantısında, "RP'nin iktidara gelmek için sert mi yumuşak mı, kanlı mı yoksa tatlı mı olacak, buna 60 milyon karar verecek" ifadesini kullanması tepkilere yol açtı.
    14 Nisan 1994ABD jetleri, Irak'ın kuzeyinde, üç Türk subayının da bulunduğu iki helikopteri yanlışlıkla düşürdü.
    15 Nisan 1994İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin seçim sonrası ilk toplantısı, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fatiha okumasıyla başladı.
    15 Nisan 1994Dünyanın en geniş kapsamlı ticaret antlaşması olan GATT, 120 ülkenin imzasıyla kabul edildi.
    16 Nisan 1994Kamuoyunda "RTÜK Yasası" diye bilinen Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkındaki Kanun" Meclis'de kabul edildi.
    23 Nisan 1994Gagauzya kuruldu.
    26 Nisan 1994Bir Çin Halk Cumhuriyeti uçağı Japonya'da düştü ve 264 kişi öldü.
    26 Nisan 1994Güney Afrika Cumhuriyeti'nde ilk çok ırklı seçimler yapıldı. Oyların yüzde 62'sini alan Nelson Mandela liderliğindeki Afrika Ulusal Kongresi seçimlerin galibi oldu.
    27 Nisan 1994Güney Afrika'da siyahi vatandaşların da oy verebildiği ilk demokratik seçimler yapıldı.
    4 Mayıs 1994Filistin Kurtuluş Örgütü ile İsrail, Batı Şeria ve Gazze'de yaşayan Filistinlilere özerklik verilmesini öngören antlaşmaya imza attı.
    5 Mayıs 1994Naim Süleymanoğlu, Çek Cumhuriyeti'nde yapılan Avrupa Halter Şampiyonası'nda 64 kiloda dünya rekoru kırarak üç altın madalya aldı.
    10 Mayıs 1994Güney Afrika Cumhuriyeti'nin ilk siyah devlet başkanı Nelson Mandela göreve başladı.
    12 Mayıs 1994Kayıp olan Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Erdoğan, başına iki kurşun sıkılmış halde ölü bulundu.
    13 Mayıs 1994Eski İstanbul Su ve Kanalizasyon İşletmesi (İSKİ) Genel Müdürü Ergun Göknel, klor yolsuzluğu davasında 8 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
    17 Mayıs 1994Türkiye ekonomisi, 14 yıl aradan sonra yeniden IMF denetimine girdi.
    21 Mayıs 1994Hacda şeytan taşlama sırasında izdiham çıktı: Yedisi Türk olmak üzere 185 hacı öldü.
    4 Haziran 1994İki heykeli, Türk örf ve adetlerine uygun olmadığı gerekçesiyle kaldırtan Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, "böyle sanatın içine tükürürüm" dedi.
    7 Haziran 1994Sosyetenin ünlü ismi Ayşegül Tecimer, tarihi eser kaçakçılığından gözaltına alındı.
    15 Haziran 1994İsrail ve Vatikan tam diplomatik ilişki anlaşmasına vardı.
    4 Temmuz 1994Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği Müsteşarı Ömer Haluk Sipahioğlu Atina'da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü. Suikastı 17 Kasım örgütü üstlendi.
    8 Temmuz 1994Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim İl Sung öldü.
    16 Temmuz 1994Shoemaker-Levy 9 kuyrukluyıldızının parçaları Jüpiter gezegenine çarptı.
    25 Temmuz 1994Ürdün Kralı Hüseyin ile İsrail Başbakanı İzak Rabin savaş durumunu sona erdiren deklarasyonu imzaladılar.
    9 Ağustos 1994Aydın Doğan Hürriyet grubunu satın aldı.
    10 Ağustos 1994İlk Türk uydusu " TÜRSAT 1-B" uzaya fırlatıldı.1780 kilogram ağırlığındaki uydunun ömrü 13 yıl. Uydunun 11 kanalı Türk özel televizyonlarına ayrıldı.
    10 Ağustos 1994Türkiye’nin ilk uydusu Türksat 1B, Fransız Guyanası’ndaki Kourou Üssü’nden fırlatıldı. Böylece Türkiye, uzayda uydusu olan 18 ülke arasına girdi.
    16 Ağustos 1994Starmax Televizyonu yayın hayatına başladı.
    16 Ağustos 1994Çakal Carlos, 16 Ağustos 1994 tarihinde Sudan ve Fransız Gizli Servisi'nin düzenlediği operasyonla yakalandı.
    18 Ağustos 1994Halk Bankası, terörle mücadelede sakat kalan gazilerin kendi işyerlerini açabilmeleri için Malul Gazi Destek Kredisi uygulaması başlattı. Genel Müdür Cihan Paçacı, kişi başına 200 milyon lira limitle açılacak kredilerin, bir yılı ödemesiz 2 yıl vadeli ve yüzde 40 faizli olduğunu açıkladı.
    28 Ağustos 1994İstanbul'da yapılan Dünya Güreş Şampiyonası'nda Serbest Güreş Milli Takımı 28 yıl sonra dünya birincisi oldu.
    29 Ağustos 1994Yavuz Özkan'ın yönettiği "Bir Sonbahar Hikayesi" filmi İskenderiye 10. Uluslararası Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu ve en iyi senaryo ödüllerini aldı.
    2 Eylül 1994Halterci Naim Süleymanoğlu'na, Uluslararası Olimpiyat Komitesince ''Yüzyılın En Güçlü Sporcusu Ödülü'' verildi.
    22 Eylül 1994Engin Civan'ı vurduğu iddia edilen Davut Yıldız, polis tarafından yakalandı.
    28 Eylül 1994Modern deniz tarihinin en büyük kazası yaşandı ve M/S Estonia feribotu Baltık Denizi'nde battı; 852 kişi öldü.
    28 Eylül 1994Estonya feribotu; hava koşulları nedeniyle Baltık denizinde battı; 912 kişi öldü.
    29 Eylül 1994Eski Adalet Bakanı ANAP'lı Mehmet Topaç, Ankara'daki avukatlık bürosunda, yasadışı Dev-Sol örgütü üyesi oldukları iddia edilen 4 kişinin silâhlı saldırısı sonucu öldü.
    10 Ekim 1994İlk Türk uydusu " TÜRSAT 1-B" uzaya fırlatıldı. 1780 kilogram ağırlığındaki uydunun ömrü 13 yıl. Uydunun 11 kanalı Türk özel televizyonlarına ayrıldı.
    14 Ekim 1994Nobel Barış Ödülü Yaser Arafat, İzak Rabin ve Şimon Peres'e verildi.
    16 Ekim 1994Türk asıllı Alman vatandaşları Leyla Onur ile Cem Özdemir, Almanya parlamentosuna milletvekili seçildi.
    26 Ekim 1994İsrail ve Ürdün arasında Barış Antlaşması imzalandı.
    31 Ekim 1994İstanbul Bilgi Üniversitesi kuruldu.
    3 Kasım 1994Türkiye ile İsrail arasında teröre karşı işbirliği anlaşması imzalandı.
    5 Kasım 199445 yaşındaki George Foreman, Michael Moorer'ı nakavt ederek en yaşlı ağır sıklet boks şampiyonu oldu.
    9 Kasım 1994Aziz Nesin "Uluslararası Basın Özgürlüğü Ödülü"nü aldı. Ödülü, merkezi New York'ta bulunan Gazetecileri Koruma Komitesi verdi.
    19 Kasım 1994Halil Mutlu Dünya Halter Şampiyonası'nda 7 dünya rekoru kırarak, 3 altın madalya kazandı. Naim Süleymanoğlu 64 kiloda 5 dünya rekoru kırarak, 3 altın madalya, Fedai Güle de 70 kiloda iki dünya rekoru kırarak 2 altın madalya elde etti.
    20 Kasım 1994Dünya Halter Şampiyonası'nda Naim Süleymanoğlu 64 kiloda 5 dünya rekoru kırdı ve 3 altın madalya aldı.
    20 Kasım 1994Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, RTÜK, özel radyo ve televizyonlarda 900'lü hat reklamlarını yasakladı.
    24 Kasım 1994Galatasaray FC Barcelona'yı 2-1 yendi; kutlamalarda 3 kişi öldü.
    10 Aralık 1994Yaser Arafat, Shimon Perez ve Yitzhak Rabin Nobel Barış Ödülü’nü aldılar.
    11 Aralık 1994Tek yanlı olarak bağımsızlığını ilan eden Çeçenistan’a Sovyetler Birliği yüzlerce tank ve askerle girdi.
    11 Aralık 1994Başbakan Tansu Çiller "Ne mutlu Türkiye vatandaşıyım diyene" dedi.
    12 Aralık 1994Fikri Sağlar Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) genel sekreterliğinden istifa etti. Sağlar, terörle mücadele yasa tasarısının yasalaşmaması nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.
    14 Aralık 1994Demokrasi Partisi (DEP) avukatlarından Av. Faik Candan öldürülmüş olarak bulundu.
    17 Aralık 1994Yeni Yüzyıl gazetesi yayın hayatına başladı.
    20 Aralık 1994Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonuna üye memurlar, hükümetin önerdiği maaş zammını protesto için tüm yurtta iş bıraktı.
    22 Aralık 1994Yeni Demokrasi Hareketi aynı adla partileşti; genel başkanlığa Cem Boyner seçildi.
    24 Aralık 1994Cumhuriyet Halk Partisi ve Sosyal Demokrat Halkçı Parti birleşme kararı aldı.
    26 Aralık 199437 aydının Madımak otelinde yakılmasıyla ilgili Sivas davası sonuçlandı. Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi 22 sanığa verilen idam cezasını 15'er yıl ağır hapis cezasına çevirdi. Mahkeme, Aziz Nesin'in halkı tahrik ettiğini ve olayların çıkmasına yol açtığını öne sürdü.
    29 Aralık 1994Türk Hava Yolları'nın Mersin uçağı Van seferini yaparken düştü; 59 kişi öldü, 22 kişi yaralı.
    16-10-2017, Saat: 16:13

SiruSho

Üye Grubu

Turkiye'nin ilk teklisi 8.15 Vapuru piyasaya cikti.

16-10-2017, Saat: 16:34

Legolas

Üye Grubu

Rep Puanı: 4

Bir Burcu Güneş fani olarak soruyorum sizlere. Kim seçti Burcu'mu? Benden başka kimmmmmmmmmm?  Tai

Burcu Güneş MSC'de ilk ve son kez 2006'da yarışmıştı Yansın Geceler ile. 6. olmuştum 34 şarkı arasından. Daha sonra da kimse seçmedi onu. Şimdi gerçekten merak ediyorum canına susayan bu sahisi. Çekiç

12mi alır mi? Göreceğiz  Çekiç
    16-10-2017, Saat: 19:39

Legolas

Üye Grubu

Nezih Ünen  - Çingene Yüreğim 
    Aylin Livaneli - Hadi Gel Uzatma

Bunlar da yarışmıştı daha önceki MSC 'lerde. Hatta Aylin Livaneli sonuncu olmuştu. Big Grin

Kimse Seyyal Taner seçmemiş. Ben biri seçer diye  seçmemiştim. Pişman oldum şuan. Sad
    16-10-2017, Saat: 19:47

volcano

Üye Grubu

Rep Puanı: 1

Geçenlerde Nazan Öncel'in "Dillere Düşeceğiz Seninle" videosunun altındaki yorumlara baktım, ergenin biri "ne biçim söylüyor bu kadın yeaa, Gülşen foreveeeer" diye yazmış. Öbürü de "Gülşen'in şarkısını okumuş, ne ilginç" diye de eklemiş. Böyle ilginç doksanlar anıları da var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    16-10-2017, Saat: 22:24

suioeir

Üye Grubu

Rep Puanı: 3

(16-10-2017, Saat: 22:24)volcano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçenlerde Nazan Öncel'in "Dillere Düşeceğiz Seninle" videosunun altındaki yorumlara baktım, ergenin biri "ne biçim söylüyor bu kadın yeaa, Gülşen foreveeeer" diye yazmış. Öbürü de "Gülşen'in şarkısını okumuş, ne ilginç" diye de eklemiş. Böyle ilginç doksanlar anıları da var.

Nazan Öncel baş tacı ama Gülşen de o şarkının hakkını gayet iyi vermişti. Hakeza Sarışınım, Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam Gülşen'le yeniden kanatlanmış şarkılardır.
    O yorum yapanları ise yorumsuz bırakıyorumSmile Kendi hallerine bırakmak lazım
    (Son Düzenleme: 16-10-2017, Saat: 23:42, Düzenleyen: suioeir.)
    16-10-2017, Saat: 22:33

SiruSho

Üye Grubu

Deniz Arcak Elkler Aldatır da yarışmıştı ama umrumda mı baştacıdır.
    16-10-2017, Saat: 22:45

Hysteria

Üye Grubu

Konu Sayısı : 21

Rep Puanı: 8

Arkadaşlar, malumunuz benim Sabotage ile kazandığım MSC'de sıfırladık ve adını da Zero koymuştuk. Açık açık da yazdık yani, o yarıştı bu yarıştı takılmayın, içinizden geliyorsa verin puanını gelmiyorsa vermeyin, ama yarışmıştı diye düşünmeyin hiç bir şarkıyı. Bide aaa şunu yollucaktım falan yazıyosunuz da, daha 2.yf var, belki orda çıkacak ? Yazdıığınız şarkı 2de çıkınca nolcak Tongue
    17-10-2017, Saat: 11:54

Yekaye

Admin Grubu

Rep Puanı: 0

Gönüllü yazıldım klişe olmuş

17-10-2017, Saat: 12:01

SiruSho

Üye Grubu

(17-10-2017, Saat: 11:54)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, malumunuz benim Sabotage ile kazandığım MSC'de sıfırladık ve adını da Zero koymuştuk. Açık açık da yazdık yani, o yarıştı bu yarıştı takılmayın, içinizden geliyorsa verin puanını gelmiyorsa vermeyin, ama yarışmıştı diye düşünmeyin hiç bir şarkıyı. Bide aaa şunu yollucaktım falan yazıyosunuz da, daha 2.yf var, belki orda çıkacak ? Yazdıığınız şarkı 2de çıkınca nolcak [emoji14]
    "Su sarkiyla katilacaktim" yazan oldu mu ben gormedim sen nerde gordun? "Bu sarkiyi dusunmustum" diyen oldu o da bendim. Sifitlama olayi da benim bildigim sadece o yarisma icin olmuştu. Madem sifirladik her seyi bi sonraki yarismada Behet Ghol midsm ile yarisicam ben ya da Take Me the Church [emoji2]

17-10-2017, Saat: 12:19

Hysteria

Üye Grubu

Yorumlarım şöyle;

01-ZEYNEP-HADİ HADİ; Gece gölgenin rahatına bak ???????????? :Big Grin
    Klip tam bir 90'lar. Bu konseptte herkese puan verme sözü verip, 0ı basıcam sanırım hahah
    Puanl gelmez gibi açıkçası benden ama buna

02-SİMA-HERŞEYE RAĞMEN; Finale çıkması gerekiyor kesinlikle. Güzel bir seçim seçene teşekkür ediyorum şahsen
    Klibin tatlılığı.....

03-AYLİN LİVANELİ-HADİ GEL UZATMA; Çok cover duruyo bu. Sanki başka dilde bi şarkıya türkçe sözler yedirilmiş gibi. bizim covermacalar tadında ... puan sanmıyorum ya 

04-SERTAB ERENER-YARA; Buram buram kalite kokmakta efenim. Finale kalmalı kesinlikle ama kazansın mı hayır [emoji1]
    çok bilinen bir isim kazansın istemiore ben 

05-CARTEL-CARTEL; bu çılgın kim çok merak ediyorum. Cem????? üzgünüm çok severim ama 0 puan.

06-DEMET AKALIN-SEBEBİM; kadın 90lar konseptinde bile varsa, artık Türk müziğinde gerçekten önemli bi hale gelmiş, kabul etmek gerek. Şimdiki şarkılarına göre çok güzel, ama sebebi 90ların klasiklerinden olması olabilir. Puan verebilirim buna.

07-KAYAHAN-AŞK BAYRAKLARI; ilk kez dinliyorum valla.melodi çok tanıdık,, bu başka bi yerde kullanıldı mı ya? hoş, kayahan yani, ne olabilir başka Wink

08-GÖKSEL-GÖNÜLLÜ YAZILDIM; başladıktan sonraki o aaaaaaaaah kısmı, direk 90lara ışınlıyor adamı [emoji1]

Klasikleşen, ama kim söylüyo asla bilinmeyen şarkı. Finalde olmalı kesinlikle.

09-NEZİH ÜNEN-ÇİNGENE YÜREĞİM; Gerçekten düşündüm ben bunu yollamayı.. aklımdaki 4-5 adaydan birisiydi. burda gördüğüme sevindim. finalde olmalı!

10-GÜLŞEN-SAZ MI CAZ MI; Caz.
    Neyse en azından be adam değil diyip gidiyorum buralardan

11-SONER ARICA-HADİ BENİ ÖLDÜR; direk soner arıca adın bahardı yollayacaktım, 2000lerin başı çıktı kahroldum :'( çocukluğumun şarkısıydı ahh ahh...  90lar konsepti olur da soner arıca olmaz mı. finale kalsın isterim, şarkı da çok hoş

12-CANDAN ERÇETİN-KAYBETTİK BİZ; çok kararsız bıraktı beni bu. bakalım nolcak

13-AYŞEGÜL ALDİNÇ-AFFETME BENİ; bu tam tayfunluk seçim  Öpücük finalde olması gerek sanki, off herkesi finale almak istiyorum asdfghjk

14-FATİH ERDEMCİ-BEN ÖLMEDEN ÖNCE; bir klasik... gerçekten klasiklerden uzak duracağım sanırım

15-GÖKHAN KIRDAR-GECE MELEK VE BİZİM ÇOCUKLAR; Atıf Yılmaz, Uzay Heparı, Candan, Bennu Yıldırımlar, Kaan Girgin..... Vay be bunu beklemiyodum burda bak. Puan kesin gelecek gibi benden

16-AŞKIN NUR YENGİ-YALAN DOSTLAR; Aşkın nur yenginin en güzel şarkılarındandır bence

17-FATİH ERKOÇ-CEFALAR; Güvenirdim duyguların dostluk kokan dokunuşlarına
    İnanırdım benim olan kalbin beni aldatmayacağına
    Ama şimdi çekiyorum yanlışların cefalarını

Fatih Erkoçsuz da olmazdı asla...

18-MANSUR ARK-MAALESEF; youtubeda alttaki yoruma kahkaha attım, "klibe sağlam para harcamışlar ama"
    yani, ehhh dedim.. puan çıkmaz sanırım

19-DENİZ ARCAK-ELLER ALDATIR; bu kadın gerçekten hak ettiği değeri görmedi ya. umarım burda da yf de elenmez

20-SONAT BAĞCAN-NEREYE GİDİYORSUN; bu kim, ilk kez duydum ilk kez dinledim izledim. klibin saçmalığı [emoji1]
    gül gibi adamı aldat, sonra nereye gidiyorsun? hahah ya da ben yanlış anladım klibi 
    şarkı fena değil, nakarat akılda kalıyor direk

21-EZGİNİN GÜNLÜĞÜ-LEYLA; Hüsnü Arkan'ı bu listeye koymak. Tam alpertoluk tam ozzylik bi hamle [emoji1]

22-GÖKTAN-EFSANE; bu adama hayranlığımı iyi bilir Ankara tayfası. o yüzden kesin ben zannedecekler hahah. Tüm şarkıları apayrı kalitedir. Sen şarkısı hayatımın şarkısıdır falan. Finale çıkmazsa kavga çıkarırım!

23-BURCU GÜNEŞ-AŞK YARASI; Seçimler genel manada memnun etti beni ya. tebriks herkese. burcu güneş soyadı gibi parlıyor yine. kazansa gıkımı çıkarmayağım şarkılardan.

24-FİKRET KIZILOK-FARKETMEDEN; gerçekten liste çok denk. elenen 13 ismin çoğu haksız elendi dicem ben şahsen. [emoji1]
    çok naif çok temiz şarkı

25-DENİZ SEKİ-YETER Kİ SEV; vay beeee.... nerden nereye dedim yine.
    puan yok ama denizcime benden. çok aman aman beğendiğim şarkılardan değil

26-EMEL MÜFTÜOĞLU-KORKUYORUM; ben de korkuyorum seni elemelerinden emel...
    (Son Düzenleme: 19-10-2017, Saat: 17:33, Düzenleyen: Hysteria.)
    17-10-2017, Saat: 12:38

Legolas

Üye Grubu

Cvp: RE: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (17-10-2017, Saat: 11:54)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, malumunuz benim Sabotage ile kazandığım MSC'de sıfırladık ve adını da Zero koymuştuk. Açık açık da yazdık yani, o yarıştı bu yarıştı takılmayın, içinizden geliyorsa verin puanını gelmiyorsa vermeyin, ama yarışmıştı diye düşünmeyin hiç bir şarkıyı. Bide aaa şunu yollucaktım falan yazıyosunuz da, daha 2.yf var, belki orda çıkacak ? Yazdıığınız şarkı 2de çıkınca nolcak Tongue

Yoksa onlardan biri sen misin Hüseyin. Big Grin
    17-10-2017, Saat: 12:38

Hysteria

Üye Grubu

(17-10-2017, Saat: 12:19)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (17-10-2017, Saat: 11:54)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, malumunuz benim Sabotage ile kazandığım MSC'de sıfırladık ve adını da Zero koymuştuk. Açık açık da yazdık yani, o yarıştı bu yarıştı takılmayın, içinizden geliyorsa verin puanını gelmiyorsa vermeyin, ama yarışmıştı diye düşünmeyin hiç bir şarkıyı. Bide aaa şunu yollucaktım falan yazıyosunuz da, daha 2.yf var, belki orda çıkacak ? Yazdıığınız şarkı 2de çıkınca nolcak [emoji14]
    "Su sarkiyla katilacaktim"  yazan oldu mu ben gormedim sen nerde gordun?  "Bu sarkiyi dusunmustum"   diyen oldu o da bendim.  Sifitlama olayi  da benim bildigim sadece o yarisma icin olmuştu. Madem sifirladik her seyi bi sonraki yarismada  Behet Ghol midsm ile yarisicam ben ya da Take Me the Church [emoji2]

o yarışmanın adı Zero'ydu ve tüm seçimler sıfırlandı. Daha sonra Uno geldi, en son tres yaptık hani falan. Zekana güveniyorum Alperim, çözebilirsin  Öpücük 

sana demedim zaten onu direk, genel olarak dikkat edin sonra 2.yf de çıkabilir manasında yazdım. yoksa ben de dedim bunu düşündüm diye yukarıda yorumumda, demek istediğim şu da vardı bu da vardı diye, listede olmayanları saymayalım sonra 2.de çıkabilir hani  Smile
    17-10-2017, Saat: 12:41

Hysteria

Üye Grubu

Açıklansın ben kimim görürsün, sen iyi buluyon Emrah beni, yine bulsana Big Grin
    17-10-2017, Saat: 12:42

Uluhandro

Üye Grubu

PART2

14-FATİH ERDEMCİ=BEN ÖLMEDEN ÖNCE
    Fatih Erdemci bir 90’lar efsanesidir bence.. Adam iki şarkıyla kastı kavurdu ortalığı bu ve ‘suçum değil’ damga vurdu dersek yanlış olmaz aslında.. Tek handikapı fazla bilindik olması.. Buna önem vermeyenler oy basarlarsa birinci olmaması için hiçbir sebep yok..

15-GÖKHAN KIRDAR=GECE MELEK VE BİZİM ÇOCUKLAR
    Bilmediğim bir şarkı daha.. Gökhan Kırdar’ı çok başarılı bulurum zaten müzisyenliği tartışılmaz bence.. Bu şarkıdaki hüznü çok sevdim.. Başarılı bir sonuç alır diye düşünüyorum..

16-AŞKIN NUR YENGİ=YALAN DOSTLAR
    Evet Aşkın Nur Yengi’nin Haberci albümü benim için 90’larda çıkmış en başarılı albümlerden biridir.. Hangi birini sayayım ki.. Haberci gibi bir slow.. keza Allah Şahit.. Benimsin gibi muhteşem bir düet.. Sana değmezmiş gibi bir hit.. Yabani… Bir benim ol diye pek kimsenin bilmediği muhteşem bir şarkı ve bu.. A2 şarkısıdır hatta ‘yalan dostlar’ bu listede olmasına çok mutlu oldum gördüğümde.. Mutlaka finalde olmalı..

17-FATİH ERKOÇ=CEFALAR
    Hepimiz çekmişizdir yanlışlarımızın cefalarını.. Bu şarkı insanın iç hesaplaşmasını aktaran bir başyapıt doksanlara dair.. Fatih Erkoç’u tartışmaya gerek yok zaten. Finalde başarılar..

18-MANSUR ARK=MAALESEF
    Mansur Ark 90’ların en popüler isimlerindendi ama maalesef 2000’lere taşıyamadı kendini.. Bu şarkıyı da çok iyi hatırlıyorum ve ezbere söylüyorum dinlerken.. Handikapı çok bilindik olması…

19-DENİZ ARCAK=ELLER ALDATIR
    İşte bu da dinleyemediğim şarkılardan.. Diğeri de Soner Arıca’ydı.. Dediğim gibi yapmasınlar böyle şarkılar.. Bazen sözler en keskin bıçaktan daha keskin..

20-SONAT BAĞCAN=NEREYE GİDİYORSUN
    Dinleyince hatırladım bunu da.. Ne kadar uzun zaman olmuş dinlemeyeli.. Bu listede iş yapar mı bilemiyorum ama ben beğenerek dinlerdim ve hala da dinliyorum.. Nakarattaki eko olmasaymış keşke..

21-EZGİNİN GÜNLÜĞÜ=LEYLA
    Ezginin Günlüğü’nü çok severim ve bu listede görmek çok güzel.. Bu da sevdiğim eserlerinden.. Bunca pop şarkının içinde ezilmez umarım.. Tek handikapı 90’lar kokmaması..

22-GÖKTAN=EFSANE
    Göktan’ın bu albümü cidden efsanedir.. Tohum ve Sezen söylüyordu albümün diğer hitleri.. Bu şarkı da 90’ların efsanelerinden.. Handikapı bilindik olması ama işte dikkat edilir mi bu duruma bilinmez.. Ben şahsen etmem gibi bu şarkıda..

23-BURCU GÜNEŞ=AŞK YARASI
    Burcu Güneş kendini 2000 li yıllara taşıyabilenlerden oldu.. Alimallah şarkısıyla çıkış yapmıştı diye hatırlıyorum. Bu kadının sesindeki güç muhteşem.. Bu şarkısı da çok iyi ve güçlü. Handikapı bilindik olması.. Umarım başarılı bir sonuç alır

24-FİKRET KIZILOK=FARKETMEDEN
    Fikret Kızılok’u 90’lar olarak değerlendirmemek lazım aslında, zira büyük müzisyen ve 90’larda son ürünlerini verebildi sadece.. Bu da Fikret Kızılok tarzını yansıtan yumuşacık bir şarkı..

25-DENİZ SEKİ=YETER Kİ SEV
    Deniz Seki’nin ilk albümünden olması lazım. Bu kadının da Anlattım ve Şeffaf albümleri benim için çok önemli ve özeldir.. Bu da çok eğlenceli şarkılarından..

26-EMEL=KORKUYORUM
    Bu da 90’lar efsanelerinden. Handikapı çok bilindik olması.. Klibi o zamanlar ne kadar cesur işler yapılabildiğini gösterir nitelikte.. Bendeniz/Güvendiğim dağlara kar yağdı, Orhan Atasoy/Gemiler ile birlikte eşcinsel öğeler taşıyan kliplerden biri.. Ha bir de Ünlü’nün Rüya şarkısı var.. Başka barsa ben bilmiyorum…
    17-10-2017, Saat: 12:48

SiruSho

Üye Grubu

RE: Cvp: MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - SOHBET & MUHABBET
    (17-10-2017, Saat: 12:41)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
    (17-10-2017, Saat: 12:19)SiruSho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Su sarkiyla katilacaktim"  yazan oldu mu ben gormedim sen nerde gordun?  "Bu sarkiyi dusunmustum"   diyen oldu o da bendim.  Sifitlama olayi  da benim bildigim sadece o yarisma icin olmuştu. Madem sifirladik her seyi bi sonraki yarismada  Behet Ghol midsm ile yarisicam ben ya da Take Me the Church [emoji2]

o yarışmanın adı Zero'ydu ve tüm seçimler sıfırlandı. Daha sonra Uno geldi, en son tres yaptık hani falan. Zekana güveniyorum Alperim, çözebilirsin  Öpücük 

sana demedim zaten onu direk, genel olarak dikkat edin sonra 2.yf de çıkabilir manasında yazdım. yoksa ben de dedim bunu düşündüm diye yukarıda yorumumda, demek istediğim şu da vardı bu da vardı diye, listede olmayanları saymayalım sonra 2.de çıkabilir hani  Smile
    Zekăyı karıştırmanı gerektirecek ne dedim, nasil sinirlenip kinlendin anlamadım. Ama sıfırlama olayı 1 seferlik diue biliyorDUM ben. Her defasinda sarkilar sifirlanirsa bir onceki sene yaristiginla tekrar yarisabilirsin anlami cikiyor ortaya. Türkçeme güveniyorum.

17-10-2017, Saat: 14:58

Hysteria

Üye Grubu

her defasında sıfırlanmıyor alper, o yarışma sıfırlandı öncekileri arşivlenmediği için, o yarışma milat saydık adını da ZERO koyduk. oooy.... her defasında sıfırlandığını nerden çıkardın ?
    kinlenmedim ayrıca niye kinlenim? ama evet, her mesajında bi eleştiri bi memnuniyetsizlik olması sinirlendiriyor bazılarını, başta ben olmak üzere.
    17-10-2017, Saat: 15:00

Legolas

Üye Grubu

(17-10-2017, Saat: 12:42)Hysteria Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıklansın ben kimim görürsün, sen iyi buluyon Emrah beni, yine bulsana Big Grin

Buldum canım merak etme  Wink
    17-10-2017, Saat: 16:27

Konu ile Alakalı Benzer Konular
    Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE - FİNAL Barlo 43 18,187 08-11-2017, Saat: 22:16
    Son Yorum: Ozzy
      MSC 5 - 90'LAR TÜRKÇE Barlo 21 10,021 05-11-2017, Saat: 21:16
    Son Yorum: Barlo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
    Forum Yasal Uyarı

Türkçe Çeviri: MyBB.Com.Tr
    Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2014 MyBB Group.
    Bu temanın yapımcısı #Pøwér™'dir. Hiç bir meteryal çalınamaz.
    Çalınması halinde gerekli yasak işlem ve hukuki yollara başvurulmaktan çekinilmeyecektir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumumuzda 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forumumuz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.